WK-WIELRENNEN eugdtoernooi Lockhorst begint met incident Voetbalcompetitie gint 4 september 0p 5 september gaat hockeybal weer rollen Reünie oud- Achtervelders GA MEE NAAR DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN IN ENGELAND ■ELSE VLAG GESTOLEN Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? DE LEUSDER KRANT I de seegers' opleidingen studiemogelijkheden talen om te spreken én te schrijven nederlandse taal bedrijfskorrespondentie machineschrijven stenografie voorbereidend boekhouden boekhouden p.d. middenstand in één jaar sekretaresse computeropleiding ANBM1 notuleren VAN SCHOOL AF? deelenomen aan een regionaal toernooi De Leusdense tennisweek omvat naast tennis ook een om vangrijk nevengebeuren. Op de eerste plaats staat uiteraard tennis op het programma. Met uitzonde ring van donderdagmiddag - gere serveerd voor privéuitstapjes met de gastgezinnen - wordt elke dag van 9.00 tot circa 18.00 uur geten nist. Iedere deelnemer komt min stens tweemaal in het enkelspel uit en minimaal drie keer in de dubbel. Zaterdag en zondag zijn de finales gespeeld Een uitgebreid randgebeuren omzoomt het toernooi. Zo is er vanavond het altijd attractieve spuitbal en morgenavond een spelcircuit In Den Treek. Donder dagavond staat voor de begelei ders van Suffolk (bekerhou ders), Hengelo en Lockhorst de Suffolk-cup op het spel - anders dan het Wlmbledon-toernooi maar beslist de moeite waard om naar te gaan kijken - en vrijdag avond vanaf 20.00 uur gloeien de barbecues. Zaterdagavond vult een disco de ledige uren en zon dagavond worden de Engelse gasten uitgezwaaid op het Amersfoortse station. op het prachtige parcours West Sussex Goodwood. Vertrek vanuit Ede op vrijdag 3 sept. a.s. om 17.00 uur. Terug maandag 6 sept. om 07.00 uur. Vervoer per Townsend Torensenline naar Dover Programma: Zaterdag 4 september: Dames Amateurs Zondag 5 september: Professionals incl.: vervoer, overnachtingen met breakfast en entree voor beide dagen. Opgave met voldoening Reissom: BDU. Nieuwstraat 15. Barneveld EDU, Stationsweg 50. Ede Het Witte Paard. Wekerom Jan Alma. Harskamp ..Onder de Toren". Ede ba£R. Qe boekhoud/ng I ffiSiTl^rteweg 16a. telefoon. Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaats gevonden Dat is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1982 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft: wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst. In hand- of machineletter. Vandaag besteld, morgen klaar. het om snelheid èn kwaliteit gaat. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum. Op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.3C tot 17.00 uur. Telefoon: 033-941495. DINSDAG 10 AUGUSTUS 1982 5 RODA-ZONDAG van Glnkel, trainer Roda- Martin Ruitenberg, trainer Roda- SV Achterveld-trainer Pierre Kis tten. zaterdag. ters. X dstrijd- Roll. pISDEN/ACHTERVELD iterdag 4 en zondag 5 sep- r gaaf het competitievoet- van de KNVB-afdeling weer beginnen. Tot gen van de spelers en veel bbers van dit balspel. Na Itermezzo van het WK in je, met Italië als verrassen- ir, een week of wat rust eiend naar de competitie: en halfjaar bijna wekelijks 1 op regionaal niveau en extra aantrekkelijk. De bm de twee puntjes, hoe I ook als basis, blijft span- tot troost voor alle ^mende teams, dat na een aag de kans op revanche zig blijft. clubs beginnen met een t lei en in principe is voor bn