iort ook van de partij lens „Achterveld 600" Achterveld 600: aktiviteiten voor kinderen en bejaarden Traditionele speelvakantieweek gisteren van start gegaan Startpunt rijtoer SVA-dames oefenden Duiven vlogen vanuit Orieans teusder krant ■INTERNATIONALS EN S0S0NK0 DRAVEN OP Achterveld 600 in 't kort In en om Blijhof 600 jaar Achterveld Als u gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk weten ook. TROUWKAARTEN Achtervelds nieuws te nemen tegen 35 schakers uit de regio. Vrijdag 3 september is er het laatste sportgebeuren in het feestprogramma Die dag is er vanaf 19.00 uur een aantal spuit- voetbalwedstrijden door de brandweer georganiseerd waar aan in ieder geval teams deelne men van de brandweer, de EHBO en de carnavalsvereniging. De toegang is vrij. speelden de oud-internationals een wedstrijd tegen de ex-profs van Ajax. Komende zaterdag Iiverse oudjes de strijd aanbinden met een speciaal team uit Achterveld. 'ERVELD De sport ns de feestweek rond veld 600" goed verte- rdigd zijn. De speci- lankelijk nieuwsblad Ie gemeente Leusden. pijnt elke dinsdag en |rdag. Intwoordelijke Iktie: IVos nix Kreijns (pl. verv.) ■ktie: ■en Engelkens par van Loo. ering kopij en ad- nties: het dinsdagnum- tot uiterlijk maan- iddag 12.00 uur, het donderdag- mer tot uiterlijk nsdagmiddag 12 00 gktetie en admini- lie: Kantoor Leusder it, Rozendaallaan 9, iden-Centrum. Op tdagen geopend van 0 tot 12.00 uur en (Il3 30 tot 17.00 uur. nnementsgeld: ,20 per jaar; 27,60 half jaar; 14,05 per rtaal. hten bezorging: abonnee dient u de it voor dinsdag- of "derdagavond 18.00 te hebben ontvan- Is dat niet het geval, dan kontakt op ;onze hoofdagent be- |ing (dinsdag en don- lag tussen 18 30 en 10 uur), tel. 033- >91 Bij geen gehoor u kontakt op nemen onze inspekteur be ling, overdag 03420- 11, toestel 44. bestellen foto's: neeste in de Leusder Jtt gepubliceerde fo- kunt u nabestellen «t uitzondering van pief- en historische I's), bij vooruitbeta- I van 5,- per exem- 8r (formaat 13 x 18 op giro: 871441 8DU b.v. te Barne- met duidelijke ver- ïlding van gewenste aantal, nummer i krant, pagina waar de foto werd ge- 8tst. U kunt ook kon- I betalen op ons kan- Rozendaallaan 9, usden/Centrum. fleveer drie tot vier iken na betaling ont- ngt u de gewenste fo- J thuis. EUSDER KRANT is een van de BDU-kranten- linatie te Barneveld. aal voor de festiviteiten ge vormde commissie sport heeft een paar leuke evene menten op touw gezet. Zo is er zaterdag 28 augustus een voetbalwedstrijd tussen oud-internationals en een Ach- terveld/Roda-comblnatie. Op het Kerstenssportpark zullen de spelers van SV Achterveld aan gevuld met voetballers van Roda '46 de strijd aanbinden met be kende ex-Internationals als Sjaak Swart, Barry Hulshof, Jo- han Zuldema, Reynier Kreyer- maat, Theo van Dulvenbode, Nol Heyermans, Piet de Vries, Hans Venneker, Peter Kemper, Ad Brouwers, Daan Schrijvers, Piet Lagarde, Henk Warnas en Roel Wiersma. Het speciale team uit Achterveld treedt aan met de vol gende spelers: Adrle van de Heu vel, Gijs Hak, Johan van Dalen, Marcel Boonen, Bart Tolboom, John Hak, Herman Ruitenbeek, Wllfrled van der Pas, Henk van Pluusen, Ronald de Haas, Dick van 't Klooster en Hans Vrijhoef. De wedstrijd begint om 15.30 uur en de entree bedraagt vijf piek, en één gulden voor kinderen van de lagere school. Zondag 29 augustus is er een sportdag voor iedereen met te vens een hockey-en handboog- schietendemonstratie. Om 10.30 uur gaan de poorten van het Kerstenssportpark open en kan er door jong en oud naar harte lust worden gesport. De geza menlijke Achterveldse sportver enigingen tekenen voor de orga nisatie. Ruitersportvereniging De Singels zorgt voor het onder deel ..ringsteken op de fiets met ongelijke