Kantongerecht Amersfoort 'rijzen alternatief Spelersfonds Termieten Racebaan )en Fietscross Persoonlijk Fout Gezocht Eerlijk Opletten sociaal maatschappelijke diensten DONDERDAG 7 OKTOBER 1982 loep op Leusden jdaktle: Marnlx Kreljns (dragenDlck Bijl, Caspar van turslager Fred Timmer van de fezenkamp nodigdezljn lanten indertijd uit om hem een ikantlegroet toe te sturen. Dat rden een heleboel mensen en nkele van hen beloonde de ager met een rollade van twee Ingram. De gelukkigen: mille Mispelblom Beyer, Prins endrlklaan6; amllle VanRoomen, nsfrlduslaan27; amllle Herman, Prins Irenelaan 6; amllle Thljmensen, Dashorst I; 'amllle Van der Veen, isullneweg 11 amllle Vink, Hamersveldseweg rzljn mensen die zich afvragen aarom beoefenaars van larnatleve geneeswijzen als tmeopathle, irlscopie, upunctuur enzovoorts niet orden vermeld In Wegwijs, de iformatleglds van de gemeente lusden voor haar inwoners, orden ze genegeerd of niet rieus genomen? De ernatleve geneesheren zijn eh vergelijkbaar met ilsartsen en medici die wel In egwijs staan vermeld onder de emer gezondheidszorg? imeentevoorllchter Hans imans brengt uitkomst. „In principe komen de beoefenaars van de alternatieve geneeswijzen in aanmerking voor vermelding In onze Wegwijs. Maar tot nu toe heeft zich nog nooit een homeopaat of een Irlscopist aangemeld ondanks de jaarlijkse oproepen aan diegenen die In het blad opgenomen willen worden. Elke aanmelding wrdt trouwens bekeken op geschiktheid voor publlkatle". Bij notariële akte werd onlangs de Stichting Spelersfonds Amersfoort opgericht. Het doel Is ongeveer duizend amateurs te vinden die honderd piek per persoon willen Inleggen. Daarmee zouden de salarissen van de spelers van het noodlijdende SC Amersfoort gegarandeerd worden. Dit fonds staat overigens geheel los van de eerste divisieclub omdat het niet de bedoeling Is het Ingezamelde geld voor het betalen van de schulden te gebruiken. Als de Stichting Spelersfonds haar doel niet bereikt, krijgt elke donateur zijn honderd gulden weer terug. Betalingen kunnen plaatsvinden vla bankrekeningnummer 94.60.30.200 bij de Bondsspaarbank In Amersfoort. Inde afgelopen raadsvergadering worden nog twee straatnamen vastgesteld voor evenveel straten In de nieuwe wijk Munnikhove. Door een kleinere verkaveling in verband met de bouw van de houten huisjes was de aanleg van de twee straten nodig. B. en w. stelden de raad voor ze Hermletenhoeve en Prelatenhove te noemen. Dit In aansluiting op de andere straatnamen In Munnikhove die ook alle „religieus" klinken. daarvoor nodig heeft. Hij of zij, die deze Vietnamese Leusdenaarzou willen helpen, kan contact opnemen met de heer Apperloo, Flnnmark 46, tel. 941850. De Kwintlaan in Leusden-zuid. Verschuiven van problemen komt nog wel eens voor. Er is weer zo'n geval. Deze is op verkeerstechnisch gebied en speelt zich af In Leusden-zuid. In deze woonwijk zijn onlangs verkeersmaatregelen getroffen om hoofdzakelijk de snelheid van auto's af te remmen. De als racebaan bekend staande de Roo van Aldewereltlaan werd grondig onder handen genomen en geboetseerd tot een kronkelige straat. Slimme automobilisten hebben echter al een alternatief gevonden In de Kwintlaan. De mensen in deze straat klagen nu steen er. een over voorbij razende voertuigen. En daar hadden ze vroeger nooit zo'n last van. Trouwens, In de Roo van Aldewereltlaan