ntilopen organiseerden leslaagd korfbaltoernooi Spannende finales LTV Leusden Biezenkamp e.o. vanuit de lucht leusder krrnit IDE gespreks iepen VZA int oetbal- lernooi Duo Jacobs op kop in competitie jeu de boules Jaar vergadering hockeyclub Roda.volop in training DINSDAG 24 AUGUSTUS 1982 7 Of en klem korfbalden naar hartelust. LEUSDEN/CENTRUM De Leusdense korfbalclub Antilopen organiseerde za terdag een geslaagd toer nooi. Enkele regenbuien noch het feit, dat het eerste twaalftal zeer gastvrij alle gasten voor liet gaan in de ranglijst, konden voorkomen, dat het bij de afsluitende bar becue erg gezellig werd. Sportief succes was er vooral voor OVVO uit Maarssen en Rust Roest uit Eindhoven Laatstge noemde vereniging ontving uit handen van burgemeester J.W M. Rademaker de meeste prijzen, vooral bij de jeugd. De Maarssense ploeg won verras sende in de hoogste poule. In de competitie zal OVVO voor Anti lopen een van de moeilijkste te genstanders kunnen worden. Een smet op de winst van deze bezoekers was, dat de club on aangekondigd zonder junioren naar Leusden kwam. Nu werd de juniorenploeg van Antilopen moeiteloos winnaar. Het eerste twaalftal van de thuis club met de ex-junioren Nan- IlEUSDEN/CENTRUM Hel de LTV Leusden gespeelde imploenschap van de ITA, bijna 250 partijen, is on- ;s het wisselvallige weer uit- »nd volgens het schema ver in. Een pluim op de hoed van edstrijdleiding is zeer te lt. Tot aan de laatste partijen if de strijd uiterst spannend, het damesenkelspel ging de Ie tussen Slegtenhorst en tan. De speelsters waren aan elkaar gewaagd. Toch bleek Slegtenhorst iets sterker en met 6-2 en 6-4 veroverde zij het kampioenschap. Een zeer sterk gespeelde finale vond plaats bij het herenenkel spel. Bieckman moet het opne men tegen Aprahamian, die door zijn iets betere spel de eerste set met 4-6 op zijn naam bracht. Bieckman kwam echter terug en pakte de titel door de tweede en derde set met 7-5 resp 6-2 te winnen. Door ziekte van de te genstanders kwamen Schona- gen/Scheffens gemakkelijk in de gemengd/dubbelfinale. In twee sets versloegen zij Van Ros- sum/Evers met de cijfers 6-2 en 6-2, hetgeen voor het ITA-kampi- oenschap betekende. De dames Altenburg/Van Milten burg speelden op de finaledag eerst de vrijdag afgebroken halve eindstrijd voor de damesdubbel- titel uit. Vervolgens ontmoetten zij Feldman/Slegtenhorst, die met 6-2 en 6-4 aan het langste einde trokken en derhalve kam- gezamenlijk op de foto pioen werden Rest nog de strijd om de titel in het herenenkelspel Betrekkelijk verrassend bereik ten Hazelaar/de Wit de eind strijd. Kappers/v.d. Grijp werd de tegenpartij. De LTVL-ers won nen de eerste set met 7-5 en de tweede met 7-6. De laatste partije was ook de spannendste en een waardige afsluiting van het toer nooi. De laatste resultaten waren: Halve finales: Damesdubbel Feldman/Slegten horst - Van Erp/Smink 6-2 en 6-4, Altenburg/Van Miltenburg - Slij- pen/Spijkman 7-5 en 7-6. Gemengddubbel Breg- man/Noorderberg - Schona- gen/Scheffens walk over voor Schonagen/Scheffens, Rama- er/v d. Breuk - Van Rossum/E- vers 2-6 en 4-6. Herendubbel Galestin/Oudraad - Kappers/v.d. Grijp 1-6 en 2-6, Hazelaar/De Wit - Van Buu- ren/De Gans 6-1 en 6-2. Herenenkel v.d. Grijp - Bieckman 6-4 en 6-4, Aprahamian - Rikkert 7-5, 5-7 en 4-6. Finales: Damesdubbel Altenburg/Van Miltenburg - Feldman/Slegten horst 2-6 en 4-6. Gemengddubbel Schona gen/Scheffens - Van Rossum/E- vers 6-2 en 6-2. Herendubbel Hazelaar/De Wit - Kappers/v d. Grijp 5-7 en 6-7 Damesenkekl Slegtenhorst - Feldman 6-2 en 6-4. Herenenkel Bieckman - Apraha mian 4-6, 7-5 en 6-2. MERSFOORT In septem- Jstart het groepsmaatschap- k werk van MDE (maat- ppelijke dienstverlening land) weer met een aantal )reksgroepen. «rvgroep voor vrouwen die al [langere tijd kalmeringsmid delen gebruiken en daar van f willen. Het doel van de roep is om na te gaan waar om je die middelen