De Pluim ACHTERVELD GAAT GEWOON DOOR PvdA tegen verhoging reinigingsrechten met 4 procent aatste premie koop- oning opgeleverd eslaagdeeuw- st 't Palet Jeugdraad houdt avond over beleidsontwikkeling Minder-stookkosten-Bon PvdA vrouwen- De Pluim kan u 700,-perjaar helpen besparen met dubbele beglazing en spouwmuur-isolatie baPu er wanw/y'es tij'zitten TT0 CARNAVAL: plaatselijk nieuws DINSDAG 19 OKTOBER 1982 MÉÉR DAN MER MAAL ZOVEEL IN 10 JAAR Steeds stijgende aardgasprijzen en een flink warmte verlies maken het stoken erg kostbaar. Goede isolatie van ramen en muren kan u zo'n kwart daarop besparen. Ofwel gemiddeld* minstens 1300 m aardgas a f 0,54 per m' is f 700,-. Vaak zal het nog meer zijn. Die aanschaf heeft u er in een paar jaar al uit, daarna wordt het pure winst voor u. ISOLEREN IS VAKWERK De Pluim is specialist in spouwmuur-isolatie en dubbele-beglazing. Werkt uitsluitend met de beste, door TNO onderzochte en door BKS en Komo goedgekeurde, materialen. Geeft tien jaar garantie op alle werk. Isolerende beglazing v.a. f 169.- m Besparen begint met nu de bon invullen of 05480-16225 te bellen (na 18.00 uur 05480-14228/17667/15323 of 05490-60887). I BD 20-10 g Ja, ik wil wel flink op mijn stookkosten besparen door J isoleren. Ik wens: dokumentatie te ontvangen vrijblijvend adviseursbezoek en een offerte "op maat". Naam: 1 Adres: Postcode: Plaats Tel.: In een envelop zonder postzegel zenden naar: De Pluim B.V., Antwoordnr. 605, 7440 VH RIJSSEN. HCHTERVELD - „Achterveld tt gewoon door". Dat Is het itto voor het komende carna- sselzoen In Achterveld, dat Ide (eesten rond het 600-jarlg staan achter de rug heeft. Het Itto kwam ter sprake In de tgste ledenvergadering van carnavalsvereniging. Dertig nsen hadden gehoor gege- aan de uitnodiging voor de rgaderlng. notulen van de vorige verga ng warden onveranderd goed gekeurd. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat er weer een druk jaar achter de mg was. Een /aar met diverse activiteiten die al len goed geslaagd waren. Na het verslag van de penningmeester bleek dat men er het afgelopen jaar weer goed doorgerold was en niet met verlies had moeten werken. De kascommissie had de boeken ge heel in orde bevonden. Aftredend als kascommissielid was de heer P. van Uhm. In zijn plaats werd be noemd de heer H. Voorburg zodat deze commissie nu bestaat uit H. Voorburg, W. Meinten en C. Hoog land. Na de pauze volgde de bestuurs verkiezing. Het bestuur van de ver eniging bestond uit personen die tevens ook lid van de Raad van Elf waren. Daar dit uiteindelijk een te zware belasting was werd besloten om drie bestuursleden uit de leden te benoemen bijgestaan door twee leden van de Raad van Elf. De ver gadering stond geheel achter dit voorstel Aftredend als bestuurslid waren Frans Stapelbroek, Bertus Herder en Johan van Dalen. Als lid van de Raad van Elf be dankten C. de Vette, G. Voskuilen, W. Hilverts en R. Hazelaar. Hier door was het gehele bestuur afge treden. Verder werd besloten dat het ou de bestuur wel in functie zal Ibijven tot na 23 oktober. Daarna zal het nieuwe bestuur gaan functioneren. Door het zittende bestuur waren als kandidaten voorgesteld Cor de Vette, Willem Hilverts en Gijs Vos kuilen en als bestuurslid uit de Raad van Elf Bertus Herder en Ad Rozendaal. Daar er geen tegen- (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De PvdA-frac- tie is voorshands tegen de voorgestelde verhoging van 4% van het tarief van de reini gingsrechten in Leusden. In de raadscommissie finan ciën liet fractievoorzitter Cor- ri Verduin gisteravond weten, dat door de stijging de bevol king niet wordt beloond voor de succesvolle bijdrage in het scheiden van het huis vuil. „In feite worden ze ge straft met een tarief van 170,40 gulden, dat het hoog ste is in de provincie Utrecht", aldus het PvdA- raadslid Verduin. De socialistische fractie kreeg in de commissie geen steun van de overige raadsfracties. Harm