s I Kantongerecht Amersfoort w rJ Kantlijn bruggink Dntwaardigd Verontwaardigd (2) Onafhankelijk Opgesodemieterd Herverdeling Denen Fnuikend SN sociaal maatschappelijke diensten tuinarchitektuur veenendaal 2> NDERDAG 23 SEPTEMBER 1982 loep op Leusden 11 le: Marnix Kreyns; en: Ada Hofman, Caspar Thea Middelkoop en Ja- sser. jördinatleteam van het nse inspraakorgaan CML ilwaardigd. Om twee i. Ten eerste omdat de in het Itencentrum De Korf in eel niet zo nctloneel Is, als ons altijd geloven. En ten tweede, iet gemeentebestuur eert dat het CML In een stadium zijn beurt voorbij iten gaan en nu dus niet ioet zeuren over die vloer. It zo: Mevrouw Vlugt, lid werkgroep Ruimtelijke ng van het CML, vroeg etljd geleden in de srlng van haar werkgroep oe het nu eigenlijk zat met rvan de sporthal. Was die jf niet multifunctioneel? gorstel aan de raad eind ss Indertijd sprake it van een nctionele vloer, zodat er staties van zoveel {mensen mogelijk zijn. Maar toen de rereniglng Leusden, toen r eenmaal was, een keer Jeorganiseren, kon dat idat de vloer daar niet ou kunnen. De vloer zou snd geschikt zijn voor anlfestaties en voor gelegenheden moeten afgedekt hetgeen een jeaffaire is. Te kostbaar beeld voor de eerder nde Oranjevereniging. Imevrouw Vlugt het m had aangekaart In de jep, hebben meerdere, al Ideskundlge If belangstellenden hun visie op de vloer gegeven. Maar nu Is er dan de zienswijze van het college, neergelegd in een brief aan het coördinatieteam. Burgemeester en wethouders melden, dat de vloer van de sporthal niet geschikt Is gebleken voor andere dan sportevenementen. Zou men dit wel willen, dan moet een afdekkende laag op de vloer worden aangebracht om de vloer te beschermen tegen glasscherven, peuken en dergelijke en dat blijkt veel te duur. Verontwaardiging daarover in het CML, met name bij mevrouw Vlugt. Haar mening Is duidelijk: hier zijn knollen voor citroenen verkocht. Een multifunctionele vloer, die niet multifunctioneel Is. Maar het vervolg van de brief van de gemeente deed nog een schepje op de verontwaardiging Want In het gemeentelijk schrijven werd meegedeeld, dat men het betreurde dat het CML niet van de gelegenheid gebruik had gemaakt om mee te denken over de opzet en inrichting van het aktiviteitencentrum en de tennishal, toen dit kon. Hieraan zou geen medewerking zijn verleend. Maar niemand van de aanwezige CML-ers kon zich herinneren ooltte zijn uitgenodigd voor voorbereidende besprekingen. Dat laatste nu kunnen wij ons voorstellen. Ook in ons geheugen komt alleen maar een werkgroep Achter Gesloten Deuren (ACTE) voor, die zich Indertijd in het diepste geheim bezighield met het uitvinden en vervolgens verwerpen van pappa-mamma-systemen en het becijferen hoeveel Marsrepen er In een sluitende exploitatie-opzet gaan. Maar gemeentevoorllchter Hans Hermans weet beter. „Er Is", zegt hij, „In de herfst van 1980 wel degel! jk een werkgroep ter voorbereiding van de bouw van De Korf en De Inslag geweest. Dat was nog voordat ACTE in het leven werd geroepen. Voor die voorbereidende werkgroep is Indertijd ook het CML uitgenodigd en met name de heer Suvaal. Maar die heeft toen bedankt voor het lidmaatschap van een dergelijke werkgroep". Zou die mededeling de verontwaardiging wellicht enigszins kunnen temperen? Was er