Eerste teams van Roda '46 begonnen niet slecht I Damesbiljarten bij „Leusden"? Volleybal-vierkamp werd overwinning voor LEOS rca 4500 deelnemers aan toertocht Midden-Nederland OMPETITIE '82-'83 VAN START GEGAAN V Lockhorst praatte over uit breiding tennispark Hockey- uitslagen dames I0TE BELANGSTELLING VAN LEUSDENAREN Nederlands kampioenschap standaardgeweer Allrich Parson voorzitter van hockeyclub af 6e INTERNATIONALE PROFRONDE VAN HOEVELAKEN LEUSDEN De eerste ims van Roda-zaterdag en )ndag zijn het afgelopen ekeinde de competitie niet echt begonnen. Stoelhorst •paalde met twee treffers de nd bij het zaterdagteam te- jn Hees uit Soest, terwijl de ndagvoetballers met 1-1 ilijkspeelde tegen Rivierwij- |rs uit Utrecht. In een toch niet harde, maar Irder wat ongelukkige uitwed- f|jd tegen Hees heeft Roda's lerdagploeg aan het langste ld getrokken. Het openings- Jffen van het seizoen 1982- I983 werd met 0-2 gewonnen, il was in zoverre een ongeluk je ontmoeting, dat zonder jos opzet in de eerste helft een Ier van Hees met een ernstige ;elblessure en Wilfried v.d. van Roda met een lichte jersenschuddlng en een flinke jjofdwond voortijdig het speel- ld moesten verlaten. Jtoda trad op met Barry Buunk het doel. Fokko van Leyen- lorst, Pim Bastianen, Wilfried d. Pas (later Jaap van Linscho- en Henk van Pluuren in de irdediging. Hans Ruitenberg, [van Dongen en George Nieu- jnhuis op het middenveld Dongen werd na een halfuur de tweede helft vervangen r Coen van Dijk en de drie jtsen Ruud Stoelhorst, Ben Chris van Beek keepte een goede wedstrijd bij Roda-zondag Schuurman en Ronald de Haas. De Leusdenaren speelden vooral verdedigend een prima partij. Op het middenveld was Ruitenberg goed op dreef en van de voor hoede is al langer bekend, dat bijzonder hard wordt gewerkt, maar door te kort spel veel renta biliteit nodeloos verloren gaat. In het treffen met Hees was Stoel horst tweemaal doeltreffend. Een kwartier voor de rust en een minuut of vijftien voor afloop toen via de handen van de Hees keeper scoorde hij voor Roda Bij 0-2 is het gebleven. In de eerste helft had een hard schot van Ronald de Haas (tegen de paal) en na de thee een scherpe voorzet van Stoelhorst (door Schuurman gemist) beter resul taat verdiend Overigens is Roda de competitie uitstekend begon nen met een plaatsje bij de top drie zonder verlies op de ranglijst. Bovendien is het Leus- dense team als enige ploeg nog zonder een tegentreffer De uitslagen van de zaterdag senioren waren: Hees 1 - Roda 1 0-2 VRC 3 - Roda 2 Posthoorn 2 - Roda 3 2-1 Sparta 5 - Roda 4 5-0 Roda 5 - Barneveld 5 4-3 Roda 6 - Horst 5 0-15 Hovelaken 6 - Roda 7 5-3 Bij VRC 3 - Roda 2 brak de Leusdenaar Nico Tijmensen een been. GELIJKSPEL Roda-zondag begon de nieu we competitie met een gelijkspel tegen Rivierwijkers in Utrecht op een klein en hobbelig veld. Met Chris van Beek na een lange afwezigheid door een hardnekki ge blessure onder de lat en bepaald niet tegenvallend. In de eerste helft waren de Leusdena ren duidelijk de betere partij, zonder echter tot treffers te ko men. Toch waren de roodzwaren daar rond de 20e minuut niet ver vanaf. Roda kreeg een straf schop mee, die Henk Malenstein wel oerendhard intrapte, maar via de binnenkant van de paal vloog de bal weer het veld in. Uit de rebound deed Peter Knijf nog een poging, maar zijn inzet werd door de Utrechtse doelman on schadelijk gemaakt. Na de met een dubbelblanke stand ingegane rust bleek van het eerdere enthousiasme van Roda geen sprake meer Geluk daarbij was, dat ook Rivierwij kers geen scherpschutters in de voorhoede had. Minder dan een kwartier voor afloop kwam Roda toch nog op voorsprong toen Ben Wittenberg een corner in tweede instantie in het domste- delijke doel wist te werken Kort voor tijd werd een in de lucht hangende Rivierwijkers-pingel