AKE EDWARDS' „VICTOR VICTORIA" Lekkere filmkomedie met Julie Andrews als travestiet f H orpsconcert blijkt vensvatbaar idee Leus- broeker- weg „Home Movies" van Brian de Palma in movie-cyclus tifdelif Kr 3 stuks voor' ntientje mmowüï penkoppen nn feest Inbraken v.d.Donk&Romeyn kan SieMatic keukens Heuvelcrossers in de prijzen Twee films over crisistijd in het Filmhuis v.d.Donk& Romeyn 63 99 95 85 *Trui, vest, rok, en japon. U kunt ook kombineren. 1 uur stomerij - jONDERDAG 21 OKTOBER 1982 kijk op de film 13 slon (als Toddy) en Julie Andrews als Victor in Blake Edwards' Victor Victoria drews is de werkloze zangeres Victoria, die wegkwijnt van de honger Niemand die werk voor haar heeft De hoteleige naar eist z'n geld en wil op een gegeven moment genoegen nemen met betaling in „natura", maar Victoria is handig, vooral met een kakkerlak. Het is die kakkerlak, die een omme keer brengt in het troosteloze leventje van Victona. Dankzij de kakkerlak wordt ze opgemerkt door de eveneens werk loze (homosexuele) entertainer Toddy (een schitterende rol van Robert Pres ton). Toddy komt op een lumineus idee. Hij lanceert Victoria als de befaamde Poolse graaf Victor, in zijn land een be roemd travestiet Victor zingt en danst dat het een lust is Ze (hij) wordt het grote succes van Parijs, de lieveling van homo- en hetero-publiek. Blake Edwards schetst het verdere verloop van deze „voor-de-gek-houde- rij" op een vermakelijke wijze, waarbij vrijwel in elke scène een grote reeks grappen is verwerkt Opvallend is de kombinatie muziek-dans-komedie. Aan de ene kant zou je bijna kunnen spre ken van een musical, maar daarvoor is er teveel aktie en gewone dialoog, aan de andere kant is „Victor Victoria" net geen gewone komedie door de talrijke zang- en dans-scènes Je hebt al gauw de neiging om te zeggen, dat het eigen- lijk vlees noch vis is, maar het vakman schap van Blake Edwards èn de uitste kende vertolkingen van Julie Andrews, James Garner en Robert Preston laten je dat al snel vergeten. Het is duidelijk, dat door iedereen met erg veel plezier aan deze produktie is gewerkt. En dat kon ook, doordat Ed wards alles in de grote filmhallen van de Londense Pinewood Studio's heeft op genomen. Daar werden alle decors op gezet. hotels, nachtclubs eri exterieu- ren van het Parijs uit de dertiger jaren. Zonder gestoord te worden door slecht weer e.d. kon Edwards zijn film maken. Zowel de leden van de crew als de ac teurs en actrices hadden daardoor eer der het idee mee te doen aan een grote show. dan aan het maken van een mil joenen dollars kostende speelfilm. „Victor Victoria" is een plezierige filmkomedie, waarin Julie Andrews weer excelleert: zingend, dansend en acterend. Een film, waarmee voor goed wordt afgerekend met het „Sound of Music"-tijdperk. Julie An drews is - om het zo te zeggen - eindelijk filmisch helemaal volwas sen geworden. En daar waren dit keer geen blote borsten voor nodig. Bert Vos DUO, Westsingel. Victoria". USA, 1982. Regie (wards; produktie; Blake Ed- 'Tony Blake; scenario: Blake Camera: Dick Bush, muziek: ncini, songteksten: Leslie Bri- inlage: Ralph E. Winters; cho- Paddy Stone. Met: Julie An- mes Garner. Robert Preston, nn Warren en Alex Karras. nuzikale