de kans op het kam- bchap even groot. De prak- t echter uit, dat vaak al na ontmoetingen het kaf van i wordt gescheiden. Een eindsprint kan nog heel dden, maar het eerste ge in de voetbalcompetitie geen kattegespin Het team, dat met bijvoorbeeld 7 of 8 punten uit vier wedstrijden aan de lange reeks begint, heeft ook mentaal al een merkbare voor sprong op de concurrentie. Het is dus zaak om goed voorbereid aan de klus te beginnen, al moet aan de resultaten van de oefen wedstrijden geen al te grote waarde worden toegekend. Veel belangrijker is, dat de ploeg tot een hechte eenheid wordt gevormd Voetbal is per definitie een teamsport. Een ge lukkige bijkomstigheid voor de drie Leusdense standaardteams is, dat geen trainerswisseling heeft plaatsgehad. Evert van Ginkel is bij Roda-zondag geble ven, Martin Ruitenberg bij de zaterdagse formatie van de rood zwarten en Pierre Kisters bij het top-team van SV Achterveld. ZONDAGVOETBAL In de zondagcompetitie heeft SVA haar positie in de 1e klasse behouden Ook dit jaar komen de oranjewitten uit in de A-groep. Hieronder in alfabetische volgor de de ingedeelde ploegen met daarachter hun eindpositie van het afgelopen seizoen: Achterveld 5e 1A Actif (Hilversum) 2e 1A Austerlitz 4e 1B Barneveld 8e 1B Hooglanderveen 1e 2A Laren 9e 1A Naarden 6e 1A Nederhorst 11e HK Odijk 10e 1B SDO (Bussum) 12e HK Sporting (Utrecht) 6e 1B Zuiderzeevogels 10e 1A Het betreft hier een interessan te verzameling van twee ex- hoofdklassers, een gepromo veerde 2e klasser en negen 1e klassers. Dat Hooglanderveen direct doorstoomt naar de hoofdklasse lijkt niet te verwach ten, hoewel de gepromoveerden met 63 doelpunten erg schot vaardig zijn geweest. Tot de titel kandidaten voor het komende seizoen rekenen wij wel Neder horst en SDO. Achterveld zal er nog veel moeite mee krijgen. Ook Actif en in wat mindere mate Austerlitz spelen een rol, evenals Zo op het eerste gezicht geen vuiltje aan de lucht voor Roda's zondagteam Gedegradeerd uit de 1e klasse, moet de weg terug te vinden zijn. De 2e klasse B heeft de navolgende bezetting: AW (Bussum) 10 2B Faja Lobi (Utrecht) 5 2B Kockengen 4 2B Maluku Muda (Barn.) 12 1A Rivierwijkers (Utr.) 8 2B Roda '46 (Leusden) 11 1A RUC (Utrecht) 11 1B SVMM (Maarn) 1 3B Unitas (Veenendaal) 11 2B Voorwaarts (Utr.) 12 1B VSK (Utrecht) 6 2B VVZA (Amersfoort) 7 2A Ook hier een merkwaardige melange, vier ex-1 e klassers vin den zeven 2e klassers en een gepromoveerde 3e klasser te genover zich en dat belooft nogal hevige strijd om de puntjes. Van de gedegradeerde teams had Roda naast de minst negatieve score ook de meeste wedstrijd- punten in de vorige competitie. De vier ex-1e klassers en VVZA zien wij als de sterkste ploegen van deze groep Maluku Muda meer als verrassend element dan als uiting van sterk voetbal Roda moet in staat zijn en is dat aan de welhaast ideale accommoda tie ook een beetje verplicht het verloren terrein terug te winnen. ZATERDAG Roda's zaterdagploeg miste in het afgelopen voetbaljaar net de promotie naar de hoofdklasse Met versterking van de basisfor matie moet minimaal een hoge topplaats tot de mogelijkheden behoren in de navolgende 1e klasse A: Barneveld 7e 1A Cobu Boys (A'foort) 8e 1A FC Horst (Ermelo) 6e 1A SC Hees (Soest) 9e 1A Lelystad 11e HK Naarden 1e 2A Roda '46 (Leusden) 3e 1A SEC (Soest) 10e 1A Sperwer (Loenen/V.) 5e 1A SVM-Boys (M'dijk) 5e 