fel Kamerbeek Kantlijn Centimeters (1) Parijs ïiadukt Centimeters (2) Zaterdag 16 oktober 7 open huizen in Barneveld en omgeving Wegen Centimeters (3) Storm Spaarweek Houten ideetje (1) Houten ideetje (2) Houten ideetje (3) Houten ideetje (4) DONDERDAG 14 OKTOBER 1982 loep op Leusden idaklle: Marnlx KreIJns ■dragen: Caspar van Loo, Bert [alle berichten over het jdukt In de Helllgenbergerweg jinog ééntje. Rijkswaterstaat [zo snel mogelijk beginnen •I het afdichten van de hekken «weerszijden op hetvladukt. trmee geeft Rijkswaterstaat Ihoor aan klachten van insen over deze reling, loens hen zouden fietsende |ne kinderen bij een val op het ■construeerde vladukt door Ihek kunnen glippen en op de [3terecht kunnen komen. Om je vrees weg te nemen zal [waterstaat horizontale inken aan brengen. [dit is waarschijnlijk het plaatste bericht over het jdukt geweest. Hoewel het niet jenkbaar Is dat de js(volgende melding gaat [reen vrachtwagen en een >bus die op het vladukt klem Een krant maken die bij ledereen In de smaak valt is niet eenvoudig, laat staan het vervaardigen van een sportpagina. Van John ter Weyden kregen we namens Badmintonclub Leusden een brief waarin hij de lengte van sportartikelen per vereniging aan de kaak stelt. „Ondergetekende heeft van de verslagen In de Leusder Kranten van 5 en 7 oktober een verdeling gemaakt per vereniging. Onderstaand een opsomming van het aantal kolomcentlmeters in verhouding tot het aantal leden", aldus John ter Weyden. Hier volgt zijn opsomming: Roda, 210 centimeter, ca. 700 leden, 0,30 cm per lid SVA 78 centimeter ca. 300 leden, 0,26 cm per lid Hockeyclub60 centimeter ca. 700 leden, 0,09 cm per lid Schaakver. 58 centimeter ca. 100 leden, 0,58 cm per lid Antilopen 54 centimeter, ca. 200 leden, 0,27 cm per lid Haaien 45 centimeter, ca. 350 leden, 0,13 cm per lid Avantl 26 centimeter ca. 200 leden, 0,13 cm per lid Basketbal 18 centimeter, ca. 100 leden, 0,18 cm per lid Impala 16 centimeter, ca. 100 leden, 0,16 cm per lid BVO, 10 centimeter, ca. 150 leden, 0,07 cm per lid LEOS, 10 centimeter, ca. 350 leden, 0,03 cm per lid TTCL 8 centimeter, ca. 100 leden, 0,08 cm per lid BC Leusden 7 centimeter, ca. 300 leden, 0,02 cm per lid. De club van Ter Weyden heeft volgens zijn berekening dus het laagste gescoord. Vandaar natuurlijk ook de greep naar de pen en het briefpapier. Behalve deze opsomming wordt er In het schrijven ook gerelativeerd: „Uiteraard beseffen wij dat één week sport in de Leusder Krant geen representatief beeld geeft voor het hele jaar. Het aantal centimeters per lid zegt natuurlijk ook niet alles, omdat bijvoorbeeld voetbal bij de lezers die geen lid zijn van een bepaalde vereniging wellicht meer In de belangstelling staat dan bijvoorbeeld badminton. (Gelet op het niveau waarop In Leusden wordt gesport, valt dit laatste overigens sterk te betwl|felen). Bovenstaande geldt derhalve alleen als een globale Indicatie", zo schrijft badmintonner Ter Weyden. Zijn pleidooi komt er tenslotte op neer, en dat voelden we al aankomen, dat BC Leusden, die negen jaar bestaat en 300 leden telt, best een beetje recht heeft op een goed herkenbaar stuk(je). John ter Weyden besluit zijn brief met de opmerking een bijdrage te hebben geleverd aan een nog betere sportpagina. Tot haar grote schrik beseft de redaktle, dat zij In het vervolg per meetlat het sportnieuws door dient te geven, teneinde Iedere sportvereniging het aantal mlllmeters te geven dat haar toekomt. Aangezien dit echter aanzienlijk méér tijd zal gaan kosten, zullen we er een medewerker bil moeten hebben. Een huis kopen? Als u een eigen huis zoekt in Barneveld of omgeving, dan nodigen wij u uit om op zaterdag 16 oktober een kijkje te nemen in één van de hierbij aangeboden woonhuizen. BARNEVELD, Neerijnen 74. Vraagprijs 1 135.000.