chitterend gebouw, maar geen groei van het aantal werknemers „Voetreflex-massage", opper bij Latent Talent Revue Achterveld nogmaals opgevoerd iesprekskringen Raad van Kerken Vergadering Schoolraad 5EBOUW CULTUUR-TECHNISCH WERKVERBAND Verkgroep Milieu-educatie ionderdag bijeen KWIEK Hoe zullen wij de vrede leren? Het nieuwe stadhuis sneldrukwerk en fotokopieën bij Kwiek Buningh showt exclusieve lederen meubelen. DINSDAG 14 SEPTEMBER 1982 plaatselijk nieuws AMERSFOORT Op de grens van Amersfoort en Hoogland ligt boerderij De Schothorst. Tot voor kort was dit in 1938 ge bouwde oorspronkelijke boerenonderkomen een proefboer- gerij. Nu dient het als huisvesting van het Cultuur-Technisch Werkverband (CTW), een van de vier zogeheten verbanden van hel Regionaal Sociaal Werkvoorzieningsschap. Een instantie (ie de arbeidsgeschiktheid van invalide mensen wil bevorde- »n en instandhouden. Afgelopen vrijdag werd het nieuwe ge- jiouw van het CTW officieel geopend door demissionair minis- L. de Graaf van Sociale Zaken. Naar aanleiding van dit ge beuren een artikel over het werkverband (waarmee Leusden bok te maken heeft) en zijn schitterende boerderij De Schot horst. Vorige week werd hier en daar de laatste hand gelegd aan de afwerking van het nlerteur door Caspar van Loo Het Regionaal Sociaal Werk voorzieningsschap RSW, onder verdeeld in de verbanden geestelijk gehandicapten, licha melijk gehandicapten, admini stratief centrum (drukkerij) en CTW, roept bij velen nog steeds een verkeerde voorstelling op. „Oh, dat houdt debielen en woonwagenbewoners bezig", is de overheersende indruk. Dit kan vroeger gedeeltelijk waar zijn geweest, nu ligt het beoogde doel van het schap heel anders. Invalide mensen, van een afge keurde bouwvakker tot een geestelijk gehandicapte, kunnen in dienst van het RSW betaald werk doen. Dat kan in de werk plaats, in de drukkerij of bij het CTW, dat de aanleg en onder houd van groenvoorzieningen verzorgt, bestratingswerkzaam heden uitvoert, gebouwen on derhoudt en schoonmaakwerk- zaamheden in gebouwen ver richt. „Vroeger", zegt bedrijfsdirecteur H. Oosting van het CTW, was het werk veel beperkter én kosteloos. Toen wer den de mensen min of meer bezigge houden met het onderhouden van bos sen Nu is het werk meer waardig en zijn we gegroeid van 35 tot ruim 200 werk nemers bij het CTW". Het eerste object van dit verband, dat in 1969 door de gemeente Amersfoort aan het RSW werd toegevoegd, was de aanleg van een plantsoen in Hoevelaken. Onge veer tien jaar geleden was er voor het eerst sprake van een financiële vergoe ding aan het CTW voor verrichtte werk zaamheden. In 1973 kreeg het Cultuur- Technisch Werkverband een eigen (houten) gebouw in het Amersfoortse industrieterren ,,ln die tijd", zegt de heer Oosting, „kregen onze werkne mers langzaam maar zeker meer waar dering voor het werk dat ze deden. En dat was ook wel te begrijpen, want het was vroeger echt niet zo leuk om de hele dag een bospad aan te harken. Vanaf die periode werden steeds meer opdrachten aan het CTW betaald, om dat toen de regel „nuttige arbeid moet worden vergoed" opgeld deed Veel op drachten kwamen van de gemeente". Nu maken niet alleen die, maar ook par ticulieren, bejaardenhuizen en gezins vervangende tehuizen gebruik van de diensten van het CTW. BARSTENSVOL Vijf jaar geleden realiseerden be drijfsleider Oosting en ambtelijk secre taris van het Regionaal Sicoaal Werk voorzieningsschap, de heer H. Kuil zich, dat het houten gebouw van het CTW duidelijk te klein en ongeschikt was geworden Het zat op een gegeven moment barstensvol met materiaal, zo dat er bij wijze van spreken geen mens meer in kon. ,,We lieten toen ons oog vallen op boerderij De Schothorst, die net leeg was gekomen. Waarom juist dit pand? Deze huisvesting leek ons voor het CTW veel leuker en bovenal toe passelijker dan een gebouw in het in- dustieterrein", aldus