ames Dean tweemaal in insdag-movie-cyclus 7t Filmhuis Amersfoort start nieuwe seizoen met „Neige" 79 79 79 Tales of Ordinary Madness: Marco Ferreri's pessimisme 1 leusifler krant NI 79 79 79 79 79 7t „Butterfly" de erotiek van Pia Zadora MBOOL VOOR JONGEREN IN DE VIJFTIGER JAREN :N. Uil CLUBKAMPIOENSCHAPPEN VAN HEUVELCROSSERS Geen spreekuur van burgemeester 1 peter tekelenburg polygoonjournaal iterveld sden-centrum GEVONDEN sden-zuid sociaal maatschappelijke diensten [oNDERDAG 9 SEPTEMBER 1982 kijk op de film 11 r 1 )NT •RSFOORT - De Movle-Cyclus 3rand staat de komende 2 we- heel in het teken van de Inmld- gendarisch geworden filmac- imes Déan. Een jeugdige ac- le als geen ander, onbewust, impel drukte op de na-oorlog- jd, en vele bekende bewonde- ou krijgen in mensen als Elvis Dennis Hopper, Bob Dylan, ols Truffaut en Andy Warhol, maar een paar te noemen. Na begin van de jaren '50 in enkele slukken op Broadway ge- te hebben belandde James tenslotte bij de film. „East of uit 1954, na de gelijknamige van John Steinbeck, werd zijn film, deze wordt volgende i de Movie-Cyclyus vertoond, mende dinsdag kunnen we zijn en tevens beroemste film Rebel without a cause", die in lemaakt werd. Hetzelfde jaar Ie hij in zijn derde en laatste ilant. jersle film ..East of Eden" speelt n het Amerika aan het einde van ste Wereldoorlog, en gaat over wige conflict tussen een conser- in dit geval gescheiden, vader eld door Raymond Massey) en wassen wordende zoon Cal (ge- door James Dean), die tever- oekt naar liefde en begrip Cal is je zi|n „slechte" gedrag het schaap, terwijl zijn broer Aron dDavalos) zijn vaders oogappel komt erachter dat zijn zoge- „dode" moeder nog leeft, en Ken madam in het stadje Monte- ikt. Thuis komt hij door zijn vader iver dit alles te weten, maar be- echtig niets hierover aan zijn vertellen. Daar komt echter weinig van terecht en dat heeft dan de nodige conflicten tussen Cal en zijn va der tot gevolg. Met deze eerste film van James Dean, veerde een generatie jongeren op en begon zich instinctief te identifice ren met de jonge „Cal" James Dean zijn tweede film „Rebel without a cau se" maakte die identificatie compleet. Het verhaal speelt zich namelijk in het Amerika van toen (1955) af, en was daarmee nog net even realistischer. De titel van de film gaf de exacte definitie van Jams Dean zijn image en status: een rebel zonder oorzaak, op zoek naar een eigen identiteit in een na-oorlogse opkomende consumptie maatschappij. Eén waarin tot dan toe conservatieve heren en ouders de dienst uitmaakten, en waarin een echte jeugdcultuur (iets dat door jongeren tegenwoordig als heel vanzelfsprekend wordt en/aren) nog volledig ontbrak. James Dean, in de rol van Jim Stark, werd voor velen de direkte vertegenwoordiger van deze gefrustreerde en rebellerende na-oor logse jeugd, die alle materialistische waarden waarmee ze was opgegroeid van de hand wees. Het beeld van Jim Stark kon door vele Amerikaanse tee nagers ingevuld worden- Jim en zijn ou ders zijn verhuisd naar een nieuwe stad. Motief achter de verhuizing is het gedrag van Jim, die in hun vorige woon plaats nogal wat moeilijkheden heeft veroorzaakt Ook nu komt Jim al gauw in de problemen