HELDERE KRANT IN ONDUIDELIJKE WERELD. mestrimmen van start SINIKT irt Reynolds als soortDirty Harry' tot en met 29 september: Bfederlandse filmdagen ,SS' teas* [ARKY'S MACHINE" Roda-jeugd aan 't werk „Morgan, a suitable case for treatment" „De tien geboden" van Cecil B. DeMille lensden fcmnfc SSSfBS! EEÏ-jsk sjcS*»*»-* BV onderhoud DINSDAG-MO VIE-CY CLUS kijk op de film filmagenda lOOOArge W« ,uh°verh Dodt ■7. morst echtr 1 lit" nüi-J»! "»roüw Premier en parlement, regering en oppositie. Het AD houdt ze in de gaten. In binnen- en buitenland. Maar ook: de sport, de kunst, de showbiz, de tv, het grote en kleine, het harde en 't zachte nieuws, 't AD is compleet. De heldere krant in een woelige wereld. ELKE OCHTEND.OVERAL! |b09kho'ud/nB l tln9. Zwarteweq 16a. telefoör baar met Clint Eastwood's creatie ..Dir ty Harry", ook al geef ik de voorkeur aan Reynolds De overlevering zegt, dat het geen toeval Is, die overeenkomst. Volgens diezelfde overlevering kwam East wood met het script van „Every which way but loose" bij Reynolds om hem adviezen te vragen ten aan zien van het komische aspekt van de film. Reynolds schijnt toen gezegd te hebben: „Je komt nu op mijn terrein. ten oescnouwmg. ten ten is evenwel, dat de gemeentelijke kleedgelegenheden op Leus- dens oudste sportpark kenne lijk overgeslagen zijn bij de on derhoudswerkzaamheden. Wat is het geval? Antilopen hield afgelopen zaterdag het bekende toernooi, waarmee het korfbalseizoen al een jaar of zeven begint. Daags voor dat evenement werd nog een laatste contróle gehouden en toen bleek, dat het ..sanitaire gedeelte" van de accommoda tie - o.a. door verstopte toilet ten - voor een deel niet was te gebruiken. Zeker niet bij een invasie van pakweg vierhon derd korfballers. De komst van die massa sporters moet ook bij de gemeente bekend zijn geweest. Buurman Roda bood uitkomst en stelde haar eigen kleedruimte beschikbaar, zo dat het toernooi probleemloos kon doorgaan. De reden van de verhui zing" bleef bij het gros van de bezoekers onbe kend en dat was ook maar het beste, want alom heerste be wondering omtrent het prachti ge complex aan de Bavoortse- weg. (346) PC. Jonathan E1 - Roda E1 V. 10 00 Jonathan E2-Roda E2 V 9 00 Jonathan E3-RodaE3 V. 9.00 Jonathan E4 - Roda E4 V. 900 Soest D6 - Roda D7 V. 10 00 SVMM-Roda E5 V. 9.15 SVMM-Roda E6 V, 10 00 SVMM-Roda F1 V. 9 15 SVMM-Roda F2 V. 10 00 Soest-Roda F3 V. 900 Soest-Roda F4 V. 900 Maandag 30 augustus RodaBI -StroeBI 19 15 N - Na een vakantie van twee maanden wordt er de eerste week van september weer een begin met het wekelijkse trimuurtje in Den Treek. Onder het motto niets moet en alles maggaat een groep nderhet wakend oog van trimleidster Wil Woudstra, een uur het bos in. Er worden stukjes hardgelopen ideld, afgewisseld met buikspieroefeningen e. d. en zo nu en dan een balspel of werken met springtouw- voor huisvrouwen is niet prestatiegericht. Niemand hoeft bang te zijn dat het misschien te hard zal t gaat er voornamelijk om, om een uurtje eruit" te zijn en dan gezellig met elkaar in een ontspannen toegen Ook wanneer de weersomstandigheden minder gunstig zijn gaat het trimmen gewoon door Ineemster zijn niet alleen jonge huisvrouwen van net in de twintig maar ook die al achter in de vijftig zijn voora/ deze laatsten die hun wekelijkse trimuurtje voor geen goud willen missen. Het tempoverschil n *Bgelmatig opgevangen door diegenen die er iets sneller aan willen trekken, een zijpad in te sturen, om dan aar honderd meter weer bij de anderen aan te sluiten. Zo komt iedereen aan zijn trekken. W zijn er mensen die er erg tegenop zien om alleen naar een trimgroep