Dringend behoefte aan klaar-overs Winterkleding voor groepje dansmariekes Vanaf zaterdag weer sportieve recreatie Flinke groei Giants linder kinderen, maar ivenveel enthousiasme HBOV- studenten sluiten projekt af Boel werk voor boulers program Successen voor Heuvel crossers Oppas- centrale morgen dicht Volksdansen leusder krant leasden krant NDERVAKANTIEWEEK BLIJH0F VOORBIJ Toneel Muziek Revue Jazz Mime Folklore Ballet Cjp Uit in Amersfoort 82/83 is weer verschenen! Neem nu de tijd voor 'n abonnement van Uw keuze: 6 september a.s. sluit de inzendtermijn 'n Echte Parker koop je in de Kwiekwinkel KI/I/IEK [WINKEL plaatselijk nieuws (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een aantal tweede jaarsstudenten van de Hogere Be- rnpn^onleidina voor Verpleegkun- BURGERLIJKE STAND LEUSEN - Uit het Bevol kingsregister van Leusden blijkt dat in de periode van 20 juli tot en met 25 juli zijn: GEBOREN 10 aug '82 Sophie Cornelie. d.v. E Beekman en A van der Hei den. 13 aug '82 Evelien, d.v. H W. de Jong en J Elzinga. 17 aug. '82 Linda Mariel, d.v. J. A. M Vrijhoet en J. R. van Laar. 18 aug '82 Ralph Patrick, z v. J. C. Wolzak en P. A Heemskerk. 23 aug. '82 Remco Willem Henri- cus.z.v.W M. J. de Jong en M. B. H. Houtveen. de (HBOV) heeft onlangs een pro jekt gehouden rond de vraag „Een gezondheidscentrum in Leusden7" Dat projekt wordt deze week afge rond met een presentatie van de verzamelde informatie voor be langstellenden Aanstaande donderdag (2 sep tember) zijn met name de mensen die hebben meegewerkt aan het projekt - maar ook andere geïnte resseerden - welkom in de gym zaal van de school aan de Lariks- laan. De presentatie van de projek- tresultaten begint om 15.30 uur In het kader van het proiekt zijn gesprekken gevoerd met bewo ners van Leusden, werkers in de gezondheidszorg en met mensen die in gezondheidscentra elders werken of er gebruik van maken De verzamelde informatie is ge bundeld en ter inzage. Daarnaast zijn videobanden gemaakt van het projekt en van een afsluitend be- leidssimulatiespel, waarin belan gengroepen gevormd door studen ten hun standpunten hebben be hartigd. Om enkele belangengroe pen te noemen artsen, bewoners, fysiotherapeuten, politieke groepe ringen. Een aantal betrokken stu denten zal aanwezig zijn om des gewenst mondelinge toelichting te geven LEUSDEN Op de eerste dag van het nieuwe school jaar is aan alle leerlingen van de Leusdense scholen een aanmeldingsformulier voor de verkeersbrigadedienst uit gereikt. De ouders worden daarin opgeroepen zich op te geven als klaarover. Het zijn immers hun kinderen die er iedere dag weer gebruik van maken. Veel tijd hoeft er niet mee gemoeid te zijn: In prin cipe geldt voor de verkeers- brigadiers een rooster waar bij men slechts één dag per zes weken de kinderen op een vaste oversteekplaats de weg over helpt. Maar dan moeten er wel voldoende vrij willigers zijn. Daar schort het op dit mo ment nogal aan. Voor enkele kruispunten zijn geen of on voldoende klaarovers be schikbaar Dit geldt met na me voor het kruispunt Noor derinslag - Middenweg en de kruispunten in de wijk Ha- mersveld. Daarom een drin gend verzoek aan allen die het belangrijke werk van de brigadiersdienst ter harte gaat (dit kunnen ook mensen zonder kinderen op de kleu ter- of lagere school zijn) meldt u aan als klaar-over. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij mevrouw Ten Wolde. telefoon 941348 LEUSDEN/CENTRUM De jeu de boulers van de Hakhorst deze Leusdense club groeide inmiddels tot 75 leden hebben In september nog een heleboel te doen. Buiten de onderlinge com petitie om staan nog de volgende karweitjes te wachten: 10 september: husseltoernooi op de eigen banen. De loting begint om 18.30 en de wedstrijd om 18.45 uur. 11 september de Hakhorst neemt deel aan een toernooi van de Amersfoortse boulesclub Randenbroek. 