SB Nieuw werk aan viadukt Blijhof heeft jong en oud iets te bieden „Het is niet zo dat elk briefje tegen het licht wordt gehouden" iiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiii#iiii Expositie luchtfoto's Inwoner tal blijft stijgen Jongen na achter volging in kraag gevat Grote verscheidenheid aan aktiviteiten IIHIIIII üllllllllllllll!MIIIIIIII BDU Vandaag in de Leusder Krant /ÏONTAGE SMALLERE AFSTANDHOUDERS 'cB, Scherpe kontrole banken biljetten van 25 gulden Geen krant ontvangen? DOKTERSDIENST Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden j FOTO-KOPIE i l NODIG? 1 Leusder Krant J Gratis computerogentest m Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie; Rozendaaliaan 9 3830 AA Leusden-Ceoi Telefoon 1033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U 40261 Giro 871441 Abonnement 14.05 p kwartaal. LEUSOEN - De Rijkspolitie van Leus den heeft na een nachtelijke achtervol ging op twee jongens er een weten aan te houden die In het bezit was van een verbo den vuurwapen. Hij had bovendien het stelen van een auto op zijn kerfstok. De andere jongen wist te ontkomen. Dinsdagnacht hield een patrouillewagen op de Appelweg een auto aan. Toen de agen ten op de wagen toeliepen, sprongen er twee jongens uit en vluchtten de bossen aan de Appelweg in Tijdens de achtervolging wisten de agenten J uit Amersfoort te overmeeste ren Hij bleek een soort alarmpistool op zak te hebben, die echter bij de Wapenwet is verbo den De auto waarin de beide jongens had den gereden, bleek gestolen te zijn in Wage- ningen De politie verdenkt de Amersfoorter en zijn compagnon tevens van enkele inbraken in Wageningen Het onderzoek wordt voortge zet Vleesfeest - worstfeest Zie pag 4 Slagerij Willem Schakel deHamerehot Tel. 944210. ACHTERVELD - Tijdens de openingsdag van de feestelijk heden Achterveld 600 zijn er luchtfoto's gemaakt tijdens de dropping. Door de Stichting Achterveld 600 zal er op zondag 19 september een expositie van deze foto's worden gehouden in Ons Gebouw van 9.00 tot 11.30 uur. Tijdens deze expositie zijn de foto's te koop. Er is tijdens de festiviteiten Achterveld 600 een aantal gevonden voorwerpen aangegeven. De voorwerpen die gevonden zijn, zijn een horloge, een halve leesbril, een beige T- Shirt en een aantal sleuteltjes. De voorwerpen kunnen worden afgehaald bij J. de Jong, Ver jaagde Ruiterweg 20, tel. 1968. Verder zijn er tijdens de festivitei ten tafels, stoelen en een rolcontai ner zoek geraakt. Langs deze weg doet het Stichtingsbestuur een be roep op de bevolking indien men inlichtingen betreffende deze goe deren kan verschaffen dit door te willen geven aan een van de leden van het Stichtingsbestuur. De mo gelijkheid wordt niet uitgesloten geacht dat een aantal van de ver miste goederen is gebruikt tijdens de braderie Indien dit zo is kan men mogelijk inlichtingen verschaf fen waar de goederen gebleven zijn. Boerderij wordt gerestaureerd 3 Vrouwenberoep 123 - Loterijclub wacht al vijftig jaar op vette prijs 5 - Kees Smit speelt in Hakhorst 5 - Sport7 - Loep op Leusden9 - Kantlijn9 - Medische diensten 9 - Films in Amersfoort 11 944600 DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1982 - 14e JAARGANG NO. 42 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Tot nu toe is Leusden verschoond gebleven van valse biljet ten van vijfentwintig gul den. De banken in deze gemeente blijven echter elk briefje van 25 gulden scherp controleren op zijn echtheid. „De bankin stellingen maar ook bur gers moeten er bijzonder attent op zijn". Sinds de ontdekking van het in omloop zijn van een grote hoeveelheid falsifica ties (naar schatting 40.000 biljetten van vijfentwintig) is de controle door banken en ook winkels vanzelfspre kend ingesteld. Directeur Huisman van de ABN in Leusden liet desgevraagd weten, dat zijn bankperso neel elke meier op de aan wezigheid van de zoge naamde „blinden stippen" nakijkt. „Het is niet zo, dat elke brief van vijfentwintig hier tegen het licht wordt gehouden", aldus de heer Huisman. Hij heeft niet de indruk dat mensen het ze kere voor het onzekere ne men en massaal 25 gulden biljetten inwisselen Een woordvoerder van de AMRO-bank in Leusden zei ons, dat het bankperso neel over het algemeen on middellijk falsificaties van echte kan onderscheiden. „Mocht er worden getwij feld", aldus de zegsman van de AMRO, „dan heeft elke bank nog een speciaal apparaat om verdachte bil jetten door te lichten. Dit ap paraat wordt nornaal ge bruikt om elk duizendje te controleren op echtheid". Hij zei het gelukkig te vin den