rand in hooiberg lanege aan Buurtweg Fietsen om de Leusderheide HADEBEDRAG NOG ONBEKEND historische optocht leusder tenant ^Éki/yiEK "WINKEL TOCHT VRAAGT ENIGE CONDITIE MAAR IS DE MOEITE WAARD de Kwiekwinkel: 'n komplete kantoorwinkel KORTE ROUTE- OMSCHRIJ VING INSDAG 17 AUGUSTUS 1982 plaatselijk nieuws 3 Zo uitgebreid en veel zijdig gesorteerd in kantoorbenodigdheden vindt u in Amersfoort en omgeving geen twee de! Niet alleen vindt u er alles voor school en kantoor, maar op merkelijk is de ruime sortering in tal van vooraanstaande merken op het gebied van kantoorartikelen, oa. ARLAC. ATLANTA, CROSS. ESVEHA-RIJAM. IBM, PAS, MULTO. PARKER, enz. enz. de Kwiekwinkel maakt deel uit van Kwiek, centrum voor tekstverwerking Prinses Julianaplein/ Leusderweg, Amersfoort. Telefoon 033 - (6)31824 ACHTERVELD Een van de festiviteiten tijdens de viering van het 600-jarig Achterveld zal een historische optocht zijn. Aan deze optocht kunnen deelne men, wagens, groepen, paren en individuelen. De inschrijving voor deelname van wagens en groepen is inmiddels gesloten. Individuelen en paren kunnen zich alsnog tot 21 augustus laten inschrijven bij boekhandel Vos 't Hoekje, aan de Hessenweg. Bij de inschrijving dient men wel de uitbeelding op te geven. Degenen die na de sluiting van de inschrijfdatum toch nog be sluiten om aan de optocht deel te nemen kunnen dit wel doen, doch zij dingen niet meer mee naar de beschikbaar gestelde prijzen. De wagens rijden een grote route Het opstellen van de wagens zal plaats vinden om 1000 uur bij de Walter van Amersfoortstraat De start van de optocht is om 11.00 uur. De mu ziekvereniging D.W.S. zal op een wagen de grote ronde meerijden De overige muziekkorpsen zul len zich evenals de paren, groe pen en individuelen om 11 15 uur opstellen bij het Kerstenssport- park. Daar wordt men dan tussen de wagens gevoegd. Personen die bij een wagen be horen doch daar niet op mee rijden maar er naast lopen, lopen mee toe aan het aannemingsbe drijf van Van Ruitenbeek; dit in verband met de jurering Daar stapt men uit de optocht en gaat naar het kerstenssportpark waar men zich dan weer in kan voe gen. De routen van de optocht is als volgt: Pater Stormstraat, Hessen weg, Emelaarseweg. Kletter- steeg, waar bij het Kerstens sportpark de loopgroepen en in dividuelen en de overige muziek korpsen zullen worden inge voegd. De optocht vervolgt dan zijn weg over de Hessenweg, voor Huize St. Joseph langs, Hessenweg, Verjaagde Ruiter- weg, Hendrik van Viandenstraat, Walter van Amersfoortstraat, van Oldenbarneveltstraat, Verjaagde Ruiterweg, Jan van Arkelweg, Walter van Amersfoortstraat waar de ontbinding van de op tocht zal plaats vinden De bewoners van de straten waar de optocht door heen komt worden verzocht de rijbaan vrij te houden door hun auto's zodanig te parkeren dat de optocht hier geen hinder van kan ondervin den. Soesterberg schuin rechts Zeisterspoor vervolgen. Rijden tot aan nieuwe viadukt over de nieuwe autoweg en bij paddestoel 20063 (Austerlitz 5,2 km) dit viadukt over - direkt daarna rechtsaf bij paddestoel 22127 (Py rami de 4,9 km), bij ingang van bospad bij paddestoel 20062 (Pyramide 4,5 km) het hele fietspad volgen tot aan de op de grond liggende roodwitte slagboom en links dertien witte steent/es (niet doorrijden tot kruispunt bi/ paddestoel 20082') - daar bi/ aanduiding Fietspad weg vervolgen tot aan de geasfalteerde weg langs de Leusderhei - daar rechtsaf en recht doorrilden bi paddestoel 21999 (Amersfoort 9 km) na scherpe afdaling bi speeltuin Aart Jansen, Doomseweg bij stoplichten oversteken en bi paddestoel 22554 Trekerweg op (2,7 Den Treek). Linksaf bij driesprong Heetvelderweg en Den Treek in bi/ huize Den Treek - bij viersprong (paddestoel 20738) Trekerweg bli/ven volgen en bij kruispunt Bavoort naar Amersfoort, (3 km). in Baas._Da boekhouding sogn^kheidVörd'hd"^1^- PÖ-: l 16a' 'e'e'oon (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een fikse brand heeft afgelopen vrij dag voor de nodige scha de en overlast bij de mané ge van Van Heugten aan de Buurtweg gezorgd. Door nog onbekende oorzaak vatte de hooiberg op het terrein van de manége vlam. Door de wind werd het vuur aangewakkerd en sloeg over naar een aan grenzend stuk bos. Door snel ingrijpen van een aan tal mensen kon het vuur worden uitgeslagen en zo doende erger voorkomen. Van het hooi bleef echter niet veel over, evenals van enkele huifkarretjes. De brandweer is een tijd be- ziggeweest met het na blussen. Hoe groot de schade is, is nog niet be kend. Het bedrag zal in ie der geval in de duizenden guldens lopen. - Met flinke stralen probeerde men de brand onder controle te krijgen Niet alles kon gered worden - Dankzij energiek optreden van deze mannen kon de bosbrand spoedig ingedamd worden. - Een stukje bos kon niet meer gered worden. helemaal bovenop de Utrechtse Heuvelrug en dat is voorlopig nog even volop genieten geblazen Goed, er is even nog wat klimmen noodzakelijk maar uw zwoegen zal worden beloond Er volgt weldra een weg naar beneden met een kostelijke afdaling. Misschien gaat u er wel van zingen Dat hangt van uw karakter af. De zorgeloze avonturier durft voluit af te dalèn en zeilt zoevend omlaag, de behouden risicoloze geest staat voortdurend op de remmen. SLAGBOOM Het is overigens geen gek idee om voor de afdaling even van de fiets te stappen en te genieten van het fraaie panorama U kunt dat doen bij paddestoel 21999, waar Amersfoort nog 9 km verwijderd ligt (wel wat overdreven) en de Pyramide 1,5 km. Maar dan begint de afdaling De allermoedigsten dienen te weten dat de weg is afgesloten met een slagboom, maar gelukkig is er hier prima aan de fietsers gedacht. Ze kunnen blijven zitten en via een ommetje om de slagboom bij Aart Jansen komen. We gaan nu aan het passeren van de stoplichten aan de overkant de Trekerweg op. Daar is het iets minder stil maar de weg is voor fietsers heel goed geschikt en de ozonlaag wordt er nergens nog bedreigd. Die Trekerweg begint bij paddestoel 22554 (De Treek 2.7 km). Veel behoeven wij u niet meer te vertellen. U bent nu op de Heuvelrugroute. Bij de driesprong links richting Den Treek en niet de Heetvelderweg op. Dat deden we een vorige maal. U rijdt nu weer langs Huize Den Treek, voorbij die vriendelijke oude boerderijen en het huisje met viool en verderop is er weer de viersprong bij paddestoel 20738. Nog 4,8 km naar Amersfoort via de straatweg. Het heet er nog altijd Trekerweg. De laatste paddestoel op onze route is 20796 maar daar behoeft u wat ons betreft niet op te kijken. U komt uit bij Bavoort en de Oude Tol en als u de weg oversteekt, is Amersfoort nog 3 km. De weg naar huis is zo gepiept en thuis is het heerlijk om de benen te strekken. Wie weet wilt u een volgende keer nog verder van huis. Wij hebben daarop maar een antwoord: altijd doen! Starten bij de Sticht se Rotonde - fietspad langs autoweg richting Soesterberg blijven volgen tot voorbi/ Zon en Schild, achter kilometerbordje 86.1 linksaf De Laan Blussè van Oud Al bias op Daarna rechtsaf het Zeisterspoor (geasfalteerde weg) op - bij kruispunt wijk Apollo lankelijk nieuwsblad de gemeente Leusden. hijnt elke dinsdag en rdag. antwoordelijke aktie: Vos nix Kreijns (pl. verv.) aktie: :ien Engelkens par van Loo. vering kopij en ad- enties: het dinsdagnum- tot uiterlijk maan- imiddag 12.00 uur, het donderdag- nmer tot uiterlijk snsdagmiddag 12.00 laktetie en admini- itie: Kantoor Leusder int, Rozendaallaan 