X Geertrudishof uitgebreid met veertien woninkjes Open dag De Hohorst Maandag wordt patiënten vereniging opgericht Sport en spel voor jong en oud mm mm Aktiviteiten voor jong en oud ■"VS**5 Vf>£ Inspraakwinkel weer van start Vrouwenraad organiseert cursussen ■hui 11111 iiiiiiiiiiiin i it^bini q MEDIO VOLGEND JAAR OPLEVERING Vergadering in Hakhorst Zaterdag in de Hamershof Leusder Krant j Vandaag in de Leusder Krant INSPRAAK WINKEL 444 44 4 hr Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden M Geen krant ontvangen? FOTOKOPIE NODIG? Zojuist gearriveerd bij Groeneveld. Houdt Groeneveld voor ogen DOKTERSDIENST: Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? DE LEUSDER KRANT 15 laan dé fonwehinqapecialut 1 QeJ&)-de bete-degoedkoopste- j jGeRu dwftjtewrgelijlwgjtestaanjJ Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U B.V. DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1982 14e JAARGANG NO. 44 -O* 5 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Naast de be- |aardenwoningen In het Geertrudishof aan de Ha mersveldseweg is dezer da gen de bouw begonnen van zeven beneden- en zeven bo venwoningen voor bejaar den. Het Geertrudishof zal daarmee op een verdubbe ling van het aantal woningen komen. Met de bouw is een bedrag van ongeveer ander half miljoen gulden gemoeid, waarin het Rijk ook meebe taalt. De opdrachtgever is de stichting Geertrudishof, die op Initiatief van wijlen pas toor Kitzelaar in het leven is geroepen. De veertien bejaar denwoningen komen op de plaats waar vroeger de Jo- hanneshoeve heeft gestaan, die in april 1980 afbrandde. De stichting heeft later de grond gekocht van het kerk bestuur. De realisatie van de veer tien woninkjes zal worden aangegrepen om tevens op de binnenplaats van het Geertrudishof een ontmoe tingscentrum te bouwen. In dit speciale vertrek kunnen de bewoners met elkaar pra ten, koffiedrinken of even sa men ontspannen. Het hele project naast Geertrudishof zal als alles volgens plan verloopt medio volgend jaar worden opgele verd. V Mei de bouw van de woninkjes is onlangs een begin gemaakt. Hel inlernaal hoopt op veel bezoekers. LEUSDEN - Het B. J. Internaat De Hohorst aan de Heillgenber- jerweg zet op zaterdag 25 sep tember de deuren op. B. J. staat voor Bijzonder Jeugdwerk en De Hohorst is een van de twintig in ternaten die Nederland telt. De Inlernaten ressorteren onder het ministerie van CRM. Wat er zo Bijzonder aan Is, wordt deze za terdag aan de bevolking van Leusden, Amersfoort en omstra len vertoont door middel van ren tentoonstelling over het ge- vele BJ-werk. Een diaserie laat zien wat er gedaan wordt In de eefgroep en de lesgroep, een vl- deo-opname heeft als centraal onderwerp hoe een meisje het verblijf op De Hohorst ervaart. Tevens zijn er open lessen, zoals een bakles, pottenbakken, spin nen, volksdansen, waarin ter Jlekke kennisgenomen kan wor den hoe er gewerkt wordt. De serieuze onderdelen worden ondersteund door aktiviteiten voor ong en oud. Zo is er een grabbel- on, ballonwedstrijd, rommelmarkt, vissen in de beek, een natuurwan- Jeling door het landgoed en ver- <oop van bloemen en (ruit van ei sen teelt. Voor de inwendige mens wordt gezorgd. Ook is er een crè che aanwezig. De volgende onderdelen zijn op tijd gezet: 11.00 uur: open les koken, bakken 11 30 uur: rad van avontuur 12.00 uur: poppenkast 12.30 uur: rad van avontuur 13.00-14.00 uur: film over het werk in B.J.; dia's over het leven in De Hohorst 13.30-14.00 uur: volksdansen en straatzang 14 00-14.30 uur: open les koken, bakken 14,30 uur: rad van avontuur 15.00-16.00 uur: films en dia's (re creatiezolder) 15.30-1600 uur: volksdansen en straatzang 16.00-16.30 uur: poppenkast 16.30 uur: rad van avontuur LEUSDEN - Aanstaande maandag 27 september om 20.00 uur vindt in de Hak horst de oprichtingsvergade ring plaats van de Patiënten Belangen Vereniging Leus den. Belangstellenden zijn hierbij van harte welkom. Eerder dit jaar raakten de ini tiatiefnemers als werkgroep reeds bij de Leusdense be volking bekend door de orga nisatie van twee diskussie- en voorlichtingsavonden in de Hakhorst over verschillen de geneeswijzen, o.a. de na tuurgeneeswijzen, de ho meopathie en iriscopie. Hier voor bleek een overweldigen de belangstelling te bestaan. De werkgroep gaat nu over tot de oprichting van