Kantongerecht Amersfoort Aktiviteiten tijdens Kinderboekenweek Avanti-teams doen 't goed VOORDELIG KWALITEIT KOPEN BIJ SPAR Heineken Pils Tafel margarine Witte Reus 895 10?5 5 kiio 138 398 179 139 149 (ê>50JAAR HET BESTE IN DE BUURT! Handtekeningen actie ponyclub Baukje y* Venka&e. Schouder karbonade Ribkarbonade Haasfiletrollade Franse Golden Delicious 18 Hand sinaasappelen Fijne Snijworst Spek Pate Royal 179 74 HAK Bruine Bonen 189 149 598 78 190 159 189 125 398 179 ^/J/becel W: N-. 179 295 239 249 69 225 900 179 189 159 Niet bijzonder K* HAUST heel kilo heel kilo 500 gram 845 Panklare Wiener Schnitzel 7Q^\ Kleiaardappeien Panklare Groene Kool 7Q Ardenner Gekookt DINSDAG 5 OKTOBER 1982 LEUSDER KRANT 4 gen- Voor kinderen tot en met acht laar geldt, dat zij iets over „reizen" moeten maken. „Reizen,, is na melijk het thema van de aanstaan de boekenweek. Om in het bezit van een toegangsbewijs voor de poppenkastvoorstelling te komen kan bijvoorbeeld een tekening over een land worden gemaakt, ot een koffertie een vervoermiddel, een vreemd dier, een verhaaltje over vakantie, enzovoorts. Kinderen vanaf negen jaar moeter een legpuzzel maken en een hand- tekening inleveren, die betrekking heeft op boeken. De puzzels zijn de bibliotheek verkrijgbaar Dj maaksels kunnen vanaf 1 oktobe (aanstaande vrijdag) bij de biblio theken worden ingeleverd. SLECHT VOORBEELD Op de strafzitting van het kan tongerecht Amersfoort van 23-9- '82 verscheen de heer S. uit Hil versum, die ten laste werd ge legd dat hij op de snelweg 140 km had gereden. Hij erkende zijn overtreding volmondig: „Ik geef toe dat Ik hard heb gereden. Ik moest iemand wegbrengen die rijexamen moest doen„Wat is uw beroep dan?" wilde de kan tonrechter weten. „Rijschool houder". „Een heel slecht voorbeeld" vond de officier die ook met zijn els omhoog ging en 200,- boete vroeg i.p.v. het schikkingsbe drag van 160,- dat oorspronke lijk was aangeboden. De kantonrechter oordeelde conform de els met dezelfde mo tivering: „Iemand die zich tij dens het rijexamen niet aan de regels houdt, zakt Immers ook. Juist in uw beroep moet u een voorbeeld geven van goed weg gedrag". ONBEHEERD ACHTERGE LATEN De heer S. uit Baarn werd ten laste gelegde „het onbeheerd achterlaten van een auto". Dat betekent een auto open achterla ten met de sleuteltjes er in. Dat mag niet omdat het iemand uit nodigt tot ergere delicten. In het geval van de heer S. was het zelfs met draaiende motor. De auto stond voor zijn huls, ver dachte was na het starten weer naar binnen gegaan om een krabbertje te zoeken, wat 10 mi nuten duurde. Toen hij terug kwam, was de auto op slot, de sleutels waren weg en er zat een bon achter de ruitenwissers. De officier eiste 50,-: „U geeft op deze manier Iemand aanleiding om er mee weg te rij den. Niemand schijnt te beseffen dat je als eigenaar wel aanspra kelijk blijft als er dan Iets ge beurt. Verder Is een motor die zo lang draalt slecht voor het milieu en het is nog slecht voor de auto ook". Uitspraak conform de els. 150 KILOMETER De heer C. uit Amsterdam werd verweten dat hij op de rijksweg 150 km gereden had. Hij ontken de het ten stelligste. „Ik reed ge woon 100. Dit moet een misver stand zijn, er zijn meer Volkswa gens." De kantonrechter beaamde dat er meer Volkswagens zijn, maar vond toch voldoende bewijs kracht in het feit dat de politie speciale meetapparatuur ge bruikt en In het proces-verbaal stelde dat ze de heer C. over 2 km gevolgd had. „Ze stonden op een parkeerter rein bij Bunschoten. In mijn spie geltje zag Ik ze opeens aanko men". De officier achtte het ten laste gelegde op grond van het proces-verbaal wettig en over tuigend bewezen: „De mensen denken altijd dat ze meteen aan gehouden worden, maar dat hoeft helemaa niet. Bovendien noteert de politie onmiddellijk een kenteken. Het feit dat u In 1981 ook al veroordeeld bent voor een forse snelheidsovertre ding pielt ook niet In uw voor deel. Ik eis 400,- of 8 dagen hechtenis." De kantonrechter oordeelde conform de eis en wees verdach te - zoals gebruikelijk - op de mogelijkheid van hoger beroep als hij