Kantlijn SPAANSE NTBOEZEMINGEN 1 Populieren Vies Matriarchaat Rode dames ERFST Hoogste punt sociaal maatschappelijke diensten voor iw l van irseweg. ONDERDAG 21 OKTOBER 1982 lle:MarnlxKreyns jen: Frits van Breda, ■van Loo Verduin (PvdA) tegen leden van de commissie jn: „Wij zijn af en toe consequent". Harm ns(GPV/SGP): iequent Is geloof ik net ilseen regenbui. louder Jan Wagenaar hde vergadering van de iommissle openbare jien ruimtelijke ordening Jmop op de proppen. Een jtlsche mop, die over I" gaat. Deze witz ging als n eens een muis en een loor het oerwoud. Zegt tegen de olifant: „Wat ittoch makkelijk. Jij bent sterken hoeft voor bang te zijn. Ik ben veel larder; jij kan me ld met een simpele >g van je poot eren". zegt de olifant. Muls: 10e zou ik ook zo groot en s jij kunnen worden?" fant weet een manier: >tgewoon een olifant weer: „Maar hoe word ik olifant?" Olifant nijdig: „Luister eens, ik geef het beleid aan, maar ben er niet voor om het ook nog eens uit te voeren". De moraal voor Leusden is, dat in plaats van olifant wethouder gelezen moet worden en In plaats van muls gemeenteraad. En aangezien Wagenaar de mop vertelde is het niet zo moeilijk te bedenken welke naam achter wethouder moet worden Ingevuld. Er bestaat een geheide kans dat de populieren langs de Laapeerseweg worden gerooid en vervangen door eikebomen. Daar zijn twee redenen voor. De eerste is dat de populieren (peppels) niet In het landschap rond de Laapeerseweg thuishoren. Vólgens Landinrichting heeft het 't effect van een vlag op een modderschuit. De tweede reden om de bomen te rooien ligt in 't feit, dat hun wortels scheuren en barsten in het wegdek van de Laapeerseweg veroorzaken. En die weg is al zo slecht. Samen met de Postweg de slechtste van Leusden. Tegenwoordig is het in principe mogelijk overal subsidie^/an het rijk voor te krijgen. Dus ook voor het rooien van de genoemde peppels. Nu schijnt de provincie, die over een dergelijke subsidie-aanvraag moet oordelen, niet veel trek te hebben het kappen van de populieren te sponsoren. Niet in de laatste plaats vanwege de ecologische waarde die deze bomenzouden hebben:de muggen op de basten dienen als voedsel voor de vogels. Wat de gesteldheid van de Laapeerseweg betreft, die zal ii twe loep op Leusden 11 ook na het eventueel verdwijnen van de populieren niet beter worden. De gemeente heeft voor 1983 in ieder geval geen half miljoen gulden In kas om voor dat geld de weg grondig te verbeteren. Vorige week kwam in de schoolraad de gemeentebegroting voor 1983 aan de orde. Enkele leden was het opgevallen dat er zoveel betaald moet worden voor het schoonhouden van scholen. Opmerkelijker is echter het feit dat de kosten van schoonhouden zo uiteenlopen. Zo wordt er voor het schoonmaken van de uit vier klassen bestaande „Wegwijzer" 27.585,- uitgetrokken terwjl het schoonhoudenvan de acht klaslokalen in „De Heerd" slechts 19.545,-gaat kosten. De heer Peski, lid van de voorlopige medezeggenschapsraad van de „Wegwijzer", had echter nog wel een tip om de schoonmaakkosten op „zijn" school terug te brengen. „We zetten gewoon de ramen even tegen elkaar open" aldus het schoolraadlid die hiermee duidelijk maakte dat het schoonhouden toch al te wensen overlaat op zijn school. Met deze laatste bewering staat de heer Peski overigens niet alleen. Een lid van het dagelijks bestuur van de