wielen", tennisclub De Eemelaar laat de mensen om het hardst hoepelen, de organisato ren van de Tour de Junior zorgen voor twee hometrainers, bij de voetbalvereniging kan men met de bal kunstjes uithalen en gym nastiekvereniging Avanti zet een sportcircuit uit waar 20 personen zich tegelijk kunnen uitleven. Behalve deze aktiviteiten zal er om 13 00 uur een demonstratie worden gegeven door politie- hondendressuurvereniging De Start uit Scherpenzeel. Een uur later zullen leden van sportclub Marathon uit Doorn hun hand boogschietvaardigheden dem onstreren Voor de toeschou wers bestaat na afloop de gele genheid zelf eens een handboog te gebruiken SCHAAKSIMULTAAN Ruitersportvereniging De Sin gels bijt maandag 30 augustus om 19 00 uur de spits af met carrouselrijden Dit evenement vindt plaats op een terrein bij de feesttent aan de Rentinckstraat. Om 20.00 uur begint er een groot kaartfestijn in de feesttent dat georganiseerd wordt door het Stoutenburgse feestcomité Ruim 500 mensen kunnen deze avond een kaartje leggen In schrijven vanaf 19.00 uur in feesttent a f2,50 per persoon. In „Ons Gebouw" begint om 20.00 uur een schaaksimultaan. Voor dit evenement hebben de organisatoren grootmeerster grootmeester Sosonko zal het in een schaaksimultaan opnemen Sosonko bereid gevonden het op 'e9en 35 schakers uit de regio. ACHTERVELD In tegen stelling tot eerdere berichten start de rondrit met de geno digden niet om 14.00 uur maar om 15.30 uur bij de Klaveel aan de Postweg. De ze rijtoer, in het kader van de festiviteiten van Achterveld 600, wordt voorafgegaan door muziekvereniging DWS en ruitervereniging De Sin gels uit Achterveld. De officiële opening van de feestweek vindt om 17.00 uur plaats in de feesttent aan de Rentinckstraat, onder meer in aanwezigheid van de Com missaris van de Koningin in de provincie Utrecht, mr. P. van Dijke. ACHTERVELD In het feest programma voor Achterveld 600, dat aanstaande vrijdag van start gaat, zijn tal van onderdelen voor bepaalde groepen opgenomen. Hieronder een overzicht van de speciale aktiviteiten voor de jeugd (in alle leeftijdsgroepen) en de bejaarden. PEUTERS EN KLEUTERS Op de peuter- en kleuteroch tend, georganiseerd in samen werking met de leidsters van de peuterspeelzaal en de Achter veldse kleuterscholen, welke zal worden gehouden op woensdag 1 september, zijn alle Achter veldse kinderen vanaf twee jaar welkom Ook de peuters die niet naar de peuterspeelzaal gaan en de kleuters die niet de Achter veldse kleuterscholen bezoeken zijn van harte welkom. De ouders moeten dit zelf met de school van hun kind regelen. De kleuters worden om 9.00-uur in de feesttent verwacht, terwijl de peuters om 9.30 uur in de feesttent worden verwacht. Om ongeveer 11.30 uur is de feestochtend afgelopen en kun nen de kinderen weer worden opgehaald. Men rekent deze morgen op alle Achterveldse peuters en kleuters. BEJAARDEN Op woensdag 1 sepember is er van 14.00 - 18.00 uur een gezelli ge middag in de feesttent voor alle Achterveldse bejaarden le der die zich tot deze groep rekent is welkom, leeftijd speelt hierbij geen rol. De tent is vanaf 13 30 uur open. Degenen die niet in staat zijn op eigen gelegenheid naar de tent te komen en ook geen beroep kun nen doen op familie, vrienden of kennissen kunnen vervoer aan vragen bij de receptie van het bejaardentehuis St Joseph, tel. 1644 Dit dient echter wel te ge schieden voor 12.00 uur. LAGERE SCHOOLJEUGD In samenwerking met de teams van alle Achterveldse lagere scholen is op donderdag 2 sep tember een jeugddag georgani seerd Voor de Achterveldse scholen is dit een schooldag zo dat de kinderen verplicht zijn deze dag bij te wonen. Ook de Achterveldse kinderen die buiten Achterveld op school gaan zijn