- k.k. Ruime middenwoning met carport en grote schuur De woning is uitstekend onderhouden heeft een geïsoleerde kap en gedeeltelijk dub bele beglazing Indeling entree grote hal, toi let met lonteintje, extra ruime living van ca. 40 m' met parketvloer, balkenplafond en een fraaie open haard, luxe eiken keuken met eet hoek. 1e verdoverloop, drie slaapkamers grote badkamer met ligbad, douche toilet, vaste wastafel en wasmachine-aansluiting 2e verd grote vierde slaapkamer en een zolder/berging beglazing In een rustige buurt woont u hier na bij scholen en winkels Indeling entree, hal met toilet voorzien van fonteintje grote L vormige woonkamer met open haard eiken keuken met inbouw apparatuur, bijkeuken met doorgang naar de garage provisiekelder 1e verd aan de ruime overloop drie grote slaap kamers met vaste wastafels en een zeer groot balkon, badkamer met ligbad, vaste wastafel en 2e tollet 2e verd via vaste trap naar grote zolder met dakkapel Deze woning bied» veel comfort, o.a. door het bij de bouw verwerken van degelijke moderne materialen. BARNEVELD, Wildenborg 65 Vraagprijs t 142.500.- k.k. Zeer ruime woning met garage en vrij gelegen tuin De woning ligt in een aantrekkelijke woonwijk, aan de rand van het agrarisch ge bied, nabij scholen en is uitstekend onderhou den Indeling entree ruime hal met toilet gro te woon/eetkamer, gedeeltelijk open keuken Ie verd overloop, drie grote slaapkamers, waarvan 1 met balkon. 1 met vaste wastafel en 1 met vide, badkamer met ligbad/douche en vaste wastafel, toilet en wasmachine aansluiting. 2e verd grote vierde slaapkamer en een zolder/berging. BARNEVELD, Stanleystraat 8 Vraagprijs: f 198.000.- k.k. Helft van een dubbel woonhuis In 1974 zeer de gelijk gebouwd mei garage. De woning is voor zien van hardhouten kozijnen en thermopane KOOTWIJK, Drift 1 Prijs 1 425.000.- k.k. ..Oud Rootselaer is gelegen aan de rand van het dorpje Kootwijk in de gelijknamige bos wachterij die deel uitmaakt van hel 3400 ha grote Loobos Tien jaar geleden is de eigenaar begonnen met de realisatie en renovatie van dit fraaie landhuis, dal geheel in haar omge ving is ingepast De architect (o a van het Open Lucht Museum te Arnhem) heelt in alle eenvoud het landelijk karakler van de woning tot uiting willen laten komen door alleen ge bruik te maken van natuurlijke materialen Lan delijk woont u op Oud Rootselaer dat beslaat uit het fraaie woonhuis, een dependan ce drie paardenstallen en drie garages Totaal grondoppervlak 8200 m' Koopsom zonder de pendence en bijbehorende grond. 375 000.- k.k. VOORTHUIZEN De Steenkamp 91 Vraagprijs f 130.000.- k.k. Middenwoning met dubbele schuur en tuin ge legen op het zuiden. Deze woning verkeert in zeer goede slaat van onderhoud en is gedeelte lijk voorzien van thermopane beglazing Indeling entree, hal, toilet, L-vormige woonka mer en half open keuken met deur naar terras ie verd ruime overloop met daaraan een bad kamer met douche vaste wastafel, 2e tollet en een wasmachine-aansluiting drie slaapka mers, alle met vaste kasten en één met vaste wastafel en één met balkon. 2e verd vaste trap vierde grote slaapkamer en tweemaal een zolderberging VOORTHUIZEN Apeldoornsestraat 95 prijs 1 550.000.