SSr Maandag vergadering CML/RO Film in De Til Opbrengst collecte Aanmelding peuterspeel zaal Nijntje Aanmelding VOS-cursus Gemeentedag eref. Kerk Kinderclub Geref. kerk Werken met brooddeeg Concert in De Korf Knutselen in De Moespot Geslaagd KPJ uit wisselingsweekend EHB0- cursus KPO-avond ovei natuurgeheimei Open middag boomkwekerij Zwangerschaps- gymnastiek Thema-avond over fascisme in Vrouwenkafé s 5 Politiek S.V.A. JEUGD EN SENIOREN iPrijsbewijs: DE STRETCH corduroy. Katoen. 38-46 DE BAND PLOOI fijne tweed. Mét riempje. 36-44 mMNti DE WESTERN flanel gevoerd. Katoen. 36-44 DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1982 LEUSDER KRANT DE WENTEH-CHXNTZ flanel gevoerd. 36-44 DE SPECIAL canvas met cord. Katoen. 36-44 DE ELEGANTE Cauda-kwaliteit. Mét riempje. ijmmm DERLBCORD jeans. Katoen. 36-44 iiammm LEUSDEN - De werkgroej Ruimtelijke Ordening van hi CML komt maandag 27 septerg ber voor een vergadering bijeen De vergadering die om 20.00 uii begint wordt gehouden In het gr meentelljk Informatiecentra aan de Zwarteweg. De agendi vermeldt: 1. Opening 2. Verslag vergadering 3. Mededelinaen.'informatie o.t over voortgang 2e tase 4. Hoofdstructuur 't Ruige Velt 5. Rondvraag 6. Sluiting LEUSDEN - Vrljdagavort wordt er In De Til aan de Hamert veldseweg een film gedrai voor 14 jaar en ouder. De lot gang bedraagt 3 gulden per p« soon. Een jong stel brengt zijn vakant op Bermuda grotendeels doorm diepzeeduiken Op een van ha onderwatertochten ontdekken op de zeebodem twee oude wra ken waarin zich heroïne, goud, z ver en edelstenen bevinden 0 spanning neemt toe wanneer diepzeeduiker in een race tegen: tijd zijn schat naar boven wil haler terwijl de lont van de door hen a» gebrachte explosieven reeds aangestoken. De aanvang vanj film is om 20.00 uur. ACHTERVELD Donderdag avond houdt de K.P.O. haar eer ste bijeenkomst van het nieu» seizoen. Deze avond komt i1 heer De Graaff uit Barnevel! Deze zal een diaserie vertoner over de Natuurgeheimen van a Gelderse Vallei en de Veluwe. D bijeenkomst vangt aan om 201 uur in D'Ouwe Peerdestal Ge zien het interessante van hetl behandelen onderwerp zijn de: avond de echtgenoten en ver loofden van de leden ook harte lijk welkom. ACHTERVELD - Brons Boom kwekerij houdt zaterdag 25 se) tember van 14.00 tot 17.00 uir een open middag. De kwekerijl te vinden op de Van Arkelwe hoek Stoutenburgerlaan, vlakb de Oude Floris. Iedereen is van harte welkoa LEUSDEN - De collecte voo het Prinses Beatrix Fonds h«t dit jaar In Leusden-centrum e -zuid 5892,50 opgebracht, h len die hieraan hebben meegt werkt en aan hebben gegeve wordt hartelijk dank gezegd. LEUSDEN De aanmeldln van peuters voor peuterspeel» Nijntje Is met Ingang van 20 sef tember enigszins anders gen geld. Aanmelding kan voorin plaatsvinden bij de leidsters de speelzaal In de schuur vanD Hakhorst, Waarden 25a. 'sM« gens tussen 9.00 en 12.00 uuri 's middags tussen 13.30 en 151 uur. Niet op de woensdagnf dag. Men kan ook telefonM zijn peuter opgeven vla telefoo» nummer 942348. Peuters van twee |aar kunnen worden t geschreven. Is V K 5 fes V ur, >P er 1C ac 31 v 2 1 1 3, 'o 8. Het CD A-vrouwenberaad organiseert een politieke scholingscursus, zo meldt onf Fenneke Tigchelaar. De cursnl omvat drie maandagavonden, waarvan de eerste aanstaand) maandag (27 september) zal plaatsvinden. Cursusleidster* Erna Verheijen en de cursus wordt gegeven in het gemeenschapscentrum „De Kom", naast de katholieke keft aan de Hamersveldseweg De kosten bedragen 15,-en wit mee wil doen kan zich opgeve» bij Fenneke Tigchelaar. Hondsroos 16, tel. 943068. LEUSDEN De VOS-cursus die 30 september van start gaat, Is nog niet helemaal vol. Wie met andere vrouwen van gedachten wil wisselen over zaken als gezin, relaties, politiek enzovoort en het leuk vindt andere vrouwen wat beter te leren kennen, kan zich nog opgeven. De cursus wordt gehouden op 24 donderdagochtend tussen 