alsnog realiteit en daaruit kwam het 1-1 gelijkspel tot stand Roda speelde met Chris van Beek in het doel, Ton Tessels, Jan van Eyden, Ben Wittenberg en Jaap Zwijnenberg in de verde diging, Bert Staubach, Henk Ma lenstein en Dick van 't Klooster op het middenveld en Peter Knijf, John Jansenen Hans Vrijhoef als spitsen Het was uiteraard niet leuk, dat de gelijkmaker zo kort voor het eindsignaal tot stand kwam, maar de puntenverdeling op zich was terecht. Het eerste team van Roda-zaterdag. RODA A1 De eerste competitiewedstrijd van Roda A1 thuis tegen Hoe velaken is doelpuntrijk verlo pen De 1-0 ruststand kwam voort uit een "eigen doelpunt" van een Hoevelakenspeler. In de tweede helft scoorde Frans v.d. Berg een hattrick, daarna zorgde de na de rust ingevallen Wim Blom voor 5-0 en een speler van Hoevelaken bepaalde de eind stand op 6-0. LEUSDEN/CENTRUM Hoewel biljarten nog altijd een overwegend manne lijke sportieve bezigheid is, wil BV Leusden de deur penzetten voor vrouwe lijke leden. Leusdens oud- te biljartclub volgt hier- lee enkele andere vereni gingen in de regio. Infor- i-i^maties hieromtrent zijn te W verkrijgen bij secretaris W. A.G. Veen (telf. 942018) of op de speelavonden in de biljartzaal aan de Zwarte- weg (maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag). Deze mededeling, gedaan tijdens de jaarvergadering verleden week woensdag avond, sluit prachtig aan bij de aanstaande verhuizing van BVL naar de kelder van het nieuwe gemeentehuis. Was is het geval? De ge meentelijke huisbaas heeft aan BVL de huur van het clubhuis opgezegd per 1 au gustus 1983 en als vervan gende speelgelegenheid een deel van de kelder van het nog in aanbouw zijnde nieu we gemeentehuis aangebo den. Na enig onderhandelen ging het bestuur in principe akkoord met het aanbod. De vergadering gaf het bestuur in deze zaak verder vrijheid van handelen. Het betreft een (kale) ruimte, die door de bil jarters zelf afgewerkt en inge richt moet worden. Zonder last van de aanwezige pilaren is er ruimte te scheppen voor het plaatsen van een zestal biljarts. Voorts bestaat moge lijkheid voor de realisatie van een bar en misschien ook voor een bestuurs- en/of ver gaderkamer. Afzonderlijke delen van de kelder worden verhuurd aan de muziek school en aan diverse vrou wenorganisaties. Daar toch zijnde is het voor biljart-min- ded dames maar weinig moeite om de weg naar de biljartzaal te vinden. De man nen van BVL zien dat bepaald niet als een ramp. VERGADERING Terug echter naar de ver gadering, die zeer vlot ver liep. Mede doordat alle ver slagen vooraf zwart-op-wit ter beschikking van de leden waren gesteld. Een paar be langrijke punten uit de praat avond waren, dat het goed gaat met BV Leusden. Er is —vooral met het oog op de toekomst weer plaats voor nieuwe leden, waarbij aan Leusdenaren de voorkeur wordt gegeven t.o.v. kandi daten uit de regio. De wed strijdafdeling de recreatie- biljartens hebben qua aantal nog altijd ruim de overhand —komt in de a.s. bondscom- petitie met vier teams aan tafel en de contributie wordt ook dit jaar niet verhoogd. De continuïteit van het bestuur is ook een sterk punt van BVL. Dit jaar werden de periodiek aftredende penningmeester F. Ivens en dito competitielei der J. te Roller bijna vanzelf sprekend herkozen. De praatavond vergde alles bij een maar goed anderhalf uur en ook dat is geen slecht teken. LEUSDEN De internationa le vierkamp volleybal heren —afgelopen zaterdagmiddag in de sportzaal Groenhouten vond plaats onder grote publieke be langstelling. Het contingent Itali aanse supporters uit Amersfoort en zelfs Amsterdam liet zich dui delijk horen tijdens het spelen van de spelers uit Maniago. De Leos-aanhang liet zich echter ook niet onbetuigd. Ondanks het feit, dat de voor zitter van L.E.O.S. Han Seton in zijn openingsspeech