Boerderij verandert in restaurant ,Ik ontmoet alleen maar blije mensen' De vrouw in haar beroep (12) Bijeenkomst yoga-vriendenkring eusder cranC 50 jaar PJGU HANNIE ABEN, RECEPTIONISTE Tentoon stelling Programma jeugdweek Over mens- en milieuvriendelijke voeding Leusder Krant j Oud papier aktie De Hobbit Volksdans- cursus Jeugddienst in Marcuskerk Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? FOTO-KOPIE NODIG? plaatselijk nieuws voor het dinsdagnum mer tot uiterlijk maan dagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 Redaktetie en admini stratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur. Abonnementsgeld: 54,20 per jaar; 27,60 per half jaar, 14,05 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvan gen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent be zorging (dinsdag en don derdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. j Nabestellen foto's: I De meeste in de Leusder iKrant gepubliceerde fo lio's kunt u nabestellen llmet uitzondering van Iarchief- en historische Ifoto's), bij vooruitbeta ling van 5,- per exem plaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barne- veld, met duidelijke ver melding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waar- Iop de foto werd ge plaatst U kunt ook kon- tant betalen op ons kan- foor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont vangt u de gewenste fo lio's thuis. LEUSDER KRANT is een Igave van de B DU-kranten- gs/olfljfibinatie te Barneveld. tioniste geweest Zij is hèt school voorbeeld van een geslaagde po ging lot omscholing. Haar man was pottenbakker Hij draaide en gla zuurde de potten, borden en scha len, die naar allerlei landen werden uitgevoerd Hij werkte voor de fami lie Bouwens in vanouds het Spreukenhuisje aan het Kerkepad in Soest. Hannie schilderde op pot ten en borden spreuken in het Ne derlands, Engels, Frans, Duits en Hebreeuws. Ruim twaalt jaar geleden kwam Hannie Abens man bij een bedrijts- ongeluk om het leven Hannies dochtertje was zes jaar. Ze blééf dóórschilderen, maar na een aan tal jaren hielden de heer en me vrouw Bouwens op met de potten bakkerij. OMSCHOLING „Mijn beroep kon ik nergens an ders uitoefenen. Het is héél wat hoor, als je je beroep verliest! Het mijne was een uitstervend beroep. zegt Hannie „Op het Arbeidsburo was iedereen erg aardig voor mij, en stéünde me ,.U krijgt beslist weer een baan!" zeiden ze. Via het Arbeidsburo kon ik toen in aanmer king komen voor ómscholing. Ik deed een test voor een kantoor baan, en ik ging in Utrecht naar school Dat was bij het OCAB, en betrot het IVIO-onderwijs We had den Mavo 4-boeken en ik haalde mijn examen in vier maanden tijd. Je moest alles weer ophalen. „Doet u maar PD boekhouding," zeiden ze tegen mij, voor het geval een baan langer op zich zou heb ben laten wachten. Op het Arbeids buro las ik een advertentie, waar in Hotel Den Treek iemand vroeg voorde administratie, én als recep tioniste. Ze moest 's morgens hel pen bij het ontbijt en bij het koffie serveren De heer Lith zei, dat ik maar es langs moest komen Nou, en Ik ben er nógl Ik ben héél erg blij, dat ik weer een baan gekregen heb. En iedereen zegt: „Voor dat werk ben jij geknipt: het pést helemaal bij je!" Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaats gevonden. Dat is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1982 hebt u enorm veel keuze En wat de tekst betreft: wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst. In hand-of machineletter Vandaag besteld, morgen klaar DE LEUSDER KRANT het om snelheid èn kwaliteit gaat Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum. Op werkdagen van 9.00 tot 12 00 uur en van 13.3C tot 17 00 uur. Telefoon. 