êj) ,-fr I b Gescheiden inzamelen van huisvuil van invloed op reinigingsrechten Geut moet blijven" Straten nog niet klaar: Zwanenburgers in modder Vergadering commissie financiën GEMEENTE WIL VOLSTAAN MET TARIEFSVERHOGING VAN 4% Receptie in 't Palet B0UWVERKEER BELEMMERT BESTRATING Iffil Vandaag in de Leusder Krant COMMISSIE WELZIJN OP EEN LIJN: 99 MIIIIIIIIMNIIIIIIlllllllllll hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii llll Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Gratis computerogentest DONDERDAG 14 OKTOBER 1982 14e JAARGANG NO. 50 JViL A| Ir irltr V i -J Verantwoordelijk redaktflur. BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g- (03420) 16141 Telex 8 D U. 40261 Uitgave B D U B V. (Van één onzer verslaggevers) LEUSOEN - Door het ge- schelden inzamelen van huisvuil in Leusden het afge lopen jaar is het ophalen van dit afval aanzienlijk goedko per geworden. Zijn de kosten per aansluiting voor dit jaar op 228 gulden berekend, voor 1983 zullen die kosten 23 gulden lager liggen. De ge meente meent daarom te vol staan het reinigingsrecht in 1983 met slechts vier procent te verhogen tot een bedrag van 170,40. Dit jaar werd een tariefsverhoging van 31 pro cent doorgevoerd. Door de reinigingsrechten vol gend jaar weer te verhogen bereikt de gemeente dat 83,1 procent van de gemaakte kosten voor het opha len van het huisvuil wordt gedekt. Zoals bekend wordt het Leusdens afval uiteindelijk vervoerd naar een vuilverwerkingsinstallatie waar per ton huisvuil een bedrag moet wor den betaald Door de oproep begin dit jaar van de gemeente aan de inwoners om glas en papier ge scheiden van het overige huisafval aan te bieden, is de totale hoeveel heid Leusdens afval afgenomen en daardoor ook de prijs die vuilver werkingsinstallatie berekent Deze maand zullen B W de gemeenteraad om goedkeuring van de tariefsverhoging vragen. Het college laat in zijn voorstel aan de raad weten, dat momenteel de mogelijkheden en de gevolgen worden onderzocht van de vervan ging van de reinigingsrechten door een afvalstoffenheffing. B w zul len de gemeenteraad binnenkort hierover informeren. REST Overeenkomstig de wens van het ministerie van Binnenlandse Zaken worden volgend jaar, als de raad akkoord gaat, de tarieven voor de marktqelden, de rioolaanslui- trechten, hondenbelasting en on roerend goedbelasting ook met vier procent verhoogd. De opbrengst van de marktgelden wordt dan 21.800 gulden, waarmee de kosten voor 60 procent worden gedekt Het tarief voor de rioolaansluitrech- ten wordt 68 gulden. Mensen met hond(en) zullen volgend jaar voor elke eerste viervoeter 67 gulden aan de gemeente gaan betalen, voor de tweede en de derde hond respectievelijk 93 en 119 gulden De tarieven van de o g -belasting gaan in '83 voor de gebruikers 13,06 en voor de eigenaren 16,47 bedragen De verhoging levert de gemeente 149.000 gulden extra op De gemiddelde aanslag in Leusden zal volgend jaar circa 350 gulden worden. Dit jaar was de on roerend goedbelasting niet in tarief gestegen. B W menen dat „deze offers" van de Leusdenaren gevraagd moeten worden om samen met diverse bezuinigingen wat ruim te te vinden voor de uitvoering Begin dit jaar werd begonnen mei het gescheiden inzamelen van het huisvuil Door het succes - de kosten voor de gemeente voor het ophalen en het verwerken van het afval werden lager - wil de gemeente volstaan de reinigingsrechten met 4 procent te verhogen. van nieuwe Investeringen. Daar bij Is het het college toch gelukt een sluitende begroting voor 1983 te maken. In het artikel over 100 jaar Openbaar Onderwijs In Leus- den-Zuid dat wij dinsdag j.l. ilaatsten, staat een storende lout. De receptie die de openbare school 't Palet houdt ter gelegen- leld van het eeuwfeest word niet, zoals vermeld In het aktlvl- leltencentrum De Korf gehou den, maar in de hal van de school. Voor de volledigheid vermelden wij dat de receptie wordt gehouden van twee tot vijf uur en dat de school te vinden is op het adres Willem de Zwijgerlaan 1 te Leus den Zuid. De koffiemaaltijd, waaraan al- een genodigden kunnen deelne- en wordt wel in het aktiviteiten- nfrum gehouden Hetzelfde geldt oor een revue die later op de vond wordt opgevoerd door men en die in het verleden bij de school trokken zijn geweest. Wanneer u voor dinsdaa- resp, donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Een aantal bewoners van de wijk Zwanenburg heeft (Van een onzer verslagge vers) LEUSDEN - De combi natie van nog niet bestra te wegen en herfstbuien is er de oorzaak van dat een deel van de bewoners On*fhankeh|K nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaarv9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. van de wijk Zwanenburg in de modder zit. Met na me de bewoners van de straten Walenburg, Weer denburg en een deel van Leeuwenburg in Leus dens nieuwste nieuw bouwwijk kampen de af gelopen dagen met veel troep voor hun deuren. Voor sommige Zwanen burgers was dit ongerief aanleiding om contact op te nemen met de redaktie van de Leusder Krant met de vraag, of we daar niet eens iets over zouden kunnen schrijven. Dat doen we bij deze en we betrekken onze informatie van gemeentevoorlichter Hans Hermans. Hij meldt dat er in Zwanenburg, voor zover de re genbuien dit toelaten, hard wordt gewerkt aan de bestra ting. De stratenmakers liggen redelijk op schema Maar om dat er nog steeds bouwverkeer rondrijdt in de wijk is het nog niet mogelijk om overal de be strating neer te leggen. Van daar dat een deel van de Zwa nenburgers, net zoals eerder de bewoners van delen van oudere nieuwbouwwijken in Leusden, een tijdje in de rom mel zitten. Volgens Hermans ziet de planning voor het bestraten van de rest van Zwanenburg er als volgt uit: Leeuwenburg: eind volgende week gereed Weerdenburg en de parkeer plaats tussen Weerdenburg en Zuylenburg: half november ge reed. Fiets- en voetpad langs Clarenburg. eind november gereed. Walenburg tussen de huisnummers 94 en 124: eer ste helft december gereed. De rest van Walenburg wordt pas in januari van het volgend jaar bestraat. Dat kan niet eerder omdat de laatste woningen in Zwanenburg pas na half de cember opgeleverd worden. De bouwkeet van de firma Reinbouw zal er dus ook nog een aantal weken staan en daarom kan niet eerder dan begin volgend jaar met het be straten in de rest van Walen burg begonnen worden. 10 11 12 13. 14 15. 16 17. DOKTERSDIENST Tel. 03425-1222 Radio was te gast bij jubilerend 't Palet 3 Vrouw in haar beroep: hondentrimster Tineke Otter 3 Jeugdraad verwijt B en W gebrek aan inzicht5 Astmafonds in Leusden doet aan vrouw/man-vriendelijk personeelsbeleid5 Sport7 Loep op Leusden9 Kijk op de film11 LEUSDEN - De raadscommis sie Financiële en Economische Zaken vergadert maandag 18 ok tober voor het eerst In de nieuwe samenstelling. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt ge houden In de raadszaal van het gemeentehuis. Op de agenda staan de volgende punten: 1Opening en inventarisatie vra genstellers/woordvoerders. 2. Mededelingen 3. Verslagen vergadering 7 juli 1982. 4. Belastingmaatregelen 1983. 5. Beschikbaarstelling krediet zoneringsplan H2. 6. Beschikbaarstelling krediet voorbereiding bestemmings plan ,,De Horst" 7. Verkoop grond in de Biezen- kamp te Leusden aan Aanne mingsbedrijf W L. Bouwmees ter en Zn. 8 Verkoop grond aan de Ha- mersveldseweg te Leusden aan de Kruisvereniging Leus den en dë Vereniging van ei genaren van artsen-fysiothe rapeutenpraktijk te Leusden. 9. Verkoop grond in plan Paar- denmaat aan Pon NV te Leus den Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van het treffen van voorzieningen aan sport zaal De Meent. Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van eneraie-be- sparende maatregelen biblio theek Leusden, Extra-krediet ten behoeve van openbare lagere school ,,Het Startblok" te Achterveld (plaatsing afvalcontainer). Extra-krediet ten behoeve van openbare lagere school ,,De Hobbit" (plaatsing afvalcontai ner). Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van openbare la gere school „De Heerd" (aan vullende eerste inrichting). Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van de openbare lagere scholen ,,De Heerd" en ,.De Bongerd" (plaatsing fiet senrekken). Subsidieverzoek vernieuwing gedeelten rieten dak woon huis, Treekerweg 44, Leus den. Ontwerp-begroting 1983 Re creatieschap Utrechtse Heu velrug en Valleigebied 18. Ontwerp-jaarrekening 1979/ 1980 Recreatieschap Utrecht se Heuvelrug en Valleigebied. 