Zr. Dignum opgevolgd door mevr. Geerts miss peach Kantlijn MIVA-aktie SPAANSE ONTBOEZEMINGEN jbjectief Paaltjes Voorlezen Buitenlanders Dierenleed 3,4 miljoen Uitverkocht Geen krant ontvangen? sociaal maatschappelijke diensten ONDERDAG 26 AUGUSTUS 1982 loep op Leusden |0ktle: Marnlx Kreyns; ■agenCaspar van Loo en lis Visser uit In deze krant de inde weken geen Interview eden met Jan Mandemaker gt niet aan ons, dat ligt aan ethouder, die deze week na wlntlqiarige loopbaan de •enteïïjke politiek verlaat, zit een verhaal In, zoals dat en dus belde één van onze deuren de scheldende ouder. Of hl j bereid Is zich de Leusder Krant te laten vlewen. „Nee", antwoordt ethouder, „Ik heb al een ■aak met de Amersfoortse ant en een vraaggesprek jén krant vind Ik meer dan t verbaast ons enigszins, we geven de moed niet op. yerpen tegen, dat het wel r voorkomt dat gsdragerszlch door meer ién krant laten Interviewen. Mandemaker blijft eren en daar komt de aap uit ouw:„lk wil met jullie geen irek, want dat verhaal zou n de Leusder Krant toch sctlel worden gegeven," aldus de ouder. It geeft Mandemaker reden jte denken? De wethouder «mt het „een zwaarwegende iweging, die ik baseer op ringen In de laatste jaren ""lie Leusder Krant." lelte kan Mandemaker maar jnervaring doelen. Eind moest de gemeenteraad lesllsslng nemen over het «en van de-Inmiddels Bliseerde- tennlshal en ilteltencentrum. De ilachtlgeroi,dlede louder toen speelde, hebben een commentaar een keer irp gehekeld en dat heeft lemaker ons nimmer In afgenomen. De ilre-aktlvlteltencentrum" Ie tot een conflict tussen het ur van de PvdA-afdelIng en ithouder. Uiteindelijk werd een „affalre-Mandemaker", de wethouder stapte uit de en besloot onafhankelijk ist van de raadsperiode uit ten. Toen we Mandemaker l|d om uitleg vroegen over ipmerkelljke stap, weigerde Dk al om een van onze laggevers te woord te staan, dertdlen zijn we eigenlijk meer „on speaking terms" eest met Mandemaker. En de (wethouder blijkt dat dus willen houden, larom geen interview met Mandemaker in deze krant. De betonnen paaltjes, die nu dus niet meer op de parkeerplaatsen in de Hamershot staan Op het gebied van paaltjes is In Leusden al een waar stuk geschiedenis geschreven. Speelden de problemen zich in het verleden vooral rond het winkelcentrum „De Blezenkamp" af, thans kunnen we u een boeiend paaltjes-verhaal rond de Hamershof presenteren. Het speelt zich af op de blnnenparkeerplaatsen van het hoofdwinkelcentrum, die tegenwoordig DAF-plaats enzovoort heten. Daar zijn begin deze week een aantal betonnen paaltjes weggehaald, vermoedelijk tot opluchting van vele automobilisten. Ze stonden namelijk op de hoeken van de parkeerplaatsen het autoverkeer danig In de weg. Het begon, zo weten wij van het buro Voorlichting van de gemeente, toen er kort na de ingebruikneming van de Hamershof op verschillende punten In de parkeerplelntjes fletsenrekjes werden geplaatst. Die kwamen, hier en daar, op de kop van de parkeerhavens te staan en bleken daar erg kwetsbaar. Verscheidene fietsenrekken overleefden de confrontatie met vrachtauto's niet. Bovendien blokkeerden geparkeerde auto's op de koppen van de parkeerhavens, waar geen fietsenrekken (meer) stonden, regelmatig de doorgang. Want die plaatsen zijn net te klein voor een auto en daarom niet geschikt om te parkeren,hetgeen natuurlijk niet betekent dat het ook niet gebeurde. Om aan alle ongewenste toestanden een einde te maken, besloot de gemeente betonnen paaltjes te plaatsen. Maar dat leidde weer tot andere ongewenste toestanden. Want de paaltjes, die zo'n centimeter of twintig de grond uitstaken, bleken voor automobilisten moeilijk te zien. Er kwamen klachten binnen bij de gemeente van mensen, die hun automobiel aan zo'n paaltje