033-941495 DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1982 LEUSDEN - De yogavrienden- kring „Eckehart" organiseert op maandagavond 20 september een bijeenkomst rond het thema „Mens- en milieuvriendelijke voeding". De avond wordt ge houden in de varkensschuur van boerderij Groot Krakhorst aan de Bolderikhof 18 en begint om 19.45 uur. De entreeprijs, inclu sief een kopje thee of koffie, be draagt 3,50. Op deze bijeenkomst, waaraan iemand van de MOS-winkel in Amersfoort zijn medewerking ver leent, wordt onder andere belicht waar voedinq vandaan komt en waarom deze mens- en milieu vriendelijk zou moeten zijn. Het is de bedoeling om na een uiteenzet ting te komen tot een open gedach- tenwisseling rond voeding en de ei sen die eraan gesteld zouden moe ten worden Na afloop hiervan is er gelegen heid om zich op te geven voor een korte vegetarische kookkursus Op drie achtereenvolgende zaterdag middagen, te beginnen op 25 sep tember, van 15.00 tot 17.00 uur wordt gewerkt aan het samenstel len van smakelijke gerechten uit de mens- en milieuvriendelijke keu ken. Kontaktadressen: Ria Abels, Krakhorst 30 telefoon 941886 of Henk ter Haar. Vlasland 115, tele foon 942147 Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - Tot dinsdag 5 ok tober zal er In de hal en koffieka mer van het Gereformeerd Dien stencentrum een expositie ge houden worden van de schilde res Mine van Schuppen-van den Bosch uit Veenendaal. De tentoonstelling bestaat uit 20 aquarellen, gemaakt in de zomer van 1981 en tien olieverfschilderij en uit 1980 Haar werk is in bezit van particulieren terwijl zij ook op drachten ontving voor de biblio theek en het raadhuis in Veenen daal. In1979 behaalde zijinKnokke de negende internationale prijs voor de schilderkunst. LEUSDEN - Zaterdag 18 sep tember staat er van 10.00 tot 11.30 uur op de grote parkeer plaats aan de Asschatterweg een container waarin men zijn oud papier kan deponeren. De opbrengst komt ten goede aan de openbare lagere school De Hobbit. ACHTERVELD - Na het optre den van de Volksdansgroep Ach terveld tijdens de festiviteiten Ach terveld 600, hebben diverse men sen te kennen gegeven ook mee te willen doen met volksdansen Daarom is besloten door te gaan met het Volksdansen. De cursus omvat 10 lessen en zal worden ge houden op maandagavond. De cursus zal beginnen op maandag 4 oktober. Zowel mannen als vrouwen kun nen zich voor deze cursus telefo nisch opgeven 03425-1342 Men kan dan ook alle gewenste inlichtin gen verkrijgen. net gebeurt tlng, Zwarteweg 16a, tefefoon 941247, tocr.lel VI b- 9rtafhankelijk nieuwsblad 'oor de gemeente Leusden. ferschijnt elke dinsdag en londerdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Krei|ns (pl. verv.) Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo Inlevering kopij en ad vertenties: LEUSDEN - Met de jeugdweek wordt het nieuwe seizoen van de Gereformeerde en Hervormde Jeugdraad gestart. Zoals leder jaar zijn er weer tal van leuke din gen te doen. LEUSDEN - Op 18 september 1982 viert de Plattelands Jonge ren Gemeenschap Utrecht het feit dat zij 50 jaar geleden is op gericht. In 1932 begon dit onder de naam Utrechtse Bond van Jonge Boe ren. Dit geschiedde op initiatief van het Utrechts Landbouw Ge nootschap, onder voorzitter schap van Graaf Lynden van Sandenburg. Zo ploegden de boeren voort met een onderbreking in de jaren '40-'45. Later sloten ook de da mes-afdelingen zich aan en ge zamenlijk is men nu na 50 jaar nog steeds actief bezig. Zo wordt ook dit jubileum uit bundig gevierd. 