schijnt ook nog hard worden gereden. Bewoners aan deze straat worden namelijk regelmatig opgeschrikt door bruusk remmende auto's waarvan de bestuurders met name's avonds de merkwaardige bochten te laat opmerken. De gemeente heeft beloofd ervoor te zorgen dat de bochten ook als het donker Is herkenbaar worden. Tijdens de raadsvergadering werd Hermietenhove echter afgevoerd, omdat de bedoelde kloosterorde volgens deskundigen eremieten heet. Dus werd het Eremletenhove. Grapjassen overwogen zelfs om de straat Termletenhove te noemen, een naam die in eze week Is de Hamersveldseweg tussen Burg. Van der Postlaan en Zuiderinslag weer opengesteld het autoverkeer. Reden van de afsluiting was de verlegging van een gedeelte van de Burg. Van der liaan. Die kruist nu op een ander punt de Hamersveldseweg. (zie foto). combinatie met de houten huisjes wel heel bijzonder geweest zou zijn Door de Achterveldse jeugd Is een actie op touw gezet om ook in hun dorp een fietscrossterreln te krijgen. Een aantal jeugdige inwoners heeft de koppen bij elkaar gestoken en een handtekeningenactie op touw gezet. Er werden ruim 80 handtekeningen verzameld. Deze lijst met jeugdige signaturen is inmiddels naar burgemeester Rademaker verzonden. Hierbij werd het navolgende schrijven gevoegd: „Aan de burgemeester. Wij willen een fletscrossbaan in Achterveld hebben. Een baan met een hoge bocht, een schans en een kuil. Alle kinderen en grote mensen willen dit ook. Ik heb een heleboel handtekeningen opgehaald. De baan hoeft niet zo mooi te zijn als In Leusden. Misschien weet u een plekje voor de crossbaan. Wijhopendathljergauwkomt. Krijg Ik een brief van u. Groetjes van Peter de VaalD. van Weedestraat 2,3791 AM Achterveld." Nou maar afwachten. Vorige week zijn bij een inbraak aan de Asschatterwegeen herenportemonnee en een damestas ontvreemd. Dat meldden we vorige week «ge r l ïRSFOORT - Mevrouw B. usden, eigenaar van een eszaak in Amersfoort, had aak tol ver na sluitingstijd ehouden. Tot tweemaal toe voor deze overtreding be- We hadden geen keus. Als niet deden, dan haalden we ten er niet uit De vaste las- ren zo hoog dat we dan ook els de zaak verkocht heb- )eze mededeling bracht de tot een aanmerkelijk lagere ten staan vast, oorspronke- ik een boete van f 150,- in old. Maar dat vind ik veel te lu ik uw verhaal hoor, ik eis nde keren 30,-." Uitspraak de eis. man. de heer L. uit Leus- fond eveneens terecht. Hij valse naam opgegeven aan agenten, toen zij de :zaak binnenkwamen, is druk in de zaak op dat Toen ze de naam van de r vroegen, heb ik de naam n vrouw opgegeven. De >nd op haar naam". ■Volgens het proces-ver- bben ze gevraagd hoe u Waarop u de naam van uw ipgaf. Het lijkt me kinder en ook kinderachtig be- eis 60,-." Uitspraak con- eis. OERDE BROMMER r H. uit Scherpenzeel had opgevoerde brommer ge reden en ook nog tweemaal te hard. Officier: „In het proces-ver- baal staat letterlijk wat u gezegd heeft toen u aangehouden werd. „Jij klerelijder, blijf van mijn brom fiets af. Grote klootzak, ik maak zelf wel uit wat voor bromfiets het is". Dit is belediging van een ambte naar in functie en daarmee een misdrijf. Hoewel dit in overleg gese poneerd is en u hier dus niet voor terecht staat, kaniknietnalatenom u nog eens even voor ogen te hou den dat u dit soort taal niet mag uitslaan en dat u zich een volgende keer behoorlijk te gedragen hebt