NU KAN IEDEREEN ZICH ZELF BEGELEIDEN ,tSSKTALS GEEN U VftN.,T BBBÈBrVERSTAND NOTEN WMÊW HEBT! Vijf jaar squash rackets genootschap ,Er leeft veel meer bij de jeugd Fraaie kleuren PRIJS 498,- Jaguarsquash an men oppervlakkig weet" Modelboten- demonstratie eslaagde marktdag over jeugd en jongeren Gitarist Kees Smit: Singels Zaterdag in Kooikersgracht tetet°ni: LEUSDEN/CENTRUM Het is al weer ruim vijf jaar geleden om precies te zijn op 27 juni 1977 dat het Squash Rackets Ge nootschap Leusden werd opge richt. Het eerste lustrum wordt sportief en feestelijk herdacht van 24 t/m 26 september. Spor tief op de drie dagen met een groot jublleumtoernooi in de In slag en op de feestelijke toer met een gevarieerde avond in de Korf op zaterdag 25 september. Het jubüeumtoernooi is be doeld voor gevorderden en be ginners. Het vangt aan op vrij dagavond om 19.00 uur en wordt gespeeld op alle banen van de Inslag. Zaterdag worden de wed strijden voortgezet vanaf 09.00 uur. Zondag vanaf 10.00 uur vin den de kwartfinales plaats, ge volgd door de halve en heleeind- strijd. De prijsuitreiking wordt verwacht rond 16 00 uur E^n groot deel van de circa 150 leden heeft zich inmiddels voor deelna me aangemeld, zodat het gezel lig druk kan worden in de squashhal aan de Noorderinslag Op zaterdagavond is sporthal de korf de plaats van handeling. Eerst met een uur of wat vertier op de bowlingbanen en vervol gens verhuist het hele gezel schap naar de grote zaal, waar hel showorkest Mc. Kinsey Four de danslustigen op de vloer zal lokken Daar blijven de squas hers en de genodigden plezierig bijeen tot in de kleine uurtjes Inmiddels is ook het activiteiten programma voor het komende seizoen bekend geworden en dat ziet er als volgt uit: 24 t/m 16 septjubileumtoernooi en lustrumfeest. 11 okt.: beltoernooi voor begin ners en recreatiesquashers. 13/14 okt.. jaargetijdetoernooi 13 dec.: bel-gametoernooi 15/16 jan.: jaargetijdetoernooi. 7 febr. bel-gametoernooi. 19/20 mrt.: clubkampioenschap pen 1983 11 apr.: bal-gametoernooi. Voorts wordt van september t/m november de najaars- en van ja nuari t/m maart de voorjaars competitie van de Nederlandse Squash Rackets Bond georgani seerd Daaraan wordt ook deel genomen door Leusdense teams. Van september t/m mei vol gend jaar wordt onderling „ge ladderd". Wellicht ten overvloe de melden wij nog, dat het Leus dense squash rackets genoot schap elke maandag in de Inslag haar verenigingsavond heeft vanaf 19.30 uur. Wie geïnteres seerd Is kan rustig eens komen kijken hoe het daar allemaal toe gaat. Voorzitter Jan Scheffer in actie tegen Chiel van der Stel. ..Helgebeurdenog_hee^vaakdat naar mijn baas, dajroekhoudhgi J6"' 'ele,oon De Omnichord is een nieuw elektronisch muziekinstrument, waarbi] door middel van druktoetsen totaal 27 accoorden kunnen worden gespeeld. Verder is er een „speelstrook" aangebracht, die met de vinger of met een speciaal plektrum wordt bespeeld door er simpelweg overheen te strijken. Deze strook omvat 4 oktaven, en laat alleen die tonen horen, die in harmonie zijn met het ingedrukte accoord. Valse aanslagen zijn daardoor met mogelijk! barneveld Orgels, grammofoonplaten, enz. Jan van Schaffelaarstraat 11, tel. 03420-12706 Plano's, vleugels, reparatie en stemmen, Kallenbroekerweg 11, tel. 03420-15689 Door één druk op de knop begeleiding van een kompleet orkest: Slagwerk, Piano, -accoorden, Automatische bas, 6 Ritme's: Rock, Wals, Slow-Rock, Latin, Foxtrot, Swing. Ingebouwde