I beleid van gemeente kan leiden ot ontslag ambulant funktionaris Vredesweek in Leusden Fakir, buikdanseres, slangenmens en zangers in „De Hamershof Prijzen onder druk op kindermarkt lestuursleden tijdens Jeugdraadvergadering KWF-collecte Collecte leusder hrant VIERING TWEEJARIG BESTAAN Kindercantorijen repeteren weer Talenpraktikum Amersfoort Promotieconcert Stichting Valleiconcerten DINSDAG 14 SEPTEMBER 1982 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Het beleid van het nieuwe gemeentebestuur zal ogelljk leiden tot het ontslag van de ambulant funktionaris Igend jaar augustus. Tijdens de vergadering van de Jeugd- id, vorige week donderdag in de commissiekamer van het jde gemeentehuis, moesten de bestuursleden wel tot die inklusie komen. Dit op grond van de inhoud van een ge- lentelijke brief over de positie van de ambulante funktiona- voor het jeugd- en jongerenwerk èn de inhoud van het ileldsprogramma. Je gewraakte passage uit het leesprogramma luidt als Igt: „De kadervorming van |willlgers voor het opzetten en geleiden van activiteiten In de [schillende sectoren van het ciaal-cultureel werk zal wor- ondersteund. De bekosti- sg van professionele krachten worden beperkt en zal in prin- ie- Indien dit in bepaalde ge ilen voor het geven van eerste izetten noodzakelijk is - eds van tijdelijke aard zijn." vervolgens: „Er zal vóór (81-1983 een beslissing wor- n genomen terzake van de iktle van ambulant funktlona- n het gemeentelijk schrijven rdl het bestuur van de Jeugd- id op de hoogte gebracht van i raadsbesluit waarin de periode irover de salaris- en bij- nende kosten van een ambulant funktionaris worden gesubsidieerd, wordt verlengd van 1 februari 1983 tot 1 augustus 1983. Aan de jeugd raad wordt gevraagd om evenals binnen andere adviesorganen een diskussie te voeren over het jeugd- en jongerenwerk in de gemeente Leusden en de resultaten van die diskussie voor 1 januari aanstaan de aan het college mede te delen. Konkrete beslissingen zouden voor de maand mei dienen te vallen. DISKUSSIE De Jeugdraad is vastbesloten zich te verzetten tegen de beslis sing van het gemeentebestuur. Door deze gemeentelijke beslis sing is het de tweede keer dat van het dienstverband met de ambulant funktionaris, Van Esch, verlengd wordt. Hieruit volgt volgens voorzit ter Cloosterman automatisch een vaste aanstelling. Men wil de ge meente om inhoudelijke redenen van het beleid inzake de ambulant funktionaris vragen. Men zal ge hoor geven aan het verzoek van het college om over de vorm en inhoud van het jeugd- en jongeren werk in de gemeente Leusden een diskussie te houden. Men zal die diskussie alleen niet beperken tot het besfuurvan de Jeugdraad. Men zal proberen alle betrokkenen bij het jeugd- en jongerenwerk in deze gemeente aan deze diskussie te laten deelnemen. De resultaten van die diskussie kan het gemeentebestuur tege moet zien. Verder bezint men zich op het starten van een (AROB)pro- cedure tegen de overheidsbeslis- sing waardoor Leusden de ambu lant funktionaris in het jeugd- en jongerenwerk zou verliezen. Van Esch haalt zelf in een reaktie aan wat de konsekwenties zouden zijn: ,,lk hoop dat ze weten wat ze doen. Het jeugd- en jongerenwerk zou als los zand uit elkaar vallen. Binnen de kortste keren zou het gedaan zijn met het jeugd- en jongeren werk. Er zou niets meer zijn. En zie dat maar weer opnieuw op te bou wen". STICHTING MOESPOT Een minder bewogen subsidie- diskussie was die over ,,De Moes pot". Onlangs is in Achterveld Stichting KLONT opgeheven De aktiviteiten die deze stichting orga niseerde zijn door een nieuwe stichting, Stichting