schoolraad verklaarde dat rustig gezegd kan worden dat „alle scholen vies zijn". We waren bijna vergeten het u te melden: het interview met oud-wethouder Jan Mandemaker is verschenen In de Amersfoortse Courant. U weet dat de voormalig gemeentebestuurder van Leusden geen trek had in een gesprek met deze krant. Dus zaten wij met enige spanning te wachten wat Mandemaker aan onze collega's te melden had. Eerlijk gezegd was de Inhoud van het artikel niet zo boelend als we gehoopt hadden. Maar één onderdeel Is het vermelden waard. De wethouder bil jkt van mening dat er In de Leusdense afdeling van de PvdA een matriarchaat heerst. En dat Is geen delicatesse, zo meent Mandemaker. De oud-wethouder van financiën, die vorig jaar na een conflict met het afdelingsbestuur de PvdA verliet, zal ongetwijfeld doelen op de Leusdense Roole Vrouwenafdeling. Niet te ontkennen valt dat het aantal Roole Vrouwen de afgelopen jaren sterk is gegroeid en dat hun macht relatief nog sterker is toegenomen. Want over het algemeen zijn Rooie Vrouwen trouwe bezoekers van afdelingsvergaderingen en dat kun je van de masculiene leden niet zeggen. Als het op stemmen aankomt, is daarom de kans groot dat de stem van de Rooie Vrouwen zwaar weegt. Voorbeeld: bij het samenstellen van de kandidatenlijst stelde het afdelingsbestuur voor om Gert de Weerdt de derde plaats toe te bedelen. Ans van Kemenade, Roole Vrouw, stond In het voorstel lager; op een vierde of vijfde plaats. Dankzij de Inspanningen van de Rooie Vrouwen tijdens de vergadering waarin de lijst werd samengesteld, werd De Weerdt van de derde plaats gewipt ten faveure van Van Kemenade. De Weerdt belandde op de vierde plaats, een positie die toen nog als uiterst onverkiesbaar werd beschouwd. Dat de kiezers inmiddels anders hebben beschikt, weten we. Matriarchaat, zoals Mandemaker het noemt. En nogmaals: hij houdt er niet van. Wij onthouden ons hier van ieder commentaar. Knopen er alleen nog een citaatje aan vast, dat uit de mond van Ans van Kemenade komt. Zij werd geïnterviewd door deredaktle van De Vrouwenkrant Leusden en zei onder meer: „Ik vind het fout dat veel mannen het gemeenteraadswerk alleen als een soort hobby beschouwen. Zelfs de wethouders hier, die toch een zeer behoorlijke vergoeding krijgen, besteden er niet meer dan twee of drie dagen per week aan." Moet je weten dat Jan Mandemaker, die zich onder meer door de opkomst van de Roole Vrouwen unheimisch Is gaan voelen in de PvdA, de enige full-tlme wethouder In het vorige college was. Er Is geen partij zo boelend als Die van de Arbeid. Tl jdens de jaarvergadering van de Roole Vrouwen trad Ans van Kemenade af als kerngroeplid, omdat zij in de gemeenteraad is gekozen. De Roole Vrouwen lieten dit gebeuren niet ongemerkt voorbijgaan en bereidden haar een „keurig" afscheid. Gekleed in rok en pumps werd zij toegezongen en werd een sketch opgevoerd. De Rooie Vrouwen waren even uit hun rol gevallen en „Rode Dames" geworden. Duidelijk werd nog eens benadrukt dat de groep bereid en van plan is Ans van Kemenadelnhaarwerkals gemeenteraadslid zo goed mogelijk te ondersteunen. Zij wordt in de kerngroep opgevolgd door Chlta Lulklnga. Op deze vergadering kwam het jaarverslag aan de orde. Hieruit bleek hoeveel aktlvitelten de groep heeft ontplooid. Met name in allerlei werkgroepen, zoals een werkgroep gemeentepolitiek, herverdeling