Tweede deel Postweg in 1983 aanpakken; voor verbetering Lapeerseweg geen geld „Streven naar warenhuis met kracht voortzetten" erkeerslichten mhemseweg/Maanweg Bezuinigingen plantsoenen worden zichtbaar k boven-modaal endt zich met lanciële pro- emen tot gemeente Uitvoering milieu wetten vergt erg veel tijd Onzekerheid over 112 bejaarden woningen Algemene beschouw ingen alleen nog schriftelijk leusder krant oenbare werken ciale zaken Economische zaken en werkgelegenheid Algemeen bestuur rkeer en vervoer e|ij eei Lds- :nse a§ )est( lit tt Boi ATLANTA vind je in de Kwiekwinkel KWIEK [WINKEL DINSDAG 28 SEPTEMBER 1982 plaatselijk nieuws (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Volgend |aar wordt het tweede deel van de Postweg verbeterd. Maar voor verbetering van de even eens In erbarmelijke staat ver kerende Lapeerseweg Is geen geld. Dat zeggen B. en W. In het hoofdstuk 'openbare werken' van de aanbiedingsbrief 1983. Aanstaande donderdag komt in de gemeenteraad een voor stel aan de orde om over te gaan tot verbetering van het eerste gedeelte van de Post weg. Het aanpakken van het tweede gedeelte vergt een in vestering van f 420.000,—. Van de voorgenomen recon structie van de Lapeerseweg mooi voorlopig worden afge zien. Er is geen geld voor, maar het college zegt door te blijven gaan met haar pogin gen om bij de Dienst Landin richting voor dit werk een subsidie los te peuteren. Als die subsidie volgend jaar wel licht toch verkregen wordt, dan zal het college alsnog voorstellen om de Lapeerse weg te verbeteren. Ruime aandacht onder 'open bare werken' ook voor riolen en watergangen Wat betreft het aansluiten van buurtschappen op het rioolstelsel zijn dit |aar vorderingen gemaakt Schutter- hoeflaan en Bavoort zijn aange sloten, de plannen voor Kerkdijk en Arnhemseweg zijn in een ver gevorderd stadium Dan is alleen Waterloo nog met op de riolering aangesloten Het college belooft volgend jaar de olannen voor aansluiting van de woningen in Waterloo op het riool te gaan voorbereiden. Voorts meldt het college dat het bestaande rioleringsstelsel regelmatig aan controles moet worden onderworpen, waarna telkens kan worden bekeken of er onderhoud gepleegd moet worden. Hetzelfde geldt voor de vijverpartijen, met name in de eerste fase Daar ontwikkelt zich een sliblaag op de bodem en aan de hand van een onderzoek wil het college 'een onderhoudsvisie op langere termijn' aan de raad aanbieden. HUISVUIL In hetzelfde hoofdstuk melden B en W. dat men ten aanzien van het inzamelen van huisvuil op de ingeslagen weg wenst voort te gaan Steeds duidelijker wordt dat gescheiden inzamelen van huisvuil zowel uit oogpunt van kosten als ter bescherming van het milieu beter is B en W zeggen dan ook verheugd te zijn. dat de resultaten van de in Leus den gehouden proef positief zijn Er zullen volgend jaar nieuwe initiatieven genomen worden Het college: ..Met name denken zij aan de ontwikkeling van de verwerkingsmethode voor tuin en plantsoenafval op de wat langere termijn Tot nu toe kon den deze afvalstoffen op vrij een voudige wijze verwerkt worden in geluidswallen, een mogelijk heid. die in de toekomst beperk ter zal zijn. Binnenkort zullen wij met voorstellen komen om op een aantal plaatsen binnen de woongebieden regelmatige stor ting van tuinvuil mogelijk te ma ken 5: raa ov dra wegdek van de Lapeerseweg is erbarmelijk slecht, zonder subsidie kan de gemeente niet tot lering overgaan een onzer verslaggevers) JSDEN „De laatste tijd Is ontwikkeling waarneem- dat ook ingezetenen met I Hljf-modaal gelegen inko- zich met aanzienlijke fi- 'ële problemen wenden tot laatschappelijk werker van afdeling Sociale Zaken. De gen van over-kreditering en verhoging drukken vaak op de emotionele en relati- sfeer binnen een