jongerencentra zetten hun deuren wijd open Slechts gas, water in licht betalen voor vrouwencentrum vos- cursus van start Maandag schrijfavond Amnesty International Drieluik over fascisme in Vrouwenkafé Bijeenkomst NCVB Aanrijding plaatselijk nieuws PJGU-de Vallei-jongeren zonder adres De plattelandsjongeren, ver enigd in de PJGU beschikken in Leusden niet over een eigen onder komen. Men ziet geen kans om zon dagmiddag aan de open dag mee te werken omdat men nog geen week later in Woudenberg het vijftigjarig bestaan van hun vereniging viert Informatie over de PJGU kan men zondagmiddag echter krijgen in Leusden Zuid bij JUID en in de mo biele informatiebus. CLAEVERENBLAD Hamersveldseweg 102 Het Claeverenblad. vast onder komen van de gereformeerd-her vormde jeugdraad zal zondagmid dag niet open zijnOok zal de geref herv. jeugd raad geen activiteitorga- niseren tijdens de open dag van de Leusdense jeugdraad. Wel is er op 12 september informatie te verkrij gen over het werk van Claeveren blad, alweer in Leusden-Zuid en in de dubbeldekbus. De gerefor meerd-hervormde jeugdraad start het nieuwe seizoen overigens in de week van 18-25 september. Elke dag is er dan iets te doen voor de jongeren in Leusden GROOT KRAKHORST Bolderikhof 18 Omdat ook SOCCLE zich graag wil aansluiten bij het initiatief van de jeugdraad isook de boerderij „Groot Krakhorst" opgenomen in de route die de pendelbusjes zondagmiddag rijden. Ook de informatiebus zal even parkeren bij het sociaal-cultu- reelcentrum. Hetzalzondagmiddag toch al wel druk zijn in en om de boerderij omdat Latent Talent er haar open dag houdt ter gelegen heid van het nieuwe cursusseizoen Het Is voor het eerst in de ge schiedenis van de Jeugdraad in Leusden dat men zo nadrukkelijk vanzich laat horen. Dit laatste niet alleen figuurlijk maar ook letter lijk. Deambulantjeugdfunctiona- ris van de jeugdraad, Pim van Esch, zal, vergezeld van een or kestje plaats nemen In de dubbel dekker waar men allerlei informa- tleover het Leusdense jeugdwerk kan verkrijgen. Het ligt in de be doeling van de jeugdraad om ook in de toekomst meer aktlvltelten te organiseren waarbij meer dan één jongerenorganisatie Is be trokken. geknapt. Het clubhuis wordt nu ge rund door een dertigtal overwegend jongere leden. Of 't clubhuis nog lange tijd blijft staan is nog maar de vraag. Lag het houten gebouwtje eerst ver buiten de bebouwing, nu is het bijna ingesloten door de nieuwe wijkdie uitde grond wordt gestampt. ce geven. Uiteraard zal ook de bar van het jongerencentrum de gehele middag open zijn. De Til heeft ook het komende jaar voor elke leeftijds groep wel wat In petto Kinderen vanaf 8 jaar kunnen deel gaan ne men ineen hobbyclub of regelmatig despeciaalvoordejongereleeftijds- groep georganiseerde tieneravon den bezoeken. De zaterdag en zon dag zijn in de Til in principe gereser veerd voorde Disco Ookzalmenin het komende seizoen negen film avonden op touw zetten In ieder geval zal ook het jaarlijkse dauw- trappen, de kaartavonden en tal van speciale aktiviteiten weer op de agenda voorkomen. De jongerenvereniging „VIRUS" neemteenwataparteplaatsin Virus is voortgekomen uit de plaatselijke afdeling van de KPJ Leden van de KPJ hebben hun eigen afdeling op geheven omdat men weinig binding meer voelde met het agrarisch ka raktervan de landelijke organisatie Virus, een vereniging voor jongeren vanaf zo'n 15 jaar, heeft elke eerste donderdagavond van'demaand een bijeenkomst in De Til Zondagmid dag zal Virus present zijn met een eigen informatiehoek BLUHOF Ansfriduslaan 49 Blijhofiszondagmiddagookopen voor het „grote publiek" Voor de liefhebbers worden er de gehele middagtekenfilmsgedraaid. Verder kan men werkstukken van deelne mers aan allerlei cursussen bewon deren in de twee zalen waarover Blijhof in hun clubgebouw beschikt. Een demonstratie volksdansen staat ook op het zondagmiddagpro gramma. Direkt na 12 september gaat Blijhol weer volop van