Verder acht ik het tenlastegelegde bewezen, ik eis 100,- voor het opvoeren van de brommer en voor de 2 snelheidsovertredingen 80,- en 100,- plus verbeurdverklaring van de Yamaha". De kantonrechter onderstreepte nog eens het advies tot behoorlijk gedrag en veroordeelde conform de eis. SNELHEIDSOVERTREDIN GEN De heer V. uit Amersfood had op de Utrechtseweg 45 km te hard gereden, op de Stichtse rotonde 100 in plaats van 50 en vervolgens ook nog onverantwoordelijk inge haald. Verdachte: „Ik had een af spraak en was te laat". Kanton rechter „Dat wordt dan een dure haastklus, want ik veroordeel u conform de eis van de officier: 250,- voor het te hard ri|den en 200,- voor het onverantwoorde lijk inhalen De heer Z. uit Amersfoort had 's nachts om 3 uur veel te hard gere den. Eerst was hij in een bos door een Peugeot gevolgd. „Ik wist echt niet dat het politie was, dat kon je nergens aan zien. Ik reed met op zet harder om hem kwijt te raken, maar dat lukte niet. Als ik geweten had dat het politie was, was ik heus wel gestopt". Hier kon de officier nog wel inkomen. „Laten we ervan uitgaan dat u in dat bos bang was, dat is mogelijk. Daarvoor eis ik dan een milde geldboete van 60,- Maar later die nacht bent u op een parkeerterrein gestopt. Toen de politie om uw auto heen liep, probeerde u zich te verbergen en vervolgens bent u weggereden met een snelheid van 130 km, zelfs in de bebouwde kom. om ze van u af te schudden. Daarvoor eis ik 500,- boete en een voorwaarde lijke ontzegging uit de rijbevoegd heid van 4 maanden met een proef tijd van 2 jaar." Verdachte „Maar ik heb hele maal geen 130 km in de bebouwde kom gereden i Dat kan helemaal niet, iemand die dat doet is gek". Kantonrechter: „Ik had ook al de indruk dat u vreemd bezig was. Ik geef u resp 60.- en 500,- boete conform de eis van de officier, maar een voorwaardelijke ontzegging van 6 maanden, in plaats van 4, met een proeftijd van 2 jaar. Als u het hier niet mee eens bent. dan kunt u in hoger beroep". De heer v. D. uit Soest, directeur van een BV., een supermarkt, stond terecht omdat hij mensen in dienst had onder de 18 jaar. „Ouderen willen op een koop avond niet werken, ik moet daar wel jongeren voor nemen. Toen die wetgeving kwam, was de koop avond er nog niet. De hele situatie is veranderd, ouders waarderen het juist dat hun kinderen werken in plaats van in het weekend rondlum- melen". Kantonrechter „Als ik het goed begrijp, richt uw ergernis zich tegen een verouderde wetgeving. Maar dat hoort niet in de rechtszaal thuis. Veranderingen moet je via de poli tiek zien af te dwingen. Een feit is dat steeds meer kinderen op koop avonden en zaterdagen werken Hebt u nu nog steeds minderjari gen in dienst?" Verdachte beaamde dat „Ja ze ker en als ze bij mij ervaring opge daan hebben, krijgen ze later ook veel makkelijker een baan." Niette min 160,- boete. RIJTIJDENBESLUIT De heer v. D uit Amersfoort stond terecht als directeur van een firma, omdat één van zijn chauf feurs te lange rijtijden had gemaakt met een vrachtauto en omdat niet alle registraties verricht waren De advocaat gaf namens zijn cliënt beide feiten toe. maar het te lange rijden was niet op instructie van de heer v D geweest. „Mijn cliënt heeft woelige tijcjen achter de rug. Er kwam een eno/- me belastingschuld tevoorschijn, daarop trok een bank zijn credieten in De werkgelegenheid van 