nog meer correspondentie tussen het CML en het gemeentebestuur. Het nieuwe CML had het college van B. en W. laten weten, dat het In een streven naar verdergaande onafhankelijkheid zou overgaan tot het vormen van een stichting. En daarop heeft het college laten weten dat allemaal prachtig te vinden, maar dat het CML dan ook maar zelf moet gaan zorgen voor vergaderruimtes en het voeren van de diverse secretariaten. En dat is natuurlijk minder leuk. Met name de werkgroep Ruimtelijke Ordening vindt dat vervelend. Die werkgroep vergadert tot op heden iedere maand in het gemeentelijk Informatiecentrum en heeft in de ambtenaar Reijer Duinsbergen een voortreffelijk secretaris. Het zou de R.O.-CML-ers ten zeerste spljtenalszeénhun vergaderaccommodatie én hun secretaris zouden kwijtraken. Maar de soep zal waarschijnlijk iets minder heet worden gegeten, dan ze werd opgediend. Het coördinatieteam van het CML heeft het gemeentebestuur laten weten, dat men begrip heeft voor de opstelling van het college, maar tegelijkertijd gewezen op de praktische bezwaren, die er aan kleven. Waarop het college weer heeft gezegd tezullen bekijken, of daar een mouw aan gepast kan worden. Waarbij onze medewekster, die de vergadering van het coördinatieteam bezocht, aantekent: „Theorie en praktijk van idealen over onafhankelijkheid blijken al met al wel verschillende zaken. De konsekwentie van meer werk en minder informatie werd duidelijk niet door alle leden aanlokkelijk gevonden. Maar het CML is er van overtuigd, dat de voordelen van de onafhankelijkheid tegen de nadelen zullen opwegen". Dat helpen wij hopen. Onze fotograaf heeft zaterdag even vreemd op z'n neus gekeken tijdens de avondmarkt van de jubilerende Hamershof. Op zoek naar een paar leuke plaatjes trof hij bij een van de 400 kramen een paar jongens aan die enthousiast de aangeboden waar aan het bekijken waren. Op het moment dat de Leusder Krant fotograaf wilde afdrukken verscheen er via de lens een stevige vuist In z'n zoeker. Toen hij verbaasd opkeek liet de betreffende marktkramer weten dat er geen foto gemaakt mocht worden. Wat krijgen we nou, dacht onze fotograaf. Ik mag In het openbaar plaatjes schieten van welk onderwerp dan ook. In deze bewoordingen richtte hij zich dan ook tot de zichtbaar opgewonden marktverkoper. Deze liet blijken daar niets mee te maken hebben, want uitz'n mond klonk het dreigend: „Opgesodemieterd". Omdat onze fotograaf nu eenmaal graag foto's wil schieten, liet hij de dubieuze marktkramer maar links liggen en ging op zoek naar andere foto-onderwerpen. In de krant van afgelopen dinsdag kon u het resultaat zien. De tweemaandelijkse Vrouwenkrant van september bevat behalve het programma van het vrouwenkafé weer verschillende Interviews en artikelen die voor belangstellenden de moeite van het lezen waard zijn. Een groot deel van de krant heeft het onderwerp herverdeling van arbeid. Chlta en Hans geven beiden hun visie op de manier waarop zij herverdelen zowel binnen als bulten het gezin. Ook In de interviews met de twee nieuwe vrouwelijke raadsleden komt dit aan de orde, zij het dat Ans van Kemenade (PvdA) het erg belangrijk vindt, terwijl Puck Bosma (WD) herverdeling van arbeid praktisch niet mogelijk vindt. De volgende vrouwenkrant zal het thema „vrouwenontmoetingscentrum" hebben. Behalve in het vrouwenkafé en op het redaktieadres Albast 19 is de vrouwenkrant voor een piek nu ook in boekhandel „Hamershof" te koop. We meldden het dinsdag: er is een overeenkomst tussen de gemeente Leusden en mevrouw Fraiquln gesloten aangaande het bouwen van 21 houten woninkjes In het deelplan Munnlkhove van de Tweede Fase. Op dat bericht kunnen wij nog enige aanvulling plegen: de overeenkomst is gesloten onder twee ontbindende voorwaarden. Mevrouw Fraiquln moet een garantiesom storten en het moederbedrijf Traehus moet garanderen dat het gebodene ook geleverd gaat worden. Om aan beide eisen te voldoen heeft mevrouw Fraiquln, die Inmiddels het contract met de gemeente heeft getekend, veertien dagen de tijd. De laatst genoemde els van de gemeente hebben Traehus en mevrouw Fralquin In feite te danken aan Vikinghus. Die firma was eigenlijk In voor de bouw van dit deel van het in totaal 61 woninkjes omvattende plan. Het bedrijf bleek echter financieel niet al te sterk In de schoenen te staan en bovendien bleek een eerdere afnemer van een Vikinghus in Leusden niet bijzonder te spreken over het hem geleverde produkt. Gemeentevoorllchter Hans Hermans: „Onze bouwkundigen zijn zeer te spreken over de kwaliteit van de huizen van Traehus. Maar we willen dan wel dat er wordt geleverd wat er nu wordt aangeboden. Vandaar dat we die garantie vragen." Volgens mevrouw Fraiquln komt dat allemaal best voor elkaar. Ze Is niet ontevreden over de verkoop van Traehus tot nog toe. „Ondanks de moeilijkheden rond Vikinghus - waar mevrouw Fralquin als vertegenwoordigster in Leusden bij betrokken was (red.) - ben Ik nu de helft van het Traehus-projekt kwijt. Dus dat loopt best aardig." Anneke Fraiquln hoopt eind oktober, begin november met de bouw van de woninkjes te kunnen starten. Dan zijn Bouwmeester en Suoml inmiddels al van start gegaan met hun aandeel In het projekt, ieder twintig houten huisjes groot. Mevrouw Fraiquln: „Ja, wij starten dus iets later, maar dat komt door al die omstandigheden. Overigens komt er een groep Denen over om die huisjes van ons te bouwen. Er is geen bouwbedrijf In Nederland, dat voldoende ervaring heeft met dit soort bouw. Daarom komen voor dit eerste projekt de Denen zelf". JW jeen RT ISFOORT Op de straf- van het kantongerecht lort van 16 september ond de heer v.G uit lort terecht wegens die- andeling. rijp uit het proces-ver- u een hond nodeloos ift gedaan door hem di llen te schoppen. Heeft u s aan toe te voegen?" irde de kantonrechter, delachtbare. Ik ging naar net mijn eigen hond en een vreemde hond aan ihangwagen vastgebon- en ik hem losmaakte, i| tegen me te grommen, mijn hond hem aanviel. een geweldige vecht partij, ik kreeg ze niet uit elkaar. Toen mijn hond het bloed langs de kop liep, zag ik geen andere mogelijkheid dan ze uit elkaar te schoppen. De eigenares is 's avonds bij me geweest en be weerde dat ik alleen haar hond geschopt had. Dat is onmogelijk bij een kluwen vechtende hon den Ze wilde schadevergoeding in verband met onkosten aan de dierenarts. Dat heb ik geweigerd omdat ze haar hond aan mijn kar had vastgebonden, wat uiteinde lijk de oorzaak was. Toen ik schadevergoeding weigerde heeft ze gezegd het aan te zullen geven." „Ik heb hier anders wel 2getui- genverklaringen