komedie. Keuring' ngte Theater: eur Blake Edwards is een nstenaar In de ware zin van roord: Scenario-schrijver, en regisseur. Voor veel am- eglsseurs In Hollywood is lljke kombinatie een ernstl- :ap om ooit tot een goede film te komen, voor Blake Edwards lijkt het er op, dat hij zonder zo'n kombinatie géén goede films kèn maken. Je kunt natuurlijk verschil lend over zijn films denken, maar één ding staat buiten kijf: ze zijn origineel en hebben kwaliteit. Dat gold voor de befaamde „Pink Panther-reeks" met Peter Sellers, maar zeker ook voor meer recente films van zijn hand, zo als „10" en „S.O.B.", belde met zijn vrouw Julie Andrews In een hoofd rol. Zijn we nauwelijks bekomen van de soms macabere humor in „Stan dard Operational Bullshit", waarin Julie Andrews eindelijk haar „Sound of Muslc"-kulsheld aflegde en met de borsten bloot kwam te staan, nu is er alwéér een Blake Edwards-fllm die onze aandacht opeist. „Victor Victo ria" Is de titel met opnieuw Julle An drews In een schitterende hoofdrol als de zangeres Victoria, de vrouw die een man speelt die een vrouw Is. „Victor Victoria" is, wat het basis principe betreft, een interpretatie van een travestie-film, zoals we die in het verleden hebben kunnen consumeren. „Charlie's tante" is wat dat betreft een goed voorbeeld. Blake Edwards pakte dit gegeven weer op en vernieuwde het genre. Hij situeerde de film in de derti ger jaren van Parijs, een tijdperk, waar in armoe en elegance arm in arm gin gen. Een tamelijk frivool tijdperk voor mensen die een stuiver te verpatsen hadden. Een stad vol sfeer, een stad vol werkloosheid en armoede. Julie An- Amersfoort - Van 21 oktober t/m 27 oktober. GRAND, Snouckaertlaan 4, tel. 033- 14632. VAN DE KOELE MEREN DES DOODS 16 Do. vr. ma.di. wo. 1.30-6.45-9.15 uur. Za. 1.30 - 6.45 - 9.30 uur. Zo 1.30 - 4.00 - 6.45 - 9.30 uur. THE ROAD WARRIOR 16 Do. vr. ma di. wo. 1.30 - 7.00 - 9 30 uur Za. 1.30 - 7.00 - 9 45 uur. Zo. 2.00 - 4.30 - 7.00 - 9.45 uur. VICTOR VICTORIA a.l. Do vr. ma. wo. 1.30 - 6.45 - 9.15 uur. Za 1 30 -6.30 -9.15 uur. Zo. 1.30-4 00 - 6.30 - 9.15 uur. Di. geen voorst. THE WALL a.l. Do.vr ma. di. wo 1.30 - 6.45 - 9.15 uur. Za. 1 30 - 6.30 - 9 15 uur Zo. 1 30 - 4.00 - 6.30 - 9 15 uur MOVIE-CYCLUS OP DINSDAG HOME MOVIES Dinsdag 1 30 - 6 45 - 9 15 uur Cinema, Stadsring 30, tel. 033-18900. PORKY'S PIKANTE PRETPARK Do vr. ma. di.wo. 1.30-6 45- 9 15 uur. Za 1.30-6.45-9.30 uur. Zo. 1.30-4 00 - 6.45 - 9.30 uur. THE EYE OFTHETIGER (Rocky 111)12 Dagelijks 1.30 - 6 45 - 9.15 uur. Zondag tevens 4.00 uur EURO, Stadsring 32, tel. 033-633655. GREASE II a.l. Do. vr.ma di 1.30-6 45-9.15uur Wo za. 6 45-9 15 uur. Zo. 1.30 - 4.00 - 6.45 - 9 15 uur. ALPHA BLUE 18 Ma. t/m vr. 2.15 - 8.15 uur. Za. zo. 2.15 - 7 15 - 9.30 uur. BLOODBEACH 12 Ma. t/m vr 2.00 - 8.00 uur. Za zo. 2.00 - 7.00 - 9.15 uur NACHTVOORSTELLINGEN Duo zaterdag: Een hete jeugdvakan- tle, 18 jr. 24.00 uur, The dogs of war, 16 jr. 23.45 uur. KINDERVOORSTELLINGEN EURO, tel. 633655. HERBIE IS DE PISANG Wo za 1.45 uur. LEUSDEN - Zondag deden de Heuvelcrossers mee aan een wedstrijd bij de Bollenstreek in Hlllegom. De volgende Leusden- se crossers behaalden op dit cir cuit een prijs: Thijs Visser (6 jr). 