van arbeid, vrouw en werk, aktie, ontwapening en onderwijs werd hard gewerkt. Ter sprake kwamen ook de verschillende vertegenwoordigingen en afvaardigingen In andere organisaties. Voor de Vrouwenraad werd een nieuwe vertegenwoordigster gevonden, namelijk Barbara Bastlaansen. Voor de Vrouwen Advies Commissie voorde woningbouw (VAC) afdeling Leusden bleek nog steeds niemand beschikbaar te zijn. Eén van de aanwezige vrouwen sprak haar spijt hierover uit, maar anderen hadden hiermee niet zoveel problemen, omdat zij niet het Idee hebben dat in het VAC veel invloed kan worden uitgeoefend op de woningbouw. Ie herfst komt heel anders de lente het kan in 't voor- gebeuren dat na wat aar- md groen, plotseling na warme dag alles open ligt en ontluiktrose, witte sre rode kleuren tussen het legroerr. Het kan zo onthut- d snel gaan dat je je ogen foet wrijven om te zien of wel waar is. De herfst komt tender, het gaat zo onge- M; een geel blaadje dwar- omlaag en nog een, en nog Een licht windje strijkt i de bomen en brengt een goud. Langzaam »en en bruin gouden kleu- en donkere tinten in het Irisse groen Dan vloeit er schamp zonlicht langs de tere stammen die al die Ven nog feller doen oplich- het is dan tevens de tijd 'paddestoelen en zwam- 'J 'e gingen dan ook met een 'kleinkinderen (wat zijn ze ler grootl) het bos in op tor Onder een vreemd "ongen vliegden stonden sen paddestoelen, bruine, "het witte stippen. Kabou- Spillebeen zagen we niet. "igens wilden wat romme len in die stoelen.Blijf er maar af, want ik weet niet wat goeie of verkeerde zijn", waarschuw de ik. Toen zagen we op wat ver molmd hout allerlei vreemde en grillige zwammen, engerds om te zien. 'k Stond me suf te verzinnen hoe die griezelaars heten. Boleten, wist ik nog en Amanita s en nog een Latijnse naam, maar de jongens luister den nauwelijks. Ze keken tus sen de bomen door naar voor bijgaande auto's ,,Fiat, Asco- na, Toyota, Opel,riepen ze. ,,Nee man, zo heten ze niet, zei ik verdiept in de zwammen. We kwamen bij de grote vijver in de Treek, bijna roerloos dre ven de statige zwanen op het spiegelend water, aan de over kant gloeiden de herfstkleuren Plotseling bracht een der na zaten de vijver in rep en roer door vreselijk hard eendenge- kwaak na te bootsen. Toch zijn 't hele brave jongens. Op een dag dat het niet re gende, ging ik weer eens der aardigste wandelingen maken, dat is langs het kanaal achter het dorp om. zo naar de Hor- sterweg. 't Is niet bepaald een gaaf wandelpad, maar het kan er zo stil zijn. Enerzijds de vlak ke weilanden met hier en daar boomgroepen, aan de andere kant het zacht vloeiende water met op de achtergrond de be scheiden contouren van het dorp Enkele optimisten zitten onder een paraplu met een hengel aan de waterkant, wachtend op niet geziene din gen. Maar wat is er gebeurd? Ei staat nu een bord met Verbo den Toegang, art. zoveel. Dat hoort bij de duistere zaken in Leusden, overwoog ik, of heeft het te maken met 's lands vei ligheid, tenslotte hoort dit ge bied bij de Hollandse waterlinie die ons moet beschermen te gen een overval. Willens en wetens heb ik de wet overtreden en ben het pad opgegaan, langdurige hechte nis riskerend. En toen zag ik nog meer duistere zaken: tus sen de weelderig groene strui ken aan de overkant glom het felle veelkleurige blik van een stapel sloopauto's. Hoe is 't mogelijk, op