SB bn een absoluut verbod detailhandel pp de werkqelegenheidsterreinen R Akkoord over bouw gezondheidscentrum trz. Scholieren schoonden hei Grond- verkoop 's! AAN DE HAMERSVELDSEWEG Leusdens echtpaar lichtte honderden instellingen op Leusder Krant j Raads commissie Welzijn en Onderwijs miiiuii 11 iiiiiiiiiiiiiiiii i iiiiiiiii *r m llllllill 11IIIIIIIIEIIIII11 ^fT illll BDU JL ANBEVELING IN GEMEENTELIJKE NOTITIE: ADVERTENTIECAMPAGNE KANKERBESTRIJDING Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden I FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Kom naar Groeneveld voor een voordelige sportbrll. A Houdt Groeneveld voor ogen Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1982 14e JAARGANG NO. 46 r-(y^> Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het Is aan te bevelen om af te zien van een ibsoluut verbod op het uitoe- enen van detailhandel op /erkgelegenheidsterrelnen. zou een soepeler beleid gevoerd moeten worden dat illerlei detailhandelvormen imvat. Dit staat in de ge- neentelijke notitie „Detail- landel op werkgelegen- leldsterreinen", die volgen- Ie week in de raadscommis- Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening wordt «sproken. De Rijksconsu- ent voor Handel, Ambacht en Jlensten en de Kamer van (oophandel hebben inmid- lels inhoud van de notitie on- lerschreven. Vormen van detailhandel die in principe op een werkgelegenheids- terrein zouden kunnen worden toe gelaten zijn, aldus de notitie, de verkoop van meer omvangrijke arti kelen die daardoor niet of niet goed zijn te presenteren/verkopen vanuit een winkelcentrum Van deze de tailhandel zou dan moeten worden aangetoond via een (bescheiden) distributie-planologisch onderzoek dat ze niet ongewenst concurreert met de verkoopaktiviteiten in de winkelcentra. In Leusden zijn, naast het kanto- rengebied Princenhof, twee werk- gelegenheidsgebiedjes, te weten het werkgelegenheidsterrein Am- bachtsweg en Paardenmaat. Dit laatste gebiedje is nog in ontwikke ling en waarvoor een bestem mingsplan wordt voorbereid. Er geldt wel een verbod op detailhan del, maar B&W kunnen vrijstelling verlenen (zoals ook voor de Am- bachtsweg) aan ondernemers om „eigen produkten" te verkopen. Bouwmarkt Van Galen op Paar denmaat heeft vrijstelling gekregen voor het aan de man brengen van bouwmaterialen Dit feit heeft zoals bekend felle protesten opgeroepen van de plaatselijke winkeliers die in Van Galen de voorloper zagen van ongewenste detailhandel op werk- gelegenheidsgebieden in Leus den. Naar aanleiding van dit ge beuren is de notitie „Detailhandel op werkgelegenheidsterreinen" gemaakt. GOEDKOPER Hel gaat er natuurlijk om om ont wikkelingen in te dammen waar door bedrijven met een bepaalde detailhandel zich niet kunnen vesti gen op de goedkopere grond aan de Ambachtsweg of in Paarden maat. Juist door de minder dure grond zou er anders een oneerliike concurrentiepositie kunnen ont staan met de middenstanders in de Leusdense winkelcentra. Maar omdat volgens de gemeen telijke notitie detailhandel en detail handel twee is, zouden er toch be paalde vormen moeten worden toegelaten op de plaatselijke werk gelegenheidsterreinen. In de noti tie wordt aangegeven welke aktivi- teiten daaronder in principe worden aerekend: verkoop van meer omvangrij ke bouwmaterialen, keukenin richtingen, sanitair (verkoop van kleinere doe-het-zelf-artikelen zou ongewenste/oneerlijke con currentie zijn); verkoop van auto's, motoren, boten en caravans alsmede on derdelen en accesoires; verkoop van motorbrandstof fen (in principe inclusief LPG), al dan niet gekoppeld aan een ga ragebedrijf; verkoop van andere goede- Werkgelegenheidsgebied Paardenmaat. ren die vanwege het woon- en leefmilieu niet kunnen worden opgenomen In een winkelcen