in het Nederlands èn het Italiaans ver meldde. dat het slechts een serie oefenwedstrijden ter voorberei ding op de komende competitie was. werd er zeer duidelijk ge streden om de punten en vooral de eer van Italië was in het ge ding. Er namen twee derde divi- sieploegen (Maniago en Vollkei 2) en twee eerste klasseteams (Vollkei 3 en Leos) aan deze vierkamp deel en slechts één wedstrijd eindigde in een duide lijk afgetekende overwinning voor de thuisspelende ploeg en wel tegen Vollkei 3 (15-4 en 15- 13), alle andere wedstrijden eindigden in een gelijkspel Het setpuntensaldo moest derhalve uitkomst brengen om de einduit slag vast te kunnen stellen. De uitslagen waren 1 Leos 4 punten 13) 2. Maniago 3 punten 13) 3. Vollkei 2 3 punten 6) 4 Vollkei 3 1 punt (—30) Bij de prijsuitreiking werden de prijzen (1e en 2e prijs waren verzorgd door de ouders van de Italiaanse aanvoerder, Andrea Vanin), uitgereikt door Leos' voorzitter met dank aan de orga nisatie, de medewerkers en uiter aard de spelers van de diverse teams, die gezorgd hebben voor uitstekend volleybal met prach tig lange rally's en getuigend van goed spelinzicht. Regelmatig werd het publiek in vervoering gebracht en aan het applaus was te merken, dat dit volleybalge- weld duidelijk werd gewaar deerd Het eerste herenteam van L.E.O.S., het komende jaar sterk verjongd met drie juniorenspe lers, heeft duidelijk zijn visite kaartje afgegeven en zit zeker in de lift. LEUSDEN/CENTRUM - Wat de LTV Lockhorst betreft, kan benoorden de Keistad met start en finish bij de Hakhorst in Leus den. Opnieuw was de organisatie in handen van Mart en Bep Meeuwsen, die met hun pakweg 130 medewerkers de zaken goed voor elkaar hadden. Evenals in het verleden troffen de fietsers ook nu weer voortreffelijk weer. Het totaal aantal deelnemers bleef in de buurt van dat van 1981, maar opvallend was wel de veel grotere belangstelling van Leusdenaren voor het evene ment. Volgens de eerste schat tingen hebben rond de 4.500 rij wieltoeristen aan het einde van de rit de speciale lustrummedail- met de uitbreiding van het ten- niscomplex worden begonnen. Dat betreft de realisatie van drie nieuwe banen plus de bijkomen de werken. Donderdagavond werd in een bijzondere algemene ledenvergadering daaromtrent een principebesluit genomen. Een en ander verliep, naar Lock- horst-begrippen, erg vlot. De praatavond begon welis waar bijna een half uur te laat, maar nog voor 22.00 uur was het varkentje gewassen en zo te zien. niet ten ongenoege van voorzit ter Martin de Boer en (de grote meerderheid van) zijn mede-be stuurders. Oorspronkelijk zou den de leden keuze kunnen ma ken uit vier alternatieven: 1. noodzakelijke aanpassing aan de nieuwe situatie ten le ontvangen. Burgemeester J Rademaker was zaterdag al vroeg uit de ve ren. U kunt nu wel zeggen, dat de start, bij wijze van spreken, bij hem in de voortuin geschiedde, maar half acht in de ochtend op eeh vrije dag is toch wel een opojfering. Weliswaar met als bijkomend voordeel, dat hij na het karwei nog voldoende tijd voor eigen gebruik overhield. Nog net voor het middaguur kwamen de eerste toerfietsers al weer terug en allengs werd het drukker en gezelliger in de om geving van de Hakhorst, waar inmiddels een echte steelband voor een uiterst plezierige sfeer had gezorgd. Veel rijwieltoeris ten bleven nog een hele tijd na kaarten en dat de zesde Midden- Nederlandtocht in 1983 door gaat, staat fietselijk nu al vast. LEUSDEN Uitslagen van de hockeywedstrijden gespeeld op zondag 5 september: Haaskamp 1 - Dames 1 SCHC 4 - Dames 2 Dames 3 - Baarn 2 Heren 1 - Shinty 1 Heren 2 - VSHC 2 Laren 8 - Heren 3 SCHC 10 - Heren 4 Heren 5 - Doorn 4 Culemborg 4 - Heren 6 Veteranen A - Baarn A Veteranen B - Haaskamp A Veteranen C - Leerdam A Veteranen D - Bunschoten bedrage van f 32.000,— 