te gaan. Men wordt echter goed I igen en maakt snel contact. Dit is juist een van de sterkste punten van het trimmen, nl. het sociale Je kosten bedragen slechts f 8,50 per maand. unnen terecht op: dinsdagmorgen van half tien Jot palf elf, verzamelen op de parkeemlaats nahii de over de snelweg en de Dodeweg; donderdagmiddag: van twee tot drie, verzamelen op het kruispunt Dievaarshorsterweg en de Treekerweg. Parkeren mag op het erf van de boerderij „De Ooievaarshorst" en: Wil Woudstra, Soest, tel. 02155-18089; of Tina Hartog, Leusden, tel. 033-941907 ÏN/CENTRUM - Zater- e LRV Nimmerdor met lenners present op de se Paardensportdag. er succes, getuige na- resultaten: uur: 6e mej. C. Voet met pen: 5e H. A. Ossendrij ver met Nero. L-dressuur: 3e mevrouw A J Hoogendoorn met Recommanda, 5e mej. M. L. Baars met Robin B, 6e mej. S W van Putten met Patricia, 7e mevrouw Y. Gijstertse met On- no en 8e mej. A. van Daatselaar met Urbaan. L2-dressuur: 1e mevrouw A Hamoen met Tosca, 1e A. Baars met Realist en 5e mej. A W. M. v. d. Berg met Tamerlaine. L-springen: 2e A. Baars met Realist en 5e A. H. Hoogendoorn met Nimbus. M-springen: 3e H. v. d. Brink met Pardoes. M-progressiefspringen: 2e mevrouw A v. d Berg met Sil en 4e H. v. d. Brink met Pardoes. Z2-dressuur: 3e mevrouw P. Busser met Orean L-mennen: 1e A Baars met Kie- tha en 3e D. Pries met Skinny Gebruikelijk is. dat de ge meentelijke sportvelden in de periode tussen de afgelopen en komende competities een grote onderhoudsbeurs krij gen. Dat is in de voorbije maanden ook gebeurd met de voetbal-, korfbal-, handbal- en hockeyvelden in Leusden en Achterveld. Ondanks de voor ons land bijna onvoorstelbaar lange droogteperiode is dat uit stekend gedaan. De velden lig gen er voortreffelijk bij en dat geldt ook voor de uitbreiding van het Buinmgpark. Het één jarige gras laat vanaf nu reeds een voorzichtig gebruik toe! Of de extra drukte door het langdurig beregenen daarvan de oorzaak geweest is, of sim pelweg een kwestie van verge ten - achter gesloten deuren is niets te zien - laat ik maar bui- nolds), een befaamd politieman in burger, die een bepaalde zaak „ver knoeit" en met een fikse schop van hogerhand terechtkomt In het nogal groezelige milieu van de zedenpoli tie, waar zijn nieuwe chef (Charles Durning) niet bepaald gelukkig is met het buitenbeentje. Sharky past duidelijk niet in „zijn" afdeling. Bo vendien Is Sharky een onruststoker en een eenling. Bij de zedenpolitie werkt men als team. Sharky laat zich daardoor echter al lesbehalve tegenhouden en begint op gewekt aan nieuwe speurtochten in de wereld der onzedelijkheid. En het duurt dan ook niet lang of hij komt een echte zaak op het spoor, waarbij nogal wat hooggeplaatste heren en een callgirl- organisatie zijn betrokken, hoewel Sharky de raad krijgt zich er niet mee te bemoeien. Maar Sharky trekt zich er niets van aan, is geen liefhebber van goede raad, en begint op onconventio nele wijze aan een grootscheeps on derzoek, daarbij terzijde gestaan door drie collega's (vertolkt door Brian Keith, Bernie Casey en Richard Libertini). Sharky's strijd is gericht tegen de han del en wandel van een internationale gangster (Vittorio Gassman), die via goed georganiseerde call-girls hoogge plaatste autoriteiten, waaronder een congreslid, weet te chanteren voor ei gen duistere doeleinden Sharky ont moet één van de meisjes binnen de or ganisatie; Dommoe (gespeeld door de aantrekkelijke Rachel Ward) en zij wordt één van de belangrijkste figuren in Sharky's onderzoek. Vooral als de keiharde Sharky verliefd op haar wordt „Sharky's Machine" is het verhaal van een onconventionele