18 september toernooi te Bar- neveld om de Veluwe-cup met Boulaere (Laren), Randenbroek (Amersfoort), 'tZwijntje (Apel doorn) en de Hakhorst (Leus den) als deelnemers. 25 september onderling Herfsttoernooi in Leusden. Aan vang 10.00 uur en de prijsuitrei king wordt tegen 16 30 uur ver wacht. lachten bezorging: s abonnee dient u de Bnt voor dinsdag- of nderdagavond 18.00 te hebben ontvan- n. Is dat niet het geval, em dan kontakt op et onze hoofdagent be rging (dinsdag en don- rdag tussen 18.30 en 30 uur), tel. 033- 0691 Bij geen gehoor dint u kontakt op nemen et onze inspekteur be rging, overdag 03420- 141, toestel 44 bestellen foto's: meeste in de Leusder 'ant gepubliceerde fo- 's kunt u nabestellen et uitzondering van archief- en historische Ito's), bij vooruitbeta- fng van 5,- per exem plaar (formaat 13 x 18 !bi) op giro: 871441 l.n.v. BDU b.v. te Barne- Id, met duidelijke ver- jelding van gewenste ito, aantal, nummer n krant, pagina waar de foto werd ge kaatst. U kunt ook kon- nt betalen op ons kan- 'Or, Rozendaallaan 9, usden/Centrum. [ngeveer drie tot vier leken na betaling ont- jWngt u de gewenste fo lio's thuis. IEUSDER KRANT is een lave van de BDU-kranten- Hbinatie te Barneveld. LEUSDEN/CENTRUM Ook Leos, onze lokale volleybalver eniging staat weer kort voor het begin van de nieuwe competitie. Die wedstrijdenreeks begint wel iswaar pas op 2 oktober a.s., maar om goed voorbereid aan de start te verschijnen, worden eerst nog een aantal oefenwedstrijden gespeeld. Het eerste herenteam speelt In de 1e klasse en de twee hoogste damesteams hebben een plaatsje in de districtsklasse. In sportzaal Groenhouten aan de Meent wordt het navolgende programma afgewerkt: Zaterdag 4 september: heren- oefenvierkamp van 13,00 tot 18.00 uur met de ploegen van Vollkei 2 en 3 (Amersfoort), Maniago (uit Italië!) en Leos. Vrijdag 17 september: dames- oefendriekamp met Cito (Zeist) en Leos 1 en 2. Van 20 00 tot 22.30 uur). Zaterdag 25 september: dames- oefendriekamp met Armixtos (Amsterdam), Vollkei (Amers foort) en Leos 1 en 2. Van 13.15 tot 17.30 uur. U kunt nog tot maandag 6 september a.s. tot 22 uur Uw abonnement voor concerten, show, cabaret, revue, toneel-, kindervoorstellingen, etc. voor 82/83 bij de ACR in De Flint Inleveren. Inlichtingen ACR-bureau De Flint, Coninckstraat 62, Amersfoort. Telefoon: 033-751084. DINSDAG 31 AUGUSTUS 1982 LEUSDEN/CENTRUM - As. zaterdag beginnen Fred Gressie c.s weer met hun "sportieve recreatie" Een uurt/e recreatief sporten op zaterdagochtend van 9.00 tot 10 00 uur in sporthal de Korf. Nel als vorig jaar. toen dat trimuurtje uitgroeide tot een zeer groot succes. Met tafeltennis, zaalvoetbal en -hockey volleybal, badminton, korfbal en de "Coopertest". Deelnamekosten voor volwassenen 2.50 en voor kinderen tot 15 jaar - mits onder geleide! -f1.- per keer. Gressie heeft de sporthal 30 zaterdagmorgens een uurtje afgehuurd. Voor vaste deelnemers aan deze sportieve recreatie ligt tegen 30 april 1983 een leuke herinnering gereed. LEUSDEN/CENTRUM Bij wel zeer mooi nazomerweer wer den zondag op de baan van de Heuvelcrossers wedstrijden ge houden, waarbij leden van de Leusdense club leuke successen heooen bereikt in de diverse fina les. Bij de jongens van 6 jaar werd Alexander van Gooi 2e, bij de 8-jarigen kwam Robert Kreber als eerste over de finish, vlak voor Henk Wolfsen. Ook een tweede plaats was er voor Mauri ce van Gooi en wel bij de 9-jari- gen. Voorts fietsten zich vier Heuvelcrossers naar een 3e plaats: Nico Zwanenburg (10 jaar), Raimond v d. Zande (11 jaar), Berthold Maarseveen (12 jaar) en Thijs Borsten (15 jaar). Daar tussendoor nog een 1e en een 2e plaats voor Paul Mosterd en Minco de Nooy bij de 13-jari- gen Bij de meisjes van 8 tot 10 jaar tenslotte nog een overwin ning voor Eliane Noordam LEUSDEN/CENTRUM De basketbalcompetitie begint voor Green Giants op zaterdag 25 september. Net als verleden jaar worden alle thuiswedstrijden op zaterdagavond gespeeld In