Schoolsteegbosjes definitief een beschermd natuurmonument fikinqhus overweegt juridische tappen tegen gemeente Leusden Ontslagen bij Keur slager H Woningwetbuurt in het plan Claeverenblad/Wildenburg Vergadering 0W/R0 Niorgen gaat kinderpost zegelaktie van start centrale in Leusden 3EV0EL BUITEN DE DEUR GEWERKT TE ZIJN" ALLE NIEUWE CONTINGENTEN IN EEN FASE MINISTER VAN CRM STUURT LEUSDEN BESCHIKKING Vandaag in de Leusder Krant Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden (Tlesluurant ROS\ ÜE'YAART Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE NODIG? to Fraiquin schakelde van de op de andere dag over van ighus op Trae Hus. Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U B.V. OKTOBER 1982 - 14e JAARGANG NO DINSDAG 5 Wethouder Wagenaar heelt na mens b. en w. met Vikinghus on derhandeld vervolg op pagina 34 Iedere dag open, zaterdag en zondag alleen 's avonds. Donderdag \\l J[ Hamersveldseweg 55, speelt onze pianist w v v 3833 GL Leusden, tijdens uw diner. Telefoon (033) 94 31 27 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De contingenten voor woningwetwoningen die Leusden de komende tijd krijgt toebedeeld van het Rijk, zullen worden ondergebracht in de laatste fase (vlek D) van het plan Claeverenblad/Wildenburg. Deze zekerheid heeft de Woningstichting Leusden (WSL) van de gemeente gekregen. Deze maatregel Is genomen naar aanleiding van met name de in het slop geraakte woningwet- bouw in Claeverenblad/Wildenburg. Bij de planontwikkeling werd er van uitgegaan om In één keer 625 woningwetwoningen te realiseren. Het Rijk stak daar echter een stokje voor door minder bouwsubsidies (contingenten) te verstrekken dan Leusden had verwacht. Niet alleen voor de woningwet, maar ook voor de premiekoop. Het gevolg was dat het hele plan Claeverenblad/Wil denburg op z'n achterste lag. Daarom is men nu begonnen met het in vier fasen uitvoeren van het plan. In vlek A moeten medio volgend jaar 90 premiekoopwoningen en 127 woningwetwoningen opgeleverd worden. Door het onderbrengen van alle woningwet-contingenten in vlek D zullen in de vlekken B en C niet van dergelijke huurwoningen worden gebouwd. Volgens wethouder Jan Wagenaar van ruimtelijke ordening is de maatregel genomen om nu alvast harde plannen voor vlek D te maken waar niet meer vanaf hoeft worden geweken. 86 goedkope premiewoningen als alternatief voor woningwet woningen pag. 3 Burgemeesters op de fiets voor Scouting pag. 5 Vikinghus reageert uiteindelijk op uitlatingen Leusdenaar J. Kool pag. 5 Mens en z'n hobby pag. 5 Ondanks twijfel CDA toch nieuwe werkgroep pag. 8 Koperen jubileum mevrouw Horst. pag. 8 •Sport pag. 9 6. Notitie detailhandel" bedrijfs terreinen. 7. Voorbereidingsbesluiten: - Oostrand Groenhouten - deel Leusden-zuid - De Wetering - Den Treek (gedeelten) 8 Programma van eisen en hoofdstructuur 't Ruige Velt. 9. Voorontwerp basisrapport streekplan provincie Utrecht 10. Verkaveling nabij boerderij Munnikhove. 11 Zóneringsplan H2 (krediet). 12. Planvoorbereiding De Horst (krediet) 13. Grondverkoop Biezenkamp aan fa. Bouwmeester. 14. Grondverkoop aan de Ha mersveldseweg t.b.v pratijk- gebouw fysiotherapeuten en kruisverenigingen. 15 Grondverkoop in plan Paar- denmaat aan Pon N.V. te Leusden 16. Treffen van voorzieningen aan sportzaal de Meent. 17. Energie besparende maatre gelen Bibliotheek Leusden. 18 Rondvraag. 19. Sluiting. Sinds 1948 wordt met de scho- lenaktie ,,dóór het kind vóór het kind" de jaarlijkse kinder- postzegelaktie ingezet. De op brengst daarvan is bestemd voor het verbeteren en vernieuwen van voorzieningen voor kinde ren. Kinderen die in lichamelijk, geestelijk of sociaal opzicht ex tra hulp nodig hebben. Juist nu er fors bezuinigd wordt krijgt het kinderzegelgeld extra betekenis Voor vernieuwingen en verbeteringen is er financieel vaak geen ruimte meer. Als de uitvoering voor de te helpen kin deren toch heel erg gewenst is kan het kinderzegelgeld uit komst bieden Er wordt ook geld besteed aan uiteenlopende za ken als vervoermiddelen en maneges voor gehandicapten, kinderboerderijen, onderzoeks- projekten, voorlichting, speel-o- theken. vakantieprojekten en kinderopvangcentra. In het bui tenland wordt een groot aantal voorzieningen voor gehandicap te kinderen gesteund met bijdra gen voor materiaal en accommo datie De kinderpostzegelaktie bracht vorig jaar ruim vijftien mil joen gulden op. In het afgelopen boekjaar werd er ook voor ruim vijftien miljoen gulden uitge keerd en toegezegd, zodat het niet alleen om traditionele rede nen weer tijd is voor een nieuwe kinderpostzegelaktie. Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. LEUSDEN - Voor het eerst in de nieuwe samenstelling verga dert de raadscommissie Open bare Werken en Ruimtelijke Or dening op dinsdag 5 oktober. Deze vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het gemeentelijk voorlichtings centrum. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Opening 2. Inventarisatie vragenstellers/ woordvoerders. 3. Verslag van 6 juli 1982 4. Medelingen - openstelling paden langs Valleikanaal - stand van zaken realisatie kleine woningen 5. Versnelling Claeverenblad- Wildenburg. (o.a. voortgang) Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Directeur C. Groen van Vikinghus voelt zich door de gemeente buiten de deur gewerkt. foen contact opgenomen met de gemeente en gevraagd, hoe de garantie precies geformuleerd zou moeten worden. Daarop heeft de gemeente nooit gereageerd." De heer Nap van de Rabobank Leusden, geconfronteerd met deze uitspraken van Groen: „Dat zijn dan zijn woorden, wij heb ben dat zo nooit gezegd. Zeker, er is gesproken met dhr. Groen, maar van de firma Vikinghus hebben we ons gedistantieerd. Ook het verhaal van Hans Her mans spoort geenszins met dat van Cees Gioen. De gemeentevoor- lichter: „Eind mei, begin juni kwa men er bij ons al berichten binnen over de slechte (inanciêle positie van Vikinghus Zo berichtte een on- (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Morgen (woens dag 6 oktober) om 12 uur, gaat de traditionele kinderpostzegelak tie van start. Op dat moment gaan in heel Nederland zon 400.000 schoolkinderen bestel lingen opnemen voor kinderze gels en kaarten. gens Osinga het gevolg van de koopkrachtdaling ,,De vlees consumptie houdt nauw samen met de koopkrachtontwikke ling", aldus de directeur van de Keurslagercentrale. Vastgesteld is dat er meer goedkoper vlees wordt gegeten als gehakt, slavin ken en dergelijke. De rundvlees verkoop is daardoor bijvoor beeld met 8 procent per kilo ge stagneerd. Osinga zegt desgevraagd de eerste te zijn die weer mensen aanneemt zodra de markt aan trekt. Hij verwacht dat eind vol gend jaar de ommekeer zal plaatsvinden door de gunstige rente-ontwikkeling en de positie ve werking daarvan op de econo mie. „De mensen die nu ontsla gen worden, neem ik dan weer graag in dienst", aldus directeur Osinga. tact opgenomen met wethouder Wagenaar en toen is dat bedrag teruggebracht naar 75.000,-." De versie van gemeentevoor- lichter Hans Hermanus: „Uitgangs punt van het college is altijd ge weest, dat 10% van de grondkos- ten garandeerd zouden moeten worden. Dat is een besluit van het college geweest. Dat aan de firma Vikinghus een bedrag van 750.000,- is genoemd, berust op een misverstand. De totale grond- kosten bedroegen ongeveer 750.000,-. Tien procent daarvan is dus 75 000,-. Dat misverstand is later inderdaad door wethouder Wagenaar rechtgezet." Belangrij ker is de vraag of Groen die 75.000,- op tafel kon krijgen. De direkteur van Vikinghus beweert zelf van wel De gemeente zou ech ter niet met hem in zee hebben wil len gaan en de garantiesom niet geaccepteerd hebben. De lezing van Groen „Ik moest voor 29 juni 12.00 uur die garantie geven. Dat was kort dag, maar de Rabobank Leusden was bereid om die garan tie af te geven. De Rabobank heeft Vtrschijnt dinsdag sn donderdag in de gemeente Leuaden. We hadden en hebben geen en kele bankrelatie met dat bedrijf. Waarom zouden wij dan een of andere garantie gaan afgeven? Dat waren we niet van plan. Heel misschien had het ooit zo ver kunnen komen, maar dan alleen als er een keiharde zekerheid te genover had gestaan. Bijvoor beeld een garantie van zijn eigen bank." De heer Groen beweert, dat hij van de Rabobank Leüsdën de gevraagde garantie kon krij gen. Daarover is nooit zodanig ge sproken". Dus het is niet juist, dat het nog slechts wachten was op de precieze formulering van de garantie door de gemeente? Nap: „Nee, dat is niet juist." VOORWAARDEN Rozendaallaan 9 Leusden-C. gemeente bij de Kroon zal aan kloppen, omdat de beschikking de plannen doorkruist