versterker met luidspreker en aparte lijnuitgang. Inkl. fraaie draagtas. Stuur dan ^uis detn blijvendb lDeVaal, LEUSDEN/CENTRUM In de squash- en tennishal 'de Inslag' vonden zaterdagmiddag squash- demonstraties plaats door leden van het Jaguarteam, een ploeg van een bekende importeur van squash-artikelen in Nederland. Het betrof Carl Weldron uit Au stralië, Osama Seleh uit Egypte en Brian Barnett uit Nieuw Zee land. Dit drietal woont (en werkt) tijdelijk in Nederland. Bepaald moedig en ook nog goed tegenstand biedend was het optreden van Reinier de Jong uit Leusden tegen Barnett (num mer 3 in Nieuw Zeeland en num mer 1 in Nederland) na een inlei dend woord van Inslag-exploi tant E. Wage tot de volle tribune Squash, zoals gespeeld door de 'demonstranten' bleek een flit send, zeer gevarieerd en uiterst snel tijdverdrijf Vooral de onder linge partijen waren het aanzien alleszins waard /e je oren moet spitsen om het kleine, kristallijnen getinkel van een qua volume machteloos, voor kleine ruimtes bedoeld in strument op te vangen. Zó was ten minste duidelijk te horen wat Smit te zeggen had, en dat was werkelijk de moeite waard. Hij beschikt over een goe de techniek, die het weerbarstige instrument goeddeels meester is; dat zondag één en ander wat minder gaaf uit de verf kwam is zeker ook te wijten aan de rom melige. lawaaierige sfeer, waarin het moeilijk was de nodige con centratie te vinden. Hij maakt een dankbaar gebruik van de ver schillende aanslagtechnieken die de gitaar kent, en weet vaak, vooral in meer lyrische frases, fraaie kleuren aan te brengen. De voornaamste tekortkoming die te constateren viel, was een zekere onrust, een gejaagdheid, die niet alleen tot uiting kwam in soms duidelijk te snelle, vluchtige tem pi, maar ook al in de keuze van bijna uitsluitend flink voortjakke rende stukken. Een enkel wat meer naar binnen gericht, lang zamer en lyrischer stuk muziek zou zowel de afwisseling als de concentratie van dit recital goed hebben gedaan, en zou er zeker toe hebben bijgedragen, het niet miste verstane talent van deze gitarist geprononceerder en veelzijdiger te presenteren. R. de W. ten waar het tezamen met een kin derprogramma een gezellig geheel werd De kinderen konden spijker slaan, steltenlopen en tollen De kindercrèche was goed bevolkt. Ook aan de inwendige mens was gedacht. De middag werd afgesloten met een eucharistieviering, die werd verzorgd door Brsil-op- Weg en Jongeren-op-Weg. Het ziet ernaar uit dat de organisatie geslaagd is in de opzet het goe de in de jeugd naar voren te ha len op deze dag. ACHTERVELD Aan de streekwedstrijd welke zaterdag in Blaricum werd gehouden nam een aantal ruiters van de Lande lijke rijvereniging en ponyclub De Singels deel. In de morgenu ren waren het de ponyruiters die zowel bij het springen als in de dressuur hun kunnen moesten tonen. In de L2-dressuur behaalde Jolanda Rutte met haar pony Hey-ong een 5e prijs en 1 winst punt. Bij het springen in het L parcours behaalde zij een 6e prijs en 2 wmstpunten. Mariska Hustings sprong met haar pony Nousjka in het B-parcours. Zij wist 2 winstpunten te behalen. In de middag was het de beurt van de paardruiters. Hier wist Arnold Schimmel met Odette bij het B springen 1 winstpunt te behalen. Zaterdag 25 september orga niseert de L.R. en P.C. de Singels een onderlinge wedstrijd. Deze wedstrijd zal worden gehouden op de punt Jan van Arkelweg -Jannendorp. LEUSDEN - Het komt niet