beschadigd hadden. De paaltjes bleken bovendien zodanig laag, dat ze onder de autobumpers doorschoven om aan de onderzijde van de auto's tot vernielingen te leiden. Hoeveel mensen aldus beschadigingen aan hun auto opliepen, weet men bij de gemeente niet. Maar een Hamershofwinkelier meldt, dat op het pleintje achter zijn winkel zeker tien mensen hun auto aan zo'n paaltje geschampt hebben. En dus werden, om nu weer aan deze ongewenste toestanden een einde te maken, de betonnen paaltjes begin deze week verwijderd. Om vervolgens weer met de oude problemen geconfronteerd te gaan worden? Een woordvoerster van de gemeente bevestigt, dat die mogelijkheid bestaat. „Maar we willen het nu per situatie gaan bekijken. Daar waar geen moeilijkheden ontstaan, laten we het gewoon zo. Als er ergens wel problemen van komen, dan zullen we daar weer wel paaltjes gaan zetten, maar dan wel hogere." En wat gaat er nu gebeuren met die paaltjes die er uit zijn gehaald en die volgens de Dienst Gemeentewerken ongeveer 75,- per stuk gekost hebben? „Die bewaren we wel tot we ze weer ergens anders kunnen gebruiken." Vanaf woensdag 15 september aanstaande, wordt er In de jeugdbibliotheek van de openbare bibliotheek Nieuw Langenbeek Iedere woensdagmiddag een half uur voorgelezen. Kinderen vanaf een jaar of vier zijn iedere woensdagmiddag tussen half twee en twee uur - voorafgaand aan de uitleen dus - van harte welkom om te komen luisteren naar verhalen, die worden voorgelezen door één van de medewerksters van de kinderbibliotheek. En dat Is allemaal geheel gratis. De Werkgroep Buitenlanders Leusden start In september weer de cursus „Nederlands voor buitenlanders". In het afgelopen jaar, zo meldt de werkgroep, is er met veel animo les gegeven door een twintigtal medewerkers aan ongeveer 35 buitenlanders, mannen en vrouwen uit Vietnam, Turkije, Marokko en Hongkong. Het ziet er naar uit, dat vrijwel alle cursisten van het vorig jaar opnieuw aan de komende cursus deel zullen nemen. De werkgroep laat weten, dat uitbreiding van het medewerkersteam echter gewenst is. Dat Is nodig omdat enkele lesgroepjes het nieuwe cursusjaar worden gesplitst, omdat zich nieuwe buitenlanders (Poolse vluchtelingen) hebben aangemeld en omdat enkele lesgeefsters door studie of vertrek uit Leusden niet meer beschikbaar zijn. De lessen worden gegeven door vrijwilligers die (zonodig) alleen eventuele reiskosten vergoed krijgen. De lessen zullen het komend cursusjaar op dinsdagavonden donderdagavond van 19.30-21.00 uur en op vrijdagmorgen (uitsluitend voor vrouwen) van 9.00 tot 12.00 uur worden gegeven. Mensen die het medewerkersteam van de werkgroep willen versterken kunnen contact opnemen (voor wat de avondlessen betreft) met T. Apperloo, Flnnmark 46, telefoon 941850 en (voor wat de eden 3n! it n dig. Wat sneuvelen er toch vrese lijk veel dieren op de wegen, en niet alleen op de snelwegpn. Daar zijn het meeste vo lets, konijnen of egels die slachtoffer zijn van het razen de verkeer. Telkens zie je res ten van beesten die aangere- 1en zijn, soms nog herken- iaar, maar na enkele uren is er BHeen nog maar een donkere >lek die aangeeft dat er weer io'n drama is geweest. Ook angs de tand- en dorpswegen 'Jjn steeds meer aangereden tieren te vinden. Katten, een enkele keer een ree. en een den zijn dan vaak het slachtof fer. Een poosje geleden zag ik zo'n drama vlak voor me ge beuren. Ik fietste naar Achter veld en in de verte stak een rijtje eenden de weg over. zo ets gewoonlijk de vrouwtjes voorop en achteraan de woerden. Een auto pas seert me met maximale snel heid en pakt net de laatste woerd van het rijtje. Het beest je stuikt omhoog en valt fladde rend op het wegdek, het au tootje was de bocht ai door. Daar stond ik bij het sparte