M leen kinderboerderij in de Munnikhove rovincie werkt aan één streekplan y emeente heeft er geen geld meer voor oorontwerp basisrapport eerste stap Piraten- weekend Blijhof i Leusder Krant j lllllllll llllllllillllllil Vandaag in de Leusder Krant UVV-sociëteiten Achterveld voor het doorgaande verkeer afgesloten i' J, (A /L+ Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DOKTERSDIENST TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT m FOTO-KOPIE NODIG? VAN DEN HEUVEL S DANSCENTRUM Inschrijving nieuwe cursus. M Illlllll lllllllllllllll - lllllllll Voor contactlenzen natuurlijk naar Groeneveld. Houdt Groeneveld voor ogen Geen krant ontvangen? Makelaardij O.G. Leusden BV i.o. 15 laan dé fonweninqapecialbt GcRuVcfe(>eatc-dcqoedfcoof2dtg- I I I Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 pér kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1982 14e JAARGANG NO. 37 een onzer verslaggevers) ;USDEN - De in de wijk Zwanenburg gelegen boerderij nnikhove" wordt geen kinderboerderij. De gemeente is e tijd van plan geweest om deze boerderij die bestem- te geven, maar er is geen geld meer voor. Het college 3. en W. is daarom van plan om de grond bij de boerderij rdelen in kavels voor in totaal 19 woningen. Daarnaast is imte voor een nieuw te bouwen accommodatie voor het lormd-gereformeerd jeugdwerk. De boerderij, met daar- ieen nog wat grond, zal waarschijnlijk verkocht gaan wor- it verkavelingsplannetje is rdagavond getoond in een adering van de werkgroep ntelljke Ordening van het dense inspraakorgaan Ir. M. Pais, direkteur Ge- ntewerken, die op het plan een toelichting gaf, vertel- at In het bestemmingsplan ide Fase rekening was ge len met de mogelijkheid van nlkhoveeen kinderboerderij aken. „Er is indertijd ruimte- in flnanciëel rekening mee ïuden, maar zoals iedereen zijn er momenteel nauwe- nog centen voor nieuwe welzijnsvoorzieningen. In die si tuatie is in een agrarische ge meente als Leusden een kinder boerderij nu niet direkt de eerste prioriteit. Vandaar dat dat plan achter de horizon is verdwenen. Ook andere mogelijkheden, zo als bijvoorbeeld een manege, ble ken niet uitvoerbaar. Daarom zal het college de gemeenteraad bin nenkort voorstellen om de grond bij Munnikhove te verkavelen Vol gens de tekening die maandag ge toond werd, zou er ruimte zijn voor 5 vrije sector-woningen, 6 vermoe delijk in de premie-B-sfeer te bou wen woningen en acht kleine „Wa genaar "-woninkjes, zoals die bin nenkort in het deelplan Munnikho ve gebouwd gaan worden Nog niet helemaal zeker, maar wel uiterst waarschijnlijk is dat het college zal voorstellen de voormali ge boerderij zelf te verkopen, zoals de gemeente dat eerder dit jaar deed met de boerderijen Apeldoorn en Langenbeek. Sedert het mo ment dat de gemeente de boerderij aankocht, heeft men het gebouw voor bewoning verhuurd. Als het aan de gemeente ligt, zal ook het hervormd/gereformeerd jeugdwerk een nieuwe accommo datie krijgen in de buurt van de Munnikhove De gemeente zou daarvoor ruimte willen reserveren op kort afstand van de door de wijk lopende straat „Clarenburg". Het gereformeerd/hervormd jeugdwerk moet binnenkort de bestaande ac commodatie naast de vervallen boerderij 't Claeverenblad verlaten. Zoals bekend, gaat die boerderij gerestaureerd worden en komen er om de boerderij woningen te staan Hqt bestuur van het jeugdwerk is al geruime tijd op zoek naar een nieuw onderkomen - Nieuwe Kinderlandschool officiéél geopend 3 - Karin Abrahamse deed woonsatlsfactie-onderzoek: autochtonen zeer tevreden. 