start. Nog dezelfde week begint er een groot aantal cursussen. Men kan een keuze maken uit een cursus macramé, tekenen, bloemschik ken, textiele werkvormen en brood- deeg-figuren maken. Blijhof draait elke laatste woensdagmiddag van de maand films voor de jeugd Elke eerste zaterdagmorgen van de maand is er in het clubhuis van Blij hof een zogenaamde hobby-instuif waar kinderen naar hartelust kun nen knutselen. De echte liefhebbers van knutselen kunnen echter beter terecht op één van de hobbyclubs, die op dinsdag- en donderdagmid dag worden gehouden. Dat men bij Blijhof uitstekend terecht kan om volksdansen te leren is al lang geen nieuwtje meer. Voor het komende seizoen staat er ook weer een disco middag voordeallerkleinsten op het programma. Bij wijze van experi ment heeft men in het vorig seizoen al eens zo'n middag gehouden, men wil nu gaan bekijken of het zinvol is het experiment om te zetten in een vast programma-onderdeel op de jaarkalender, DE MOESPOT Jan van Arkelweg 6 Achterveld Ook inde Moespothoeven bezoe kers zich zondagmiddag niet te ver velen. In de Moespot wordt levende muziek ten gehore gebracht, onder meer door docenten en leerlingen van de Leusdense muziekschool diehetcentruminAchterveldalséén van de vele oefenlokaliteiten ge bruikt Sinds het voorjaar bestaat er een „Stichting Moespot", die in de plaats is gekomen van de inmiddels opgeheven stichting „KLONT". De stichting Moespot probeert de ver schillende ruimtes van de Moespot zo zinvol mogelijk te gebruiken voor tal van sociaal-culturele aktiviteiten Voor kinderen vanaf 8 jaar is er in de Moespot een handenarbeid/hobby club, Leden vandezeclubzullen hun zelfgemaakte werkjes zondagmid dag tentoonstellen Elke donder dagavond en zondagmiddag is de Moespot geopend voor iedereen vanaf ongeveer 15jaar. IndeMoes- Gratis busverbinding tussen de jongerencentra tigduizend gulden opgelopen. Al leen als de gemeente bereid is in te springen is het mogelijk het centrum weerpermanentteopenen. Hetove- ngens vrijwel geheel vernieuwde stichtingsbestuur heeft bij B en W aangekloptvooreensubsidie van 90 mille. Een deel heeft men nodig om deoude rekeningen te betalen. Men heeft naar schatting zo'n 52 mille (excl. BTWjnodigomhetgebouwop echterveranderd, nu mikt men weer op januari 1983. Marjan heeft er echtereen hard hoofdin dat mendan inde Woelige Hoek terecht kan. Eén en ander is namelijk afhankelijk van de verbouw van de lagere school „Loysden De kleuters van de Woelige Hoek verhuizen naar Loys den zodra de verbouwing achter de rug is. „Met de verbouw moet echter nog begonnen wordenweet de - Het jongerencentrum De Til pot geen harde disco-muziek op de ze dagen, maar gewoon, gezellig bij elkaar zitten voor een drankje, een kaartje leggen of een praatje Eén keer per maand wordt er in de Moes pot een disco-avond gehouden. „Meer dagen genoeg" aldus een woordvoerder van de Moespot, „omdat men voor disco eigenlijk overal terecht kan" Elke tweede zondag van de maand vindt er in de Moespot een koffieconcert plaats Voor de toekomst denkt men verder aan tieneravonden, kaartavonden, en cursussen. Los van de stichting Moespot maken ook anderen nog gebruik van het sociaal-cultureel centrum. De Achlerveldse KPJ ge bruikt het centrum als haar vaste onderkomen. Verder is er elke woensdagmorgen een speciale hobby-ochtend voor de oudere be volkingsgroep. DE GEUT Zwarteweg 29 De Geut is op dit ogenblik een verhaal apartwaard. Of het centrum open blijft weet voorzitter Ed ten Voorde van de stichting De Geut (nog) niet te vertellen Vlak voor de grote vakantie werd het ngoreuze besluit genomen om het centrum datnoggeenjaarbestond.tesluiten In korte tijd was veel van de inboedel vernield en waren de financiële te korten tot een hoogte van bijna twin- te knappen, terwijl men 18 mille no dig denkt te hebben om de aanloop periode door Ie komen. Vol vertrou wen in de toekomst hebben enkele vrijwilligers in de zomermaanden