2de prijs: Mi chael Noordam (7jr), 1 ste prijs; Ale xander Speksnijder (11 jr), 2de prijs; Berthold van Maarseveen (12 jr) 2de prijs; Paul Mosterd (13 jr), 1ste prijs; Tijs Borsten (15 jr), 2de prijs Bij Powder Puff behaalde Elia- ne Noordam (10 jr) een tweede prijs. (Van de filmredaktie) AMERSFOORT - Op vrijdag 22 ok tober a.s. zal het Crisiskoor „De Goot" optreden In het Filmhuis Ap pelmarkt, waarbij dit optreden zal worden afgewisseld met films uit de dertiger jaren, die de crisistijd be handelen. „De Steeg" uit 1931 van Kan Koellnga Is een portret van een arbeiderstraatje In Rotterdam. Het le vert een poëtisch beeld van een ver drukte klasse. „Branding" werd ge maakt In 1929 door de bekende ci neast Joris Ivens en Mannus Fran ken. Het was z'n eerste speelfilm die hij samen met zijn vriend Franken maakte naar een novelle van Jef Last, die er een hoofdrol in speelt. Het gaat over een Katwljkse visser, die In de dertiger jaren wordt gekon- fronteerd met de werkloosheid. In to taal nemen de films ruim een half uur van het programma In beslag. Julie Andrews in een scene uit ..Victor Victoria". iRVELD - De carnavals- ng de Puupenkoppen dit jaar elf jaar. Reden om dit niet ongemerkt laten gaan. Zaterdag 23 houden de Puupenkop- Irle tot vijf uur een recep- Ouwe Peerdestal. 's s er een feest met mede van de Hofkapel en de Donjons. De zaal gaat om 19.30 uur open en het feest, dat gratis toeganke lijk Is voor leden, begint om 20.00 uur. Niet minder dan elf Raden van Elf uit omringende gemeente zijn uitgenodigd. De feestgan gers kunnenop de avond een grote verrassing tegemoet zien. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij boekhandel Vos aan de Hessenweg. LEUSDEN - Bij de familie de B. uit Leusden zuid is dinsdag Inge broken. Ontvreemd werden een kleurentelevisie en een stereo set. De dader wist binnen te ko men door een raam te forceren. In de nacht van maandag op dinsdag werd er door onbeken de^) uit een bouwkeet In Leus den centrum gereedschap mee genomen. nten in. ag is iwerkl oort. ISDEN Voor de de maal werd afgelopen ig een concert vóór en Leusdenaren gegeven, naam „Dorpsconcert" reeg. Evenals vorig jaar waren de uitvoerders eens beroepsmusici stal leraren aan de mu- chool) dan weer ama- Een wat grove Indeling „amateur- en be- want soms Is het ver niet al te groot, en l het onderscheid meer nanier waarop men zijn ale boodschap ult- t. dan in de instrumen- eheersing. Het commu ne aspect, het muzlka- bewustzljn, vind ik vaak ender dan klank- 'nheid. In het goede ge- ian beide facetten na- ts hand In hand; als dat is, Is het vaak moeilijk sen wat zwaarder ontbrak het één, bet ander, een enkele choten beide tekort. In 9emeen kan echter ge erden, dat wat aan het ikwerd voorgeschoteld zorgvuldig was voor- en stellig rijp was om buiten toe te worden mefjcbt. Misschien was de 'een tikje aan de lange boewei de individuele 9en op zich goed van 'waren. Er waren na- uitschieters, waarvan ibele wil noemen. Bea Burg-Aletera had het zich met de „Prélude, coral et fugue" van de Franse roman ticus César Franck niet ge makkelijk gemaakt: een sym pathieke keuze, die tussen de over het algemeen van vroe ger datum daterende muziek een weldadige afwisseling was. Twee docenten van de Leus- dense