ek op Den Haag bij n van de eerste paal ongerencentra en S0CCLE hielden zondag „Open huis" „Leusden eerste prioriteit" BOUW HOUTEN WONINGEN - VOLGENS PLANNING - VOLGENDE MAAND Dodelijk ongeval Jongeren presenteren zich op Don Bosco- marktdag Open dag bij BJ internaat De Hohorst JJÜOR DE BOUW VAN 127 WONINGWETWONINGEN Reanimatie redt leven i Leusder Krant j Lichtmast om ver gereden Vandaag in de Leusder Krant BIJ VERDELING CONTINGENTEN: FOTO-KOPIE NODIG? Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Tele* B.D.U 40261 Giro 871441 - Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Kritiek op het woningbouwbeleid van poli tiek Den Haag was de teneur van diverse toespraken die vrijdagmiddag werden ge houden ter gelegenheid van het slaan van de symbolische eerste paal voor 127 woning wetwoningen in Claeveren- blad/Wildenburg. Zo liet voorzitter J. van der Weijden van de Woningstichting Leus den weten dat er in Den Haag „anders gestudeerd" moe' worden en verbaasde ir. Kool van het Nederlands Christe lijk Instituut voor Volkshuis vesting zich over de schrij nende tegenstelling van werkloze bouwvakkers aan de ene kant en de achterstand in het woningbouwpro gramma in Nederland aan de andere kant. De voorzitter van de Leus- dense woningstichting zei dat er eens gestudeerd moet worden op het idee om het rijksgeld, dat aan uitkeringen voor werkloze bouwvakkers wordt besteed, in te zetten voor investeringen in de bouwwereld. ,,De risico's die daaraan zijn verbonden, moeten dan maar worden genomen", al dus Van der Weijden. Hij sprak verder zijn teleurstelling uit over de gegroeide onzekerheid rond de sociale woningbouw in het plan Claeverenblad/Wildenburg. Eigenlijk hadden we nu de eer ste paal moeten slaan voor de bouw van 625 woningwetwonin gen maar door het snoeien door het Rijk op de gesubsidieerde woningbouw moeten we ons nu voorlopig beperken tot 127 wo ningwetwoningen", aldus de WSL-voorzitter Directeur Kool van het Neder lands Christelijk Instituut voor Volkshuisvesting (een koepel van de christelijke woningbouw corporaties) was het met Van der Weijden eens dat er aktie onder nomen moet worden door de overheid op de Nederlandse bouwmarkt Het terugschroeven van het woningbouwprogramma vond hij dan ook een slechte zaak. Kool was echter verheugd over de lage gemiddelde huur van 413 gulden voor de 127 wo ningwetwoningen. Deze lage huursom is bereikt door onder meer de stlchtings- kosten van de woningen laag te houden. De symbolische eerste paal werd geheid door de heer C. van Vlerssen, hoofd bureau nieuw bouw bij de Direktie van de Volkshuisvesting in de provincie Utrecht. Iiidagmiddag werd de eerste symbolische paal door de heer C van Vlerssen van de provinciale Direktie i de Volkshuisvesting geslagen. De heer Van der Weijden, voorzitter van de Woningstichting Leusden, ti/dens zijn toespraak ter gelegenheid van het slaan van de eerste paal voor 127 woningwetwoningen. LEUSDEN Het idee, om gezamenlijk te starten met het euwe jeugdwerk-seizoen, bleek niet zo gek geweest. De ]ze waarop de diverse jeugdcentra in Leusden zich zondag- Iddag presenteerden gat de bezoeker een aardig idee van li er zich in de diverse jeugdhonken afspeelt op de "nor- Ie" clubmiddagen of -avonden. De fraaie rode dubbeldekbus waarin ambulant jeugdfuncti- onaris Pim van Esch zondagmiddag rondtoerde om van daar uit geïnteresseerden voor te lichten over het jeugdwerk, trok veel bekijks. De uit vier man bestaande muziekgroep Bub- blin'Toorop and Friends die met de bus meetrok om her en der op te treden trok op zich al veel publiek naar de