bijna dag en nacht in de Geut ge werkt om de ergste schade op te knappen en de hele boel wat te verfraaien. Het resultaat konden be zoekers aan de Geut twee weken geleden zien. Men maakte toen een zogenaamde „zachte start", aande opening had men namelijk niet al te veel ruchtbaarheid gegeven. Zon dagmiddag kan |ong en oud de Geut binnenwandelen Speciaal ten be hoeve van de oudere bezoekers zal men de geluidssterkte van in instal latie wat terug draaien. Ook de plaatjes die men draait zal men af stemmen op het wat oudere publiek dat naar men hoopt zondagmiddag even binnenkomt JUID Een groep jongeren uit Leusden- Zuid is verenigd in een vereniging die men de naam „JUID" heeft ge geven De vereniging beschikt ech- ternietovereeneigenonderkomen. „Een diep treurige zaak", vindt se cretaresse Marjan van Draanen" De gemeente heeft, aldus dit be stuurslid, toegezegd dat nog deze zomervakantie de kleuterschool „De Woelige Hoek" vrij zou komen voor het jeugdwerk. De plannen zijn enthousiaste secretaresse van Juid te vertellen Toch zal ook Juid laten merken dat ze bestaat en nog springlevend is. Als ze niet in „De Woelige Hoek", Pnnses Irenelaan 1 in Leusden-Zuid terechtkunnen dan zal Juid zondagmiddag op het gras veld vóór de school te vinden zijn Voor de kinderen is er zondagmid dag een vossenjacht annex speur tocht, voor de ouderen draait men 's avonds een film JUID is vast van planom, zodra men overeen ruimte kan beschikken, elke week wat te organiseren voor de jeugd in Leus den Zuid. ROCKERS Claerenburg 7 Wie zich altijd heeft afgevraagd hoe het er bij de „Rockers" uitziet heeft nu de kans. Zondagmiddag kan men van twee tot vijf uur terecht in het clubhuis, dat nu het adres Claerenburg 7 heeft, na eerst ge nummerd te zijn geweest aan de Centrumweg en later de Burge meester v d Postweg. De bar is zondagmiddag open, muziek komt uit de aanwezigejuke box. Het club huis met de fraaie naam „rust en vree" wordt al lang niet meer ge bruikt voor de eerste generatie roc- kersdiehetgebouwvandegemeen- te hebben gekregen en hebben op- naar een volgend jeugdhonk Ie brengen. Jammer genoeg kan niet iedere Leusdense jeugdorganisatie iets vanzichzelf laten zien. omdesimpe- le reden dat men niet over een eigen onderkomen beschikt. De betref- fendejeugdorganisatieszullenech- ter wel laten merken dat ze bestaan middels de informatie die onder meer in de rijdende informatiebus wordt verstrekt. Zowel de dubbel dekbus van de jeugdraad als de twee minibusjes starten zondag hun rit bij de Til. Alle centra gaan echter om 14.00 uur voor het publiekopen. DE TIL Hamersveldseweg 30 De Til, het centrum voor R.K. jeugd en jongerenwerk, heeft voor a.s zondagmiddag geen speciaal programma in elkaar gezet. Mede werkers van De Til zijn nog niet vergetendatervorigjaartijdenseen open dag bijna geen bezoek kwam, terwijl men zich juist bijzonder had uitgesloofd om zo goed mogelijk voor de dag le komen. Zondagmid dag ligt in De Til overigens wel het jaarprogramma klaar voor het vol gende seizoen Verder zullen de diverse groeperingen die onder de vlagvanDeTilvarenactedeprésen- In de Leusdense jeugdraad bben algevaardigden van alle igdorganlsatles zitting. Het is hetbestuurvan de jeugdraad lange tijd een doorn In het oog it veel aktlvltelten werden geor ganiseerd door de diverse orga nisaties zonder dat daarbij reke ning werd gehouden met wat an deren op die dag van plan waren. Het Is dan ook wel voorgekomen dat op één avond twee verschil- linde jongerenorganisaties een Émavond belegden met als re- Iiat dat beide zalen slechts g gevuld waren. Enige tijd den hebben afgevaardigden alle centra de koppen bij el- gestoken en zijn gekomen an soort programma-overleg het komende seizoen. Als Itaat van dit overleg is nu otendatdestartvanhetLeus- >e jongerenwerk In het nieu- reizoen op dezelfde dag zal Is vinden. mdagmiddagisinalleLeusden- ngerencentra volop informatie irkrijgen over de plannen van e