,Niks aan de hand met verkoop stuk grond" 66 ABP- woningen in Leusden lemonstrerende Leusdenaren ip de fiets naar Soesterberg Afscheid bestuurslid mevrouw Van Eist Afvalprobleem „Hobbit" en „Startblok" wordt opgelost Vikinghus Zweden kon kwaliteit woningen niet 100% garanderen [aterdag 9 oktober [offieconcert iDe Moespot CDA-bijeenkomst De Glind/Achterveld Feest in speeltuin „De Zonnebloem" Tijdens jaarvergadering EHBO Schrijf- en filmavond Amnesty International IETHOUDER IN REACTIE OP RRIEF Geen bedrijfsverzamelgebouw van de Ahold in Paardenmaat VOLGENS WETHOUDER WAGENAAR: bruggink tuinarchitektuur veenendaal DONDERDAG 7 OKTOBER 1982 plaatselijk nieuws jjn een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De verkoop van m stukje grond met wat strul- m en een boom op de hoek iulse de Colignylaan/Van Boet- laerlaan aan een Inwoner van usden-zuld Is exact overeen- gmstlg het voorbereldlngsbe- jlt voor het bestemmingsplan iusden-zuld, dat vorig jaar sep- mbcr werd genomen. De bewo- rsvan de L. de Collgnylaan die invaar hadden aangetekend gen de verkoop zijn waar- hljnlljk niet bekend met dit orbereidingsbeslult. Dit deelde wethouder Jan Wage- iar dinsdagavond in de commis sie OW/RO mee naar aanleiding van een briel van de bezwaarde bewoners en vragen daarover in de jongste raadsvergadering. De wet houder liet weten dat het betreffen de stukje grond in Leusden-zuid geen ..snippergroen" is. „Daar zijn wat misverstanden over ontstaan, ook binnen de gemeentelijke afde lingen. Snippergroen is dat open baar groen dat de gemeente wil verkopen aan particulieren waar door het onderhoud van het plaat selijk openbaar groen terugge bracht kan worden. Dit was niet het geval met het stukje grond op de hoek L. de Colignylaan/Van Boet- zelaerlaan", aldus de VVD-wet- houder. Hij legde uit dat een inwo ner van Leusden-zuid bij de ge meente schriftelijk had aangeklopt met het verzoek de grond te willen kopen voor de bouw van een gara gebox. „En dat is overeenkomstig het voorbereidingsbesluit", aldus Wagenaar. Een voorbereidingsbe sluit wordt genomen op gebieden waarvoor nog geen bestemmings plan geldt om gewenste (bouw)ak- tiviteiten te voorkomen. Een van de bewoners van de Louise de Colignylaan was aan wezig bij de commissievergade ring en beweerde dat er mensen uit die straat zijn die reeds eerder de gemeente gevraagd hadden een stukje grond te verkopen. Toen hadden ze telefonisch van een ambtenaar nul op het rekest gekregen. Dit zou volgens de be- Dit stukje grond in Leusden-zuid deed wat stol opwaaien. woners grond kunnen zijn voor speculaties als „vriendjespoli tiek". Wethouder Wagenaar wil de daar niks van horen. Hij be sloot de discussie door te zeg gen, dat de bewoners van de L.de Colignylaan wellicht vóór september '81 bij de gemeente Informeerd hadden, toen er geen voorbereidingsbesluit lag en er nog geen duidelijkheid was over de grondverkoop. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het Algemeen Burgelljk Pensioenfonds (ABP) heeft een plan voor de bouw van 66 premlehinirwonlngen in de derde fase (vlak C) van het plan gebied Claeverenblad/Wilden- burg. Het ABP heeft de gemeen te Leusden laten weten voor de woningen contingenten (bouw- subsidies) van het Rijk gekregen te hebben. Een en ander werd meegedeeld door drs. P. van de Kam van inge nieursbureau DHV dat de gemeen te helpt bij de planontwikkeling van Claeverenblad/Wildenburg. Van de Kam liet verder weten dat de realisatie van dit nieuwe woonge bied precies volgens schema gaat en er dus nog wordt voldaan aan de versnellingsopdracht van de pro vincie. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het pensioen fonds van Ahold zal geen be drijfsverzamelgebouw laten bouwen In het werkgelegen- heldsgebled Paardenmaat. De gemeente en Ahold hadden al overeenstemming bereikt over de grondverkoop. De aannemer die het gebouwzou moeten reali seren heeft zich echter terugge trokken uit het project. Het pen sioenfonds van het Ahold-con- cern heeft laten weten niet met een andere aannemer In zee te willen gaan. Een en ander deelde wethouder Jan Wagenaar (WD) mee In de vergadering van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening. §9 (Van één onzer veralaggevers) LEUSDEN - „Vikinghus Nederland was niet In staat om een garantiesom van 75.000 gulden op tafel te leg gen en het moederbedrijf In Zweden was niet In staat de kwaliteit van de 21 Leusden- se huisjes te garanderen, omdat er ook materiaal van Nederlandse leveranciers In verwerkt zou worden." Dit zijn volgens wethouder Jan Wagenaar de twee redenen sweest waarom de ge meente de samenwerking met Vikinghus Nederland uit Hazerswoude heeft verbro ken, waardoor dit bedrijf geen 21 houten huisjes kon bouwen In de nieuwe wijk Munnlkhove. Op dit moment bekijkt directeur C. Groen van Vikinghus in hoeverre hij de gemeente aansprake lijk kan stellen voor het an nuleren van de bouwop drachten. Wethouder Wagenaar rea geerde in de commissie OW/ RO naar aanleiding van diver se krantenpublicaties over de kwestie tussen de gemeente en Vikinghus Nederland. De li berale wethouder deelde mee, dat B W besloten heb ben tot grondverkoop aan Trae Hus uit Leusden-zuid die nu in de plaats van Vikinghus 21 kleine houten woningen mag bouwen in Munnikhove. Hij zei, dat het college bekend is met de naam en het adres van het bedrijf in Denemarken waar van Trae Hus de huizen gaat importeren. In de definitieve overeen komst tussen Trae Hus en de gemeente is bepaald, dat de af te geven garantiesom 10% van de grondkosten zal bedra gen. Na ampele overweging heeft het college van B en W. besloten om niet daarnaast nog eens 20% van de bouw kosten als garantie te verlan gen. Die bepaling was wel op genomen in de voorlopige koopovereenkomst en bete kende dat mevrouw Fraiquin een bedrag van ruim drie ton op tafel zou moeten leggen. Nu draagt de financiële garantie 75.000,- Het college wijst er op, dat ook van de twee andere deelnemers aan het project van kleine houten woningen geen percentage van de bouw kosten als garantie is ge vraagd. Inmiddels heeft het Deense bedrijf, dat de woningen gaat leveren, de door de gemeente verlangde kwaliteitsgarantie afgegeven. Gisteren kwam bovendien bij de gemeente het bericht binnen, dat Gedeputeerde Staten de verkoop van de grond voor het gehele pro- jekt heeft goedgekeurd. Over twee weken zullen de werkzaamheden voor het bouwrljpmaken zijn afge rond en kunnen Suoml, Bouwmeester en Trae Hus aan de slag. BLEUSDEN - Zaterdag 9 okto- wordt weer de jaarlijkse de- ^Bnstratle tegen kernwapens In ■■esterberg gehouden. In 1978 r itonstreerden 2000 mensen r ut het eerst In Soesterberg te- JL. kernwapens, aangezien de- vllegbasls waarschijnlijk fun- srt als doorvoerhaven van lerlkaanse atoomraketten. Elk i' nog Is het aantal demon- tanten gegroeid, een duidelijk iwljs van de toenemende onge- itheld onder de bevolking tr de kernwapenwedloop. )ok vanuit