9, sden-Centrum Op rkdagen geopend van 0 tot 12.00 uur en 13.30 tot 17.00 uur. Dnnementsgeld: 4,20 per jaar; 27,60 half jaar; 14,05 per irtaal. chten bezorging: abonnee dient u de nt voor dinsdag- of iderdagavond 18.00 te hebben ontvan- Is dat niet het geval, m dan kontakt op tonze hoofdagent be ging (dinsdag en don- dag tussen 18.30 en [9.30 uur), tel. 033- 1691. Bij geen gehoor it u kontakt op nemen it onze inspekteur be ging, overdag 03420- 41, toestel 44. bestellen foto's: meeste in de Leusder int gepubliceerde fo- kunt u nabestellen et uitzondering van hief- en historische o's), bij vooruitbeta- van 5,- per exem- ar (formaat 13 x 18 I op giro: 871441 v. BDU b.v. te Barne- d, met duidelijke ver- Iding van gewenste o, aantal, nummer krant, pagina waar de foto werd ge- atst. U kunt ook kon- t betalen op ons kan- t, Rozendaallaan 9, sden/Centrum. geveer drie tot vier ken na betaling ont- ngt u de gewenste fo- s thuis. EUSDER KRANT is een ve van de BDU-kranten- inatie te Barneveld. automobilisten maar voorbijstuiven. U houdt zich rustig en per slot van rekening is dat toch zeker niet een onaangenaam fietspad langs de grote weg Als u de gebouwen van Zon en Schild en Hebron links voorbij bent dan moet u opletten Op een gegeven moment komt u bij het bordje dat de afstand 86.1 km aanwijst. Die afstand schrik niet behoeft u niet te rijden, maar u moet wel ter hoogte van genoemde bordje linksaf de Laan Blussé van Oud Alblas in Een laan met een deftige naam, maar u bent daar niet in Wassenaar maar gewoon halverwege Amersfoort- Soesterberg De stem van het gemotoriseerde verkeer smoort hier in het lommer en al heel gauw ligt de fraaie weg voor u uit waar we zo graag al eerder met ons fietsje hadden willen snorren Rechtsaf nu, de weg heet daar, een tikkeltje nostalgisch, het Zeisterspoor Het is daar prachtig fietsen U moet zich niet te veel aantrekken dat er zich links en rechts achter hekken en bossages militaire terreinen met allebei grimmige opstallen en dienovereenkomstig geschut bevinden. U moet gewoon opgewekt verder fietsen en als uw wilt weten hoe laat het is kijkt u links even op de klok van het Soesterberg-Kamp De weg heeft enkele bochten en ter hoogte van Soesterberg komt u op een kruispunt Ook daar even goed opletten Niet pal rechts aanhouden want dan komt u weer op de hoofdweg maar uw weg vervolgen rechts aan de overzijde waar u de straatnaam .Apollo" leest. Daar gaat het Zeisterspoor verder al is het wegdek daar niet meer zo fraai U moet zich niet verbazen over het feit dat vanuit de straten rechts de Hollandse taal vervangen blijkt te zijn door je reinste Amerikaans Geen wonder, daar wonen de Amerikaanse militairen met vele kindertjes, die honkbal spelen en niet op fietsverkeer letten U passeert nog het fraaie huis van ex- bondscoach Jan Zwartkruis, wiens broer echt niet de bisschop is. zoals onlangs in een plaatselijke krant werd vermeld, en dan is het Zeisterspoor ten einde. DROMERIG Links ziet u de geweldige ingreep in het fraaie bosgebied ten behoeve van de nieuwe weg en u kunt via een viadukt de weg in aanleg passeren Bij paddestoel 20063 wel te verstaan Austerlitz 5.2 staat erop en bovendien is er een bordje ..Museum" en kunt u lezen dat het hier. nog nostalgischer, Kamp van Zeist heet. Het museum laat u links liggen, u gaat meteen na de passage van het viadukt rechtsaf bij paddestoel 22127 en het bordje ..Begraafplaats/ Rioolwaterzuiver" Allemaal geen prettige aanduidingen maar laat u zich niet ontmoedigen. Het wordt nu pas werkelijk mooi. Een heel lang pad, uitsluitend voor fietsers, brengt u in het hartje van de bossen richting Zeist Het pad begint bij de paddestoel 20062 We zouden ons kunnen voorstellen dat u van de