w Kantlijn EM SPAANSE ONTBOEZEMINGEN r 1 icht Haast /issen Volglijn Foppen Zuster sociaal maatschappelijke diensten DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1982 loep op Leusden 11 aktle:MarnlxKreyns; agen: Caspar van Loo ndt u nou ook dat het zo it in de bibliotheek aan de lersveldseweg? Volgens de leente Is dat zeker het geval, itproblemen In deze bieb namelijk de aanleiding eest om een onderzoek In te len (zo heet dat dan) naar het |en van energiebesparende itregelen. Want, Is ctwljleld de redenatie eest, tocht Is niet alleen reiend voor de blebgangers, rbeïnvloedtookhet rarrnen van het gebouw, om hebben een stel knappe pen van de afdeling «kunde van de dienst eentewerken de bibliotheek erzocht op tocht, dat sulteerd heeft In een rapport erglebesparlng bibliotheek iden". Conclusie uit dit ort Is, dat de optimalisering de klimaatregeling en het en van een aantal «kundige maatregelen een glebesparlng van circa 50% nen opleveren. In simpel In holel Den Treek heeft afgelopen maandag en dinsdag de jury vanDe Zilveren Camerazijn werk verricht. Deze kopstukken uit de Nederlandse journalistiek kozen Nederlands beste persfoto van hel jaar Op de foto de jury in aktie. Nederlands: als je verstandig stookt en je Isoleert het zaakje dan bespaar je de helft op energie. En hoe zit het dan met de tocht? Die Is verdwenen als de conclusie uit het rapport wordt uitgevoerd! )r wil sJans De laatste weken ben ik bij i'n dorpse wandelingen ver- Bzeld door een hondje, en in- evolge de wet. aan een riem. ]ooil gedacht dat ik ooit eens iet een hand aan een touwtje oor het dorp zou gaan. altijd en beetje meewarig gekeken iar mensen die alsmaar endjes uitlieten; nooit van t'n leven", dacht ik dan. Omdat een onzer kinderen ogal Ingewikkeld aan 't ver- uizen verhuizen in het Ha- iersvelds) is, passen wij op nd en hond; vandaar m'n indengeteidersfunctie. Hon- sn hebben maar een honden ven, daar kom ik nu achter, tee of driemaal per dag even sar buiten ravotten, hoog- 'ens in een beperkt stukje js. Eten uit een blik/e en een titatiebeen van stieren huid, i dan die honden in de ste- sn, tienhoog op een flatje, ten langs het trottoir en de •ntaarnpaal en, hup, naar bin- en „lekker dier" heeft hier en grootse taak, naast de stkalveren en hokkippen. Als hondenbegeleider heb je een gesprek met andere uit- lers en -sters, Wat een lief hondje, wat is il voor een ras", vroeg een ime die een klein hondje bij ch had Het is een Baskerville, ge- ol ik", zei ik. „Nooit van ge lord?" „Nee. die ken ik niet!" ant- oordde ze. Conan Doyle eet er meer van", zei ik weer. ,0, die ken ik ook niet". Deze hond komt uit Laos i is afgericht om slangen te ingen in de tuin van het huis sar onze zoon toen woonde jimoest er voor waken dat die 3ngen het huis niet inkropen, il gebeurde nogal eens", ver- Ideikhaar. „O, nou dag" en )n beetje paniekerig ging ze irder met het hondje Op mijn uitlaattochten ben ik •ntallen honden tegen geko- n, wat een soorten en ras- in en wat zijn er veel! Die tngenzoeker van me moest altijd grommend op af, haren 'ereind, schrapend met z'n ihterpoten maar als het er op in kwam trok ie zich terug. Aan wat al die honden ach- rlieten kon ik zien welk merk 'kje ze te vreten kregen Ook i dat terrein is er vooruitgang, it ligt niet meer zo erg op de tden, meer in de grasranden. Katten zijn ook een speciali- van hem. een grote rooie - 1 leek wel een verwilderd, i hebben we ook in 't dorp - leg ie tn 't vizier, d'r op af, ik 'i de lijn er achteraan Die 'ie werd twee keer zo groot, lren en dikke staart overeind een paar felle groene ogen autolichten. Slangenhond- shjl op z'n poten, nijdig blaf- poesje trok zich er niks van begon te blazen, hondje en ik ook. 