4 - Programma van eisen voor Ruige Velt5 - Sport7 - Kantlijn - Medische diensten - Film 13 13 13 - In Achterveld gaat het feest maar door 9 Veel belangstelling voor Boerendag10 Portrettengalerij van Achterveld 600 11 033-945735 - De verkaveling van boerderij Munnikhove, zoals getoond aan het CML. PROFESSIONEEL vreemde talen studeren Inl. 033-729097. SOESTERBERG USDEN - Met de verschijning van het voorontwerp-ba- apport is de eerste stap gezet op weg naar één streekplan ir de hele provincie Utrecht. Daarin zal de meest wenselijke itelijke ontwikkeling in de provincie voor een aantal jaren lofdlijnen worden aangegeven: waar mogen huizen ko- j, waar wegen, waar industrie, welke grond kan voor agra- e doeleinden worden gebruikt en wat moet als natuurter- behouden blijven. Als alles volgens plan verloopt, zal het we streekplan in 1986 door provinciale staten kunnen len vastgesteld. In de provincie zijn momenteel treekplannen van kracht: Mid- en Zuidoost-Utrecht, vastge- in 1974, en de plannen :hl-oost en Utrecht-west, bei- istgelegd in 1978. Een streek- moet minstens eens in de tien worden herzien. Het eerstge- ide streekplan dus uiterlijk in de andere twee in 1988. Om aantal redenen geelt het pro- ebestuur er echter de voorkeur de herzienning van deze drie kplannen in één keer uit te en. Dat kan, als in het nieuwe kplan maar rekening wordt uden met de verschillen die ïn de Utrechtse regio's be- I voorontwerp-basisrapport een overzicht van de doelstel- n en uitgangspunten die bij de lelling van het streekplan zul- vorden gehanteerd Er wordt sr in onderzocht in hoeverre de i geldende streekplannen aan irwachtingen voldoen. Daaruit dat de groei van de beroeps- Iking en de werkgelegenheid rs is verlopen dan was voor- In het nieuwe streekplan zul- eze gegevens moeten worden erkt. Het streekplan is van groot be lang voor gemeenten. De bestem mingsplannen, waarin zij het ge bruik van de ruimte op hun grond gebied regelen, mogen met het streekplan niet in strijd zijn. Hel streekplan moet op zijn beurt pas sen in het rijksbeleid op het gebied van de ruimtelijke ordening Uit het voorontwerp-basisrapport blijkt, dat het Rijk en de provincie Utrecht met name over het Structuursche ma Militaire Terreinen fors van me ning verschillen Het provinciebe stuur voelt niets voor de uitbreiding van de Leusderheide met 125 ha. tot een compagnies-oefenterrein van in totaal 1000 ha Verder zou het de vliegbasis Soesterberg nog altijd graag zien verdwijnen, terwijl deze volgens de regering door de NAVO niet kan worden gemist STADSGEWESTEN De provincie Utrecht kent twee steden, die samen met de omlig gende kernen als stadsgewesten worden aangeduid: Utrecht en Amersfoort. Het provinciebestuur OnafhanKelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag ©n donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. 3I| kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regal (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan^ te Leusden-Centrum is dage- l'jkt van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Slopend. Zaterdags gesloten. wil vermijden dat die twee aan el kaar groeien. Het gebied ertussen krijgt een bufferfunctie. Nieuwe wo ningen zullen daarom in hoofdzaak aan de zuid- en westzijde van het stadsgewest Utrecht moeten worden gebouwd en bij Amersfoort aan de noordoostkant. Zo ont staan, wat het stadsgewest Utrecht betreft, een centrale kern met drie verstedelijkte lobben" (oost, zuid en west), waartussen groene ge bieden blijven bestaan, oa ge schikt voor recreatie. Bij Amersfoort is er ruimte voor stedelijke uitbreiding in een gebied, dat in een hoefijzervormige schil van noordwest naar zuidoost rond de stad ligt Ook hier zullen