samenle- VOlpverband. Het spreekt voor dat bij slechtere economi- omstandigheden een zorg- ger afweging vn de beste- n noodzakelijk is. Wat dit ift zullen wij graag bevorde- dat de in onze gemeente lionerende maatschappelijk ers meer ondersteunend en adviserend werkzaam zijn." Dat schrijven B. en W. in de aanbiedingsbrief bij de begro ting 1983 in het hoofdstukje over Sociale Zaken. Dat hoofdstukje staat In het teken van het groei end aantal ingezetenen, dat ge bruik moet maken van een van de sociale voorzieningen. Het aan tal uitkeringsgerechtigden stijgt in Leusden met dezelfde trend ais landelijk waarneembaar is. Op 1 oktober vorig jaar hadden 172 Leusdenaren een WW- of WWV-uitkering. Dat aantal groeide in tien maanden tijd tot 244 op 1 augustus jongstleden. 178 Leusdenaren doen nu een beroep op de Bijstandswet, ter wijl dat er op 1 oktober vorig jaar 147 waren. Daarnaast zijn er nog drie Leusdenaren die van andere sociale voorzieningen gebruik maken. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN „Ons streven naar de vestiging van een wa renhuis in de Hamershof zul len wi) met hernieuwde kracht voortzetten. Helaas kon het afgelopen jaar hierin weinig vooruitgang worden geboekt. Wij blijven van mening dat realisatie van een warenhuis een noodzakelijke aanvulling (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De uitvoering van de wetgeving op hel terrein van het milieu en met name van de Hinderwet vergt veel tijd. "Wellicht mede onder Invloed van de vele publiciteit die de Hinderwet de afgelopen tijd heeft verkregen, zijn wij gecon fronteerd met een ware hausse van vergunningsaanvragen. De afwerking daarvan vraagt veel tijd." Dat schrijven B en W. in de aanbiedingsbrief bij de begro ting 1983 onder het hoofdje 'Al gemeen bestuur'. Daar staat ook te lezen, dat de eerder aangekon digde lozingsverordening bin nenkort de gemeenteraad zal be reiken. Ten aanzien van de Wet Geluidhinder meldt het college, dat de verplicht te nemen stap pen in verband met de gefaseer de invoering van deze wet zijn uitgevoerd. VOORLICHTING EN INSPRAAK Met betrekking tot de even eens tot het 'Algemeen bestuur' gerekende terreinen voorlichting en inspraak meldt het college, dat eind dit jaar een aanzienlijke verbetering zal optreden Ge doeld wordt op de ingebruikne ming van het nieuwe gemeente huis bij de Hamershof. "Naast de centrale ligging heeft de nieuwe dingsbriet bij de begroting 1983 In dat hoofdstuk wordt ook de instelling van een werkgroep 'Economische Zaken. Consu mentenbelangen en Werkgele genheid' aangekondigd Dat het college dat van plan was, was reeds langer bekend en een daartoe strekkend voorstel komt reeds aanstaande donderdag in de raadsvergadering aan de or de. Ook worden de ontwikkelin- van het voorzieningenpakket voor de inwoners van Leus den betekent. In samenhang met de vestiging van een wa renhuis blijven wij eveneens steven naar de realisering van het buurtsteunpunt in Alandsbeek (B1 Met die alinea opent het colle ge haar overpeinzingen ten aan zien van economische zaken en werkgelegenheid in de aanbie- huisvesting als belangrijK voor deel dat exposities in dezelfde ruimte kunnen worden gehou den als waarin de hoofdroute van het publiek ligt. Wij verwachten hiervan een duidelijke toename Dlnn+r AQnor» van het aantal mensen dat kennis I Idl lloUGI IGII neemt van de gemeentelijke I plannen", aldus het college. gen met betrekking tot de werk- gelegenheidsterreinen op een rijtje gezet Voor vestiging in het plan Princenhof zouden dit jaar wel verscheidene bedrijven be langstelling hebben getoond, maar dat heeft niet tot concrete resultaten mogen leiden. In het plan Paardenmaat vestigden zich dit jaar wel enkele bedrijven en volgens B en W. is er 'redelij ke' belangstelling voor