irkzaamheden aan viadukt Iren nog een maand Tot nu ruim 2000 inschrijvingen Burgemeester opende Brouwers Tapijtvoordeel Achterveld 600 in het kort 1 september vergadering Plangroep VOOR 5e TOERTOCHT MIDDEN-NEDERLAND OP 4 SEPTEMBER MDE gespreks groepen Snelschaken in Amersfoort leusder k Vergadering werkgroep R0 van CML Leusder Krant Vergadering van BVL Oud papier De Haaien 600 jaar Achterveld LGENS SCHATTING VAN RIJKSWATERSTAAT: FOTO-KOPIE NODIG? Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? DE LEUSDER KRANT plaatselijk nieuws LEUSDEN/CENTRUM-Op 4 september organiseert het Schaakgenootschap Amers foort (anno 1893) weer haar bekende nationale snel- schaaktoernooi in de Johan- neskerk aan de Westsingel 30 te Amersfoort. Het toer nooi wordt gespeeld vol gens het systeem „Amster dam'' en begint om 12.30 uur. Inschrijven ter plaatse Is mogelijk vanaf 11.30 uur. In elke van de drie klassen zijn zes geldprijzen te win nen. De winnaar van de A- groep ontvangt tevens voor een jaar een fraaie wisselbe ker, die thans in het bezit Is van de heer B. Carller. Ook voor het beste clubteam van vijf personen Is een wissel beker beschikbaar (thans In het bezit van SGA). Informa ties zijn verkrijgbaar bij de heer C. van Buren te Leus den (tel. 941667). Tijdens de openingsdag van de feesten Achterveld 600 zal vrijdagavond in de feesttent een revue worden opgevoerd. Deze revue is door 5 mensen uit het dorp geschreven. Onge veer 25 personen spelen mee. Bij het kiezen van de spelers is niet gelet op ervaring e.d. Er zijn personen bij die nog nim mer toneel hebben gespeeld. Het was niet de bedoeling al leen geschoolde spelers en speelsters aan te trekken. In totaal zijn er ongeveer 90 rol len te vervullen. De kleding en het materiaal is door een ge deelte van de spelers zelf ge maakt en het materiaal is ook door de spelers zelf verza meld. Het decor is voor het grootste gedeelte vervaardigd door Jan Jehee. Voor de pau ze is de gedachtengang hele maal gebaseerd op de historie vanaf 600 jaar geleden tot he den. Men krijgt een uitbeelding van diverse tijden. Na de pau ze betreft het gebeurtenissen uit het dorp van recentere da tum zoals diverse dorpsge beurtenissen en de bekende dorpsfiguren. Men is reeds in 1981 begonnen met het verza melen van gegevens. Heel wat gesprekken zijn er gevoerd. Veel oude boeken zijn gele zen, dit over de historie van de omgeving. Veel medewerking heeft men gehad van het Rijks archief terwijl er ook diverse musea zijn bezocht. Alles is niet zonder problemen verlo pen. De repetities in de vakan- tietijd hebben veel hoofdbre kens gekost omdat er steeds spelers met vakantie waren. Donderdagavond zal pas be kend zijn hoe de stand in de tent is en kan er maar eenmaal in de tent gerepeteerd worden. Dank zij de medewerking van Ko en Froekje Soesbergen was daar gelegenheid gescha pen om te kunnen repeteren. Niet alleen in het kader van Achterveld 600 maar ook in verband met het 50-jarig ju bileum van A.B.T.B. wordt er op dinsdag 31 augustus een boerendag gehouden. Dan is er een aantal veebedrijven te bezichtiging. Hier kan men kennis nemen van het werk van de veehouder, de metho den van verzorging, huisves ting, installaties en machines. De gastheren en hun mede werkers zullen proberen op al le vragen een antwoord te ge ven. Er zal een aantal stands ingericht zijn, waar voorlichting gegeven wordt over de grond stoffen en het eindprodukt. De deelnemers worden verwacht kant met trekharmonika aan boord. Voor begeleiding wordt gezorgd De paardetram groep dient wel om 9.00 uur bij Ons Gebouw aanwezig te zijn. De festiviteiten rondom Achterveld 600 worden door de amateursschildersvereni- ging de