O» Jchterveldse avond bij LTV De Eemelaar SIHMM Rob Weers trainer hockey-heren Stand en (hockey)sport Roda-zaterdag bijna gereed voor competitie ckhorst-toernooi )oi op schema Interiand volleybal Veilig Leusden-Z Kaartverkoop Achterveld 600 Als u gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk weten ook. TROUWKAARTEN Puntje, Puntje, Puntje. I, o.a.: ckers- ITERVELD - Onder ideale omstandigheden is zater- >or de vierde maal het door .V. de Eemelaar georgani- s open toernooi van start n. Er is zowel uit de regio idelijk veel belangstelling jit toernooi. In totaal zullen partijen worden gespeeld. >1 programma rond te krlj- jjoesten er 140 partijen wor- eschrapt. In de B-categorie in er 50 partijen gespeeld, C categorie 80 en in de D orie 100. ens wordt er ook een C ter- lor dames en heren gespeeld dubbel D toernooi. Tot he- n er al heel wat partijen afge- waarvan er enkele een grote ising waren De publieke be- ielling vooral in de avonduren iels te wensen over. voorproefje op de viering van rveld 600 werd er woensdag een Achterveldse avond ge- n Op deze avond waren aanwezig de deelnemers, het be stuur van de Stichting Achterveld 600 terwijl ook alle buren van de tennisvereniging waren uilgeno digd. Stichting Achterveld 600 bood de aanwezigen een brande- wijntje met suiker aan. Het werd een gezellige avond. Zaterdag zullen de halve linales gespeeld worden terwijl de finales zondag 15 augustus zullen worden afgewerkt. LEUSDEN/CENTRUM-Op dinsdag 21 October 1913 - oktober werd toen nog ge schreven met een hoofdlet ter O en een c - heeft In de „Nieuwe Rotterdammer" on derstaan artikeltje gestaan. Een lezer van „De Scherp schutter", maandblad van de Koninklijke Vereeniglng van Nederlandsche Scherp schutter, ergerde zich aan het gebrek aan belangstel ling voor de schietsport bij de pers en liet het opnemen in „zijn' blad (November 1913) onder de kop Stand en Sport. „Hockey is een spel, meest geschikt voor die categorie der residentie-jongelingschap, die voetbal al te populair en te ge mêleerd vindt, daarentegen korfbal als te weinig mannelijk en te burgerlijk beschouwt; van haar standpunt deze twee sporten ook wel zóó beschou wen moet. Er is veel van waarl Dezelfde jongelui van zesde klasse gymnasium of vijfde klasse H B S.. van eerste jaars in Leiden of tweede-jaars in Delft (en zoo vervolgens tot vier, zelfs vijfde jaars toe); de zelfde |ongelui - die vroeger lid van H.V V of een der andere Haagsche voetbalvereenigin- gen, zouden zijn geworden, keeren thans de voetbalwereld den rug toe en vermeien zich met het hockeyspel. Wie op 16-|arige leeftijd zichzelf, zijn naam en zijn maat- schappelijken stand respec teerde. werd in 1895 of 1900 lid van de H.V.V., wie dit in 1913 begeert te doen - en zoo zijn er velen in Den Haag' - wordl lid van de Haagsche Hockey Ver- eeniging, van Odis, T.O.G.O., of van de Haagsche-Delftsche Mixed Zeg me met wie ge speelt en ik zal u zeggen wie ge zijt. Terecht! Maar ook: Zeg me wat ge speelt en ik zal u zeggen wie ge zijt! Nog meer terecht! Zóó heeft iedere stand zijn sport en iedere sport den maatschappelijken stand, die haar beoefent. Paardensport, automobilis me, jagen, zeilen en golf staan boven in de rij: het zijn sporten van den adel en het groot-kapi taal. Puur en alleen, omdat er in paarden. 