een der landelijk- ste plekjes van het onvolpre zen dorp liggen de resten van onze welvaart, het overschot van de aangehaalde broek riem. Ik heb respect voor die kleine zelfstandige die dat voor elkaar heeft gekregen. Maar „zo er nog tranen zijn, stort ze hier" (Shakespeare). Een beetje triest ben ik terugge gaan, bij het sluisje denderde het water, grote schuimkoppen er op Kroos en biesen draai den alsmaar rond als konden ze zich niet uit die maalstroom losmaken. Nog piekerend hoe het mo gelijk is om zonder inspraak, zonder een tiental commissies te passeren, zonderwei- standstoestand, zo maar oud blik op te stapelen, heb ik m'n wandeling voortgezet. Wreve lig schoot me te winnen dat ik in 't verleden eens een jaar heb moeten wachten om vergun ning te krijgen een raam in m 'n huis te laten veranderen, 'k KV/SF. nPAen flinke wandeling langs een huizenbouwbedrijl daar kan je huizen bestellen en fietsbellen en alles wat daar tussen ligt, en nu ook nog bloembollen en al dat verdere gesnor. Het is nu de tijd om bollen te zaaien, zeggen de lui die er verstand van hebben, dat moet ik dan maar eens doen om in het voorjaar iets kleurigs in m'n tuintje te heb ben. Of zat ik ze maar kopen bij terzakekundige lieden. Huizen en bollen en autoblik. M'n be wondering voor die luitjes die dit voor elkaar krijgen zonder zich iets aan te trekken van re gels en voorschriften, groeide in mijn klein zelfstandige hart. Met zulk soort lieden zal het Midden- en Kleinbedrijf zeker blijven bestaan. Voor collegae die zich aan de regels van het spel trachten te houden wordt het wel moeilijker. En toen, wat ik zelden doe, ging ik het autootje wassen, en wat vaak gebeurt, 'k heb drie maal mensen die aan 't dwalen waren de weg moeten wijzen naar een hofje of straat, 'k heb ze gezegd op die groene aan- wijzertjes te letten, daar staat de richting op. „Ja meneer, maar die kunnen we niet vin den die zijn ergens in het over dadig groen verborgen. Het zijn wat herfstige over denkingen, eigenlijk geen wonder want toen het heilig koetje weer toonbaar was, be gon het te regenen. Sp. De driekleur in top bij de uitbreiding van Lisidunahof. De bouw van de afdeling voor dagbehandeling van bejaarden In verpleeghuis Lisidunahof schiet op. Vorige week kon de vlag worden gehesen in verband met het bereiken van het hoogste punt. In december moet de nieuwe afdeling, die met deftige woorden psychogeriatrisch dagverblijf heet, worden opgeleverd. In deze toekomstige vleugel van Lisidunahof zullen In de regel bejaarden met lichtere gedragstoornissen weer enige mate van zelfstandigheid worden bijgebracht. MAATSCHAPPELIJK WERK Spreekuren gezamenlijke dienstverle- ningsinstellingen in Leusden en Achter veld Leusden-Centrum: Boerderij Groot-Krakhorst, Bolderikhof 18. tel 945618. Maatschappelijke dienstverlening Eemland (MDE): maandag van 9 tot 10 uur; Protestants Sociaal Centrum voor Amersfoort en omgeving (PSC) dins dag van 9 tot 10 uur; Gemeente Leus den: woensdag van 9 tot 10 uur; PSC: donderdag van 9 tot 10 uur, MDE: vrij dag van 9 tot 10 uur Leusden Zuid: Kruisgebouw. Roo van Aldewereltlaan 13, tel 940818. Gemeente Leusden: maandag 10 tot 11 uur; PSC: vrijdag van 14 tot 15 uur Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30, tel 03425-1333. Gemeente Leusden: vrijdag van 9 tot 10 uur MDE: dinsdag van 14 tot 15 uur (Tijdens het weekeinde kan