Er waren evenementen voor de peuters, kleuters en bejaarden Ziekendag Zonnebloem in A'veld al gehouden Prijswinnaars 600 jaar Achterveld leusilen fcni»t 'IN KADER ACHTERVELD 600 ïhterveldse tiviteiten Achtervelds nieuws DINSDAG 7 SEPTEMBER 1982 CHTERVELD Nu de va- les en het feest Achterveld Keer achter de rug zijn be ten de diverse plaatselijke activiteiten weer. De Welfare club van de Zonnebloem is in middels weer van start gegaan. Woensdag 8 september begint ook de handwerkhobbyclub weer in de Moespot. De aan vangstijd is ook nu weer om 9 00 uur. Op veler verzoek zal zater dag 11 en zondag 12 september de Achterveldse revue, die tij dens de openingsdag van de feestelijkheden werd opgevoerd, nogmaals worden opgevoerd Deze voorstellingen zullen plaats vinden in Ons Gebouw. Een be zoek aan deze revue waarin niet alleen de Achterveldse historie aan de orde komt doch ook een aantal gevallen uit de dagelijkse dorpsleven van bepaalde dorps figuren zal worden uitgebeeld, is het zeker waard. Door de sportstudio Achter veld zal zaterdag 11 september van 10.00 - 18 00 uur een open dag worden gehouden. Tijdens deze dag zal er ook een video worden afgedraaid betreffende de voorwedstrijden van de sterk ste man van Achterveld en van body buildingwedstrijden. Ieder een is van harte welkom op deze dag en voor alle bezoekers staat de koffie klaar ACHTERVELD De jaarlijkse landelijke Zonnebloem zieken dag wordt altijd gehouden op de tweede zondag van de maand september. In verband met de feestviering rond Achterveld 600 werd de ziekendag in Achterveld reeds zondag gehouden. Begonnen werd met een kerk dienst in de St.-Josephkerk waar de gehele dienst was ingesteld op het thema van deze zieken dag Voorganger in deze miswas pastoor Goes Vervolgens verza melden alle genodigden zich in Ons Gebouw. Na een gezellig kopje koffie werd deze bijeen komst geopend door de voorzit ter van de Zonnebloem-afdeling, de heer Wout Meinten Hij ver welkomde alle aanwezigen en hoopte dat allen een hele gezelli ge morgen onder en met elkaar zouden hebben. In het bijzonder begroette hij burgemeester Ra demaker met zijn echtgenote, de pastores Goes en van Hattum, dokter Boersema met zijn echt genote, dokter Koch en de be stuursleden van Stichting Ach terveld 600 Hij las daarna een boodschap voor van Ds. Jellema van de Glind, die jammer genoeg verhinderd was deze morgen mee te maken,, do1 boekhouding Vervolgens speechte de bur gemeester: ..Ik vind het fijn dat jullie met zovelen hier aanwezig zijn Er is een wedstrijd geweest voor de grootste zonnebloem Maar de grootste zonnebloem is toch wel die vereniging die dit organiseert Na een tweede kopje koffie kreeg men een optreden van het A B T B-zanggroep. Deze zong een aantal echte Hollandse lie deren die door velen van de aan wezigen werden meegezongen. Vervolgens kreeg men een optre den van de Hinterfelder Musi- kanten die ondanks het reeds beqonnen Fruhschoppen toch --- nicuitOTirwirig wei, /rfinn sopnlijkheid wordfidoor nog even tijd hadden gevonden om te komen. Hun optreden met de gezellige Oostenrijkse muziek werd met een daverend applaus beloond. Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen Na afloop kregen alle genodig de zieken namens de Stichting Achterveld 600 een rode roos en een grammofoonplaatje van het Achterveldse gemengd koor aangeboden. De voorzitter dank te allen voor hun aanwezigheid, de helpsters van de Zonnebloem Achterveld voor hun Inzet en het Stichtingsbestuur Achterveld 600.. per- ting, Zwarteweg 16a, telefoon ISELJ. Q4A247loonei 116. Pe feesttent werden zaterdag de prijswinnaars van de optocht bekendgemaakt. ACHTERVELD In het kader van de festiviteiten rond Achter veld 600 waren afgelopen woensdag de peuters en kleuters aan de beurt. Met de kleintjes werd een aantal spelletjes ge daan en traden twee muzikale clowns op. Deze morgen was voor de jongste Achtervelders een geweldige belevenis, die be sloten werd met het oplaten van ballonnen. In de middag waren er aktivi- teiten voor de bejaarden Reeds geruime tijd voor de aanvangs tijd was een groot aantal bejaar den aanwezig. Het werd een ge zellige middag. De ceremonie meester was oud-pastoor W. Jansen die op een leuke manier de programma-onderdelen aan kondigde en de zaak aan elkaar praatte. De muzikale omlijsting werd verzorgd door Eddy Brink Na eerst koffie te hebben ge dronken kreeg men het optreden van Gerrit Tijmensen en Henk Schouten die op een zeer komis che wijze een act opvoerden. Vervolgens kreeg men een dia voorstelling door J Schouten Die vertoning bestond uit twee delen Het eerste deel betrof het inmiddels vernieuwde dorp De Hinterfeldermuzikanten ontbra ken deze middag niet. Met hun gezellige Oostenrijkse muziek wisten zij al spoedig sfeer te brengen De middag werd beslo ten met een gezamenlijke brood maaltijd. De dag werd besloten met een artiestenavond. De conferance kwam deze avond van Henny Huisman. Als eerste artiest ver scheen voor het voetlicht Rini van der Lee, nadat de band Fun ny Face er de stemming had in weten te brengen De zaal was ook nu weer tot aan de nok ge vuld. Vervolgens verschenen de Kermisklanten die met een da verend applaus werden begroet. Ook Saskia en Serge waren deze avond van de partij Reeds na hun eerste nummer hadden zij de aanwezigen geheel op hun hand. Het optreden van de artiésten werd steeds afgewisseld door Funny Face. Tussen de optre dens werd er ook nog een kwis gehouden Twee dames en drie heren uit de zaal werden op het podium gehaald Zij moesten een play-back optreden verzor gen van Mieke Telkamp, de zan ger en zangeres van Meat Loaf, een zanger van de Beatles en van Andre van Duin. Winnaar werd Wim Vos jr. JEUGDDAG romantische liederen De avond werd besloten met het zingen van het Achterveldse lied. Niet alleen het optreden van de Ach terveldse koren was geweldig maar zeker ook het optreden van het Leusdense Kamerkoor was een genot om naar te luisteren De Achterveldse koren stonden onder leiding van hun dirigent Gerard Wijnands en het Leus dense Kamerkoor werd gediri geerd door Jan van Spaendonck SPUITVOETBAL De vrijdag was een rustige dag kreeg Co de Groot met zijn os Marie. Vervolgens kwamen de mensen aan bod die deel hadden genomen aan de baardgroeiwedstrijd. De jury bestond uit Dirk v.d. Koede- ijk, Els Make-van Uhm, Wil lem van Bekkum en Tiny Kok. Eerst werd de baard op zich beoordeeld en daarna hoe de baard bij de persoon stond. Allereerst kwamen de man nen aan de beurt die reeds een baard hadden. Hier werd 1e. Theo van de Wetering, 2e. Gijs Steenbeek Jr. en 3e. Joost Coenen. Bij de gladgeschorenen oordeelde de jury als volgt: 1e prijs een half varken Wim van Wieringen, 2e. Bertus Herder een waardebon van f. 100,—. en een gedeelde 3e plaats Lucas Koch, Jan van Hamersveld en Gijs Voskui len, elk een krentebrood van een meter. De poedelprijs was voor Klaas van den Heu vel. De ere-prijs ging naar Jan Smal omdat deze