die ze heeft met de Schoolsteegbos- ies. Leusden zou slechts van het meest oostelijke deel van de bosjes een beschermd na tuurmonument willen maken. Het middengedeelte zou be perkt voor publiek toegankelijk moeten worden en het westelijk deel (tegen de Hamersveldse weg) zou voor sportieve en re- cratieve doeleinden gebruikt kunnen worden. In de keuzeno ta van het structuurplan voor Leusden zijn de Schoolsteeg bosjes niet als natuurmonu ment opgenomen. De bosjes zijn volgens het ministerie van CRM van belang uit het oogpunt van natuur schoon en om zijn natuurwe tenschappelijke waarde. De Schoolsteegbosjes worden ge vormd door vochtig hakhout- bos. arasland en open water. In de krant van donderdag komen we uitvoeriger terug op de beschikking van de mi nister en de gevolgen die daaraan verbonden zijn voor Leusden. n onze verslaggevers) EUSDEN - Directeur C. Groen van bouwbedrijf Vi- ihus Nederland BV uit Hazerswoude overweegt juri- che stappen tegen de gemeente Leusden te onderne- n naar aanleiding van het niet mogen bouwen van 21 iten huisjes in de nieuwe wijk Munnikhove. Groen ijkt met zijn raadsman tevens in hoeverre hij juri- :h iets kan uitrichten tegen mevrouw Anneke Frai- tuit Leusden-zuid, die aanvankelijk bij hem in dienst als verkoopster, maar nu onder de naam Trae Hus 21 houten huisjes laat bouwen in Munnikhove. Groen heeft het gevoel, dat hij door de gemeente bewust buiten de deur gewerkt is. Het begon al, zo meent Groen, met een door de gemeente verlange garantiesom van 750.000,-. Groen: „Toen de gemeente Leusden indertijd de grondaanbledlng deed aan de drie betrokkenen bij het projekt, werd de els op tafel gelegd, dat we 10% van de grondkosten als garantie zouden geven. Daar hebben zowel Bouwmeester als de vertegenwoordiger van Suo- mi als ik bezwaar tegen gemaakt. We hebben er op gewezen, dat dit een experimenteel projekt was, dat voor ons toch al hoge ontwikkelingskosten met zich mee bracht. We wilden die som terugbrengen naar hooguit 2% of 3%. Krijg ik me daar korte tijd later te horen, dat ik maar liefst 750.000,-zou moeten garande ren. Dat vond Ik zo verschrikke lijk onredelijk. Ik heb toen con Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. kontrakten belangrijke korting. -(usderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm), fosse nummers: 75 cent per stuk. LEUSDEN De Keursla gercentrale BV aan de Arn- hemseweg in Leusden heett bij het gewestelijk arbeidsbu reau in Amersfoort het ont slag aangevraagd van 11 van haar 70 personeelsleden. Vol gens directeur J. Osinga be horen er geen Leusdenaren toe. De ontslagen zijn het ge volg van de dalende verkoop van vlees en de stijgende kos ten voor de centrale. De Keurslagerscentrale is een werkmaatschappij van de Ver eniging van Keurslagers, diezo'n 700 leden telt De 15 jaar be staande centrale, die sinds een klein jaar in Leusden is geves tigd, verleent diensten aan haar leden op het gebied van marke- ting-onderzoek, vleesdistributie, administratie en voorlichting De inkomsten bestaan hoofdzake lijk uit de contributies van de aangesloten slagers en uit de in-en verkoopaktiviteiten van vlees „Het is allemaal erg triest", zegt directeur Osinga „We heb ben wel een half jaar gedacht over de ontslagaanvragen". De verminderde verkoop van vlees, de oorzaak van de personeelsaf- vloeiinq bii de centrale, is vol- Een stuk van de Schoolsteegbosjes die de minister van CRM heeft J aangewezen als beschermd natuurmonument. openingstijden van ons kantoor: Oii< kantoor, Rozendaallaan.9 te Leusden-Centrum is dage- "ik» van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur loopend. Zaterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De School steegbosjes zijn definitief aangewezen als beschermd natuurmonument. De minis ter van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk heeft de gemeente Leusden via een beschikking hiervan op de hoogte gesteld. Een jaar geleden maakte het ministe rie van CRM al via een over- wegingsbesluit bekend dat het van plan was de School steegbosjes aan te wijzen als beschermd natuurmonu ment In de zin van de Natuur beschermingswet. Tegen de beschikking van de minister kan tot 27 november 1982 bij de Kroon beroep worden aangetekend. Het is niet ondenkbaar dat de

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1