- k.k. Huize .Zandbergen is gelegen tegen de bos rand op 2,5 ha grond Het oorspronkelijke huis is gebouwd in 1680, herbouwd in 1795 en volle dig gerestaureerd en gemoderniseerd in 1972 Indeling woonhuis entree statige hall met gar d9robe en toilet, herenkamer met authentieke ..stookplaats opkamer, wijnkelder, moderne eetkeuken met bijkeuken, ouderslaapkamer, badkamer met ligbad en vaste wastafels 1e verd grote zolder geschikt voor meerdere slaapkamers Indeling gastenverblijf: woon ruimte met schouw en stookplaats, slaapruim te, douche met vaste wastafel en toilet, vlie ring De grote schuur is momenteel in gebruik als garage, deze is echter zeer geschikt voor hef houden van paarden of andere huisdieren VOORTHUIZEN, De Kelis 1 Vraagprijs 1 185.000.- k.k. Vrijstaande woning met driekippenschuren op 1000 m' grond De woning verkeert in een goe de staat van onderhoud en is gelegen in het agrarisch gebied aan een doodlopende weg Indeling entree, hal/bijkeuken eetkeuken, toi let. douchekamer, woonkamer Ie verd aan de overloop liggen drie slaapkamers waarvan één 'grote en twee kleinere, grote bergkast, groot balkon In alle woonhuizen is tussen 1000 en 16 00 uursleeds de bewoner ol een medewerker van ons kantoor aanwezig om u rond te leiden. W// verzoeken u dringend om uitsluitend tussen genoemde tijden een ki/k/e te komen nemen Mocht het u zaterdag niet schikken, dan kunnen wij alti/d op een ander tijdstip een bezichtiging voor u arrangeren Belt u ons dan even voor afspraak. Ons informatie centrum aan de Wildzoom is permanent geopend van 10 00 tot 16 00 uur. Hier krijgt u uitvoerige informatie over de woningen waar u interesse in heeft Hypotheken - goed bekeken één deur naar alle banken Voor het kopen van een huis is geld nodig. Geheel gratis berekent onze computer uw financiële mogeli/kheden bij eventuele aankoop van een woning Kamerbeek onroerend goed makelaars b v Wildzoom Barneveld - Tel 03420-13686. Leden van de KPO Leusden zijn naar Parijs geweest. En dat hebben ze geweten ook. Niet dat het bezoek aan de Franse hoofdstad slecht was, Integendeel. Genoten dat ze hebben. „Het werden drie dagen zonder zorgen. Alles was perfekt geregeld en wat een fantastisch programma", laat ons een Parljs-ganger weten. De complimenten gaan uit naar Evelien Blom (voorzitter KPO) en haar bestuur, die samen voor de organisatie tekenden. Wat de KPO'ers opviel toen ze weer veilig, vermoeid, maar met een heerlijk gevoel terug In Leusden kwamen, was de stilte! die met een fikse rekenkundige knobbel dit zaakje even voor ons fikst. Toch aardig gevonden door de heerTer Weyden. Laten we de meetlat nu eens voor wat ze Is en gaan we In het probleem zelf. De heer Ter Weyden heeft het balletje (of moeten we pluimpje zeggen) opgegooid en verwacht van ons een serieus antwoord. Welnu, de bal Is rond en zo'n shuttle niet Niettemin Is twee honderdste centimeter per lid wel erg matig voor zo'n bloelende vereniging. Dat geven we grif toe. Vandaar, dat we een poging zullen wagen ons leven te verbeteren. Mede met de hulp van een aktleve en schrljfgrage BC-er zullen we daar zeker In slagen. Bovendien ziet het er naar uit, dat onze sportredaktie wordt uitgebreid, zodat er vast wel een extra centlmetertje per maand In zal zitten. Andere sportverenigingen, die denken dat ze nu ook met de meetlat aan het werk kunnen gaan teneinde hun publiciteit wat op te fokken, moeten we helaas teleurstellen. Er wordt maar met één maat gemeten. En dat Is de onze „Burgemeesters wegen het ambt". Dat Is de titel van een boekje, dat begin deze week werd aangeboden aan minister Rood van Binnenlandse zaken. Het Is samengesteld door dr. L. L. M. Klinkers en J. K. Oosthoek van de Rljksunlversteit In Utrecht, aan de hand van de resultaten van een enquête. 