Vrije Kwasten opge luisterd door een kleine ten toonstelling. Tijdens de boer- derijentocht zijn vanaf 2 sep tember t/m 5 september werk stukken te zien in de hoeve Groot Zandbrink aan de Post weg. Het doel dat de vereni ging voor ogen had, is het vast leggen van Achterveld op het papier of linnen De schilderij en zijn speciaal voor Achter veld 600 gemaakt en daarom beslist de moeite waard ze te bekijken De mooie plekjes waar Achterveld zo rijk aan is, worden hier op een speciale manier naar voren gebracht. Ook wordt er een abstracte vi sie gegeven over het dorp Al met al een rustig plekje midden in het feestgedruis van Achter veld. Op vrijdag 3 september zal om 20.00 uur in de grote feesttent een grote Oostenrijk se showavond georganiseerd Men heeft deze avond op touw gezet mede in verband met het feit dat Achterveld in vele op zichten gelijkenis vertoond met de Oostenrijkse dorpen zeker, zo zeggen de organisatoren gemoedelijkheid en gezellig heid betreft. De medewerken de zijn de Dorpskapel o.l.v. Heinrich van Loo, Die Onginal Lustige Breitenegger uit het Oostenrijkse Steiermarken, De Bierboombölkes uit En schede en de inmiddels in Ne derland wel bekend Hinterfel- der Musikanten. Ook zal er Frühschoppen plaats vinden op zondag 5 september. Tijdens de feestweek zal door de toneelvereniging Cul- doto weer een wagenspel wor den opgevoerd. Dit spel zal plaats vinden a s maandag voor huize St. Joseph. De tij den van de aanvang dat het stuk gespeeld zal worden zijn 19.00 uur, 20.30 uur en 22.00 uur. In verband met de te hou den reünie van oud-Achtervel- ders op dinsdag 31 augustus blijken er nog enkele misver standen te bestaan. Men heeft hierover geplaatste berichten in de desbetreffende kranten niet goed gelezen of met goed begrepen. Aan deze reünie mogen niet alleen oud-Achter- velders deelnemen, maar ook familieleden, vrienden en ken nissen. Wil men echter ook aan de lunch deelnemen dan dient hiervoor tien gulden te worden betaald Voor wat de boerenbruiloft betreft die, zal worden gehouden in de feest tent en dient men wel entree te betalen. Dat geld voor ieder een met uitzondering voor die genen die in het bezit van een pasje zijn. in Ons Gebouw lussen 9.00 en 11 30 uur Daar zal een diase rie worden vertoond over de veehouderij in Nederland. Ver volgens wordt een route met toelichting uitgereikt. Voor de schooljeugd en de kleuters ztjn er extra attracties in de vorm van vouwbladen, kleuren knip- platen. De tocht is 18 km lang en kan per fiets en per auto worden gemaakt. Sanitair is aanwezig op de bedrijven van Wouters en de Groot. De deel name is geheel gratis. In de route is een koffiestop ingelast De ouderen van Achterveld kunnen deze tocht maken per paardetram Er is een muzi DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1982 léén onzer verslagge- jlSDEN - De werkzaam- i aan het viadukt in de enbergerweg zullen (jhankelijk nieuwsblad ide gemeente Leusden. jphijnt elke dinsdag en derdag. antwoordelijke jaktie: irt Vos rnix Kreijns (pl. verv.) laktie: tien Engelkens ipar van Loo. ivering kopij en ad- tenties: ir het dinsdagnum- r tot uiterlijk maan- imiddag 12.00 uur, ir het donderdag- ummer tot uiterlijk nsdagmiddag 12.00 B Jlaktetie en admini- |tie: Kantoor Leusder nt, Rozendaallaan 9, Isden-Centrum. Op tkdagen geopend van pO tot 12.00 uur en i 13 30 tot 17.00 uur. pSbnnementsgeld: 54,20 per jaar; 27,60 half jaar; 14,05 per Brtaal. ichten bezorging: lis abonnee dient u de Jit voor dinsdag- of Jiderdagavond 18.00 te hebben ontvan- Is dat niet het geval, fm dan kontakt op "tonze hoofdagent be ging (dinsdag en don- dag tussen 18.30 en BO uur), tel. 033- '691 Bij geen gehoor It u kontakt