dat er nog geen vals bankje van vijfentwintig in Leusden is gesignaleerd, omdat er dan 'altijd iemand de dupe is. „Is het niet een winkelier dan wel iemand die bij de bank met een vals biljet aankomt", aldus de woordvoerder van de Leus- dense AMRO-bank. Zijn collega van de plaat selijke Bondsspaarbank onderschrijft diens woor den. „Als een klant bij ons ie afstandhouders tussen de vangrails zijn 20 centimeter te breed. (Van een onzer verslaggevers) I LEUSDEN - Rijkswaterstaat is woensdag noodgedwongen begonnen met nieuwe werk zaamheden aan het viadukt in de Heiligenbergerweg. Een inspectie had namelijk geleerd dat de afstandhouders tussen de vangrails twintig centimeter te breed zijn. Daarom is begonnen met het monteren van houders met de juiste afmeting. De werkzaamheden zullen volgens een oordvoerder van Rijkswaterstaat ongeveer een week duren. De montage van de nieuwe vanarailafstandhouders heeft voor de fietsers en bromfietsers een rettig voordeel. Het fietspad zowel op de op- en afritten als op het viadukt zelf wordt tien centimetei reder. De fout van de verkeerde afstandhouders moet volgens Rijkswaterstaat waarschijnlijk szocht worden bij de leverancier. De woordvoerder liet desgevraagd verder weten, dat binnenkort ook iets wordt gedaan aan de Jitenste leuningen op het viadukt. De onderkant van deze hekwerken zal wellicht worden afgeschot aardoor het voor sommige mensen griezelige zicht op de snelweg wordt weggenomen. Bovendien ordt daarmee ook voldaan aan klachten van sommigen, dat kleine kinderen bij een val met hun fiets op viadukt onder de reling door kunnen glippen I Rijkswaterstaat zal niet ingaan op de klachten over de te lage en onveilige leuning op viadukt ssen het fietspad en de rijbanen. Volgens de veiligheidsinspectoe voldoet de constructie aan de Mijnen. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden oyu Vertchljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leuaden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Rozendaallaarw9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Het inwonertal van de .gemeente Leusden is in de maand juli weer toegenomen met 124 Er werden 28 kinderen gebo ren en negen inwoners overleden Dit geeft een geboorteoverschot van 19 239 nieuwe inwoners wer den ingeschreven en 133 inwoners uitgeschreven, een vestigingsover schot van 106 Per 1 augustus 1982 telt de gemeente Leusden 21.652 inwoners. De controle van een bankje van vijfentwintig in beeld gebracht len", aldus Van der Burgt. Ook bij de plaatselijke Ra- bo-vestigingen is er geen groter aanbod te bespeu ren van 25 gulden biljet ten. „Het is een normaal beeld", liet directeur Van der Burgt weten. met een vals biljet komt, kunnen wij echt niet zeg gen: „geef maar hier, u krijgt van ons een echt briefje van vijfentwintig". Directeur Van der Burgt van de Leusdense Rabo bank is de enige in het rij tje die niet wil verklappen hoe de briefjes van 25 door zijn personeel wor den gecontroleerd. „Ik ga onze methodiek niet aan de openbaarheid prijsge ven. Dan kan ik bepaalde lieden in de kaart spe- (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Bij de naam Blij hof denkt de één aan een peuter speelzaal, een ander aan volks dansen en weer een ander aan een spelmiddag voor kinderen. Het maakt duidelijk dat je bij Blij hof alle kanten op kunt. De speel- en rekreatievereniging Blijhof, zoals de vereniging voluit heet, is een springlevende vereniging die bruist van aktiviteit. Blijhof heeft haar vaste onderko men op het speeltuinterrein aan de Ansfriduslaan. De meeste verenigingsaktiviteiten vinden dan ook daar plaats. Voor het ko mende seizoen heeft Blijhof weer een uitvoerig programma. KINDEREN Voor de jeugd heeft men een aantal aktiviteiten, welke al veel langer tot het vaste programma- aanbod van Blijhof behoren. Elke dinsdag kunnen kinderen van 6 en 7 jaar bij Blijhof terecht voor een handenarbeidclub. Donderdags van 4.00 tot 5.15 uur is het de beurt van de jeugd van 8 tot 12 jaar om zich in allerlei handvaar digheden te bekwamen. Op regelmatige tijden kunnen kinderen van vier tot 12 jaar terecht voor een zogenaamde hobby-in stuif. De eerstvolgende vindt plaats a.s. zaterdag 18 september van 10.30-12.30 uur. Daarna worden er hobby-instuiven gehouden op 2 en 16 oktober, alsmede op 6 en 20 november. FILMS Elke laatste woensdagmiddag van de maand wordt er in het ver enigingsgebouw van Blijhof een film gedraaid. De eerste keer wordt dat 29 september Er worden te kenfilms gedraaid die geschikt zijn voor kinderen vanaf vier jaar Een maand later, op 