9.15 en 11.30 uur in De Til aan de Hamersveldseweg Voor kinder opvang kan gezorgd worden. De cursus kost 100 gulden per per soon. Voor nadere informatie en aanmelding kan men bellen naar Annemiek Broer, telefoon 940167 en Tonnie van 8remen, telefoon 944383. LEUSDEN - De Gereformeer de kerk In Leusden houdt zon dag 26 september een gemeen tedag In het Internaat Don Bos- co, Dodeweg 6. De dag begint om 9.30 uur en zal om ongeveer 16.00 uur afgesloten worden. Het thema van de bijeenkomst Is „Samen toekomst, niet te gelo ven". Tijdens de diensten 's morgens zal aandacht geschonken worden aan het als ouderen en jongeren samen proberen gestalte te geven aan hel kerkzijn; samen werken aan de toekomst. Na een geza menlijke maaltijd, waarvoor ieder een zijn eigen brood meeneemt, is er 's middags gelegenheid voor spel en ontmoeting. LEUSDEN - Maandag 27 sep tember om 19.45 uur en woens dag 29 september om 20.45 uur beginnen er twee cursussen zwangerschapsgymnastlek. De zezijn bedoeld voor vrouwen die In de maand december of begin januari een baby verwachten. De bijeenkomsten worden gehou den In het wijkgebouw aan de Rozengaarde 33. Opgave en In lichtingen ter plaatse of telefo nisch vla telefoonnummer 941218. LEUSDEN Ook dit seizoen Is er iedere zaterdagmorgen kin derclub uitgaande van de Gere formeerde kerk (vrijgemaakt). De kinderclub vindt plaats van 10.00 tot 11.30 uur In Groot Krak- horst, Bolderlkhof. LEUSDEN - Afgelopen dins dag ging bij Blijhof de cursus Brooddeeg van start. Van brood deeg maakt men niet alleen pop petjes maar ook levensbomen, harten en andere figuren. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor In lichtingen kan men kontakt op nemen met Margreet Houtzager, telefoon 942220. LEUSDEN - „Als Ik In Italië had gewoond, had Ik mijn trouwring heus wel aan Benito Mussolini gegeven, meneer", zegt een Ita liaanse vrouw In het stuk „On voltooid verleden" dat het vrou wentheater Amsterdam speelde op de openingsavond van het Vrouwenkafé. Op de laatste avond van het drieluik over fas cisme wil men In het Vrouwenka fé praten over de eigen gevoe- doende deelname. Het Is de be doeling dat met deze nieuwe cur sus zal worden gestart op maan dag 11 oktober In Ons Gebouw. De cursus bestaat uit 20 lessen. Deelnemers aan deze cursus moeten 16 jaar of ouder zijn. Het cursusgeld bedraagt f75,—, in clusief boekje, examengeld en contributie. Voor opgave en eventuele verdere inlichtingen kan men nog tot 1 oktober con tact opnemen met de secretaris van de vereniging A L. Janssen, Verjaagde Ruiterweg 4, tel 2139. lens. Waar begint fascisme? Hoe onderkent men het? Hoe rea geert men dan? Met elkaar wil men deze avond ontdekken aan de hand van voor beelden uit deze tijd wat de voe dingsbodem voor fascisme is. Vrouwen die hierover mee willen pralen, ook diegenen die de vorige twee avonden niet aanwezig wa ren, zijn maandagavond om 20.30 uur van harte welkom in het vrou wenkafé dat elke maandagavond om 20.00 uur geopend is in De Hakhorst. Voor nadere inlichtingen over deze avond. Ineke Roelofs, telefoon 942918. LEUSDEN - Vrijdag 24 sep tember om 20.15 uur geeft het strijkorkest Muslca Montana een concert In De Korf. Dit op ver zoek van de stichting Vallelcon- certen. Gespeeld worden onder meer werken van Bach, Hayden en Schubert. Er zijn drie solisten Robert Ou- werkerk. clavecimbel; Karei Bres ter. viool en Wolfram Marsman, alt viool. Het geheel staat onder lei ding van dirigent Herbert Siegers De toegangsprijs bedraagt vijf gul den. ACHTERVELD - De Stichting de Moespot zal In het komende winterseizoen een aantal knut- selavonden organiseren. Deze knutselavonden kunnen worden bezocht door personen vanaf 10 jaar. De eerste knutselavond Is op vrijdag 24 september. De aan vang Is om 19.30 uur In de Moes pot. De eerste avond wordt er een trekpop gemaakt van hout. De pop zal dan worden afgemaakt op 8 oktober Een kussen waarop