'k Zat ook nog even op een mkje, lekker in de zon, hond iljes naast me. er kwamen la paar kinderen bij staan, 'ee helle blonde met felle •dwe ogen en één hele don- iremet gitzwarte krulletjes en ''ele ogen. „Hoe heet die }ndvroeg de grootste van drie. Tsjekko", zei ik. „Dat vind en gekke naam, wij hebben heel grote hond en die I Kazan, en die is heel sterk, m'n vader is ook erg sterk en die weet alles, ik heet Martijn en m'n zusje Annemie, en zij, (wijzend op de donkere kleuter) heet Farida da's niet m'n echte zusje maar toch wel. Frida stond wat achteraf met een wijsvingertje in d'r krullen te draaien, „mogen we meelo pen tot de oversteek", vroeg Martijn, en daar gingen we ge vieren met de hond En toen kwam ik langs een vijver waar altijd wel een paar vissers zaten, ook nu waren er enkele met valse hoop in hun hart. Spiegelglad was het water en er dreven een helder witte wolken in, de vissers zaten roerloos, een paar eenden dre ven stil rond, een vredig plaatje, zomaar midden in het dorp, helemaal geen plaats om aan kruisraketten en SS 20 te denken, wat ik dan ook niet deed Een visser had zo te zien ein delijk beet. Ik verwachtte een stekelbaars of een voorntje, maar nee, de lijn spande strak de visser gaf wat mee en haal de langzaam in. Een ruk aan de lijn en daar verscheen een kollosale visse- kop aan het eind van het tuig. Datkanniet. dacht ik, zo'n gro te vis bestaat niet in Leusden. Plotseling sprong de vis boven water, wat een beest, het water kolkte om hem heen. Een tweede visser kwam assiste ren met een groot schepnet en er was een strijd om de vangst op de wal te krijgen. Dan inha lend en dan vierend kwam de voor zijn leven vechtende vis naar de kant, 'k begrijp nog niet dat zo'n dunne lijn dat houden kon. De ganse vijver was in be weging, het klotste en kolkte in het water en telkens kwam die groen glanzende rug van de vis boven water, hij was nog groter dan ik dacht. Het prach tige verhaal van Ernest He mingway kwam in m 'n gedach te: „De oude man en de zee". De formaten waren hier wel iets anders, maar de strijd was dezelfde. En toen met een vlugge be weging van de assistent met het schepnet was de vis op het droge, kollosaal wat een vis! Hij sloeg met z'n staart en deed de vervaarlijke bek wijd open. „Pas op", zei de assistent, „hij bijt je vingers er af", toen de visser de haak uit de bek wilde halen; en ja, met een klap sloeg de grote bek met de ver vaarlijke tanden dicht, net mis. Ik vroeg of dit nou een walvis was of zo iets, nee het was een snoek, „en die vreet de hele vijver leeg, elke dag heeft hij zijn eigen gewicht aan voedsel nodig en dat zijn kleine vissen en ander watergedierte "zei de deskundige assistent. „Er zijn er hier nog meer, pas had ik er één aan de haak en die was nog iets groter maar die ben ik verspeeld met tuig en al; en deze ga ik stoven, d'r is niks lekkerder dan vers ge stoofde snoek. Het gerucht van de wonder bare visvangst had zich snel verspreid, want tegen de avond toen ik