organisatie voor het nieuwe )en. Niet alleen de jeugd is zon- niddag welkom, de jeugdraad adrukkelijk ook de ouderen bij gebeuren betrekken. Enkele ra verzorgen speciaal voor de ire bezoekers een aangepast ramma. Om iedereen in staat te sn in een paar uur tijd alle centra i gemeente Leusden te bezoe kt rijden er twee busjes de gehele iddag rond om geïnteresseerden gerengroep Juid uit Leusden-zuid an één onzer medewerkers) EUSDEN - Op Initiatief van de Leusdense jeugdraad zijn de ren van alle Leusdense en Achterveldse jongerencentra 14.00tot17.00uuropen.Twee Inlbusies zorgen ervoor dat belanastellenden van het ene intrum naar het andere vervoerd worden. Zelf heeft de jeugd- lad een mobiel informatiecentrum ingericht in een originele ngelse „dubbeldekbus". Deze buszal bij alle centra die „open ils" houden, even stoppen. De Stichting Sociaal Culturele intra Leusden, beter bekend als SOCCLE, haakt op het itlatief van de jeugdraad in en zal er voor zorgen dat de icommodaties die onder haar beheer staan, zondagmiddag ik open zijn. LEUSDEN - Het ontmoetings- mtrum voor vrouwen, waar de 'ouwenraad In haar eerste ver- iderlng van dit seizoen uitge- eld over gesproken heeft, zal at de kosten betreft zeker niet >ven de huur van de overige ilen In Leusden uitkomen, 'tchts gas, licht en water zal Mgstwaarschijnlljk betaald oefen- worden door de vrou- lenverenlglngen. De werkgroep ontmoetingscen- Jm voor vrouwen, die regelmatig tel gemeentefunktionarissen om tafel zit om te komen tot de reali se van een centrum, heeft een ouwenontmoetingscentrum in ilystad bezocht Dit centrum aait ongeveer drie jaar, tot ieders vedenheid, zowel van de ge- eente als van alle vrouwenver- 'igingen in Lelystad. Woensdagochtend 27 oktober ISI de Vrouwenraad een open och tend houden over het ontmoetings centrum. Dan kan er gepraat wor den over de inrichting, program ma's, verdeling van taken enzo voort. Aanvang 9.00 uur in Groot Krakhorst. Naar aanleiding van de open ochtend over gehandicapten dit voorjaar is er een overlegorgaan tot stand gekomen dat hun eersle on derhoud met de gemeente heeft gehad. Het is de bedoeling dat wanneer het overlegorgaan goed gaat funktioneren de afvaardiging van de Vrouwenraad zich terug trekt en het een belangengroep van gehandicapten zal zijn. Corri Ver duin, die als gemeenteraadslid re gelmatig de Vrouwenraad bezoekt, kon bij dit onderwerp vermelden dat alle sportaccommodaties in Leusden op korte termijn gekeurd gaan worden op hun toegankelijk heid voor gehandicapten. CURSUSSEN De Bloemgroep, die al eerder op uitnodiging van de Vrouwen raad experimenteel toneel in Leus den bracht, zal 30 november een stuk over alcoholisme opvoeren in De Korf. Via de Vrouwenraad kunnen in het najaar bij voldoende belang stelling de volgende cursussen van start gaan „Uitkomen met inko men", onder leiding van mevrouw F. N Seijdel van de huishoudelijke voorlichting ten plattelande. Deze cursus wordt in Groot Krakhorst ge houden op 3, 10 en 17 november. Kosten 20,-. „Vrouwen in de overgang", onder leiding van Dinie van Dorp en Ans Troost. Deze praatgroep kan veelomvattender zijn dan de naam aangeeft. Alle mogelijke proble men of onderwerpen die te maken hebben met ouder worden, op groeiende kinderen enzovoort kun nen ter sprake komen. Vanwege alle positieve reakties wil de Vrou wenraad nu een tweede groep gaan starten Afhankelijk van de wensen zal het een dag- of avond- groep worden die in de huiskamer van Groot Krakhorst -bij elkaar komt. Alle cursussen die de Vrou wenraad organiseert kunnen door iedereen in Leusden bezocht wor den. Inlichtingen voor beide cur sussen; Anneke van Hasselt Ko ningin Julianalaan 80, tel. 940216. LEUSDEN - Maandag 13 sep tember begint het nieuwe sei zoen van het vrouwenkafé met een drieluik over fascisme. Op geschrikt door de gebeurtenis sen tijdens de nationale homo dag In Amersfoort dit voorjaar en het geweld dat nog steeds tegen vrouwen gebruikt