15 man stond op het spel. mijn cliënt raakte zwaar overspannen Op hef ogenblik is er een kentering ten, goede, het personeel is sterk ge motiveerd in het belang van de ei gen werkgelegenheid Dan kan dit sood dingen gebeuren. Laat de hoogte van de boete wat aange past zijn. want ieder dubbeltje weegt zwaar". Het feit dat er al eens eerder pro blemen met rijtijden geweest wa ren, was echter in het nadeel van de heer v. D. „Minimaal 8 uur rust is een regeling in het belang van de verkeersveiligheid" vond de offi cier, die in totaal 400,- boete ei ste. Uitspraak conform de eis. BURGERLIJKE STAND LEUSDEN Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode van 23 september tot en met 28 september zijn: GEBOREN: 14 sept 1982 Douwe Maarten, z.v. P D. Tringa en P.M. Frissen 17 sept 1982 Nienke, d.v. F.J.W. van Horn en M Bik 18 sept 1982 Carli Renée, d.v A.J.P van Maurik en J.A. Bogert 20 sept. 1982 Nicole Annette, d v R.C C. Wegman en Th M.A Pyl 21 sept. 1982 Rob, z.v. H van Mourik en W.W.A. van de Klas horst 23 sept. 1982 Ronald, z.v. H.J Paul en Y. van Os 26 sept. 1982 Stephan Johan, z.v. G.A.J, van Geffen en J J van Lambalgen GEHUWD: 23 sept. 1982 G.J. Hooft en A.M. Horst; B.M Bloemendal en C N.P. Harthoorn 24 sept 1982 J.A Wyntjes en E.J.M. Dijkhof 27 sept. J. Jensma en C. Hert- stein; F.J. van Dalen en M.B Meijer donderdag bij de politieberichten. We komen er nog even op terug, omdat met name de eigenaresse van de handtas door die diefstal flink gedupeerd is. Niet alleen vanwege het geld en de papleren, die er in zaten, ook omdat met de handtas enkele zeer persoonlijke herinneringen verdwenen zijn. Zo zaten er in de tas twee foto's van overleden kinderen van deelgenaresse. En die zou ze ontzettend graag terug hebben. Dus als de ontvreemder of een eventuele vinder van de tas de eigenaresse een groot plezier zou willen doen, dan kan dat. Door de tas terug te bezorgen op het adres Asschatterweg 115. De heer T. Apperloo van de Werkgroep Buitenlanders Leusden zit met het volgende: Een Vietnamese onderwijzer, die hier In Leusden woont, In Amersfoort bij de PTT werkt, wil volgend jaar economie gaan studeren aan de HEAO-avondschool In Utrecht. Hij spreekt en verstaat al vrij goed Nederlands, en wil zich dit jaar voorbereiden op die HEAO-studle, en alvast één of enkele boeken gaan bestuderen. De werkgroep zoekt nu een vrljwllliger(ster) die mogelijk enig Idee heeft van economie, en deze jongeman wil helpen bij de voorbereiding op deze studie, In het bijzonder wat betreft de Nederlandse „vaktaal" die hij Dan was er nog een melding van de heer A. Baede van de Patrljzenhoeve. Hij schrijft, dat hij In de krant van vorige week donderdag met belangstelling het artikel heeft gelezen over de twee Amersfoorters, die voor het nieuwe gemeentehuls een wapen van deze gemeente hebben gemaakt. Maar er gaat volgens de heer Baede Iets fout In het artikel. Onder „Koninklijk" zesde regel staat: linksboven: drie groene gesteelde plompbladeren enzovoorts. Ook elders In het artikel Is sprake van rechtsboven, linksonder enzovoort. Maar dat gaat, aldus de heer Baede, fout. „Bij de beschrijving van een wapen gaat men uit van de drager van het schild, zodat de linkerhoek die is, welke de drager aan zijn linkerschouder heeft. Dit Is heraldisch links". Met andere woorden: links Is rechts, als we het goed begrij pen. Dank, meneer