sporthal de Korf. Door de flinke groei van de vereniging in het afgelopen jaar komen „de groe ne reuzen" met acht teams uit In de competitie. Bij de heren en jongens is de Leusdense club nu in alle leeftijdsgroepen vertegen woordigd. Heren-senioren zelfs met twee teams. Bij de dames en meisjes ligt dat iets anders. Green Giants heeft een dames- en een junioren- ploeg in de competitie. Voorts een gemengde welpenformatie met vier jongens en vier meisjes. Dit op voorstel van de Leusdense club omdat in de regio Amers foort meer clubs een tekort aan welpen hebben, De inmiddels begonnen trainingen zijn als volgt: Maandagavond in sportzaal Groenhouten van 20.00 tot 22.00 uur voor heren en jongens-juni oren en op dezelfde dag in de gymzaal aan de Asschatterweg 36 van 18.30 tot 19.30 uur jon- genskadetten en van 21.00 tot 23.00 uur dames-senioren en -re creanten. Donderdagavond in de gymzaal Berkelwijk33 van 18.00 tot 19.00 uur jongens- en meis jeswelpen, van 19 00 tot 20.00 uur jongens-aspiranten, van 20.00 tot 21.00 uur meisjes-juni oren, van 21 00 tot 22 00 uur heren-senioren en -junioren en van 22.00 tot 23.00 uur heren-se nioren 2 en -recreanten. Belang stellenden in basketbal kunnen SPORTSPLINTERS FIETSCROSS. Op 31 augustus houdt de fietscrossclub de Heu velcrossers een buitengewone ledenvergadering. Vanaf 19.00 uur in het Ros Beyaert. TENNIS. Op 2 september vindt in het clubhuis van de L TV boek horst een bijzondere ledenverga dering plaats. Hoofdmoot van de agenda is de uitbreiding van het tennispark. HOCKEY. Op de september wordt in het clubhuis aan 'tSluis- ie de algemene ledenvergade ring van de Mixed Hockey Club Leusden gehouden. Aanvang 20.00 uur. FIETSCROSS. Op 12 septem ber zijn Thijs Visser. Michael Noordam. Marco Schimmel, At- tie van Essen en Alexander Spek snijder deelnemers aan het fiets- cross-kampioenschap van Ne derland te Odilliapeel. BILJARTEN. Op 1 september houdt de B VLeusden in het club huis aan deZwarteweg haar jaar vergadering. Aanvang 20.00 uur. SPORTAGENDA. Met ingang van donderdag 23 september be ginnen wi/ weer met onze weke lijkse sportagenda. Berichten daarvoor uiterlijk op (elke) dins dagavond. inlichtingen krijgen bij André Appels, Marterhoeve 16, Leus den-Centrum (telf 945198) GEHUWD: iUSDEN - De scholen heb- hun deuren weer geopend, de grote vakantie is een eln- jekomen. Daarmee ligt ook Indervakantieweek van Bllj- ichter de rug van veel Leus- artjes. als vorige week al gemeld stond iedere dag in het teken een bepaald land. Donderdag fhankelijk nieuwsblad ■de gemeente Leusden ichijnt elke dinsdag en derdag. erantwoordelijke daktie: rt Vos arnix Kreijns (pl. verv.) edaktie: irtien Engelkens ispar van Loo. levering kopij en ad- rtenties: tor het dinsdagnum- er tot uiterlijk maan- gmiddag 12.00 uur, >or het donderdag- jmmer tot uiterlijk oensdagmiddag 12.00 daktetie en admini- ratie: Kantoor Leusder ant, Rozendaallaan 9, iusden-Centrum. Op erkdagen geopend van I.OO tot 12.00 uur en in 13.30 tot 17.00 uur. jonnementsgeld: 54,20 per jaar; 27,60 er half jaar; 14,05 per vartaai. was Roemenië aan de beurt. Die dag stond in het teken van de zi- geunres. De kindere konden zich die dag schminken, ze konden een knapzak maken, volksdansen en natuurlijk was er weer een heel spelcircuit uitgelegd. De Amers foortse pottenbakker Hans Bore was evenals vorig jaar aanwezig om met de kinderen potten te bak ken. Hij had bij zijn demonstratie een verhaal in de sfeer van de Roe meense dag. Aan het eind van de dag wachtte de ruim 90 bezoekers een heerlijke traktatie. Wie op het gebied van schrijven het beste-van- het-beste ter hand wil nemen moet de Parker- kollektie eens van dichtbii beki|ken Maar dan wél de echte èn in de kwiekwinkel want daar vindt u de meest komplete kollektie Parker artikelen. En de prijs valt mee! Kom eens vrijblijvend kijken in de kwiekwinkel. de Kwiekwinkel maakt deel uit van Kwiek, centrum voor