trum of In woonwijken )brandge- vaarlijke stoffen e.d.); verkoop van produkten die de gevestigde bedrijven zelf ma ken. Het is aan het college van B W of een van deze vijf aktlvitei- ten worden toegelaten op een werkgelegenheidsterrein, aldus de gemeentelijke notitie. LEUSDEN - Scholieren van de Groen horst, Bongerd, 't Ronde en Kinderland hebben vorige week op het Trekerpunt de hei geschoond. Deze middagen waren georganiseerd door de werkgroep Milieu-educatie. Jonge boompjes zoals berkjes en dennetjes werden vakkundig door de jongelui verwijderd. Ook werd er een excursie gemaakt naar de vlakbij liggende grafheuvels Daar waren mensen van het Stichts Landschaps beheer aanwezig die nog op de originele manier aan het plaggen waren. In de komende weken organiseert de werkgroep Milieu-educatie, die haar aktiviteiten behoorlijk heeft uitgebreid, excursies naar het Lockhorsterbos. LEUSDEN - Als de ge meenteraad ermee akkoord gaat wordt in De Biezenkamp 725 vierkante meter grond verkocht voor de bouw van een woon- en bedrijvenpand. De Achterveldse aannemer Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leuaden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ona kantoor, Rozendaallaaru9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Bouwmeester is van plan in dit gebouw zes bedrijfsunits met daarboven zes premie woningen te realiseren. Het terrein ligt in de hoek Hamersveldsewg/Asschat- terweg achter het Chinees restaurant De Biezenkamp. De bouw van het woon- en bedrijvenpand is mogelijk door een onlangs vastgesteld herziend bestemmingsplan. De bedrijfsunits mogen ech ter uitsluitend worden ge bruikt voor kantoordoeleln- den, de gezondheidszorg, sport en als ambachtelijk be drijf. Winkels zullen er dus niet in worden gevestigd. Het bouwterrein moet 338.000 gulden opbrengen. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente heeft met de Kruisvereniging Leusden, de huisartsen W. van de Berg en J. van Nleuw- kerk en de fysiotherapeuten A. Kotster en N. van Gils over eenstemming bereikt over de verkoop van grond voor de bouw van een gezondheids centrum annex praktijkge bouw. Als de gemeenteraad de verkoopakte goedkeurt krijgt Leusden een eerste dergelijke voorziening. Het gebouw is gepland op de hoek Hamersveldseweg/Burg. Van der Postlaan. De Leusden se Kruisvereniging en de art- sen/fysiotherapeutengroep zul len gescheiden gedeelten ge bruiken. De komst van het ge zondheidscentrum van de kruisvereniging houdt niet in, dat de drie wijkgebouwen in Ro- zengaarde, Krooneend en de Roo van Aldewereltlaan zullen verdwijnen Het nieuwe cen trum moet gezien worden als het hoofdgebouw van waaruit de hoofdwijkverpleegkundige gaat werken en van waaruit te vens kruiswerk wordt opgericht. Als de gemeenteraad de grond- verkoop goedkeurt en er daar na een aantal faciliteiten is ver vuld, hoopt de Kruisvereniging in het voorjaar van 1983 te kun nen starten met de bouw van het gezondheidscentrum. In dit gebouw zal ruimte worden ge reserveerd voor een kantoortje voor (eventueel) een maat schappelijk werker of voor de mogelijke komst van een Ge zondheidswinkel of iets derge lijks. De Kruisvereniging zal 690 vierkante meter grond ko pen voor de prijs van 138.000 gulden. De artsen/fysiothera peuten nemen 420 vierkante meter af voor de koopsom van 84.000 gulden. Onlangs concludeerde een groep Leusdense HBO-V- studenten in een studiepro ject, dat er in deze gemeente geen mogelijkheden meer zouden zijn voor een gezond- heiscentrum, waarin huisartsen, wijkverpleegkun digen en maatschappelijk werkers samenwerken. Er zou ook van de kant van de huisartsen geen animo zijn, omdat ze in Leusden al ge- settled, gevestigd zijn. BARNEVELD/LEUSDEN - Een echtpaar uit Leusden wordt ervan verdacht dat