de Moespot, overgenomen. Deze nieuwe Stich ting heeft als doelstelling het bevor deren en realiseren van sociaal- culturele activiteiten binnen de ge meente Leusden, in het bijzonder Achterveld. Op het ogenblik draait deze stichting met een tekort. On danks verhogingen van toegangs prijzen in het komende jaar ver wacht men ook in 1983 een tekort van ruim zesduizend gulden. In verband hiermee heeft de Stichting Moespot een gemeentelijke subsi die aangevraagd. Twee bestuurs leden waren bij de vergadering van de Jeugdraad aanwezig om de be groting toe te lichten. De Jeugdraad besloot het ge meentebestuur te adviseren een hoger subsidiebedrag te verle nen dan was aangevraagd In ver band met niet-vermelde onvoor ziene uitgaven. Naar Stichting Moespot toe adviseerde men eerder een beroep te doen op een startsubsidie dan op een jaarlijks aan te vragen aktivitel- tensubsldle. Eerstgenoemde pot zou groter zijn en susldle daaruit sneller worden verleend. afhankelijk nieuwsblad or de gemeente Leusden. rschijnt elke dinsdag en nderdag. ferantwoordelijke edaktie: lert Vos rfarnix Kreijns (pl. verv.) ledaktie: iertien Engelkens ■aspar van Loo. nlevering kopij en ad vertenties: (oor het dinsdagnum- mer tot uiterlijk maan- lagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag- lummer tot uiterlijk voensdagmiddag 12.00 edaktetie en admini- 'ratie: Kantoor Leusder rant, Rozendaallaan 9, eusden-Centrum. Op erkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en an 13.30 tot 17.00 uur. bonnementsgeld: 54,20 per jaar; 27,60 oer half jaar; 14,05 per iwartaal. (lachten bezorging: (Is abonnee dient u de irant voor dinsdag- of londerdagavond 18.00 lur te hebben ontvan- |en. Is dat niet het geval, leem dan kontakt op net onze hoofdagent be- orging (dinsdag en don- Ierdag tussen 18.30 en 9.30 uur), tel. 033- 140691. Bij geen gehoor :unt u kontakt op nemen net onze inspekteur be- orging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: )e meeste in de Leusder (rant gepubliceerde fo- o's kunt u nabestellen net uitzondering van rchief- en historische oto's), bij vooruitbeta- ing van 5,- per exem- ilaar (formaat 13 x 18 n) op giro: 871441 l.n.v. BDU b.v. te Barne- 'eld, met duidelijke ver- nelding van gewenste oto, aantal, nummer 'an krant, pagina waar- >P de foto werd ge- ilaatst. U kunt ook kon- ant betalen op ons kan oor, Rozendaallaan 9, eusden/Centrum. Jngeveer drie tot vier feken na betaling ont-V 'angt u de gewenste fo- o's thuis. LEUSDER KRANT is een Save van de BDU-kranten- hbinatie te Barneveld. LEUSDEN De jaarlijkse vre desweek van 18 tot 25 september staat weer voor de deur en ter ge legenheid daarvan weer de no dige aktiviteiten. De Vredeskrant '82 is inmid dels verschenen. Dit jaar een evenwichtige krant met veel za kelijke informatie, maar ook een interview met de bisschop van Haarlem, Mgr Zwartkruis en een artikel over ,,de Bewapening en de Bergrede" als bezinning op de christelijke houding ten aanzien van (kern)bewapenlng. Verder interessante artikelen over ..Kernvrije Gemeenten", de konferentie in Genève en andere belangwekkende zaken. En ook de jongerenvredeskrant, waarin een leerling van een middelbare school zegt: ..Ik weiger kinderen op te voeden in een wereld met zulke verschrikkingen en het ge vaar van verminking. Het is mo gelijk dat de wereld er over twee seconden niet meer is, toch maak ik wel plannen voor de toe komst, omdat ik leef zolang ik ^f." Een krant die zeker de moeite van het lezen waard is. Te koop in de IKV-kraam in de Ha mershof op zaterdag 25 septem ber a.s. De programma's voor Leusden en Amersfoort zien er als volgt uit: 15 september, Aanvang 20.00 uur Thema-avond in ,,De Kom" naast de St. Jozefkerk. Spreker: Cor Arends van Pax Christi over Koude oorlog en de rol van de vredesbeweging" 18 en 19 september. Vredes- diensten in de St. Jozefkerk Pas tor A Goes 21 september, Aanvang 20.00 uur Thema-avond in het Tref punt in Leusden Zuid. Spreker: Prof H.W. de Knijff over ..De Bergrede en het vijandsdenken". 