Offe reins (GPV/SGP) vindt de tariefs verhoging noodzakelijk om uitein delijk te komen tot het kostendek kend maken van het ophalen en verwerken van huisvuil in Leusden. Voor 1983 is berekend dat 83,1 van de afvalkosten die de gemeen te maakt, worden gedekt door de reinigingsrechten. Alrich Parson (VVD) had ook geen problemen met de stijging van 4%, maar liet weten zich te kunnen voorstellen dat de burgers misschien ontmoedigd worden in het scheiden van papier en glas van het overige huisvuil. „Die ta riefsverhoging komt zo kaal en hard aan. De Leusdenaren zouden door de gemeente wat dat betreft beter voorgelicht moeten worden, zodat ze kunnen zien dat hun in spanningen niet nutteloos zijn ge weest", aldus de VVD'er Henk van der Sloot (CDA) liet weten het niet eens te zijn met de PvdA om het niet doorgaan van de tariefsverhoging tn de gemeente begroting van volgend jaar te dek ken uit bepaalde reservepot/es. „Daar kunnen we niet aan begin nen, want dan houdt Leusden op den duur helemaal geen geld meer over", meende Van der Sloot. In tegenstelling tot de tekst in het voorstel over de verhoging van de reinigingsrechten verklaarde wet houder Fons Ummels (CDA), dat het gescheiden inzamelen van huisvuil niet echt van invloed is ge weest op de gedaalde kosten voor het ophalen van het huisvuil, dat de reden zou zijn van een verhoging van slechts 4%. Hij beargumen teerde dat niet duidelijk, maar liet doorschemeren dat de daling in de kosten voor het volgend jaar het gevlg zijn van meer „vuilaanbie- ders" in Leusden. Volgens de wet houder zo n 10% meer dan dit jaar Ummels zegde toe hier een volgen de keer op terug te komen. Corn Verduin voegde daaraan direct toe, dat het scheiden van huisvuil dan wellicht financieel weinig uitmaakt, maar milieu-technisch zeker niet. „Uit dat oogpunt is het een zeer goede zaak", aldus Verduin. Vast gesteld kan worden dat een meer derheid van de gemeenteraad ak koord zal gaan met een verhoging van de reinigingskosten, evenals van een tariefstijging van 4% voor de overige gemeentelijke belastin gen. kandidaten waren ingebracht wer den deze personen in het nieuwe bestuur gekozen. De Raad van Elf werd aangevuld met de heren Wim Houtveen, An- dré Teunissen, Guus Horst en Theo Groenewoud. Het streven van de oudere leden van de Raad van Elf om de jongere generatie een kans te geven is hiermee in vervulling gegaan. De contributie wordt ook dit jaar niet verhoogd. Men betaalt het komende seizoen dus 22,50 per persoon en de ge huwden 35,00 per paar. Van de rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt. Niets meer aan de orde zijnde besloot de voorzitter de verga dering met dank aan allen voor hun aanwezigheid en goede in breng waardoor het een zeer nut tige vergadering was geworden. LEUSDEN - Het ongenoegen waar het dagelijks bestuur van de jeugdraad zich tijdens de ver gadering van de commissie wel zijn had over uitgesproken met betrekking tot een discussiestuk van B W was tijdens de jeug draadvergadering van afgelopen donderdag niet verminderd. De notitie die over de coördinatie en ondersteuning van het jeugd- en jongerenwerk gaat, stelt niet alleen de taak van de professio nele kracht ter diskussie maar gaat al uit van de veronderstel ling dat een professionele kracht overbodig is. ,,Geen enkele zin waarin de mo tivering voor het ontslaan van de professionele kracht wordt gege ven, klopt. Wij stellen dan ook voor niet te diskussiëren over dit stuk", aldus voorzitter Gerard Clooster- man. Wel werd er gediskussieerd over de vraag of er reaktie gegeven moest worden naar aanleiding van deze nota en op welke manier. Voordat het diskussiestuk bij de jeugdraad arriveerde was het al de bedoeling dat de jeugdraad samen met alle jeugd- en jongerenvereni gingen in Leusden het beleid aan de kaak zouden stellen. Voor deze diskussie die op 25 okto ber in de Til plaatsvindt was al een globaal plan gemaakt Het verzoek