Zo wordt hij in het begin van de film door de politie opge pakt wegens dronkenschap. Op het po litiebureau leert hij enkele lotgenoten kennen die al gauw zijn trouwe vrienden zullen worden: Plato (Sal Mineo) die jonger is als Jim maar thuis eveneens problemen kent, en Judy (Natalie Wood), het buurmeisje van Jim, die James Dean nogal wat ruzie met haar vader heeft. Ook zijn eerste dag op de nieuwe school verloopt niet vlekkeloos Jim raakt betrokken in een messengevecht met Buzz, gang-leider en vriend van Ju dy Die avond bewijst Jim in een zoge naamde „chicken-run" dat hij zeker geen „chicken" (lafaard) is. Maar voor Buzz heeft dit gevaarlijke auto-spelletje een dodelijke afloop. Jim is er kapot van en kan. nu zijn situatie nog hopelozer geworden is, alleen nog maar vertrou wen op zijn vrienden Plato en Judy. In de loop van het verhaal wordt hun on derlinge band sterker, dit hindert echter niet de onvoorziene dramatische wen ding aan het slot van de film. Op 30 september 1955 kwam er op tragische wijze een einde aan het leven van de 24-jarige acteur Gezeten in zijn Porsche Spider, samen met zijn vriend Rolf Weutherich reed hij in op een aan komende autp. Dean was op slag dood, zijn vriend overleefde het ongeluk. Met een na het bericht zijn dood volgde er een internationale uitbarsting van ver driet. Wat direct de onjuistheid aantoon de van de bewering dat zoiets na de dood van Rudolph Valentino in 1926 zich nooit meer zou kunnen herhalen Met de dood van James Dean werd één van zijn eigen opmerkelijke uitspra ken harde werkelijkheid: „Live fast, die young and have a good-loocking corp se". James Dean was tot een spiegel ge worden waarin een hele generatie jon geren zichzelf herkende Nu in 1982 komt je zijn portret weer verrassend vaak op allerlei verschillende manieren tegen Meestal op een banale, mis plaatste wijze, wie hij was en waarom hij tot een legende is uitgegroeid, is in zul ke gevallen geheel vergeten en onbe kend. Echter, de twee films die van hem in de Movie-Cyclus vertoond zullen worden kunnen een hoop onbegrip en image-misbruik wegnemen. „Rebel without a cause" blijft een in trigerende film, die niets aan actualiteit heeft ingeboet. In het midden van de jaren '50 was deze openlijk vertoonde jeugdrebellie echter iets geheel nieuws Samen met vele andere „jeugdfilms" en de stormachtige opkomst van de Rock 'n Roll met aan het hoofd de jeug dige rebel Elvis Presley, de zou weg vrij gemaakt worden voor een eigen jeugd cultuur, die de samenleving ingrijpend zou veranderen. Gezien dit perspectief is „Rebel without a cause" tevens een indrukwekkend sociaal-tijdsdocument van een veranderend Amerika in het midden van de jaren '50. „Tales of Ordinary Madness", 1981, Italië, regie: Marco Ferrerl. Scenario: Sergio Amldei, Marco Ferrerl An thony Fourtz naar verhalen van Charles Bukowskl. Camera: Tonlno Delli Colli, muziek: Philippe Sarde; montage: Rugaero Mastrolannl. Met: Ben Gazzara, Ornella Mutl, Susan Ty- rell, Tanya Lopert e.a. Genre: pro- bleem-film; keuring: 16 jaar; lengte 107 minuten. Theater: Grand 1 te Amersfoort. De Italiaanse regisseur Marco Fer rer! Is niet bepaald een gemakkelijk te begrijpen regisseur. Geen maker