vondmarkt trok tienduizenden bezoekers Bongerd en Vallei bij elkaar op visite hof vierde drie dagen lang feest Jeugd en jongeren pastoraat veizorgt avond voor jongeren Vredeskrant Shalom '82 plaatselijk nieuws DINSDAG 21 SEPTEMBER 1982 n n onzer medewerkers) rëfgebeurde noghe«\yaal< da> naar mijn baas. De .boekhoud,yg J*8' te,e,oon USDEN „Eén ding staat volgend |aar komt er weer 'groot leest In de Hamershol 'we ons driejarig bestaan vle- aldus Joop de Vogel, voor- Ier van de werkgroep die de Ivltelten rond hel tweejarig laan op poten had gezet. De r de Vogel deed deze ult- iak dlrekt na alloop van de jlte avondmarkt die zater- avond gehouden werd In en de Hamershol. attlngen over het aantal be iers dat de weg naar Leus- j grootste winkelcentrum gevonden liepen uiteen van etlg- tot zestigduizend, leder- was het er over eens dat het gekersaantal beduidend ho- was dan het jaar daarvoor, i „slechts" dertigduizend isen naar de Hamershof wa- gekomen. ok deze keer viel er van alles beleven tijdens de avond- kt, door de Leusdense on- temers aangekondigd als de otste avondmarkt van Neder- I. Marktkooplieden uitgeheel Ierland afkomstig bezetten in il zo'n 250 marktkramen, koopman had het zelfs de lile waard gevonden om he- aal uit België naar Leusden te len om zijn waar aan de man lengen. Je kon het zo gek niet enken of het was wel te koop e Hamershof. réén ding waren alle profes- rele kooplieden het wel eens: Leusdense publiek is niet rantwoordelijke daktie: :rt Vos amix Kreijns (pl. verv.) idaktie: irtien Engelkens ispar van Loo. levering kopij en ad- i irtenties: r-jAor het dinsdagnum- Her tot uiterlijk maan- igmiddag 12.00 uur, lor het donderdag immer tot uiterlijk oensdagmiddag 12.00 ir. idaktetie en admini- ratie: Kantoor Leusder rant, Rozendaallaan 9, iusden-Centrum. Op erkdagen geopend van 1.00 tot 12.00 uur en in 13 30 tot 17.00 uur. '>°l 54, onnementsgeld: 20 per jaar: 27,60 er half jaar; 14,05 per wartaal. 15 uv 30 ui» achten bezorging: s abonnee dient u de ant voor dinsdag- of onderdagavond 18.00 ir te hebben ontvan- jqu|( in. Is dat niet het geval, 15 ui» iem dan kontakt op 15 uur e' or|ze hoofdagent be ziging (dinsdag en don- rdag tussen 18.30 en 15uii I30 uur), tel. 033- 00 uil 10691. Bij geen gehoor int u kontakt op nemen et onze inspekteur be rging, overdag 03420- 1141, toestel 44. •«bestellen foto's: e meeste in de Leusder 'ant gepubliceerde fo- 's kunt u nabestellen iet uitzondering van 'chief- en historische to's), bij vooruitbeta- '9 van 5,- per exem- aar (formaat 13 x 18 1) op giro: 871441 iv, BDU b.v. te Barne- tld, met duidelijke ver- elding van gewenste lo, aantal, nummer tn krant, pagina waar- 1 de foto werd ge- aatst. U kunt ook kon- "t betalen op ons kan- °r. Rozendaallaan 9, tusden/Centrum. "geveer drie tot vier eken na betaling ont- 'ngt u de gewenste fo- 's thuis. EUSDER KRANT is een van de BDU-kranten- binatie te Barneveld. LEUSDEN Vrijdag 24 sep tember organiseert het jeugd- en jongeren pastoraat van de Gere formeerde en Hervormde kerken in Leusden een optreden van Combo Studio '72. Dit combo zal moderne en gospelmuziek ten gehore brengen. LEUSDEN Naar aanleiding van de Vredesweek heeft de stichting 'Bijbel en Vredesvraag stukken' een krant uitgegeven. Deze uitgave, "Shalom '82" ge heten, is, zo blijkt uit een persbe richt, tot stand gekomen "uit die- Tijdens de avond zal ook een overzicht gegeven worden van de verschillende aktiviteiten die het JJP het komend seizoen wil organiseren De avond