tekstverwerking Prinses Julianaplein/ Leusderweg, Amersfoort Telefoon 033-(6)31824 Vrijdag zou volgens het oor spronkelijke programma in de tropi sche sferen van Midden-Amerika worden gehouden. In plaats hier van organiseerde men echter een vossejacht in de Hamersfhof. De kinderen moesten een aantal per sonen opspeuren die iedereen let ter bij zich hadden: Een visser op het droge om een opvallende te noemen. Een glazenwasser - maar dan een echte - werd ook door de kinderen aangehouden. Helaas, hij was niet een van de gezochte „vossen". Bij de jacht waren 130 kinderen aanwezig In hun enthou siasme zorgden ze ervoor dat deze aktiviteit al met een uur bekeken was Terug op Blijhof werden ze met spelletjes beziggehouden. Terugblikkend hoort men van de medewerkers op Blijhof ook positieve geluiden. (Het enthou siasme van de kinderen was dui delijk merkbaar). Wel waren er Iets minder kinderen dan het vo rig jaar maar „dan kun je je aan dacht ook wat beter verdelen", aldus medewerker André Wage- ner. Soortgelijke geluiden waren ook bij anderen In de loop van deze kindervakantie week te ho ren. LEUSDEN - De oppascentrale is morgen (woensdag 1 september) gesloten. 20 aug. '82 J. P. J. Hak en P M. van Nimwegen. 25 aug. '82 A. J. van de Pol en W J. Dijkhof OVERLEDEN: 15 aug. '82 C. W. M. Oosterbroek, oud 84 jaar. 20 aug. '82 H. W. van de Boom, oud 60 jaar. 21 aug. '82 J P.G. Pepping, oud 63 jaar 23 aug. '82 G. R. van Westerlaak, oud 52 jaar. LEUSDEN Voor iedereen die van beweging en gezelligheid houdt Is er woensdag 1 septem ber weer volksdansen bij „Blij hof" aan de Ansfrlduslaan. Zowel kinderen als volwassenen kun nen aan deze aktiviteit meedoen. Het programmazieterals volgt uit: - van 10.00 tot 11.30 uur volwas senen - van 13 30 tot 14.30 uur kinderen van 6 en 7 jaar - van 14.30 tot 15.30 uur kinderen van 8 en 9 jaar - van 15.30 tot 16.30 uur kinderen van tien jaar en ouder - van 19.00 tot 20.30 uur volwas senen en jongeren - van 20.30 tot 22.00 uur tweede groep volwassenen en jongeren Ondertussen hebben de dans mariekes weer flink getraind voor de aanstaande Intrade, de jaarlijkse wedstrijd voor deze carnavals groepjes. Op 20 november vindt dat evenement plaats in de Flint te Amersfoort. Driemaal zijn de Leus dense meisjes als 2e geëindigd en wellicht zit er nu een eerste plaats in? Dat zou erg leuk zijn, omdat het groepje nu aan de vooravond staat van het vijfde lustrumDe Leusden se dansmariekes onder leiding van Joop Mater, zijn Brigitte en Licien- LEUSDEN/CENTRUM - Dins dagavond hebben de dansma riekes van de Gouden Klomp, de Leusdense carnavalsvereniging „beschermde kleding" gekre gen. De costumering van de meisjes is de laatste jaren steeds „luchtiger" geworden. Voor in- door-optredens uiteraard geen bezwaar, maar bij activiteiten buitenshuls - het carnavalssei zoen valt voor een groot deel In de wintermaanden - Is dat duide lijk anders. De heer J. Visser, o.m. exploitant van het horeca gedeelte van sportcentrum de Korf, kreeg medelijden met het dansgroepje en heeft de meisjes In een soort trainingspak gesto ken. Voorzitter Folkert v, d. Veer van de Gouden Klomp heeft de pakken dankbaar aanvaard en de „sponsor" bedankt. ne van Ruitenbeek, Angelique en Jeannette Mater, Margreet de Kruyf, Mariska van Schaik, Marjan van der Werve en Anja v. d. Veer. Als nieuw solo- en mini-marieke treedt op de 10-jarige Cindy van Eist. CARNAVALSPROGRAMMA Het komende carnavalsseizoen omvat in grote trekken de navol gende aktiviteiten op 13 november het Prinsenbal, op 22 januari het Roerenkiolbal 1 p fobruari G-n-v Carnaval, op 15 februari het Vas tenavondbal en op 5 maart het Halfvastenbal. Al deze feesten vin den plaats in de Korfzaal Het Kin dercarnaval is op 12 februari (in de Til) en op die dag wordt ook de optocht gehouden. lekhouding soonlijJsheid^ordnd-SKSïE l li"?i.?War,ewe9 16a' telefoon

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3