's Middags bestaat het program ma o.a. uit een foto expressie ,,50 jaren P J.G.U." genaamd, een kwis en een verloting met als hoofdprijs een schaap, beschikbaar gesteld door het Utrechts Landbouw Ge nootschap. 's Avonds wordt er een feestavond gehouden m.m.v. Discotheek D O M Ria Valk en Renee. Dit alles zal plaats vinden op zater dag 18 september op het bedrijf van Dhr. Robbertsen, Rumelaarse- weg 6 te Woudenberg. Het bestuur van de PJGU rekent op zeer veel leden, zowel jong als oud, zodat het hele gebeuren de vorm van een reünie zal krijgen. Zaterdag 18 september om 14.00 uur wordt er op de hoek van de Groene Zoom en de Bur gemeester de Beaufortweg een gekostumeerde voetbalwed strijd gespeeld. De kerkeraad zal het moeten opnemen tegen de jeugdraad en clubleiding, de jeugdraad moet strijden tegen de jeugd. Zondag 19 september is er om half elf een jeugddienst in de Marcus- kerk Woensdag 22 september is er een filmmiddag waar vijf bekroonde tekenfilms zonder tekst zullen wor den vertoond. Ook zijn Laurel en Hardy te zien als electriciens. De middag begint om 15 30 uur en de toegang is 2 gulden. Vrijdagavond om 19.00 uur is er de Vossenjacht De start is bij 't Claverenblad en het spel zal onge veer een uur duren LEUSDEN - Als de jeugdweek van start gaat, betekent dat voor velen ook weer een nieuw schoolseizoen. Ook de Jeugd dienstcommissie start op zon dag 19 september een nieuwe reeks jeugddiensten. Zondag 19 september om 10.30 in de Mar cuskerk zal ds. J. Zijlstra uit Vor- den het thema „Bezorgdheid", naar aanleiding van Mattheus 6:25-34 behandelen. Gospel groep ASAF uit Scherpenzeel verleent muzikale medewerking. Na de dienst Is er koffie drinken. .EUSDEN Begin november al Leusden een restaurant rijker jn. Dan gaat restaurant Van der riel aan de Hamersveldseweg 24 open. Op dit moment wordt p dit adres hard gewerkt om de oormalige boerderij van Apel- oorn geschikt te maken als een oreca-etablissement. Veel reekwerk om over circa zes we en plaats te bieden aan veertig ouverts, een zithoek met ipenhaard, een bar, sanitaire oorzieningen, garderobe, een leuken en dergelijke. [igenaar van het toekomstige estaurant is de heer W. J. van Ier Wiel uit Amersfoort Hij zal amen met zijn vrouw en zes lersoneelsleden vanaf novem- jer proberen de gasten op een ixclusieve manier van drank en jpijzen te voorzien Hii zeat er naar te streven de prijzen niet zo exclusief te maken. Van der Wiel's bedoeling is het restaurant zeven dagen per week open te houden, waarbij gasten met een auto een plekje kunnen vinden op de parkeerplaats van een dui zend vlerkante meter Het restau rant is aangepast voor invaliden, er is zelfs een invalidetoilet ge pland Met de verbouwing van de voor malige boerderij is de aannemer ruim een week bezig, Maandag werd het pand voorzien van een nieuwe rieten kap. Aan het uiter lijk van de boerderij wordt niets veranderd, behalve dan dat het stenen buitengebeuren geschil derd wordt in een crèmeachtige kleur. De nieuwe ambassadeur van Rusland zei tegen haar. ,,Wat is het hiér mooi! Als ik wéér kom neem ik wéér een koffer met mooi weer uit Moskou voor u mee!" Een Zwitser se fabrikant van pacemakers, die in Hiltonhotels pleegt te logeren ver trouwde haar toe: ,,lk zou er héél wat voor over hebben om vaker in hotels als Den Treek te logeren! De persoonlijke benadering is een wel daad!" TNO, het Ministerie van Finan ciën, het Ministerie van Volkshuis vesting al die afdelingen uit Den Haag vergaderen graag in Huize Den Treek. Het ligt centraal, mooi èn rustgevend „Toen ik er pas was, en wel es iets zei over al die illustere gasten, die er komen keken de mensen mij aan of het niet waér was