men zich in dringende gevallen dag en nacht wen den tot de Telefonische Hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland, tele foon 035-45555). GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP Leusden-Centrum: Groot Krakhorst, Bolderikhof 18, telefoon 945618 Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): maandag 14 tot 15 uur Gezamenlijke kruisverenigingen (AIMD): dinsdag van 14 tot 15 uur Protestants Sociaal Centrum (PSC): donderdag van 9 tot 10 uur Leusden-Zuid: Kruisgebouw Roo van Aldewereltlaan 13, telefoon 940818. Algemene Instelling voor Maat schappelijke Dienstverlening „Het Groene Kruis": donderdag van 11.00 tot 12.00 uur. Protestants Sociaal Centrum (PSC): vrijdag van 14 tot 15 uur. Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30. tel. 03425-1333 Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): vrijdag 9 tot 10 uur PASTORALE HULP (RK) Spreekuren, waarop men aan de pasto rieën een pastor kan bereiken: Leusden: maandag en woensdag van 17 tot 18 uur en vrijdag van 9 tot 10 uur, tel 941261 Achterveld: maandag en woensdag van 16.30 uur tot 17.30 uur en vrijdag van 19 tot 20 uur, tel. 03425-1420 HULPDIENST DIAKONAAT (PROT) Hulpdienst van het gemeentediakonaal Dorpskerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve, Noordwijck en Langenbeek. mevr. Langbroek, Weesboom 13. telefoon 940130 en mevrouw Lawalata, Wan molen 20, tel. 944237. Voor Leusden-zuid: Mevr. Abbrlng, pr. Christinalaan 7, tel./942047 en me vrouw Schwencke, Van Diepenheim Scheltuslaan 44, lel. 940635. Hulpdienst voor het Gemeentediako- naat Marcuskerk: Het gebied ten noorden van de Noor derinslag-Middenweg: mevr. A. Brandsema, Asschatterweg 35, tele foon 941350. ANONIEME ALCOHOLICI (AA) A.A. Amersfoort: telefoon 944392 en 941102. Al-Anon: Amersfoort, Postbus 946 Amersfoort, tel. 944392 en 753373. Al-Non Werkgroep Leusden: (zelf- werkgroep van familie en vrienden van mensen met alcoholproblemen) Groepsavonden, iedere dinsdagavond om 20 uur in Huize Groot Schutterhoef, Arnhemseweg 10 te Leusden-Zuid. Te lefoon: 033-943722 b.gg 940182 WELZIJN DIVERSEN: POLITIE: HUISARTSEN: APOTHEEK: DIERENARTSEN WOL (Vereniging voor Welzijn Oude ren). Spreekuur Leusden-centrum: ie dere woensdagmiddag van 16 tot 17 uur, Wijkgebouw Rozengaarde 33, Te lefoon 947210. Achterveld: De eerste en derde woensdag van de maand van 15 tot 15.30 uur Wijkgebouw Walter van Amersfoortstraat, tel 03425-1333 Rutgershuls Amersfoort (bureaus voor geboorteregeling en sexualiteits- vragen) Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw) tel 033-18931. Spreekuren volgens afspraak Werkgroep „Laat Leven", afd Leus den Hulp voor moeder en kind bij niét gewenste zwangerschap, tel. 033- 942291 en 940541 Bureau Amersfoort 620244 Oppascentrale (algemeen): van maandag tot en met zaterdag tussen 16 en 18 uur tel. 943489, Waterhoen 23, Leusden. Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e.o. Kontaktpersoon voor Leusden. Nel van Lippevelde, Bretagne 22. telefoon 942485 Kraamcentrum: spreekuur elke twee de woensdag van de maand van 11 tot 11.30 uur in het wijkgebouw Krooneend 26. Gelieve uw eigen dierenarts of die renkliniek te bellen. Een telefonisch ant woordapparaat geeft op welke dieren arts voor spoedgevallen te bereiken is. (Nieuwe opgaven en wijzigingen tot ui terlijk woensdagmiddag 12 uur uitslui tend richten aan het Redaktle-sekreta- riaat BDU Krantenkomblnatle, Post bus 67, Barneveld. Tel. 03420-16141 KERKDIENSTEN LEUSDEN/CENTRUM Algemeen alarmnummer: 03404- 24824 Polltle-groepsbureau Leusden-Zuid: 033-944444 Sociaal Pedagogische Dienst (maat schappelijk werk t.b.v verstandelijk ge handicapten), 't Zand 25. 