van vlotte komedies of boelende thrillers. Ferrerl Is een man, die het zoekt In de somberte des levens, in pessimisme en nihilisme. Het is - zo schijnt het - zijn eigen kijk op onze vervloekte maatschappij. Hij ver wacht er niet véél meer van, maar probeert vla zijn speelfilms er toch nog Iets aan te verbeteren, door zijn kijkers een spiegel voor te houden. Nu zo je je kunnen afvragen of het niet een tamelijk gekleurde spiegel is, door Ferreri vaardig Ingekleurd. Het antwoord zou tamelijk positief kunnen zijn. Zijn nieuwste film, „Tales of Ordi nary Madness", gemaakt in 1981, is zo'n voorbeeld van steeds sterker wor dend pessimisme, dat zich van Ferreri meester heeft gemaakt. Het verhaal is tamelijk simpel en gaat om een gefrus treerde dichter, die nogal wat moeite heeft met zijn dichterij. Charles Serking (gespeeld door Ben Gazzara) zoekt daarom voortdurend het gezelschap Deze week kunnen liefhebbers van Lolita's terecht In het Amersfoortse Grand-Theater voor de film „Butter fly" met wat men noemt „de nieuwe fllmontdekklng" Pla Zadora, een 26- jarlg blondje met een prima figuur, dat tót het uitkomen van deze film haar dagen had volgemaakt met het ontreden In TV-soots en In nacht clubs. Regisseur Matt Clmber heeft om Pia helemaal goed uit te laten ko men - een boek van James M. Caln tot basis van zijn film genomen. Caln Is nu eenmaal In, zijn romans ade men niet alleen een zwangere nood lotssfeer uit, maar bevatten boven dien voldoende onverbloemde ero tiek om een breed publiek aan zich te verplichten. Vandaar. „Butterfly" is het verhaal over een veertigjarige mijnbouwer (Stacy Keach) die in de ban komt van het zeventienja- ng meisje (Pia Zadora), dat zegt zijn dochter te zijn. De man raakt zo de kluts kwijt, dat hij ook dingen gaat doen, die niet meer door de beugel kunnen en komt voor de rechter terecht (gespeeld door niemand minder dan Orson Wel les, die daar wellicht een aardige schnabbel mee verdiende). „Butterfly" is, zoals gezegd, een film voor de liefhebbers En veel meer is er eigenlijk niet over te vertellen. van mensen en met name vrouwen, die .men op wat voor manier dan ook tot de randfiguren van onze zeer gevaneerde samenleving zou kunnen rekenen De dichter is op zoek naar echte mensen, mensen die leven in een eigen stijl. Door die ontmoetingen hoopt hij nieuwe inspiratie op te doen. Inspiratie eigenlijk om de moed te hebben verder te leven. Ferreri's pessimistische kijk op de we reld weerspiegelt zich ook in deze film. Wat is normaal en wat is krankzinnig in onze waanzinnige wereld? „Tales of Ordinary Madness" is een film voor kenners van dit genre, dat is in ieder geval duidelijk. „In het Polygoon Journaal, dat deze week in de Amersfoortse bioscopen in roulatie gaat, wordt aandacht besteed aan een nieuw onderdeel van de gymnastiek; het zgn. tumbling-sprin- gen. Voorts een onderwerp van een boeiende collectie knipwerken in het enige Knipkunstmuseum ter wereld in Westerbork. In dichtbevolkte wijken van de grote zijn zgn. speelkooien neergezet, waarin de jeugd zich sportief kan uitleven. Het Polygoon Journaal besluit met een kleurenonderwerp van de door bacterievuur aangetaste meidooms en perebomen, met o.a. beelden