2. De dorpsschrijver 3. De prins 4. Het meisje )e doelverdediger 9. De heks 7. De broeders LOEP OP )e ceremoniemeester Pe videoman 6. De zusters loep op Leusden rj— ■- - -.««.w nianiormiilic baas. De boekhouding soonlijkheid word£ tefefooi Hij wordt er door velen van verdacht de eigenlijke aanstichter van „Achterveld 600" te zijn. Plakt al sedert 1952 zijn brieven dicht met een stickertje, waarop staat gedrukt dat „De Parel van de Gelderse Vallei" in 1982 zijn zesde eeuwfeest viert. Maakt al jaren naam als dorpsschrijver en amateur-historicus. Jan Schouten zag al die ijver zaterdagavond beloond met een onderscheiding, die hij zich glunderend op liet spelden. En let ook even op dat authentieke oud-Gelderse schoeisel. De broer van de dorpsschrijver, ook een Schouten dus. Gaf reeds vaker blijk van zijn acteertalent. Maar zette zaterdagavond een ware glansrol op de planken. Hij speelde toen een Prins der Nederlanden, die sedert de bevrijdingsdagen van 1945 een speciale band heeft met Achterveld. Veel applaus werd terecht zijn deel. Tong uit de mond, klompjes uitgeschopt. Zo deed dit meisje zondag op het Kerstenssportpark mee aan een van de vele sportieve onderdelen van die dag: het hoepelen. Na afloop zal ze erkend moeten hebben, dat die opa's en oma's nog knal lastige spelletjes deden. Nog zo n voortreffelijke akteur uit Achterveld. Margret van Druten, die als heks de show stal in het wagenspel, dat verscheidene malen werd opgevoerd op de trappen van huize Sint Jozef. Geregisseerd door Wout Bakkenes brachten Margret en haar collega's van Culdoto het spel „Willen doen is ook gedaan" en de belangstelling was Iedere keer behoorlijk. Wel echt en ook heel aardigdrie broeders. Van links en rechts de pastores Ter Bekke, Van Hattum en Goes. Doorgaans In het colbert gestoken, voor de gelegenheid in de pij gedoken. En ook collega Overbeek werd zaterdag In een dergelijke uitmonstering gesignaleerd in het Achterveldse. JNDERDAG 2 SEPTEMBER 1962 We hebben - u heeft dat kunnen merken - de afgelopen dagen veel rondgezworven in Achterveld. Fotograaf Janus Visser kwam in het feestvierende dorp tal van bijzondere mensen tegen. Uit het fotomateriaal stelde Mamix Kreyns deze portrettengalerij samen. |üt wel eens de burgemeester van Achterveld genoemd. Is d voor het CDA en behartigt als zodanig al jarenlang met verve jefeuiile „Achterveldse aangelegenheden". Droeg zijn t bij aan de organisatie van de feestelijkheden rond het ■rig bestaan van zijn geboortedorp. Trad vrijdag bij de (opening op als ceremoniemeester. Henk Ossendrijver dus. die historische geklede Achtervelders loopt een uiterst Komt dan ook uit Amersfoort en is door het r uitgenodigd om zoveel mogelijk van de de videoband vast te leggen. Het materiaal dat ongetwijfeld tezijnertijd wel ergens Niet echt, wel heel mooi: de zusters die zaterdag aan het einde van de optocht achter een mobiele kerk aan hepen, lieten zich door het veelvuldig commentaar van de toeschouers niet van de wijs brengen en bleven devoot het klokgelui volgen. Hij heeft van het begin van zijn ambtsperiode af een bijzondere band met Achterveld gehad. Vermoedelijk heeft hij deze week meer uren in Achterveld dan elders in de gemeente doorgebracht. Burgemeester mr. J. W.M. Rademaker, al vaker goed voor een bijzondere pose. Deze hadden we nog niet: de burgervader op een mechanische stier. jeshonderd jaar, maar wel een hele poos heeft Bart Tolboom II van het eerste team van de Sportvereniging Achterveld Bigd. Dit seizoen laat de electricien die taak over aan een pcollega. Bloemen daarom voor Tolboom aan het begin van Jcheidswedstrijd, waarin de doelman niet minder dan zeven |ar het net moest. Maar ja, d'r liepen dan ook een stel is in dat team.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 11