lende beestje, z'n vriendjes 3'aggetden verder en keken etts niet meer om. Wat nu, het beestje was zwaar gewond, poot kapot, het trachtte verder te gaan maar het bloedde he vig van onder een vleugel. Ik wist me op dat moment geen raad. Ik legde de eend in de berm. Wal prachtige veldbloe men stonden als een krans om het stuiptrekkende diertje Daar kwam een grote veevoer- wagenaan. De chauffeur stop- Ie toen ik daar wat wanhopig stond te kijken. Wat is er aan de hand" vroeg hij. „Nou kijk maar", zei ik. Hij pakte de eend op. „Daar is niks meer aan te doen", zei hij deskundig. „Ik zal er een eind aan maken I" En zo gebeurde. „Zo doe je dal zei de chauffeur nog Ik heb het eendenlijk weer tussen de bloemen gelegd, een prooi voor kraaien en eksters. En nou liep ik voor een paar dagen door m'n buurt en in de bocht van de Middenweg lag weer zo'n prachtige woerd, zwaar gewond wanhopig te spartelen Zijn prachtige veren pak glansde goud en groen in de zon. Nog erger toegetakeld dan m'n eend van loen. Een paar mensen stonden op een afstand te kijken en twee lie den die hel kennelijk niet aan konden zien liepen schuw door „Die rotvent had hem kunnen missen zeiden een paar jongens dat ook op veilige afstand toe stond te zien. Het eendje kronkelde in doods nood over de weg. Ik herinner de me de chauffeur op de As- schatterweg. Al m'n moed ver zamelend maakte ik een eind aan het lijden van de eend. Een eendenpaartje strijkt neer in ons tuintje, het geë mancipeerde vrouwtje gaat parmantig op zoek naar iets eetbaars, de prachtige woerd sukkelt achter haar aan Bij eenden gaan de vrouwtjes al tijd voorop de mannetjes lopen er maar zo'n beetje bij Ze scharrelen wat rond, totdat ma iets in de eendentaal tegen d'r eega zegt, ze gaat zitten en woerdmans wil gaan vrijen Maar wat nu gebeurt is zo ver rassend, terwijl hel woerdje ij verig tracht een verbinding tot stand te brengen, komt daar plotseling een grote woerd uil de lucht vallen Een prachtig groot beest, z'n bonte kleuren schitteren in het klare daglicht. Onmiddellijk doel hij een aan val op de bezige echtgenoot. Het wordt een eend tegen eend gevecht dat de grote ten slotte wint. De grote indringer voltooit het werk waar aan de kleine juist begonnen was en die stomme eend staat dal maar aan te zien Moe eend ondergaat het alles zo te zien, gelaten. Na afloop schudt ze haar veren, de grote woerd kijkt nog even rond voor hij de lucht weer ingaat en pa eend sjokt zonder wrok achter z'n vrouwtje aan dat weer iets eet baars zoekt. Sp. vrijdagmorgen betreft) met mevrouw R. Wolters, Dashout 27, telefoon 941846. De Nationale Astmakollekte 1982 van het Astma Fonds, gevestigd in Leusden, bracht bijna 3,4 miljoen gulden op, dat is een stijging van 10'/2% ten opzichte van 1981. De opbrengsten In alle provincies vertoonden een toename. Noord-Holland gaf de grootste stijging te zien, namelijk 34% gevolgd door Noord-Brabant met 16%. In bijna 1.200 plaatsen werd gekollekteerd door ruim 50.000 vrijwilligers. De tegelijkertijd gehouden giromailing bracht circa 1,5 miljoen op. Gemiddeld werd 29% meer overgemaakt dan in 1981 Aldus een persbericht van het Nederlands Astmafonds. De nieuwe plattegrond van Leusden, die in augustus vorig jaar verscheen, is helemaal uitverkocht. Nergens is meer een exemplaar van de kaart, die indertijd in een oplage van 3000 exemplaren verscheen, te verkrijgen. Binnen een jaar al die plattegronden de deur uit, dat hadden ze bij het Buro Voorlichting van de gemeente Leusden, die de kaart uitgeeft, niet verwacht. Barbara Caspers-Oosterhof van het buro Voorlichting: „Het is inderdaad veel sneller gegaan dan we gedacht hadden. Kennelijk hebben veel inwoners zo'n nieuwe kaart willen hebben, omdat de nieuwe wijken in de Tweede Fase er op staan." Het buro Voorlichting komt nu binnenkort met een nooduitgave In zwart-wit. De oplage daarvan bedraagt 500 exemplaren en zal over ongeveer twee weken beschikbaar zijn. Overeen paar maanden zal er vervolgens weer een nieuwe kleurenplattegrond voorhanden zijn. Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Protestants Sociaal Centrum (PSC): vrijdag van 14 tol 15 uur. Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30, tel. 03425-1333 Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): vrijdag 9 tot 10 uur welzijn maatschappelijk werk pastorale hulp (rk) Spreekuren gezamenlijke dienstverle ningsinstellingen in Leusden en Achter veld Leusden-Centrum: Boerderij Groot-Krakhorst, Bolderikhof 18. tel. 945618. Maatschappelijke dienstverlening Eemland (MDE): maandag van 9 tot 10 uur: Protestants Sociaal Centrum voor Amersfoort en omgeving (PSC): dins dag van 9 tot 10 uur; Gemeente Leus den: woensdag van 9 tot 10 uur, PSC: donderdag van 9 tot 10 uur, MDE: vrij dag van 9 tot 10 uur Leusden Zuid: Kruisgebouw, Roovan Aldewereltlaan 13, tel. 940818. Gemeente Leusden: maandag 10 tot 11 uur, PSC: vrijdag van 14 tot 15 uur Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30, tel. 03425-1333. Gemeente Leusden: vrijdag van 9 tot 10 uur. MDE: dinsdag van 14 tot 15 uur (Tijdens het weekeinde kan men zich in dringende gevallen dag en nacht wen den tot de Telefonische Hulpdienst voor Vechtstreek. Gooi en Eemland, tele foon: 035-45555) gezinsverzorging: en bejaardenhulp Leusden-Centrum: Groot Krakhorst, Bolderikhof 18, telefoon 945618, Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): maandag 14 tot 15 uur. Gezamenlijke kruisverenigingen (AIMD): dinsdag van 14 tot 15 uur Protestants Sociaal Centrum (PSC): donderdag van 9 tot 10 uur. Leusden-Zuid: Kruisgebouw Roo van Aldewereltlaan 13, telefoon 940818. Algemene Instelling voor Maat schappelijke Dienstverlening „Het Groene Kruis": donderdag van 11.00 tot 12 00 uur Spreekuren, waarop men aan de pasto rieën een pastor kan bereiken: Leusden: maandag en woensdag van 17 tot 18 uur en vrijdag van 9 tot 10 uur, tel. 941261 Achterveld: maandag en woensdag van 16.30 uur tot 17 30 uur en vrijdag van 19 tot 20 uur, tel. 03425-1420 hulpdienst diakonaat (prot) Hulpdienst van het gemeentediakonaat Dorpskerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve, Noordwijck en Langeqbeek: mevr. Langbroek, Weesboom 13. telefoon 940130 en mevrouw Lawalata, Wan molen 20, tel 944237 Voor Leusden-zuld; Mevr. Abbrlng, pr. Christinalaan 7, tel. 942047 en me vrouw Schwencke, Van Diepenheim Scheltuslaan 44, tel. 940635. Hulpdienst voor het Gemeentediako naat Marcuskerk: Het gebied ten noorden van de Noor derinslag-Middenweg: mevr. A. Brandsema, Asschatterweg 35, tele foon 941350. anonieme alcoholici (aa) A.A. Amersfoort: telefoon 944392. Al-Anon: Amersfoort, Postbus 946 Amersfoort, tel 944392 en 753373. Al-Non Werkgroep Leusden: (zelf- werkgroep van familie en vrienden van mensen met alcoholproblemen). Groepsavonden, iedere dinsdagavond om 20 uur in Huize Groot Schutterhoef, Arnhemseweg 10 te Leusden-Zuid Te lefoon 033-943722 b.gg 940182 WOL (Vereniging voor Welzijn Oude ren). Spreekuur Leusden-centrum: ie dere woensdagmiddag van 16 tot 17 uur, Wijkgebouw Rozengaarde 33, Te lefoon 941218. Wegens vakantie geen spreekuren WOL in de maand augus tus. Achterveld: De eerste en derde woensdag van de maand van 15 tot 15.30 uur Wijkgebouw Walter van Amersfoortstraat, tel. 03425-1333 We gens vakantie geen spreekuur WOL in de maand augustus diversen: Rutgershuls Amersfoort (bureaus voor geboorteregeling en sexualiteits- vragen) Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw) tel. 033-18931 Spreekuren volgens afspraak Werkgroep „Laat Leven", afd. Leus den, Hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwangerschap, tel 033- 942291 en 940541Bureau Amersfoort: 620244 Oppascentrale (algemeen): van maandag tol en met zaterdag tussen 16 en 18 uur: tel. 943489, Waterhoen 23, Leusden Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e o Kontaktpersoon voor Leusden: Nel van Lippevelde, Bretagne 22. telefoon 942485 Kraamcentrum: spreekuur elke twee de woensdag van de maand van 11 tot 11 30 uur in het wijkgebouw Krooneend 26. politie: Algemeen alarmnummer: 03404- 24824 Polltle-groepsbureau Leusden-Zuid: 033-944444 Sociaal Pedagogische Dienst (maat schappelijk werk t.b.v. verstandelijk ge handicapten), "t Zand 25. 3811 GB Amersfoort, telefonisch bereikbaar van 09 00-17 00 uur. tel. nr. 033-720624 Nieuwe opgaven, aanvullingen en wijzi gingen uitsluitend schriftelijk naar de redaktle van de Leusder Krant, Post bus 11 3830 AA Leusden. Plaatsing van nieuwe opgaven uitsluitend ter beoordeling van de redaktie 'kerkdiensten LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: Zaterdag 28 augustus om 19 00 uur H. mis met zang van dames koor; zondag 29 augustus om 9 00 uur gelezen H. mis en om 11.00 uur H mis met volkszang Alle diensten hebben B. ter Bekke als voorganger en predikant. Herv./Geref. Marcuskerk: Zondag 29 augustus om 9 00 uur woorddienst (herv.) met N Flink; om 10.30 uur- H. Avondmaal (geref.) met J Ridderbos en om 19 00 uur woorddienst (geref herv met G van Belzen. Geref. Kerk (Vrljgem): Zondag 29 au gustus om 9 30 uur ds J van Benthem uit Nijkerk; om 16.45 uur ds. M. Nap. LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: Zondag 29 augustus om 9 00 uur H. Avondmaal (geref.) met J. Ridderbos; om 10.30 uur woorddienst (herv.) met J. Weernekers, om 18.30 uur woorddienst (gerefJherv.) met N. Flink. ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: Zondag 29 augustus om 9.00 uur ds. W. Bouw uit Loos- drecht R.K. kerk: Zaterdag 28 augustus om 19.00 uur H. mis met volkszang; zon dag 29 augustus 8 30 uur stille dienst; om 10.00 uur oecumenische dienst i.v.m Achterveld 600. Bij alle diensten is A Goes de voorganger en predikant. weekenddiensten huisartsen. Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, voor de praktijken van de art sen Van den Berg, Binkhorst/Du Boeuff, Boersema/Koch, Lantink/Ver- hagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar. vrijdag en zaterdag: dr. E. Verhagen, Berkenlaan 29, Leusden-C., tel. 944223. Zondag: dr. J. van Nieuwkerk, Ber kenlaan 3, Leusden-C., tel. 944541. Voor spoedgevallenspreekuur zater dag- en zondagmiddag om 14 uur Visi tes graag vóór 10 uur 's morgens aan vragen apotheek: Apotheek De Hamershof, De Brouwe rij 14, tel. 033-943441apotheek Leus den, De Biezenkamp 16, tel 033- 942303 zijn op werkdagen geopend van 08.30 uur tot 18.00 uur Bulten de ze uren is voor spoedrecepten geopend op werkdagen van 19.30 uur tol 20 00 uur en op zaterdag-, zon- en feestda gen van 14.00-14.30 uur en van 17.30- 18.00 uur (week: 27 aug. t/m 2sept.). Apotheek De Hamershof, De Brou werij 14, tel. 943441. Buiten bovenstaande uren is uitsluitend voor spoedrecepten geopend Java Apotheek, Leusderweg 212, Amers foort, tel. 14887. wijkverpleging: Dit weekeinde heeft. zr. A. Methorst, Vlasland 48, tel. 946969 dienst. Bo vendien heeft deze zuster avonddienst van 26 aug. t/m 1 sept verloskundige: Voor verloskundige hulp kan men zich dit weekeinde wenden tot: mevr. R. Dijkhuizen, H. van Vlandenstraat 2, Amersfoort, tel. 19200 b.g.g. 722000. tandarts: Voor noodgevallen in het weekeinde Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. dierenartsen Gelieve uw eigen dierenarts of die renkliniek te bellen. Een telefonisch ant woordapparaat geeft op welke dieren arts voor