van het onderzoek in Wageningen door de Planten-Ziektekundige Dienst." lllmredaktie) RSFOORT - Het Filmhuls Ap- rkt start het fllmselzoen 1982/ de uit 1981 daterende Frans- ;he speelfilm van Juliet Berto inHenrl Roger: „Nelge". ten 1966 en 1980 speelde Juliet veertig films van vele befaamde urs, waaronder Jean-Luc Go- larcel Camus, Alain Tanner, Jo- seyen Jacques Rivette Met de schreef ze eveneens mee aan Kiario voor „Celine et Julie vont eau" In 1974 maakte ze een kor; over de Amerikaanse contrabas- Te Philips en in 1981 presenteer- in Cannes haar eerste lange „Neige", naar een scenario schreef met mede-regisseur fenri Roger en Mare Villard. werd op dit festival in het alge- mei veel succes ontvangen en met veel succes uitgebracht in reer Panjs en Brussel. „Neige" speelt zich af in het kleurrij ke. maar keiharde wereldje van bars, nachtclubs en dancings, waar inmid dels ook de heroïnedealers hebben toegeslagen Achtergrond is de jaarlijk se kermis die rond Kerstmis plaatsvind tussen Barbès en Pigalle. Bertho werkt als het barmeisje Anita in „la Veilleuse". Ze heeft een min of meer vaste relatie met Willy, een karate-ex pert. Twee andere goede vrienden zijn Ocko, een Antilliaan die als priester "van de kerk van de Sainte-Trinité in Franknjk kan blijven, en Bobby, even eens afkomstig van de Caraïben. De laatste is een heroïnekoerier, die bij een achtervolging door stillen wordt dood geschoten. Anita wil Bobby's dood wreken, maar meer dringende zaken vragen om de voorrang. Tegen de raad van Billy in neemt ze met Jocko het circuit van Bob by over, teneinde Betty, een travestie danser, die in nood zit, te helpen. Samen beginnen ze een speurtocht door het wereldje, waarin alle vormen van seks, kansspelen, alcohol en drugs niet alleen verzetje zijn, maar gewoon een vorm van broodwinning. Ook de stillen komen weer tevoorschrijn, al was het alleen maar om ons eraan te herin neren dat dit alles slechts getolereerd wordt.en het net sluit zich opnieuw Via hoeren en pooiers, baant Anita zich een weg naar de leveranciers van het begeerde spul en voor sommigen nood zakelijke witte spul. Maar het is een mijnenwereld waar ze doorheen gaat om er achter te komen wat de prijs van een gram is en niet iedereen kan daar ongeschonden door heen gaan Hoewel velen op zullen gaan in het verhaal dat Berto met „Neige" vertelt, is het met name de sfeertekening van de ze bijzondere Parijse wijk met inwoners uit alle delen van de wereld, die de film zijn kwaliteiten geeft. „Barbès vreet aan me, de wijk waar ik woon, het is van vitaal belang dat ik erover spreek schreef Berto in mei in de Franse krant „Le Matin". En het is wellicht aan deze „pijn" te danken dat de film een indrin gend sfeerbeeld geeft van een multira- ciale samenleving, waar rechts Frank njk - vlak voor de overwinning van Mit- terand - zo tegen te hoop liep. De film werd eerst toegelaten voor personen van achttien jaar en ouder en kort daarop werd dat verlaagd naar der tien. Officieel werd die censuur toege past, omdat de films de drugs zo na- - drukkelijk aan de orde stelt. Roger daar over- „De echte reden van die censuur- poging en van de verontwaardigde woede die „Neige" hier en daar uitlokt, is