536 eerste burgers hebben via die enquête te kennen gegeven, hoe zij hun ambt ervaren. De uitkomsten zijn boelend. Zo resulteert de enquête In de vaststelling, dat het burgemeestersambt meer dan vijftig taken kent. Vier springen er uit, wanneer de heren en dames burgemeesters naar de belangrijkste er van gevraagd wordt. In de eerste plaats wordt genoemd het functioneren als „ombudsman". Daarmee wordt bedoeld dat men een vertrouwensflguurvoor de bevolking wil zijn en wil trachten tegenstellingen tussen groepen ingezetenen te overbruggen. De burgemeesters vinden dat niet alleen vaak hun belangrijkste taak, het blijkt voor hen ook de moeilijkste uit het hele pakket te zijn. Opvallend is dat burgemeesters jonger dan veertig jaar aanzienlijk meer tijd aan de ombudsfunctie besteden dan hun oudere collega's. Na de ombundsfunctle woraen als belangrijkste taken genoemdhet voorzitterschap van de gemeenteraad, het voorzitterschap van het college van burgemeester en wethouders en het „commercieel" op pad zijn voor de gemeente. Met dat laatste wordt onder meer bedoeld het in de wacht slepen van subsidies bij hogere overheden. En wat blijkt nog meer uit de enquête? De burgervaders en -moeders vinden, dat het aan hun kennis nog wel eens schort. Zij zeggen behoefte te hebben aan bijscholing op allerlei terreinen, waar zij dagelijks mee te maken hebben. Daarbij gaat het zowel om het bestuurlijk functioneren als om kennis over speciale deelgebieden van het gemeentelijk beleid. De burgemeesters van kleinere gemeenten geven bovendien te kennen, dat zij veel behoefte hebben aan wetskennis. Het lijkt er op, dat de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en niet het Konsumenten Kontakt KERKDIENSTEN LEUSDEN-CENTRUM RK Kerk: Zaterdag 19.00 uur: Eucharistie met da meskoor; zondag 9 00 uur: Eucharistie met herenkoor; 11.00 uur Eucharistie met volkszang Alle diensten voorganger en predikant A. Goes. HERVJGEREF. Marcuskerk Zondag 9 00 uur Hervormde woord dienst ds. N J. Flink; 10.30 uur Gere formeerde woorddienst J. S. van Rijn, student; 00 uur: Geref./Herv woord dienst ds. A. W. Berkhof uit Hoogland. Geref. Kerk (Vrljgem) Zondag 9.30 uur Heilig Avondmaal, Ds. M. Nap, 16.45 uur: Heilig Avond maal, Ds. M. Nap LEUSDEN-ZUID Dorpskerk Zondag 9.00 uur Gereformeerde woorddienst J.S. van Rijn, theologisch student; 10.30 uur: üerei./nerv. jeugo- dienst. ds. M. G. Boeshoten uit Bunnik; 18.45 uur: Hervormde woorddienst (G.B.) ds. G. S A. de Knegt uit Huizen ACHTERVELD Ned. Herv. kerk: zondag 9.00 uur: ds. P. de Jong uit Ede Ger. kerk De Gllnd, jeugddorp: zondag 10.00 en 19.00 uur: drs J. Jelle- ma RK kerk zaterdag 19.00 uur: Eucharistie met ge mengd koor, zondag 8.30 uur Eucha ristie. gelezen; 10.30 uur: Eucharistie met volkszang Alle diensten voorganger en predikant B. ter Bekke gelijk heeft gekregen. We hebben het over onroerend goed belasting en meer in het bijzonder over een uitspraak van de Belastingrechter In Den Haag van enkele maanden geleden. De rechter stelde toen twee Inwoners van Nieuwerkerk aan de IJssel In het gelijk een kwestie over de hoogte van de taxatie van hun woning, zoals die door de gemeente werd gehanteerd. De aanslag werd door de rechter vernietigd. „Een sensationele en Ijzersterke uitspraak op grond waarvan alle belastingplichtigen met succes bezwaar tegen heffing kunnen aantekenen", juichte het Konsumenten Kontakt. De Vereniging Nederlandse Gemeenten sprak daarentegen van „een storm in een borrelglas water". En dat laatste lijkt meer In de buurt van de waarheid. Er is geen grote