m (zat.) blunderend naar 2-2 Ruiterdemonstratie in stromende regen t Startblok vierde uit breid tienjarig bestaan Eerste afgelastingen HELDERE KRANT IN SPORTIEVE WERELD^ Leos gaf winst uit handen bbele winst basketbal Hockey: uitslagen Schoolvolley- baltoernooi VOETBAL BALANS LEUSDENSE SCHAKERS NAAR QUERNSEY Dinsdag 19 oktober: DINSDAG 12 OKTOBER 1982 LEUSDEN/CENTRUM - Dat ook een kleine sportvereniging In Leusden tot veel In staat Is, bleek zaterdagmiddag rond 13.00 op en nabij het bordes van het gemeentehuls. De formeel nog niet bestaande ponyclub, die bij boer Van der Salm aan de Asschatterweg onderdak heelt of beter gezegd gelegenheid tot rijden, springen en wat al niet meer bood burgemeester J.W.M. Rademaker ruim 800 handtekeningen aan. Van men sen, die de van de nu nog onover dekte manege gebruik makende jongens en meisjes graag een dak boven het hoofd gunnen. Dat het college van b. 8 w. de zaak met de beste bedoelingen op neemt, bleek op de vrije zaterdag uit de mede-aanwezigheid van de wethouders J. Wagenaar (o.m. ruimtelijke ordening), G. van Woudenberg (sport enz.) en A.M.J. Ummels (financiën), die ook bij de onderhavige zaak zijn betrokken. Het weer was, met een enorme plensbui rond het middaguur, uitgesproken slecht voor het ge achte college, maar speelde mooi in de kaart van de pony club, die met een flink aantal leden, een tiental pony's en on der meer een spandoekl waarop „paard en pony willen een dak op de bak" ter plekke was. Onder de heersende omstandigheden is de huidige manege onbruikbaar. Voorzitster, mevrouw A.W. Pe ters, lichtte het verzoek van de ponyclub toe, waarop burge meester Rademaker duidelijk maakte, dat het volledige college geen principiële bezwaren heeft tegen de manege op zich. Voor alsnog wel tegen de vestigings plaats. Daarbij vielen mooie woorden als ruimtelijke orde ning, planologische omstandig heden en bestemmingsplannen buitengebied, maar de heer Ra demaker wil, nadat b. w. de zaak in heroverweging hebben genomen, graag nog eens praten met het ponyclubbestuur. Freddy van Ewljk kreeg toen de gelegenheid om de 800 hand tekeningen aan de verzamelde wethouders te overhandigen. Die krabbels gaan nu In de ge meentelijke molen en het Is voor de ponyclub te hopen, dat het een vlot verloop krijgt. Weer of geen weer, maar burgemeester Rademaker klom ook nog even op de rug van een paard en dat Is een goed teken. Overigens is een ponyclub een van de weinige dingen te Leusden, die In ver band staan met het agrarisch verleden van het dorp. Zij mt nden Ik vind n and? sluktst >ben B: andere >eeld ei letailsti lemaaH ■er was ERVELD—Vorigeweek j de openbare basls- )ns' iP Het Startblok tien jaar. J ocd 10 6 oktober, op de kop an ins jgar na de eerste school den de festiviteiten rond A .Beum geopend met een J Pfilelllng over de historie dn n( lch001- Vrijdag kwamen ih.tii '9® leerlingen uitgebreid i Irekken. Het team, geas- ..in <,00r diverse ouders had Pl09Sl^ illenochtend georgani seerd met bllkkengoolen, even- wichtsbalk lopen, propjes blazen en nog veel meer aparte spelle tjes. Het meest spectaculaire on derdeel was het zogenaamde „team-gooien". Met tennisballen konden de leerlingen borden omgooien, waarbij elk bord een lid van het schoolteam voorstel de. 