op nemen i onze inspekteur be- irging, overdag 03420- 6141, toestel 44. lestellen foto's: eeste in de Leusder gepubliceerde fo- kunt u nabestellen t uitzondering van en historische bij vooruitbeta- van 5,- per exem- (formaat 13 x 18 I op giro: 871441 n.v BDU b.v. te Barne- -«IjSö, met duidelijke ver- Biding van gewenste aantal, nummer krant, pagina waar de foto werd ge- |atst. U kunt ook kon- it betalen op ons kan- Rozendaallaan 9, wsden/Centrum. eveer drie tot vier en na betaling ont- Ihgt u de gewenste fo- 's thuis. fUSDER KRANT is een re van de BDU-kranten- Blnatle te Barneveld. Mart en Bep Meeuwsen. bij de gezellig drukte aan de finish (1981). LEUSDEN - Op woensdag 1 september vergadert de Plan- F—I I Rozendaallaan 9 Leusden-C. naar schatting nog drie a vier jaar duren. Dit heeft een woordvoerder van Rijkswa terstaat desgevraagd meege deeld. De werkzaamheden, die ertoe moeten leiden dat het viadukt én de taluds aanzienlijk veiliger worden voor fietsers, bestaan op dit mo ment nog uit het boren van gaten in het wegdek op de taluds. Deze ga ten worden gemaakt om over circa anderhalve week vangrails te plan ten tussen de rijbanen en de fiets paden. Het boren van gaten voor de bevestiging van de rail is vol gens de woordvoerder van Rijks waterstaat een vrij arbeidsintensief werk. Op 7 april van dit jaar werd be gonnen met de reconstructie van het viadukt in de Heiligenberger- weg als gevolg van een succesvol le lietsdemonstratie van een grote groep Leusdenaren begin vorig jaar Aanvankelijk zouden de werk zaamheden aan de overbrugging zes zeven weken duren. Maar door diverse onduidelijke oorzaken en de tussenliggende bouwvak vakantie is deze termijn uitgelopen LEUSDEN - De werkgroep ruimtelijke ordening van het Co mité Milieuzorg Leusden verga dert maandag 30 augustus. De werkgroepleden krijgen infor matie over het bestemmingsplan Claeverenblad/Wildenburg, zij zullen praten over het voorstel voor herziening van bestem ming kinderboerderij Munnikho- ve en zij zullen het programma van eisen voor het bestem mingsplan 't Ruige Velt behan delen. LEUSDEN/CENTRUM - Op woensdag 1 september houdt de Binnensport Vereniging Leusden haar jaarvergadering in het club huis aan de zwarteweg. Aanvang 20.00 uur. Onder agendapunt 4 geeft het bestuur de leden een overzicht van de besprekingen met de gemeente omtrent de eventuele verhuizing (en de financiéle conse quenties daarvan) naar een nieuwe speelgelegenheid. Periodiek aftre dend, maar herkiesbaar zijn pen ningmeester F. Ivens en wedstrijd leider J. te Roller. Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heefi plaats gevonden. Dat is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1982 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft: wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst. In hand- of machineletter. Vandaag besteld, morgen klaar, het om snelheid èn kwaliteit gaat. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum Op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.3C tot 17.00 uur. Telefoon: 033-941495. LEUSDEN/CENTRUM - De vijfde Batavus-toertocht Mid den-Nederland, een combi natie van drie recreatieve fietstochten in het hart van Nederland met start en finish in Leusden, vind plaats op 4 september a.s. Er zijn even wat problemen geweest met de inschrijving in verband met de vakantie van de orga nisatoren, maar Mart en Bep Meeuwsen zijn inmiddels weer thuis en u kunt met uw goede voornemens weer te recht op Roggeland 1. Overi gens krijgen zij, die zich reeds eerder voor deelname hebben opgegeven, hun startkaart dezer dagen toege zonden. Inschrijven op de dag van de toertocht - op 4 september - is ook mogelijk