verwoord door Alain de Benoist in „Le Figaro Magazine" (het lijfblad van Nieuw Rechts) Dat was werkelijk een van haat doordrenkt artikel. Wat men niet tolereert is dat we een multiraciaal Frankrijk getoond hebben Men ver draagt niet dat we een marginale werkelijkheid getoond hebben, de werkelijkheid van de mengeling van rassen en culturen. Dat drugs-argu ment was slechts een voorwendsel; het echte onderwerp van hun woede was de multiraciale smelkroes in hün Frank rijk Men wil doen alsof het niet bestaat en als men het toch toont mag dat al leen folkloristisch, niet met de tederheid waarmee wij het in „Neige" deden. Men wil niet getoond zien hoe een samenle ving zachtjes aan naar rasvermenging evolueert." Berto „Voor hen is dat de schande, de vuiligheid. Het gaat slechts om „bougnoles", om „sales nègres", niet om mensen dus mochten we die ook niet als zodanig getoond hebben met hun gevoelens en overwegingen, maar wel als monsters en freaks (Filmhuis Appelmarkt, zondag 12 tot en met dinsdag 14 sept. aanvang 20 15 uur). Filmagenda Amersfoort (van 9 t/m 15 september) 033-14632 GRAND, Snouckaertlaan 4 TALES OF ORDINARY MADNESS Do vr. ma di. wo 1.30-6.45-9.15. Za. 1.30-6.45-9.30 Zo 1.45-4.15-6.45- 9.30 16 jaar BUTTERFLY Do. vr. ma di. 1.30-6 45-9.15. Za. 1.30- 6.45-9.30. Zo. 1.45-4.15-6.45-9.30 16 jaar PORKY'S PIKANTE PRETPARK Do vr. ma. di. wo 1.30-6.45-9.15. Za. 1.30-7.00-9 45. Zo. 2 00-4.30-7.00- 9 45 16 jaar EVERYTHING YOU ALWAYS WAN TED TO KNOW ABOUT SEX BUT WE RE AFRAID TO ASK Do vr. ma. wo 1.30-6.45-9.15. Za. 1 30-6.30-9 15 Zo 1 30-4.00-6.30- 9.15 16 jaar SPRONG NAAR DE LIEFDE Do. vr ma. di wo 1 30-6.45-9 15. Za. 1.30-6.30-9.15 Zo 1.30-4 00-6.30- 915 Alle leeftijden Movie-cyclus op dinsdag WITHOUT A CAUSE Dinsdag 1 30-7.00-9 30 033-18900 CINEMA, Stadsring 30 DE KANONNEN VAN NAVARONE Ma. t/m za. 7 30. Zo. 1.30-7 30 12 jaar DRESSED TO KILL Dagelijks 1.30-6.45-9.15. Zo. tevens 4.00 |16 jaar 033-33655 IEURO, Stadsring 32 IREDS .Do. vr. zo ma di 1.30-7.30. Za. wo. I 7.30 Lange film verhoogde prijs 12 jaar LEUSDEN - In Leusden wor den zaterdag 25 september voor de derde en laatste keer dit jaar de clubkampioenschappen van de plaatselijke Heuvelcrossers verreden. Bij de jongste clubwedstri|den waren de uitslagen als volgt 6-7 jaar en jonger: 1Thijs Visser; 2 Paul Brandsen en 3. Erik Langens 8 jaar: 1 Michael Noordam, 2. Mathijs Walta en 3. Henk Wolfsen 9 jaar: 1Ivar de Ruiter, 2. Marco Schim mel en 3. Marcel Koenen 10 jaar: 1. Dick Hoogland, 2 Jeroen Bos boom en 3 Michiel Zwanenburg. 11 jaar: DUO. Westsingel 7 INTIEM DORPSGENOT Ma. l/m vr. 2.15-8.15. Za. zo 2.15-7.15- 9.30 18 jaar CRAZY COUPLE Ma. t/m vr. 2.00-8 00. Za zo 2.00- 7.00-9.15 Nachtvoorstelllngen Duo, zaterdag dubbel zo lekker 18 24.00 airport 16 23.45 Kindervoorstellingen Euro, 033-33655 SJORS EN SJIMMIE EN HET ZWAARD VAN KREYN Wo. za 1.45, Nederlands gesproken alle leeftijden 1 Renée van Canderen, 2. Arnold Ploeg en 3. Eliane Noordam. 12 jaar: 1. Alexander Speksnijder, 2. Attie van Essen en 3. Marcel Hoogland. 