27 oktober, wordt er een film vertoond voor de wat oudere jeugd. Het wordt een ..Tarzanfilm" die bekeken kan wor den door de jeugd vanaf 8 jaar. De film van 24 november is ook weer geschikt voor de allerkleinsten PIRATENWEEKEND Van tijd tot tijd vinden er ook „in- I cidentele" aktiviteiten voor de jeugd plaats. Zo wordt er in het weekend van 25 en 26 september een „piratenweekend" georgani seerd Tijdens dit weekend, dat ge heel in piratenstijl zal verlopen blij ven de deelnemers in het clubge bouw van Blijhof overnachten. Een al eerder gehouden experi ment gaat men bij Blijhof voortzet ten. Het betreft hier een kinderdisco middag, voor kinderen vanaf zo'n jaar of acht. Op zondagmiddag 31 oktober van drie tot vijf uur kan de jeugd in het clubgebouw terecht. Voor slechts één gulden kan men naar binnen, als men lid is van Blij hof, anders moet het dubbele be drag neergetled worden. Voor dit geld krijg je dan wel een „natje en een droogje". KURSUSSEN VOOR VOL WASSENEN Een heel ander gezicht van Blij hof is dat er speciaal voor volwas senen allerlei kursussen gegeven worden. Men kan bijvoorbeeld op maandag avond, dinsdagmorgen of donder dagmiddag terecht voor een kursus Tekenen. Het gaat hier om een kur sus waarbij aandacht geschonken wordt aan zowel stilleven als por tret/figuurtekenen. Er wordt met verschillende mate rialen gewerkt, zoals houtskool, conté, ecoline en olieverf. Nadere informatie over deze kursus is te verkrijgen bij de docente Anneke den Duik, tel. 941947. Op 21 september start er weer een cursus „brooddeeg" bij Blilhof. Op zes dinsdagmiddagen van 13.45-15 00 uur kunnen deelne mers zich bezighouden met het maken van allerlei figuren van brooddeeg. Het enige dat de kur- sist de eerste keer mee moet ne men is een broodplank, een stuk aluminiumfolie en een penseel Meer over deze kursus kan men te weten komen bij Margreet Houtza ger, tel 942220. Bloemschikken staat al lang op de lijst met het kursusaanbod van Blijhof. Bij voldoende belangstel ling wordt er nu gestart met een kursus voor geborderden, waarbij men gaat trachten wat grotere stuk ken te maken. Er wordt hierbij ge dacht aan het maken van tafel- en voorwerpversieringen en stukken waarin fruit verwerkt is. Belangstel lenden kunnen zich melden bij Ma- non v.d. Kamp, tel. 942706 Weven met draden en geverfde stroken stof kan men leren tijdens een kursus „textiele werkvormen" Ook appliceren en batikken van stoffen en wandkleden staan op het programma van deze kursus die op maandagmorgen gegeven wordt Informatie kan men krijgen bij Wil Meyer, tel. 033-722136. Voor de kursus „macramé" wor den nadrukkelijk ook de heren uit genodigd om mee te komen doen. Tijdens de kursus wordt een „merklap" geknoopt die als wand versiering gebruikt kan worden Eventueel worden ook andere za ken, zoals plantenhangers, onder zetters en ceintuurs geknoopt. Me vrouw Ten Donkelaar, tel 946425 kan meer vertellen over deze kur sus die op vrijdagmorgen gegeven wordt. VOLKSDANSEN Zo langzamerhand niet meer weg te denken op de aktiviteitenka- lender van Blijhof is het Volksdan sen met als grote stimulator llona v d. Burg Ook dit aankomende seizoen is woensdag weer de volksdansdag bij Blijhof. Van 's morgens tien tot 's avonds tien uur zijn verschillende groepen bezig met volksdansen Zowel volwassenen als kinderen van zes jaar kunnen op woensdag bij Blijhof terecht op een tijdstip dat voor de betreffende leeftijdsgroep geschikt is. Mevrouw van de Burg, tel. 942252, kan alle bijzonderhe den over het volksdansen bij Blijhof geven. PEUTERSPEELZALEN Blijhof „beheert" twee peuter speelzalen. Eén is er gehuisvest in het verenigingsgebouw aan de Ansfriduslaan, de ander is te vin den op het adres Smoussesteeg 2. De belangstelling voor de peu terspeelzalen is nog altijd erg groot. Op dit ogenblik is de gemiddelde wachttijd zelfs een halfjaar Tijdige aanmelding is dus zeker geboden Van maandag t/m vrijdag van 8.45 tot 12.00 uur kan men in één van beide speelzalen terecht voor de aanmelding van een peuter. ting, Zwarteweg 16a, telefoon 941247, to*T4e\ 116. Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928. Rozendaaliaan 9 Leusden-C. Houdt Groeneveld voor ogen Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3 De Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde Nog altijd het nieuwste op ogentestgebied. Zeer geavanceerde apparatuur. Binnen enkele minuten weet de Groeneveld- opticien hoe het met uw ogen gesteld is. Laat uw ogen deze week ook ever: gratis testen.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1