welkom. De ouders moeten dit echter wel zelf met hun scholen regelen. Gezien het programma verdient het wel aanbeveling de kinderen te kleden in kleren die tegen een stootje en vuil kunnen De kinderen van de Achter veldse scholen dienen op de nor male tijd om 8.45 uur op hun eigen school aanwezig tezijn. Ze gaan dan gezamenlijk naar de feesttent. Alle andere kinderen worden om 8.45 uur in de feest tent verwacht Daar moeten ze zich melden bij de organisatie Het programma zal om onge veer 16.00 uur geëindigd zijn TIENERS Ook de tieners zijn niet verge ten. Voor de Achterveldse jonge ren die de lagere school hebben verlaten tot de leeftijd van circa 16 jaar is er een feestprogramma van 18 00 -22.30 uur in de feest tent De feesttent is om 17 30 uur open. ALGEMEEN Bejaarden en invaliden die ge durende de feestweek festivitei ten bij willen wonen, doch geen eigen vervoer hebben en ook geen beroep kunnen doen op familieleden en kennissen, kun nen bij de receptie van huize St. Joseph, telefoon 1644 tussen 10 00 en 18.00 uur een verzoek om vervoer indienen Op maandag 30 augustus en donderdag 2 september om 20 00 uur bestaat er voor invali den en bejaarden de gelegen heid om deel te nemen aan een tocht door het versierde dorp en langs de verlichte boerderijen. Dit is een andere route dan de route van de boerendag. Deze tocht duurt ongeveer 11/2 uur Degenen die aan deze tocht wil len deelnemen kunnen zich hier voor opgeven bij de receptie van huize St. Joseph telefoon 1644 De opgaaf moet wel geschieden voor maandag 30 augustus. Dank zij de medewerking van garage Kleinveld is dit vervoer gratis. Voor verdere informatie kan men het programmaboekje raadple gen of bij de afdeling scholen -jeugd - en bejaarden, Rinus Bel- derok, telefoon 1953. In verband met het 600-jarig bestaan van Achterveld zal op zondag 29 augustus een Oecu menische kerkdienst worden ge houden in de St. Joseph kerk te Achterveld. Deze dienst zal aan vangen om 10.00 uur en niet om 10.30 uur zoals abusievelijk in het afgedrukte feestprogramma in diverse dag en weekbladen is bekend gemaakt. Door het Stichtingsbestuur Achterveld 600 wordt ook nog bekend gemaakt dat de pro gramma boekjes verkrijgbaar zijn bij boekhandel Vos - 't Hoek je aan de Hessenweg. Verder wordt door het Stich tingsbestuur aan de Achtervel- ders verzocht bij hun bezoek aan de plaats vindende evenementen niet met de auto te komen. Dit is in verband met de beperkte aan wezigheid van parkeerruimte. Veel problemen in verband met het parkeren kunnen dan voor komen worden. De route van de optocht is inmiddels via het programma boekje en de berichten in de plaatselijke week en dagbladen bekend gemaakt. De aanwonen- de van de route worden wel ver zocht tijdens de optocht hun auto's niet op de rijbanen van genoemde wegen te willen par keren. Dit ter voorkoming van moeilijkheden tijdens het passe ren van de optocht In verband met de baarden- groei-wedstrijd zijn een aantal prijzen beschikbaar gesteld voor de mooiste baard. De wedstrijd is in twee categories verdeeld Voor degenen die met een glad gezicht begonnen zijn is als Ie prijs een half varken beschikbaar gesteld door slagerij van Vlierin gen. Het textielhuis van Raven horst heeft voor de 2e prijs een waardebon van f100,- beschik baar gesteld en de winnaar van de 3e prijs krijgt een krentebrood ter lente van 100 meter aangebo den door bakkerij Kletersteeg. Voor de deelnemers die aan de wedstri/den deelnemen met een baard die zij reeds bij de aanvang van de wedstrijd hadden zijn ook drie prijzen beschikbaar gesteld De 1e pri/s is een salade voor 10 personen geschonken door ca fetaria De Berken van Jan van de Wetering. De groenten en fruit handel Jan van Dijk heeft voorde 2e prijs winnaar