60 PK wagens, in uitgestrekte jachtterreinen, in snelle jachten en in het spel met den kleine bal en den lee- ren tasch vol stokken van veel- erlei vorm, nu eenmaal een dik stuk geld gaat zitten, waardoor deze afdeelingen der groote familiesport slechts voor de hoogere maatschappelijke klassen bereikbaar zijn. Vooral golf is zéér select, bijzonderlijk in Den Haag; ik hoop hier te zijner lijd op terug te kunnen komen. Doch onmiddellijk hier na komen hockey en bandy - zonder, voor zoover mij be kend. een tweede sport op de zelfde trede naast zich te heb ben. Dan komt er een tijdlang niets, waarop lawn-tennis, cri- ket en roeien aan bod zijn. Ver volgens komt voetbal, korfbal, athletiek. daarna verschijnen wielrennen, krachtsport, vis- schen en de rest. Waar dam men, waar schaken, waar bil jarten bij thuis behoort, vertel ik niet; wijl dit, naar mijn onbe scheiden meening, geen tak ken van sport zijn Maar ge gevoelt, mijnheer de redacteur, uit de opsom ming, dal hockey een spel is buitengemeen geschikt voor Den Haag - plaats, die zich respecteert, laat respecteren bovendien (wat niet hetzelfde is) als geen andere gemeente in Nederland. Daarom, maar ook daarom alleen, zijn er in Den Haag liefst vier hockey clubs, die elkaar de kaas van het brood eten - pardon, dit is toch waarlijk een algeheel on juist beeld; ik bedoel die el kaar de petitfours bij de thee wegsnoepen Daarom zijn er in Haarlem, welhaast zóó deftig een stede ke als Den Haag, twee hockey clubs, die elkaar moeten be minnen gelijk wij allen onze medemenschen liefhebben - wat minder erg is dan het schijnt! Daarom speelt de be volking van de Heerengracht en Museum-kwartier uit Am sterdam het edele hockey spel; daarom is iedere Rotter dammer, die lid is van Amicitia, in de Parklaan, Mathenesser- laan of op den Mauritsweg woont, ambtshalve, door stand, opvoeding en geboorte ingeschreven in de boeken der Rotterdamsche Hockey-Ver- eeniging Victoria." LEUSDEN/CENTRUM - De za terdagafdeling van Roda'46 zit In de laatste fase van de voorberei ding met betrekking tot de op 4 september beginnende nieuwe competitie. Een gesprekje met elftalleider Jaap de Haan en voorzitter Hessel de Ruig van de desbetreffende sectie liet duide lijk blijken, dat de stemming in de groep voortreffelijk is. De spelers van de ploeg, die in het vorige seizoen op de derde plaats Is geëindigd, zijn allemaal gebleven. Nieuw zijn Fokko van Leijenhorst (ex-FC Amersfoort en FC Hilversum) en André Bo- newit uit Amsterdam. Uit het A1- team kwamen over André Gerth. Teus van Hemsbergen, Fake Schonewille en Robert de Haan, terwijl Eddy Hogendam terug is van weggeweest. Trainer Martin Ruitenberg be schikt over een A-selectie van 17 man voor het standaardteam en een B-selectie van 18 spelers voor Zaterdag 2 en 3. Nieuw is verzorger Henk Veenendaal. De afdeling zit organisatorisch perfect in elkaar en doorbordurend op de inmiddels be reikte prestaties wordt duidelijk ge mikt op prestatief voetbal met als doelzo hoog mogelijk op de ladder te eindigen. Vanaf de eerste aftrap wordt fanatiek gestreefd naar het pakken van ieder beschikbaar pun tje Dinsdag- en donderdagavond wordt getraind en om tot de exacte elftalsamenstellingen te komen dienen de navolgende oefenwed strijden: 14/8: 15.00 uur: 13.00 uur. 17/8: 19.00 uur: Roda 6 - FC Horst 5 18/8: 19.00 uur: 19.00 uur. 19/8: 19.00 uur Woudenberg 4 - Roda 4 21/8 15.00 uur: 13 00 uur: 13.00 uur: Roda 1 - Achterveld 1 Roda 2 - Achterveld 2 CDW 1 - Roda 1 CDW 2 - Roda 2 Hoevelaken 3 - Roda 3 Hoevelaken 4 - Roda 4 Hoevelaken 5 - Roda 5 24/8: 19.00 uur: 19.00 uur. 25/8: 19.00 uur: 26/8: 19.00 uur 28/8: 12.00 uur. 12.00 uur 12.00 uur 14.00 uur 16.00 uur 1/9: 18.45 uur 18.45 uur 19.00 uur: 2/9: 19.30 uur: Roda 1 - PUEM 1 Roda 2 - PUEM 2 Scherpenzeel - Roda 7 EFC6 - Roda 6 Veensche B. 4 - Roda 3 Idem 5 - Roda 4 Idem 6 - Roda 5 Roda 6 - Woudenberg 7 Roda 7 - Woudenberg 8 Woudenberg 1 - Roda 1 Idem 2 - Roda 2 Renswoude 3 - Roda 3 Roda 6 - Roda 7 ISOEN/CENTRUM - let de Loes Bloemendal, Marle- Ipa, Theo van Dijk en Maar- rkzwager - iets korter ge- de organisatoren van het