de reste rende qrond Volgend taar zal in Achterveld het werkgelegen- heidsterrein 'De Fliert' zo ver ge reed zijn, dat er zich de eerste bedrijven kunnen vestigen. Bin nenkort kan de raad een voorstel verwachten voor het vervaardi gen van een bestemmingsplan voor het gebied 'De Horst'. Het college acht dat nodig "teneinde de gewenste differentiëring in werkgebieden te verkrijgen". Het college stelt vast dat he laas ook in Leusden het aantal mensen zonder werk stijgt. Vol gens opgave van het Gewestelijk Arbeidsbureau zat eind augustus jongstleden 6% van de Leusden- se beroepsbevolking zonder werk. Het college daar over: "De belangrijkste bijdrage die de ge meente kan leveren in de bestrij ding van de werkloosheid is het actief bevorderen van nieuwe be drijfsvestigingen in Leusden. Wij willen hieraan de komende tijd in versterkte mate aandacht aan gaan besteden, onder meer door het uitbrengen van een brochure waarin de aandacht wordt geves tigd op de mogelijkheden die Leusden als vestigingsplaats voor bedrijven te bieden heeft." - Hier en daar groeit het gras tussen de trottoirtegels door Een gevolg van de bezuinigingen op de post 'plantsoenen' '1 fruispunt Arnhemseweg/Maanweg moet van verkeerslichten worden voorzien (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het feit, dat Leusden nog immer niet is aangesloten op de Rijksweg 28 vormt de kern van de me dedelingen, die het college in de aanbiedingbrief ten aan zien van verkeer en vervoer. Het college betreurt het, dat die aansluiting er nog altijd niet is en zegt verder: „Dit neemt niet weg dat wij er onverminderd naar blijven streven om deze aansluiting op zo kort mogelijke termijn te realiseren. Al het mogelijke wordt in het werk gesteld om de financiële middelen voor deze aansluiting te verkrij gen. Daartoe worden initiatie ven ondernomen zowel naar departementen als naar het provinciaal bestuur." Ten aanzien van het intern wegennet is er maar één me dedeling: er worden plannen voorbereid om op het kruis punt Arnhemseweg-Maan- weg verkeerslichten neer te zetten. Verder is het college van plan om in de oude Rijks weg bij Bavoort een voetbrug te leggen, om het voor de Bavoorters makkelijker te maken de Arnhemseweg vei lig over te steken. -TTCTvuur ué-' (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Het is nog steeds niet zeker of er 112 bejaardenwo- ningen gebouwd kunnen worden op het terrein van de voormalige veevoederfabriek van Van de Berg In de wijk Groenhouten. In de aanbiedingsbrief bij de begro ting voor '83 schrijven B&W dat zij over de bouwsubsidie van het Rijk voor deze woningen nog steeds in het onzekere verkeren. Het college zegt zich te beraden over deze ontwikkeling met de Stichting Bejaardenzorg Leus den. Over het toewijzen van contin genten voor 24 aanleunwonin gen bij bejaardentehuis 't Ha- mersveld weet het college van B&W ook nog niets definitiefs, maar zodra de toewi|zing ge schiedt zal met de bouw van deze bejaardenwoningen begonnen worden. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Bij wijze van proef zullen dit jaar de algemene beschouwingen, die onderdeel vormen van de begrotingsbe handeling, door de Leusdense gemeenteraad alleen schriftelijk worden gehouden. Aldus is door het seniorenconvent (de voorzit ters van de fracties in de raad) besloten. De begrotingsbehan deling in de gemeenteraad blijft hierdoor beperkt tot het houden van re- en duplieken en het vast stellen van de begroting. Het besluit om geen mondelin ge algemene beschouwing te houden is genomen, omdat het een tamelijk tijdrovende bezig heid is, die door vrijwel niemand vanaf de publieke tribune ge volgd werd Tot nog toe was het gebruikelijk, dat per fractie één of meer vertegenwoordigers de tekst van de algemene beschou wingen