de heer Oosting. Uiteindelijk werd „De Schothorst" voor 600.000 gulden gekocht. Maar daar mee was het RSW er nog lang niet Architektenbureau Van Hoogevest uit Amersfoort werd in de arm genomen om een verbouwingsplan te maken. Het interieur van de boerderij werd grondgi onder handen genomen om het ge schikt te maken voor het CTW Bouw bedrijf Van Buuren uit Leusden maakte kantoorruimte, een kantine, twee pro- duktieafdelingen (voor houtbewerking en schilderswerkzaamheden) en stal lingsruimten voor het wagenpark. Daar naast werd de boerderij hier en daar aan de buitenkant "hersteld en voorzien van een nieuwe rieten kap. Kosten: 1,6 mil joen gulden De financiering van het to tale projekt geschiedt door de gemeen ten Amersfoort, Leusden, Wouden berg, Scherpenzeel, Hoevelaken, Bun schoten-Spakenburg, Baarn, Soest en Maarn die deelnemen in het werkvoor zieningsschap. Zij krijgen deze kosten echter grotendeels vergoed door het -V"; Boerderij De Schothorst uit 1938 Van boerenbedrijf via proef boerderij naar huisvesting van Cultuur-Technisch Werkver band. ministerie van Sociale Zaken, die al met al tachtig procent voor zijn rekening neemt. PLAN Bedrijfsleider Oosting zegt „We heb ben nu een schitterend gebouw, dat zijn oorspronkelijk karakter heeft behou den. En wellicht hebben we een te luxu euze huisvesting, maar uitermate ge schikt"! In de bureaula van Oosting ligt nog een plan om op de grond rond de boerderij een zogeheten bedrijfstrai- ningafdelingin te richten Nieuwe werk nemers van het CTW zouden daar zon der de druk van te moeten produceren, opgeleid kunnen worden voor werk zaamheden die voor hen geschikt zijn. „Wij kunnen deze mensen dan obser veren en beoordelen of ze voor de ge kozen arbeid geschikt zijn. Bovendien kunnen we de nieuwe werknemers be ter begeleiden dan wanneer ze direct voor de leeuwen worden geworpen", aldus de heer Oosting Maar het Is echter nog de vraag of de bedrljfstrainlngafdeling ooit van de grond komt. Dat hangt nauw sa men met de groei van het aantal werknemers van het Cultuur-Tech nisch Werkverband. Die groei wordt namelijk door het ministerie sterk af geremd door bezuinigingen door te voeren op de personeelskosten. Die beslaan zo'n 80 tot 85 procent van de totale kosten. Dit jaar mag het werk nemersbestand van het CTW van het ministerie van Sociale Zaken slechts met één procent uitbreiden, dat neer komt op een vergroting van het per soneelsbestand met acht mensen. Ambtelijk secretaris van het RSW, H. Kuil, voegt daaraan toe: „Voor het volgend jaar moeten we ons houden aan de zogenaamde nulgroei: we krijgen dus geen geld voor meer werknemers. Hoe het in 1984 en daarna gaat uitzien, weet ik niet. Mis schien moeten we dan wel inprlmpen vla natuurlijk verloop". VOORUIT Al met al weinig plezierige vooruit zichten op een moment dat het CTW bezit heeft genomen van een nieuw gebouw, boerderij De Schothorst. Een ding is echter zeker: het Cul tuur-Technisch Werkverband kan een lange tijd, al dan niet met meer of minder werknemers, vooruit In een zeerfraaleen geschikteaccommoda- tle. van één onzer medewerkers) LEUSDEN De gemiddelde burger zal zich nauwelijks een oorstelling kunnen maken over de inhoud van een kursus die angekondigd staat als "voetreflex-massage". Toch blijkt juist leze kursus zich in een overweldigende belangstelling te mo len verheugen. Nog vóór de "open dag" die Latent Talent zon- lagmiddag hield, was de betreffende kursus al ruim volge- ioekt. De beslissing werd dan ook genomen om de kursus weemaal te geven. Inschrijven is er overigens niet meer bij oor de kursus die door Jelle Boorsma wordt gegeven. lijk >ori >ken- Veel belangstelling voor cursussen van Latent Talent Ook andere kursussen die in iet programma van Latent Ta int staan bleken zondagmiddag I snel "volgeboekt" De begi- erskursus "Yoga", boetseren, aaien, fijne keuken en bloem- chikken