Leusden is vanaf het jin meegedemonstreerd. Was het de eerste keer nog slechts een handvol, het vorig jaar fietsten al enkele honderden mee. Ook nu zal Leusden weer meedoen. De orga nisatie is dit keer in handen van het Vredesplatform Leusden, waarin vertegenwoordigd zijn PvdA, D'66, PPR, PSP. Rooie Vrouwen, Vrou- wenkafé, MOV/Pax Chnsti, Vrou wen voor Vrede, Vrouwen tegen kernwapens en IKV. Na de massa le demonstratie op 21 november van het vorig jaar in Amsterdam, waaraan ook veel Leusdenaren meededen en na de meer dan 3400 handtekeningen van Leusdenaren onder de petitie „Leusden kernwa pens vrij" verwachten de organisa toren uiteraard nog meer deelne mers. Omdat het de vijfde demonstra tie is zal ter gelegenheid van dit „lustrum" op het terrein van het Kontakt der Kontinenten een beeld worden onthuld dat het verzet zal symboliseren tegen de gevaarlijke alsmaar voortschrijdende kernwa penwedloop tussen Oost en West. Daarna, om 14.00 uur, begint de demonstratieve wandeling langs de vliegbasis naar een groot terrein in Soesterberg, waar rond 16.00 een manifestatie zal plaats vinden met enkele sprekers en de kabaret- groep „Dubbel en Dwars" die, ie der op zijn eigen wijze, de kwestie van de kruisraketten aan de orde pogen te stellen. Tevens is er een informatiemarkt. Het vertrek zal In Leusden weer zijn om 12.30 uur vanaf het parkeerterrein tegenover de Marcuskerk aan de Asschatter- weg. De route gaat vla de Ha- mersveldseweg, Centrumweg, Groene Zoom, Maanweg, Arn- hemseweg en Dodeweg naar Soesterberg. Bij het politiebu reau zal een groep fietsers uit Leusden-Zuid zich aansluiten. ACHTERVELD - Zondag 10 ftober Is er weer een koff lecon- Tt In De Moespot. Het concert Jdlnt om 11.30 uur en duurt tot R30 uur. De muziek wordt ver- tgd door het Marijke Du Val tartet. De koffieconcerten mochten zich ng jaar in een stijgende belang stelling verheugen. Daarom gaat de Moespot ook het komende win terseizoen iedere maand een kof fieconcert organiseren. Altijd op de iweeoe zondag van de maand. Het is de bedoeling om een breed muzi kaal skala ten gehore te brengen. Marijke du Val zal a.s. zondag de spits afbijten. Met haar begelei dingsgroep speelt zij jazzy num mers, pop en chansons. De volgen de maand is de klassieke muziek aan de beurt. Op deze manier wil de Moespot maandelijks een geva rieerd muziekprogramma aanbie den. Voorde kleine kinderen zijn in de Moespot altijd wel spelletjes te doen. Ouders kunnen hun kinderen dus gerust meenemen. ENGLISH FOR SECRETARIES a new course, specially designed for the secretary who needs English in order to function efficiently in her job; e.g. meeting visitors, taking telephone messages, correcting draft correspondence, understanding recorded information. Individual courses In the language laboratory. an intermediate knowledge of English is assumed. Information: 033-729097. TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT ENGELS-DUITS-FRANS-SPAANS-PORTUGEES-ITALIAANS-RUSSISCH NEDERLANDS, ACHTERVELD - Maandag avond 11 oktober houdt de CDA- afdeling De Glind-Achterveld een bl|eenkomst In Ons Gebouw aan de Hessenweg. De heer J. van Noord, lid van de Tweede Kamerfractie voor het CDA zal spreken over „Actuele Land bouwpolitiek". Na de voordracht van de heer van Noord worden er nog een paar dringende huishoudelijke zaken af- qehandeld, te weten. Bestuursverkiezingen. Me vrouw A. Smink en de heer W Tel verlaten het bestuur. Het be stuur stelt de volgende kandida ten: mevrouw T van Burgste den-Tijmensen uitTerschuuren de heer H. A. P. de Munck uit De Glind. 