Klachten leiden tot geluids metingen rond Korf-centrum „Werkplan voor de jeugdige werklozen" Schoolraad voelt niets voor nieuwe" werkgroep onderwijs T-drempel in Hamersveldseweg j Leusder Krant Spelmiddag in De Til Vandaag in de Leusder Krant V\ hhhï Jf] W V ocA1 Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden la WELLICHT GELUIDDEMPENDE VOORZIENINGEN NODIG OSSENDRIJVER: Onderwijs wil blijven communiceren met beleidsmakers 99 FOTÜ-KOPIE j NODIG? Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b g g (03420)16141 Telex B D U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U B.'V.' DINSDAG 19 OKTOBER 1982 14e JAARGANG NO. 51 één onzer verslaggevers) USDEN - Pieter Geljon It gisteren de burgemees- en het bestuur van de af- ng van D'66 laten weten, hl] zijn lidmaatschap van gemeenteraad beëindigt. Is de tandarts uit Leus- zuid onmogelijk geble- om zijn praktijk te combi- en met het raadslidmaat- ap. Geljon, die sedert be- september de enige dszetel van D'66 bezet, Is en aantal weken ziek. Op moment is onduidelijk wie als raadslid voor D'66 opvolgen. Bestuur en aduwfractie van D'66 ko- volgende week dinsdag ten om de thans ontstane alle te bespreken, eter Geljon werd begin itember geïnstalleerd als dslid. De vergadering, rln dat gebeurde, was de ie die Geljon als raadslid 'oonde. Sedert die eerste laderlng was Pieter Gel wegens ziekte verhinderd politieke bijeenkomsten te nemen. Na ampele nweglng heeft hij begin week besloten om ver van het raadslidmaat- ap af te zien. aljon kwam eerder dit jaar lelijk verrassend als eer- op de kandidatenlijst van 'te staan. Via een schrif- ke stemming passeerden de D'66-afdelingsleden het toen zittende raadslid Rinze Bloemhof. Bloemhof kwam op de tweede plaats op de lijst terecht. Vanuit die posi tie is hij de eerst aangeweze ne om Geljon als raadslid op te volgen. Of dat ook gaat ge beuren is nog niet geheel ze ker. Bloemhof heeft de afge lopen weken nogal eens laten yveten niet langer voor een raadslidmaatschap in aan merking te willen komen. Gis teravond wilde hij op die uit latingen niet ingaan en ver wees hij alleen naar het frac- tieberaad, dat volgende week dinsdag in besloten sfeer zal plaatsvinden. Volgens Bloemhof is het een zaak van bestuur en schaduwfractie om te bepa len, wie voor D'66 de vacatu re in de gemeenteraad gaat vervullen. Behalve Bloemhof en Geljon stonden bij de raadsverkiezingen van juni jongstleden Ed Schoften, Rien van de Kolk, Miep Noor denbos, Jan Zeeman en Ep Oostra op de kandidatenlijst van D'66. Naar verluidt zijn echter de meeste van deze kandidaten momenteel niet beschikbaar voor het raads lidmaatschap. Daarom moet de kans groot geacht wor den, dat Rinze Bloemhof voor D'66 terugkeert in de ge meenteraad. "•nchljnt dinsdag an donderdag in de gemeente Leusden. Onafh«nkeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOU Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. 'I| kontrakten belangrijke korting, wusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Loese nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: 0n> kantoor, Rozendaallaan9 te Leusden-Centrum is dage- '|ka van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur ftopend. Zaterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Op verzoek van de gemeente zijn vrijdag avond rond het aktiviteitencentrum De Korf door een ingenieursbureau geluidsmetingen verricht. Aan de hand van de resultaten van deze metingen zal worden bekeken in hoeverre er geluidwerende maatregelen voor De Korf getroffen moeten worden. Diverse bewo ners in De Hamershof klagen al een tijdje over lawaai overlast uit en rond het aktiviteitencentrum. Met name in de avond- en nachturen schijnt de geluidsproduktie voor sommige Hamershof-bewoners onaanvaardbaar hoog te zijn. Deze mensen hebben dan ook bezwaar gemaakt bij het dagelijks bestuur van Leusden. De geluidsmetingen van af gelopen vrijdagavond, toen er onder meer tot twee uur 's nachts een feestavond in De Korf werd gehouden, zullen moeten uitwijzen of het nog geen jaar oude aktiviteitencen trum aangepast dient te worden om het geluidsniveau vanuit dit gebouw te verlagen. In theorie is het mogelijk dat er geluid dempende voorzieningen aan gebracht moeten worden in de muren en onder het dak van De Korf. De kosten daarvan wor den geschat op 100.000 gul den. Meer duidelijkheid krijgt de gemeente aan het eind van de ze week wanneer het rapport met de uitkomsten van de me tingen wordt verwacht. In een reactie op de klachten van enkele Hamershof-bewoners, die aanleiding hebben gegeven tot de geluidsmetingen, zegt de manager van De Korf, Gerrit van Tiel „Ikheb begrip voor die