hausse gekomen van bezwaarschriften in die 124 andere gemeenten die hun onroerendgoedbelasting op dezelfde grondslag heffen als Nieuwerkerk aan de IJssel. Er Is In 124 gemeentehulzen - waaronder dat van Leusden- dan ook geen paniek uitgebroken. Dat alles meldt het Bouwcentrum-Magazine, een periodiek, dat wordt gegeven door het Bouwcentrum In Rotterdam. In het oktober-nummer van het blad is een Interview opgenomen met Ing. Adrlaan van Llngschoten, die mag worden beschouwd als de godfather van de OGB. Sinds eind 1974 Is hij Intensief met de onroerend goedbelasting bezig en hij is één van de opstellers van de factorentabel, die bij de berekening van de waarde op grondslag van van de oppervlakte wordt toegepast. Van Llnschoten stelt In het artikel vast dat de jurisprudentie die onstaat door gerechtelijke uitspraken over de OBG de gemeentes voor problemen kunnen stellen. Maar, nogmaals, geen reden tot paniek. Van Llnschoten„Wel noopt het er toe de factoren bij te gaan stellen en dit voortaan frequenter te gaan doen dan de nu gebruikelijke vijf jaar. We denken aan een periode van drie jaar. Maar aan de feitelijke modelverordening zal niet gesleuteld hoeven worden." De Rabobank viert dit jaar haar traditionele spaarweek In de periode van 18 t/m 22 oktober. Nu onder het motto „Spaarders bedankt!" Aan alle spaarders wordt de komende week een exemplaar van de nieuwe Rabobank-gezlnskalender aangeboden. Deze kalender bevat tips voor onderhoud en verfraaiing van de tuin. Voor de jongeren die een Rabobank-tlenerrekenlng hebben of er één openen, ligt een speciale kalender klaar. De kleuters en peuters krijgen een kleurplaat om thuis fijne uurtjes mee door te brengen. Iets oudere kinderen, tot 8 jaar, ontvangen een grappig boekje „tuintje binnen, tuintje buiten". De jeugd tot 14 jaar kan een bomenposter afhalen met daarop veel Informatie overeen groot aantal Nederlandse bomen en voldoende ruimte om bladeren op te plakken. De Rabobank bezorgt ook een aardigheidje thuis. Bijna alle Nederlandse gezinnen vinden één dezer dagen de spaarweekkrant In de bus. Binnenin zit een wedstrijd voor de jeugd en achterop staat een kruiswoordraadsel voorde ouderen. Er zijn waardevolle prijzen te winnen. Maar er staat nog meer in de spaarweekkrant. Artikelen over het Instituut voor natuurbeschermingseducatie, de Floriade, het milieu en bijen, alsmede Informatie over geld en spaarvormen. Omdat we uit heel goede bron weten, dat onze wethouder van Ruimtelijke Ordening een bijzondere voorliefde heeft voor alles wat maar enigszins met hout te maken heeft, hebben we hier een prima ideetje voor hem. We haalden dat uit het blad „Bouwcentrum Magazine", 1982/3. Het Adviesbureau D3BN civiel Ingenieurs heeft In samenwerking met Holding Schoenmakers bv opvouwbare houtskeletbouwwonlngen ontwikkeld met een levensduur van tenminste vijftig jaarAl, denk je dan, dat is niet niks, dat zal de wethouder zeer zeker Interesseren. De grap van deze houten woning is, dat het in de fabriek kant en klaar wordt gemaakt en dan gewoon opgevouwen naar de plaats van bestemming wordt gestuurd. We zouden ons nu heel goed kunnen voorstellen, dat die bestemming Leusden kan zijn. Wie immers diep in het hart van de wethouder kijkt zal ontdekken, dat hout voor hem het einde Is. Hout lééft. Hout Is echt. En als het dan ook nog niet Hebt u zich de vorige week ook een rotje gezocht naar deze nj- briek? Kop Schoolsteegbosjes defi nitief een beschermd natuur gebied. Zou het écht helpen Hoe noem je een gemeente die omliggende gemeenten een plaatsje voor een autoslo perij vraagt? Ik