vanaf het begin van de wedstrijd tot nu zonder enige verzorging zijn haar en baard had laten groeien. Tijdens de open dag van de boerderijen was er ook een prijs uitgeschreven. Bij de ouderen werden de prijzen gewonnen door: A. Steen beek, L. J. Hak, A. C. Herder, J. A. Bomers, H. v.d. Goes- van Dijk, C. de Vette. Jongeren 13 t/m 20 jaar: André Voorburg, Carla Smink, Gert van Hofslot, Jan- tine van Druten, Vale ie Jehee en Ralph Valkonet. Kinderen t/m 12 jaar: Anke Voskuilen, Elly Hak, Maaike Steenbeek, Joris van Dijk, Wilma Wernsen en Marc van Leeuwen. Extra prijzen voor de goede omschrijving van A.B.T.B.: Andrea van Druten, Wilfred Blom en Jan Noortman. Tijdens de braderie werd door 't Veen kreatief een brooddeegwedstrijd gehou den. In de leeftijdsgroep t/m 6 jaar werd Mariska, Ruiter- straat 56, Amersfoort eerste. In de leeftijd groep 6 t/m 1 jaar Guij van Bohemen, Ach terveld en in de leeftijdsgroep boven 10 jaar Hester Schou ten uit Achterveld. Donderdagmorgen om negen uur ging de jeugddag van start Alle leerlingen van de Achter veldse lagere scholen waren aanwezig evenals de kinderen van dezelfde leeftijd die buiten Achterveld op school waren. De morgen begon met het raden van de naam van een persoon die niet zichtbaar was Door het stellen van vragen moesten zij er achter zien te komen wie deze persoon was Na een paar vragen wisten de kinderen de onzichtbare Ach- tervelder te ontmaskeren Het was Dick Bijl, correspondent van deze krant. Na allen een hele fijne dag te hebben toegewenst, loste hij het startschot waarna de spelen konden beginnen. Er wer den oude kinderspelen gedaan, er was een vossenjacht, schotte- Schilder Wolfenbuttel exposeerde in oude raadhuis. kenen en volksdansen Om vier uur werd deze dag afgesloten met het maken van een foto in het schandblok. Twee uur later ging de speurtocht voor de jeugd van 12 t/m 16 jaar van start. Vanaf 20.00 uur was er donder dag een zangavond in de St -Jo seph kerk. Deze avond werd ver zorgd door het Achterveldse ge mengd koor. het Achterveldse jongerenkoor, het Achterveldse jeugdkoor en het Leusdense Ka merkoor Ook nu was er over belangstelling niet te klagen. De avond werd geopend door het Achtervelds gemengd koor met de Missa in D. Vervolgens zongen dit koor en het jeugdkoor een aantal Hollandse liederen Het Achtervelds jongerenkoor bracht een selectie uit musicals ten gehore. Na de pauze kreeg men het optreden van het Leus- Voor de jeugd was er een disco-avond. dense Kamerkoor met een aantal De scheidsrechter in aangepast tenue bij het spuitvoetbal. Het eerste evenement begon pas om 19.00 uur, en wel het spuit voetbal. Hieraan werd deelgeno men door de brandweer Leus den, de brandweer Achterveld, de Eemelaar, de carnavalsver eniging, de Jovele Jongens ende Halve Zooien Het werd een ge weldig spektakel, waarbij de brandweer Leusden als winnaar te voorschijn kwam. Daarna startte de Heimatavond Reeds geruime tijd voor het tijdstip van aanvang was er al geen zitplaats meer onbezet en moesten de laatkomers genoegen nemen met een staanplaats Aan deze avond werkten mee de Hinterfel der Musikanten, de Bierboom- bóllekes uit Enschede en de Lus tige Lobmingers uit Steiermar- ken in Oostenrijk. De avond werd geopend door de dorpskapel van D W.S. die er al heel spoedig een geweldige stemming in wisten te brengen. Vervolgens kreeg men een optreden van de Hinterfelder Musikanten en een van de Bier- boomböllekes. De Lustige Lob mingers brachten