wordt ge houden in De Hakhorst, Waar den 25a en begint om 20.00 uur. pe bezorgdheid over de bijbel-in terpretatie en mensbeschouwing van de Vredesbeweging". Aan de verspreiding van deze uitgave wordt medewerking verleend door de werkgroep 't Sticht, on derdeel van de OSL-stichtingen. Belangstellenden kunnen de krant aanvragen bij: Werkgroep 't Sticht, postbus 138, 3769 ZJ Soesterberg, tel. 03463-1632 En bij de stichting 'Bijbel en Vredes vraagstukken', postbus 3035, 1400 EA Bussum - Vele duizenden bezoekers op de avondmarkt - Demonstratie van een glasblazer om zich snel van de ene attractie naar de andere te begeven. Zo wel op de grote parkeerplaats naast de Centra als boven de Kooikersgracht was een podium opgesteld waarop een reeks ar tiesten optraden. Het bleek vrij wel onmogelijk om alles van na bij te volgen, zo druk was het. WERELDRECORDS Er werden zaterdagavopnd op het podium boven de Kooikers gracht twee unieke wereldre cords gevestigd, welke inmid dels al zijn aangemeld bij de redactie van het Guiness Book of Records. Nadat het publiek had mogen proberen hoe moeilijk het is een telefoonboek kapot te scheuren, waarbij de sterkste man van Achterveld en Amers foort, Bertus van Hamersveld, tot zeven boeken in één minuut kwam, was het de beurt aan de Rotterdamse politieagent Jan Pijtsman. Deze fors uitgevallen diender wist 45 telefoonboeken in de tijd van vijf minuten door midden te scheuren. Een abso luut wereldrecord dat ook zeker in het Guinessbook vermeld zal worden. Fakir mr. Satoh had het pu bliek al eerder versteld doen staan met zijn nummers waarbij hij zich uit alle mogelijke situ aties wist te bevrijden Zwaar geboeid met kettingen verdween mr. Satoh in een postzak Terwijl iemand uit het publiek de zak nog stond dicht te binden kwa men de handen van de boeienko- ning alweer tevoorschijn Binnen enkele seconden had hij zich weten te ontdoen van een aantal kettingen. Het wereldrecord dat mr. Satoh zaterdagavond vestig de was er één van een bizar soort Liggend op een spijkerbed liet mr. Satoh een aantal mensen uit het publiek boven op hem staan. Iemand anders had het op de ze manier ooit eens gebracht tot een totaal gewicht van 550 kg. De acht mensen die zaterdagavond op de plank gingen staan die op de borst van de fakir lag, wogen in totaal 640 kg. Ook dit record zal, als niemand dit verbetert, vermeld worden in de volgende editie van het Guinessboek ALEXANDER CURLY Een keur van artiesten betrad zaterdagavond één van de twee podiums in de Hamershof. Een aantal van hen valt onder de categorie „kunstenmakers", an deren, zoals Alexander Curly zijn uitgegroeid tot nationale be roemdheden Vooral Alexander Curly oogstte veel succes met zijn optreden De spontane wijze waarop hij zijn nummers bracht bracht het publiek in vervoering. Hetzelfde gold overigens ook voor de Show- en dansgroep Ebony's die de finale voor haar rekening nam. Het optreden van deze groep was bijna niet door gegaan. Het vliegtuig waarmee zij uit Curapao moesten komen had een oponthoudt van 17 uur gehad wegens een technisch mankement. De gezagvoerder had toen het instrumentenbord aangaf dat er iets mis was, beslo ten terug te keren naar Curapao om het mankement op te heffen. Alle passagiers hebben het toe stel via de glijbaan moeten verla ten. Juist op tijd voor hun optreden in de Hamershof kwamen de Ebony's op Schiphol aan Ook het overige programma werd be houdens een enkele kleine wijzi ging vlot afgewerkt, een compli ment voor het