3811 GB Amersfoort, telefonisch bereikbaar van 09.00-17.00 uur. tel. nr. 033-720624 Nieuwe opgaven, aanvullingen en wijzi gingen uitsluitend schriftelijk naar de redaktle van de Leusder Krant, Post bus 11 3830 AA Leusden. Plaatsing van nieuwe opgaven uitsluitend ter beoordeling van de redaktie ■i.yqiU'i.iJ.iJM.jni RK kerk: zaterdag 19.00 uur, gebeds- en communieviering met volkszang; zondag 9 00 uur gebeds- en commu nieviering met dameskoor Beide dien sten worden geleid door F. Overboek. 11.00 uur eucharistie met volkszang, voorganger en predikant B. ter Bekke. Herv./ae Marcuskerk: zondag 9.00 uur: ger.-herv. woorddienst, ds. J. S. Ridderbos; 10.30 uur: ger.-herv woord dienst, ds N J. Flink; 17 00 uur. vesper; 19 00 uur. hervormde woorddienst (GB), ds B. Eijsenga, uit Leusden Ger. Kerk Vrijgemaakt: zondag 9.30 uur. ds. A. N Hendriks, Amersfoort, 16.45 uur; ds. H J. Venhuizen, Ede. LEUSDEN/ZUID Dorpskerk: zondag 9.00 uur ger.- herv. woorddienst, ds N. J. Flink; 10.30 uur: ger.-herv woorddienst ds. J S. Ridderbos; 18,30 uur: ger -herv. woord dienst, ds. J. Weernekers. ACHTERVELD RK kerk: 19 00 uur: eucharistie met jongerenkoor; zondag 8.30 uur: eucha ristie, gelezen. Beide diensten voorgan ger en predikant B. ter Bekke, 10.30 uur Gebeds- en Communieviering, ge leid door F. Overbeek, Ned. Herv. Kerk: zondag 9.00 uur: ds. J. Koele uit Nijkerk. Ger. Kerk De Gllnd, Jeugddorp: zon dag 10.00 uur ds. J. Roggeveen, Ede; 19.00 uur: de heer J. E van Seventer, Ede DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, voor de praktijken van de art sen Van den Berg, Binkhorst/Du Boeuff, Boersema/Koch, Lantink/Ver- hagen. Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar dr. B. Binkhorst, Asschatterweg 69a, Leusden-C, tel. 944600 Voor spoed gevallen: spreekuur zaterdag- en zon dagmiddag om 14 uur. Visites graag vóór 10 uur 's morgens aanvragen. Apotheek De Hamershof, De Brouwe rij 14, tel. 033-943441apotheek Leus den, De Biezenkamp 16. tel 033- 942303 zijn op werkdagen geopend van 08 30 uur tot 18.00 uur Bultende- ze uren is voor spoedrecepten geopend op werkdagen van 19.30 uur tot 20.00 uur en op zaterdag-, zon- en feestda gen van 14.00-14.30 uur en van 17.30 tot 18 uur. (week: 22 okt. t/m 28 okt.). Apotheek De Hamershof, De Brou werij 14, tel. 943441. Buiten bovenstaande uren is uitsluitend voor spoedrecepten geopend Java Apotheek, Leusderweg 212, Amers foort, tel. 14887. WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft zr. L. van Kalkert, de Roo van Alderwereltlaan 9, tel. 945628 dienst. Bovendien heeft deze zuster avond dienst van 21 t/m 27 oktober. VERLOSKUNDIGE: Voor verloskundige hulp kan men zich dit weekeinde wenden tot: mevr. R. Dijkhuizen, H. van Viandenstraat 2, Amersfoort, tel. 19200 b.g.g. 72000. TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde: Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. LEUSDEN ZUID EN CEN TRUM Donderdag 21 oktober 20.00 uur: Werkgroep Milieu-educatie, com missiekamer van het gemeente huis. Maandag 25 oktober 20.00 uur: Commissie Algemene