2. Financiën Benoeming kas- commissie. LEUSDEN - Bij speeltuin De Zonnebloem Is er zaterdag van alles te doen. Zo Is er lepelrace, envelop trekken, bllkgooien, zak lopen, bonen raden en nog veel meer spelletjes. Deelnemers kaarten 1,50 zijn te verkrijgen bij de Ingang van de speeltuin. Doel van deze feestdag In de speeltuin is om wat geld bijeen te krijgen voor de aanschaf van een nieuwe glijbaan. Dit speeltuintoestel is hard aan vervanging toe, maar dit kost veel geld en dat is er gewoon niet De stichting „Speeltuin De Zonne bloem" hoopt nu door het organise ren van dergelijke manifestaties het verlangde bedrag toch bij el kaar te krijgen Zaterdag is ieder een van harte welkom ACHTERVELD - Maandagavond hield de plaatselijke E.H.B.O. af deling haar jaarlijkse ledenver gadering. De voorzitter verwel komde alle aanwezigen en In het bijzonder de heer Bergsma van het Dlstrlctsbestuur, de Instruc teur de heer Wlnthouwer en het ere-lid All Wijntjes. De notulen van de vorige ledenvergadering werden voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. Hierna deel de de voorzitter mede dat er we gens gebrek aan voldoende be langstelling dit jaar geen nieuwe cursus zal worden georgani seerd. Ook zal dit jaar de contri butie ondanks de diverse prijs stijgingen nog niet worden ver hoogd. De bloedafname avond zal In 1983 worden gehouden op 12 september. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek dat er weer een heel actief jaar achter de rug was. De vereniging telt momenteel 88 le den. Bij een zeer groot aantal eve nementen werd assistentie ver leend. De deelnemers aan de bei de reanimatiecusussen behaalden allen het daarvoor vereiste certifi caat. Dit waren in totaal 54 perso nen. Uit het verslag van de pen- ningmeesteresse bleek dat het ge lukt was om uit de rode cijfers te blijven. De kascontrolecommisie had de boeken in orde bevonden Mej. Veen was als kascontrole commissielid aftredend. In haar plaats werd benoemd mevr Os- sendrijver-Hulskens De commis sie wordt nu gevormd door M. van Westerlaak en mevr. Ossendrijver- Huikens. De heer en mevrouw M. van Westerlaak en mervrouw R van Westerlaak-Kerkhof konden wegens hun drukke werkzaamhe den hun werk voor de aktiviteiten- commissie niet meer doen. De nieuwe aktiviteitencommissie be staat nu uit mevr. van Houten- Zwart en de heren P. Vromen en B. de Ridder. Periodiek aftredend als be stuurslid waren mevr. R. Vos-Vos kuilen, mevr. A. van Elst-v d Geest en de heer L H. Smink. Mevr Van Eist stelde zich niet meer herkies baar. Daar er geen tegenkandida ten waren ingebracht werden mevr. Vos-Voskuilen en de heer L H. Smink herkozen. In de plaats van mevr. Van Eist was door het be stuur als kandidaat gesteld de heer P. M. H. Vromen. Daar ook hier voor geen tegenkandidaten waren ingebracht werd hij in het bestuur gekozen. AFSCHEID BESTUURSLID Hierna werd afscheid genomen van mevr. van Elst-v.d Geest als bestuurslid. Zij was 17 jaar lid van de vereniging waarvan 15 jaar als bestuurslid werkzaam. De voorzit ter dankte haar voor het vele werk dat zij nog vele jaren als lid werk zaam zou blijven. „Ik ben blij", al dus de voorzitter, „dat het bestuur nu met jongere leden wordt aange vuld Dat is zeker in het belang van de vereniging." Als dank voor het vele werk dat zij gedaan heeft kreeg zij een polshorloge en bloe men Mevr. van