Baede, voor deze toevoeging. Gehoord in de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening: wethouder Jan Wagenaar wijzend op ambtelijk secretaris Renger Dulnsbergen: „Hij Is eerlijker dan Ik". OVERLEDEN: 23 sept., 1982 N. ter Heide, geh. igew met J.A. Houtzager, oud 83 jjaar ACHTERVELD De gemeente Is al zo'n twee jaar bezig met het maken van plannen voor het gebied 't Ruige Velt. In het structuurplan (u weet wel, dat plan waarin de groelrlchtlng van Leusden na 1985 wordt aangegeven) Is zelf s vastgelegd, dat 't Ruige Velt voor het grootste deel voor woningbouw wordt bestemd met hier en daar wat „schone" werkgelegenheid. Over dit onderwerp Is uitvoerig gesprokendoor werkgroepleden, raadsleden en deskundigen, en breed uitgemeten in de krant. Toch schijnen sommige bewoners van de Eikenlaan die zowat In 't Ruige Velt wonen twee jaar lang niet van dit alles geweten te hebben. Onlangs raakte een aantal mensen uit die laan op de hoogte van plannen en wilde vervolgens het naadje van de kous weten. Wethouder Jan Wagenaar van ruimtelijke ordening had daarom onlangs een gesprek (hij noemde het een seance) met diverse bewoners van de Eikenlaan. Hij liet hen aan de hand van een ruwe schets („een voor-voorontwerp") zien hoe het Ruige Velt zal veranderen. De mensen van de Eikenlaan vinden de plannen echter niet zo leuk. Hadden ze altijd gedacht dat het gebied bij hun achter bedrijfsterrein zou worden, zijn er nu plannen voor woningbouw. „Tja, mensen hebben nu eenmaal liever kantoren bij hun In de buurt dan een nieuwe woonwijk", verklaarde Wagenaar. Wat de bewoners ook dwars zit, en dan met name de mensen wiens achtertuin grenst aan't Ruige Velt, Is het geprojecteerde wandelpad achter hun private tuintjes. Overlast verwachten ze daarvan. De bewoners hebben dan ook te kennen gegeven een waterpartij achter hun tuintjes te willen als een natuurlijke grens met 't Ruige Velt. De mensen in de Eikenlaan zullen, zo vernëmen wij, nu beter opletten dan in de afgelopen twee jaar. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Maandag 11 oktober 20.00 uur: CDA- bijeenkomst Ons Gebouw Maandag 11 oktober 20.30 uur: le denvergadering Carnavalsvereniging Café Buitenlusf. Dinsdag 12 oktober 9.00 uur: Welfa reclub Zonnebloem. Ons Gebouw Woensdag 13 oktober 9.00 uur: hand- werkhobbyclub. De Moespol Donderdag 14 oktober 13.30 uur: be- jaardensoos. Ons Gebouw ONGELUK OP HESSENWEG ACHTERVELD - De Stouten- burger E. v d. B moest maandag middag zijn verwondingen in een ziekenhuis laten behandelen nadat hij door een auto op de Hessenweg was aangereden De SVR-wagen van V.d.B. stond tussen de rijbaan en het fietspad van de Hessenweg De eigenaar liep achter de auto vandaan en stak zonder uit te kij ken de rijweg over. Bestuurder I. B. uit Achterveld kon niet meer op tijd remmen en wist een botsing niet te voorkomen MAATSCHAPPELIJK WERK Spreekuren gezamenlijke dienstverle ningsinstellingen in Leusden en Achter veld Leusden-Centrum: Boerderij Groot-Krakhorst, Bolderikhof 18. tel 945618. Maatschappelijke dienstverlening Eemland (MDE) maandag van 9 tot 10 uur; Protestants Sociaal Centrum voor Amersfoort en omgeving (PSC): dins dag van 9 tot 10 uur, Gemeente Leus den: woensdag van 9 tot 10 uur; PSC: donderdag van 9 tot 10 uur, MDE: vrij dag van 9 tot 10 uur Leusden Zuid: Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13, tel. 940818. Gemeente Leusden: maandag 10 tot 11 uur; PSC: vrijdag van 14 tot 15 uur. Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30, tel. 03425-1333 Gemeente Leusden: vrijdag van 9 tot 10 uur. MDE: dinsdag van 14 tot 15 uur (Tijdens het weekeinde kan men zich in dringende gevallen dag en nacht wen den tot de Telefonische Hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland, tele foon: 035-45555). GEZINSVERZORGING: EN BEJAARDENHULP Leusden-Centrum: Groot Krakhorst, Bolderikhof 18, telefoon 945618. Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): maandag 14 tot 15 uur. Gezamenlijke kruisverenigingen (AIMD): dinsdag van 14 tot 15 uur Protestants Sociaal Centrum (PSC): donderdag van 9 tot 10 uur, Leusden-Zuid: Kruisgebouw Roo van Aldewereltlaan 13, telefoon 940818. Algemene Instelling voor Maat schappelijke Dienstverlening „Het Groene Kruis": donderdag van 11.00 tot 12.00 uur. Protestants Sociaal Centrum (PSC): vrijdag van 14 tot 15 uur. Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30, tel 03425-1333. Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): vrijdag 9 tot 10 uur. PASTORALE HULP (RK) Spreekuren, waarop men aan de pasto rieën en pastor kan bereiken: Leusden: maandag en woensdag van 17 tot 18 uur en vrijdag van 9 tot 10 uur, tel. 941261 Achterveld: maandag en woensdag van 16.30 uur tot 17.30 uur en vnjdag van 19 tot 20 uur, tel, 03425-1420. HULPDIENST DIAKONAAT (PROT) Hulpdienst van het gemeentediakonaat Dorpskerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve, Noordwijck en Langenbeek: mevr. Langbroek, Weesboom 13, telefoon 940130 en mevrouw Lawalata, Wan molen 20, tel. 944237. Voor Leusden-zuld: Mevr. Abbring, pr. Christinalaan 7, tel. 942047 en me vrouw Schwencke, Van Diepenheim Scheltuslaan 44, tel. 940635. Hulpdienst voor het Gemeentediako naat Marcuskerk: Het gebied ten noorden van de Noor derinslag-Middenweg: mevr, A. Brandsema, Asschatterweg 35, tele foon 941350. ANONIEME ALCOHOLICI (AA) A.A. Amersfoort: telefoon 944392. Al-Anon: Amersfoort, Postbus 946 Amersfoort, tel. 944392 en 753373. Al-Non Werkgroep Leu9den: (zelf- werkgroep van familie en vrienden van mensen met alcoholproblemen) Groepsavonden, iedere dinsdagavond om 20 uur in Huize Groot Schutterhoef, Arnhemseweg 10 te Leusden-Zuid. Te lefoon. 033-943722 b.g g. 940182 WELZIJN WOL (Vereniging voor Welzijn Oude ren) Spreekuur Leusden-centrum: ie dere woensdagmiddag van 16 tot 17 uur, Wijkgebouw Rozengaarde 33, Te lefoon 941218 Wegens vakantie geen spreekuren WOL in de maand augus tus. Achterveld: De eerste en derde woensdag van de maand van 15 tot 15.30 uur Wijkgebouw Walter van Amersfoortstraat, tel. 03425-1333. DIVERSEN: Rutgershuls Amersfoort (bureaus voor geboorteregeling en sexualiteits- vragen) Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw) tel. 033-18931. Spreekuren volgens afspraak Werkgroep „Laat Leven", afd. Leus den. Hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwangerschap, tel. 033- 942291 en 940541Bureau Amersfoort: 620244. Oppascentrale (algemeen): van maandag tot en met zaterdag tussen 16 en 18 uur tel. 943489, Waterhoen 23, Leusden. Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e.o. Kontaktpersoon voor Leusden: Nel van Lippevelde, Bretagne 22, telefoon 942485 Kraamcentrum: spreekuur elke twee de woensdag van de maand van 11 tot 11.30 uur in het wijkgebouw Krooneend 26 POLITIE: Algemeen alarmnummer: 03404- 24824 Polltle-groepsbureau Leusden-Zuid: 033-944444. Sociaal Pedagogische Dienst (maat schappelijk werk t.b.v verstandelijk ge handicapten), 't Zand 25, 3811 GB Amersfoort, telefonisch bereikbaar van 09.00-17.00 uur. tel nr. 033-720624 Nieuwe opgaven, aanvullingen en wijzi gingen uitsluitend schriftelijk naar de redaktle van de Leusder Krant, Post bus 11 3830 AA Leusden. Plaatsing van nieuwe opgaven uitsluitend ter beoordeling van de redaktie. HUISARTSEN: Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, voor de praktijken van de art sen Van den Berg, Binkhorst/Du Boeuff, Boersema-'Koch, Lantink/Ver- hagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar: vrijdag en zaterdag: dr. E. Verhagen, Berkenlaan 29, Leusden-C., el. 944223. Zondag: dr. J. van Nieuw kerk, Berkenlaan 3, Leusden-C., tel. 944541. Voor spoedgevallenspreekuur zater dag- en zondagmiddag om 14 uur. Visi tes graag vóór 10 uur 's morgens aan vragen. APOTHEEK: Apotheek De Hamershof, De Brouwe rij 14, tel. 033-943441apotheek Leus den, De Biezenkamp 16, tel. 033- 942303 zijn op werkdagen geopend van 08.30 uur tot 18.00 uur. Buiten de ze uren is voor spoedrecepten geopend op werkdagen van 19.30 uur tot 20.00 uur en op zaterdag-, zon- en feestda gen van 14.00-14.30 uur en van 17.30 tot 18 uur (week: 8 okt. t/m 14 okt.). Apotheek De Hamershof, De Brou werij 14, tel. 943441. Buiten bovenstaande uren is uitsluitend voor spoedrecepten geopend. Soester Apotheek, Noordewlerweg 92, Amersfoort, tel. 15474. WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft: zr. G. J. van Oos- terom, Hondsdraf 12, tel. 941093 dienst. Bovendien heeft deze zuster avonddienst van 7 t/m 13 oktober. VERLOSKUNDIGE: Voor verloskundige hulp kan men zich dit weekeinde wenden tot: mevr. R. Dijkhuizen, H. van Vlandenstraat 2, Amersfoort, tel. 19200 b.g.g. 722000. TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. DIERENARTSEN Gelieve uw eigen dierenarts of die renkliniek te bellen. Een telefonisch ant- woordapparaat geeft op welke dieren arts voor spoedgevallen te bereiken is. (Nieuwe opgaven en wijzigingen tot ui terlijk woensdagmiddag 12 uur uitslui tend richten aan het Redaktle-sekreta- rlaat BDU Krantenkomblnatle, Post bus 67. Barneveld. Tel. 03420-16141 LEUSDEN-CENTRUM RK KERK: Zaterdag 19.00 uur: Eucharistie met ge mengd koor; zondag 9.00 uur: Eucha ristie, gelezen; 11.00 uur: Eucharistie met kinderkoor HERV/GEREF MARCUSKERK: Zondag 9.00 uur: H Avondmaal, gere formeerd, ds. J. S. Ridderbos; 10.30 uur Hervormde woorddienst ds. N. J. Flink; 19.00 uur Geref/Herv. woord dienst ds. G. VAN Belzen GEREF. KERK fVRIJGEM): Zondag 9.30 uur: ds. M. Nap; 16.45 uur: Ds. M. Nap LEUSDEN-ZUID DORPSKERK: Zondag 9.00 uur Ge ref/Herv. woorddienst ds. J. Weerne- kers; 10.30 uur H. Avondmaal Geref/ Herv ds J S. Ridderbos; 18.30 uur: Geref/Herv. woorddienst ds. N. J. Flink ACHTERVELD RK KERK: Zaterdag 9 oktober 19.00 uur. Eucharistie, gezinsviering met kin derkoor; zondag 10 oktober 8.30 uur Eucharistie, gelezen; 10.30 uur: Eucha ristie met gemengd koor Alle dienslen voorganger A. Goes, pre dikant F. Overbeek. NED. HERV. KERK: Zondag 10 okto ber 9.00 uur- ds. Den Dikken uit Olden- broek GER. KERK DE GLIND, JEUGD DORP: Zondag 10 oktober 10.00 en 19.00 uur: drs. J. Jellema

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9