die spreken van .gerichte trappen en scheldpar tijen" U was wel erg geëmotio neerd. Vechtpartijen tussen hon den komen toch wel vaker voor". ,,Ja, maar op deze manier heb ik het toch nooit meegemaakt. Ik was inderdaad erg geschrokken en bang, maar ik heb niet in drift gehandeld. Ik heb natuurlijk wel staan brullen om ze uit elkaar te halen". De officier vond het tenlaste- gelegde wettig en overtuigend bewezen, ,,lk eis f100,— Niet meer, want ze hadden de hond met aan uw kar moeten vastma ken". Uitspraak conform de eis. GEEN KAARTJE Mevrouw H. uit Kampen had in de trein qezeten zonder kaartje. ,,Mijn portemonnee was gesto len door een goede vriendin". Kantonrechter verbaasd „U zei toch „goede" vriendin?" Verdachte: ,,Ja zeker, een hele goeie". Officier: „Ik vind het geen sterk verhaal hoor. Ik eis f60,— en denk er aan: het wordt geno teerd". Uitspraak conform de eis. PARKËEROVERTREDING De heer D uit Bunschoten stond terecht voor een parkeer- overtreding Verdachte: „Ik ben loodgieter van beroep en was voor spoed- klus geroepen Wij zijn altijd ge wend om een briefje onder de ruitenwisser te stoppen met de mededeling op welk nummer we zitten en vervolgens de knipper lichten aan te doen als we alleen even poolshoogte gaan nemen. Als het langer gaat duren parke ren we ergens anders. De politie heeft dit altijd geaccepteerd, maar nu opeens niet. Ik ben 2x op. het bureau geweest om met de verbalisant er over te praten, maar beide keren was hij er niet". „Uit het dossier blijkt uw ver haal niet" merkte de kantonrech ter op. „Nee, dat heb ik ook nergens kwijt gekund". Hoewel de officier vond dat je om een ontheffing moet vragen i.p.v. de auto vol papiertjes te hangen, werd besloten om de zaak aan te houden voor een aanvullend proces-verbaal. De heer K. uit Leusden had geen parkeerschijf ingesteld toen hij met een doodzieke hond naar de dierenarts moest. Als bewijs had hij een kaartje bij zich waaruit bleek dat de hond inder daad de volgende dag was afge maakt. „Het recht is hard" merkte de officier op. „Er is geen sprake van overmacht, noodtoestand of ambtelijk bevel". Niettemin kwam verdachte er af met een boete van f5,—. VERBEURDVERKLARING WINDBUKS De heer R. uit Zupthen had een windbuks op de achterbank van zijn auto gehad, met 190. kogel tjes. „Wel gecamoufleerd" verde digde verdachte zich, „maar on verlaten hebben mijn auto open gebroken". De „onverlaten" bleken agen ten te zijn geweest die wegens een andere zaak, die nog tegen verdachte liep, de auto hadden doorzocht en toen het wapen hadden gevonden en in beslag genomen. „Waarom doet u zulke vreem de dingen?" wilde de kanton rechter weten. Geen antwoord. De officier legde uit dat men nooit dit soort wapens bij zich mag hebben of het moet behoor lijk verpakt en verzegeld zijn zo dat het duidelijk niet voor ge bruik gereed is Zijn eis luidde: verbeurdver klaring van de buks en de kogels en f300,— boete Opeens werd duidelijk dat de getuige décharge die verdach te bij zich had, over het hoofd was gezien. Officier „Ik weet wel niet wat een getuige nog doen kan, want verdachte heeft vol mondig bekend, maar zegt u het maar". Getuige: „Ik ben er bij geweest en het wapen is door de politie gestolen". ,,U maakt de zaak alleen maar erger. Dit is belastend en kan zelfs nog een