vaak voor dat eetcafé De Hakhorst het décor is voor een recital. Afgelo pen zondagmiddag was één van die zeldzame gelegenheden; Toen trad de gitarist Kees Smit, die les geeft aan de Leusdense muziekschool, er op met een programma dat vóór de pauze voornamelijk werken van J.S. Bach, en na de pauze eigen com posities, stukken van Sor, Di- abelli en Villa-Lobos bevatte. Een entourage als De Hakhorst heeft natuurlijk het nadeel van een moeilijke akoestiek, die nog eens aangedikt wordt door de nu eenmaal aan een horecabedrijf verbonden geluiden van rinke lend glaswerk, binnentredende dorstigen en wat dies meer zij. Kees Smit had in deze akoesti sche problemen voorzien door zijn instrument van microfoon- versterking te verzekeren. Een moeilijk punt, bijna een esthe tisch dilemma, waar het laatste woord nog niet over gezegd is. Vast staat dat onder de hier gel dende omstandigheden de mi crofoon een bijna onmisbaar hulpmiddel was. Punt is alleen wanneer zo'n instrumentje op houdt een corrigerende invloed te zijn, en begint een flatterende te worden: Géén akoestiek, hoe gunstig ook. had de gitaar een dergelijke ronde toon en een bo dy gegeven als de microfoon dat zondag deed bij Kees Smits reci tal Toch had ik het liever zó, dan in het uiterste andere geval: dat willen we proberen een bredere en diepere kijk te geven op heel die gevarieerde wereld van jeugd en jongeren in onze dagen. Daarom zal het een marktdag zijn over wat er onder hen leeft". 35 groepen deze dag een beter beeld te geven dan over het algemeen via de nieuwsmedia doorkomt: ,,de jeugd is niet alleen lui of aggressief of drugverslaafd. Er leeft veel meer, vooral meer goeds, dan men op pervlakkig weet", verklaarde deze organisatie. En zo kwam het dat afgelopen zondag op het terrein van Don Bosco kloosterzusters en punkfiguren ,,hand-in-hand" lie pen. De punk was afkomstig uit Rijswijk, uit het Jeugdcentrum Don Bosco in die plaats De band „Treat" heeft daar ook zijn thuisha ven. Zij zorgden niet alleen voor een verhoudingsgewijs wat harde muziek, maar ook voor een sterk afwijkende decoratie als achter grond Trof men bij stands van on der andere Pax Christi, de roos en andere symbolen van liefde aan, de Rijswijkse jongeren bleken er geen been in te zien om hakenkrui zen en minder aardige kreten als achtergronddecor te gebruiken. Toch wat provocatie op Don Bos co? „Het gaat ons erom in de eerste plaats vanuit onze centra de jonge ren te bereiken. Die jongeren heb ben allemaal een verschillende LEUSDEN Op zaterdag 25 september zat om 14.00 uur, In aansluiting op de kinderdoedag van winkelcentrum Hamershol een demonstratie worden gege ven met radiografisch bestuur bare modelboten. Vele liefheb bers van de hobby hebben vorig jaar mei een dergelijke demon stratie reeds bl|gewoond. Toen waren er ruim 20 boten in het water van het winkelcentrum te bezichtigen. Modelboten die bestuurd werden door de leden van de vereniging Atlantis uit Zutphen. De aanwezige presentator Harry van Schaik van Wijnhandel Gall Gall, heeft toen aan het publiek de oproep gedaan zich ook hier in Leusden te verzame len Binnen enkele dagen had den zich 16 personen aange meld. stuk voor stuk bezitters van fraaie boten die door hun zelf waren gebouwd. Op 1 juli 1981 werd definitief besloten voor Leusden en omgeving een mo- delbotenvereniging op te rich ten. De ontstane vereniging heeft de naam gekregen van Model- bouwbotenvereniging EEM- LAND i.o. Het scala