jeugdcentra. Onath«nkeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Qeopend. Zaterdags gesloten. Om het geheel zondagmiddag te doen slagen had de jeugdraad veel werk verzet. Niet alleen reed er een informatiebus rond waar men allerlei informatie kon ver krijgen.over het jeugdwerk, tus sen de diverse centra reden er ook nog eens twee minibusjes, die belangstellenden gratis van het ene naar het andere jeugd honk brachten Vooral de jeugd zelf had al snel door dat dit een uitstekende gelegenheid was om eens op bezoek te gaan bij hun collega's even verderop in het dorp We signaleerden "Rockers" in het R.K Jeugdcentrum De Til en trouwe bezoekers van dit laatste centrum in het centrum voor open jeugd- en jongerenwerk "De Geut". De meeste centra hadden hun best gedaan om ook een foldertje te maken met daarin de meest Het gebeurde n "Afin baA?. belangrijke informatie over hun aktiviteiten. ACHTERVELD In Achterveld was het centrum De Moespot opgenomen in de minibus-route. In het Achter- veldse sociaal-cultureel centrum trad de popgroep "Dinges" op, een formatie die zich als één der eersten in Nederland bezighield met Nederlandstalige pop. Mede door dit optreden werd het zon dagmiddag erg gezellig in De Moespot. Ook in Leusden-Zuid viel er iets te beleven al werd hier duide lijk dat deze woonkern grote be hoefte heeft aan een eigen jon- gerenaccommodatie. De groep JUID, bestaande uit jongeren die al jaren ijveren voor een eigen onderkomen had voor de zon dagmiddag en -avond'éen lokaal van kleuterschool "De Woelige Hoek" gehuurd, naar men hoopt hun toekomstige thuishonk. Zondagmiddag had men het lo kaal echter niet nodig omdat men alles in de openlucht kon af handelen. Voor de wat jongere jeugd had JUID zondagmiddag een vossenjacht op het pro gramma staan 's Avonds werd er voor de ouderen een film ge draaid ROCKERS Dat het clubhuis van "De Roc kers" met de fraaie naam "Rust in vree" niet meer lang kan blijven staan op de huidige plek kon ie dere bezoeker zondagmiddag zelf wel zien Stond het clubhuis een paar maanden geleden nog op een behoorlijke afstand van de bebouwing, nu heeft men al buren op enkele meters afstand van de opgeworpen "geluids wal". Niet alleen de jeugd bleek zon dagmiddag belangstelling te hebben voor de diverse jeugd honken. Duidelijk was dat ook ouders van de gelegenheid ge bruik maakten öm eens te gaan kijken waar zoon of dochter nu eigenlijk regelmatig verblijft Al met al kan gezegd worden dat de jeugdraad in haar opzet is geslaagd GEMEENTERAAD Er reed zondagmiddag nog een vierde bus door het dorp Het ging niet om een luxe touringcar waarin raadsleden hadden vervolg op pagina 3 (Van één onder verslaggevers) LEUSDEN Wethouder Jan Wagenaar heeft vrijdag middag nogmaals een lans gebroken voor meer contin genten voor de sociale wo ningbouw (premiekoop en woningwet) In Leusden. Hij drukte de heer C. van Viers- sen van de provinciale Direk tie van de Volkshuisvesting op het hart bij het Rijk meer van dergelijke contingenten los te peuteren. „Want Leus den heeft de eerste priori teit", aldus Wagenaar die zich wel eens vaker druk maakt om meer gesubsidieerde wo ningbouw in zijn gemeente. De wethouder hield zijn pleitrede ter gelegenheid van het slaan van de eerste paal voor 127 woningwetwonin gen in. Claeverenblad/Wil denburg. Volgens Wagenaar moet Leusden de eerste pri oriteit krijgen bij de verdeling van de contingenten vanwe ge de lij.st van 1000 woning zoekenden in de huursector en vanwege de taak om in het kader van de versnelling wo ningzoekenden uit de regio op te vangen. „En wij zijn in staat om in Leusden goed en goedkoop te bouwen", aldus de VVD-wethouder voor ruimtelijke