een fruitmand beschikbaar gesteld terwijl de winnaar van de 3e prijs een grote taart in ontvangst kan nemen aangeboden door bakkerij Schouten. Degenen die aan de wedstrijd wie de grootste kalebas of de hoogste zonnebloem heeft wil deelnemen kan dit opgeven bij de afdeling Cultuur mevr. G. Schouten- Verhoef. Hessenweg 315. tel. 1657. De opgave voor deelname dient echter wel te ge schieden voor 26 augustus. In verband met de feestelijkhe den van Achterveld 600 zal op zaterdag 4 september geen oud papieractie voor D.W S. worden gehouden. Dit is een week uitge steld. De oud papieractie voorde muziekvereniging zal nu worden aehouden op zaterdag 11 sep- tember. Op die datum zal de container op de inmiddels be kend zijnde plaats worden ge plaatst. Eveneens in verband met de feestelijkheden is ook het slui tingsuur van de bibliotheek op vrijdagavond 27 augustus gewij zigd De bibliotheek zal deze avond open zijn tot 19.30 uur in plaats van tot 20.00 uur. En dan zijn er nog ringsteek- wedstrijden. Die worden aan staande dinsdag de braderie ge houden. vanaf 2 uur vóór huize Sint Jozef aan de Hessenweg. Iedereen kan gratis meedoen en de orginasatoren laten weten dat er mooie prijzen te verdienen zijn. Aanmelden kan bij de vol gende mensen: Martine Melissen. Postweg 25, tel. 1950; of Ton van Esveld, Jan van Arkelweg 36, tel. 2229. BURGERLIJKE STAND Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode van 5 juli tot en met 19 juli zijn: GEBOREN: 28 juli 1982 Florence Agnes Je- annette, d.v. R.S.M. Twisk en C.M. van Staalduinen 5 aug. 1982 Marije, d.v. J. Klaui en AL van Dam; Wicher Steffen, z.v. P R. Minnaard en M.J. Hoftij- zer 6 aug. 1982 Johannes Wilhel mus, z.v. W G. Smit en E.M. Dijk- hof 7 aug 1982 Wilbert, z.v. A.J. Hak en A.W. de Jong 9 aug. 1982 Janneke Marit, d.v. D Vink en E E.M. Meuleman 10 aug. 1982 Chantal, d.v. K.K Abelman en H L van Eijck, Bram Cornelis Alphonsus. z.v S.J.M. Tuijp en M L W. Bots 12 aug. 1982 Choi Laan, d v. S M NG en Y H Choi 15 aug 1982 Mieke. d.v. F.P.J. Veenendaal en C van der Ploeg 16 aug. 1982 Dennis Petrus, z.v P-J A. Mallant en C.P.M. van der Helm 17 aug 1982 Tjeerd, z v B H.A Stoelinga en Y.M.Th. Holtman GEHUWD: 5 aug. 1982 H Elzenaar en G S. Balm 6 aug. 1982 ZR van Burik en M.J. van den Bedem; G. Hoefak- kerenH.Ch Rijper 11 aug. 1982 W.L, Schipper en G W Bos 12 aug. 1982 Ch Tiggelaven en A.E, de Graaf OVERLEDEN: 3 aug. 1982 J van de Lagemaat, oud 85 jaar 17 aug. 1982 G.P. van Dijk, oud 70 jaar 18 aug. 1982 A.M. Kölsch, geh. met M.J. Bollen, oud 85 jaar VERDER LEUSDEN/CENTRUM - Het is een vertrouwd vakantie-evene ment voor de jeugd geworden, de jaarlijks terugkerende kinder vakantieweek van Blijhof. Dit jaar heeft Blijhof het terrein van 23 augustus tot 27 augustus daarvoor opengesteld. Dagelijks Anders zou u wel een andere samenlevingsvorm hebben gekozen. Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie 1982 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft. Dan reserveren we de boeken voor u. van 10.00 uur tot 16.00 uur kun nen Leusdenaartjes tussen vier en twaalf jaar er terecht om ook van hun laatste grote vakantie week een feest te maken. Dit jaar hebben de organisatoren een programma samengesteld dat aandacht zal besteden aan veel landen. Woensdag is er een indianendag in het bos. Er is een Olympische dag, vandaag. Van de landen mocht Nederland de spits afbijten. Met Oud-Holland se spelletjes. En een oud-Hol lands weertje. Toch nog zevenenzeventig kin deren wisten gisteren de weg naar Blijhof te vinden. Voordat de regen hen naar binnen verdreef werd op het buitenterrein naar hartelust ge timmerd Daarna werden zij binnen bezig gehouden met spelletjes en verhalen. In de loop van de middag konden allen zich