een echte vereni ging Leusden schaart zich dan achter een ontwikkeling die op vele plaatsen in het land reeds plaats gevonden heeft. Kort geformuleerd streeft de vereniging er naar om mensen méér verantwoordeli|k- heid voor hun eigen gezondheid te laten dragen. Dit brengt met zich mee dat je meer geïnformeerd moet zijn, maar ook op eigen en onderlinge ervaring en mogelijkhe den moet afgaan. De vereniging denkt in dit verband aan de opzet van gespreks- en zelfhulpgroepen. Het is zeer moeilijk om als een ling de weg te vinden in de gesloten wereld van de gezondheidszorg. De vereniging wil u als patiënt of betrokkene helpen wanneer er vra gen of klachten zijn, te adviseren en terzijde staan als u voor uw rechten op wilt komen. Verder wil de vereniging een in breng hebben op die plekken waar, primair binnen de gemeente, beleid fen aanzien van de gezondheids zorg wordt gemaakt. In de oprichtingsvergadering zullen in een korte inleiding de achter grond, de doelstelling en de werk plannen van de vereniging toege licht worden Eveneens worden globaal de statuten en het huishou delijk reglement besproken, waar na de verkiezing van een voorlopig bestuur zal plaats vinden. Voor een ieder is er die avond de gelegenheid om kommentaar te geven, vragen te stellen en derge lijke. Tevens kunt u zich op deze avond aanmelden als lid van de vereniging. De lidmaatschapskos- ten bedragen 15,- per jaar Hier mee steunt u de doelstelling van de vereniging U kunt ook aktiet lid worden om zo daadwerkelijk te werken aan de opbouw van de ver eniging. Belangstellenden die voor de op richtingsvergadering de statuten nog willen inzien, kunnen deze af halen bij de openbare bibliotheek aan de Hamersveldseweg, Leus den-Centrum. Zie ook pagina 5: Patiëntenvereniging Wijk bij Duurstede legt nadruk op voor lichting. LEUSDEN - De Hamershof- winkeliers geven zichzelf nau welijks tijd om bij te komen van de festiviteiten ter gelegenheid van het tweejarig bestaan. Zater dag is er weer van alles te bele ven In het winkelcentrum. Be halve een demonstratie van een modelbouwclub, die met afstand bestuurbare boten In de Kool- kersgracht gaat varen kunnen Hamershofbezoekers zich zater dag bezighouden met een spor tieve aktiviteit. Met steun van de Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leueden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaaru9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Amersfoortse Stichting voor Li chamelijke Opvoeding en Sport (ASLOS) organiseren de mid denstanders een sport- en spel- dag voor de jeugd, ouderen kun nen echter ook best meedoen. De ASLOS beschikt over een zo genaamde „Spellenbus". Dit busje is gevuld met tal van sportattribu- ten. Medewerkers van de Amers foortse stichting reizen met dit bus je vooral scholen langs die een sportdag houden. Het gaat hier niet alleen om bekende sporten, het is er juist om begonnen om allerlei sporten te introduceren. Leusdena- ren kunnen zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur ook kennis maken en meedoen aan een aantalnieuwe" sporten Zo kan er zaterdag aan „ijs-cur- ling" meegedaan worden, zonder dat er van winterse temperaturen sprake is. Er wordt een baan uitge zet waarop men kan „curlen" met goede imitaties van de voorwerpen waarmee men op het ijs speelt. Hetzelfde geldt voor het kegelen. Normaal heeft men een binnen baan nodig om deze sport te beoe fenen. Zaterdag wordt er echter ge kegeld op een zogenaamde Gardi- rolbaan, een baan waarop men de echte kegelsport aardig kan bena deren. Ook kan er zaterdag de ge hele dag micro-voetbal gespeeld worden op een „voetbaltafel". Ver. der staan er op het programma tal van meer bekende sporten, zoals boogschieten, trampoline sprin gen. blikwerpen, tennis, steltlopen en ringgooien. De jeugd zal veel plezier beleven op een luchtkus sen. Voor mensen die de sport op een wat passieve manier willen beleven, Is er zaterdag in de Ha mershof ook het één en ander te doen. Er wordt een demonstratie gegeven van het „run-rap-tur- nen", waarbij er allerlei oefenin gen verricht worden tussen ronddraaiende bogen. Aan de sport- en speldag in de Hamers hof wordt verder meegewerkt door de Gehandicapten Sport Vereniging „Amersfoort". Leden van deze vereniging laten zien welke sporten alzo bedreven kunnen worden door de minder validen onder ons. Zie pag. 2 de Hamershof Tel. 944210. Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. uuuiu: Rozendaallaan 9 Leusden-C. De bril voor wie de mode altijd op de voet wil volgen. Deze bnl met randloos montuur en kunststof glazen is er één uit een internationale collectie die nog slechts enkele dagen in Nederland is. Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Mm. Grutterij 3 ""TT J De Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde „Hét gebeurde nog heeïvaak dat naar mijn baas De boekhouding - Vrouw en haar beroep (13): Kapster Nicolette van de Kletersteeg3 - Patiëntenvereniging Wijk bij Duurstede5 - Mens en z'n hobby: brooddeeg 5 - Exposities in Hakhorst en Gereformeerd Diensten centrum 7 -Sport9 - Kantongerecht Amersfoort 11 - Loep op Leusden11 - Kantlijn 11 - Medische diensten11 - Films in Amersfoort én Leusden 13 033-943300 LEUSDEN - De zomer is nu de finitief ten einde, redenen voor het CML om weer met opgeladen accu's aan het werk te gaan o.a. met de heropening van de in spraakwinkel op vrijdag 24 sep tember. Zoals ook het voorjaar, Is de inspraakwinkel gehuisvest In de openbare bibliotheek aan de Hamersveldseweg en is ie dere vrijdagavond geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt hier terecht voor informa tie op allerlei gebied; hoofdzakelijk gencht op de lopende zaken in Leusden. Hier kunt u terecht met vragen, opmerkingen en sugges ties inzake uw woonmilieu in de breedste zin van het woord moge lijk kan de inspraakwinkel ook u op weg helpen Ook dit seizoen liggen er weer vele plannen op tafel; plannen en ic' -een om Leusden nog leefbaar der te maken of de Leusdenaar nog meer te betrekken bij het wel en wee van zijn of haar woonplaats Binnen het CML is, ter verwezenlij king van de plannen altijd plaats voor nieuwe leden. Als u wilt mee denken en meedoen binnen de werkgroepen van het CML dan no digt de Inspraakwinkel u uit om eens langs te komen, zij zijn ook op de hoogte van de actualiteit binnen het gehele CML Een van de meest recente plannen Is het volgen van de consumentenbelangen in de ge meente Leusden; in hoeverre worden deze optimaal behartigd. De inspraakwinkel heeft het Idee dat dit onvoldoende binnen de huidige overlegstructuren ge beurt en heeft plannen om hier wat aan te doen. Zij vragen dan ook de mening van de leusdense bevolking hierover tijdens hun zittingen in de bibliotheek. LEUSDEN De Vrouwenraad Leusden organiseert dit najaar voor belangstellenden twee cur sussen in de hulskamer van Groot Krakhorst. Onder leiding van mevrouw F. N. Seydel van de huishoudelijke voorlichting ten plattelande is er een cursus van drie avonden over "Uitkomen met inkomen". De data zijn 3, 10 en 17 november en de kosten bedragen 20 gulden. Ook gaat er weer een VIDO- groep van start voor vrouwen in de overgang. In deze praatgroep voor vrouwen vanaf ongeveer 35 jaar wordt niet alleen ingegaan op specifieke onderwerpen die met de overgang te maken heb ben maar wordt tevens ingegaan op onderwerpen die door de deelneemsters zelf worden inge bracht De bijeenkomsten staan onder leiding van Diny van Dorp en Ans Troost. De kosten zijn 20 gulden. Inlichtingen over beide cur sussen bij Anneke van Hasselt, Koningin Julianalaan 80. Tele foon 940216. Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaats gevonden. Dat is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1982 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft: wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst. In hand- of machineletter. Vandaag besteld, morgen klaar. Lals het om snelheid én kwaliteit gaat. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum. Op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.3C tot 17.00 uur. Telefoon: 033-941495. I Kijk eerst maar ergens anders. Kom dan naar GeRu en I vergelijk. Overtuig u in de showroom van de hoge kwaliteit 1 I en de geweldig scherpe prijs. Ervaar het vakmanschap. Op 600m: 'n overzichtelijke presentatie van het totale I assortiment. Demonstratieklaar! Showroom. Prins Bemhanllaan 16-18. Veenendaal Geopend, ma 13-18 uur. di t/m vr 9-12 en 13-18 uur, zaterdag 10-16 uur •OJlc iMoniermnng wei U9 per soonlijkheid wordtifjpor dei'.anien ting, Zwarteweg 16a. telefoon 941247, toestel 116.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1