zijn allemaal kursussen lie met een "volle bak" van start aan. Ook de minikursus van ony Bult, vooral bekend om keramiek kerstgroepen bleek al snel volgeboekt. De kur sus neemt drie avonden in be slag. Volgens mevrouw Bult kan iedereen in deze drie avonden al leren hoe je zelf een kerstgroep kunt boerseren. „Trouwens, het hoeft niet direkt helemaal af", be nadrukt Tony Bult, „De drie ko ningen kwamen ook wat later bij de stal aan". De kursussen die wat korter lier worden de houten woningen gebouwd. duren blijken overigens over het algemeen goed in de belangstel ling te staan. Een kursus "brood deeg figuren maken" die slechts drie avonden in beslag neemt werd ook al snel volgeboekt, re den waarom ook in dit geval werd besloten dezelfde kursus twee maal te geven TALEN Opvallend is de wat geringere belangstelling voor de talenkur- sussen. Juist deze groep kursus sen trok altijd voldoende kursis- ten De talenkursussen zijn met ingang van dit seizoen wat langer geworden in een streven om een wat meer afgerond geheel te krij gen Een hele kursus omvat nu in de meeste gevallen 20 lessen, voor veel mensen misschien toch wel wat teveel van het goede De werkgroep Laten Talent gaat zich dan ook beraden of deze op zet toch weer niet moet verande ren om mensen de kans te geven wat eerder af te haken van de kursus als blijkt dat het niveau niet goed is of men om andere re den gedwongen wordt te stop pen. Zondagmiddag konden diege nen die een bezoek brachten aan de boerderij "Groot Krakhorst" een aardige indruk krijgen van het kursusprogramma dat Latent Talent nu al weervele jaren biedt Enkele kursussen gaan al erg lang mee. De heer Matijssen gaat bijvoorbeeld al voor de zevende maal in zee met een twintigtal kursisten De kursus die Gé Ma tijssen geeft heeft als titel "Sierschrift". De docent leert deelnemers aan de kursus hoe ze zelf een naamkaartje, een visite kaartje, een uitnodiging, een ad vertentie enz. kunnen maken De kursus werd al bezocht door deelnemers van 12 maar ook van 82 jaar. „Ik dacht dat de belangstelling voor Latent Talent zo langzamer hand wel eens zou gaan teruglo pen" aldus de voorzitster van de werkgroep Latent Talent Friedy Borghuis. Dit denkbeeld blijkt echter nog lang niet uit te komen. Ook dit najaar nemen weer en kele honderden Leusdenaren deel aan één van de ruim zeven tig kursussen die Laten Talent op het programma heeft staan. En thousiaste werkgroepleden en docenten zorgen ervoor dat La tent Talent nog wel een poosje meegaat. AMERSFOORT Ook in het tomende seizoen organiseert de Raad van Kerken verschillende lekumenische gesprekskrmgen. ,i Deze kringen zijn bedoeld voor: longeren met een oekumeni- »che relatie, die behoefte hebben met anderen ervaringen uit te Wisselen en informatie op te doen hen, die reeds enkele jaren nebben deelgenomen aan der- )elijke gesprekken en in hun be ginning wat verder willen gaan. 'oor hen denken we aan onder werpen als Godsbelevinq in jd. deze tijd, bidden vandaag, bijbel gebruik en wat dit betekent voor keuzen in het leven bezoekers van de experimen tele diensten in de St Aegtenka- pel in het komende seizoen The ma's uit het bijbelboekje Ruth dat in enkele van deze diensten ter sprake zal komenzullen aly gespreksstof dienen Alle kringen zullen geleid wor den door pastores uit verschil lende kerken. De eerste ge- spreksavond is voor alle groepen op donderdag 14 oktober 1982 om 20 uur in het Doopsge zind/Remonstrants Centrum, Stadsring 137. Inlichtingen bij het secretariaat van de Raad van Kerken in Amersfoort, Stadsring 137 (tel 19318 of 804003) KUNST EN CHRISTENDOM De Raad van Kerken te Amers foort organiseert dit komende seizoen voor het eerst een serie studieavonden over het onder werp Kunst en Christendom Mevrouw C. Bastiaans, oud-lera res kunstgeschiedenis aan de Christelijke Pedagogische Aka- ucinitt in uucinil.1 ielii, zaï aan oe