nieuwe vervolging opleveren! De politie heeft nl. een zeer ruime bevoegdheid voor het opsporen van wapens". De kantonrechter was van me ning dat verdachte niet de indruk wekte er iets van begrepen te hebben en veroordeelde tot f 350,— boete en verbeurdverkla ring van het wapen. INGEZONDEN Door het vredesoriderwijs als een „onaanvaardbare zaak" te definiëren heeft de Leusdense politiek bewezen, hoe ver zij ver wilderd Is van de drejgende werkelijkheid. Ook D' 66 en de PvdA lijken niet in staat een intel ligente politiek te voeren die zich keert tegen het christelijk-libera- le dogma als zou het vredeson- derwljs fnuikend zijn voor de kin derziel. Daarom heeft Pieter Arts gelijk als hij In deze krant van 14 sep tember j.l. schrijft dat Leusden een „loopje neemt met de we reld". In zijn overigens begrijpe lijke bitterheid maakt ook hij zich helaas schuldig aan het massale tijdverdrijf om de „ware" schul digen te zoeken bulten de eigen kring. Volgens de hardnekkige wet der verkettering zijn anders- denkenen per definitie verdacht en waarschijnlijk schuldig. Deze benadering maakt Arts niet tot een geloofwaardig am bassadeur van het vredesonder- wljs. Beter ware het geweest als hij of zijn partijgenoten, een con structief voorstel hadden gelan ceerd om bijvoorbeeld met de Protestant Christelijke scholen In Leusden een Initiatief te ont plooien in de richting van het vredesonderwljs. Ik kan mij nau welijks voorstellen dat er vanuit die hoek bezwaren zouden rijzen die in overeenstemming zijn met die van de gemeentelijke poli tiek. We hebben geen tijd meer te verliezen. Volgens de pedagoog en vredesonderwljsdeskundige Dr. C. Derksen staan we nu voor de keus van vóörtleven op een hoger niveau of van de kaart ge veegd te worden. Daarbij Is het van belang te beseffen dat het goed functioneren van een de mocratie eisen stelt aan het be wustzijn van de bevolklnq. Wan neer we ons dat niet realiseren dan Is het enige democratische aspect In deze discussie nog te vinden in het kernwapen zélf. le dereen mag meedoen, voor- of tegenstander, we gaan er alle maal aan. Het voortbestaan van onze soort hangt derhalve van onszelf af. Daarom moet de vrede ge leerd worden aan jonge mensen om te herstellen wat ouderen aanrichtten. Het vredesplatform heeft zo bezien nog een toe komst. Philip Engelen. Hel Is met die rekonstruktie van dat viadukt in de Heiligen- bergerweg al net als met ver schillende Leusdense kruis punten. de ene rekonstruktie lokt de andere uit. Zijn die gekleurde briefjes van vijftig ook vervalsingen Leusden groeit1 Alweer 124 inwoners erbij Wéér een paar centimeter dichter bij de Schoolsteegbosjes Die receptioniste van Hotel Den Treek zegt alleen maar blije mensen te ontmoeten. Geen wonder dat zijn allemaal mensen, die blij zijn dat het eenrichtingsverkeer op de Tre- kerweg niet dooris gegaan De Leusdense Loterijclub wacht al vijftig jaar op een vette prijs, lees ik. Is dat nieuws? Je zou toch Pirn en Pom he ten. Leusden krijgt dus 21 hou ten huisjes van Traehus Had den we héél, héél lang geleden ook niet van die houten huis jes? Cynische Leusdenaar: „Nou maak je het at te bont. Zó klein worden ze nou ook weer niet, anders zou de wethouder van R.O er beslist niet achter staan. Ook op de avondmarkt van de Hamershof geweest? En, nog wat gezien? Vermoeide Leusdenaar: Op de foto's in de krant heb ik ge zien wat ik had kunnen zien, als ik kans had gezien wat te zien. Kop in de krant„Er leeft veelmeer bij de jeugd dan men oppervlakkig weet. 