1B TOV (Baarn) 11e 1A Unicum (Lelystad) 4e 1A De belangrijkste (mede)kandi- daten voor de titel, naast Roda, zijn o.i. de beide Lelystadse ploe gen (vooral sterk op eigen ter rein). Ook Sperwer is altijd ge vaarlijk en misschien komt ook SVM-Boys een heel eind in de goede richting. Afwachten blijft echter vooralsnog het parool. ■USDEN/CENTRUM - Al de start van het 4de Interna- lal Jeugdtoernool van de Lockhorst vond een verve- Incident plaats: de Engelse werd gestolen. Een zeer on- tlg begin van de sportweek, dagmiddag, ter verwelko- 3 van de Engelse gasten In van de masten op het Bul- ipark gehesen, was het dun- al binnen een uur ont- Lockhorst hoopt, dat lorval slechts als een grapje Is bedoeld en dat |on Jack, desnoods ano- spoedlg wordt terugbe- ld. aandagmorgen om 11.00 uur j de opening van de tennis- -k plaats. Na ruim een maand droog en warm weer bij een flinke bui regen, waarvan het enige voordeel is, dat de banen niet be hoefden te worden gesproeid. Lockhorst-trainer Maarten Dirk zwager heette namens de toer- nooicommissie de deelnemers en verdere belangstellenden welkom, waarna voorzitter Martin de Boer, vanonder een maar matig be schermende paraplu, zich vooral tot de deelnemers richtte 24 jeugd leden van de Hengelose Tennis Vereniging, 16 uit Suffolk (Enge land), 1 uit zijn vroegere woon plaats Grubbenvorst en de overige van de 96 uit Leusden en de regio Amersfoort. De voorzitter van de LTV introduceerde in Leusden een oeroud Twents gebruik: wie blij is met een uitnodiging neemt wat mee en in dit geval een onvervalste krentewegge. Anderhalve meter lang - niet overdreven - en voor zien van de tekst: ,,De HTV wenst Lockhorst een prettig toernooi." Burgemeester J. W. H. Radema ker, niet bang van de regen en der halve zonder plu, was aanwezig om de officiële openingshandeling te vernchten. Alvorens daartoe over te gaan sprak ook hij een (tweetalig) woord van welkom tot de aanwezigen. Een welkom in het tennisdorp Leusden met een zeer royale accommodatie, inclusief een tennisbal, inzake deze sport en zonder enige waarschuwing volg de een enorme explosie, een grote bal, gevuld met tennisballen, ont plofte met een daverende klap ende regen was over. Kenne lijk had de ,,bom" de laaghangende bewolking met de vochtige inhoud verdreven en wij hopen voor Lock horst minimaal voor een week. ENGELAND I Kleine Haag 21 - 3811 HE Amersfoort 033-15169 of 752513; 03429-2145. I Ook voor informatie over I kursussen in Barneveld computerologie yjjJiJH russisch ondernemersdiploma 40 Vraag dan ons informatiepakket voor RECEPTIONISTE/SEKRETARESSE. 5/9 Leusden-Shinty, 12/9 Rapid- Leusden, 19/9 Leusden-Maars- sen, 26/9 Waalwijk-Leusden, 3/10 de Haaskamp-Leusden, 10/10 Leusden-Culemborg, 17/10 Amersfoort-Leusden, 24/10 Leusden vrij, 31/10 Soest- Leusden, 7/11 inhaal-reserve, 14/11 Shinty-Leusden, enz. DAMES Het Leusdense damesteam In de aan het Leusdense toer nooi voorafgaande week is Lock horst met 17 jongelui en 4 begeleid sters naar Engeland geweest voor een bezoek aan de club in Suffolk Daar werd met leuke resultaten De Hengelose ploeg bood Lockhorst een krentenwlg aan. Zuiderzeevogels (de ex-zondag- afdeling van SV Lelystad). Het damesteam, dat de competitie 1981-1982 met promotie afsloot, rechts op de foto is trainer Peter Kipp. LEUSDEN/CENTRUM De hockey-competitie 1982-1983 begint voor de Leusdense stan daardteams