weer aan het uit laten was, zat er een hele hj jongens en ook ouderen met de werphengel langs de kant, hopend op een grote snoek, ook van bijna een meter zoals die van vanmiddag. Spaans Op de Leusdense begraafplaats Rusthof werd vorige week een gedenksteen onthuld voor In Nederland gesneuvelde Italiaanse strijders In de belde wereldoorlogen. In de krant van dinsdag berichtten wij daarover. Behalve vele hooggeplaatste figuren uit Italië met welklinkende namen als Floret, Bolasco, Tolomeo en Dl Rlcco waren ook Nederlandse vertegenwoordigers bij de plechtigheid op Rusthof aanwezig. Het ministerie van Buitenlandse Zaken had staatssecretaris Van de Broek (CDA) gestuurd naar Leusden, maar zijn aanwezigheid was slechts van zeer korte aard. Op het moment dat hij uit zijn dienstauto stapte, vernamen wij, ging In de wagen de telefoon over. De mededeling die uit dit apparaat kwam, moet van een dergelijke urgentie geweest zijn dat de staatssecretaris terug In zijn auto vloog en er vandoor spurtte. De herdenkingsplechtigheid was voor hem dus duidelijk niet belangrijk genoeg meer. Toch maar eens even nagevraagd bij de voorlichtingsdienst van het ministerie van Buitenlandse Zaken waarom de staatssecretaris Ineens zo'n haast had. Het antwoord Is even verrassend als verhelderend: er was fractievergadering. Wist Van de Broek dat dan niet? Volgens de voorlichter van Buitenlandse Zaken niet. „In deze informatletljd worden de fractievergaderingen op het laatste moment uitgeschreven. AangezlendeheerVande Broek ook Kamerlid Is, moest hij vorige week de herdenkingsplechtigheid in Leusden laten schieten", aldus deBZ-voorlichter. Goud- en zilversmid Van Heil uit Leusden-Centrum Is een beetje boos op de PTT. In een advertentie In onze krant liet hij vorige week publiceren, dat „door een fout van de PTT ons telefoonnummer een jaar lang niet In de gids wordt vermeld Wat Is er aan de hand? Tot voor kort had Van Heil een juwelierszaak In De Blezenkamp. Daar stond een telefoon in en het bijbehorende nummer stond keurig netjes genoteerd in de gids. Hl) had thuis een telefoon met een prlvénummer, dat In de gids ónder zijn zaaknummer was vermeld. Toen de winkel van Van Heil dichtging, liet hij de telefoon afsluiten. Dat werd allemaal keurig netjes gedaan door de PTT. De heer Van Heil kreeg echter de schrik te pakken toen hij in de pas verschenen nieuwe telefoongids zat te bladeren. Hij ontdekte dat zijn prlvénummer er niet in stond. Sommige mensen hadden dat misschien prettig gevonden, Van Heil kwam dat zeer ongelegen uit onder meer in verband met de uitoefening van zijn beroep. Hij boos en ventileerde zijn ongenoegen vla de advertentie in onze krant. Even met het PTT-telefoondlstrlct Utrecht gebeld en het geval voorgelegd. Waarom staat Van Heli's prlvénummer niet In de gids vermeld? Iemand van de afdeling registratie: „Die meneer had vroeger twee aansluitingen: een hoofdlijn, die van de zaak, en een volglijn, bij hem thuis. Een dergelijke combinatie, dus een zaaknummer en een prlvénummer, is bij ons als gldscode 3 in de computer gegaan.Toen de telefoonaansluiting in de zaak van die meneer werd opgeheven, Is door die gldscode zowel het opgeheven zaaknummer als zijn bestaande prlvénummer uit de computer gewist." Het enige waarmee de PTT de Leusdenaar tegemoet kon komen was de toezegging, dat volgend jaar wel