van boten dat tot deze groep hobbyisten behoort is dermate groot dat het nu reeds mogelijk is een tentoonstelling en demonstratie te realiseren. Op verzoek van de Hamershof- winkeliers zal dat zaterdag 25 september in de Kooikersgracht plaatsvinden. Zo kan men ki|ken naar een aantal brandstof- en elektrospeedboten. een aantal zeilboten waaronder de Inga, de Mistral en de Optimist. Daar naast een vissersboot, de Düs- seldorff blusboot en mogelijk ook nog een airboot. Wilt u zich ook bij deze groep hobbyisten aansluiten, geeft u zich dan op bij de voorzitter, de heer R. Fellx, Plevierstraat 42, Amersfoort, telefoon 751846, of bij H. v. Schalk, Wijnhandel Gall Gall, Grutterij 5. USDEN - Het mooie weer en vele belangstellenden voor Marktdag over Jeugd en geren" zorgden afgelopen lag voor een fijne sfeer op terrein van Huize Don Bosco de Dodeweg. Deze „Markt- 'was het onderwerp van een Bosco-dag. Drie jaar gele tterd door de Nieuwe Bewe- de eerste Don Bosco-dag alle medewerkers en vrien- van Don Bosco in Nederland rganiseerd. Die dag stond In leken van het vijftigjarig be- van de Saleslanen van Don in Nederland. Don Bosco voorheen wilde ieuwe Beweging aandacht en wekken en tonen voor de van vandaag. Een groep vrij- |ers van jeugd- en jongeren- ra heeft de dag georganiseerd grole verscheidenheid in de ereld van de jongeren te laten Zoals vorige week ook al in [aankondiging in deze krant te was wilde men vooral het po re onder de jongeren naar vo- halen. Er bestaat al een vrij ijdig - en wal negatief beeld tongeren: „Op die marktdag len en punkers hand in hand". ,,ln totaal werden er vijfendertig groepen uit het hele land uitgeno digd om op een of andere wijze hun ervaring en werk met jeugd en jon- geren te presenteren. Die uitnodi ging had een sneeuwbaleffekt Wij nodigden in eerste instantie groe pen uit waarmee wij een direkte re latie hadden. Via die kontakten kwamen er andere groepen bij die ook een uitnodiging wilden hebben of waarvan we hoorden dat we ze zouden moeten uitnodigigen", al dus Kees van Luyn, die zitting had in de organiserende werkgroep Uit het bovenstaande blijkt wel dat het niet alleen ging om jeugdige perso nen, die met hun werk kwamen. Zowel in leeftijd als in aard was er sprake van een grote verscheiden heid. De Nieuwe Beweging hoopt via achtergrond. Het jongerencentrum in Rijswijk ligt in een sociaal wat zwakke wijk. De inrichting van de stands en dergelijke hebben we aan de deelnemers overgelaten. Daar waren ze helemaal vrij in Zij deden het zo". Dat was één van de vele groepen die hun werk presenteerden. Ande ren bewogen zich op het gebied van maatschappelijke problemen, zoals werkeloosheid, druggebruik en jeugdprostitutie. Groepen als „Brasil-op-weg" en „A T.D.-Vierde Wereld" waren aanwezig. Ook groepen die zich bezighouden met kerkelijke en geloofsinteresses on der jongeren waren in ruime mate vertegenwoordigd, van Jongeren pastoraat. koren en katechese, hel centrum Jongeren op Weg en reli gieuze leefgroepen voor jongeren tot Jonge Kerk. Ook de Salesianen zelf hadden stands waarin centra en werk van Don Bosco aandacht kregen. Ook de vereniging van oudleerlingen van de Don Bosco- school was aanwezig met een stand. Iedere groep had zijn eigen presentatie, via stands en gesprek was een veel voorkomende vorm. Maar groepen als Taizé hadden gekozen voor dia's, films, spel en expressie. De stands stonden bui-

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5