)ptocht hoogtepunt ot nu toe in feest iok nu weer nieuwe onderwerpen bij Latent Talent Dierenpark komt naar Hamershof VEEL ARTIESTEN IN DE HAMERSHOF IsbI [@uze uit 74 verschillende kursussen Experiment start in Leusden Lockhorster- weg dicht flERING ACHTERVELD 600 VAN START Vandaag in de Leusder Krant Afscheid vertrekkende raadsleden Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden TWEEJARIG BESTAAN Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal Uitgave B.D.U. B V. AUGUSTUS 1982 - 14e JAARGANG NO. 36 DINSDAG 31 ACHTERVELD - De viering van „Achterveld 600" is afgelopen vrijdag sprankelend ian start gegaan. Na de officiële opening van dit jubileumfeest door de commissaris Ier koningin, mr. P. van Dijke, volgden vrijdagavond de Achterveldse revue en de acht van Achterveld. Twee evenementen waaraan veel mensen plezier hebben eleefd. Zaterdag trok de optocht door de straten van het 600 jaar oude kerkdorp. aar schatting 15.000 mensen bezochten deze schitterende bonte stoet, waarin Doral het verleden aandacht kreeg. Een sportevenement dat zaterdag de nodige elangstelling had, was een voetbalwedstrijd tussen een elftal van oud-internatio- als en een Achtervelds-Leusdens team. De oudjes bleven de jongeren met 7-2 de aas. De zondag stond in het teken van de sport met een meerkamp en demonstraties. Vooreen uitgebreid verslag en veel foto's van de afgelopen feestdagen in Achterveld lie de pagina's 7, 8 en 9. I Op de foto groenteboer J. van Dijk zoals hij en zijn kar in de optocht te zien waren. Minder kinderen, maar even veel enthousiasme bij kindervakantieweek Blijhof Er is dringend behoefte aan klaar-overs3 Sport3 Redakteur Bert Vos had een Interview met het scheidende WD-raadslid Gerrit van Tiel. „Ik had in 1973 wethouder kunnen worden, maar ik heb altijd het raadswerk geprefereerd", onthulde hij 5 Achterveld 600: Verslagen van de opening, de revue, de Nacht van Achterveld, de optocht, de sport manifestaties en nog veel meer. Dit alles geïllustreerd met foto's van Janus Visser 7/8/9 LEUSDEN De werkgroep Latent Talent is er wederom in islaagd dit najaar een gevarieerd kursusprogrmma aan te eden. Belangstellenden kunnen een keuze maken uit 74 ferschillende kursussen die de werkgroep in haar programma leeft opgenomen. Diegenen die niet genoeg hebben aan de 'formatie zoals die gegeven wordt in het huis-aan-huis rspreide boekje kunnen nadere informatie krijgen tijdens de open dag" die op 12 september plaats zal vinden. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Het dames duo Maywood en zanger Os car Harris zullen optreden tij dens de viering van het twee jarig bestaan van winkelcen trum De Hamershof. Op zaterdag 18 september bestaat het winkelcentrum al weer twee jaar. De viering van het éénjarig jubileum was met 30.000 bezoekers een groot succes Dit jaar begin nen de festiviteiten op don derdag 16 september om 19 00 uur Dan treden in het winkelcentrum The New Or leans Single Peters op, die dixilandjazzmuziek zullen spelen Vrijdagavond 17 septem ber draven de zingende Frie se zusjes Maywood op, die van 19 00 tot 19 30 uurenkele hits De Hamershof in zullen slingeren. Later op de avond, van 20.00 tot 20.45 uur, treedt Oscar Harris op Volgens de organisatie van de jubileum festiviteiten, de werkgroep 2 jaar Hamershof. vindt het grote klapstuk van de viering zaterdagavond 18 september plaats. Van 18.00 tot 23.00 uur wordt de 'grootste avond- markt van Nederland' gehou den. In het winkelcentrum hebben de bezoekers keuze uit bijna 400 kramen die wa ren van uiteenlopende aard zullen aanbieden. Tijdens de avondmarkt zullen diverse artiesten voor muzikale en verstrooiende omlijsting zor gen Er worden optredens verzorgd door zanger Alex ander Curly, slangenmens Maurice Delmonte, trompet- tiste Jacqeline, vocalgroup The Ebony's, de Roemeense zanger Victor, het jeugdige talent Joyce en vele anderen De organisatie denkt dat het druk wordt, want ze ver wacht circa 50.000 mensen. On«thjnkeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUj Verschijnt dinsdag sn donderdag in de gemeente Leueden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: One kantoor, Rozendaallaarud te Leu9den-Centrum is dage lijks ven 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Vanzelfsprekend zijn er in het najaarsprogramma van Latent Talent weer een flink aantal be kende kursussen opgenomen, waarvoor de belangstelling nog altijd volop aanwezig is. In de rubriek „Talen" zijn er vrijwel allemaal kursussen te vinden die al eerder op het programma stonden Leusdenaren kunnen bijvoorbeeld nog altijd starten