weer naar buiten bege ven. Levend ganzenbord en water werpspel stond toen nog op het programma. André Wagener vertelt wel van de pech die de organisatie achtervolg de ,.De poppenspeler kon ook niet komenDe medewerkers hebben met hun eigen improvisatietalent boeiende verhalen gemaakt om de kinderen bezig te houden. De ondanks het slechte weer toch gekomen kinderen vermaakten zich duidelijk opperbest. De jong- sten worden overigens in een apar te groep beziggehouden. Geen kans dus op onder de voeten gelo pen kleuters. Voor de prijs van 2,50 (niet- leden 3,50) per dag kunnen jonge Leusdenaren deze week nog heel wat beleven. Morgen gaan de kinderen dus per bus naar Den Treek voor een In diaanse dag. Donderdag is een Roemeense dag en het zigeunerle ven zal dan aandacht krijgen. En als de weergoden een beetje mee werken zal de slotdag een topper worden Het is de bedoeling dat er in de Hamershof een vossejacht wordt gehouden met een feestmid dag tot besluit. Men kan bij Blijhof bovendien nog wat helpende handen gebruiken (Tel. 942099) Ervaring is niet noodzakelijk. ACHTERVELD Om niet ge heel onvoorbereid aan de voet balcompetitie te beginnen werd door het Achterveldse dames elftal donderdagavond een oe fenwedstrijd gespeeld tegen Hoevelaken. In het Hoevelaken se elftal speelde de oud-Achter- veldse speelster, Gemma Schou ten mee, die vooral voor de rust heel wat beter speelde dan Hetty van den Heuvel, die het tegen haar moest opnemen. Het werd een mooie en sportieve wed strijd. De ruststand was 3-0 in het voordeel van Hoevelaken. Hier van waren twee doelpunten ge- j maakt door de Hoevenlakense rechtsbuiten Gemma Schouten. Na de rust een nog beter spe lend Hoevelaken, dat Achterveld geen enkele kans gaf een doel punt te maken Ook Hoevelaken wist na de rust niet meer te sco ren zodat de wedstrijden eindig de met een 3-0 stand in het voor deel van Hoevelaken. Zondag werd door het dames elftal deel genomen aan een toernooi geor ganiseerd door S.M M te Maarn In dit toernooi speelden alleen hoofdklassers mee De eerste wedstrijd moest al gelijk tegen S.V.M.M. gespeeld worden In deze wedstrijd gaf Achterveld goed partij. Er werd voor elke meter gevochten De ruststand was 0-0. Na de rust had Achter veld de wind in de rug en ging beter spelen. S.V M M hield ech ter goed stand De wedstrijd eindigde met een 0-0 gelijke stand. De 2e wedstrijd moest worden gespeeld tegen DETO uit Den Haag. Ook dit werd een mooie wedstrijd Door doelpunten van Marieke Daatselaar en Karin Prinsen werd deze wedstrijd met 2-0 gewonnen LEUSDEN/CENTRUM Met 180 jonge duiven was de PV Leusden zaterdag In concours bij de wedvlucht uit Orleans (531 km). De duiven werden om 07.30 uur gelost en de eerste viel om 14.15,54 uur weer op de klep. Uitslag: R. Tijmensen 1-31-39-42-44, Gebr. Bransen 2-5, J. Pouw 3-6- 10 en 40, B. Peters 4-12-17-35- 36-38, W. Vrijhoef 7-15-27-33-34, T. Heiverding 8-32, C. van Val kengoed 9-13, G. Dieters 11-14- 19, A. van Dusschoten 16, N. Blom 18, Comb. Vrlj/bra 20-22- 25-26 en 28, J. Voorburg 21, A. Dieters 23, T. van Valkengoed 24, P. Lambrechts 29-41, H. v.d. Hoek 30-37, M. Lambrechts 43 en M. Louw 45. De 3e wedstrijd moest worden gespeeld tegen het zeer sterke J.S.V uit IJsselstein. Deze had den al hun gespeelde wedstrij den met grote cijfers gewonnen. In deze wedstrijd had Achterveld wel een beetje geluk waar door ook hier de stand 0-0 was. De laatste wedstrijd moest wor den gespeeld tegen S.C.W. Door gebrek aan conditie werd deze wedstrijden verloren met 3-0. De eindstand was 1e J.S.V., 2e S.C.W3e Achterveld, 4e. S V M M. en 5e DETO. „nergeoeuraeno boekhouding soonlijkheid word'bd' i ting, Z'warfeweg 16a, telefoon Hg

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3