schone natuur om u heen wat dromerig wordt maar u moet aan het einde van het pad toch wederom goed opletten want anders rijdt u te ver Op een gegeven moment is er in het grote bos een kruising met een weg naar links in de richting Austerlitz/Pyramide (paddestoel 20082) maar u moet even te voren al linksaf, namelijk pal achter de op de grond liggende roodwitte slagboom en de iets verderop liggende 13 witte steentjes Er staat daar trouwens duidelijk het woord ..Fietspad" vermeld. Vele kaarten vermelden dit pad nog niet. U rijdt daar door een fraai stuk bos, dat in vergelijking met andere bosgedeelten zeer goed is onderhouden. De zuivere boslucht dringt er tot de verste aftakkingen van uw longen door Het pad is redelijk berijdbaar en heeft aan het einde een stukje vals plat. Dus niet denken dat uw trappers gesmeerd moeten worden. U beland op de geasfalterde weg die u naar de Doomseweg brengt maar u bent met uw vriendelijk vervoermiddel nog De Leusderhei. Voor ouderen een nostalgisch gebied omdat het herinneringen oproept aan vooroorlogse schoolreisjes met als hoogtepunt een bezoek aan de speeltuin en het consumeren van een kogelflesje op zo'n terras met simpele stoelen. Voor praktisch de meeste leeftijdsgroepen een groot niemandsland met enge rode vlaggen en dreigende waarschuwingsborden. Alleen al de vreselijke kreet „levensgevaarlijk wanneer de vuurbal is gehesen" heeft al generaties ouders angstig tot hun spelende kinderen doen roepen: „hier blijven alsjeblieft". Het is er niet beter op geworden. Wie bij Aart Jansen naar boven fietst (enige conditie is daarvoor wel vereist, maar u hebt de tijd) kan niet meer door naar Soesterberg. Wel met een grote omweg maar niet meer in een rechte lijn. Wie vanaf de Doomseweg over de Kolonel van Rooyenweg naar Soesterberg wil loopt de kans te worden aangehouden. Door de wegaanleg mag men daar op dit moment niet rijden. Alleen het bestemmingsverkeer mag er gebruik van maken. De bospaden achter St. Louis en Zon en Schild zijn voor het grootste gedeelte onbegaanbaar. Deze stukjes zijn niet bedoeld om te protesteren. We zijn bezig om u op uw vakantie of op vrije dagen routebeschrijvingen te geven. Deze week is het een tocht om de Leusderheide. Let wel, óm de Leusderheide en als u onze route volgt, zult u het met ons eens zijn, dat het mogelijk is om toch nog een bijzonder aardige fietstocht te maken. De tocht vraagt enige conditie. U moet hier en daar wat klimmen maar u zult wederom bemerken dat het allemaal best meevalt. Forceer niets, ga niet zitten schokschouderen als u een helling opgaat. Bedenkt dat fietsen met de benen moet gebeuren en als het u teveel is, ga dan een stukje lopen. U behoeft immers niet te oefenen voor de Tour de France. LEUSDEN/AMERSFOORT Onze tocht begint op de Stichtse Rotonde. Hoe u daar moet komen is en dat bedoelen we echt niet onvriendelijk uw eigen zaak. We zouden u graag willen laten beginnen in de stilte van Moeder Natuur maar zie het voorwoord we moeten ons richten naar de nuchtere werkelijkheid. U kunt bovenaan de Laan 1914 bij het Evert Kupersoord de Hoge Kleiweg opgaan en langs de vroegere zandafgraving (nu vuilnisstortplaats) een weg proberen te vinden naar de Kolonel van Rooyenweg (de „miliaire" weg achter Soesterberg richting Doomseweg) maar dat is niet aan te bevelen. Hier en daar zult u vanwege het vele zand moeten lopen en omdat men daar enigszins afdaalt zijn valpartijen niet denkbeeldig. U kunt ook over de wegen van Zon en Schild en Hebron maar dan raakt u zonder meer de weg kwijt. Goed, we gaan beginnen. U rijdt gewoon parallel langs de grote hoofdweg van de Stichtse Rotonde in de richting van Soesterberg Laten die

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3