2. uitgebreidere aanpassing enz f 60000,— 3 als 1 plus complete verlich ting f 105.000,— 4. als 2 plus complete verlich ting f 133.000 Om de toch al ingewikkelde zaak zo eenvoudig mogelijk te houden had een meerderheid in het bestuur de keuze reeds be paald op alternatief 3. Die com plexe materie werd voor de leeu wen geworpen en na ampele be spreking in stemming gebracht Toch nog verrassend gezien de eerdere reacties uit de zaal —werd dat voorstel royaal geac cepteerd. waarmee de andere al ternatieven niet meer aan bod behoefden te komen LEUSDEN/CENTRUM Op de Leusderheide werden van 2 t/m 4 september de Nederlandse kampioenschappen groot-kali ber standaardgeweer (in liggen de houding) verschoten over af standen van 300, 400 en 500 me ter. De Sv Thorheim te Doorn HIJ WORDT RAADSLID LEUSDEN/CENTRUM De integratie van sport en lokale politiek zet zich voort. Nadat on langs een bijna ex-raadslid —wij hebben het over Rinze Bloemhof (D'66) voorzitter werd van de tafeltennisclub Leusden, kregen wij donderdag reeds de reactie: het bijna raadslid Alrich Parson (VVD) trad af als voorzitter van de Leusdense hockeyclub. Donderdag kwam de hockey club Leusden met circa 30 van de 679 leden weliswaar wat opti mistisch gesteld bijeen voor de jaarvergadering anno 1982. Met een korte, niet bepaald sen sationele agenda van, opening en sluiting meegerekend, 14 punten. Voorzitter Alrich Parson stapte na drie als zodanig door gebrachte jaren op en kreeg lo vende woorden, het lidmaat schap van verdienste, een l p. en Kees ten Broek als opvolger Penningmeester Fred Barkhuis, met vier dienstjaren, gaf zijn be scheiden over aan Ton Pronk, nadat ook hij was gehuldigd Als blijvend aandenken werd hem een sporttas aangeboden, zodat hij er ook als actief sporter keurig zal uitzien. Het bestuur van de MHC Leus den bestaat thans uit voorzitter K ten Broek, secretaresse mevr. I. Greve en penningmeester T. Pronk. Voorts met de nieuwe titel als coördinator mevr. L. v.d. Wall Bake (sociale zaken en wed strijdsecretariaat) en de heren B Hilberts (materiëlezaken), P Kö- nings (spelorganisatie) enT. Wil- lemsen (speltechniek en trai ning). Met het oog op de herden king van het tweede lustrum (in 1983 zal een speciale commissie worden samengesteld. De con tributies gaan omhoog, doch dit wat negatieve besluit werd toch zeer positief ontvangen. Inmid dels is afgelopen weekend de competitie 1982-1983 begonnen organiseerde de titelstrijd, waar bij twee Nederlandse records werden verbeterd. Individueel door E. Groothedde met 585 punten en bij de korpsen door Thorheim 1 met 2271 punten. De belangrijkste uitslagen wa ren: 1 E. Groothedde 584 pnt. 2. J. Achilles 581 pnt 3. M. Bucher 577 pnt Voorts de SV Leusden-leden J de Jong (10e met 567 pnt.), H. Wijers (18e met 558 pnt.), D. W Zoetmulder (23e met553 pnt.) en B Kanij (25e met 552 pnt.). Voor de dames werd geen afzonderlijk klassement opgemaakt maar met 521 resp. 514 punten waren mevr H Petrovic en Vivian Zoet mulder. beiden van de Sv. Leus den, de toppers, waarbij de noti tie, dat Vivian nog maar net 15 jaar is geworden Korpsen: 1. Thorheim 1 2271 pnt. 2. KSV Rotterdam 2263 pnt. 3. Thorheim 2 2233 pnt. 5 Sv. Leusden 1 2205 pnt. 1-2 2-0 5-3 2-0 0-3 0-1 2-0 6-1 3-0 3-0 3-5 5-3 2-0 Zaterdag 11 september a.s. met o.a.: Joop Zoetemelk, Jan Raas, Gerrie Knetemann, Hennie Kuiper, Sean Kelly (3e in het W.K.), Peter Winnen, Pascal Simon, Greg Lemond (2e in het W.K.), Mare Sergeant en Jostein Wilmann. Start: 13.00 uur. Verder wedstrijden voor junioren, amateurs en prominenten o.a.: Gerrit Schdlte, Tony Eyk, Freek de Jonge. Bovendien een grootse Oldtimer-Show. Toegang f 7,50(65+ en jeugd tot 14 jaar gratis). ~.,n De boekhouding -9 per- llng, Zwarteweg 16a, telefoon 94-V247, tocc.le\ Vo

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9