het de afgelopen maanden hon derden bankinstellingen, zie kenhuizen, artsen en winke liers heeft opgelicht. In op dracht van B.Y. en zijn vrouw I.S. verkochten uitzendkrach ten advertentieruimte op door het echtpaar vervaar digde „affiches van het Ko ningin Wilhelminafonds". Met de oplichting zijn duizen den guldens gemoeid, aldus een woordvoerder van de Barneveldse politie, die de zaak in onderzoek heeft. Het maandag aangehouden echt paar heeft nog niet bekend. Een ooit door het Koningin Wil helminafonds gebruikte affiche heeft model gestaan voor de aan plakbiljetten die de uitzendkrach ten lieten zien. De affiches bevat ten informatie over kankerbestrij ding. Benaderden konden een OTfflOiiiOB TTCTVOOr oe- reklameboodschap, of desgewenst alleen naam en adres, laten plaat sen op een blancostrook onderaan de biljetten. Voor een kleine affiche moesten zij 100,- neertellen, voor een grote f 250,-. Later zou den zij dan het bestelde biljet ont vangen, wat nooit gebeurde. Via een uitzendbureau zijn meer dan tien verkopers in het gehele land aktief geweest. Na een waar schuwing van de Barnveldse politie hebben zij onmiddellijk hun aktivi teiten gestaakt. De politie sluit niet uit dat anderen die rechtstreeks door het echtpaar zijn benaderd nog steeds advertentieruimte te koop aanbieden. Bij een huiszoeking heeft de poli tie 400 a 500 lakturen in beslag genomen. Zij houdt er rekening mee dal er veel meer bestelbonnen zijn uitgeschreven. Slechts een deel van de boekhouding van het oplichtersechtpaar kon worden achterhaald. „Vermoedelijk heb ben zij er luxe van geleefd", veron derstelt de politie-woordvoerder. Het echtpaar ontkent de od- Het gebeurde no9 rijvaak dat llchtlngspraktljken. Y. en zijn vrouw zeggen volkomen recht matig te hebben gehandeld. Het Koningin Wilhelminafonds is bij het verkopen van advertentie ruimte nooit genoemd, zegt het echtpaar, dat zich volgens de po litie In het verleden heeft schul dig gemaakt aan „soortgelijke feiten". De Barneveldse politie ver zoekt benadeelden kontakt met haar op te nemen (tel. 03420- 15541). Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Patiënten Belangen Vereniging3 Amersfoorters maakten wapen van Leusden5 Sport 9 Loep op Leusden 11 Weekenddiensten 11 Films in Amersfoort 12 en 13 30KTERSDIENST: >33-941210 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommis sie Welzijn en Onderwijs komt aanstaande maandag (4 okto ber) voor het eerst in deze nieu we raadsperiode bijeen. Onder voorzitterschap van wethouder Gljs van Woudenberg wordt in de raadszaal vanaf 20.00 uur ver gaderd. De agenda: 1. Opening 2. Notulen 3 Mededelingen 4 Vaststelling exploitatievergoeding ingevolge artikel 75 lid 3 van de Kleuteronderwijswet over 1981 5. Aanvrage ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van de Gereformeer de Lagere school te Leusden. 6. Extra krediet ten behoeve van de openbare lagere school „Het Startblok" (plaatsing af valcontainer). Extra krediet ten behoeve van de openbare lagere scholen „De Heerd" en „De Bongerd" (uitbreiding fietsenstaanders). Rondvraag. Sluiting. 8. 9. 10. Slagerij Willem Schakel, de Hamershof Tel. 944210. U/1 u« Het is zonde om uw kostbare bril ook tijdens sporten te gebruiken. En als u een sportbril bezit, hebt u tevens een goede reservebril. Groeneveld heeft reeds zo'n voordelig montuur voor f31- Handig toch! Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3 Opcka><i£kh De Groene veld-opliciens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde v cxu.uuruo rrv UUUI naar mijn baas. De boekhouding vasie klantenkring wel Dfe peV- s?^mi'jf<heid wordtgloor de klanten v.. wij uuicau vuur Hun ting, Zwarteweg 16a, telefoon 941247, toeslgl 116.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1