ordening en openbare werken. Van de gelegenheid werd vrijdagmiddag gebruik ge maakt om aan de heer Van Vierssen een aanvullende contingentenbeschikking te overhandigen voor 38 goed kope woningen in vlek B. Zo als bekend wordt het plan Claeverenblad in vier fasen (de vlekken A tot en met D) uitgevoerd. In vlek A is men nu bezig met de bouw van 90 premiekoopwoningen en 127 woningwetwoningen. Het woningbouwprogramma voor de andere vlekken staat nog niet defenitief vast in ver band met 'de onzekerheid over de contingentenverde ling. Mevrouw Van de Wolfshaar wilde met haar fiets de Randweg oversteken in de richting van Leusden centrum. Bij de krui sing werd haar uitzicht belem- Met zeer zwaar letsel is de fietsster naar De Lichtenberg overgebracht waar zij in de avond aan haar verwondingen is overleden. LEUSDEN Op zondag 19 september vindt op het terrein van Huize Don Bosco, aan de Dodeweg in Leusden, een Don Bosco-Marktdag plaats. Vanaf één uur presenteert een groot aantal groepen, die met en voor jeugd en jongeren werken, zich zelf en hun aktiviteiten met be hulp van dia's, films, tentoonstel ling, dlskussie, door demonstra ties van sporten, spelen, dans, muziek. Om vijf uur vindt een eu charistieviering plaats met als thema 'Jeugd en jongeren', ver zorgd door Jongeren-op-Wegen Brasil-op-Weg en eventueel aan wezige jongerenkoren. De Salesianen van Don Bosco die deze markt organiseren, ge ven daarbij deze toelichting. 'Het valt ons op dat veel mensen in onze dagen een vrij eenzijdig beeld hebben van de jongeren. Ze schijnen alleen maar jonge ren te kennen die agressief zijn of drugs gebruiken Maar er is veel meer gaande onder jeugd en jon geren Veel jongeren houden zich met heel andere zaken be zig Echt belangrijke dingen als vrede, het milieu, zin geven aan je bestaan, de armoede, het recht van de onderdrukte en uitgebuite volken en groepen. Vaak ziet men te weinig wat er achter zit, als jeugdigen een ander gedrag vertonen dan we gewéhd zijn.' Op de marktdag willen ze daarom proberen een bredere en diepere kijk te geven op de geva rieerde wereld van jeugd en jon geren in onze dagen Daarom zal het een marktdag zijn over wat onder hen leeft Verschillende soorten jeugdigen zijn uilgeno digd om op die dag een beeld te geven van hun wereld, van hun interessen en van de dingen die hun ter harte gaan. Nadere informatie over de Don Bosco-Marktdag is te krijgen bij Cees van Luyn, p/a Centrum "Jongeren op Weg", Pomphui- weg 106, 7346 AN Hoog-Soeren. LEUSDEN Het internaat voor bijzonder jeugdwerk 'De Hohorst' aan de Heiligenberger- weg houdt zaterdag 25 septem ber een open dag. De Leusdense bevolking kan op die manier ken nismaken met het wel en wee in De Hohorst. Van 11.00 tot 17 00 uur kan men door middel van een video voorstelling, een diaserie, een tentoonstelling en open lessen een idee krijgen hoe de hulpver lening in het internaat is. Het ge heel wordt met een feestelijk tin tje omlijst, want er zijn een rom melmarkt, volksdansdemonstra- ties, poppenkastvoorstellingen en een ballonwedstrijd. Wie nog spullen heeft voor de rommel markt kan bellen naar het inter naat (telefoon 942444). De spul letjes worden dan woensdag middag 15 september opge haald In deze krant van 20 april '82 verscheen een uitgebreid artikel over 'het grote witte huis aan de Heiligenbergerweg'. De Hohorst LEUSDEN - De heer Z. uit Rot terdam heeft zijn leven te danken aan het snelle optreden van de GG GD. Bij het benzinestation aan de Doornseweg kreeg de Rotterdammer zondag plotse ling ademhalingsmoeilijkheden boekhouding Rozendaallaan 9 Leusden-C. ...".no..nnjKj we,. per. soonlijkheid wordpqoor