zijn nummer 945409 In de gids zal staan. We laten maar in het midden wie nu fout is geweest. „Mag ik vragen, of u al goed ver zekerd benf" De nog maar sinds kort In Leusden wonende Annemarle van Soest exposeert met haar feeërieke poppen van 8 t/m 17 oktober op de Herfstflora in het Slngermuseum in Laren, afdeling Prentenkabinet. Nog maar 3 jaar geleden Is zij met het poppenmaken begonnen, louter als hobby. Het bleek al gauw dat zij meer dan gewone aanleg had. Ze ontwikkelde langzamerhand een geheel eigen stijl, de feeërieke pop. Vooral haar elfachtige kleine popjes doen het erg goed. Van lieverlee maakte zij van haar hobby haar beroep en voelt zich daar heel happy bij. Zij heeft behalve het Slngermuseum nog enkele belangrijke exposities In het vooruitzicht en haar poppen beginnen ook al in het buitenland de aandacht te trekken. In de krant van jongstleden dinsdag deden wij u verslag van het afscheid van zuster Dignum in Achterveld. U weet wel, die zuster die even kwam en meer dan twintig jaar bleef. Zo 'n verhaal behoort te worden geïllustreerd met een foto. Maar helaas was de foto niet op het juiste moment op de juiste plaats, zodat we hem in de krant van dinsdag niet konden meenemen. Dat verzuim willen we nu goed maken door het plaatsen van bijgaande foto van zusterDignum, genomen tijdens de afscheidsreceptie. Als ik hel goed begrijp heeft hel gemeentebestuur de vloer aangeveegd met het Coördi natieteam van het CML Geen multifunktionele vloer, dat spreekt.Waarvan AC TE. Gemeentelijke taktiek: moeilij ke vragen worden lang in de la gelegd en als hel antwoord dan komt is de vraag alweer vergeten. Er zijn verslaggevers bij de Leusder Krant die zo langza merhand denken dal elke ambtenaar in Leusden Reijer heet. Hoe zou döt nou toch komen? Spreekt Anneke Fraquin ei genlijk wel Deens? Ach, ik heb gehoord dat zelfs ambtenaren naar Denemar ken zijn geweest om daar de taal te leren. Om verdere mis verstanden te voorkomen Cynische Leusdenaar. „Ik be grijp dat de grootheidswaanzin van Leusden wel voorgoed voorbij is. Er worden nog al leen „woninkjes" gebouw- d..." Liberale wethouder, enigszins aangesproken: „Jawel, klein, maar fijnl" Om de begroting sluitend te krijgen zal de gemeente „de serviceverlening aan de bevol king verminderen", lees ik tot mijn verbijstering. Betekent dit, dat bij voorbaat vast staat, dat je helemaal geen antwoord meer krijgt op je brieven? Nee hoor, je moet alleen zelf de stempels op je paspoort zetten als je die wilt verlen gen. Nauwelijks de vraag gesteld of de andere wethouders in deze rubriek ooit aan bod zouden komen of Gijs van Wouden berg zegt iets. Hij is tegen het geven van voorlichting over vredesonder- wijs, wat de Schoolraad wil. Is de wethouder dus tegen vrede en voor het onderwijs? Nee hoor, maar de wethouder is bang dat hij op die voorlich tingsavond dingen hoort, waardoor hij van gedachten verandert. En in het beleids programma van b en w staat, dat dét niet mag. Benw willen, dat de Vrouwen raad twee consumenten levert voor die nieuwe werkgroep Economische Zaken, Consu mentenbelangen en Werkge legenheid. Hoezo vrouwen? Consumeren mannen dan niet? Cynische Leusdenaar: „Aan de ene kant zou je kunnen zeg gen, dat dit een positieve dis- kriminatie is, aan de andere kant is het natuurlijk gewoon rolbevestigend Als de Spar, de Centra of de Boni te