Aktieteam Hoge Nood(t) beschouwt problematiek van de muziekschool jeurofleuil Auto door trein gegrepen C Luchtbuks kogeltje verwondt jongeman HF0RMATIEN0TA VOOR POLITICI EN AMBTENAREN Vandaag in de Leusder Krant TWEE ERNSTIG GEWONDEN Geen krant ontvangen? DOKTERSDIENST: APPELS 12 KILO 7.50 FOTO-KOPIE NODIG? j Leusder Krant j Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. vervolg op pagina 3 Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. DONDERDAG 21 OKTOBER 1982 - 14e JAARGANG NO. 52 „Leusden heeft de weg naar De Korf gevonden", zegt exploitant John Visser3 Anco Mali sprak met Leusdenaar Coenen die tot doctor in de geneeskunde is gepromoveerd5 De vrouw in haar beroep: Fysiotherapeute Josette Schot7 Trainerswisseling bij eerste team Roda-zaterdag9 Geslaagd school-volleybal- toernooi9 Loep op Leusden 11 Kijk op de film 13 Tel.: 944600 ACHTERVELD - Een jonge man uit Purmerend Is dinsdag gewond geraakt aan zijn nekwer- vel door een luchtdrukkogeltje afkomstig uit een luchtbuks. De dader Is de zestienjarige P. W. uit Achterveld. De politie kon verder nog niets naders meedelen omtrent de oor zaak van het ongeluk. Ook is nog niet bekend ol er opzet in het spel is geweest. Nog niet alle getuigen van het gebeurde zijn gehoord. Het onderzoek is nog aan de gang leklas Cox en Goudreinetten. Ursulineweg 14- Leusden Tel. 033-940763 Vrijdag koopavond. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Vnidag- en zaterdag- aanbieding. Slagerij Willem Schakel, de Hamershot Tel. 944210. De muziekschool Leus den telde in het afgelopen kursusjaar 849 leerlin gen: 755 kinderen en 94 volwassenen. Het perso neelsbestand laat zien 30 docenten (292 klokuren), 1 AMV-consulente (6 klok uren), 1 administratieve kracht (35 uren per week), 1 administratrice (17,5 uren per week) en 1 direk- teur (32 werkuren per week). De exploitatiekosten in 1980 waren 685.500 gul den: 84,5% voor perso neelskosten, 4,6% voor huisvesting en 10,9% voor overige kosten. De inkomsten kwamen voor 46,3% uit lesgelden, 37,9% uit gemeentelijke subsidie en 15,8% uit rijks- en provinciale sub sidie. twee bestuursleden van de A die echter op persoonlijke il hun werk deden. De uit- msten in het rapport deden hier bij docenten en enkele ders van leerlingen de schrik het hart slaan. Begrijpelijk het zien van de cijfers over daging'van het aantal lesu- en het aantal leerlingen, lat bezuinigingen en de in- ering van een rechtspositie- jeling zo ingrijpend kunnen dacht men toen wanho- laar aanleiding van de geui- kritiek van de muziekschool centen op de voorstellen in rapport zegden zij de ge- Orwthankoli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden Vtrtchijnt dinsdag an dondardag In da gamaanta Lauadan. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bl| kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1 ;20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons Kantoor, Rozendaallaan^ te Leusden-Centrum ia dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur >*opand. Zaterdags gesloten. het ongenoegen over de Februari 1981 Het bestuur van de SML biedt het college van b w. hel jaarverslag aan en de exploitatiebegroting voor 1981. Tevens wordt wederom ver zocht ,,om op zo kort mogelijke ter mijn tot overleg tussen uw college en ons bestuur te geraken, tenein de bovenstaande en eventuele ver dere financiële konsekwenties van de Rijksbijdrageregeling (zoals pensioenvoorziening) te bespre ken en de middelen te vinden om deze en volgende tekorten te dek ken". meente toe een notitie te schrij ven over de kwalitatieve aspek- ten van het muziekonderwijs. Het rapport met de bezuini gingsmodellen vonden en vin den zij veel te financieel gericht en biedt een onvoldoende basis voor een definitieve besluitvor- LEUSDEN - Bij de onbevei ligde overgang in de Hamers- veldseweg nabij de Coöpera tie Is dinsdag aan het eind van de morgen een auto door een trein gegrepen. De be stuurder van de personenau to en zijn achtjarige dochter zijn zwaar gewond naar het ziekenhuis De Lichtenberg In Amersfoort overgebracht. Een derde inzittende, een buurmeisje, liep lichte ver wondingen op. Het linkerpor tier van de auto werd door de bumpers van de locomotief doorboord. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het aktieteam Hoge Nood(t), bestaande uit jstuursleden, direktie, docenten en (ouders van) leerlingen in de Stichting Muziekschool Leusden, heeft een informa- inota uitgebracht over de toekomst en de problemen van j muziekschool. Het aktieteam stelt zich namelijk ten doel idersteunend, adviserend en kritisch volgend op te treden toekomstige ontwikkelingen van de SML. De gepresen- erde nota is hoofdzakelijk bedoeld voor gemeenteraadsle- >n die nog geen helder totaalbeeld hebben van de proble- atiek, waarmee de muziekschool te kampen heeft. De problemen van de SML itsen zich zoals bekend toe twee punten: de noodza- lljke bezuinigingen en de roering van een Rechtspo- ieregeling (RPR) voor de centen. Bezuinigingen zijn dig om een dreigend fors lort In de exploitatie te be- jgelen. Aan de andere kant I de muziekschool door de loering van de RPR jaar- is circa 190.000 gulden Sér moeten uitgeven, waar de gemeente niet wil bij- agen. Als de rechtspositie- jeling voor de docenten ït van kracht wordt, zal IM geen rijksbijdrage meer ermaken. Problemen genoeg dus voor SML. Die werden niet min- rtoen begin juni van dit jaar n tot dan geheim gehouden iport van een onderzoeks- mmissie in de openbaarheid 'am, waarin een aantal bezui- |ingsmodellen werd voorge- ild. Een van de verst gaande Hot een sluitende begroting komen was het terugbrengen n het aantal lesklokuren van school van 294 naar 181Dit umet zich mee kunnen bren- n, dat het aantal leerlingen n 738 omlaag moet naar 484. it rapport droeg de titel ,,ln- ering rechtspositieregeling i verkenning mogelijke om gingen Stichting Muziek- hool". In de onderzoekscom- ssie zaten twee ambtenaren De heer Th. S. uit Amersfoort reed in de richting van Leusden centrum en werd op de over weg geschept door een goede rentrein die, beladen met au to's, op weg was naar Wouden berg. De wagen met de inzitten den werd 75 meter door de trein meegesleept. De ambulance die snel ter plekke was, heeft met spoed de ernstige gewon de bestuurder, zijn dochter en het buurmeisje J. U. naar het ziekenhuis vervoerd Over de oorzaak van het ongeval tast de politie in het duister. De locomotiel doorboorde de flank van de Volvo 1979 In het jaarverslag van de SML wordt gesignaleerd dat de te ver wachten meerkosten bij invoering van de rechtspositieregeling mini maal 140.000,- zullen gaan be dragen. Mineurstemming" tijdens de open dag van de muziekschool op 5 juni jongstleden. Januari 1981 Hel bestuur van de SML ver zoekt het college van b. w. voor de zoveelste keer om op zo kort mogelijke termijn van gedachten te wisselen ever dreigende tekorten (ten gevolge van de invoering van de RPR) met als doel: het vinden van middelen om deze en volgende tekorten te dekken. OVERZICHT met zeer matige arbeidsvoorwaar den en -omstandigheden. 1973 De provincie subsideert voor taan 10% van de personeelskos ten. 1974 Op weg naar meer professionali sering wordt een part-time direk- teur aangetrokken: de gemeente subsidieert zijn salaris. 1975 De SML krijgt 15.000 - rijks subsidie en valt onder de kontrole van de Rijksinspektie: een voor waarde is: provinciale en gemeen telijke subsidie moet ten spoedig ste 5x zo groot zijn als de te verle nen rijkssubsidie. Subsidie werd gerelateerd aan de (onbevoegd heid van de docenten. De gemeen te kiest uit „kosten-oogpunt" niet tijdens de open dag van de muziekschool op 5 juni van dit jaar werd voorgestelde bezuinigingen al kenbaar gemaakt. In de Informatienota van het aktieteam Hoge Nood(t) wordt een historisch overzicht gege ven vanaf de oprichting van de muziekschool In 1969 tot en met het uitkomen van het eerderge noemde rapport In mei 1982. 1969 De Stichting Muziekschool Leus den wordt door een partikulier ini tiatief opgericht en start met 96 leerlingen. 1971 De gemeente legt een geïnde xeerde jaarlijkse subsidieregeling vast ter grootte van 44,- per in strumentale leerling. In totaal zijn er 230 leerlingen. Meer docenten (veelal onbevoegde conservato riumstudenten) nemen genoegen voor een gemeentelijke muziek school en evenmin voor aansluiting bij Amersfoort. 1976 De rijkssubsidie bedraagt 48.500,- tegenover de gemeen tesubsidie/ 54.700,-en de provin ciale subsidie 35 400,-. Er wordt een achterstand van ruim 150.000,- aan te ontvangen sub sidie opgebouwd. Namens de ge meente Leusden wordt de heer S. Lakeman, chef afdeling maat schappelijk welzijn, als .waarne mer" aan het bestuur van de SML toegevoegd (een bestuurszetel werd van de hand gewezen). 1977 Ondanks toename van het aan tal klokuren en toename van het aantal bevoegde docenten wordt de rijkssubsidie bevroren op hel ni- vo van 1976. 1978 De knelpunten van de SML wor den uitgebreid aan de gemeente voorgelegd, dreiging om onder het bestaansminimum te moeten funk- tioneren. Onder meer kan de SML aan de docenten geen enkele aan vaardbare rechtspositie, salansre- geling, loonronde, vakantierege ling enz. bieden in vergelijking me! landelijke normen en maatstaven. Op grond hiervan wordt er een nieu we subsidieregeling aangeboden om de „heetste hangijzers" te kun nen aanpakken 12,50 per inwo ner, jaarlijks te indexeren). Als ge volg daarvan kan een treridaan- passing achtergestelde salarissen en 7,5% vakantietoeslag worden gerealiseerd. In mei 1978 verzoekt het bestuur van de SML aan de gemeente om een overleg, waarin de konsekwenties van de op han den zijnde Rijksbijdrageregeling sociaal cultureel werk voor de mu ziekschool worden bezien

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1