op zondag 5 sep tember. De heren, gedegradeerd naar de 2e klasse en de dames, gepromoveerd naar de 2e klasse, hebben onderling een geringer „hoogteverschil" gekregen. Vooral voor de heren is het ko mende seizoen de lengte van de uitreizen aanmerkelijk korter ge worden. Dat is het positieve re sultaat van de teruggang. De 2e klasse D herbergt in alfabetische volgorde: Amersfoort Culemborg de Haaskamp Leusden Maarssen Rapid Shinty Soest Waalwijk 7e 2D 21-24 Achter de clubs hebben wij hun positie op de ranglijst van de afgelopen competitie vermeld, respectievelijk de toen bereikte score, die geen uitgesproken doelpuntenregen laat verwach ten in het komende hockey-sei- zoen. Elke treffer telt straks dus echt mee. 2D is een mixture van ex 1e klassers en 2e klassers, aangevuld met een gepromo veerde 3e klasser. Kansen ge noeg, denken wij, voor een rede lijk hoopvolle klassering van de (verjongde) Leusdense ploeg. Wie de titel gaat winnen, is op geen stukken na te voorspellen. Wij doen er dan ook geen gooi naar en wachten liever af, hoe Leusden de eerste fase van de stri|d om de puntjes verwerkt 6e 2C 24-30 2e 2C 21-12 10e 1B 21-45 9e 1D 18-33 1e 3D 22-18 8e 2D 10-25 8e 2C 13-30 7e 2C 20-31 ACHTERVELD Tijdens de viering van het 600-jarig bestaan van Achterveld wordt er door het Stichtingsbestuur Achterveld 600 op dinsdag 31 augustus een reünie georganiseerd voor alle oud-Achtervelders. De deelne mers krijgen een lunch aangebo den. Om de reünie nog feestelij ker te maken is besloten dat ook familieleden en goede vrienden van deze oud-Achtervelders aan deze lunch kunnen deelnemen tegen een vergoeding van tien gulden per persoon. Men kan zich hiervoor tot 23 augustus opgeven bij J. de Jong, Verjaagde Ruiterweg 20 of door overmaking van het bedrag op girorekening 20.82 600 t.n.v Stichting Achterveld 600. Voor de versiering van Achter veld zijn nog een aantal vlagge- stokken met en zonder houder te koop. De stokken met houder kosten f5,—. zonder houder f2,50. Ze zijn te verkrijgen bij textiel- huis Wijntjes aan de Hessenweg en bij J de Jong, Verjaagde Rui terweg 20. De niet-ontevreden ogende heer Het komende wedstrijdpro gramma is als volgt: promoveerde uit een 4e klasse, waarin feitelijk alleen Phoenix en Doorn goede tegenstand hebben geboden De score van niet min der dan 138-5(!) is derhalve geen echte graadmeter voor de kracht van de ploeg. De Leusder ladles komen nu uit in de 3e klasse E, met de volgende samenstelling: Baarn 4e 3G 34-20 Barneveld 3e 3G 39-28 Culemborg 4e 3D 21-15 de Haaskamp 8e 2D 8-47 Leusden 1e 4D 138-5 Maarn 5e 3D 21-22 Mezen 7e 3G 19-48 Shinty 3e 3D 34-13 Een afdeling van oorspronke lijke 3e klassers. aangevuld met degradante de Haaskamp en het gepromoveerde Leusden. Onge twijfeld zal het er komend sei zoen meer van hockey kunnen komen. Vooral elftallen als Baarn, Barneveld, Culemborg, Shinty en de Haaskamp zullen meer tegenstand bieden en ook meer voldoening geven. Dat Leusden zich redelijk kan handhaven in de nieuwe omge ving, ligt zeker in de lijn der verwachting. Het eerste deel van de nieuwe competitie brengt de navolgende wedstrijden: 5/9 Haaskamp-Leusden, 12/9 Leus den-Culemborg, 19/9 Baarn- Leusden, 26/9 Leusden-Maarn, 3/10 inhaal-reserve, 10/10 Leus- den-Barneveid, 17/10 Shinty- Leusden en 24/10 Mezen-Leus den. ..neigeDeurdenp

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5