Leusdense organi satiebureau Devri dat dit gedeel te voor haar rekening had geno men. Dat alles zaterdagavond zo vlot verliep was zeker mede te danken aan de assistentie die de Leusdense vereniging van 27 MCers verleende. Op enkele strategische punten in en om de Hamershof hadden de radio amateurs posten ingericht. Op deze wijze was het erg makkelijk om snel in contact te komen met de centrale post in „De Korf" als er iets geregeld moest worden. Het Hamershoffeest was overi gens donderdagavond al voor zichtig op gang gekomen. Enke le honderden mensen woonden op die avond het optreden bij van The New Orleans Syncopators, één van Neerlands bekendste Dixielandorkesten. Al ruim 25 jaar bestaat het orkest dat optre dens verzorgde in geheel Euro pa, inclusief de DDR en de Sovje t-Unie. Het publiek dat het optreden van the Syncopators bijwoonde be stond uit echte jazzliefhebbers, getuige het enthousiasme waar mee geapplaudiseerd werd na elk solistisch optreden. Vrijdagavond was de absolute topper in de Hamershof het op treden van Maywood Naar schatting tussen de 1500 en 2000 mensen woonde het optreden van het populaire duo bij. De zusjes Karen en Alice die het duo Maywood vormen hadden er vrij dagavond duidelijk lol in om in de openlucht op te treden in een wat ongebruikelijke omgeving. Ze stonden boven een gracht met het publiek aan weerszijden van de gracht in twee grote rijen. Het enthousiasme waarmee het duo een groot aantal bekende nummers bracht wist ook het publiek te inspireren. De allerbe kendste nummers van het suc cesrijke koppel werden luidkeels meegezongen. Maywood, dat gecontracteerd was voor een op treden van precies dertig minu ten had het zo naar de zin dat het haar optreden nog twintig minu ten verlengde. Oscar Harris had het een paar minuten later erg moeilijk om het succes van Maywood te evena ren. Toch kreeg ook hij het pu bliek mee, vooral met zijn grote hits „Song for the Children" en zijn recente succesnummer „Disco Calypso". (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Leerkrachten van de Protestants Christelijke School „De Vallei" en de Open bare School „De Bongerd" er gerden zich al erg lang aan het feit dat er tussen leerlingen van beide scholen een welhaast on gezonde rivaliteit bestond. Wat hiervan precies de oorzaak is, weet niemand te vertellen. Aan de leerkrachten van de scholen ligt het niet, zij komen wel eens voor een gezellige babbel bij el kaar over de vloer. Praten met de leerlingen bleek niet veel zin te hebben als het er om ging een wat betere sfeer tussen de belde scholen te scheppen. Vorige week woens dag is gebleken dat een andere methode beter helpt. Leerlingen van beide scholen hebben sa men een sportdag rond hun scholen gehouden, waarbij de deelnemende ploegen waren sa mengesteld uit zowel leerlingen van „De Vallei" als „De Bon gerd". De stemming was tijdens en na de sportdag opperbest, van enige rivaliteit was niets meer te merken. De openbare school „De Bon gerd" staat dicht bij de P.C school „De Vallei" aan de As- schatterweg in Leusden-cen trum Door een groot aanbod van leerlingen heeft De Vallei twee noodlokalen in gebruik moeten nemen die aan de Middenweg staan De Bongerd staat precies tussen de Vallei en haar „dépen dance" Om de één of andere reden bestaat er tussen leerlin gen van beide scholen een grote rivaliteit Zolang het om een sportief sneeuwballengevecht gaat. heeft niemand daar moeite mee. De sfeer is echter ook wel eens ronduit onvriendelijk te