Eist dankte voor deze geweldige verrassing, „Het doet me heel wat. Ik heb het altijd graag gedaan, doch we moeten ook eens ruimte gaan maken voor de jongere generatie. Ik blijf wel lid van de ver eniging en hoop nog vele jaren mee te kunnen doen". Vervolgens reikte de voorzitter herinneringsmedail les uit aan de leden die 15 en 20 jaar lid van de vereniging waren Vijftien jaar lid waren de heer Kraa- nen en de dames Eef Bothof en Jopie Schoonderbeek. De secreta ris van de vereniging de heer A L. Jansen bleek 20 jaar lid van de ver eniging te zijn. Allen werden door de voorzitter gefeliciteerd. Voordat de rondvraag aan de orde werd ge steld, deelde de voorzitter mede dat er ook dit jaar weer aan de di verse wedstrijden zal worden deel genomen. Hij vestigde er nogmaals de aandacht op dat men er wel re kening mee dient te houden dat men 8 oefenavonden moet bezoe ken wil men in het bezit blijven van het diploma. OEFENAVONDEN In het schema van de oefen avonden is een wijziging gekomen. De eerste oefenvond zal niet wor den gehouden op 11 oktober doch op maandag 18 oktober. De andere avonden zijn op 8 en 22 november Bij Bruggink wandelen in het modeltuinenpark is gratis ideeën opdoen! Ontwerp en aanleg. Onderhoudswerk, sierbestratingen, ontwerpen voor doe-het- zelvers Binnenkort te Amerongen (Rijksstraatweg) rondweg west 244 telefoon 08385 -16280 b.g.g. 03434-3094 10en24januari,7en21 februari en 7 en 21 maart. Vervolgens dankte de voorzitter de arts Koch en de instructeur de heer Wlnthouwer voor hun medewerking in het afge lopen jaar. Verder deelde hij nog mede dat als men tijdens de oefen avonden een bepaald onderwerp graag behandeld wil zien dit men dan ruim tevoren schriftelijk dient mede te delen. Het schriftelijk ver zoek dat niet van een naam behoeft te zijn voorzien, moet bij het be stuur worden ingediend Van de rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. (Van een onzer medewerkers) LEUSDEN - Het was geen gro te agenda, die de commissie wel zijn en onderwijs maandag avond j.l. tijdens de eerste verga dering In de nieuwe samenstel ling had af te werken. En ook de punten die deze agenda telde, noopten de commissieleden niet tot verbaal vuurwerk. Slechts over twee zaken - de aanschaf van afvalcontainers ten behoeve van de lagere scholen „De Hob bit" en „Het Startblok" en het uit breiden van het aantal fletsen- staanders bij de scholen „De Heerd" en „De Bongerd" werd kort gedebatteerd. Bij „De Hobbit" en „Het Start blok" kampt men met een afvalpro bleem. Het schoolafval wordt in beide gebouwen noodgedwongen binnen opgeslagen, wat de hygië ne natuurlijk niet ten goede komt. B. en W. stelden de raad voor voor beide scholen een afvalcontainer aan te schaffen, die 2500,- per stuk zouden moeten gaan kosten Lilly van Amerom (VVD) vroeg zich af waarom er bij de bouw van deze scholen geen rekening was gehouden met een ruimte, waarin het afval zou kunnen worden opge slagen. Verder vond zij 2500,- nogal prijzig voor een afvalcontai ner. Te meer daar volgens haar de mogelijkheid bestond dat als de raad deze aanschaf goedkeurde binnen een mum van tijd alle Leus- dense scholen een dergelijk ver zoek in zouden dienen, en dat zou een kostbare beweging worden. Wethouder Gijs van Wouden berg (CDA) antwoordde dat ner gens in de bouwvoorschriften voor scholen was vermeld, dat er een afgesloten afvalruimte diende te zijn. De prijs van de containers vond hij niet te hoog. Op deze wijze zou het