en wel In restaurant De Hak- horst, waar de start en finish zijn voorzien. Ruim 2000 in schrijvingen zijn inmiddels genoteerd. Zoals gezegd omvat de toer tocht, die dit jaar voor de vijfde keer wordt gehouden, drie afzonderlijke ritten. Een tocht van 45 km, uiter mate geschikt o m. voor gezinnen, gaal via Amerongen en Wouden berg terug naar het uitgantspunt. Tussen 9.30 en 11.00 uur kan wor den gestart. De route van 85 km (vertrek tussen 8.30 en 9.30 uur) begint met het vorige traject, dat na Amerongen voortgezet wordt via Maarn, Soesterberg en Amers foort. De nt van 150 km (start tus sen 7.30 en 8.30 uur) maakt een nog grotere omweg Na Soester berg volge Baarn, Bunschoten. Putten, Garderen, Lunteren en De Glind alvorens terug te gaan naar Leusden ATTRACTIES De trajecten lopen over de fraai ste gedeeltes van de Utrechtse Heuvelrug, het poldergebied ten noorden van de keistad en een flink stuk van de Veiuwe Alle gevaarlij ke punten onderweg zijn beveiligd, hulp bij pech is eveneens aanwezig en de routes zijn voorzien van dui delijke richtingpijlen. Bovendien verwacht Pelleboer goed fietsweer op de 4e september. Niets hoeft u derhalve van deelname te weer houden Bij terugkomst in Leusden wordt u o m. opgewacht door een echte steelband en andere attrac ties in de tuin van de Hakhorst. Ook vorig jaar werd er massaal gefietst. groep sociaal cultureel weak weer voor het eerst na de zomer vakantie. De vergadering wordt gehouden in de raadszaal van het gemeentehuls en begint om 20.00 uur. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening 2. Hernieuwde kennismaking 3. Stand van zaken 4 Programma sociaal-culturele aktiviteiten 1983 5. Rondvraag 6. Sluiting AMERSFOORT In septem ber start het groepsmaatschap- pelijk werk van MDE (maat schappelijke dienstverlening Eemland) weer met een aantal gespreksgroepen - een groep voor vrouwen die al langere tijd kalmeringsmid delen gebruiken en daar van af willen. Het doel van de groep is om na te gaan waar om je die middelen indertijd nodig had, waarom je ze bent blijven slikken en of er een andere oplossing mogelijk is. Deze groep is op maandag morgen. - in samenwerking met het FIOM-Utrecht, een groep voor gescheiden mensen. In een echtscheidingssituatie kan het heel verhelderend werken om met lotgenoten" van gedachten te wisselen, het kan je meer inzicht geven in je eigen situatie, je kan van eikaars aanpak leren en je niet meer zo alleen voelen met de problemen. (Donderdag avond). De assertiviteitsgroep is voor dit seizoen al vol. Wie zich hiervoor wil opgeven wordt op de wacht lijst geplaatst voor de groep die in januari 1983 van start gaat. De groep voor mensen met hyper- ventilatieklachten kan nog enke le mensen plaatsen. Voor nadere informatie en aan meldingen kan men kontakt op nemen met het team groeps- maatschappelijk werk van MDE, 033-33924, te Amersfoort. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het ge meentelijk informatiecentrum aan de Zwarteweg. LEUSDEN - Dit weekend kan bij zwembad De Bavoort oud pa pier worden gebracht. De op brengst gaat naar zwemvereni ging De Haaien. Vanaf vrijdag avond kan men er met de oude kranten en dergelijke al terecht. LEUSDEN - Burgemeester J. Rademaker heeft gistermiddag de officiële opening verricht van ..Brouwers Tapijtvoordeel" aan de Zwarteweg 8 in Leusden-centrum. De opening van deze nieuwe zaak vond plaats in aanwezigheid van diverse genodigden. Het filiaal wordt gerund door de familie Brouwer uit Ermelo. Voorheen was in het pand Zwarteweg 8 de doe-het-zelf-zaak van Van Galen gevestigd. .boekhouding soinlijkheid^wordl^^^JgL^L 16a' ,ele,°°n

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3