hand van dia's en illustraties op een populair-wetenschappelijke manier de relatie tussen beide la ten zien Speciaal de beeldende kunst heeft hierbij haar aan dacht. Ze wil „de ontwikkeling van de christelijke gedachtenwe- reld aan de hand van kunstwer ken" laten zien. Data voor de avonden zijn: donderdag 28 oktober en 4, 11, 18 en 25 november, aanvang 20 uur Plaats: Doopsgezind/Re monstrants Centrum, Stadsring 137. Onkosten, 25,— voor een serie van vijf avonden (koffie in begrepen) Informatie bij het se cretariaat van de Raad van Ker- ken-Amersfoort, Stadsring 137 (tel. 19318 of 804003). LEUSDEN In de commissie- 'roer van het oude gemeente- uis aan de Burgemeester de eaufortweg vergadert dondèr- *9 16 september de werkgroep Mleu-educatie. De aanvang van de bijeenkomst Is gesteld op 20.00 uur. De agenda vermeldt de volgende punten: 1 Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Ingekomen stukken 4 Schoolprogramma, draai boek 5. Huisvuil 6. PublicatSeboekjes 7. Coördinatieteam vergade ring 8. Secretariaat 9. Inspraakwinkel 10. Excursie 11. Rondvraag 12. Sluiting LEUSDEN De gemeen schappelijke Schoolraad voor het Openbaar Onderwijs verga dert woensdag 22 september om 20.00 uur in het gemeentehuis. De agenda is als volgt samenge steld: 1. Opening 2. Verslag vergadering 23 juni 3 Mededelingen. 4 Ingekomen en uitgegane stukken. 5. Vacature hoofd o.I s. De Weg wijzer 6. Oktobervergadering. 7 Gemeenschappelijke Mede- zeggenschaps raad. 8 Onderwijsnota. 9. Rondvraag en sluiting Met verbijstering lees ik de Leusder Krant op dinsdag 7 sep tember. Ik wil mijn ogen eerst niet geloven: in het programma van het college van burgemees ter en wethouders staat onver bloemd dat vredesonderwijs in Leusden moet worden tegenge houden De Verenigde Naties riepen in een resolutie 21 september uit tot Internationale Dag van de Vrede, tot dag waarop wij onze vredes- idealen herdenken en verster ken. Confronteer je deze twee feiten met elkaar, dan moet je toch constateren dat Leusden een loopje neemt met de wereld. Er zitten nog meer tegenstrij digheden in de logica van Leus- dens politieke elites (uitgezon derd PvdA en D'66, de eerste om dat ze niet meededen aan het programma, de tweede omdat ze zich distantieerden). We herinneren ons nog goed hoe het gemeentebestuur en in zijn kielzog de gemeenteraad (weer met gunstige uitzondering van PvdA en D'66) omsprong met de petitie van het Vredesplatform Leusden, waarin ondersteund door 3400 handtekeningen van bezorgde Leusdenaren verzocht werd Leusden kernwapenvrij te maken en initiatieven te nemen tot actief vredesonderwijs- en vredesvoorlichtingsbeleid. De Raad sprak uit dat deze zaken niet tot de scopus van de ge meente behoren en nam een en ander voor kennisgeving aan on der doorzending van zijn stand punt naar de regering en de Tweede Kamer. Nu nog geen zomer later komt de aap uit de mouw. Men neemt de materie niet voor ken nisgeving aan, men wijst de ge vraagde initiatieven af door het standpunt in te nemen dat er geen vredesonderwijs mag ko men in Leusden. Ik heb daar als deelnemer aan het Vredesplatform Leusden, als lid van de medezeggenschaps raad van de openbare school van mijn kinderen en als actief lid van een grote politieke partij dit op te zeggen: 1. Deze stellingname is arrogant en polariserend. Arrogant, om dat ze een klap in het gezicht is van 3400 Leusdenaren, die van uit een oprechte bezorgdheid met de ontwikkeling van de be wapening en de gevaren voor de wereldvrede een eerlijk en onbe vangen beroep deden op het be stuur van hun lokale gemeen schap. Daarin niet alleen staand: als in zoveel gemeenten in Ne derland maar ook bijvoorbeeld in de Verenigde Staten wordt op dit moment een appel gedaan in be weging te komen en mee-verant- woordelijk te willen zijn voor ini tiatieven die de gevaren van be wapening en oorlog voor onze huidige en toekomstige genera tie verminderen. Op het moment van confrontatie met 3400 hand tekeningen niet thuis geven en dan een paar maanden later'nee' verkopen is om die reden arro gant. Een kleinering voor bur gers die de democratie serieus willen nemen. En een regel rechte invitatie voor vormen van buitenparlementaire acite, die het met de democratie niet zo nauw nemen en langs andere weg hun gevoelens zullen uiten. Als zodanig is de daad van Leus- dens keurtroepen een uiterst omstreden en bedenkelijke en bovendien eentje van een zeer laag allooi. 