politieman, die de regels aan de laars lapt, eigenge reid en vasthoudend een onderzoek tot een goed einde brengt. Niet gehinderd door hogerhand, die al lang geen greep meer op hem heeft. Burt Reynolds nu als een keiharde politieman (met blanke pit, dat wel) is weer eens iets anders dan in zijn zo langzamerhand afge zaagde rollen als snelheidsmaniak Zonder nu direkt te stellen, dat Rey nolds een meesterwerk regisseerde, is „Sharky's Machine" toch een film, die boven de doorsnee uitstijgt. Niet alleen door de prima aktie, maar vooral door de sfeer- en karaktertekening. Wat dat betreft is „Sharky" als figuur vergelijk Zaterdag 28 augustus Jonathan A1-Roda A1 v 13.30 Jonathan A2- Roda A2 v. 15.15 Jonathan A3-Roda A3 v. 15.15 Jonathan B1-Roda B1 v. 14.00 Jonathan B2-Roda B2 v. 15.00 Jonathan B2-Roda B3 v. 13.45 Jonathan C1-Roda C1 v. 14 00 Jonathan C2-Roda C2 v. 12 00 Jonathan C3-Roda C3 v. 10.45 Jonathan C7-Roda C7 v. 10 45 Jonathan D1-Roda D1 v. 11.00 Jonathan D2-Roda D2 v. 10.00 Jonathan D3 - Roda D3 v. 9.45 Jonathan D4- Roda D4 v 9.45 Jonathan D5-Roda D5 v. 10 30 Jonathan D6-Roda D6 v. 11.15 Scène uitSharky's Machine" met en van regisseur Burt Reynolds Als de film een succes wordt, zet Ik je „Every which way but loose" dat betaald, dan maak ik een soort succes. Vandaar. Dlrty Harry-fllm". Zoals bekend werd Amersfoort 26 augustus t/m 1 sep tember GRAND 033-14632 Snouckaertlaan 4 Sharkv's machine (sharky's poli.tie- commando) 16, do. vr. ma. di. wo 1.30- 6.45-9.15 Za 1 30-6.45-9.30. Zo 1.45- 4 15-6 45-9.30 The sound of music, a I Dagelijks 1.30-7.30 Lange film verhoogde prijs Porky's pikante pretpark, 16. Do. vr ma. di. wo 1 30-6.45-9 15 Za. 1.30- 7 00-9.45. Zo 2.00-4.30-7 00-9.45. 'n Soepzootje (la soupe aux chaux) a.l. Do vr. ma wo 1.30-6.45-9.15 Za. 1.30-6.30-9.15 Zo 1.30-4.00-6.30- 9 15. Everything you always wanted to know about sex but were afraid to ask, 16. Do. vr. ma. di wo. 1.30-6.45- 9 15. Za 1 30-6.30-9.15. Zo. 1.30- 4.09-6.30-9 15 Movle-Cylcus op dinsdag. Morgan, a suitable case for treat ment. Dinsdag 1.30-7.00-9.30. CINEMA 033-18900 Stadsring 30 De tien geboden, a.l. ma t/m vr. 7.30 Za.zo 1 30-7.30 Lange film, verhoog de prijs. Thunderball, 12 Dag. 1.30-6.45-9.15 Zondag tevens 4.00. Kindervoorstelling Pinkeltje, ma. Vm vr. 1.30 a.l. EURO 033-33655 Stadsring 32 Raiders of the lost ark, 12, do. vr. ma di 1 30-6.45-9.15 Wo. za. 6.45-9.15. Zo. 1.30-4 00-6.45-9 15 DUO l.v.m. de vakanties afwijkende aan vangstijden. De hete nachten van Joseflne Mut- zenbacher. Deel 4. 18. ma t/m vr de jeugdscénario-wedstrijd. verzorgd door Cinecentrum. Er zullen verschillende forums wor den gehouden, zoals over de filmexportbevordering en over "Film en TV in Nederland" Op dinsdag 28 sep tember vindt 's avonds de uitreiking van de Grote Prijzen van de Nederlandse film plaats in het Jaarbeurs Congres centrum. Voor de verschillende catego rieën in de Nederlandse film zullen ne gen gouden Kalveren worden uitge reikt. Verder ook de prijs van de Nede- landse Filmkritiek. Voorafgaande aan de prijsuitreiking van deze Nedelandse „Oscars" vindt de wereldpremière plaats van „De koele meren des doods", de nieuwste speelfilm van Nouchka van Brakel, gebaseerd op de roman van Frederik van Eeden. (Van de filmredaktie) „Morgan, a suitable case for treat ment", 1966. Engeland Regie Karei Reisz. Produktie. Leon Clore Camera. Larry Pizer. Montage. Tom Priestley. Met. Vanessa Redgrave, David War ner, Robert Stephens en Irene Handl Lengte: 97 minuten. Theater Grand, Amersfoort in de dinsdag-movie-cy- clus. Morgan (David Warner), een mis kend kunstschilder, stammend uit een