wat ik zei! Dacht ik zélf ook wel es Nou, nou! Maar je bent er snel aan gewend: Ja, toch? Aan het goede raak je zó gewend!" ONTBIJT Als ze 's morgens vroeg éénkomt zorgt Hannie Aben voor het ontbijt voor de aanwezige gasten De koks hebben alles vóórgesneden Hannie maakt voor elke gast de schalen met de diverse broodsoor ten, met beschuit en ontbijtkoek klaar. En verdeelt de worst en ham, de jam en boter en de kaas in por ties voor elke tafel. Van half acht tot tien uur kunnen de gasten in het restaurant op de begane grond (,,Het behang is 130 jaar oud, heb ben ze me verteld", zegt Hannie) ontbijten ,,Het is heel leuk werk: ik ont moet alleen maar blije mensen! Als de gasten binnenkomen, ontvang ik ze. Dan wijs ik ze de verschillen de zalen. De eerste van een groep breng ik er wel heen. Ik zeg aan de personen, die een kamer bespro ken hebben, welke kamer ze heb ben, en als ze veel bagage hebben vraag ik een ober die voor ze te willen wegbrengen. Als de gasten in de salon of in de serre gaan zit ten, waarschuw ik de kelner. Ik pak de telefoon aan. Elke zaal en elke kamer heeft telefoon. Ik kan altijd doorverbinden Je plugt in: er zijn aanvraag- en verbindkoorden. Als ze bellen voor een bestelling voor de keuken, dan verbind ik daór mee dóór KAMER MÈT DINER We hebben graag, dat als men sen een kamer bij ons bespreken ze óók bij ons dineren. De koks zijn er niet voor niks, vindt de heer Lith. Uiteindelijk moet iedereen ook zijn werk kunnen houden. Maar natuur lijk is het zó, als je het enkele dagen van tevoren informeert, en er zijn kamers voldoende, dan kan het ook wel zónder diner." Als de gasten weggaan, rekenen ze bij Hannie Aben af. 's Morgens neemt ze de in de keuken opgeprik te bonnen van de kelners mee van de konsumpties die de kelners heb ben weggebracht. Ze kontroleert of de bedragen kloppen. Telefonische aanvragen van ka mers of vergaderruimten met lunch en/of diner worden door haar schriftelijk bevestigd Hannie doet er een kopie bij, die de aanvragers ter bevestiging aan haér moeten terugzenden. „Anders zou alles op losse schroeven staan", zegt ze. „Je moet weten waar je aan toe bent!" In een grote agenda tekent ze alle data aan. Er zijn soms vier, vijf ver gaderingen bij per dag. ,,Hoe druk ker, des te prettiger werken is het", zegt ze. ,,Wij hebben zeven zalen, als je de salon, de serre en het restaurant méérekent Als ieder een in de vergaderzalen zit, is het huis nóg rustig! Het is enorm afwisselend, leuk werk. En er is een fijne band met acht collega's, die er werken, Ik streef ernaar om er altijd te zijn. Je bent allemaal wel es verkouden, maar dan ga je s avonds maar wat vroeger naar bed! Ik werk 's middags tot half vijf. 's Zomers sluit het hotel drie weken. Dit jaar bleef het terras open, en je kon óók nog wel slapen in het hotel Eén meisje van de huishouding en één kelder bleven dóórwerken." HÉÉL ANDERE BRANCHE Hannie Aben is niet altijd recep- LEUSDEN - ,,'t Is een plekje", zegt Hannie Aben, receptio niste van Hotel Den Treek, „als het mooi weer is komen de mensen er als mieren op af! Het is een uniek plekje: altijd even mooi. Als het blad aan de boom is, als het herfst is, als er sneeuw ligt. (Alleen als het regent zie je er geen sterveling!)" Anderhalf jaar nu is Hannie Aben receptioniste bij Hotel Den Treek, het hotelbedrijf dat zo n jaar of dertig geleden door de vader van de huidige heer G. M. Lith werd gestart. Elke ochtend om half acht - eekhoorntjes en reeèn kruisen haar pad - rijdt ze met veel genoegen naar dat sfeervolle huis toe. „Hotel Huize Den Treek, goede morgen!"

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3