2. De stap is in hoge mate on verantwoord en ondemocra tisch. Niet overtuigd door de ernst van dit deel van de gemeen teraad zal mijn stap dan ook zijn een overdrukje van de betref fende passage toe te zenden aan de hoofdbesturen van CDA en VVD met het verzoek mij te willen antwoorden of deze passage in de lijn is van de gezindheid en de beginselen waarmee deze poli tieke groeperingen in ons land politiek bezigzijn. Onverantwoord is het iets te willen tegenhouden dat met grote spoed en inzet aangezwen geld moet worden. Ik begon met de verwijzing naar de Verenigde Naties: "De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties roept de derde dinsdag van september, openingsdag van de gewone zit tingen van de Algemene Verga dering, officieel uit tot Internati onale Dag van de Vrede, die zal worden gewijd aan het herden ken en versterken van de vredes- idealen zowel temidden van als tussen alle naties en volkeren. De Vergadering nodigt alle lid staten, organen en organisaties binnen het systeem van de Ver enigde Naties, regionale instan ties, nlet-overheidsorganisaties, volkeren en individuen uit, de In ternationale Dag van de Vrede op een passende manier te geden ken, in het bijzonder door middel van het onderwijs, en samen met de Verenigde Naties de intentie van deze Dag in acht te nemen." De keuze van Leusdens ge meentebestuur is niet naar de in tentie van deze Dag maar daar mee in flagrante strijd. Het on derwijs oproepen iets te laten dat juist in het onderwijs moet wor den opgepakt, maakt dat onze jeugd niet leert hoe met conflic ten om te gaan, hoe de weg van de geweldloosheid te kiezen in plaats van die van het geweld (van de generaties boven hen), inzicht te krijgen in de haarden die oorlog dichterbij brengen. Het gevaar van racisme groeit, een rechtse wind onder de jeugd nodigt uit tot relletjes, vanda lisme, afkeer van democratisch en solidair handelen. De krant, de televisie, de wereld om ons heen verzorgt ook een stukje on derwijs. Door te laten zien wat er mis kan gaan als mensen de wa pens oppakken of in verzet moe ten komen tegen onrechtvaar dige en mensonwaardige toe standen. Het onderwijs mag niet vervreemd raken van die wereld en zal er iets tegenover moeten zetten. Honger, uitbuiting, dis criminatie, democratie, rechten van de mens zijn verschijnselen die ons soort samenleving niet onberoerd laten en waarover wij gevestigde en aanvaarde waar- de-oordelen hebben. Die maken dat onze democratie uitstijgt bo ven louter spelregels voor poli tieke besluitvorming geven in- houd aan culturele en sociale de mocratie. Om die verworvenheden naast onze materiële besognes van vandaag de dag onder onze aan- dacht te houden en blijvend vei lig te stellen, is en dat is de in-1 tentie van de V.N. natuurlijk ook een rol van het orderwijs on misbaar. Nu al het vredesonder wijs uitbannen en daarmee de net geïnstalleerdeapsraden klei neren, die in de komende jaren inhoud moeten gaan geven aan een schoolwerkplan en een gro tere wisselwerking tussen ou ders en school en leerlingen en school (nog ruimer: school en zijn omgeving), betekent de oor log verklaren aan diegenen die tegen de vervreemdingsver schijnselen van ons onderwijs systeem zijn en die willen vech ten tegen de weinige motivatie van leerlingen in onze scholen. Niet omdat er geen oorzaken zijn waarom