'Ja. dat lijkt me logisch. Als je iets opper vlakkig weet. weet je niet al les. Zoals het regeringsbeleid er nu uitziet, kunnen we die aan sluiting op Rijksweg 28 wel he lemaal vergeten Ziet u het al voor u? Burge meester Rademaker als pad vinder op de fiets? Moet Jan Wégenaar voor de opening van het fietspad lans de As- schatterweg toch wat anders bedenken Toch is Werkendam vast héél iets anders dan Leusden Ook bang voor geschipper om een snipper? Als straks die ambtenaren salarissen bevroren worden zit er voor de Leusdense ambte naren geen tropenrooster meer in TANDARTS: ITSEN: Voor noodgevallen in het weekeinde- Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. luisartsen in de gemeente roor de praktijken van de art- den Berg, Binkhorst/Du 3rsema/Koch. Lantink/Ver- ln Nieuwkerk en Den Toom weekeinde waar Toom, Van Diepenhelm aan 7, Leusden-Z., tel. KJgevallen: spreekuur zater dagmiddag om 14 uur. Visi- vlolor 10 uur 's morgens DIERENARTSEN EEK: De Hamershof, De Brouwe- 33-943441apotheek Leus- Biezenkamp 16, tel. 033- in op werkdagen geopend uur tot 18.00 uur Buiten de- spoedrecepten geopend igen van 19.30 uur tot 20 00 zaterdag-, zon- en feestda- 400-14.30 uur en van 17 30 (week: 24 t/m 30 sept.) De Hamershot, De Brou- el. 943441. enstaande uren is uitsluitend drecepten geopend" Llen- 'eek, Van Llnschotenstraat oort, tel. 725777. RPLEGING: nde heeft zr. M. A. Bos, ïaufortweg 4, tel. 942081 indien heeft deze zuster van donderdag 23 sept. *!ag 29 sept. (KUNDIGE: ^kundige hulp kan men zich e wenden tot. mevr. Dljk- l'van Vlandenstraat 2, Ltel. 19200 b.q.q. 722000. Gelieve uw eigen dierenarts of die renkliniek te bellen Een telefonisch ant woordapparaat geeft op welke dieren arts voor spoedgevallen te bereiken is. Nieuwe opgaven en wijzigingen tot ui terlijk woensdagmiddag 12 uur uitslui tend richten aan het Redaktle-sekreta- rlaat BDU Krantenkomblnatle, Post bus 67, Barneveld. Tel. 03420-16141.) MAATSCHAPPELIJK WERK Spreekuren gezamenlijke dienstverle ningsinstellingen in Leusden en Achter veld Leusden-Centrum: Boerderij Groot-Krakhorst, Bolderikhof 18. tel 945618. Maatschappelijke dienstverlening Eemland (MDE) maandag van 9 tot 10 uur; Protestants Sociaal Centrum voor Amersfoort en omgeving (PSC): dins dag van 9 tot 10 uur; Gemeente Leus den: woensdag van 9 tot 10 uur; PSC: donderdag van 9 tot 10 uur; MDE: vrij dag van 9 tot 10 uur. Leusden Zuid: Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13, tel. 940818. Gemeente Leusden: maandag 10 tot 11 uur; PSC: vrijdag van 14 tot 15 uur. Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30. tel 03425-1333 Gemeente Leusden: vrijdag van 9 tot 10 uur. MDE: dinsdag van 14 tot 15 uur. (Tijdens het weekeinde kan men zich in „drinojendeLoavailpn _Haajan-^xarbi^ den tot de Telefonische Hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland, tele foon: 035-45555). GEZINSVERZORGING: EN BEJAARDENHULP Leusden-Centrum: Groot Krakhorst, Bolderikhof 18, telefoon 945618. Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): maandag 14 tot 15 uur. Gezamenlijke kruisverenigingen (AIMD): dinsdag van 14 tot 15 uur Protestants Sociaal Centrum (PSC): donderdag van 9 tot 10 uur. Leusden-Zuid: Kruisgebouw Roo van Aldewereltlaan 13, telefoon 940818 Algemene Instelling voor Maat schappelijke Dienstverlening „Het Groene Kruis": donderdag van 11.00 tot 12.00 uur Protestants Sociaal Centrum (PSC): vrijdag van 14 tot 15 uur, Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30, tel. 03425-1333. Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): vrijdag 9 tot 10 uur. PASTORALE HULP (RK) Spreekuren, waarop men aan de pasto rieën een pastor kan bereiken: Leusden: maandag en woensdag van 17 tot 18 uur en vrijdag van 9 tot 10 uur, tel. 941261 Achterveld: maandag en woensdag van 16.30 uur tot 17.30 uur en vrijdag van 19 tot 20 uur, tel 03425-1420 HULPDIENST DIAKONAAT (PROT) Hulpdienst van het gemeentediakonaat Dorpskerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve, Noordwijck en Langenbeek: mevr. Langbroek, Weesboom 13, telefoon 940130 en mevrouw Lawalata, Wan- _tPl_QA<123Z Voor Leusden-zuld: Mevr. Abbring, pr. Christinalaan 7, tel 942047 en me vrouw Schwencke, Van Diepenheim Scheltuslaan 44, tel. 940635. Hulpdienst voor het Gemeentediako naat Marcuskerk: Het gebied ten noorden van de Noor derinslag-Middenweg: mevr. A. Brandsema, Asschatterweg 35, tele foon 941350 ANONIEME ALCOHOLICI (AA) A.A. Amersfoort: telefoon 944392 en 941162. Al-Anon: Amersfoort, Postbus 946 Amersfoort, tel. 944392 en 753373. Al-Non Werkgroep Leusden: (zelf- werkgroep van familie en vrienden van mensen met alcoholproblemen). Groepsavonden, iedere dinsdagavond om 20 uur in Huize Groot Schutterhoef, Arnhemseweg 10 te Leusden-Zuid. Te lefoon: 033-943722 b.g.g. 940182 en 18 uur. tel 943489, Waterhoen 23, Leusden. Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e.o. Kontaktpersoon voor Leusden. Nel van Lippevelde, Bretagne 22, telefoon 942485 Kraamcentrum: spreekuur elke twee de woensdag van de maand van 11 tot 11.30 uur in het wijkgebouw Krooneend 26. LEUSDEN-ZUID: POLITIE: WELZIJN Algemeen alarmnummer: 03404- 24824. Polltie-groepsbureau Leusden-Zuid: 033-944444. Sociaal Pedagogische Dienst (maat schappelijk werk t.b.v. verstandelijk ge handicapten), 't Zand 25, 3811 GB Amersfoort, telefonisch bereikbaar van 09.00-17.00 uur, tel. nr. 033-720624. Nieuwe opgaven, aanvullingen en wijzi gingen uitsluitend schriftelijk naar de redaktle van de Leusder Krant, Post bus 11 3830 AA Leusden. Plaatsing van nieuwe opgaven uitsluitend ter beoordeling van de redaktie DORPSKERK: Zondag 10.30 uur: Geref/Herv woord dienst Ds. J. Weernekers; 18.30 uur: Geref/Herv. woorddienst ds N J Flink ACHTERVELD RK KERK: Zaterdag 19.00 uur: H. Mis met jonge renkoor Zondag 8.30 uur: gelezen H. Mis; 10.30 uur: H. Mis met volkszang Alle diensten voorganger en predikant Ter Bekke 19.00 uur: Oecumenische Vredes- dienst met de Ger. kerk van De Glind NED. HERV. KERK: Zondag geen dienst i.v.m avondmaals viering te Hoevelaken GER. KERK DE GLIND: Zondag 10.00 uur. geen opgaaf ontvan gen 19.00 uur: Oecumenische Vredes- dienst in de St. Josephkerk te Achter veld AAN KOMEN LOPEN Grijs konijn; bruin hondje; donker bruine buldog, reu met witte bef; witte terrier, reu; grijs katertje. ACHTERVELD Bij de politie in Achterveld, tel. 1607 zijn de volgende voorwerpen