afval goed afgesloten kun nen worden opgeborgen. Hij advi seerde de commissieleden dan ook met deze aanschaf in te stem men. Hoewel Lilly van Amerom het een vreemde zaak bleef vinden („en typisch voorbeeld van de in gewikkelde Nederlandse bouw- vqorschriftenwarwinkel, waarbij essentiële zaken worden verge ten", mopperde zij) stemde zij - evenals haar mede-commissiele den - toch in met het voorstel. Het afvalprobleem bij „De Hobbit" en „Het Startblok" zal dus binnenkort tot het verleden behoren. FIETSEN Een tweede punt waarover de commissieleden hun licht lieten schijnen was het verzoek van de hoofden van de scholen „De Heerd" en „De Bongerd" het aan tal fietsenrekken bij hun scholen uit te breiden. Steeds meer leerlingen gaan op de fiets naar school, maar omdat er slechts een beperkte hoe veelheid fietsenstaanders bij de scholen aanwezig is worden de fietsen her en der op de schoolplei nen neergelegd. „De Bongerd" wil de er graag 20 rekken bij hebben, „de Heerd" zou het aantal staan ders graag met 40 zien uitgebreid. Aanschafkosten: 1800 gulden. Lilly van Amerom had moeite met dit voorstel. Zij vroeg zich af of het nu wel zo nodig was dat de kinderen op de fiets naar school gingen. De meeste leerlingen woonden naar haar mening zo dicht bij de school dat de afstand makkelijk te lopen was. Zij vond dan ook dat de school zeil moest gaan regelen wie er wel of niet met de fiets naar school zou mogen gaan. Wethouder Van Woudenberg lichtte toe dat er bij de zogenaamde eerste inrichtingseisen voor lagere scholen geen bepalingen zijn op genomen over dit soort voorzienin gen. Er waren naar zijn mening ook geen regels over wanneer kinderen wel of niet per fiets naar school kon den gaan. B. en W. huldigen het standpunt dat bij elke school ge noeg fietsenrekken dienden te zijn en stelden de raad dan ook voor dit verzoek in te willigen. Ook Harm Oftereins (GPV/ SGP) vond het vreemd dat hier voor geen regels waren. Hij stel de voor dit punt In te brengen bij de Werkgroep Onderwijs, om te bekijken of er niet tot een regel- vormlng van het fietsen van leer lingen naar school te komen was. Een voorstel, dat door de andere commissieleden en de wethouder werd overgenomen. Waarna de commissie besloot in dit geval dan toch maar gunstig te adviseren. „De Heerd" en „De Bongerd" krijgen dus hun fiet senrekken. LEUSDEN - Maandagavond 11 oktober Is er van half acht tot half tien weer gelegenheid brieven te schrijven met Amnesty Interna tional. Het schrijven voor de vrij lating van gewetensgevangenen of om een eerlijk proces te be pleiten blijkt effect te hebben. Als er maar voldoende brieven aan het adres van de betreffende autoriteiten worden gericht. De schrljfavond In Leusden vindt elke tweede maandag van de maand plaats. Op zo'n avond staan telkens vier vijf gevangenen uit verschillende landen centraal. Deze maand wordt er geschreven voor gevan genen in Uruguay, Joegoslavië, Irak en Taiwan. Voorbeeldbrieven in de taal van het land zijn aanwe zig, tevens papier, enveloppen en postzegels. Zelf kan men een keu ze maken uit de brieven en bepalen hoeveel men schrijft. Maandag avond wordt er ook een informatie film gedraaid over de activiteiten, werkwijze en effekten van Amnesty International. Deze film die onge veer een half uur duurt wordt om plusminus 20.15 uur gedraaid. Een ieder is van harte welkom in de Ha- mersveldschool aan de Lijsterbes laan 54.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5