klachten omdat bij een aktiviteitencentrum nu een maal geluid hoort. Maar aan de an dere kant moet ik zeggen, dat de betrokken Hamershof-bewoners weinig begrip hebben voor de si tuatie van De Korf, waarvan ze wis- len dat die bij hun in de buurt ge bouwd zou worden. Als zij dat be grip zouden tonen, waren er nu weinig problemen" Van Tiel vindt het trouwens vervelend dat door sommigen nu elk storend geluid in De Hamershof op het conto wordt geschreven van De Korf. ..Als er gens jongens rotjes afsteken wordt ons dat direct verweten", aldus ma nager Van Tiel. Eind vorig jaar werd aktiviteiten centrum De Korf officieel geopend en kreeg Leusden er in één klap een restaurant, een bowlingbar, een sporthal en een toneelzaal/re ceptieruimte bij. De Korf is eigen dom van de gemeente en wordt verpacht aan John Visser, eige naar van 't Ros Beyaart. Als er kos ten voor geluidisolatie gemaakt moeten worden, zullen die dus be taald dienen te worden door de ge meente. Inmiddels is ook de procedure rond de Hinderwet voor De Korf af gerond. Over de gevolgde procedure be staat echter wat onduidelijkheid. Waarom is pas zo laag een Hinder wetvergunning voor De Korf aan gevraagd. Volgens de afdeling voorlichting van de gemeente heeft dat te maken gehad met de verwar ring over de beheersvorm voor het aktiviteitencentrum, dat te maken heeft met een pachter, de stichting Aktiviteitencentrum/Tennishal (ACTE) en de gemeente. Feit is daarentegen, dat voor de nieuwe tennishal reeds een Hinderwetver gunning is verleend Al die tijd dat er voor De Korf geen Hinderwetbepalingen wa ren, hadden de klagende Ha- mershofbewoners geen rechts grond om op te staan. Nu de ver gunning binnenkort officieel wordt verleend, kunnen zij - als ze dat willen - juridisch Iets aan de voor hun onaanvaardbare ge luidsproduktie doen. Waartegen de klagende mensen uit De Ha mershof echter niets kunnen uit richten, maar waar ze wel last van hebben, zijn de geluiden van bezoekers die naar of uit De Korf komen. Manager Van Tiel: „We vinden het vervelend wanneer mensen luidruchtig weggaan of binnenkomen. Maar daar kan De Korf niets aan doen". Avond over vredesopvatting gaat door 3 - Worden straten onbegaanbaar? 3 Geslaagd eeuwfeest Palet weer ten einde5 - Laatste premiewoning in Achterveld opgeleverd 5 Sport6 en 7 LEUSDEN - Woensdagmid dag 20 oktober van 13.30 tot 16.00 uur wordt er in De Til een kinderspelmiddag georgani seerd. De middag Is bedoeld voor kinderen vanaf 4 jaar tot en met 12 jaar. Er kan van alles ge daan worden die middag. Er Is levend toto, zaklopen, erwten zuigen, kever tekenen, enzo voort. Ook wordt de film ge draald van de speldag op de boerderij van Gerard Overgoor in Stoutenburg. De kosten voor de middag zijn één gulden per kind. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN CDA- Raadslid Henk Ossendrij ver pleit ervoor om door de gemeente een werkplan voor jeugdwerklozen uit Leusden te maken. Deze jongeren zouden volgens hem vrijwillig ingezet kun nen worden voor het bos- onderhoud. „Als dat ge- (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De school raad voor het openbaar on derwijs heeft achteraf het standpunt goedgekeurd dat haar voorzitter eerder had in genomen in de werkgroep onderwijs. De schoolraad is het met Jaap Brandligt volko men eens dat het deelnemen in een werkgroep onderwijs waarvan geen raadsleden deel uitmaken, weinig zin heeft. Het merendeel van de raads fracties heeft zich uitgespro ken voor een werkgroep waarin zij zelf geen zitting meer hebben. De werkgroep onderwijs is een aantal jaren geleden Ingesteld toen de gemeenteraad besloten had dat er in het vervolg alleen nog maar raadscommissies zou den bestaan waarin raadsleden zouden zitten. Omdat er toch wel behoefte bestond aan een ad viescollege met mensen uit on derwijskringen werd besloten tot het Instellen van een „werkgroep onderwijs". Raadsleden uit de commissie onderwijs maakten deel uit van deze werkgroep, die onder voorzitterschap stond van onderwijswethouder G. van Woudenberg. Om rationeler te kunnen wer ken hebben de raadsfracties In meerderheid besloten hun bij drage in de werkgroep onderwijs te stoooen. Volgens de voorzitter LEUSDEN - De T-aansluiting van de Landweg met de Hamersveldseweg zal binnenkort een tiental centimeters worden verhoogd waardoor voor fietsers een veiliger verbinding wordt gemaakt tussen het fietspad langs de openbare bieb en de Landweg ter hoogte van de nieuwe Rabobank. Het is de bedoeling dat de verkeersdrempel de oversteek van de fietsers accentueert. Dat is volgens de gemeente hard nodig wanneer het gebouw van de Rabobank volgende maand opengaat en de vele nieuwe