als gevonden en verloren opgege ven. WOL (Vereniging voor Welzijn Oude ren). Spreekuur Leusden-centrum: ie dere woensdagmiddag van 16 tot 17 uur, Wijkgebouw Rozengaarde 33, Te lefoon 947210. Achterveld: De eerste en derde woensdag van de maand van 15 tot 15.30 uur Wijkgebouw Walter van Amersfoortstraat, tel. 03425-1333. VERLOREN Kerkdiensten LEUSDEN-CENTRUM DIVERSEN: Rutgershuis Amersfoort (bureaus voor geboorteregeling en sexualiteits- vragen) Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw) tel. 033-18931 Spreekuren volgens afspraak. Werkgroep „Laat Leven", afd. Leus den Hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwangerschap, tel. 033- 942291 en 940541 Bureau Amersfoort. 620244. Oppascentrale (algemeen): van jTtfandaaJot£D,i7)eL7fatfwte<ii' GEVONDEN RK KERK: Zaterdag 19.00 uur: H. Mis met dames koor; zondag 9.00 uur. H. Mis, Latijns, met herenkoor; 11,00 uur: gezinsvie ring en doop Alle diensten voorganger A. Goes-pre- dikant F. Overbeek. HERV/GEREF MARCUSKERK: Zondag 10.30 uur Geref Herv. woord dienst ds N. J. Flink; 17.00 uur: Vesper, 19.00 uur Hervormde woorddienst (G.B.) Ds. J. Vroegindeweij, Amersfoort GEREF. KERK (VRIJGEM): Zondag 9.30 uur ds. J C. Post uit Spa- kfiJ}hnrn-7iiiH tfi A'v nurjjlcl_C_Pncl „Het gebeurde nog heeVvaak dat naar Quarts herenhorloge; herenhorlo ge met blauwe wijzerplaat en sta len band; bruine damesportemon nee met inhoud; donkerblauwe zwembroek; blauwe yamaha; gou den lange oorbel met maanstenen; 2 Franse studieboeken; bruine suède jack; groen katoenen jon gensjack; bril in groene koker; witte damesportemonnee met inhoud. Plastic damesbril in zwarte koker; Anker dameshorloge; herenhorlo- ge. AAN KOMEN VLIEGEN Verloren: 2 grote brandkastsleu- tels aan grote ring voorzien van het nummer 44; 4 bankbiljetten van 25 gulden; ketting met hanger; gou den oorbel met parel; zwart etui met 3 4 sleutels, merk Nemev; blauw kinderfietsje, met Poly; quartz herenhorloge met stalen band. Gevonden: fietsmandje; zwart rood geruite poncho; sleutelbos met 11 sleutels voorzien van de merken Vachette, Neiman, V.S.B. en Corona. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Bij Bruggink wandelen in het modeltuinenpark is gratis ideeën opdoen! Ontwerp en aanleg. Onderhoudswerk, sierbestratingen, ontwerpen voor doe-het- zelvers mijn baas. De boek houding Binnenkort te Ameronger (Rijksstraatweg) rondweg west 244 telefoon 08385-16280 b.q.q.03434-3094 rrn Biiir nu iiiitiTif» - s°onli,ikheid word LEUSDEN CENTRUM ZUID EN Vrijdag 24 september 20.15 uur: Vallei-promotieconcert, De Korf Zaterdag 25 september 11.00- 17.00 uur: Open dag B.J internaat De Hohorst. Heiligenbergerweg. Woensdag 29 september 20.00 uur: Lezing vredesopvoeding, Marcuskerk. Donderdag 30 september 19.30 uur: Raadsvergadering raadszaal. Donderdag 30 september 20.00 uur: „Kramer versus Kramer", film cinemaclub, De Kort ACHTERVELD Zaterdag 25 september 20.00 uur: De Moespot disco met mede werking van Black Power Dinsda 28 september 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem, Ons Ge bouw Woensdag 29 september 9.00 uur: handwerkhobbyclub. De Moespot Vrl|dag 1 oktober 20.00 uur: Hes- Tbs per- I ting, Zwarteweg 16a. te/efoon ipor deJtjanten 941247, toestel 116.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 11