13 jaar: 1Paul Mosterd, 2. Mimko de Nooy en 3. Robert Lane. 15 jaar: 1Thijs Bouten, 2. H. Roelvink en 3. Roy Elemans. Thijs Visser. Michael Noordam, Marco Schimmel, Attie van Essen en Alexander Speksnijder deden op 29 augustus mee aan wedstrij den om het Nederlands kampioen schap. Ze vielen niet in de prijzen, hoewel Attie van Essen als enige de halve finale wist te bereiken. LEUSDEN - Burgemeester J. Rademaker houdt dinsdag 14 september geen spreekuur. In dringende gevallen kan vla de secretaresse van B W een af spraak worden gemaakt voor het spreekuur van één van de wet houders op vrijdagavond. Kerkdiensten erv. Kerk: 9 00 uur: ds. Van de mi Emmeloord erk, De Glind: 10.00 en 19.00 J Jellema. wk: zat. 19.00 uur. Gebeds- en mieviering met gemengd koor. 3uur Gebeds-en communievie- elezen. Beide diensten geleid öslor Overbeek, 10.30 uur: H. 'I gemengd koor, predikant en nger B ter Bekke. blauwe portemonnee met 145,-; paspoort; leren schoudertas met geld en bankpasje; leren herenpor temonnee; lipsleutel aan leertje; plastic tas met inhoud; lichtbruine portemonnee met 450,-, gouden dameshorloge; doublé dameshor loge; zwarte portemonnee; blauwe ceintuur; zilveren schakelarmband; mapje met foto's en negatieven; metalen sportbril in koker; fiets- crosshelm; zilveren armband met naam „Johanneke"; etui met 2 sleutels; damesbril in rood plastic etui; rood leren portemonnee aan koord met inhoud. ïrk: za 19 00 uur: H Mis met M), zo 9.00 uur: H. Mis met ge- koor Beide diensten voorgan- Pjedikant B. ter Bekke; 11 00 fêds- en communieviering met nkoor geleid door F. Overbeek eref. Marcuskerk: zo. 9.00 uur °orddienst: ds. J S Ridderbos; <ur H Avondmaal, herv ds. W h19.00 uur: geref./herv. woord- os J Weernekers 'erk (vrljgem.): zo. 9 30 uur en lur ds R Koolstra uit Wezep. Witte judoband; bril met zil verkleurig montuur; zwarte knip- portemonnee met inhoud; trai ningsjack; VOLVO autosleutels; bruin leren portemonnee; beige vest. AAN KOMEN LOPEN Herdershond. eA:zo 9 OOuurH Avondmaal, ij ds J Weernekers, 10.30 'herv. jeugddienst ds.G van '8 30 uur woorddienst: ds J i'bos. HELM ZOEK [■OREN dameshorloge; donker- LEUSDEN - Afgelopen zondag heeft een jongen zijn fietscross-helm laten liggen bij Jacco's cafetaria. Toen hij hem een half uurtje later wil de gaan ophalen bleek de helm ver dwenen. Uiteraard wil de rechtmatige eige naar graag zijn helm terug. Het Is een rode helm met gele klep en er zit een stofbril op. Wil degene, die de helm nu In zijn bezit heeft, comtact opnemen met de familie Veenendaal, Marterhoeve 54, tel. 944395? WEEKENDDIENSTEN HUISARTSEN: Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, voor de praktijken van de art sen Van den Berg, Binkhorst/Du Boeuff, Boersema/Koch, Lantink/Ver- hagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar dr. B. Binkhorst, Asschatterweg 69a, Leusden-C., tel. 944600. Voor spoedgevallen: spreekuur zater dag- en zondagmiddag om 14 uur. Visi tes graag vóór 10 uur 's morgens aan vragen. APOTHEEK: Apotheek De Hamershof, De Brouwe rij 14, tel 033-943441apotheek Leus den, De Biezenkamp 16, tel. 033- 942303 zijn op werkdagen geopend van 08.30 uur tot 18.00 uur. Bulten de ze uren is voor spoedrecepten geopend op werkdagen van 19.30 uur tot 20.00 uur en op zaterdag-, zon- en feestda gen van 14 00-14.30 uur en van 17.30 tot 18 uur: (week: 10 t/m 16 sept Apotheek