van de gemeente voor 1 januari de conclusies op papier te zetten zal dan ook goed te doen zijn geweest. Vorige week echter kwam deze dis- kussienota met het verzoek voor 1 november te reageren. De jeug draad was van deze nota niet op de hoogte maar zelfs de ambtenaar die zich met jeugdzaken bezig houdt, wist hier niets van af. De bijeenkomst van 25 oktober waarop alle besturen van de jeugd- en jongerenverenigingen aanwe zig zullen zijn, zal ingeleid worden door Gerard Cloosterman. Het beleid zoals de jeugdraad dit voorstaat zal worden gepre senteerd en besproken worden aan de hand van gerichte vra gen. Tijdens de jeugdraadsver- DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Woensdag 20 oktober 9.00 uur: handwerkhobbyclub De Moes pot. Woensdag 20 oktober 20.00 uur: K.P.O., D'Ouwe Peerdestal Donderdag 21 oktober 13.30 uur: bejaardensoos, Ons Gebouw Zaterdag 23 oktober 15.00 uur: receptie Carnavalsvereniging. D'Ouwe Peerdestal Zaterdag 23 oktober 20.00 uur: feestavond Carnavalsvereni ging. De Klaveet Zaterdag 23 oktober 20.00 uur: K.P.J. Disco, De Moespot Dinsdag 26 oktober 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem. LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Dinsdag 19 oktober 20.15 uur: Jaarvergadering Rooie Vrou wen, De Til Woensdag 20 oktober 20.00 uur: vergadering Planadviesgroep, raadszaal Woensdag 20 oktober 20.00 uur: Lezing Gereformeerde Bond, Ooievaarshorsterweg Donderdag 21 oktober 14-15 uur: poppenkast, bibliotheek Ha- mersveldseweg Maandag 25 oktober 20.00 uur: Commissie ABZ (begrotingsbe handeling), raadszaal gadering van afgelopen donder dag werd langdurig gesproken over de vorm van de diskussie en het uiteindelijke doel. ACHTERVELD Vrijdag werd t laatste premiekoopwoning ,geleverd. Er zijn aan de Kerk- |k 25 van dit soort premie koop- jnlngen gebouwd door de aan- merscombinatie Bouwmees- ri Van Middelaar, Schoonder- ik. Tengevolge van diverse oblemen was er tien jaar niet In jhterveld gebouwd. De gewei- ge inspanningen van het adslld Henk Ossendrijver wer- uiteindelijk beloond toen in begin van dit jaar met de juwbouw werd begonnen. Aan oplevering van deze laatste >ning werd een feestelijk tintje geven. Om vier uur vrijdagmiddag rzamelde zich een aantal ge- jdigden in café Buitenlust. erbij waren o a. vertegenwoor- gers van de bouwcombinatie, irgemeester Rademaker met echtgenote, de heer Upper- als coördinator van het luwplan en het raadslid Ossen- ijver Hierna trok het gezel- hap naar de betrokken woning iar de sleutel door de burge- »ester aan de toekomstige be- >ners W.J Blotenburg en C.P. om werd overhandigd. Nadat woning was bezichtigd ging weer naar café Buitenlust. werd het woord gevoerd ior de heer Nieuwenburg die jrak namens de bouwcombina- De woningen zijn een ont- >rp van de combinatie. Het zijn ntrekkelijke woningen die te- een betaalbare prijs worden gebouwd. De bouw is revolutio nair doch tevens ook tradition eel. De Achterveldse huizen zul len worden opgenomen in een boek van het Ministerie van Volkshuisvesting. In dit boek ko men alle ontwerpen van goedko pe en aantrekkelijke huizen te staan. Het aantal beschikbare woningen waren in vrij korte tijd allemaal verkocht. Men kon een keuze maken uit verschillende typen De prijzen variëren van f116.000 tot f 135.000 Het is de bedoeling om nog meer van deze woningen aan de Kerkdijk te bouwen, doch momenteel zijn er niet genoeg gegadigden voor De gebouwde huizen mogen alleen door Ach- tervelders worden bewoond of door degenen die in Achterveld werkzaam zijn. Vervolgens werd ook het woord gevoerd door burgemees ter Rademaker. Deze zei blij te zijn dat er na 10 jaar uiteindelijk in Achterveld gebouwd kon wor den. Verder deed de burgemees ter de toezegging dat er woens dag begonnen zal worden met de aanleg van de straten en overige verharding. Rond de nieuwe hui zen is het momenteel nog alle maal modder. Verder dankte de burgemeester de