orst-|eugdtoernool - heb- e wedstrijdenreeks keurig schema kunnen houden, dankzij het goede weer en izierige sfeer. De eerste conclusies wijzen op sterk En gels spel van vooral de jongste jongens. Overigens Is de Hen- gelse krentewegge direct na de opening van het toernooi al sol daat gemaakt. Wat het „buitengebeuren" op het Buiningpark betreft was de ex tra oefening van onze vrijwillige brandweer op dinsdagavond een grandioos succes. Bij het water voetbal - onder de titel vond de training plaats - werd tot grote hila riteit van spelers en omstanders niet op een litertje water gekeken. Ook plezierig voor de omliggende vegetatie. Voor vanavond staat de Suffolk-cup op het spel bij een ten niswedstrijd tussen de (begelei ders van bekerhouder Suffolk, Hengelo en Lockhorst. Deze drie kamp staat borg voor lering en ver maak. De zondag gestolen Engel se vlag is nog niet terecht. Er be staat bij Lockhorst nog enige hoop want het internationaal jeugdtoer- nooi duurt nog tot en met zondag! LEUSDEN/CENTRUM - Er blijkt veel belangstelling te be staan voor de Interland-volley- balwedstrijd van het Nederland se herenteam tegen de Japanse kampioen Nippon Kokan. Niet vreemd overigens, want zo vaak komt onze nationale ploeg niet naar Leusaen. uai treffen vindt morgenavond (13 augustus) plaats In sporthal de Korf. Het Inspelen van de teams, vaak een acrobatisch gebeuren, begint om 20.00 uur en de wedstrijd zelf een halfuur later. Er worden, ongeacht de tussen standen, vijf sets gespeeld. Twee tot tweeënhalf uur top-volleybal staal de bezoekers te wachten en dat in een nog bijna sportloze perio de van het jaar! Wie de te verwach ten drukte aan de kassa wenst te omzeilen, kan telefonisch plaats bespreken bij Leos-secretaresse mevrouw A. Küh (tel. 941860). SDEN-CENTRUM (erk: ag 19.00 uur Schriftdienst met ünieviering door liturgie commis- 9 00 uur: H Mis met dames- 1.00 uur H. Mis met volkszang, diensten voorganger en predi- B. ter Bekke. Seref. Marcuskerk: 9 00 uur geref./herv. woord- ds. G van Belzen; 19.00 uur: ïerv, woorddienst ds. N. J. Flink. Kerk (Vrljgem.): 9 30 uur: leesdienst; 16.45 uur Drost uit Eemdijk. SDEN-ZUID kerk: ITERVELD lerv. Kerk: 315 augustus 9 00 uur: ds. Van i uit Hagestein Kerk de Glind, jeugddorp: •pgaaf ontvangen. Cerk: ag 14 augustus 19.00 uur: H. Mis Ikszang. 315 augustus 8.30 uur. H. Mis; uur. H Mis met gemengd koor. insten voorganger en predikant WEEKENDDIENSTEN SARTSEN: t de huisartsen in de gemeente «en, voor de praktijken van de art- 'an den Berg, Binkhorst/Du Boersema/Koch, Lantink/Ver- i. Van Nieuwkerk en Den Toom I dit weekeinde waar: I Boeuff, Asschatterweg 69a, jfen-C., tel 944600. Ipoedgevallen: spreekuur zater dag- en zondagmiddag om 14 uur. Visi tes graag vóór 10 uur 's morgens aan vragen. APOTHEEK: Apotheek De Hamershof, De Brouwe rij 14, tel 033-943441apotheek Leus den, De Biezenkamp 16, tel. 033- 942303 zijn op werkdagen geopend van 08.30 uur tot 18.00 uur Buiten de ze uren is voor spoedrecepten geopend op werkdagen van 19.30 uur tot 20 00 uur en op zaterdag-, zon- en feestda gen van 14.00-14.30 uur en van 17.30- 18.00 uur (week: 13 aug t/m 20 augus tus). Soester Apotheek, Noordewierweg 92, tel. 15474. Buiten bovenstaande uren is uitsluitend voor spoedrecepten geopend Apo theek De Hamershof, De Brouwerij 14, tel. 943441. WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft zr. M. A. Bos, Burg. de Beaufortweg 4, tel. 942081 dienst. Bovendien heeft deze zuster avonddienst van 12 t/m 18 augustus VERLOSKUNDIGE: Voor verloskundige hulp kan men zich dit weekeinde wenden tot: mevr. R. Dijkhuizen. H. van Viandenstraat 2, Amersfoort, tel. 19200 b.g.g. 722000. TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. DIERENARTSEN