's Middags was er een film voorstelling met allerlei populai re stripfiguren Woonstelling in het schoolgebouw trok veel belangstelling Zaterdag vond het hoogtepunt van het feest plaats. Om onge veer half drie ging de eerste ploeg van startvooreen fietspuz- zeltocht, uitgezet door een aan tal oud-leerlingen. Een uur voor de aanvang leek het of de hele middag in het teken zou staan van wolkbreuken. Maar de weer goden waren gunstig gestemd, het bleek op een klein buitje na geheel droog. Zelfs de zon kwam af en toe door. De tocht werd rondom Achterveld gehouden en vele modderige weggetjes en bruggetjes moesten genomen worden. Soms moesten de fiet sers over particulier terrein, waarvoor de heren Cremers en Esveld zo vriendelijk waren toe stemming te verlenen. Ook werd er tijdens de rit door een „veld wachter" een fietscontrole inge steld. Na afloop op de rally was er op school een gezamenlijke broodmaaltijd, die werd opge luisterd door de majoretten en het fanfarekrops van DWS. Aansluitend begon de grote avond Na enkele korte toespra ken werden de initiatiefneem sters van tien jaar terug te weten Noor Ochse, Muis Groenewe- gen, Puck Bosma en Greet Wes- sels alsmede het team in de bloe metjes gezet. De oudste oud-leerling Hendrik Een uitgebreide gezamenlijke maaltijd Jan Bosma bood het schoolteam een plakboek aan met onder meer pasfoto's van alle oud-leer lingen Het officiële gedeelte werd afgesloten met een geza menlijk gezongen feestlied, een ode aan het jubilerende Start blok Vervolgens was het de beurt aan de bingomasters Leo de Haan en Bob van Egmond, die op vakkundige wijze hun schitte rende waar aan de man wisten te brengen. Het geheel werd afge wisseld met toneelstukjes opge voerd door oud-leerlinqen. Het meeste succes oogstte een mo deshow waarin alle modestijlen aan bod kwamen. Het tijdschema werd door de uitgebreide bingo met toneel voorstellingen danig In de war gebracht zodat dit onderdeel pas om 23.30 uur in plaats van 22.30 uur ten einde was. De bijzonder geslaagde feestda gen op Het Startblok werd afge sloten met een disco voor oud- leerllngen met medewerking van Black Power. LEUSDEN/CENTRUM Zaterdag werden alle wedstrijden in Leusden afgelast Tien uitwedstrijden vonden wel doorgang en dat waren Soest A2 - Jongens A2 5-2 Kampong B2 - Jongens B3 5-3 SCHC C2 - Jongens C2 5-1 Fletiomare C4 - Jongens C5 1-7 Kampong D3 - Jongens D5 7-0 Schaerweyde B1 - Meisjes B1 2-1 SCHC B4 - Meisjes B3 1-1 Kampong C1 - Meisjes C1 3-1 Soest C2 - Meisjes C3 3-5 Maarn D2 - Meisjes D32-1 iDEN/CENTRUM - Na voorzichtig begin werd dagploeg van Roda In de d>lrl|d tegen Naarden ■eg sterker. Het team nog steeds uiterst zuinig n aanvallers optredende Martin Ruitenberg had (velnlg In te brengen bij de trs. Roda kreeg voor de kansen, waaronder 8 cor- maar benutte er geen. ji daarentegen profiteer de enige kans een van Wllfrled v.d. Pas wa< rond de 30e minuut op Ie me it dia stand brak de rust zij hu iell|ki tweede helft kwamen de en het iparkers verrassend mas- rmere ivallend in actie. En met handle Een kwartier was ge- ■slooit ,oen Fokko van Lsyen- k i bal haarscherp naar Eef men plaatste dit waren ien Ini B larhsj jortst nsen ook de beste spelers van het team en koppend werd de gelijkmaker een feit. Roda be wees haar mogelijkheden als aanvallende ploeg. Nadat Hans Ruitenberg