noemen. Leerkrachten van beide scholen gaan wel als goede bu ren met elkaar om, men betreurt het dan ook dat dit van de kinde ren niet te zeggen is. Met de slogan „Sport verbroe dert" in het achterhoofd zijn leer krachten en oudercommissiele den van beide scholen aan de slag gegaan om een sportfestein te organiseren. Niet tussen beide scholen, wat de rivaliteit alleen maar zou kunnen verhogen, maar MET beide scholen. Vorige week woensdag was het zover. De kleuterklassen van de P.C. school en de openbare school gingen samen naar de poppenkast kijken en later zand kastelen bouwen in de zandbak. De oudere leerlingen gingen in „gemengde" groepjes aan de slag om een groot aantal aktivi teiten af te wikkelen. Hierbij niet alleen de geéigende aktiviteiten als hoog- en verspringen, doel- schieten en touwtrekken maar ook „waterkruien", „potlood- poepen" en „waterpistool-schie ten". Deelnemen was in dit geval be langrijker dan winnen. Aan het eind dus geen prijsuitreiking voor alle „Bongert- en Vallei leerlingen. Leerkrachten en oudercom missieleden hopen dat met deze aktiviteit bereikt is dat leerlingen van beide scholen In het vervolg wat meer als echte „buren" met elkaar om zullen gaan. Dat wil zeggen „op een wat gezellige manier", burenruzies dienen vanzelfsprekend achterwege te blijven. iedereen met behulp van een schotelantenne Moskouse tele visiebeelden kan ontvangen. Jammer genoeg bleven de beel den een groot deel van de avond beperkt tot een testbeeld. Een bakker, die zijn apparatuur om appelbollen te bakken mee naar buiten had genomen, kon de vraag naar de warme lekkernij nauwelijks bijhouden. Duizen den appelbollen vonden hun weg naar een hongerige maag. De eigenaar van een slagerij was na een hele avond barbecuen zo door het dolle dat hij het restant worsten dat in zijn vitrine lag rond zich heen ging strooien. Bezoekers die toevallig langs kwamen gingen dan ook tot hun verrassing met één of meer rook worsten naar huis. GEEN PROBLEMEN Tot grote vreugde van alle be trokkenen zijn de festiviteiten rond de Hamershof zonder pro blemen verlopen. Had de Vereni ging ter Bescherming van het Ongeboren Kind (VBOK) ruim een week geleden in Amersfoort nog grote tegenstand van vrou wengroepen ondervonden, zo dat een marktkraam niet bezet kon worden, de Leusdense afde ling van deze vereniging werd ongemoeid gelaten. Het enige probleem dat bezoe kers zaterdagavond hadden was Lachen, gieren en brullen - Trompetgeschal over de avondmarkt - Modelboteshow in De Korf - Juichend publiek - Mooie pruimen en druiven makkelijk tot kopen te bewegen Standwerkers moesten beken nen dat het hen de grootste moeite had gekost om aan een behoorlijke omzet te komen. Het Leusdense publiek houdt kenne lijk niet van impulsaankopen. Toch waren de marktkooplieden na afloop van de markt over het algemeen erg tevreden over de behaalde omzet. Bij de organisa tie kwamen dan ook verschillen de verzoeken binnen om alvast een plaats te mogen reserveren voor de avondmarkt van volgend jaar. MIDDENSTAND Ook de middenstanders die hun bedrijf hebben in de Ha mershof toonden zich zaterdag avond, na afloop van de feeste lijkheden erg tevreden. Vooral het feit dat duizenden mensen van buiten Leusden naar de Ha mershof gekomen waren deed de Hamershofwinkeliers erg goed. Zelf hadden de winkeliers ook hun best gedaan om goed voor de dag te komen. Een radio- TV-electriciteitszaak liet zien dat - Maywood oogstte veel succes

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3