indertijd todig had, waarom je ze bent >lijven slikken en of er een indere oplossing mogelijk is )eze groep is op maandag- norgen. samenwerking met het FIOM-Utrecht, een groep voor gescheiden mensen In een echtscheidingssituatie kan het heel verhelderend werken om met lotgenoten" van gedachten te wisselen, het kan je meer inzicht geven in je eigen situatie, je kan van eikaars aanpak leren en je niet meer zo alleen voelen met de problemen (Donderdag avond). De assertiviteitsgroep is voor dit seizoen al vol. Wie zich hiervoor wil opgeven wordt op de wacht lijst geplaatst voor de groep die in januari 1983 van start gaat. De groep voor mensen met hyper- ventilatieklachten kan nog enke le mensen plaatsen Voor nadere informatie en aan meldingen kan men kontakt op nemen met het team groeps- maatschappelijk werk van MDE, 033-33924, te Amersfoort. CHTERVELD Zondag o door S.V.A. op het kersten sportpark het kerstens voetbal toernooi georganiseerd. Aan dit toernooi werd door de navolgen de verenigingen deelgenomen: Achterveld 1 en 2, Barneveld, Scherpenzeel, Bilthoven en V.V.Z.A. Het werd een heel geslaagd toer nooi waarbij veel mooi voetbal was te zien. Jammer was wel dat de publieke belangstelling niet zo groot was. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden waren: Scherpenzeel - Achterveld 10-0, Barneveld - Bilthoven: 3-1; Scherpenzeel - VV.A A.: 0-1; Achterveld 2 - Bilthoven 0-4; LEUSDEN/CENTRUM De competitie van de Leusdense jeu de boules club de Hakhorst komt weer op gang In de afgelopen vakantieperiode is er wel door gespeeld, maar onregelmatig, waardoor de stand een nogal grillig beeld kreeg. Steeds duide lijker wordt, dat het duo Ton en Joost Jacobs recht op het kampi oenschap afstevent. Dit duo bracht niet alleen de vakantie door in eigen land, maar ook met jeu de boules en speelde elf wed strijden vooruit! Daarvan werden V V.Z.A -Achterveld 1: 1-0; Ach terveld 2 -Barneveld: 1-3; In de strijd om de 3e en 4e plaats welke ging tussen Bilthoven en Achterveld 1 werd de eindstand 4-2 voor Bilthoven De strijd om de 1e en 2e plaats tussen V.V.Z A en Barneveld eindigde met een 2-1 overwin ning voor V V.Z.A De eindstand was als volgt het, wat de tegen-kandidaten be treft, wel meevallen. Er bestaat doorgaans niet zo'n gedrang om een (goed) baantje bij een sport club. De mededeling betekent wel, dat o m voorzitter A Parson, inmiddels gekozen in de a s. ge meenteraad van Leusden. af treedt. De heer K ten Broek wordt, als alles goed gaat, de derde voorzitter van de MHC Leusden sinds de oprichting in 1973 De exploitatie-rekening van het seizoen 1981-1982 sluit, ondanks een meer-omzet ad f 14,96 van de bar dan begroot was, met een negatief saldo. Een teken des tijds? Het ligt voorts in de bedoeling de contributies van de spelende leden met f 20,— per jaar te verhogen. Aan de komen de competitie (de senioren be ginnen op 5 en de jeugd op 11 september) wordt deelgenomen door 16 seniorenteams (3 dames, 3 veterinnen, 6 heren en 4 vetera nen) en 33 jeugdformaties (16 meisjes en 17 jongens). 29/8 Bilthoven 2 - Roda 2 (11.30 uur) RODA-ZATERDAG De zaterdagselectie oefent he denavond op het Buiningpark. Roda 1 en 2 ontvangen PUEM 1 en 2 uit Utrecht. De wedstrijden beginnen om 19 00 uur JEUGD Als voorbereiding op het nieuwe seizoen beginnen a s. zaterdag de oefenwedstrijden voor de jeugd Er zijn meer wedstrijden vastgesteld dan reeds per brief aan de spelers is medegedeeld In de Leusder Krant van donder dag veréchijnt het volledige oe fenprogramma voor de jeugd. cy Laheij en Richard Urbach boekte slechts 1 punt uit vier wedstrijden De ploeg van trainer Bert Brandsen is echter nooit sterk in toernooikorfbal De Leusdenaren scoorden vooral te weinig. Pas in de laatste wed strijd, tegen het Belgische Voor waarts, veranderde dat en gin gen er vijf ballen door de mand, maar de Belgen toonden terecht (in eigen land) ereklasser