Veel belangstelling voor rit langs boerenbedrijven leusdEr ten—ifc NAAR SCHATTING 1400 DEELNEMERS 600 jaar Achterveld Achtervelds nieuws DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1982 Gezusters Schouten hadden veel succes tijdens hun optreden op de bruiloft De boerendansgroep uit Soest trad op tijdens de boerenbruiloft. Jan Voorburg deed met dit vervoermiddel mee aan de boerderij ,,Op nao de boerderieén Aan de wedstrijd wie de grootste zon nebloem en de grootste kalebas kon kweken werd door verschillende per sonen ingeschreven. Aan de kalebas sen wedstrijd werd door slechts drie personen deelgenomen. Maandagmorgen ging de betreffende commissie op stap om het één en ander op te meten. Na hun rondrit langs de deelnemers bleek dat de le prijs bij de zonnebloem werd gewonnen door G W van Donselaar, Scherpenzeelse- weg 158, Achterveld De winnares van de kalebassen werd Carla Voskui len, Hessenweg 102 Stoutenburg. Ook werd er nog een troostprijs uitge reikt bij de zonnebloemen. Deze ging naar Karin van Houten, Emeiaarseweg 9, Achterveld De hoogste zonne bloem was 4.70 meter en de kleinste 2.13 meter De grootste kalebas had een doorsnee van 82 Vi centimeter. Er was veel te zien op de boerderijen Aan de boerderijentocht was een prijsvraag verbonden Koffiedrinken op de boerderij van Kooloos. De reünie werd druk bezocht. Bij een reünie hoort een polonaise. Enkele deelnemers aan de boerderijentocht. even te voren reeds de zaal binnen Burgemeester Rademaker in aangepast ornaat feliciteert het jubilerende echtpaar Van de Koedijk. Veel dans op folkloristische middag ..Hè. hoe maak jij hel", was een veel gehoorde zin op de reünie. ACHTERVELD - Dinsdagmorgen ging de door de ABTB georgani seerde rit langs de veebedrijven van start. Ook deze aktlvltelt werd 'n geweldig succes, ongeveer 1 4UU personen nebben aan de rit deelge nomen. Bezichtigd kon worden het bedrijf van Johan Boersen met zijn melkvee op grupstal. Bij het bedrijf van Cor Kooloos was een kofflestop. Joop Wouters had zijn mestkalverenboxen en stallen opengesteld. Henk petersen was bereid geweest om zijn legkipbatte rijen aan de deelnemers te laten zien. Bij Wim Tolboom konden de melkveellgstalboxen worden bewonderd. Ook bij de fokvarkens- roosterbatterljen bij Theo van Dijk ontbrak het niet aan belangstel ling. Het eindpunt was bij het loonbedrijf van Co de Groot. De organi satie zat goed In elkaar en de ontvangst bij de bedrijven was gewel dig. Men kreeg uitleg zoveel men wilde terwijl er ook steeds iets werd aangeboden zoals kaas, soep met brood, gekookte halve eieren, worst enz. Bij alle bedrijven waren ook diverse instanties aanwezig op het gebied van het agrarische bedrijf die volop Inlichtingen ver strekten. Aan deze tocht, die per fiets, per auto, per koets en met de paarde- tram gemaakt kon worden was ook een prijsvraag verbonden. De formulieren konden bij het laatste bedrijf van Co de Groot worden ingevuld. lie hartelijk met dit 40-jarig huwe- li|ksfeest," sprak de burgemeester. Namens de gemeente werd een prachtig bloemstuk aangeboden. Na een conference van Gerrit Tij mensen, die de lachspieren in be weging bracht, kreeg men het op treden van de zusters van St. Jo seph. Het stuk werd opgevoerd door mevrouw Osslot en de vier zusters Schouten. Bij het noemen van de namen van de zusters kon men aan de reacties van de oudere Achtervelders heel goed merken, dat deze namen voor hen geen onbekende waren. Namens de groep kregen zij een mooie witte aardewerken mannen kop aangeboden voorzien van een pruik en baard. Door een in Lim burg wonende dochter van Henk Vos werd een Limburgse vlaai aan geboden. Hierna kreeg men het eerste optreden voorgeschoteld van de Folkloristische dansgroep uit Soest. Er volgde een aantal folk loristische dansen waarvan de betekenis