25 september: Informatiestand IKV op de Hamershof met de Vre deskrant '82. Er worden vredes- bloemen met wensen uitgedeeld op Hamershof en Biezenkamp. 26 september, Aanvang 10 30 uur: Vredesdienst in de Marcus- kerk. Ds N.J. Flink. Na afloop koffie 29 september, Aanvang 20.00 uur: Thema-avond in de Marcus- kerk, Leusden Centrum Spreek ster: Mevrouw Greetje Witte- Rang over „Vredesopvoeding". AMERSFOORT 18 september van 10.00 tot 17.00 uur: Vredesmarkt op de Varkensmarkt. 19 september, Aanvang 11.30 uur: Oecumenische vredes dienst. Ds van Ginkel en deken Hoorneman. 21 september, Aanvang 20.00 uur: Gezondheidszorg en Kern wapens. Discussie-avond in ,,Zon en Schild". 23 september, Aanvang 20 00 uur Debat tussen het ICTO en het IKV onder leiding van de Raad van Kerken. Plaats: Doops gezind Centrum 11 oktober, Aanvang 20.00 uur: Vredesopvoeding. Inleider S C Derksen: ,,Hoe leren we de vrede?" Plaats: Doopsgezind Centrum. Deze recente luchtfoto van Janus Visser brengt winkelcentrum De Hamershof goed in beeld. Links boven het in aanbouw zijnde gemeentehuis en de open plek waar wellicht eens een warenhuis wordt gebouwd. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Winkelcentrum De Hamershof bestaat twee jaar. Ofschoon deze woon/winkel concentratie nog niet echt af is, immers een warenhuis staat op het. verlanglijstje van veel mid denstanders, wordt in verband met het tweejarig bestaan toch goed feestgevierd. Volgens de organisatoren moet de viering nog beter worden dan vorig jaar bij het eenjarig bestaan. Toen bezochten naar schatting 30.000 mensen de avondmarkt, die ook nu op het programma staat. Het Hamershof-feest wordt donderdag 16 september ge opend door een optreden van de New Orleans Syncopators. Deze jazz- en dixielandband bestaat uit zes man en heeft inmiddels zijn 25-jarig bestaan achter de rug. Het optreden van de Synco pators begint om 19 00 uur en duurt tot 21.00 uur. Vrijdagavond 17 september staat volgens de organisatoren in het teken van het betere hit-werk. Ze hebben het damesduo May- wood voor een half uur weten te contracteren. De Friese zusjes zijn vanaf 19.00 uur te beluiste ren. Een uur later is de microfoon voor zanger Oscar Harris. In een veertig minuten durende show brengt hij oude successen en evergreens. De Hamershof staat zaterdag 18 september in het teken van de inmiddels bekende avondmarkt. Een kleine vierhonderd kraam pjes zal voor elck wat wils wat aan te bieden hebben. Behalve de stands waarin iets gekocht kan worden, zijn er ook vele waarin de bezoeker zelf iets kan doen of kan kijken naar demon straties. Voor amusement is op deze avond ook gezorgd Vanaf 18.00 uur zijn de twee podia in het winkelcentrum steeds bezet. Artiesten die deze avond optre den zijn Alexander Curly, slan genmens Maurice Delmonte, de Roemeense zanger Victor, trom- petiste Jacqueline, country- groep Sterling, buikdanseres Sa- myra, the Solitair Musicman, Wilma en dans- en showgroep de Ebony's. Verder zal zaterdagavond nog een poging gedaan worden om twee 'wereldrecords' te vestigen. Fakir Mr. Satoh gaat proberen het record 'spijkerbed liggen' scherper te stellen door zich op dat bed met een gewicht van 600 kilo neer te vleien Als dat lukt is het een verbetering met 120 kilo. Daarnaast zal de Rotterdamse politieagent Jan Pijtsman probe ren het wereldrecord 'telefoon boeken scheuren' te verbeteren Aan ouders met kleine kinde ren hebben de winkeliers ook ge dacht. Tijdens de avondmarkt Is er van 18 tot 22 uur een kinder crèche geopend naast de ABN- bank. De kinderen zullen daar bezig worden gehouden met spelletjes, kinderfilms en voorle zen. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De wil om toch maar iets te verkopen en een grote concurrentie hielden de prijzen op de kindermarkt in de Biezenkamp erg laag. Toch le ken de meeste "marktlui" zater dagmiddag over het algemeen erg in hun schik met de behaalde omzet. Een omzet die overigens bleek te variëren van een paar kwartjes tot een behoorlijk aantal tientjes. Ook afgelopen zaterdag werd de kindermarkt in het winkelcen trum De Biezenkamp weer een groot succes. Voor de grote va kantie trok de markt zo'n drie- vierhonderd adspirant markt- vervolg van pagina 1 plaatsgenomen die zich wilden laten voorlichten over de diverse accommodaties die SOCCLE beheert. Omdat het hier in de meeste gevallen gaat om gebou wen die voor een groot deel ge bruikt worden door de jeugd had het bestuur van SOCCLE inge haakt op het initiatief van de jeugdraad Van alle gemeente raadsfracties, uitgezonderd die van SGP/GPV waren raadsleden in de bus aanwezig In Frank Nieuwenhuysen van de jeugd raad en Marijke Bakker, secreta resse van SOCCLE had men twee uitstekende rondleiders. De rondreizende raadsleden kregen op deze wijze een uitste kend idee van de gebouwen die SOCCLE voor de gemeente be heert en de aktiviteiten die er plaats vinden. Meermalen kwam het tot behoorlijke pittige discus sies op de momenten dat men uitstapte om ter plaatse pools hoogte te nemen. Zo maakte een bestuurslid van JUID nog eens goed duidelijk hoe de problema tiek ligt in Zuid, een kans die het bestuur van JUID niet al te vaak geboden wordt. kooplui, zaterdag waren het er minstens zoveel. Volgens de aankondiging zou de markt van twee tot vier uur worden gehouden, de eerste kin deren liepen echter al rond ne gen uur 's morgens met hun han del in het winkelcentrum om de meest geschikte plek uit te zoe ken. De laatste kinderen vertrok ken toen alle winkels al gesloten waren. Het vaststellen van de ver koopprijzen bleek ook zaterdag weer geen eenvoudige zaak. Want wat te doen als je met een grabbelton naar de markt komt, een prijskaartje hebt gemaakt van "één maal grabbelen - f 0,25" en je naast iemand gaat staan die voor een keertje graaien in de ton maar één dubbeltje vraagt. In dit geval werd éénmaal grabbelen snel veranderd in "twee maal grabbelen voor een kwartje", in de hoop toch nog wat klanten te trekken Hetzelfde ging ook op voor overjarige tijdschriften. Vol opti misme bleken er kinderen naar de markt gekomen te zijn in de stellige overtuiging dat ze hun oude jeugdbladen wel konden slijten voor een fors bedrag Te leurgesteld moest men echter vaak vaststellen dat de verkoop prijs die men in gedachten had bij lange na niet gehaald kon worden Wat zaterdag opviel was dat de meeste kopers zich niet zonder meer wilden neerleggen bij de prijs die de verkoper vroeg Overal werd dan ook druk onder handeld over de verkoopprijs Om toch maar iets te verkopen bleek de handelaar vaak bereid flink water bij de wijn te doen Behalve "oude troep" waren er ook een aantal originele zaken te koop Het zelf maken van siera den is kennelijk helemaal "in", want sieraden waren er te kust en te keur Ook hier hetzelfde beeld van zéér lage prijzen. Een enke ling