en een hartstilstand. De mensen van de GG GD die zeer snel ter plaatse waren, konden de man reanimeren waarna de heer Z. werd overgebracht naar de afde ling hartbewaklng van De Lich tenberg. Volgens een woord voerder van de politie Is de toe stand van de inwoner uit Rotter dam aan de beterende hand. LEUSDEN - In de nacht van zondag op maandag is op de kruising Zuiderinslag en Groene Zoom een lichtmast omver gere den. Op de weg zijn flinke rem sporen te zien. De dader is na het gebeuren echter doorgereden. De rijkspolitie stelt een onder zoek Is. ting, Zwarteweg 16a, telefoon 941247, VI6. DINSDAG 14 SEPTEMBER 1982 - 14e JAARGANG NO. 41 [Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De bouw van veer- Jg houten woninkjes In het deel- ilan Munnikhove van de Tweede ase gaat volgende maand van larf. Volgens gemeentevoor- Ichter Hans Hermans gebeurt lat geheel volgens de planning, tet wachten Is thans op de goed- leurlng door de provincie van de «erkoop van in totaal veertig ka- reltjes grond aan de firma's Suo- nl Blokhutbouw en Bouwmees- er. De goedkeuring van dit aadsbesluit wordt in de loop an deze of volgende week ver richt. Vervolgens kan de over- Iracht van de grond plaatsvin den en kunnen de genoemde be drijven aan de slag. De gemeente hoopt dat niet veel later ook begonnen kan worden met de bouw van nog eens twintig houten woningen voor kleine huis houdens Deze zouden, zoals be kend, gebouwd gaan worden door de tirma Vikinghus te verbreken, •mdat men ten zeerste twijfelde aan de financiële positie van het bedrijf. Tegelijkertijd ontstond er contact met de firma Traehus, die nu wellicht dit deel van het projekt zal realiseren. Maar Traehus. dat gerund wordt door Anneke Fraiquin uit Leusden-Zuid, heeft nog slechts voor een derde deel van het te bou wen aantal woningen potentiële ko pers gevonden. Bovendien zal ook Traehus, wanneer het tot een over eenkomst met de gemeente komt, een garantiesom op tafel moeten leggen. Het gemeentebestuur ver langde dat indertijd ook van Vin- kinghus, terwijl ook Suomi Blokhut- bouw een garantiesom naar de ge meente heeft moeten overmaken. Gemeentevoorllchter Her mans spreekt het bericht tegen, dat het gehele projekt niet van start zou kunnen gaan vanwege problemen tussen de gemeente Leusden en Vikinghus. Dat meldde zaterdag de Amersfoort- se Courant. Direkteur Groen van Vikinghus zou bezig zijn juridi sche stappen tegen onder meer de gemeente Leusden voor te bereiden. Hermans: „We hebben van die juridische stappen nog niets gemerkt. Maar afgezien daar van, wanneer de provincie goedkeuring heeft verleend en de overdracht van de grond heeft plaatsgevonden, kunnen Suomi en Bouwmeester aan het werk. We hopen dat vrijwel tege lijkertijd ook de derde partner In het projekt aan de slag kan. Als dat niet zo Is, Is dat jammer." Beleid van gemeente kan leiden tot ontslag ambulant funktio- narispag. 3 Het oosten in De Hamershofpag. 3 Prijzen onder druk op kindermarkt pag. 3 CTW in nieuw gebouw, maar geen groei aantal werknemers pag. 5 Open dag Latent Talentpag. 5 Mens en z'n hobbypag. 7 Truckershow Leusden- Zuldpag. 7- Sportpag. 9 LEUSDEN - Vrijdagmorgen heeft zich op de kruizing Zwarte weg en Randweg een zeer ern stig ongeluk voorgedaan waarbij de 31-jarige mevrouw Van de Wolfshaar-Woolderlnk uit Stou- tenburg om het leven Is geko men. merd door een vrachtwagen die naast haar stond om eveneens de kruising over te steken. Toen zij toch de rijweg wilden overste ken werd zij geschept door een auto die van links kwam. Deze auto werd bestuurd door de heer J. uit Leusden.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1