in het stedelijke geb'ed rond de centrale kern open zones worden gehand haafd. Deze vormen uitlopers van het Eemgebied, de Vallei en de Utrechtse Heuvelrug, die tot dicht bij de stad Amersfoort komen. NATUUR EN LANDSCHAP Een van de essentiële elemen ten in het nieuwe streekplan zal overigens zijn, dat bij het bepalen van de omvang van het stedelijke gebied de belangen van natuur- en landschapsbehoud, landbouw en recreatie niet in het gedrang mogen komen. Tweede essentiële element is de Vijf Vinger Theorie (VVT), die in houdt dat de kernen buiten de stadsgewesten (groeikernen en provinciale uitlopers" uitgezon derd) alleen voor de zogeheten ei gen behoefte mogen bouwen De vijf categorieën woningzoekenden die daaronder vallen, worden in de VVT omschreven. Of daarbij ook ruimte kan worden gegeven aan mensen die aan een bepaalde kern sociaal geboden zijn, wordt nog be studeerd Het provinciebestuur kan in sommige gevallen overigens af wijkingen van de VVT toestaan. De gebieden buiten de stads gewesten zijn zeer verschillend, evenals het gebruik dat ervan wordt gemaakt. Sommige zijn lou ter agrarisch, andere komen in aanmerking voor de status van na tionaal park (Amerongseberg). Er zijn ook streken waar agrarisch gebruik samengaat met grote na tuurwetenschappelijke of land schappelijke waarde. Hier geldt het derde essentiële element uit het nieuwe streekplan: het provincie bestuur gaat alleen akkoord met beperkingen die boeren terwille van natuur- en landschapsbehoud worden opgelegd, als er uitzicht be staat op vergoeding van onevenre dige schade die zij daardoor even tueel zullen lijden (het ,,no pay, no cure-beginsel"). WONINGNOOD Een studie van de Provinciale Planologische Dienst heeft uitge wezen, dat vooral in Midden- en Zuidoost-Utrecht het aantal wonin gen waarvoor nu plannen bestaan, veel te klein is om in de behoefte aan woonruimte tussen 1985 en 1995 te voorzien. Het geraamde te kort ligt tussen de 16 700 en 22.000. Vorig jaar hebben Gedepu teerde Staten van Utrecht daarom een nota uitgebracht waarin enige terreinen in gemeenten rond de stad Utrecht worden aangewezen als mogelijke bouwlokaties voor extra woningen In het voorontwerp-basisrapport onderstrepen GS nog eens de noodzaak van deze bouwlokaties. Twee daarvan (in IJsselstein en in Breukelen, de laatste tegen Maars- senbroek-noord aan) kunnen naar hun mening vrij snel worden ont wikkeld. Over de andere zullen de finitieve beslissingen worden geno men in het kader van de voorberei ding van het nieuwe streekplan Daarbij zal ook het rapport.Stads rand van de gemeente Utrecht" van de gemeente Utrecht worden betrokken. Hierin worden een ter rein ten noorden van de veemarkt hallen en een terrein bij Oud-Zui len als bouwlokaties genoemd INSPRAAK De gemeentebesturen in de pro vincie is verzocht vóór 15 oktober a.s. hun mening over het vooront werp-basisrapport te geven. Na be spreking van het basisrapport door provinciale staten (februari volgend jaar) vormt dit het uitgangspunt voor het voorontwerp-streekplan Er komt een tentoonstelling over het basisrapport, die de hele pro vincie zal afreizen. Het voorontwerp-streekplan moet begin 1984 klaar zijn Het zal ook in een populaire versie worden uitgegeven In voorjaar en voorzo mer 1984 zullen er inspraakavon den over worden gehouden Medio 1985 volgt de beslissing van GS over het ontwerp-streek- plan. Dat wordt twee maanden ter visie gelegd, met de mogelijkheid er bezwaren tegen in te dienen. De behandeling van bezwaar schriften en het overleg met allerlei instanties vergen veel tijd. Provin ciale staten zullen niet vóór april 1986 het nieuwe