communistisch volksmilieu is de puberteit nimmer ontgroeid, een kinderlijke fantast in wiens dagdro men de dierenwereld en de proletari sche revolutie een dominerende rol spelen. Zijn rijke vrouw wil zich van hem laten scheiden. Hij pooat haar terug te winnen door allerlei fratsen uit te halen. Hij legt een skelet In haar bed, kalkt op verschillende plaatsen een hamer en een sikkel-embleem, saboteert de vrijages van zijn vrouw (Vanessa Redgrave) met de rijke kunsthandelaar Charles Napier (Ro bert Stephens) door het geluid van een raketlancering knalhard door het huls te laten klinken, kortom, hij laat niets na om Leonie zijn vrouw het leven zuur te maken. Op een wat rustiger moment bezoekt hij met zijn moeder de graftombe van Karl Marx op de begraafplaats van Highgate en leest de inscriptie: „Filoso fen hebben geprobeerd de wereld te begrijpen, ons probleem is het te veran deren". Voor Morgan - en dat is duide lijk - is het probleem in deze wereld te leven. Leonie ondergaat de last van Morgan's kinderlijke escapades in het begin tamelijk gelaten, maar dat wordt „En de kelder is kurkdroog" (Van de filmredaktie) Eén van de meest befaamde Holly- wood-regisseurs van spektakelfilms Is en blijft Cecil B. DeMille. Geboren in 1881 en overleden in 1959, liet hij een grote reeks vaak Indrukwekken de films na, die nu nog steeds de tand des tijds hebben weerstaan. Na zijn debuut als (co-)regisseur In 1914 met „The Squaw Man", volgde een hele reeks, die hij of zelf schreef èn regisseerde of alleen maar regis seerde èn produceerde. De bekend ste films van zijn hand zijn de laatste: „Samson and Delilah" (1949), „The greatest show on earth" (1952) en „The ten Commandments" (1956). Die laatste film van DeMille (hij stierf In 1959) was overigens een remake van de door hem in 1923 reeds ge maakte versie: „Adam's Rib, The Ten Commandments". Hele generaties hebben Intussen „De tien geboden" kunnen bekijken (of ondergaan) zo als dat ook het geval is met andere klassiekers (Sound of Music, Sparta- kus, Dr. Zhlvago, Once upon a time in the west e.a.). „De tien geboden" is als reprise deze week te zien in het programma van Ci nema 1En dat betekent, dat een nieu we generatie kennis kan maken met de voor die tijd gigantische spektakelscè nes, door DeMille met meesterhand ge regisseerd. Want dat het een meester hand is geweest, déér zijn vriend en vijand het wel over eens, ook al zijn de spektakelprodukties niet altijd in dank afgenomen, omdat met name de critici van mening waren, dat kwantiteit lang niet altijd inherent was aan kwaliteit. En natuurlijk, ondanks de zeer in drukwekkende massa-regie van Cecil B. DeMille in „De tien geboden" (met Charlton Heston als Mozes en Yul Bryn- ner als pharao, verder met Anne Rater, j Machine", 1982. USA. Re- ■Reynolds. Produktie: Hank Scenario Gerald di Pego Reynolds, Rachel Ward, ji. Bernie Casey, Richard Li- pharles Durning Keuring 16 r: Grand-Amersfoort, twee- Burt Reynolds Is vooral bekend als de snelle grapjas in films als „Smo- key and the Bandit" (I en II), „Hoop er" en „The Cannonball Run", maar hij begon zijn succesvolle carrière na „Deliverance" wat géén komedie was. In „Sharky's Machine", door Reynolds zelf geregisseerd, worden we gekonfronteerd met een soort Dlrty Harry-figuur, Tom Sharky (Rey nredaktie) IT - Van 23 tot en met 29 worden in Utrecht weer andse Filmdagen gehou- rende de hele week zullen jrden vertoond in het Cul- itrum 't Hoogt, en In de Camera en Studio. Met de aak van water" van Or- e wordt de week officieel leze nieuwe film zal ver- mde de hele week te zien openingsavond vindt bo- ten openluchtfllmkermls onder