zich niet met het vonnis kon verenigingen. TELEURSTELLEND De heer de M„ een gemeente ambtenaar uit Utrecht, werd een parkeerovertreding ten laste ge legd. Hij zou in strijd met een ver bodsbord geparkeerd hebben in de gemeente Woudenberg. Met foto's en stuatieschetsen had verdachte al In een eerder sta dium weten te bereiken dat de zaak aangehouden werd en dat de politie opdracht had gekre gen om opnieuw de stuatie op te nemen. Nu er een 2e aanvullend proces-verbaal was gekomen, was er nog niet voldoende dui delijkheid in de zaak omdat ver dachte beweerde dat hij aan de linker kant van de weg gepar keerd had vanwaar hij onmoge lijk het bord had kunnen zien. Dat was Inderdaad aantoonbaar via de foto's, maar of hij daar ook werkelijk gestaan had, was na een jaar niet meer na te gaan en dat hij aan de linker kant niet mocht parkeren was niet ten las te gelegd. De officier moest vrijspraak ei sen wegens gebrek aan bewijs. „Het is teleurstelend dat iemand die In gemeentedienst Is het zo weet te draalen dat, hoewel hij in strijd met de verkeersveiligheid gehandeld heeft, zijn overtre ding niet bewijsbaar Is. Het is on juist dat de gemeente vrij geeft voor zo Iets." Ook de kanton rechter speet het dat hij In dit geval moest vrijspreken: „Het recht zit wiskundig in elkaar en dat Is in uw voordeel". NIET GENUANCEERD De heer T. M. uit Leusden was door rood licht gereden In één van de gladde sneeuwperiodes van de afgelopen winter. Ver dachte ontkende dit niet, maar voerde aan dat hij, als invalide, nog gespannener dan een ander met dit weertype In een auto stapt. „De politie heeft geconstateerd dat Ik heel langzaam door rood licht gereden ben en dat klopt, want ik heb grote angst om te remmen als het glad is. Ik heb mij laten vertellen dat een kanton rechter er Is om nuancering in de rechtspraak aan te brengen en daarom heb ik het standaard be drag van de acceptgiro niet be taald. Ik sta toch niet op één lijn met iemand die gewoon door rood rijdt". Tot teleurstelling van verdachte werd de nuancering niet aange bracht: „Juist met slecht weer Is de verkeersveiligheid van nog groter belang. Het dwarsverkeer rekent er op dat het met groen licht door kan rijden. Ik zie geen reden om af te wijken van het normale bedrag van ƒ110,- boe te". ACHTERVELD - Door twee he renteams en twee jeugdteams van de tafeltennisafdeling van de sportvereniging Avantl werd deelgenomen aan de competitie wedstrijden. Het eerste heren team heeft wel een goed voor beeld genomen aan het eerste jeugdteam dat In het vorige weekend met winst naar huls kwam. Het eerste herenteam be staande uit aanvoerder Wil Baai man, Herman Baaiman en Inval ler Robin van Donkersgoed wis ten met 10-0 hun wedstrijd te winnen. Ook het tweede herenteam kwam met de winst naar huis Dit team gevormd door Ronald van Donkersgoed, Eddie Witsenburg en Ben Heideveld speelden uit te gen Effect uit Wijk bij Duurstede Deze heren wisten met een 8-2 eindstand de punten in de wacht te slepen. Het eerste jeugdteam kwam dit LEUSDEN/CENTRUM De ponyclub i.o., die gebruik maakt van de open manege bij boer Van der Salm aan de Asschatterweg, heeft bijna achthonderd handte keningen verzameld van men sen, die de ponyruitertjes een dak boven hun hoofd gunnen, zodat bedoelde accommodatie ook bij slecht weer en in de wintermaanden kan worden ge bruikt. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - In de Leusdense openbare bibliotheken worden tijdens de Kinderboekenweek (van 13 tot en met 23 oktober) verschillende aktiviteiten geor ganiseerd. Op het programma staan een Landenspel, een boe- kenruilbeurs en een poppen kastvoorstelling. Het landenspel wordt op woensdag 13 oktober tussen twee en vijf uur gespeeld in de bibliotheek „Nieuw Langen- beek" aan de Hamersveldseweg. Het is bedoeld voor kinderen van negen jaar en ouder. Ook een aantal buitenlandse kinderen, die In Leusden wonen zullen het spel meespelen. In verband met het landenspel is de bibliotheek woensdag 13 oktober 's mid dags gesloten. De al bijna traditionele boeken- ruilbeurs vindt dit jaar zowel in Leusden-centrum als in