parkeerplaatsen rond de bank door auto's in gebruik worden genomen. van de schoolraad heeft de wet houder meegedeeld dat raadsle den alleen nog zouden komen als „ze daar in in hebben". Onderwijsmensen blijken ech ter veel belang te hechten aan een direct contact met de men sen die verantwoordelijk zijn voor het beleid in de gemeente. Als dit directe contact onbreekt, heeft het weinig zin om door te gaan met werkgroepen onder wijs. zo meent de schoolraad in navolging van wat haarvoorzitter al eerder had gezegd in de werk groep onderwijs. Ook vertegen woordigers van het bijzonder on derwijs blijken dezelfde mening toegedaan, zo bleek vorige week tijdens de vergadering van de werkgroep „nieuwe stijl". NEGATIEF Toch is de periode dat de werkgroep onderwijs gefuncti oneerd heeft ook niet geheel po sitief beoordeeld Beslist nega tief noemde de voorzitter van de schoolraad de vrijblijvendheid waarmee de raadsleden aan de discussies deelnamen „Negatief is verder ook de regelmatige af wezigheid van de raadsleden en het feit dat er van feitelijke be ïnvloeding door de werkgroep nauwelijks sprake was", aldus de heer Brandligt. Ondanks het feit dat de nadelen groter zijn dan de voordelen wil voorzitter Brandligt de werk groep in zijn oude vorm toch wel voortzetten. Bij het opheffen van de gehele werkgroep onderwijs zou in de toekomst elk contact met de be sturen van de bijzondere scholen ontbreken. De mogelijkheid om adviezen van de schoolraad nog maals extra onder de aandacht te brengen verdwijnt ook Wordt besloten tot voortzetting van de werkgroep in de „oude vorm" dan moet er in het vervolg wel een agenda komen waarbij het mogelijk is werkelijk invloed uit te oefenen op het beleid, zo meent de schoolraadvoorzitter. De leden van de schoolraad bleken het donderdagavond ge heel eens te zijn met hun voorzit ter. Vooral het regelmatia con tact met besturen van scholen voor bijzonder onderwijs wordt door de meeste schoolraadsle den als erg belangrijk gezien. Dit laatste lijkt erg belangrijk te wor den omdat er binnen het Leus- dense schoolhoofdenberaad een discussie op gang is gekomen over het nut van het voortbestaan van dit overlegorgaan. SCHOOLHOOFDEN In het Leusdens schoolhoof denberaad heeft iedere „zuil" een schoolhoofd afgevaardigd om te komen tot overleg over tal van onderwijszaken. Dit school hoofdenberaad funktioneert echter niet goed. zo deelde schoolhoofd Rob de Boer don derdagavond mee. Het grote probleem zit hem hierin dat men nooit besluiten kan nemen om dat de organisatievormen binnen het onderwijs zo verschillen. Een schoolhoofd binnen het bijzon der onderwijs is verantwoording verschuldigd aan een schoolbe stuur en zal daar vaak rugge spraak mee moeten houden. Het bestuur van het openbaar onder wijs is in feite het gemeentebe stuur. In haar vergadering van 18 no vember as gaan de schoolhoof den een beslissing nemen over het al of niet voortzetten van het Leusdens schoolhoofdenbe raad. ANDERE OVERLEGSTRUCTUUR Als het overleg in het Leusdens schoolhoofdenberaad zou stop pen en als besloten zou worden tot opheffing van de werkgroep onderwijs is er in Leusden geen enkele plaats meer waar het bij zonder en openbaar onderwijs elkaar ontmoeten. De school raad hecht echter veel waarde aan dit contact. Als het niet mo gelijk is om de werkgroep onder wijs in de oude vorm voort te zetten, dus mét raadsleden, dan zal de schoolraad gaan onder zoeken of het mogelijk is tot een andere overlegstuctuur met het mogelijk is tot een andere over legstructuur met het bijzonder onderwijs te komen. FIETSER GEWOND De heer K. uit Leusden-Zuid liep vorige week maandag verwondin gen op nadat hij op zijn fiets door een bromfietser van het fietspad was afgereden. De heer K. fietste op de Arnhemseweg in de richting van Amersfoort. Hij haalde enkele fietsers in en werd op dat moment genaderd door F. van E. op zijn bromfiets die hem van de sokken reed. beurt is het goed voor deze werklozen en goedkoop voor de gemeente", liet Os sendrijver afgelopen don derdag in de raadscom missie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening weten. Wethouder Jan Wage naar van openbare werken verklaarde dat er binnen bestuurlijke kring gedacht wordt aan zo n werkplan voor jeugdige werklozen. Zij zouden hoofdzakelijk eenmalige bosonder- houdsbeurten voor hun re kening kunnen nemen waar nu geen geld voor is, aldus de wethouder. In di verse andere gemeenten wordt door werklozen on derhoudswerk In bossen en plantsoenen reeds ge daan. Henk Ossendrijver. i Rozendaallaan 9 Leusden-C Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavonu 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1