lewoners willen duidelijkheid over Ie verkoop van „snipper" groen Weinig belangstelling voor lezing Vredesweek Anton Vroon opvolger Piet Voormolen in CDA-raadsfractie milie- tstocht n Scouting Gemeente en Traehus akkoord Opnieuw stijging aantal werklozen 0p heter daad betrapt AN LOUISE DE COLIGNYLAAN IN LEUSDEN-ZUID Leusdenaar financieel benadeeld Vandaag in de Leusder Krant dkaart op speel- ts van 't Palet IN LEUSDEN Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden SB Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. bg.g. (03420) 16141 Telex B O.U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B V. nkoop van een stukje openbaar groen naast deze garages op de hoek Van Boetzelaerlaan/Louise de mylaan aan een particulier vormde de aanleiding voor de bewoners van de L. de Colignylaan een met vragen naar de gemeenteraad te sturen. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De bewo ners van de Louise de Co lignylaan in Leusden-Zuid maken ernstig bezwaar te gen de gevolgde procedu re door de gemeente bij de verkoop van stukjes open baar groen ("snipper" groen) aan particulieren in hun wijk. Zij hebben de gemeenteraad van hun on genoegen per brief op de hoogte gesteld. Verder hebben de bewoners bij Gedeputeerde Staten be zwaar aangetekend tegen de verkoopprocedure van het "snipper" groen. Aanleiding van dit alles Is de verkoop van een stukje grond met wat struiken en een boom aan een inwoner van Leusden-Zuid die van plan is er een garage op te bouwen. Het betreffende per ceeltje ligt op de hoek Van Boetzelaerlaan/Louise de Colignylaan. De bewoners hekelen de gevolgde proce- USDEN In het kader van Kr Scouting organiseren de inwerkende Scoutinggroe- van Amersfoort en Leusden oktober een familiefiets- De burgemeesters van de ad en Leusden zijn ultgeno- het startsein te geven. Bei- zullen tevens in de tocht ijden. start is om 9.30 uur bij ataurant Oud Leusden, de 'rijving staat open voor ie- en De route voert lanqs de clubhuizen van de deelnemende Scoutinggroepen. Bij elk club huis zal een typische scouting- aktiviteit worden gepresenteerd Aan een aantal van deze aktivitei- ten kan door de deelnemers aan de fietstocht worden meeged aan Scouting Amersfoort haakt met de familiefietstocht in op een landelijk evenement van de landelijke moederorganisatie. In het hele land zullen namelijk fietstochten worden georgani seerd. De opbrengst zal geheel ten goede komen aan het Lili- anefonds, dat kinderrevalidatie centra in de derde wereld finan ciert. Alberts Corner heeft in het kader van de aktie toegezegd tien procent van de omzet ge maakt door de deelneemers aan het fonds te zullen afstaan. Deelnemerskaarten van twee LEUSDEN De gemeente Leusden en de firma Traehus hebben overeenstemming be reikt over de verkoop van grond In het deelplan Munnlkhove voor de bouw van 21 houten huisjes, die onderdeel uitmaken van een plan met 61 van dergelijke wo ningen. Traehus, waarvan A. Fraiquln uit Leusden-zuid ven noot en verkoopster is, heeft zich akkoord verklaard met de door de gemeente verlangde garan tiesom. Volgende maand zullen Suomi Blokhutbouw en aannemingsbe drijf Bouwmeester starten met de bouw van ieder twintig houten kleine huizen Verwacht wordt dat niet veel later de firma Trae hus aan de slag kan in Munnik- hove. USDEN - In de week van 11 met 16 oktober viert de bare lagere school 't Palet in ben zuid haar honderdjarig an. Als voorbereiding hier- sbben leerlingen van de engemeenschap De Kop- Khnische school in Amers- elgelopen vrijdag opnieuw indkaart geschilderd op de plaats. Met veel enthousi- sn in een beste stemming deze praktijkles in de open gehouden. Mede dankzij leerlingen en hun docent het honderdjarig bestaan l Palet wel een geslaagd worden. '«schijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leuaden. Onjth*nkeli|K nieuwsblad voor de gemeente Leusden imllleberlchteri eri losse advertenties 37 cent per mm. "I kontrakten belangrijke korting. •usderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). «Me nummers: 75 cent per stuk. 'PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: ^'kantoor, Rozendaallaaru9 te Leusden-Centrum is dage- van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Zaterdags gesloten. *.7.n Jfcopend LEUSDEN - De Leusde naar M. heeft bij de politie aangifte van oplichting c.q. verduistering gedaan. In de jaren 1979,1980 en 1981 zou hij voor 90.000- bena deeld zijn geweest. In ver band met deze zaak is me vrouw B. aangehouden. Zij heeft inmiddels bekend dat zij 45.000,- van ue Leusde naar in eigen zak heeft ge stoken. De heer M., eigenaar van di verse restaurants waaronder een in Leusden kwam in 1979 met mevrouw B. overeen dat zij de financiële zaken met zijn leveranciers zou gaan regelen Dit mede gezien het feit dat M gebrekkig Nederlands sprak. Toen op een gegeven ogenblik bleek dat bepaalde rekeningen niet waren voldaan, bankaf schriften niet klopten en ook een in de arm genomen erken de boekhouder de zaak niet vertrouwde, heeft de heer M aangifte bij de politie gedaan. Het onderzoek in deze zaak wordt voortgezet. dure: zonder voorafgaande publikatie en zonder andere inwoners van zuid (met name de bewoners van de Louise de Colignylaan) de gelegenheid te geven een bod te doen, wordt aan één persoon een stukje grond aangeboden en vervolgens verkocht. Volgens de betrokken bewo ners kan deze handelwijze van de gemeente speculaties in de hand werken als "vriendjespolitiek" en "willekeur van ambtenaren". Vol gens hen zou de gemeente daar om bekend moeten maken 1) welk "snipper" groen tegen wel ke prijs te koop wordt aangebo den, 2) binnen welke termijn be langstellenden een optie kunnen uitbrengen en 3) welke criteria bij de uiteindelijke toewijzing van de grond gebruikt worden. De bewoners van de Louise de Co lignylaan zullen naar alle waar schijnlijkheid geen bezwaar schrift indienen tegen de bouw van de garage op het betreffende stukje grond, omdat ze geen per soonlijk conflict tussen koperen omwonenden willen kweken Het gaat duidelijk en alleen om de handelwijze van de gemeente bij de verkoop van het "snipper" groen. Diverse bewoners van de L. de Colignylaan hebben in het verleden meerdere malen inte resse getoond voor bepaalde stukjes, maar kregen steeds nul op het rekest van de gemeente De verkoop van het stukje grond op de hoek met de Van Boetze laerlaan steekt daarom des te OP EEN RIJTJE Volgens voorlichter Hans Her mans van de gemeente bestaat er een plankaart die aangeeft welk "snipper" groen In de gehele ge meente Leusden in aanmerking komt voor verkoop aan particu lieren. Hij kan echter nog niet zeggen welke richtlijnen worden gehanteerd bij de verkoop. De voorlichter kan evenmin vertel len hoeveel perceeltjes er In Leusden-zuid al verkocht zijn. "De betreffende afdeling zal ech ter nu met spoed de dingen eens op een rijtje te zetten", aldus Hermans. Want niet alleen in Leusden-zuid, maar ook in ande re Leusdense woonwijken wil de verkoop van "snipper" groen niet altijd even gladjes verlopen. Avondmarkt in jubilerende Hamershof trok tien duizenden bezoekers Bongerd en Vallei bij elkaar opvlsltie3 Don Bosco hield een Marktdag over Jeugd en Jongeren". Er leeft veel meer bij de jeugd dan men oppervlakkig weet5 Fraaie klankkleuren in recital gitarist Kees Smit 5 Vijf jaar squash rackets genootschap 5 Roda-zondag royaal langs Maluku Muda7 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/AMERSFOORT - Het aantal werklozen in Leusden is opnieuw gestegen. In de maand augustus stonden 401 Leusdenaren als werkzoekenden geregistreerd. Dat zijn er 16 meer dan In de maand juli. Het aantal werkloze mannelijke Leusdena ren is het grootst: 235. Vorige maand waren er slechts drie va catures In deze gemeente, vijf minder dan In juli. Uit het maandelijks overzicht van het Gewestelijk Arbeidsbu reau Amersfoort (GAB) blijkt, dat in het rayon Amersfoort bestaan de uit de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden, Soest en Woudenberg in totaal 5837 werklozen In de maand augustus waren Een stij ging met 226 personen ten op zichte van de maand juli. Bij de werkzoekenden zit een groot aantal jongeren, ofschoon het aanbod jeugdigen/schoolverla ters minder wordt. gulden per stuk zijn bij de VVV verkrijgbaar. Op zaterdag 25 september wordt in Amersfoort- se binnenstad een verkoopstand ingericht. De familiefietstocht Is onge veer 25 kilometer lang en gestart kan er zaterdag 2 oktober wor den tussen 9.30 en 12.00 uur bij 'Oud Leusden'. (door een medewerkster) LEUSDEN In het kader van de Vredesweek worden er dit jaar in Leusden drie bij eenkomsten georganiseerd. De eerste vond jongstleden woensdagavond plaats in het katholieke parochiecentrum „De Kom". Inleider Cor Arends, theoloog in dienst van pax Christi, sprak onder meer over de geschiedenis van de Koude Oorlog, de ge spannen situatie van nu, en de rol van de vredesbeweging in het proces van ontspan ning en in het opkomen voor mensenrechten. De interesse voor de bij eenkomst bleek beperkt: slechts 25 mensen woonden de lezing bij. Onder de be langstellenden vooral veel mensen, die aktief zijn binnen het IKV. De R.K.