streekplan kun nen vaststellen. LEUSDEN - Eind september organiseert de speel- en rekrea- tievereniging Blijhof op haar ei gen terrein een spel-weekend voor jongens en meisjes van 8 t/m 12 jaar, t.w. zaterdag 25 sept. van 14.00 uur tot zondag 26 sept. 16.00 uur. Er wordt op Blijhof ook overnacht. In het verleden hield men al eens een indianen- en een zigeuner weekend In de tuin van Blijhof zul len met veel materiaal en nog meer fantasie piratenschepen gebouwd worden, nadat de kinderen eerst bij aankomst het een en ander over de Rozendaallaan 9 Leusden-C. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928. Lepelaar 6, Leusden. Tel. 942362 Clubs va. 9 jr., 13 jr16 jr. Twens, gehuwde en verlooide paren Ook privélessen. Dagelijks van 16.00 tot 22.00 uur Open huls 4 september, van 20.00 tot 23.00 uur VOOR HOMEOPATHIE EN NATUURGENEESWIJZEN (diagnose o.a. door iriscopie) Louise Vlasblom Bretagne 20 - Leusden-C. Tel.: (033) 94 33 92 - tussen 8 - 9 uur (lid N.W.P.) Wij kunnen u alles over contactlenzen vertellen Of het nu harde, zachte of zuurstofdoorlatende Z-flex-lenzen zijn. Bovendien hebben wij een aanbod in zachte contactlenzen voor f 400 - Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3 De Gfoenextld-opticiens zijn aangesloten bij het Optiek Gilde Wanneer u voor dinsdao- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. zeeroverij zal worden verteld. De kosten voor deelname zijn voor de leden 15.-. op vertoon van lidmaatschapskaart Kinderen die geen lid zijn beialen 20,-. Opgave en betaling bij Karin Os kamp, Bruinhorst 2 op woensdag middag 8 en 15 sept. van 15.00 tot 17.00 uur. LEUSDEN - De Stichting Unie van Vrijwilligers (UW) afdeling Leusden heeft de deuren van de senioren-sociëteiten weer open gezet. De soos in zuid wordt elke dins dagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur gehouden in de Roda-kantine. De sociëteit in centrum kan elke don derdagmiddag van 14 00 tot 16.30 uur worden bezocht. De dames en heren die nog nooit in de soos zijn geweest, adviseert de UW, zeker eens een kijkje te komen nemen. Het verplicht hen tot niks. Mensen die om vervoer verlegen zitten kun nen bellen met mevrouw Van Mar wijk, telefoon 945726 of met me vrouw Geomini, telefoon 942339 LEUSDEN - Tijdens de brade rie die op zaterdagmiddag 4 sep tember in de kern van Achterveld wordt gehouden zijn de Hessen weg (tussen de Pater Storm- straat en de Klettersteeg) en de Jan van Arkelweg (tussen de Pa ter Stormstraat en de Hessen weg) van 12.00 tot 19.00 uur voor het verkeer afgesloten. Bezoekers van de braderie zijn voor het parkeren van hun auto aangewezen op de tijdelijke par keerplaats aan de Koningin Julia- naweg en de parkeerplaats van het Kerstenssportpark Het doorgaande verkeer zal via een met borden aangegeven route worden omgeleid. Woning verkopen of kopen? Wij staan altijd voor u klaar. Belt u ons voor een geheel vrijblijvend gesprek. Taxaties - Hypotheken Assurantiën Ook zaterdags geopend tussen 10.30-16.00 uur. De Wevershilt 15b, Leusden-C. Winkelcentrum 'De Hamershof' Telefoon 033-943880/947254. Kijk eerst maar ergens anders. Kom dan naar GeRu en vergelijk. Overtuig u in de showroom van de hoge kwaliteit en de geweldig scherpe prijs. En/aar het vakmanschap. Op 600m! 'n overzichtelijke presentatie van het totale assortiment. Demonstratieklaar! Showroom: Prins Bemhanllaan 16-18. Veencnilaal 1 Geopend: ma 13-18 uur. dl t/m vr 9-12 en 13-18 uur. zaterdag 10-16 uur _GeRu verge[ijking_b_estaan! assorti w rwcii not ir\i ii iy W0U, soonhjkheid wordL^oor '^?i.?warte"e9 16a- telefoon

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1