iantal werklozen in Leusden stijgt «Goede buur" Stoutenburg Npijt spits af met feestelijke dag S3 Zeshonderd jaar lief en leed gedeeld Vrachtwagen verioor salpeterzuur ROEI WERKGELEGENHEID IN PROVINCIE BLIJFT ACHTER Vandaag in de Leusder Krant Geen krant ontvangen? Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Ontstekingsbus in tuin gevonden i FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B V. EUSDEN/AMERSFOORT rige maand is de werkloosheid eusden weer iets gestegen. In 'gelijkïng met juni zijn 21 ïsdenaren meer op zoek naar baan. In totaal staan er 227 innen en 158 vrouwen zonder k in deze gemeente geregi- erd. Deze gegevens staan rmeld in het maandelijks over- ht van het Gewestelijk Ar- Idsbureau Amersfoort (GAB). |folgens dat overzicht zijn er it vacatures in Leusden tegen in de maand juni In juli van vorig jaar waren het er ook it Het aantal werklozen in het on Amersfoort bestaande uit 'gemeente Amersfoort, Baarn, ischoten, Eemnes, Leusden. ist én Woudenberg steeg met naar 5611 mannen en vrou- De geregistreerde vraag *r arbeidskrachten in deze latsen bedraagt 431 De groei van de werkgelegen heid in de provincie Utrecht blijft met 0,5% ver achter bij de bijna 1,5% in de rest van Nederland. Tegelijkertijd groeit de Utrechtse bevolking met 1% twee keer zo snel als die van Nederland in 1981. Het gevolg van deze ont wikkelingen is dat de stijging van de werkloosheid in Utrecht met 70% in 1981 aanmerkelijk sneller ging dan in de andere provincies waar het gemiddeld onder de 50% bleef. Het Economisch Technolo gisch Instituut voor Utrecht (E.T I schrijft in zijn jaarverslag over 1981 dat deze ontwikkelin gen de komende jaren ongewij zigd zullen doorgaan, tenzij er voldoende ruimte en medewer king van de overheid komt voor vestiging van nieuwe bedrijven en voor verplaatsing en uitbrei ding van bestaande bedrijven Onathankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden i oajwi Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur gsopsnd. Zaterdags gesloten. Belangstelling voor vestiging en uitbreiding in de provincie is er nog steeds in grote mate. De daarvoor geschikte ruimteop be drijfsterrein of in representatieve kantoorpanden op gunstig gesi tueerde plaatsen is echter niet altijd en niet overal waar de be drijven dat wensen aanwezig BEDRIJFSTERREINEN Het E.T.I heeft onderzocht of de bewegingsvrijheid voor het bedrijfsleven in de provincie wel groot genoeg is om. ervoor te zorgen dat alle mensen uit de provincie die willen werken ook werk zullen vinden In de jaren '70 is dat nog redelijk gelukt. Uitgegeven werd 420 ha bedrijfs terrein Er werden 33 000 nieuwe arbeidsplaatsen gecreëerd voor ongeveer 50.000 nieuwe werk zoekenden. Het verschil is terug te vinden in het aantal werklozen dat inmiddels is gestegen tot 25 000. Naast deze werklozen komen er tot 1990 nog 25.000 nieuwe werkzoekenden bij. Voor deze 50 000 mensen komen naar verwachting slechts 10.000 nieu we banen beschikbaar in het nu reeds in de provincie gevestigde bedrijfsleven Als dus geen be drijven van buiten de provincie Utrecht worden aangetrokken of als niet op grote schaal over wordt gegaan op deeltijdbanen, zal de provinciale werkloosheid stijgen tot minstens 40 000 in 1990. Voor het aantrekken van bedrijven van buiten de provincie komt tot 1990 ongeveer 380 ha ter beschikking. Dat is volgens het E.T I. voldoende voor het scheppen van 15a20 000nieuwe banen. Lukt dat, dan zal de werk loosheid in de provincie Utrecht op termijn waarschijnlijk niet veel verder stijgen dan nu en. misschien zelfs iets kunnen wor den teruggedrongen. Om de werkloosheid verder te rug te dringen zal aldus het E.T.I. de strijd om de beperkt beschik bare ruimte, die voor verschillen de doeleinden zoals wonen, wer ken, verkeer, natuur en recreatie wordt gebruikt, meer dan voor heen in het voordeel van het werken moet uitvallen. Dat bete kent de aanleg van meer bedrijfs terrein, de bouw van meer kan toorruimte, minder belemmerin gen bij uitbreiding en verplaat sing van bedrijven en het schep pen van een gunstig vestigings klimaat voor nieuwe bedrijven en instellingen. Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 Achterveld 600 Vandaag naast een extra editie ook extra pagina's over het Achterveldse eeuwfeest in de krant Uitneembaar Geschiedenis van kasteel Stoutenburg en het sport en verenigingsleven pag. 5 en 6 Sport pag. 7 Kijk op de film Once upon a time in the west pag. 9 een naambord zou worden ont huld. Hier werd het woord ge voerd door de voorzitter van de commissie de heer van Dijk. Hij verwelkomde alle aanwezigen. In het bijzonder verwelkomde hij het aanwezige bestuur van de Stichting Achterveld 600 en de burgemeester van Leusden de heer Rademaker met zijn echtge note. Voordat werd overgegaan tot de onthulling van het bord gaf de heer van Dijk eerst og een kort overzicht over het ontstaan van Stoutenburg en de samenwer king tussen Stoutenburg en Ach terveld Hierna werd onder een daverend applaus van de aanwezigen het bord door de oudste inwoner onthuld waar de naam Heerlijck- heid Stoutenburg te voorschijn kwam Hierna werd het woord ge voerd door de burgemeester. Hij noemde het 730-jarig bestaan van Stoutenburg en het 600-jarig bestaan van Achterveld een goed initiatief voor feestviering met een eigen accent. ,,Er is een fijne samenwerking tussen de beide woonkernen en ik ben geneigd om te spreken van Stoutenvel- ders en Achterburgers Ik wist niet dat Stoutenburg zoveel in woners had. Dat blijkt nu, nu velen Stoutenburgers hier sa men staan." In het bijzonder verwelkomde mevrouw van den Hengel, echt genote van de bakker Jan van den Hengel Zij heeft voor Kleter- steeg in deze bakkerij gewoond en was tevens caféhoudster van het café dat bij de bakkerij was gevestigd Zij was momenteel voor een vakantie over uit Cana da en maakte nu van de gelegen heid gebruik om het feest mee te vieren. ONUITWISBAAR Na dit officiële gedeelte verza melden allen zich in de overdekte DINSDAG 24 ^UGUSTUS 1982 - 14e JAARGANG NO. 34 (Vari één onzer verslagge vers) LEUSDEN - Op de Arnhem- seweg lekte afgelopen vrij dag uit een vrachtwagen uit Arnhem een aantal liters ge concentreerd salpeterzuur. Er ontstond geen gevaar voor de omgeving. Het vloeibare zuur kon ont snappen doordat een vaatje met dertig liter in de vrachtwa gen omviel en openbarstte. De auto vervoerde 128 van derge lijke vaatjes en 88 met natrium hydroxide. Een controleur ge vaarlijke stoffen was ter plekke gekomen om de vrachtwagen en de lading nader te inspecte ren. LEUSDEN - Een Leusden- se beroepsmilitair vond afge lopen weekeinde bij graaf werkzaamheden in zijn tuin een ontstekingsbus. Dit pro jectiel is wellicht afkomstig uit de tweede wereldoorlog. Het ding was niet dermate ge vaarlijk dat de Explosieven- dienst moest komen opda gen. De rijkspolitie heeft de ontstekingsbus opgehaald en onschadelijk laten maken. STOUTENBURG Als goede nabuur werd door de bewo- rs van Stoutenburg besloten ook aan de festiviteiten geor- fciseerd wegens het 600-jarig bestaan van Achterveld deel te Ipen. Dat resulteerde er om in dat ook Stoutenburg een Jimissie kwam die het een en ander organiseerde. Versie- gen werden aangebracht, buurtschapsborden werden ge- jatst en ook organiseert Stoutenburg een kaartavond tij- hs de feestweek tegen Achterveld. Om er vast wat in te |nen werd er zaterdag een feestdag in Stoutenburg georga- lerd. In de miaaag werden er op het van bakkerij Kletersteeg Kerspelen georganiseerd. 