plaats had geruimd voor Lidus Vaartjes kwamen de Buiningparkers op 2-1Een verre trap van Jaap van Linschoten bereikte Ruud Stoelhorst, die de Naardense doelman geen kans gaf. Onbegrijpelijk was, dat de thuislub er was nog 20 minu ten te spelen niet doordrukte, maar met man en macht ging verdedigen Angst of paniek? Het betekende wel. dat Roda flink in de knel kwam. Tweemaal een greep aan de noodrem —zo wel Jaap van Linschoten als Henk van Pluuren kregen terecht een boeking van de uitstekend leidende scheidsrechter Scheg- getman brachten nog net geen tegentreffer op, maar die kwam. nadat Stoelhorst gewisseld was voor Fake Schonewille, 10 minu ten voor het einde. Een enorme blunder van Jaapvan Linschoten gaf Naarden een niet te missen kans. Het werd nog erg span nend in de slotfase. Eerst kon Wilfried v.d. Pas, nadat zijn keeper reeds gepasseerd was, de bal nog uit het Leusdense doel trappen en aan de andere kans miste Lidus Vaartjes de kans op een definitieve piaats in .het standaardteam. Met de bereikte 2-2 mogen beide ploegen tevre den zijn. De uitslagen van de overige zaterdagsenioren zijn: Roda 2 - IJ'vogels 5 2-2 Roda 3 - EFC 3 ?-? Roda 4 - VVOP 6 afg Hoevelaken 5 - Roda 5 2-6 Roda 6 - Cobu Boys 5 afg. Roda 7 - SDCP 7 afg. ivanli al tel. tel luden :LOS(t lie get LEUSDEN/ACHTERVELD Gelijke spelen van de vier achter volgers van Lelystad In de zater dagse 1e klasse A hebben de voorsprong van de zelf winnende koplopers met een puntje ver groot. De puntenverdeling op het Bulnlngpark was voor Roda min der dan verwacht en mogelijk geacht. Kansen te over, maar je moet ze wel benutten. In de staartgroep namen Unicum en TOV wat meer afstand van Hees en Sperwer, de dragers van de rode lantaarn. De uitslagen wa ren: SEC - Unicum 1-1 Sperwer - Horst 0-1 TOV - Barneveld 0-0 Roda - Naarden 2-2 Lelystad - Hees 4-2 Cobu Boys - SVM Boys 0-2 Ranglijst: Lelystad 6 11 13- 4 SEC 6 9 14- 6 Barneveld 6 8 14-10 Roda 6 8 9-6 SVM Boys 6 7 19-16 Naarden 6 7 12-12 Horst 6 6 13-14 Unicum 6 4 10-14 Cobu Boys 6 4 5-9 Hees 6 2 8-14 Sperwer 6 2 7-16 Voor zover onze informaties juist zijn, werden de wedstrijden voor de zondagse 1e klasse A en de 2e klasase B afgelast, met uitzondering van Achterveld- Naarden. Vanuit de kantine op het Kerstenssportpark werd ons gemeld: „Als alles verzuipt, heeft Achterveld net water genoeg orr te winnen". De uitslag werd daar 1-0 en de bovenste helft van de ranglijst kreeg daarmee het vol gende beeld: SDO 5 9 12- 1 Actif 5 7 10- 7 Hoogl'veen 5 7 11-10 Achterveld 5 6 9-6 Sporting 5 6 12-11 Barneveld Jfavl 5 6 9-8 De ,d van een heks '"f-ZO ver on- £2* -js& rnetzui^èf van ontana ten De strafschop, de snoekduik, de ontgoocheling, de rode kaart. Het AD is erbij. Schnjft er spannend over. Ook over politiek, kunst, cultuur, showbiz, tv - over al het harde en zachte nieuws uit binnen- en buiten land. Het AD: veelzijdig als de woelige wereld zelf. Verrassend. Dik. Maar voor alles: leesbaar. ELKE OCHTEND.OVERAL! IDEN/CENTRUM -Zo- dames als de heren van Slants speelden het afge- eekeindo thuis. De da- sgen Quidam 3 op bezoek i Zeister ploeg Is een van Ier sterke tegenstanders. 