met een kursus „Zweeds voor beginners" of een kursus „Rus sisch voor beginners", voor de meer gevorderden in deze taal staat er overigens nog een ver- volgkursus op het programma. Dat men bij Latent Talent ook terecht kan voor Spaans, Ita liaans, Frans, Duits en Engels is al lang geen nieuws meer. TAALVAARDIGHEID Wel nieuw is een kursus „Ne derlandse Taalvaardigheid De bedoeling van deze kursus is, om deelnemers nog meer vertrouwd te maken met de eigen Neder landse taal Kursusleidster Els Vink hoopt met haar kursus te bereiken dat de deelnemers na 10 lessen de eigen moedertaal wat beter kunnen spreken, lezen en schrijven. Ook zal de nodige aandacht besteed worden aan het „luisteren". Soms blijkt het namelijk moeilijk om anderen over te brengen wat je gehoord hebt en blijkt goed luisteren moeilijker dan je dacht KREATIEF De meeste nieuwe kursussen in het programma van Latent Ta lent zijn terug te vinden in de rubriek „Kreatief" Ook hierweer een groot aantal „oude beken den", er zijn echter ook vijf nieu we kursussen opgenomen. Een kursus „Keramiek" stond al eer der op het programma, dit najaar zal echter een aparte kursus ge geven worden doorTonny Bult, die al enige vermaardheid heeft met haar fraaie kerstgroepen van keramiek. Samen met de kursis- ten gaat Tonny Bult tijdens drie lessen aan de slag zodat ieder een wellicht aan het eind met zijn eigen kerstgroep naar huis gaat. Het programma voor de nieuwe kursus „Tekenen" staat nog niet vast Deelnemers aan deze kur sus hebben namenlijk een zeer grote inbreng. Van hen hangt het al wat de groep gaat doen Eén ding staat echter wel vast, men gaat geen saaie stillevens tekenen. Het enige dat men nodig heeft voor een kursus „Wenskaarten maken" is een klein scherp schaartje, zo blijkt uit de aankon diging van de werkgroep. De ge hele kursus omvat 10 ochtenden. In iedere les zullen de deelne mers zich bezig houden met een bepaalde techniek. De technie ken die de aandacht krijgen zijn bijvoorbeeld stempelen, afdruk ken, marmeren, knipsels en droogboeketten. Ook koken staat weer op het programma van Latent Talent, niet voor het eerst, maar toch weer in een andere vorm dan voorheen Dit najaar kan een keuze gemaakt worden uit een kursus „Fijne keuken" en „Suri naams koken". Of Surinaams koken moeilijker is dan de verfijnde Nederlandse keuken weten we niet In ieder geval is een feit dat het Suri naams koken 10 avonden van twee uur omvat terwijl de „fijne keuken" in 8x anderhalf uur wordt bijgebracht. SAMEN LEVEN In het hoofdstukje „Samen-le ven" heeft de werkgroep Latent Talent een aantal kursussen bij eengebracht die voor wat betreft de inhoud nogal uiteenlopen. Zo is er bijvoorbeeld een (nieu we) kursus opgenomen waarin men kan leren effektief om te gaan met kinderen. Docente Marja van Keuken behandelt dit onderwerp aan de hand van een boek van de Amerikaanse psy choloog dr. Thomas Gordon, die een praktische methode heeft ontwikkeld om beter met kinde ren om te gaan Van geheel andere aard is de kursus „Voetreflex massage". Jelle Boorsma zal gedurende vier kursusavonden de deelne mers kennis laten maken met deze massage-techniek. Filosofie achter deze massage is dat het hele menselijke lichaam is terug te vinden in de voet. Alle organen en andere lichaamsde len zijn door energiestromen ver bonden met bepaalde reflexge- bieden aan de voetzolen, enkels en tenen. Door eenvoudige mas sage van deze gebieden zou een natuurlijke genezing van veel kwalen geaktiveerd kunnen wor den. De Leusdense dichteres Sylvia Snabel zal een kursus leiden die als onderwerp, hoe kan het an ders, „poezie" heeft. Het is de bedoeling dat tijdens zes avon den gesproken en gedacht wordt over poëzie. De laatste vieravon den wordt ingegaan op het werk van de deelnemers zelf of op dat van een door hen gekozen dich ter. Het boekje met het komplete na jaarsprogramma van Latent Ta lent is vorige week in geheel Leusden verspreid. Extra exem plaren van het overzicht zijn ech ter altijd nog te verkrijgen in de Leusdense bibliotheken, de Ra- bobanken en Groot-Krakhorst. In het boekje staat precies ver meld hoe men zich voor een bepaalde kursus moet opgeven. Wachten met inschrijven tot de „open dag" op 12 september kan tot teleurstelling leiden. Meer dan eens komt het voor dat al voor de open dag een kurus ge heel is volgeboekt. OPEN DAG Aan de hand van exposities, demonstraties en gesprekken met docenten kan iedereen zich over het programma van Latent Talent informeren op zondag middag 12 september a s. Op deze middag wordt er van 14 00 tot 16.00 uur een manifes tatie georganiseerd in