0r een aantal dames in histori- klederdracht werden de Ltenburgse dames in histori- klederdracht werden de ütoutenburgse kinderen op een leuke wijze bezig gehouden Ook veel van de kinderen waren ge kleed in oude klederdracht De spelen waren ook aangepast aan de tijd van vroeger, zoals tollen, touwtje springen met de velg van een fietswiel hoepelen, koekhap- pen enz. De ouderen genoten hier net als de kinderen geweldig van Het werkte zo aanstekelijk dat men zelfs de ouderen zag touwtje springen, tollen en hoepelen Za terdagavond was het dan feest voor de inwoners van Stouten burg. Het feest nam een aanvang door een rondgang van de mu ziekvereniging D.W.S. De mu ziekvereniging werd voorafge gaan door een bespannen rijtuig waarin de oudste Stoutenburgse inwoner de heer Jan Esveld was gezeten Na de optocht verza melden alle aanwezigen zich ter hoogte van het kruispunt waar ruimte van de bakkerij Kleter steeg. Na het genot van koffie, was het weer de heer van Dijk die het woord nam. Hij dankte alle aanwezigen voor hun grote op komst namens het feestcomité en namens de familie Kletersteeg die geheel bereidwillig deze ruimte voor het feest had afge staan Hij dankte het Stichtings bestuur met de ere voorzitter voor hun aanwezigheid. „Namens alle Stoutenburgers fe liciteer ik u met het 600-jarig bestaan van uw dorp Dit bete kent ook dat Achterveld en Stou tenburg 600 jaar naast elkaar bestaan en onuitwisbaar bij el kaar behoren 600 Jaar lief en leed, vreugde en Een rijtoer hoorde ook bij de festiviteiten in Stoutenburg. verdriet met elkaar gedeeld Dit is tot aan de dag van vandaag nog zo We hebben gezien dat overal in Achterveld buurtschapsborden zijn geplaatst. Ook in Stouten burg is dit het geval. Toch heb ben we in Achterveld een bord gemist en dat willen wij nu goed maken We nemen het jullie niet kwalijk dat er iets vergeten is. Jullie hebben veel werk met de organisatie en dan kan er wel eens iets vergeten worden Hierna werd de voorzitter van Achterveld 600 naar voren ge roepen en werd hem een pakket overhandigd. Tot grote hilariteit van alle aanwezigen kwamen uit het papier twee borden te voor schijn waarop vemeld Achter veld, gemeente Stoutenburg De heer Blom dankte heel hartelijk voor deze leuke en zeer originele geste en beloofde dat de borden op een opvallende manier geplaatst zouden wor den. Hierna werd het feest voortge zet onder leiding van de ceremo niemeester Willem Wouters. Het werd een heel gezellige barbe- que avond, waar volop van werd genoten. Aan het slot van de avond dankte wethouder Gijs van Woudenberg, zelf ook Stou- tenburger, voor deze avond. (Van één onzer verslaggevers) Rozendaallaan 9 Leusden-C. VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM Lepelaar 6, Leusden Tel 942362 Inschrijving nieuwe cursus. Clubs v.a. 9 jr., 13 jr., 16 jr. Twens, gehuwde en verloofde paren. Ook privélessen. Dageli|ks van 16 00 tot 22 00 uur Open huis 4 september, van 20 00 tot 23 00 uur burgemeester in gesprek met Stoutenburgs oudste inwoner De oudste inwoner van Stoutenburg onthult het bord LEUSDEN - Bij een onge luk op het kruispunt Bavoort- seweg/Rossenberglaan in Leusden-Centrum raakte zondagmiddag een auto total loss. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Het ongeval gebeurde na dat de heer O. uit Leusden op het kruispunt geen voorrang verleende aan de bestelbus van de heer B. uit Harderwijk. De auto van de Leusdenaar werd in de flank gegrepen, sloeg om en bleef op het trot toir liggen. De bestelbus van de man uit Harderwijk werd licht be schadigd. 16a, telefoon .16.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1