andere een laser- - Imkermlsattractles. de Nederlandse Filmdagen alle korte en lange Neder- iJv ,<ij van het afgelopen jaar wor- jf id. Een flink aantal films zul- de Nederlandse filmdagen première beleven. Net als lordt aandacht besteed aan andse filmmaker in het bui- Co Hoedeman komt er dit jaar een retrospectief van films van ca meraman Ronny Müller. Jan Vrijman wordt geëerd met een retrospectief van zijn films, terwijl daarnaast een exposi tie aan hem gewijd zal zijn: „De werkelijkheid van Jan Vrijman" Interessant is ook een overzicht van films, die gemaakt zijn vóór de nieuwe golf, dus tussen 1946 en 1966. Er zijn o.a. films te zien van Charles Huguenot van de Linden, Anton Koolhaas. Man- nus Franken, Bert Haanstra, Fons Ra demakers. Louis van Gasteren, Her man van der Horst en Kees Brusse Van de onlangs overleden filmmaker Gerard Rutten wordt „Wederzijds" en „Dood water" vertoond. In één van de zalen van 't Hoogt zal één dag lang een selectie van weten schappelijke films worden vertoond, die in het afgelopen jaar zijn gemaakt Dit in samenwerking met de Nederlandse Vereniging voor de Wetenschappelijke film en televisie, de NVWFT Een ander onderdeel dit jaar is de vertoning van de verfilmde prijswinnende scénario's van Op woensdag 29 september wor den op het festival de prijswinnende films vertoond. Van de prijsuitrei king maakt de KRO een vijftig minu ten durende reportage, die op vrijdag 1 oktober zal worden uitgezonden. anders als zij door hem wordt ontvoerd. Voor Morgan Delt betekent die grap een verblijf in de gevangenis. „Morgan, a suitable case for treat ment" is door Karel Reisz, zich base- rend op het gelijknamige toneelstuk en scenario van David Mercer, op voor- trefffelijke wijze in beeld gebracht. Er valt naast een uitstekende karakterte- I kening te genieten van sprankelende. spirituele dialogen. 2.15-8.15 Za zo 2.15-7.15-9 30 Shogun Assassin, 16, ma. t/m vr. 2.00-8 00 Za zo. 2.00-7 00-9.15. Nachtvoorstellingen Roze konijntjes op het hete spoor, 18 24.00 Escape from Alcatraz (Clint East wood), 16 23.45 l.v.m. de vakanties afwijkende aanvangstijden. Kindervoorstellingen EURO 033-33655 Oom Ferdinand en de toverdrank, a.l wo za. 1.45 uur. Zeker voor die tijd (1966) is „Mor gan" met vrij veel vaart verfilmd, on danks de wat uitgesponnen gedeel ten, die Ietwat afbreuk doen aan het tempo. „Morgan" is tevens een tijds beeld, want het geeft heel aardig de verwarring weer van de zestiger ja- ren, toen velen verstrikt en beklemd raakten tussen de doctrines van communisme en kapitalisme. V. i Daar kan nu dan om gelachen worden, ook al blijft het natuurlijk best aantrekkelijk om actrices als Ann Baxter, Yvonne de Carlo, Nina Foch en anderen op hun fraaist te kunnen aanschouwen. Voor de vrou wen was Charlton Heston als Mozes een waar Idool. Of dit nu ook nog het geval zal zijn, valt te betwijfelen. De tijden zijn echt wel veranderd, ook al zal DeMllle's „Tien Geboden" ook nu nog In staat zijn om indruk te maken op de nieuwe generatie filmkijkers. V. Edward G. Robinson, Yvonne de Carlo, Nina Foch, John Derek, Vincent Price en John Carradine), blijft de drie uur en 41 minuten durende film tamelijk opper vlakkig. Het zijn de massa-scènes die indruk wekken, ook al speelt Charlton Heston zijn rol als Mozes uitstekend. Duidelijk is, dat de tocht door de Rode Zee als één van de meest fantastische scènes in het geheugen blijven hangen, evenals het feit, dat de aankleding van de vrouwen in de film, voor die tijd nogal summier was. Critici spraken dan ook over een sexodus van DeMille „Juist omdat je geen kind meei bent".

Leusder Krant | 1982 | | pagina 11