19. Rondvraag en sluiting (Van eén onzer medewerkers) LEUSDEN - Dt leden van de commissie welzijn en on derwijs waren het woensdag avond roerend met elkaa eens: „Het centrum voo open jeugd- en jongeren werk, De Geut, moet openblij ven". Ook toonde de raads commissie zich bereid om de schuldenlast van het jonge rencentrum die is ontstaan in de periode van 1 november 1981 t/m april 1982 en opgelo pen is tot een hoogte van 18.700,- over te nemen. Voor wat betreft de verder subsidiëring van het centrum komen R en W nog met an dere voorstellen, nu de raadsleden duidelijk hebben laten blijken De Geut open te willen houden. De voorzitter van De Geut, Ed ten Voorde, kreeg woensdagavond ruimschoots de tijd om zijn visie op hel jongerencentrum naar voren te brengen De heer ten Voorde som de een antal oorzaken op voor de „valse start" die De Geut had ge maakt na de opening in november van het vorig jaar, „Alle partijen hebben, achteraf gezien, de start problemen onderschat", aldus de heer Ten Voorde. De bestuurssi tuatie is vanaf het begin erg labiel geweest, vanuit de jeugd kwam er geen behoorlijke organisatie, ade quaat dagelijks toezicht heeft ont broken en er waren geen financiële middelen om de aanloopverliezen op te vangen, zo legde de voorzitter van het jongerencentrum uit. Er is echter goede hoop voor de toekomst. Het bestuur van de Geut is kwantitatief en kwalitatief ruim voldoende. Er zijn voor de jeugd, in tegenstelling tot een half jaar gele den, duidelijke gedragsregels vast gesteld, terwijl aan de organisatie van de jeugd zelf systematisch aandacht wordt besteed door één van de bestuursleden Ot De Geut ook werkelijk een goede toekomst heeft, hangt naar de mening van het bestuur at van de medewerking van de gemeente De heer Ten Voorde presenteerde woensdagavond een behoorlijk verlanglijstje aan de commissie Welzijn. Het Geutbestuur verwacht van de gemeente maatregelen om de hoge huisvestingskosten te be strijden Dit zou kunnen gebeuren door in het gebouw aan de Zwarte- weg isolatie aan te brengen waar door de energiekosten drastisch Vrijdag- en zaterdag aanbieding. zullen dalen. Verder zou het ge bouw, naar de mening van het be stuur ondergebracht dienen te wor den bij SOCCLE die dan de huis vestingslasten voor haar rekening zou moeten nemen. Ook zou op korte termijn iets moeten gebeuren aan het uitbrei den van de inventaris omdat men op dit ogenblik niet beschikt over behoorlijk meubilair. Om behoorlijk te kunnen starten zou men ook moeten beschikken over wat finan ciële middelen, men verwacht na melijk ook bij de zogenaamde „nieuwe start" wel te maken te krij gen met aanloopverliezen. BEROEPSKRACHT Te voorztter van De Geur vroeg .ensdagavond niet rechtstreeks om een bei oopskracht voor het jon gerencentrum. Wel vroeg hij aan het gemeentebestuur „te onder kennen dat het dagelijks beheer van het jongerencentrum meer is dan vrijwilligerswerk en daar in overleg met het bestuur van De Geut een tijdelijke regeling voor te treffen". In geld uitgedrukt komen de ver zoeken van De Geut neer op een totaalbedrag van ruim negentigdui zend gulden. Gisteravond bleek de commissie Welzijn bereid om daar 18.700,- van op tafel te leggen om oude schulden te kunnen sane ren. Verder is de commissie het met B en W. eens dat De Geut Slagerij Willem Schakel, Tel. 944210. haar bestaansrecht moet bewijzen voordat men gaat praten over grote financiële bijdragen. Jan Jacobs (PvdA) vroeg zich overigens wel af of De Geut nu wel beslist n et voormalige boerderijtje aan de Zwarteweg moest blijven zitten. Het antwoord op deze vraag laat hij echter aan het college van B. en W. over. Alle raadsleden le ken het er over eens te zijn dat een beroepskracht in de Geut finan cieel niet haalbaar is, dit in tegen stelling tot de stichting jeugdraad die een beroepskracht absoluut noodzakelijk vindt als men De Geut wil laten uitgroeien tot een volwaar dig open jeugd- en jongerencen trum Ed ten Voorde toonde zich erg blij met de uitlatingen van de di verse commissieleden, die zich unaniem posltlet hadden uitge laten over het voortbestaan van De Geut. Wel waarschuwde de voorzitter van het jongerencen trum voor de situatie die over een maand of twee bereikt zou kunnen zijn. Zonder de financië le steun van de gemeente loopt het verlies weer snel op zodat men dan weer In de problemen- zit. Voorzitter G. van Wouden berg stelde de Geutvoorzitter echter gerust. Met de uitspraak van de commissie in het achter hoofd komen B. en W. binnen korte tijd met duidelijk voorstel len over het voortbestaan van het jongerencentrum. ONGEVAL OP MIDDENWEG LEUSDEN - Bij een botsing tussen een fietser en een bromfiet ser op het rijwielpad langs de Middenweg is gistermiddag de /eugdige fietser licht gewond geraakt. Het ongeluk liet zich aan vankelijk ernstiger uitzien. De rijkspolitie Leusden kon ons vanoch tend nog niet nader informeren over de toedracht van het ongeval. Nog altijd het nieuwste op ogentestgebied. Zeer geavanceerde apparatuur Binnen enkele minuten weet de Groeneveld- opticien hoe het met uw ogen gesteld is. Laat uw ogen deze week ook even gratis testen. Houdt GmeueveUl voorogen Leusden, Winkelcentrum Hamershof, i Grutterij 3 De Groenevetd opÜoens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1