de ..Boe kenmolen" in Zuid plaats In Zuid is de ruilbeurs op 18 en 19 oktober, in centrum op 20 oktober, telkens tij dens de openingsuren van de bi bliotheek. Van 1 tot 14 oktober kun nen bij beide bibliotheken boeken worden ingeleverd. Per ingeleverd boek krijgen de kinderen een bon netje, waartegen een ander boek gehaald kan worden op de ruil beurs De medewerksters van de bibliotheek verzoeken ouders na drukkelijk er op toe te zien, welke boeken door hun kinderen voor de ruilbeurs worden ingeleverd. De derde aktiviteit vindt plaats op donderdag 21 oktober in de biblio theek in Leusden-centrum. Dan is er tussen twee en drie uur 's mid dags poppenkast voor kinderen van vier tot acht jaar. De poppen kast wordt door medewerkers en -werksters van de bibliotheek zelf verzorgd Voor het landenspel en de pop penkastvoorstelling kunnen kinde ren op twee manieren kaartjes krii- Wij lazen in de Leusder Krant van dinsdag 21 sept. dat de Bon gerd en de Vallei samen een sportdag hebben georgani seerd. Dat leek wat bijzonders in Leusden, maar eigenlijk is dat niet zo bijzonder want de 6e klas sen van de Hobbit en de Groen- horst werken al 3 jaar samen met diverse activiteiten. Dat is begonnen toen de zesde klassers van de Hobbit en de- Groenhorst van klas verwissel den als 1 aprilgrap. Dat vonden zij erg leuk en zijn sindsdien men gaan werken. Zij glngt, naar eikaars musicals kijken, a gingen samen gymen en er Is» dam- en schaaktoernooi g, weest. Wij gaan dit jaar o.a. eer krant voor elkaar maken wan puzzeltjes en vragen enz. i* staan. Ook verzinnen we moelllj ke vragen voor elkaar. Wij organ: seren het zelf. De zesde klassen van de Groen horst en de Hobbit. De schrijvers zijn: Barbara, Sha ron. Marcel, Harm, Mirjam en Eli weekend wel heel gemakkelijk aan zijn winstpunten Doordat Over 't Net uit Amersfoort niet kwam opda gen werden de winstpunten aan het Avanti-team toegewezen Een thuiswedstrijd tegen iduna uit De Bilt werd gespeeld door het tweede jeugdteam Aanvoerder Erik van Hamersveld kon met zijn teamgenoten Bertus van Ruiten beek en Paul Kelder met zeer veel moeite een 5-5 gelijke stand beha len. Erik wist in deze ontmoeting door een zeer verbeten spel alle drie zijn enkel-partijen te winnen De grootste prestatie werd echter wel geleverd door Bertus van Rui tenbeek. Deze wist op een wed strijdstand van 3-3 zijn partij toch zeer sensationeel te winnen Met een 15-20 achterstand in de derde game gaf de hele zaal de wedstrijd voor Bertus verloren behalve de speler- zelf Hij presteerde het om op 20-20 te komen en hierdoor zijn tegenspeler zo te desillusioneren, dat deze de laatste twee punten ook maar weggaf A s zaterdagmiddag om 13 00 uur worden die handtekeningen met een toelichting op het bor des van het gemeentehuis aan burgemeester J.WM Radema ker overhandigd Verzamelpunt van de aanbieders is de boerderii van Van der Salm en van daaruit gaan de leden van de ponyclub met ouders, verdere belangstel lenden, pony's en paarden naar het gemeentehuis halveliterfles kuipje 500 gram M Appeltaart of Boterkoekmix 400 gram SpaWater Rood. literfles 1/1 pot Krokant Toast rond of ovaal pakje Chocolade Blok Reep pak 3 stuks 269 draagkarton 2000 gram 475 tenzij anders vermeld gelden de aanbiedingen van 7 t/m 13 oktober 1982 donderdag t/m zaterdag maandag 11 en dinsdag 12 oktober 500 gram donderdag t/m zaterdag in draagtas, 2 kilo maandag 11 en dinsdag 12 oktober 500 gram m I'V-VOORDE RL Hols Donatin Diner zak 2500 gram Brio pakje 250 gram Honig Groentesoep 2 pakken Whiskas Kattevoedsel diverse variëteiten blikje 410 gram 150 gram 100 gram 150 gram Dreft Vloeibaar flakon 400 gram ®Spar Speculaas pak 400 gram ®Spar Sommer- blütenhoning pot 500 gram ®Spar-0-Cee Vruchtensiroop fles V2 liter Becel voor Bakken en Braden qq pakje 200 gram ®Spar Cacao pakje 200 gram ®Spar Tonijn in olie blikje ®Spar Asperges blik 250 gram Ouwehand Mosselen pot 220 gram Kruidnootjes zak Roomborstplaat bakje Jonge Kaas kilo MORA Magere Kwark bakje 450 gram puntzak diverse soorten Drop Roomboter Banketstaaf 2 x 100 gram

Leusder Krant | 1982 | | pagina 4