te schijn en maakten zeven doel punten. Het slagen van dit zevende Anti lopen-toernooi kwam mede door het beschikbaar zijn van de nieu we voetbalvelden en door de be reidwilligheid van Roda De ge meentelijke kleedruimte verkeer de in zo'n slechte staat van on derhoud dat voor een deel van de vierhonderd deelnemers een ander onderkomen moest worden gezocht. Roda stelde spontaan haar nieuwe accom modatie beschikbaar' Poule winnaar van het toernooi waren. Senioren: 1. OVVO, 2 Voor waarts, 3 Rust Roest Junioren: Antilopen Aspiranten: Roest Roet A1 en A2, Pupillen: Antilopen R1 en Roest Roest P2. LEUSDEN/CENTRUM In verband met de komende com petitie is Roda weer volop in training. Ook voor de zondagse lectie is de kop er weer af. De LEUSDEN/CENTRUM Op donderdag 2 september a.s. aanvang 20.00 uur houdt de MHC Leusden in het clubhuis aan 't Sluisje de jaarvergadering 1982. Wat zelfbewust wordt inza ke de bestuursverkiezing (agen dapunt 9) gesteld „Het bestuur wordt als volgt samengesteld: K. ten Broek (voorzitter), I. Greve (secretaresse), T. Pronk (pen ningmeester), alsmede L. v.d. Wall bake, B. Hilberts, P. Kö- nings en T. Willemsen (leden)". Normaliter wordt zo'n directe mededeling pas na de bestuurs- verkiezina gedaan. Overigens zal oefencampagne werd zondag geopend met een toernooi in Schalkwijk. De opzet daarvan (twee wedstrijden van tweemaal 30 minuten) bleek als voorberei ding op de nieuwe competitie goed aan te slaan. De uitslagen waren Roda 1 - Houten 1 2-3 Roda 1 -Schalkwijk 1 2-2R w.n.s. Roda 2 - Schalkwijk 2 1-2 Roda 2 - Houten 2 1-1 R w n s Winnaar van het toernooi werd Brederodes (Vianen). Roda eindigde op een gedeelte tweede plaats. Het verdere oefenpro gramma van Roda-zondag ziet er als volgt uit: 25/8 Roda 1/2-Baarn 1/2 (19 00 uur) 29/8 Bilthoven 1 - Roda 1 (14.30 uur) liefst negen gewonnen, i eyen ue duo's Jansen/De Ridder en Ma- nuel/Van der Werve moesten zij genoegen nemen met een pun tenverdeling. Opvallend was ook de grote 13-2 zege, die Manu- el/Van der Werve tegen de kam pioenen behaalden. In de lopen de competitie zijn Henk en Bou- ke Bokhorst de grootste concur renten van het duo Jacobs. Zij moeten dan wel een belangrijk deel van de achterstallige parti jen in winst omzetten. De top van de rangslijst, met achtereenvol gens het aantal gespeelde parti jen en de punten, is thans: 1Duo Jacobs 27 49 2 Bouwer/Nieveen 22 29 3 Duo Bokhorst 1 15 25 4. Duo Dam 25 25 5. Duo Schoonderwald 24 23 6. Boersmans/v. Laaken 20 21 - Stuiver/De Winter 20 21 8 Duo Vossebeld 16 20 9 Duo Bokhorst 2 14 19 - Manuel/Van der Werve 14 19 Henk en Bouke Bokhorst hebben zich geplaatst voor de nationale doubletten-kampioenschappen, die op 19 september in Dor drecht worden gehouden. 1e V.V.Z A 2e Barneveld, 3e. Bilthoven, 4e Achterveld 1. 5e Scherpenzeel en 6e Achterveld 2 De wedstrijden werden geleid door vier goed leidende scheids rechters t w Tauibuka, Spelt- huis, Vriens en Wielinge. Door het 6e elftal werd deelge nomen aan een toernooi te Eist. Dit elftal wist hier een 2e prijs te behalen LEUSDEN - Deze luchtfoto laat winkelcentrum De Biezenkamp en een stukje van zijn omgeving zien. De Biezenkamp. een van de twee winkelcentra in Leusden-centrum, zal binnenkort op verzoek van de betrokken middenstanders worden voorzien van een zogeheten zoekroute voor auto's. Klanten die met de wagen komen kunnen in een cirkel om het winkelcentrum rijden op zoek naar een parkeerplaats. Nu zijn er aan de zuid- en noordkant gescheiden parkeerterreinen. Onder het midden van de foto zijn enkele gemeentelijke panden zichtbaar: het huidige gemeentehuis (rechts), de gemeentewerf en voormalig gemeentehuis (links). Deze behuizing staat al weer een tijdje te koop, omdat aan het eind van dit jaar alle gemeentelijke diensten verhuizen naar het nieuwe in het oogspringende raadhuis bij De Hamershof.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7