aannemers dat zij op zo een korte termijn de woningen hadden gerealiseerd. De burgemeester overhandigde aan de toekomstige bewoners namens de gemeente een bloem- stukje. Alle aanwezigen werden door de bouwcombinatie getrakteerd op koffie met gebak en een drankje. Door de woningstichting Leus den worden in het nieuwe uit breidingsplan zeer binnenkort 24 woningwet woningen gebouwd en 12 eensgezinswoningen. LEUSDEN De jaarlijkse PvdA-vrouwenvergadering vindt dinsdag 19 oktober vanaf 20.15 uur in de Til in Leusden Centrum plaats. Deze vergadering Is openbaar en voor iedereen toegankelijk, al leen hebben vrouwelijke leden van de PvdA spreek- en stem recht. De agenda voor deze bijeen komst vermeldt ondermeer de bespreking van het jaarverslag en het financieel overzicht van de Rooie Vrouwengroep over het afgelopen politieke jaar en de begroting van het komende jaar. Verder de verkiezing van de plaatselijke kerngroep en een aantal andere verkiezingen en afvaardigingen De kerngroep van het afgelopen jaar treedt zo als te doen gebruikelijk af. Ans van Kemenade is in verband met haar raadslidmaatschap niet meer herkiesbaar; Ineke Jansen en Ted Janssen wel. Na de for mele jaarvergadering van alle vrouwelijke PvdA-leden, zal een diskussie plaatsvinden over het manifest onderwijs, aan de hand van de door een ad-hoc-werk- groep voorgestelde in te dienen amendementen voor het Rooie vrouwenkongres in maart 1983. De Rooie vrouwen zouden het op prijs stellen hierover met zo veel mogelijk vrouwen van ge dachten te wisselen en zij hopen dan ook niet alleen veel vrouwen uit eigen kring, maar ook veel overige belangstellende vrou wen te kunnen begroeten. Voor inlichtingen over deze avond kan getelefoneerd worden met Ans van Kemenade, telefoon 943552. DIEFSTAL Twee jeugdige inwoners van Leusden zijn door de politie aange houden nadat zij bij Jamin voor 50 60 gulden aan snoep zonder te be talen hadden meegenomen. De ouders van J. L. en C. S. zijn inmid dels ingelicht Men had veel werk gemaakt van de revue. terug in de klas tijdens de reünie in 't Palet. uit de revue van 'l Palet. Een enorme belangstelling voor de revue. vervaardigde lampionnen werden voorafgegaan door het muziek korps Lisdna. Daarna was er voor de schoolverlaters uit de jaren '79, '80, '81 en 1982 een disco georga niseerd die mei moeite af te breken was omdat iedereen het veel te ge zellig vond. De zaterdag was bestemd voor de ouderen De receptie en Reünie die 's middags werden gehouden trokken zo n 500, van wie de oud ste 88 jaar was, personen naar hun (oude) school. Aansluitend volgde een broodmaaltijd in De Korf waar aan 300 mensen deelnamen. De feestweek van het 100-jarige Palet werd besloten met een revue Een aantal vaders en moeders, die in hel verleden leerlingen uit de vijf de kias iets instudeerden voor het afscheidingsfeest van de leerlin gen van de zesde klas, besloot om Ier ore van het 100-jarige Palet nu ens iels zelf op de planken te bren gen. In vaak komische sketches werden diverse schoolperioden be licht soms in de trant van vergelij kingen lussen het heden en verle den. Het optreden van deze „regie groepen" oogstte veel bijval en lachsalvo's. Schoolteam, ouders en leerlin gen kunnen nu en weekje bijkomen van de vermooiende maar uitmun tende feestweek. - Het eeuwfeest openbare basisschool in Leusden-zuid zit er op. Er kan teruggezien op een bijzonder ge- aktiviteitenweek waar iedereen zijn of haar steentje aan heeft bijgedra gen om het zo succesvol te laten verlopen. Een jaar van voorbereiding heeft zijn vruchten wel afgeworpen. Vrijdagochtend stond in het te ken van het spel en konden er der tig verschillende spelen beoefend worden, 's Avonds was er een lam pionoptocht die vanwege het slech te weer - dat overigens geen enke le invloed had op het enthousiasme van de kinderen - iets werd inge kort. De leerlingen met hun zelf-

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5