duur zijn, wordt daar gewoon een voorstel van ge maakt Commissie-benoemingen: Centrale Antenne Commissie - J. Wagenaar voorzitter. En natuurlijk: lid, adviseur, des kundige. animator en Pas als de fraktievoorzitters gediplomeerde voordrachts kunstenaars zijn mogen ze hun algemene beschouwingen weer voor gaan lezen „Streven naar warenhuis met kracht voortzetten", zegt het gemeentebestuur. Kwestie van méér brieven schrijven, denk ik. Als ik dat zo lees wordt het tijd. dat een maatschappelijk werker zich ook oriënteert op de Leusdense villawijken. Als de gemeente nou de trot toirs en straten in de wijken la ten maaien, dan kan van de hooi-opbrengst misschien wat méér onderhoud worden ge pleegd Lees tot mijn ontroering dat ook het tweede deel van de Postweg volgend jaar wordt geasfalteerd. En dat de uitvoe ring van milieuwetten erg veel tijd vergt. Het één heeft natuur lijk niets met het andere te ma ken, maar toch „Gemeente krimpt perso neelsbestand in". Nou, dat wordt dan niet alleen werken op 5 mei, maar ook op eerste en tweede Paasdag, eerste en tweede Pinksterdag en de eer ste en tweede Kerstdag. De minister (wie dan ook) kan z'n borst nat maken. Nog ruim duizend Leusdena- ren zoeken naar een wonink je^ „Schoolraad gaat adviezen bundelen", lees ik. Zou dat echt helpen? Toch blijf ik met een vraag zit ten voor 1983. Volgens de ge meente is de bouw van Clae- verenblad-Wildenburg op schema. De vraag is: welk schema, het eerste of het tien de? Versnelling van de woning bouw is een zaak van lange adem. V. WEEKENDDIENSTEN HUISARTSEN: Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, voor de praktijken van de art sen Van den Berg, Binkhorst/Du Boeuff, Boersema/Koch, Lantink/Ver- hagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar dr. J. Lantlnk, Burg. de Beaufortweg 61, Leusden-C., tel. 941210. Voor spoedgevallen: spreekuur zater dag- en zondagmiddag om 14 uur. Visi tes graag vóór 10 uur 's morgens aan vragen. APOTHEEK: Apotheek De Hamershof, De Brouwe rij 14. tel. 033-943441apotheek Leus den, De Biezenkamp 16. tel 033- 942303 zijn op werkdagen geopend van 08.30 uur tot 18.00 uur Bulten de ze uren is voor spoedrecepten geopend op werkdagen van 19 30 uur tot 20 00 uur en op zaterdag-, zon- en feestda gen van 14.00-14.30 uur en van 17 30 tot 18 uur: (week 1 okt. t/m 7 okt.) Apotheek Leusden, De Blezenkamp 16, tel. 942303. Buiten bovenstaande uren is uitsluitend voor spoedrecepten geopend Ver meer Apotheek, Vermeerstraat 124, Amersfoort, tel. 15335. WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft zr. H. van Voorst. Waterjuffer 2, tel. 947062 dienst Bo vendien heeft deze zuster avonddienst van donderdag 30 sept. t/m woensdag 6 okt. VERLOSKUNDIGE: Voor verloskundige hulp kan men zich dit weekeinde wenden tot mevr. Thuls-Paulussen, Kon. Wllhelmlna- laan 18, Amersfoort, tel. 10886 b.g.g. 722000. TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. DIERENARTSEN Gelieve uw eigen dierenarts of die renkliniek te bellen Een telefonisch ant woordapparaat geeft op welke dieren arts voor spoedgevallen te bereiken is. (Nieuwe opgaven en wijzigingen tot ui terlijk woensdagmiddag 12 uur uitslui tend richten aan het Redaktle-sekreta- riaat BDU Krantenkombinatie, Post bus 67, Barneveld Tel. 03420-16141.) MAATSCHAPPELIJK WERK Spreekuren gezamenlijke dienstverle ningsinstellingen