hun show en. muziek op een manier zoals al leen Oostenrijkers dat kunnen, Na de pauze kreeg men van elke groep nog een optreden. De bejaarden kregen woensdagmiddag een programma voorgescho teld. Zomaar een leuk plaatje van de kleuterochtend. jpuitvoetbal was voor velen een welkome verfrissing. schaken: Leo de Rijke uit Leusden die van Sosonko had weten te winnen en Liane Hoogland, leerlinge van de Regenboogschool. Zij was de jongste deelneemster. Sosonko had haar aangewe zen omdat zij geheel zelfstan dig zonder hulp van ouders of anderen haar wedstrijd speelde. Door Stoutenburg was een kaartwedstrijd georgani seerd: Stoutenburg tegen Achterveld. Winnaar van Achterveld werd Jan Bontje en winnaar van Soutenburg werd Evert Groenewoud. Zij kregen beiden een half var ken. Aangespannen ringsteken: winnaar werd Jan Voorburg met zijn koets. Hij kreeg te vens de ereprijs. De pony wa gen van Arnold Schimmel kreeg van de werkgroep sport een extra eervolle ver melding. Sterkste man: 1e prijs en tevens ere-prijs Gerard van Hamersveld, 2e. Wim Noach en 3e. Daan v.d. Kooij met rèspectievelijk 39, 35 en 30 punten. Spuitvoetbal: brandweer Leusden - de Eemelaar 2-0, Carnaval - Jovele jongens 2- 1, brandweer Achterveld - halve zooien 2-1. Daar twee ploegen gelijk waren geëin digd werd er geloot wie het tegen de winnaar van de eer ste wedstrijd moest opne men. Hierdoor kreeg men de finale van brandweer Achter veld tegen de brandweer van Leusden die door de Leus dense ploeg met 2-0 werd gewonnen. Ringsteken pony's: 1e. Brons, 2e. Schimmel, 3e. Ho- geboom en 4e. Wouters. Ringsteken paarden: 1. Soesbergen, 2e. v.d. Vliert, 3e. Voskuilen, 4e. Voorburg, 5e. Steenbeek, 6e. Prinsen, 7e. v.d. Haar, 8e. Haanscho- ten, 9e. Brouwer, 10e. Velt- huizen en 11e. v.d. Eijden. Een eervolle vermelding Voor de kleuters was er een speciaal programma op woensdag. enen ia-9, L se Pi L.-Z. L.-Z. agei usdeal ACHTERVELD In de esttent werden zaterdag de Ijswinnaars van de diverse enementen bekendge- lakt en gehuldigd. Allereerst werden de win- lars van de optocht ge- iemd, waaraan 29 wagens 10 individuelen hadden gedaan: 1e prijs A.B.T.B. met osse- igen en hondekar; 2e. de laggenhut van het buurt- ap 'tVeen; 3e. de wagen lorstellende het vroegere •aantje; 4e. de oude boer- rlj van de Fliertdijk; 5e. Hei koningin van 't Heiveld; 6e. groentekar, Jan van [ijk; 7e. oude naaimachine, ilve Zooien; 8e. R.K. basis- ïhool Onze Wereld met een egere klas; 9e. de Heerlijk- <ld Stoutenburg; 10e. plag- inhut, 'tPeereepad; 11e. istkoets Postweg; 12e. De jngels; 13e. Bertus van Dijk t zijn auto naar de markt; I4e. tolhuisje van de Tol- urt; 15e. de Mallejan; 16e it oude gebouw, buurt- lap oud-Gelders Achter- d; 17e. de Edele familie t knecht, Oosting. 'Ij de individuelen waren prijzen voor: 1e. Bokkekar, Ic Blom; 2e. fiets Gerard van (de Pol als Pol en Polleke; 3e. iderwagen, Van Urk Wijnt- s; 4e. fiets, G. Blom; 5. bol- irwagen, fa. Blom; 6e. He- ut Kersto Meinten; 7e. an- ike fiets, John Blom; 8e. kschuit, Jos Kerkhof, Iwin Rijnders; 9e. fiets, Jos ijnaar en 10e. de wortel- ihieters Bohemen. De door gemeente beschikbaar (stelde ere-prijzen gingen ar de A.B.T.B. en naar Nic lom. Vervolgens werden de [Ijswinnaars bekend ge- akt van de sportevene- die tijdens de feest- ek werden gehouden. De jeprljzen geschonken door gemeente gingen naar de ilgende winnaars: boomza- Hans en Wim de Vette;

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5