Muziekschool lever den eveneens een zeer over tuigende bijdrage: Loes van den Akker met haar gracieu ze blokfluitspel, dat uitmunt te door zeggingskracht, en me, vergeleken met vorige gelegenheden, qua toonvor- ming voller geworden scheen. Marijke Rodriguez gaf er weer blijk van een for midabele gitariste te zijn, wier optreden een aange naam ontspannen indruk maakt. Soms ontaardt deze ontspanning in een gebrek aan intensiteit, lijkt het alle maal té gemakkelijk te gaan. Datzelfde geldt voor Nicoline Witlox, wier charmante en welluidende stem in de ver tolking van drie oude Spaan se liederen een snufje meer temperament zou kunnen ge bruiken. Dat men in Leusden op lief hebbersniveau tot respecta bele prestaties komt, bewe zen de bijdragen van Henri- gue den Otter, blokfluit, Ly- dia Koning, cello, Elwin van den Hoek, piano, die een so nate van Handel speelden, en van sopraan Maria van Kooten, Gerda van Rooyen, fluit, en Ineke de Vries, piano, die een tweetal da capo-aria's van Teleman ten gehore brachten. Een amdoline-con- cert van Vivaldi, gespeeld door Hebe Beysens-de Vries en Bea van Burg-Altera, was niet vlekkeloos, maar toch aardig om te horen. Het sluitstuk van de avond vormde het optreden van de „cantores familiares", een klein koor onder leiding van Gerard Wijnands, wiens dan sende manier van dirigeren visueel enigszins stoorde, en afleidde van de gezongen muziek: die was uitstekend door hem ingestudeerd en had ook bij een iets rustiger directie wel goed geklonken. Het koor beschikt overigens over goed stemmenmateriaal en bracht een aanstekelijk optreden, dat door het pu bliek terecht gewaardeerd werd. De bassen overheer sten het klankbeeld iets ten koste van de andere partijen. Het is te hopen dat het organiseren van deze con certen een financieel haalba re zaak blijft, want ze vormen een belangrijk podium voor wat in Leusden leeft aan mu zikale activiteiten. Als het aan ondergetekende, en aan het vrij talrijke publiek van afge lopen vrijdag ligt, komt er volgend jaar weer een Dorps concert. R. de W. LEUSDEN - Maandag 25 oktober wordt begonnen met de recon structie van de brug in de Leus- broekerweg over het Valleika naal. Er wordt een geheel nieuwe brug geplaatst, die dezelfde breedte zal hebben als de Leus- broekerweg. Deze vervanging gebeurt in het kader van de ruil verkaveling Helligenbergerbeek. De werkzaamheden zullen ruim twee maanden in beslag nemen. Gedurende deze periode zal de Leusbroekerweg tussen de Ha- mersveldseweg en de Voskuiler- weg/Langesteeg voor het door gaande verkeer zijn afgeslotèn De tijdelijke omleidingsroute over de Hamersveldseweg en de Lange- steeg zal met borden worden aan gegeven. De aanwonenden van de Leusbroekerweg en de Voskuiler- dijk zullen een deze dagen nader over de uitvoering van de werk zaamheden worden geïnformeerd. „Home Movies", 1979. Regie: Brian de Palma. Scenario: o.a. Robert Har ders en Gloria Norrls. Kamera: Ja mes L. Carter. Muziek: Pino Donag- glo. Met: Kirk Douglas, Nancy Allen, Keith Gordon, Gerrit Graham. (Mo vie-cyclus Grandtheater, Amers foort) (van de filmredaktie) In „Home Movies" zien we regisseur Brian de Palme eens van een heel an dere zijde. Het filmpubliek kent Bnan de Palme na het sukses