spoedgevallen te bereiken is. (Nieuwe opgaven en wijzigingen tot ui terlijk woensdagmiddag 12 uur uitslui tend richten aan het Redaktle-sekreta- rlaat BDU Krantenkomblnatle, Post bus 67, Barneveld. Tel 03420-16141 hea/eek qK/nH/c,. WAT Ze./ PE KLEurwejuAt meA/ ze PAT- ce qrsexj SCHOOLT/EL*. Z£>U Z-1AJ 1 P/r s hevrouki n/ctrEct Ore uocue zac vee- teccexj over pe. wer kaai eeaj kjajo q E - Houoew woAjpexj AAXI 'w oi/eeeewkonrr- d/e ZtM OUOEAC MAflEKr HRH HEBBEK GBSCOTEK t> CEUA dt/CP/e EX geziÉAj re xressEvj i (a/eer pe pat 'r a/u trow re a is rrj AOSTKAC/e PI/Ö A FR/KA Exj Ae<p ex/r/xj/E ~v Kvk dB AJAgAAAj] Moe KOUD w/ 'r H/ER /S Het Paarse Plakgespuis Sloeg Toe. De E.V.P Oh, dat zijn toch die Eenvoudige Volks Plak kers? Is paars trouwens niet de kleur van het vaticaan? Nee hoor, de kleur van Heij den rijk. In de Internationale School voor wijsbegeerte, zo lees ik, wordt een conferentie over ,,onzedemokratie gehouden. Nou, dat werd tijd Nog een aardige titel voor het college-programma 1982- 1986 ..Niet bij geld alleen. Als een beroepsmilitair bij graafwerkzaamheden in zijn tuin een explosieve ontste kingsbus vindt, noemen we dat dan toeval? Zo te zien lopen er al heel wat halve varkens rond in Achter veld. Er staan nou wel van die grote aanwijzingsborden voor het parkeren in Achterveld, maar als ik de krant zo lees lijkt heter op, dat de auto 's straks gesta peld moeten worden In Achterveld vallen de kale bassen en de zonnebloesem onder de afdeling Cultuur Nu heeft Van Gogh ooit wel eens zonnebloemen geschil derd, en in een bekend sprook je worden kalebassen ge noemd, maar toch Aan de andere kant krijgen we op 7 september een bankbiljet van vijftig gulden met daarop een zonnebloemCultureel geld dus LEUSDEN - „Overbrug die ak- tie is het motto waaronder de MIVA, de missie verkeersmidde len aktie, in het komende week einde een beroep doet op alle Nederlanders om het vervoers programma te ondersteunen. Voor 625 missionarissen en lan deigen krachlen hangt de voortzet ting van hun zendings- en ontwik kelingswerk at van goed transport De MIVA wil 625 vervoersmiddelen verschaffen voor het veelsoortig werk van de kerken in 46 landen van de derde wereld Hetgiro-num- mer van de MIVA is 27 22 49, Vij verstraat 12, 4818 ST Breda. ACHTERVELD - Na 28 jaar als wijkverpleegkundige in Achter veld werkzaam te zijn geweest gaat zuster Dignum op 1 septem ber met pensioen. Voor het be stuur van de kruisvereniging be tekende dat „actie", want er moest een nieuwe wijkverpleeg kundige komen. Nadat de sollici tatieprocedure in werking was gezet, bleek al spoedig dat er voldoende belangstelling was. Er kwamen heel wat sollicitaties binnen. Na een selectie was het mevrouw E. Geerts-De Reus die als wijkverpleegkundige werd benoemd. Met ingang van 1 au gustus is zij reeds met haar 'werkzaamheden hier in het dorp beginnen samen met zuster Dig num. Vanaf 1 september zal zij het alleen moeten doen. Elizabet Geerts-De Reus werd in Rotterdam geboren, waar zij tot het 11e jaar heeft gewoond Hierna verhuisde zij naar Eefde. Tegen het einde van haar middelbare school opleiding besloot zij om verpleeg kundige te worden. Zij volgde voor verplegenden met de Hogere be roepsopleiding voor verpleegkun digen in Nijmegen. Na het beëindi gen van haar opleiding is zij als wijkverpleegkundige gaan werken in Haaksbergen. Daar heeft zij met plezier gewerkt. Zij is gehuwd met Rob Geerts die als verpleegkundi ge werkzaam is in Amersfoort. Van zuster Dignum zal op 23 september afscheid worden geno men. Haar zal een afscheidsrecep tie worden aangeboden, die zal worden gehouden van 19.00 tot 21.00 uur. ledereen die dan van de zuster afscheid wil nemen is dan van harte welkom

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7