boerderij „Groot Krakhorst", Bolderikhof 18 te Leusden-centrum. Tijdens deze demonstratiemiddag kan men zich ook laten inschrijven voor een kursus, kontant geld of cheques zal men in dat geval bij de hand moeten hebben (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Het Amers- foorts dierenpark wil graag meer mensen uit de regio als bezoeker in haar tuin heb ben. In een poging de Amers- foortse dierentuin wat meer bekend te maken bij het grote publiek wil de leiding van de tuin wat meer aan de weg gaan timmeren. Aan de win keliersvereniging „Hamers hof" is gevraagd mee te wer ken aan een experiment. Op 3 september start er nu in de Hamershof een aktie waar aan door jong en oud deelge nomen kan worden. Deelne mers ontvangen op zijn minst een reductiekaart voor het Amersfoorts dierenpark, iets meer inspanning wordt al gauw beloond met een vrij- kaartje. Vanaf vrijdag 3 september tot en met zaterdag 11 sep tember zullen veel etalages in de Hamershof opgesierd zijn met iets dat met dieren of een dierentuin te maken heeft. Aan he: winkelend publiek wordt gevraagd alle dieren en attributen op te zoeken sa men een slagzin Heeft men de slagzin gevonden dan kan het deelnameformulier om geruild worden voor een kor tingskaartje van de dieren tuin. Eovendien krijgen de genen die zich ook daad werkelijk melden bij het Amersfoorts dierenpak op vertooi van het kaartje nog een extra verrassing Voor rnensenjjie deze wed strijd wat te simpel vinden is er nog een andere aktie op touw gezet Van 3 t/m 11 september kan men in de Ha- mersTof ook deelnemen aan een rreer kwistige strijd. Aan de hand van een deelname- formüier zullen een tiental etalaces bekeken moeten worden In etalages staat een bord met een vraag. Uit de drie gegeven antwoor den zal het juiste antwoord gekozen moeten worden le dereen die de juiste antwoor den heeft gevonden en bo vendien nog een slagzin ver zint krijgt, als hij zijn deelna meformulier inlevert, een vrij- kaartje voor de dierentuin in Amersfoort. Bovendien krij gen de drie winnaars die uit gekozen worden een per soonlijk jaarabonnement voor de dierentuin De bedrijfsleider van het Amersfoorts Dierenpark, Ma rio Hoedemaker, wil ook graag de schooljeugd bij de gehele aktie betrekken. Van daar dat de scholen een brief tegemoet kunnen zien van de Hamershofwinkeliers waarin wordt uitgelegd hoe men per school of per klas kan inha ken op de aktie van dé dieren tuin. Elke klas of groep leer lingen die „iets" maakt waar in de kombinatie Hamershof- dierenpark tot uitdrukking komt, maakt kans op een prijs. De winnaars mogen met hun klas naar het dieren park komen en krijgen daar een rondleiding. Het Amersfoorts dierenpark hoopt met de gehele aktie de dierentuin wat dichter bij het publiek te brengen. Als het hele gebeuren in de Hamers hof aanslaat dan zullen soort gelijke akties in de rest van de regio volgen. Voor beide eerdergenoemde etalagewedstrijden kunnen vanaf 3 september gratis deelnameformulieren afge haald worden in de sportzaak van Pim Berghuizen en hij drogisterij Kniep, beiden te vinden in de Hamershof. Alle formulieren dienen voor 15 september weer bij één van beide winkels ingeleverd te worden. VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM Lepelaar 6, Leusden Tel 942362. Inschrijving nieuwe cursus. Clubs v.a. 9 jr.. 13 jr., 16 jr. Twens, gehuwde en verlooide paren. Ook privélessen. Dagelijks van 16 00 tot 22.00 uur. Open huis 4 september, van 20.00 tot 23.00 uur. LEUSDEN Wegens werk zaamheden aan het bruggetje in de Lockhorsterweg zal deze weg op 1 en 2 september worden LEUSDEN Op 2 september a.s. wordt in een openbare raads vergadering afscheid genomen van de vertrekkende raadsleden. De vergadering wordt gehouden In het gemeentehuis, Hamers- veldseweg 2 en begint om 19.30 Na afloop van deze vergade ring (ongeveer 20.30 uur) is er gelegenheid om tijdens een in formeel samenzijn in en om de raadszaal afscheid te nemen van deze raadsleden. De heer Man- demaker heeft twintig jaar deel uitgemaakt van de gemeente raad, waarvan de laatste vier jaar als wethouder De heer Van Tiel heeft bijna dertien jaar zitting gehad in de raad. De raadsleden Wisman, Bloemhof, Hoytema van Konijnenburg en Baaiman zullen eveneens niet meer terug keren in de nieuwe raad. afgesloten voor het autoverkeer. Het fietsverkeer ondervindt van deze werkzaamheden geen hin der. De omleidingsroute via Leus den-Zuid wordt ter plaatse door middel van borden aangegeven. neiqebeurc 9 sonnliilfhoiH .re.m.mtj per- I ting, Zwarteweq 16a. tefefnnn

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1