onze jeugd zo weinig gemotiveerd kan zijn want daar zijn we zelf debet aan maar omdat we ons er niet bij neer moeten leggen. Zo goed als het probleem van de jeugdwerk loosheid een probleem is, dat in onze nationale Top-Tien bij de eerste drie thuishoort. Onbeschaamd dus, arrogant, in hoge mate onverantwoorde lijk, kortzichtig en weinig consis tent, dat is mijn beoordeling van dit paragraafje uit een verder weinig interessant politiek pro gramma voor de komende vier jaar. Pieter Arts De plattelandsgemeente Ha- mersveld is in de loop van enige jaren zienderogen veranderd in het steeds meer stedelijk aan doende Leusden-Centrum. Toch merkt de naderende bezoeker tot op korte afstand nog altijd nau welijks op dat hij in de buurt komt van een woonkern. Ik vind dit toch niet helemaal bevredigend. Er moet, dunkt me, een op enig afstand herkenbaar punt zicht baar zijn, ook 's nachts, als een soort van baken. (De kerktoren aan de Hamersveldseweg is hier toe te bescheiden van hoogte.) We hebben nu echter in Leus den één gebouw dat aangewe zen lijkt om het gemis goed te maken; inderdaad: het nieuwe raadhuis. De constructie hiervan vréagt er ook als het ware om. Natuurlijk blijven er een paar vra gen. Ten eerste: is het redelijk om hiervoor geld beschikbaar te stellen en vervolgens: welke op lossing zal het best voldoen, zo wel uit bouwkundig als uit bouw kunstig oogpunt. Wie denkt er mee? J. G. S. Overmaat Wie snel drukwerk en kwaliteitskopieën nodig heeft in welke oplage dan ook wordt altijd snel en correct geholpen en veelal klaar-terwijl- u-wacht In de techniek die het best uw werk laat uit komen: met foto's en/of illustraties, vergroot of verkleind, wat u maar wilt. En. kwiek is beedigd fotokopieerder! O.a XEROX 8200 en 9500. Vraag vrijblijvend prijsopgaaf Kn centrum voor tekstverwerking Bergstraat 10/ Julianaplein/Leusderweg Amersfoort Tel 033 - (6)31824 ACHTEFTVELD - Tijdens de openingsdag van de festiviteiten Achterveld 600 werd er in de avonduren een revue opgevoerd waarin voor de pauze een ge deelte van de historie werd voor gesteld en na de pauze een greep plaats vond uit het dorpsgebeu- ren. In verband met een niet al te best werkende geluidsinstallatie en het geweldige geroezemoes in de feesttent had een groot aantal van de bezoekers niet al les kunnen verstaan en goed kunnen volgen. Op veelvuldig verzoek werd deze revue zater dag- en zondagavond nogmaals gespeeld. Beide avonden speelde men voor een uitver kochte zaal. De avonden werden begonnen met een optreden van de volksdansgroep. Ook de revue werd onder mijn baa^ Da hnnkhnudina doodse stilte gevolgd, zodat de aanwezigen nu alles goed kon den verstaan en alles goed ge volgd kon worden. Bij het ge deelte voor de pauze kwamen de lachspieren herhaalde malen goed in beweging, doch zeker na de pauze bij de opvoering van het dorpsgebeuren. Veel van de aan wezige oudere Achtervelders konden zich de opgevoerde tafe relen nog heel goed herinneren hetgeen velen leuke reacties deed op merken. De beide avon den werd er door de spelers weer geweldig goed gespeeld. On danks het feit dat er verschil lende bij waren die voorheen nog nimmer op de planken hadden gestaan. Na het slot van de tweede avond werden alle spe lers en speelsters in de bloeme tjes gezet .«oio rxianicrmnng wei. Uö per soonlijkheid wordt (advertentie) Dc komende weken zal bij Buningh Interieur aan de Verlengde Mannderweg 63 in Ede het lederen zitmeubel centraal staan. De meest gerenommeerde merken van deze exclusieve lederen fauteuils en banken zijn kompleet geëxposeerd. waardoor een goed vergelijk mogelijk J wordt Onnodig te zeggen, dat dit meubel in deze kwaliteitsklasse naast zijn voorname karakter ook vrijwel onverslijtbaar is. U bent van harte welkom (tel. 0X380-12610) ting, Zwarteweg 16a, telefoon 941247. 1oee.ie\ l ib.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5