wordt, besloot een groep vrouwen daar In het vrouwenkafé aandacht aan te besteden. Een vrouwengroep uit Amsterdam komt deze maan dagavond met een historische theaterproduktie „Onvoltooid verleden" over vrouwen en fas cisme. Het stuk speelt tijdens de Tweede Wereldoorlog en toont hoe die vrouwen met hun levens geschiedenis maken. De vrouwen van de theatergroep zeggen hierover: „We tonen dal die vrouwen ergens voor kiezen of juist nalaten te kiezen Door niet te kiezen nemen zij een veiliger weg maar maken toch ook geschiede nis. Ook al is dat in onze ogen vaak de verkeerde Misschien vraag je je af wat wij, vrouwen nu met fascis me te maken hebben? Maria Mao- chiochi verwoordt dit in haar boek „Vrouwen en Fascisme" „Geen enkel regime van betekenis heeft lang aan de macht kunnen blijven zonder de steun van vrouwen Om gekeerd is geen enkele diktatuur ooit ten val gekomen zonder de strijd van vrouwen "De voorstelling die de moeite waard is, kost 6 gul den De andere twee avonden over fascisme zijn op 20 en 27 septem ber, Op 20 september is er de film „Donna" en 27 september is er een thema-avond over fascisme. De aanvang van de avonden is om 20.30 uur in de schuur van boerde- nj De Hakhorsl Inlichtingen: Ineke Roelofs, tel. 942918 LEUSDEN - Op 30 september start er opnieuw een VOS-cur- sus voor alle vrouwen die met elkaar van gedachten willen wis selen over wat er om hen heen gebeurt of die het gewoon leuk LEUSDEN - De plaatselijke werkgroep van Amnesty Interna tional in Leusden houdt elke tweede maandag van de maand een schrijfavond. Op zo'n avond worden belangstellenden in de gelegenheid gesteld om te vinden om hun persoonlijke con tacten uit te breiden. Er word! onder meer gepraat over vrouw-zijn. opvoeding, onder wijs en gezondheidszorg De deel neemsters kunnen ook zelf onder werpen aandragen. De cursus wordf gehouden op 24 ochtenden tussen 9.15 en 11.30 uur in De Til aan de Hamersveldse weg. Voor kinderopvang wordt ge zorgd. De cursus kost 100 gulden per persoon. Bij voldoende belangstelling zal er ook een avondcursus worden ge geven van 12 bijeenkomsten, in principe op de donderdagavond Voor informatie en aanmelding kan men bellen naar Annemiek Broer, telefoon 940167 en Tonnie van Breemen, telefoon 944383. schrijven naar de autoriteiten van diverse landen waar de men senrechten worden geschon den. Maandag 13 september worden er brieven geschreven voor gevangenen In Peru, Sov jet-Unie en Gabon. Ook nu bent u van harte welkom in de Hamersveldschool. ingang Lijsterbeslaan 54 lussen 19.30 en 21 30 uur. De brieven, waarin veelal om de vrijlating van de gevangenen wordt gevraagd of om een eerlijk proces, zijn gesteld in de taal van het be treffende land. Een Nederlandse vertaling is erbij, zodat u kunt lezen wat u schrijft. Wilt u meer informatie over de maandelijkse schrijfavond, dan kunt contact opnemen met Ine ke Borg, tel. 943887 LEUSDEN - Dinsdag aan het eind van de middag liepen de au to's van de heren Van N. uit Leusden en M. uit Scherpenzeel materiële schade op nadat ze op de Laapeerseweg met elkaar in botsing waren gekomen. De heer M. reed op de Lapeerseweg en moest enigszins uitwijken op de smalle weg voor een tegemoet komende auto om elkaar te laten passeren. Hierbij kwam hij in botsing met de heer Van N. die op een uitrit stond te wachten om de weg op te draalen. De te gemoetkomende auto Is onbe kend gebleven. Van de aanrij ding zal een proces verbaal wor den opgemaakt. LEUSDEN-Maandagavond 13 september houdt de Nederland se Christen-Vrouwenbond, afde ling Leusden-centrum haar eer ste vergadering. De bijeenkomst begint om kwart voor acht en wordt gehouden in het Diensten centrum aan de Burgemeester de Beaufortweg. De heer H. Wolzak uit Amster dam zal spreken over het leven van christenen in de Sovjet-Unie. Ook niet-leden die geïnteresseerd zijn in dit onderwerp zijn van harte wel kom.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5