ging zelfs zo ver dat de siera den geheel naar wens ter plaatse gemaakt werden Op de markt werden naast ca via's, die voor twee gulden per stuk van eigenaar wisselden ook "wandelende takken" aangebo den voor de somma van één kwartje per stuk Op zich een aar dige aanbieding, waar echter weinig gebruik van werd ge maakt Want wat moet je begin nen met zo'n klein beestje als je geen geschikte huisvesting hebt voor zo'n buitenissig "huisdier". Op de markt kon men ook "aanmaaklimonade" kopen voor twee kwartjes per beker Meer malen hoorden we dat de jeugd dit maar afzetterij vond omdat zulke limonade veel goedkoper verkocht moest worden. Absolute topper in de"horeca- achtige" activiteiten op de markt was het kraampje van de gebroe ders Hoekstra Zij vervaardigden pannekoeken in hun zelfgetim- merde kraam. De prijs van twee heitjes die zij voor hun etenswaar vroegen bleek beter in de markt te liggen Men moest soms in de rij staan om wat van de lekkernij te kunnen krijgen Zelfs toen de broers even naar de voetbalclub moesten ging "hun handel" ge woon door Een vriendje nam het even over Zagen we over het algemeen erg tevreden gezichten, één jonge handelaar had het na af loop minder naar zijn zin. Vol op timisme had hij op een zelfge- maakte kar, die overigens "Tor- pedo" genoemd werd een prijs- j kaartje gehangen van f40,—i Een bod van f 30,— had hij op de helft van de markt nog afgesla- gen, zo deelde de jonge markt koopman vol optimisme mee. Zijn "torpedo" ging echter weer i mee naar huis. Vijfentwintig gul den, de prijs waarvoor het ver voermiddel aan het einde van de markt werd aangeboden, bleek iedereen nog te hoog te vinden. LEUSDEN De kindercanto rijen van de Dorpskerk en de Marcuskerk zijn weer begonnen met de repetities. Kindercanto rijen zijn zanggroepen die bij deze kerken horen en zingen tij dens kerkdiensten. De kindercantorij van de Mar cuskerk oefent iedere donder dagmiddag van vier tot vijf uur in het kerkgebouw. Aanmelden kan bij mevrouw Nobel, tel. 941882. De zanggroep van de Dorpskerk oefent iedere donderdagavond van kwart voor zeven tot half acht. Aanmelden kan bij de heer Breimer, tel. 944891. LEUSDEN De collecte van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding heeft in leusden-centrum f 11 229,92; in Leusden-zuid f 3095,16; in Stoutenburg f915,60 en in Ach terveld f 1364,75 opgebracht. Alle collectanten en gevers wor den hartelijk dank gezegd voor hun medewerking en giften Speciale intensieve kursussen spreekvaardigheid English in management English in marketing English in computing English in banking English in engineering English for secretaries Francais économique et commercial Wlrtschaftsdeutsch Int.: 033-729097. LEUSDEN Stichting Vallei concerten organiseert vrijdag 24 september een promotieconcert in aktiviteitenhal De Korf. Het wordt een klassieke uitvoering door het strijkorkest Musica Montana. De stichting is blij te kunnen beschikken over De Korf, omdat er vroeger geen goede concert zaal in Leusden-centrum voor handen was. Voor een uitvoering „Het gebeurde no aak dat "■«in baö*L. moest de stichting altijd uitwij ken naar de N.H.-kerk in Leus den-zuid die echter moeilijk te bereiken is voor mensen uit Leusden-centrum zonder ver voer De toegangsprijs voor het pro motieconcert bedraagt vijf gul den Jeugd tot 18 jaar mag gratis naar binnen Aanvang 20.15 uur. LEUSDEN - De collecte van het Prinses Beatrlxfonds voor de lichamelijk gehandicapten wordt in de week van 13 tot en met 18 september gehouden. ting, Zwarteweg 16a, telefoon 941247. too^ci 1-1 c

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3