in Leusden en Achter veld: Leusden-Centrum: Boerderij Groot-Krakhorst, Bolderikhof 18. tel. 945618. Maatschappelijke dienstverlening Eemland (MDE): maandag van 9 tot 10 uur; Protestants Sociaal Centrum voor Amersfoort en omgeving (PSC): dins dag van 9 tot 10 uur; Gemeente Leus den: woensdag van 9 tot 10 uur; PSC: donderdag van 9 tot 10 uur, MDE: vrij dag van 9 tot 10 uur. Leusden Zuid: Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13. tel. 940818. Gemeente Leusden: maandag 10 tot 11 uur; PSC: vrijdag van 14 tot 15 uur. Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30, tel 03425-1333. Gemeente Leusden: vrijdag van 9 tot 10 uur MDE: dinsdag van 14 tot 15 uur. (Tijdens het weekeinde kan men zich in dringende gevallen dag en nacht wen den tot de Telefonische Hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland, tele foon: 035-45555). GEZINSVERZORGING: EN BEJAARDENHULP Leusden-Centrum: Groot Krakhorst, Bolderikhof 18. telefoon 945618 Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): maandag 14 tot 15 uur. Gezamenlijke kruisverenigingen (AIMD): dinsdag van 14 tot 15 uur. Protestants Sociaal Centrum (PSC): donderdag van 9 tot 10 uur Leusden-Zuid: Kruisgebouw Roo van Aldewereltlaan 13. telefoon 940818. Algemene Instelling voor Maat schappelijke Dienstverlening „Het Groene Kruis": donderdag van 11.00 tot 12.00 uur Protestants Sociaal Centrum (PSC): vrijdag van 14 tot 15 uur. Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30, tel. 03425-1333 Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): vrijdag 9 tot 10 uur PASTORALE HULP (RK) Spreekuren, waarop men aan de pasto rieën een pastor kan bereiken; Leusden: maandag en woensdag van 17 tot 18 uur en vrijdag van 9 tot 10 uur, tel. 941261 Achterveld: maandag en woensdag van 16,30 uur tot 17.30 uur en vrijdag van 19 tot 20 uur, tel 03425-1420. ANONIEME ALCOHOLICI (AA) A.A. Amersfoort: telefoon 944392 en 941102. Al-Anon: Amersfoort, Postbus 946 Amersfoort, tel. 944392 en 753373. Al-Non Werkgroep Leusden: (zelf- werkgroep van familie en vrienden van mensen met alcoholproblemen). Groepsavonden, iedere dinsdagavond om 20 uur in Huize Groot Schutterhoef, Arnhemseweg 10 te Leusden-Zuid Te lefoon. 033-943722 b.g.g. 940182 WELZIJN WOL (Vereniging voor Welzijn Oude ren). Spreekuur Leusden-centrum: ie dere woensdagmiddag van 16 tot 17 uur. Wijkgebouw Rozengaarde 33, Te lefoon 94720. Achterveld: De eerste en derde woensdag van de maand van 15 tot 15.30 uur Wijkgebouw Walter van Amersfoortstraat. tel. 03425-1333. DIVERSEN: HULPDIENST (PROT) DIAKONAAT Hulpdienst van het gemeentediakonaat Dorpskerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve. Noordwijck en Langenbeek mevr. Langbroek, Weesboom 13, telefoon 940130 en mevrouw Lawalata, Wan molen 20. tel. 944237 Voor Leusden-zuid:' Mevr. Abbring, pr. Christinalaan 7, tel. 942047 en me vrouw Schwencke, Van Diepenheim Scheltuslaan 44. tel. 940635 Hulpdienst voor het Gemeentediako naat Marcuskerk: Het gebied ten noorden van de Noor derinslag-Middenweg: mevr. A. Brandsema, Asschatterweg 35. tele foon 941350 Rutgershuls Amersfoort (bureaus voor geboorteregeling en sexualiteits- vragen) Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw) tel. 033-18931. Spreekuren volgens afspraak. Werkgroep „Laat Leven", afd. Leus den Hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwangerschap, tel. 033- 942291 en 940541Bureau Amersfoort: 620244 Oppascentrale (algemeen): van maandag tot en met zaterdag tussen 16 en 18 uur tel. 943489, Waterhoen 23, Leusden. Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e o. Kontaktpersoon voor Leusden: Nel van Lippevelde, Bretagne 22. telefoon 942485. Kraamcentrum: spreekuur elke twee de woensdag van de maand van 11 tot 11.30 uur in het wijkgebouw Krooneend 26. Polltle-groepsbureau Leusden-Zuid: 033-944444. Sociaal Pedagogische Dienst (maat schappelijk werk t.b.v verstandelijk ge handicapten), 't Zand 25, 3811 GB Amersfoort, telefonisch bereikbaar van 09.00-17.00 uur, tel. nr. 033-720624 Nieuwe opgaven, aanvullingen en wijzi gingen uitsluitend schriftelijk naar de redaktle van de Leusder Krant, Post bus 11 3830 AA Leusden. Plaatsing van nieuwe opgaven uitsluitend ter beoordeling van de redaktie. KERKDIENSTEN LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: Zaterdag 2 oktober: Gebeds en Communieviering met dameskoor. Zondag 3 oktober: 9.00 uur: Gebeds en Communieviering met herenkoor, bei de diensten beleid door H. van Hattum; 11.00 uur Eucharistie met volkszang, voorganger en predikant A. Goes. Herv. Geref. Marcuskerk: Zondag 3 oktober: 9.00 uur woord dienst. ds J Weernekers, 10.30 uur: Woorddienst, ds. G. van Belzen; 19 00 uur: woorddienst, ds. P. Bouman, Geref. Kerk (Vrljgem.): De Konings hof, Burg. van der Postlaan 2. Zondag 3 oktober: 9.30 uur. ds. M. Nap; 16.45 uur: ds. M. Nap. Ger. kerk de Gllnd, Jeugddorp: zon dag 3 oktober: 10.00 en 19.00 uur: Drs. J. Jellema. R.K. Kerk: zaterdag 2 oktober: 19.00 uur: Eucharistie met Volkszang; zon dag 3 oktober: 9.30 uur: Eucharistie, gelezen beide diensten voorganger en predikant A. Goes; 10.30 uur. Gebeds en Communieviering geleid door H. van Hattum. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: Zondag 3 oktober: 9 00 uur: woorddienst, ds. G. van Belzen; 10.30 uur: woorddienst, ds. J. Weerne kers; 18.30 uur; woorddienst, ds. W Bouw POLITIE: ACHTERVELD Algemeen 24824 alarmnummer: 03404- Ned. Herv. Kerk: zondag 3 oktober: 9 00 uur: ds. Kamerbeek uit Hoevela ken. LEUSDEN-CENTRUM EN ZUID Donderdag 30 september, 19.30 uur: Gemeenteraadsvergadering; raadszaal, Hamersveldseweg 2. Donderdag 30 september, 20.00 uur: Cinemaclub „De Korf" ver toont „Kramer versus Kramer"; ak tiviteitencentrum „De Korf", Smid se 1 Zaterdag 2 oktober, 20.00 uur Start familiefietstocht Scouting Amersfoort en Leusden; bij AC-res taurant, Vlooswijkseweg, Oud Leusden. Zaterdag 2 oktober, 20,00 uur Optreden Martine Bijl; café/restau rant „De Mof", Arnhemseweg Leusden-Zuid. Maandag 4 oktober, 20.00 uur Vergadering raadscommissie On derwijs en Welzijn; raadszaal, Ha mersveldseweg 2. Dinsdag 5 oktober, 20.00 uur Vergadering raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening; gemeentelijk informatie centrum, Zwarteweg 16a. ACHTERVELD Vrijdag 1 oktober 20,00 uur: Kla- verjastoernooi, De Hessenkar Vrijdag 1 oktober, 20.00 uur: K. P. J. openingsavond; De Moespot Zaterdag 2 oktober, 20.00 uur: Gehuwdenbal, Café Buitenlust, Zondag 3 oktober, 20.00 uur: Be- bo Disco; Ons Gebouw Dinsdag 4 oktober, 9.00 uur: Wel fareclub Zonnebloem. Woensdag 5 oktober, 9.00 uur: Handwerkhobbyclub, De Moespot. Donderdag 6 oktober, 13.30 uur: Bejaardensoos; Ons Gebouw

Leusder Krant | 1982 | | pagina 11