door de leider werd uitgelegd. Dit optreden werd be sloten met het overhandigen van een geschenk aan het bruids paar, bestaande uit een mand met bloemen en zulvelproduk- ten. Na een gezellige conference van Tijmensen kwam het optre den van de bewoners van de Ja cob de Bijestraat, de buren van de familie Van de Koedijk. Zij hadden een zangkoor gevormd en zongen spontaan een lied op het paar afgestemd. Na de pauze volgde er nog een rweeoe optre den van de boerenkapel en de boerendansgroep uit Soest. Tenslotte gingen de stoelen aan de kant en bleef men onder een gezellig dansje nog geruime tijd bijeen. REÜNIE Om 14.00 uur begon de reünie van oud-Achtervelders. Het werd een heel gezellig samenzijn van oud-Achtervelders met hun familie, vrienden en bekenden. Er waren zelfs mensen aanwezig uit Nieuw-Zeeland en Canada. Deze middag werd opgeluisterd door de Achterveldse Volksdans groep en door een orkest bestaan de uit oud-Achtervelders en nog in Achterveld wonende personen. Er waren personen bij die 30 en 40 jaar geen instrument meer hadden bespeeld Ondanks het feit dat er slechts drie maal was gerepeteerd, werd er een stukje muziek ten ge hore gebracht dat klonk als een klok. Zij kregen dan ook een dave rend applaus. Vooral Willie Schou ten kreeg een apart applaus omdat hij in 40 jaar geen instrument meer had aangeraakt en ook de drie re petities niet had kunnen bezoeken. Het optreden begon met een mars en daarna werd het stuk gespeeld Holland Jubelt. Terwijl de muziek klonk waren in de kortst mogelijke tijd alle aanwe zigen van hun stoel en werd er een polonaise gelopen. Na nog enkele nummers ten gehore te hebben ge bracht, werd afgesloten met nog maals Holland Jubelt te spelen Op de reünie ontbrak dr Braun we gens ziekte. Als sluitstuk van deze dag werd er dinsdagavond een boerenbruiloft gevierd. Het bruids paar was Dirk van de Koedijk met zijn echtgenote die juist nu 40 jaar getrouwd zijn. De feesttent was ook nu weer tot aan de nok toe gevuld, zodat veel bezoekers met een staanplaats ge noegen moesten nemen. Het bruidspaar werd begeleid door de boerenkapel van DWS. De kinde ren en andere familieleden waren gekomen. Ook waren aanwezig burgemeester Rademaker met zijn echtgenote, gemeentesecretaris Van Gooi met echtgenote, wethou der Van Woudenberg met weder helft en wethouder Mandenmaker met ega. Als ceremoniemeester trad op Gerrit Tijmensen. Hij ver welkomde alle aanwezigen waarna staande het welkomslied werd ge zongen Hierna begroette hij het bruidspaar en alle aanwezigen. Vervolgens werd het woord ge voerd door de voorzitter van de Stichting Achterveld 600. de heer Kees Blom. Hij verwelkomde ook het bruidspaar en alle aanwezigen. ..Namens ons allen van harte gefe liciteerd met jullie 40-jarig huwelijk. We hopen dat jullie het sémen en met jullie kinderen nog vele jaren vol zullen houden. Als kapper heeft Dirk dikwijls gezegd: ga maar op die stoel zitten. Nu kunnen wij het eens tegen hem en zijn vrouw zeg gen," aldus Blom. Namens de Ach terveldse gemeenschap werd het bruidspaar een grote ets aangebo den, waarop afgebeeld het oude kappershuis met het echtpaar van de Koedijk op de voorgrond. De ets was gemaakt door mevr. Hermans. Mevrouw van de Koedijk kreeg een fijn bruidsboeketje aangeboden. Hierna werd een toast op het paar uitgebracht, waarna de boe renkapel zich liet horen. Vervol gens werd het woord gevoerd door burgemeester Rademaker ,,lk ben blij dat ik dit bruidspaar toe kan spreken. Over 10 jaar zal ik dat wel niet meer kunnen omdat ik dan hier niet meer burgemeester zal zijn Het is wel frappant. U bent 40 jaar geleden getrouwd en in uw huwe lijksjaar kwam ik in Achterveld de kerk bezichtigen. Namens mij, mijn vrouw en heel de bevolking van de gemeente Leusden feliciteer ik jul-

Leusder Krant | 1982 | | pagina 10