Gelieve uw eigen dierenarts of die renkliniek te bellen. Een telefonisch ant woordapparaat geeft op welke dieren arts voor spoedgevallen te bereiken is Nieuwe opgaven en wijzigingen tot ui terlijk woensdagmiddag 12 uur uitslui tend richten aan het Redaktle-sekreta- riaat BDU Krantenkomblnatle, Post bus 67, Barneveld. Tel 03420-16141.) INGEZONDEN Het valt te verwachten, dat Leus den-Z binnenkort zal worden uitge roepen lot het stadsdeel, waarin voor het gemotoriseerde verkeer de grootste hindernissen zullen zijn opgeworpen Het „bochtwerk" liegt er dan ook niet om, fraaie rondingen welke het tenminste niet meer mogelijk ma ken, dat twee auto's elkaar in zo'n bocht passeren. Eindelijk gerech tigheid; formule-1-rijders kijken al tijd benijdenswaardig uit naar dit ty pe bochten in een circuit. Leusden- Z heeft ze! De hoogte van de verkeersdrem pels verdient eveneens lof, temeer daar hier voor de fabrikanten van schokbrekers de nodige werkgele genheid in stand wordt gehouden. Het einde lijkt nog niet in zicht naar men fluistert; asverleggingen, één- richtingverkeer. Generaties groeiden op in Leus den-Z zonder deze „bescherming" en gaan dan ook als gefrustreerde mensen door het leven, nauwelijks in staat behoorlijk aan hef verkeer deel te nemen Mocht de werkgroep, welke re cent het „wegennet" in Leusden-Z zo drastisch een ander aanzicht gaf, met opheffing worden be dreigd, dan pleit ik toch voor een commissie „Nog veiliger Leus- den-Zom tenminste nog latente „knelpunten" uit de weg te ruimen' J Goedhart, Pr, Mauritslaan 10, Leusden-Z. ACHTERVELD - Tijdens de feestweek Achterveld 600 zullen er tal van festiviteiten plaatsvinden Het Stichtingsbestuur Achterveld 600 heeft besloten om toegangs pasjes voor het bezoek van de evenementen in omloop te bren gen, Deze pasjes geven dan toe gang tot het bezoek van alle evene menten met uitzondering van de voetbalwedstrijd en de kaartwed- strijd. De kosten van deze pasjes bedragen 30,- per persoon. Voorverkoop van deze toegangs pasjes wordt gehouden op de zondagen 15 en 22 augustus van 9.00 tot 11.30 uur in de hal van Ons Gebouw. Anders zou u wel een andere samenlevingsvorm hebben gekozen. Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie 1982 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft. Dan reserveren we de boeken voor u. Voor hel weer heeft u in juli en begin augustus niet naar Spanje behoeven te gaan. Ook niet naar Italië. Griekenland of Zuid Frank rijk. De zon scheen hier uitbundiger dan langs de Middellandse Zee Aan mijn brievenbus te zien is u. net als ik. lekker thuis gebleven, waar alles grijpensgereed ligt van een koel helder pilsje tot de knop van de TV. Ik ben vast niet de eni ge, die (nagenoeg) geen post uit het buitenland heeft ontvangen. De PTT heeft duidelijk merkbaar min der verdiend aan ..de groeten uit puntje, puntje, puntje". In 1980 verzond circa 83% van de vakantiegangers de traditionele ansichtkaarten uit het zonnige Zuiden naar achtergebleven fami lie en vrienden Vorig jaar was dat percentage reeds tot beneden de 80% gedaald en volgens een PTT- onderzoek zet die neergaande lijn zich nadrukkelijk voort. De klad zit niet alleen in de vakantie-prentkaart. Ook telefonisch vakantiecontacf is aanmerkelijk minder geworden. Ondanks de lokroep ..Laat eens wat van je horen" In 1980 belde vanuit het buitenland 61% van de vakantiegangers naar huis. Vorig jaar nog maar 56% en nu weer veel minder. Er wordt duidelijk bezui nigd op het vakantie-budget en hoe duidelijk dat is. moge blijken uit het feit, dat tante Pos alteen al twee miljoen prentbriefkaarten minder kreeg te bezorgen dan in het voor gaande jaar! Langzamerhand komen de win tersporten ook