De Hamershof, de Brou werij 14, tel. 033-943441. Buiten bovenstaande uren is uitsluitend voor spoedrecepten geopend Apo theek Jansen B.V., Langestraat 74, tel. 16442. WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft: zr. L. van Kalkert, de Roo van Alderwereltlaan 9, tel. 945628 dienst. Bovendien heeft deze zuster avonddienst van 9 sept. t/m 15 sept. VERLOSKUNDIGE: Voor verloskundige hulp kan men zich dit weekeinde wenden tot. mevr. R. Dijkhuizen, H. van Vlandenstraat 2, Amersfoort, tel. 19200 b.g.g. 722000. TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. DIERENARTSEN Gelieve uw eigen dierenarts of die renkliniek te bellen. Een telefonisch ant woordapparaat geeft op welke dieren arts voor spoedgevallen te bereiken is. Nieuwe opgaven en wijzigingen tot ui terlijk woensdagmiddag 12 uur uitslui tend richten aan het Redaktle-sekreta- rlaat BDU Krantenkombinatle, Post bus 67, Barneveld Tel. 03420-16141 DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Donderdag 9 september 20.00 uur: Jeugdraad, commissiekamer oude gemeentehuis. Burgemees ter de Beaufortweg Zaterdag 11 september 9.00- 16.00 uur: Braderie en Trucker- show, winkelcentrum Bteshaar, Leusden-zuid. Zaterdag 11 september 14.00- 16.00 uur: Kindermarkt op Biezen kamp. Zondag 12 september 14.00- 16.00 uur: Open dag Latent Talent, Groot Krakhorst. Zondag 12 september 14.00- 17.00 uur: Open huis jongerenor ganisaties Leusden. Maandag 13 september 19.45 uur: Bijeenkomst NCVB-centrum, dienstencentrum. Dinsdag 14 september 20.00 uur: Bijeenkomst NCVB-zuid, 't Tref punt. Dinsdag 14 september 20.00 uur: KPO-bijeenkomst in De Kom Woensdag 15 september 20.00 uur: Planadviesgroep, raadszaal. ACHTERVELD Zaterdag 11 september; v.a. 10.00 uur: opendag sportstudio Achterveld, Hessenweg. Zaterdag 11 september 20.00 uur: Achterveldse revue. Ons Ge bouw. Zondag 12 september 11.30 uur: De Moespot luchtfoto-tentoonstel ling Achterveld. Zondag 12 september 12.00 uur: De Moespot-opendag. Zondag 12 september 20.00 uur: Achterveldse revue, Ons Gebouw Dinsdag 14 september 19.00 uur: bloedafname-avond, Ons Ge bouw. Dinsdag 14 september 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem. Ons Ge bouw. Woensdag 15 september 9.00 uur: Handwerkhobbyclub, De Moespot. MAATSCHAPPELIJK WERK gezamenli|ke dienstverle- 3 nog >7^4 vaak dat^ ningsinstellingen in Leusden en Achter veld Leusden-Centrum: Boerderij Groot-Krakhorst. Bolderikhof 18 tel. 945618 Maatschappelijke dienstverlening Eemland (MDE): maandag van 9 tot 10 uur; Protestants Sociaal Centrum voor Amersfoort en omgeving (PSC): dins dag van 9 tot 10 uur; Gemeente Leus den: woensdag van 9 tot 10 uur, PSC: donderdag van 9 tot 10 uur, MDE: vrij dag van 9 tot 10 uur. Leusden Zuid: Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13, tel. 940818. Gemeente Leusden: maandag 10 tot 11 uur; PSC: vrijdag van 14 tot 15 uur. Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30, tel. 03425-1333. Gemeente Leusden: vrijdag van 9 tot 10 uur MDE: dinsdag van 14 tot 15 uur. (Tijdens het weekeinde kan men zich in dringende gevallen dag en nacht wen den tot de Telefonische Hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland. tele foon 035-45555). GEZINSVERZORGING: EN BEJAARDENHULP Leusden-Centrum: Groot Krakhorst, Bolderikhof 18. telefoon 945618. Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): maandag 14 tot 15 uur Gezamenlijke kruisverenigingen (AIMD): dinsdag van 14 tot 15 uur. Protestants Sociaal Centrum (PSC): donderdag van 9 tot 10 uur. Leusden-Zuid: Kruisgebouw Roo van Aldewereltlaan 13, telefoon 940818. Algemene Instelling voor Maat schappelijke Dienstverlening „Het Groene Kruis": donderdag van 11.00 tot 12.00 uur. Protestants Sociaal Centrum (PSC): vrijdag van 14 tot 15 uur. r/Tïijn baa*L. Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30, tel. 03425-1333. Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): vrijdag 9 tot 10 uur PASTORALE HULP (RK) Spreekuren, waarop men aan de pasto rieën een pastor kan bereiken: Leusden: maandag en woensdag van 17 tot 18 uur en vrijdag van 9 tot 10 uur, tel. 941261. Achterveld: maandag en woensdag van 16.30 uur tot 17.30 uur en vrijdag van 19 tot 20 uur, tel. 03425-1420. HULPDIENST DIAKONAAT (PROT) Hulpdienst van het gemeentediakonaat Dorpskerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve, Noordwijck en Langenbeek: mevr. Langbroek, Weesboom 13. telefoon DIVERSEN: 940130 en mevrouw Lawalata, Wan- molen 20, tel 944237 Voor Leusden-zuld: Mevr. Abbrlng, pr. Christinalaan 7, tel 942047 en me vrouw Schwencke, Van Diepenheim Scheltuslaan 44. tel. 940635 Hulpdienst voor het Gemeentediako naat Marcuskerk Het gebied ten noorden van de Noor- dennslag-Middenweg mevr. A. Brandsema, Asschatterweg 35, tele foon 941350. mensen met alcoholproblemen) Groepsavonden, iedere dinsdagavond om 20 uur in Huize Groot Schutterhoef, Arnhemseweg 10 te Leusden-Zuid. Te lefoon 033-943722 b.g g 940182. WELZIJN WOL (Vereniging voor Welzijn Oude ren). Spreekuur Leusden-centrum: ie dere woensdagmiddag van 16 tot 17 uur, Wijkgebouw Rozengaarde 33, Te lefoon 941218 Wegens vakantie geen spreekuren WOL in de maand augus tus. Achterveld: De eerste en derde woensdag van de maand van 15 tot 15.30 uur Wijkgebouw Walter van Amersfoortstraat, tel 03425-1333. We gens vakantie geen spreekuur WOL in de maand augustus. boek houding ANONIEME ALCOHOLICI (AA) A.A. Amersfoort: telefoon 944392 Al-Anon: Amersfoort, Postbus 946 Amersfoort, tel. 944392 en 753373 Al-Non Werkgroep Leusden: (zelf- werkgroep van familie en vrienden van ruarnoriKnng wet. ue per soonlijkheid wprd^oor d<-A<p_-?v^n Rutgershuls Amersfoort (bureaus voor geboorteregeling en sexualiteits- vragen) Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw) tel. 033-18931. Spreekuren volgens afspraak. Werkgroep „Laat Leven", afd. Leus den Hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwangerschap, tel. 033- 942291 en 940541 Bureau Amersfoort: 620244. Oppascentrale (algemeen): van maandag tot en met zaterdag tussen 16 en 18 uur tel. 943489. Waterhoen 23, Leusden. Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e.o. Kontaktpersoon voor Leusden Nel van Lippevelde, Bretagne 22, telefoon 942485. Kraamcentrum: spreekuur elke twee de woensdag van de maand van 11 tot 11.30 uur in het wijkgebouw Krooneend 26. tlng, Zwarteweg 16a, telefoon 941247, Hg,

Leusder Krant | 1982 | | pagina 11