voordroegen Die tek sten werden vervolgens onder ling door de fracties uitgewisseld en aan de pers ter hand gesteld. Ten behoeve van de communica tie is het voorlezen van de tek sten dus niet nodig. Resteerde een soort ceremonie, die gemid deld twee of drie belangstellen den naar de publieke tribune kon lokken. Dat gebeuren heeft men nu dus, bij wijze van proef, afge schaft. Ook de beantwoording van vragen uit de raad door het college in eerste instantie ge schiedt schriftelijk. In het seni orenconvent zal tezijnertijd be keken worden of deze procedure beter bevalt dan de tot nog toe gehanteerde De procedure van de begro tingsbehandeling is eind vorige week begonnen met het verzen den van de begrotingsstukken aan de leden van de raad. In oktober worden er een viertal speciale begrotingsvergaderin gen door de verschillende raads commissies gehouden Het schema van de begrotingsverga deringen van de commissies ziet er als volgt uit: Commissie Welzijn en Onder wijs woensdag 13 oktober, 20.00 uur, raadszaal. Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening don derdag 14 oktober, 20.00 uur, expositieruimte. Commissie Algemene Be stuurszaken maandag 25 okto ber, 20.00 uur. raadszaal. Commissie Financiële en Economische Zaken woensdag 27 oktober, 20.00 uur, raadszaal. In die commissievergaderin gen wordt de raadsleden met name de gelegenheid geboden op 'technische' details in te gaan. Vervolgens moeten de fracties hun algemene beschouwingen gaan schrijven, waarin zij zich zullen moeten beperken tot de hoofdlijnen van het beleid. De belangrijkste punten uit die be schouwingen zullen in de plaat selijke persorganen worden ge publiceerd. De volledige teksten liggen vanaf 17 november ter inzage bij het gemeentelijk buro Voorlichting en in de openbare bibliotheek aan de Hamersveld- seweg Uiterlijk donderdag 26 november zal het college schrif telijk reageren op in de algemene beschouwingen gestelde vragen en opmerkingen. De begrotingsbehandeling wordt op donderdag 2 december afgesloten met het mondeling houden van de re- en duplieken en het vaststellen van de begro ting. van een onzer verslaggevers) LEUSDEN ,,De doorgevoerde bezuinigingen op het onderhoud van het openbaar groen zijn in het algelopen jaar duidelijk zichtbaar geworden. Met name het minder vaak maaien van gras en het niet of beperkter behandelen van trottoirs en paden tegen onkruid, hebben aanleiding tot reacties uit de bevolking gegeven. Dat schrijven B. en W. in de aanbiedingsbrief bij de begroting 7983 over het onderwerp 'plantsoenen'. Daarin wordt ook gemeld dat in sommige wijken het gebruik van de gemeen schappelijke ruimten niet meer blijkt te voldoen aan de huidige behoeften van de bewoners. Daarom wil het college met voorstellen komen om die situaties te verbeteren. Geld om dergelijke verbeteringen te kunnen betalen zou kunnen worden gevonden in de opbrengst van de verkoop van zogeheten 'snippergroen'. Dat zijn kleine stukjes groen, die onder meer omwille van het onderhoud, beter in eigendom aan particulieren kunnen worden gegeven. Als komplete kantoor winkel voor Amersfoort en omgeving herbergen wij o m de meest uitgebreide sortering in ATLANTA artikelen. In de eerste plaats bekend om z'n grote verscheidenheid in bedrijfsformulieren, heeft ATLANTA nu ook tal van artikelen voor het opbergen van datagegevens uit de computer De kwiek winkel is veelzijdig! de Kwiekwinkel maakt deel uit van Kwiek, centrum voor tekstverwerking ..Hetgebeurderiog^J^aakdat naar mijn baas. www, vdsie Kianienxring wef. De per- y°°hl"kheidjmtdhttoor dektenten Prinses Julianaplein/ Leusderweg, Amersfoort. Teleloon 033 - (6131824 t uur hoi r ting, Zwarte weg 16a, telefoon 941247, toesdel 116.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5