-parochi anen, voor wie de lezing in eerste instantie bedoeld was, lieten echter verstek gaan. In zijn inleiding schetste Arends de geschiedenis van de koude oorlog en trachtte tevens de achtergronden er van uiteen te zetten Daarbij wees hij er op, dat het zowel gaat om een ide ologische tegenstelling als om strijd om politieke, economische en militaire macht. Ook stelde Cor Arends de vraag, hoe ieder individu het zijne kan bijdragen aan een verbetering van de situatie. Volgens Arends is het in de eerste plaats van belang zich niet te laten leiden door selektieve verontwaardi ging. Wel dient men schending van mensenrechten overal en ten alle tijde aan de kaak te stellen. Tegelijkertijd moeten bestaande vijandsbeelden worden afgebro ken. Ook noemde Cor Arends het noodzakelijk de economi sche en culturele banden tussen Oost en West aan te halen Na deze inleiding was er gele genheid tot het stellen van vra gen. Een belangrijke vraag was wat de rol van de kerk in de koude oorlog zou moeten zijn en welke positie de kerken hebben. Wordt de religieuze kant van de zaak in deze uiteenzetting wel voldoende uitgediept? Is het denken over oorlog en vrede ook niet een zaak van diepe levens overtuiging? De inleider beaamde dat hi| hier op niet was ingegaan, omdat dit onderwerp in de volgende the ma-avond ter sprake zou komen Natuurlijk hebben het eigen mensbeeld en geloof van de di verse presidenten een rol ge speeld. Croetsjef bijvoorbeeld beschouwde het westen als athe ïstisch De verafgodinq van men selijke mogelijkheden, het ego isme in het westen pasten totaal niet bij de communistische ide ologieën Bij een oorlogsdrei ging kom je hiermee echter in moeilijkheden: hierbij kan men niet met dezelfde stelligheid spreken. Door een van de aanwezigen werd ingegaan op het stemad vies, dat het I K V. heeft gegeven. Cor Arends benadrukte, dat Pax Christi niet gebonden is aan wel ke politieke partij dan ook. Erzijn misverstanden geweest over het stemadvies. Er is alleen gezegd:- ga stemmen en laat kernwapens bij je motivatie zwaar wegen, al dus Arends Op 21 september wordt eei. vervolg op deze avond gegeven in het Trefpunt bij de Dorpskerk In Leusden Zuid. Dan houdt Prof. de Knijff een inleiding over De Bergrede en de bevrijding van het vljandsdenken. De avond be gint om 20.00 uur. De belangstellenden bij de lezing. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Drs. Anton Vroon wordt In de CDA-fractle van de gemeenteraad de opvol ger van Plet Voormolen, die on langs plotseling overleed. De ge loofsbrieven van de heer Vroon worden in de komende raadsver gadering op 30 september on derzocht. De beëdiging als raadslid vindt volgende maand plaats. Drs. Vroon is afkomstig van CHU-huize. Hij is 45 jaar en van beroep leraar geschiedenis aan het Farel College in Amersfoort De heer Vroon is een man met al enige politieke ervaring, omdat hij voor zijn verhuizing naar Leusden acht jaar deel heeft uit gemaakt van de gemeenteraad van Werkendam. Drs. Anton Vroon. net gebéurde nogTiëéi vaak dai n*gT baés^eboektioLidino soonliikheid'wördUJo'orde^ LEUSDEN - Twee Inbrekers uit Amersfoort zijn zondagnacht op heterdaad betrapt bij een poging tot Inbraak in het winkelcentrum In Leusden-zuld. Om tien voor vier werd een buurtbewoner wakker van glasgerinkel. Toen de gealarmeerde politie ter plaat se was, reed er net een auto weg die echter kon worden klemgere den. In de auto werden diverse Inbrekersattributen aangetrof fen. Het onderzoek tegen de he ren F. en V. is nog In volle gang In verband met meerdere overtre- dingen. per- ring, Zwarteweg 16a. telefoon nlen 911247, roemet 116. DINSDAG 21 SEPTEMBER 1982 14e JAARGANG NO. 43

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1