hoor dat er ook enkele opti mistische ambtenaren en poli tici waren die een antwoord hadden verwacht. „Schoonheidsfoutjes", zo schijnt onze liberale wethou der te hebben gezegd, poet sen we gewoon weg". Wanneer kunnen we de eerste tekenen van wethouderlijke poetswoede verwachten? De wethouder wil overigens een kleine antennemast voor Leusden. Is die grote nu einde lijk weggepoetst Cynische Leusden aar: Kan ie dat ding niet zelf vast blijven houden?" Kan de minister van Verkeer en Rijkswaterstaat niet eens een werkbezoek aan Leusden brengen? Wie weet zit er dan nog een aansluiting-rijksweg 28-cadeautje in Grond voor een vriendje: goe de grond voor vriendjespoli tiek? Volgens de wethouder heeft hij geen vrienden aan de Louise de Collignylaan. Als ik het goed begrepen heb was ook voor Albert Heyn de maat vol. Vikinghus. Trae Hus. Een ei gen Hus is zeker een borgsom waard. Zijn de bewoners van de Ei kenlaan wel abonnee op onze krant? Vikinghus, Traehus. Géén hus. Las in deze krant een oproep voor iemand, die de economi sche vaktaal bij moet brengen aan een Vietnamese Leusde- naar Wat zat dét een problemen ge ven omdat wij Nederlanders die taal zélf nauwelijks begrij pen. Gesloten centrum voor open jeugd- en jongerenwerk. Ik hoop dat de demonstraties tegen kernwapens in Soesler- berg het tweede lustnjm zullen halen. Cynische Leusden aar: Het feil, dal hel 's avonds sleeds donkerder wordt in Leusden ligt beslist niet aaneen vermin dering van uw gezichtsvermo gen maar aan dat van onze plaatselijke politici en hun be zuinigingsdrift. ..Riolerings-aanleg in de Schutterhoeflaan geeft wat on gemak" schrijft één onze re- dakteuren. Tja, het is maar wat ie déér onder verstaat. Jaap Brandligt is niet voor her kauwen in de wieg gelegd. Be doelt hij, dat hij niet tot de plaat selijke politieke runderen be hoort? De wethouder zou toch wat op z'n woorden moeten passen, want het schoonpoetsen van dat kleurrijke wonder aan 't Erf zal nog heel wat poelsproble men kunnen geven Oproep aan de èndere wet houders: Zeg ook eens wat leuks. Zoals ex-wethouder Mande- maker legen een collega: „In de PvdA is het matriarchaat aan het bewind. Matriarchaat? O. hij bedoelt zeker Corri Verduin Rademaker: Mevrouw Corri Verduin zult u bedoelen. Als het bewakingscircuit van de Bankgirocentrale nu eens uitgebreid wordt tot de Geut, zou dat niet helpen? Ook zo blij, dat u vorige week deze rubriek niet kon vinden? te duur is, zit er een prima handel in. En duur Is die opgevouwen houtwoning beslist niet volgens de trotse ontwerpers. Een eensgezinswoning van bijvoorbeeld twee verdiepingen en een lengte van 9.60 m kost compleet en inclusief btw nog geen 100.000,-. Hierin Is voor grond en fundering een bedrag van 25.000,-opgenomen. Goedkoop en nog geen spatje Deens. Kom daar elders maar eens voor! Wij bieden dit ideetje gratis aan en dat Is toch aardig. Misschien dat mevrouw Fraquln er ook nog Iets mee kan doen. Dat neemt echter niet weg, dat onze liberale wethouder daarnaast misschien andere toepassingsmogelijkheden weet als het als experimentele woningbouw In Leusden niet kan worden toegepast. Wat bijvoorbeeld te zeggen van een bungalowpark in Frankrijk vol opgevouwen houtskeletwonlngen? Makkelijk te vervoeren. Misschien kan hij dan meteen als exporteur/Importeur optreden voor zijn zoon, die naar we weten In Frankrijk rekreatlef bezig Is. Méér weten? Bel dan 010-140977 en vraag naar Ir. J. H. Wendrlch. Die weet er alles van. 3e Plinthos houtskeletbouwwoning wordt op de bouwplaats uitgevouwen

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9