motieven gedrukt die met de herfst te maken zullen hebben wordt gemaakt op 22 oktober. Op 5 november zal er gewerkt worden met hout en pitriet. Er zal dan een theeblad worden ge maakt. Dit zal dan worden afge werkt op 19 november Cadeaut jes voor St. Nicolaas kunnen ge maakt worden op 3 december. Met stro en riet zal er gewerkt worden op 17 december terwijl op 7 januari een kalender zal worden gemaakt, die op 21 janu ari wordt afgemaakt. Programma voor zaterdag 25 september: junioren: Achterveld A1 - T.O.V A1 16.15 uur Hoogl veen A2 - Achterveld A2 v. 14.00 uur Achterveld 81 - Hoevelaken B1 15.00 uur Achterveld B2 - Soest B2 13.45 uur VVZA C1 - Achterveld C1 v. 12.45 uur Achterveld C2 - Hoogland C4 13.45 uur pupillen: Limivo D1 - Achterveld D1 v. 12.00 uur Achterveld D2 - Soest D4 13.00 uur S.E.C. E1 - Achterveld E1 v. 11.00 uur Achterveld E2 -IJsselmeervogels E4 12.00 uur dames-junioren: Achterveld - S.D.O. 10.00 uur meisjes C.D.W. - Achterveld v. 9.00 uur senioren zondag 28 septem ber: Sporting - Achterveld v. 13.30 uur Achterveld 2 - Scherpenzeel 10.30 uur Kieviten 2 - Achterveld 3 v 11.00 uur Achterveld 4 - Kieviten 3 12.00 uur Roda 6-Achterveld 5 v 10.30uur Achterveld 6 - VVZA 7 12.00 uur dames: Achterveld - SIOS 10.00 uur ontbrak niet hetgeen uiteindelijk in een waar waterballet eindigde. De slotopdracht was dat elke deelne mer een lied moest zingen: voor velen de moeilijkste opdracht. Als afscheid was er In de avond nog een disco met Black Power. Voor dat er afscheid werd genomen bood de Achterveldse voorzitter aan de Hultenaren een herinneringstegeltje aan. Op dit door Tlny Jonkman vervaardig de tegeltje was het Achterveldse KPJ-embleem aangebracht. De tegel werd onder luid gejuich en handgeklap aan de Hultense voorzitter overhandigd. Deze be loofde dat deze tegel een ere plaats In hun prljzenkastzou krij gen. ACHTERVELD - In het kader van het uitwisselingsprogram ma kwam In het weekend van 17- 19 september de KPJ-afdelIng uit Huiten op bezoek bij de Ach terveldse afdeling. Hoewel er zich 25 leden uit Huiten hadden aangemeld kwamen er slechts 15 opdagen. De Hultenaren wer den vrijdagavond In De Moespot ontvangen. Daar Achterveld al In Huiten op bezoek was geweest, was dit een weerzien van vrien den. De ontvangst was dan ook zeer hartelijk. De avond werd doorgebracht met het ophalen van herinneringen en een dans|e waarbij de Discotheek Night Live de muzikale medewerking ver leende. Aan het eind van de avond werden de gasten over de gastgezinnen verdeeld. Zaterdagmorgen was het om 11.00 uur verzamelen bij de Moes pot, vanwaar een fietstocht was georganiseerd In groepjes van vier vertrokken de deelnemers aan de ze fietstocht. Tijdens de tocht moest een aantal opdrachten wor den vervuld en een aantal vragen op een lijst worden beantwoord. Ongeveer halverwege de tocht was er een picknick-stop ingelast. De aangeboden erwtensoep met stok brood wilde er wel in. Vervolgens werd de tocht weer voortgezet waarna men na de 45 kilometer te hebben afgelegd weer bij de Moes pot arriveerde Zaterdagavond was er een ge zellige feestavond in de versierde schuur van de familie Rutte. Het groot aantal aanwezige KPJ-ers vermaakte zich hier bijzonder goed. Het Amusementsorkest ver leende deze avond de medewer king van het muzikale gedeelte. Na de kerkdienst op zondagmorgen ging men gezamenlijk koffie drin ken in café Buitenlust bij Rien Coenders. In de middag was er in en bij de Moespot een levend gan zenbordspel. Aan dit spel werd door acht groepen deelgenomen. Er moest een aantal opdrachten worden uitgevoerd zoals touwtje springen, hoepelen, zak lopen en spijkerslaan. Ook het water dragen ACHTERVELD Nu de rust In het dorp weer Is teruggekeerd beginnen de verenigingen weer met hun activiteiten. De plaatse lijke EHBO afdeling zal ook dit jaar weer een EHBO cursus or ganiseren. Dit echter wel bij vol-

Leusder Krant | 1982 | | pagina 8