van de geraffi neerde thriller „Dressed to kill" meer als de mogelijke opvolger van Hitchcock, dan als regisseur van komediefilms. Toch is De Palme's filmkarrière wel de gelijk in de komediesfeer begonnen. „Home Movies" is gemaakt als voort vloeisel van de Palma's aanstelling als Jeraar regie aan het Sarah Lawrence College in New York. Door zelf met de studenten een film te maken, leerde hij hen hoe een film gemaakt moet wor den. Belangrijke posities voor en achter de kamera werden echter wel groten deels ingenomen door professionele krachten. De Palma heeft zijn sporen verdiend met stijlvolle wat absurdistische films, al of niet op het vlak van suspence en horror (zoals zijn laatste films). „Home Movies" is meer een film in de stijl van oudere films als „Hi mon!" en „Grea- tings". bizar, komisch en fragmenta risch. En bijzonder is het verhaal van „Ho me Movies" zeer zeker Kirk Douglas speelt een leraar in ster therapie, d w z. hij leert iedereen die het maar wil horen een ster te zijn in het leven en geen figurant. Daarvoor laat hij zijn eigen doen en laten kontinu filmen. Hij spooit ook ene Denis (Keith Gordon) aan tot zelfonderzoek, met als bijbedoeling dat er een suksesvolle jacht op de verloof de van zijn broer James wordt onderno men. Dit leidt tot dolle taferelen, want Denis laat er geen gras over groeien. Eindelijk kan hij de relatie van zijn vader met een Zweedse verpleegster ont maskeren. Broer James is toevallig ook een leraar en cult-freak, met een obses sie voor de gezondheid van het li chaam, wat ten koste blijkt te gaan van zijn eigen geestelijke gezondheid. Deze halve gare James - die zijn leerling'en op Spaitaanse wijze aanpakt - wordt tenslotte voorbij gestreefd door zijn vriendin Kristina (Nancy Allen), die over meer kennis blijkt te beschikken. Het zal u duidelijk zijn, een erg duidelijk verhaal vertelt „Home Movies" niet. De filmbe zoeker rolt gewoon van de ene krank zinnigheid in de andere Met dat gege ven op zak is „Home Movies" best te verteren, ook al dient u rekening te hou den met een „vermoeiend" avondje. Rok en Japon eerate 4 plooien grade. Géén snéde, trouwjapon, lange Japon of avondkleding en kleding met het waamerk F. Amersfoort, Euterpeplein 6 tel: 721351 Deze aanbieding geldt bij alle filialen en depots. keukens plaatsen kan iedereen, zelfs gratis! maar... wie... zorgt voor het slopen ol verwilderen van uw oude keuken'' wie.. zorgt voor hel metsel -ri®M wie zorgt voor elektra-aansluiting wie... zorgt voor de aan- en atvoer- leidingen (loodgieterswerk)9 wie... nDDDDr zorgt voor het tegelwerk en verdere wand- en pialond- alwerktngen9 wie... 'o80 geelt u hei tijdstip waarop uw nieuwe keuken kookklaar is9 indelmgsplattegronden. inricht-ideeen, waardevolle tips en een unieke checklist! Dit werkelijk grootse keuken- ideeënboek Ijg'i voor u klaar in onze showroom Even ophalen dus Havenweg 5 Amersfoort Tel 033- 1 69 46 Openingstijden showroom d3QSl>|»t» 9 00 12 00 uur 13 30 17 OO uur donderdag koopavond 1900 - 2100 uur ijlerdags lOOO- 1200uur ol volgens afspraak pagloarsdlk wler^ geelt u het SieMatic keuken ideeénboek kado9 gekruid met 400 kleurige illustraties voorbeeldloio's.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 13