weer in het vizier. De hockey- en voetbalindelingen zijn bekend en lang zal het niet duren of ook de hand- en korfballers laten weer van zich horen Ook binnen sporten als volleybal, badminton en basketbal komen spoedig opgang. De jeu de boulers kunnen laten zien. wat zij in de vakantie hebben opgestoken. Zodra de vakantie vermoeienissen -zelfs vrijetijdsbe steding kost inspanning - achter de ms zijn, koml het sportleven weer lekker op gang. Nog enkele weken en dan is het zover. (344) p.c. LEUSDEN/CENTRUM - Wat nooit eerder gebeurde in de tien jarige geschiedenis van de Mi xed Hockey Club Leusden, vindt dit jaar eindelijk plaats: het he ren-standaardteam gaat de com petitie in onder leiding van een erkende trainer: Heren 1 heeft al tijd de beschikking gehad over een aantal kwalitatief goede spe lers. Mede door toedoen van de ex-internationals Peter Elffers, Rob Westra en Jan Bennfnga klom de Leusdense „dorps- ploeg" op tot de landelijke 1e klasse en dat was hoger dan me nig „stadsteam". Een bijkomstig probleem was echter, dat de he ren van mening waren, geen trai ner nodig te hebben. Wie Immers zou hen nog wat bij kunnen bren gen? Een gevolg van dat standpunt is geweest, dat het eerste elftal lang zaam uitgroeide lot een clubje in de club. Een hele tijd hield Heren 1 zich staande, maar techniek en tak- tiek zijn niet de enige elementen van een goed lopende formatie. Hockey is per definitie een team sport en conditie speelt eveneens een belangrijke rol Met het sti|gen der jaren werd - bij de een meer dan bij een ander - de ambitie en daarmee de conditie minder. Het individualisme moest op den duur Rob Weers wijken voor het collectief en met de aanstelling van Rob Weers (21tot trainer van Heren 1 en nog enkele lagere teams, heeft het hockeybe- stuur de eerste stap gezet op de weg naar een wal „normalere" toe stand. Prestatief hockey zonder een gerichte training is nu eenmaal niet meer mogelijk. Via Marieke Kolpa, STK-functio- naresse bij Lockhorst (in het tennis- seizoen) en de MHCL (in de winter maanden). kwam hel hockeybe- stuur in relatie met Rob Weers. De jongelui „kennen elkaar" van het CIOS te Arnhem, waar 1980-1981 het eerste van de drie cursusjaren was voor Rob. Via de trainerscur sus van de hockeybond verwierf hij zich en passant het diploma oefen- meester-A en hij is op dit moment ooende met de B-cursus. Op het CIOS koos Weers naast hockey ook tennis, recreatie-sportleiding en het sociaal-culturele werk bij sportclubs als specialiteiten. VASTE AANPAK Naast het begeleidende werk en de coördinatie tussen Heren 1 en de vereniging door ex-keeper Theo Willemse zorgt Rob Weers voor de conditie-, mentale- en technische training van de spelers Met een vaste aanpak per haif augustus. De selectie van „Leusden" bestaat is totaal uit 16 man: blijvers van het vorige seizoen, aangevuld met een aantal omhoog gekomen jeugdle den en enkele van elders naar Leusden gekomen spelers Tweemaal per week - woens dagavond en zaterdagochtend - wordt anderhalf uur intensief ge traind en de allereerste doelstelling is het vormen van de afzonderlijke spelers tot een zo hecht mogelijke eenheid. Een goede positie in de 2e klasse moet tot de mogelijkhe den behoren en als winnende re sultaten niet uitblijven, wordt bo vendien gemikt op de topplaats. Voor de start van de competi tie, op 5 september thuis tegen Shinty, werden nog enkele oe fenwedstrijden gespeeld, onder meer tegen het Arnhemse Up ward en de Utrechtse Studs. Am bitie bezit Rob Weers vast en ze ker en met een bepaald optimis me wordt het eerste deel van de nieuwe competitie tegemoet ge zien. boekhouding sopntJJkhe.d wöid^^S l tefefoon

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5