10 bleef de strijd In even- Dasrna kwamen de ook sterk spelende Leusdense beier op gang en berelk- 16-10 de rust. In de i helft was Quidam ner- neer. Ook Green Giants miste nogal wat kansen en het werd daarom een wedstrijd om maar snel te vergeten. Green Gi ants won het treffen met 41-17. De heren hadden BVH uit Hoe velaken in De Korf op visite. Op papier niet zo'n sterke ploeg, maar in de praktijk, zeker in de eerste helft, vechtend voor elke kans. Bij de groene reuzen was aanvoerder Bert Weber met 20 treffers voor de rust het goede voorbeeld. Hij had daarmee een flinke inbreng in de 30-25 stand halverwege de wedstrijd. In de tweede helft werden ook veel beter benut. Met een opvallende Ruud Neure onder het bord 16 doelpunten in die periode be reikten de Leusdenaren de 66-37 eindstand. De overige uitslagen waren: Meisjes jun. - Bourgondië 32-17 Jongens jun. - Woudenberg 36-37 Jongens asp. - Hoevelaken Jongens kad. - Irene Heren 2 - Quidam 4 24-10 25-40 35-39 - Jaap van Linschoten gaf met een lage pass Stoelhorst de kans om te scoren. LEUSDEN - De reis van de schakers A. Rietveld (r) en A. Wisman naar het toernooi op Quernsey gaat definitief door. Vrijdag ontvingen de Leusdenaren hun tickets. Zij maken deel uit van een groep van circa 60 Nederlanders en een aantal per auto naar Schiphol komende Scandinaviërs, die a.s. zaterdag om 13.25 uur met een NLM-vliegtuig naar het strijdtoneel vertrekken. HOOGLAND Afgelopen za terdag speelden de heren van Leos de altijd moeilijke uitwed strijd tegen SVH In Hoogland. Zo ook nu. Na een gell|kopgaande strijd In de eerste set met de Leusdenaren steeds een ol twee punten achter bleef de winst met 15-12 bij de thuisploeg. Een ze kere angst voor de tegenstander zat er voor Leos al weer aardig In. Dat was echter niet nodig en In de tweede set kwam de omme keer. Puntje voor puntje liepen de bezoekers uit met 7-15 als resul taat. Ook In de derde set liet Leos zich gelden en met 6-15 kwamen de Leusdense heren op voor sprong Ook in de vierde set LEUSDEN/CENTRUM - Op dinsdag 19 oktober organiseert de Leusdense volleybaltoernooi. BI) de 3e en 4e klassers met negen meisjesteam In de poules A en B en met zestien jongens- aanvankelijk helemaal geen pro blemen. Rustig spelend en zelf bewust scorend werd de hoop gevende stand 6-14 bereikt. Toen stokte echter de doelpun- tenmachine. Het enige nog ont brekende puntje bleef uit en SVH kwam voor een luidruchtig pu bliek steeds dichterbij. Bij Leos wilde niets meer lukken en zo trok de thuisclub de set nog met 16-14 naar zich toe. Het einde van de wedstrijd kwam op 2-2, een uitslag, waar Leos voor het begin niet ontevreden mee was geweest, maar gezien de moge lijkheden toch teleurstellend Misschien toch nog een goede les voor Leos, want de wedstrijd is pas gespeeld als de bal voor de laatste keer op de grond ligt. ploegen In C. D en E. De 5e en 6e kiassers spelen met twintig meis jesformaties In de poules F t/m I en met evenveel Jongenscombi naties J t/m M. In totaal vijfenzestig teams! Bongerd is met tien ploegen de grootste deelnemer en Wegwij zer met vier de kleinste. De wed strijden van een kwartier begin nen om 9.30 uur. Om 15.30 uur begint de finale bij de meisjes van de5een6eklas, om 15.50die van de meisjes uit de 3e en 4e klas, om 16.10 zijn de jongens van de 3e en 4e klas aan de beurt en tenslotte volgen om 16.30 uur de jongens uit de 5e en 6e klas.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9