Bestuursza ken (begrotingsbehandeling), raadszaal van het gemeentehuis Dinsdag 26 oktober 20.00 uur: Commissie Financiële en Economi sche Zaken (begrotingsbehande ling), raadszaal VERLOREN/GEVONDEN GEVONDEN Bankbiljet, zilveren herenarm band; ele crosshelm, merk Centu rion; groen grijs paar schoenen. AAN KOMEN LOPEN Bruine labrador, teef VERLOREN Bruine leren portemonnee met giropas en donorkaart; bruine In- dianenportemonnee met inhoud: 2 platenbonnen van 6,- en 7,50; sleutelbos met 7 sleutels; rijbewijs en kentekenbewijs in etui; paars rit mische schoentjes, maat 34 (tel 944600) WEGGELOPEN Perische kater, gitzwart. Zwanenburg, de burgers in de modder, de zwanen in de plas sen. Laten we wel zijn: de Geut moet blijven! Maar zonder geld blijft ze. .- nergens. Ambulant funktionaris: „Nog geen uitzicht. Door gebrek aan inzicht?" Uit een enquête onder burge meesters blijkt inderdaad, dat het hen aan kennis over spe ciale deelgebieden in het ge meentebeleid ontbreekt. Henk Ossendrijver wil de werk lozen letterlijk het bos in stu ren. „De Korf zoemt!" riep burge meester Rademaker tijdens de opening vorig jaar december. „Te hard!" roepen omwonen den nu in koor. Is dét geen ge luidshinder? Wat te denken overal die amb tenaren die over zo'n halfjaar daar in de buurt ook aan het werk gaan? Toch maar goed dat we van dat klokkenspel hebben afge zien en de fontein staat ook al op „zacht geruis". T-drempel in de Hamersveld- seweg: voor de Te hard-rij- ders. Geluidsmetingen rond de Korf. Krijgen onze schutters dan een ruimte in de kelder? Als de Schoolraad in Leusden de lieve vrede wil bewaren, moet ze geen avond over vre- desonderwijs gaan houden. Toch is Leusden niet alleen mi lieu- maar ook mensvriende lijk: als je over de graste gels struikelt val je tenminste zacht. Kop „Laatste premie-koop woning opgeleverd.Is dat een voorspelling? Raadslid Parson: „Die tariefs verhoging voor reinigingsrech ten komt zo kaal en hard aan!" Logisch, die wil de zaak na tuurlijk in zacht materiaal ver pakken en die verpakking dan weggooien om die verhoging te kunnen rechtvaardigen En dat klopt, want volgens wet houder Fons Ummels (het is toch even wennen) komt die verhoging er omdat we alle maal méér gaan weggooien volgend jaar Tien procent meer en dat kost ons vier procent meer. Simpel rekensommetje, dus. Fons Ummels, Fons van der Steen. What's in a name? Zorgvuldige flessen-apart-zet- ter: „Zou het kunnen zijn dat we geflest worden?" De PvdA-vrouwen gaan in het openbaar vergaderen. De (PvdA-) mannen mogen wel komen, maar moeten hun mond houden. Kan dat niet landelijk inge voerd worden? Wie brengt er vrede over de werkgroep onderwijs Zacht zijn vóór De Korf.Jezelf zijn" doe je maar op een ande re plaats! Wij van de Kantlijn zouden het natuurlijk zéér op prijs stellen als Bloemhof weer in de ge meenteraad kwam Vorig jaar liep Bloemhof overal rond te vertellen dat hij wet houder wilde worden. Dat ging niet door Nu loopt hij overal rond te ver tellen dat hij geen raadslid meer wil worden. Dus? Heeft Leusden grastegels? Nee, commissaris, Leusden heeft geen geld. In de krant van dinsdag: „Ach terveld gaat gewoon door". Had u iets anders verwacht? Onderwijs wil blijven commu niceren met beleidsmakers", meldde deze krant afgelopen dinsdag Wat kunnen mensen toch re deloze verlangens hebben V./K

Leusder Krant | 1982 | | pagina 11