emakkelijke ege SVA dames Kapel Kon. Luchtmacht geeft goodwill concert Bazar in St. Joseph Achterveld redt het ook nu niet Imrangl) Mijn hele leven verzamel ik al van alles" emeentehuis nadert voltooiing azar yfosa Knutsel- middag Donderdag in De Korf Opbrengst collecte w leusder krant Kela knaller nnelies Lakeman heeft een curiosawinkeltje KPO hield avond over abortus Feestavond verstandelijk gehandicapten 3BtmmgIj3hitfnritr Sluit schuurtjes overdag ook af KI/l/IEK kapsel naar je zin Passé Partout f. 2.995.- Kwiek voor tekstverwerking vermenigvuldiging kantoorartikelen plaatselijk nieuws fiUm EUSDEN - Het nieuwe gemeentehuis nadert zijn voltooiing. Op 1 december zal het gebouw jeleverd worden, waarna de inrichting en vervolgens de grootscheepse verhuizing kan finnen Maar allereerst zal zo snel mogelijk gestart moeten worden met het zogenaamd onri/pmaken van de omgeving van het nieuwe gemeentehuis. De werkzaamheden bestaan rt/eg uit het afwerken en inrichten van de directe omgeving (entree, tuin) en het aanleggen een parkeerplaats ten zuiden van het gebouw (aan de kant van de Kooikersgracht). Na lisenng van deze parkeerplaats kan 't Erf in de Hamershof autovrij worden gemaakt. De •ten van het woonrijpmaken worden geschat op bijna 250.000 gulden. De gemeenteraad rdt komende donderdagavond gevraagd een krediet van deze grootte beschikbaar te stellen. iCHTERVELD De Achter- dse dames moeten het zon- opnemen tegen het onder de ranglijst staande elftal van Hilversumse Boys. Het werd een geweldige overwinning r Achterveld. De eerste tien uten konden de Hilversumse ïes de stand blank houden. ;h toen begon Achterveld van leren uit druk uit te oefenen, had tot gevolg dat reeds na 15 luten spelen het eerste Ach- leldse doelpunt werd ge- ord. Jacqueline van Gameren een goede diepte bal naar da van Hamersveld die hierna doelpunt maakte. Even later USDEN De vrouwenver- jing Tryfosa houdt op vrijdag ivember haar jaarlijkse bazar iet wijkgebouw van de Her- nde kerk in Leusden zuid. De lingstijden zijn van 14.00 tot Ouur en vanaf 19.00 uur. aast diverse attrakties is er rvan alles te koop. Natuurlijk men tussen de bedrijven genieten van een kopje kof- en andere versnaperingen, nog enige goederen wil in- igen voor de verkoop kan lakt opnemen met de volgen- irsonen: mevrouw A. Over- Asschatterweg 215, tele- 03425-1493 en mevrouw H ireef, Koningin Julianalaan elefoon 940263. was het weer raak. Door goed spel van José van Dijk en Linda van Hamersveld wist Lia Kerkhof de stand op 0-2 te brengen. Hoewel de Hilversumse keep- ster een goede wedstrijd speelde had zij op een schot van José van Dijk geen antwoord waardoor de stand 0-3 werd Vrij kort daarop weer een goede diepte pass van Karina Prinsen waardoor Lia Kerkhof alleen op de keepster af ging en wist te scoren Voor de rust werden er nog twee doelpunten gemaakt door José van Dijk en Lia Kerkhof. Zo ging de rust in met een 0-6 achter stand voor Hilversum Ook na de rust bleef Achter veld goed doorgaan. Linda van Hamersveld werd goed aange speeld door Monique van der Goes hetgeen tot gevolg had dat er weer een doelpunt werd ge maakt. Vrij kort daarop ging Ber tie van Ruitenbeek goed door en wist heel beheerst ook deze kans te benutten Ongeveer 10 minu ten voor het einde kreeg Achter veld een vrije schop toegewezen van af de 16 meter lijn. Het afge vuurde schot van Lia Kerkhof was voor de Hilversumse keep ster onhoudbaar. Na een solo van Hetty van den Heuvel kon deze een schot op het Hilversum se doel lossen. De bal werd van richting veranderd waardoor ook nu de Hilversumse keepster het nakijken had. In de allerlaatste minuut werd Linda van Hamersveld goed aan gespeeld waarna zij een goed schot loste. De bal belandde ech ter op de lat waardoor deze te rugsprong. Lia Kerkhof ving de ze terugspringende bal op en wist nog een doelpunt te maken waardoor de wedstrijd eindigde met een 0-11 stand in het voor deel van Achterveld. Zondag moet Achterveld te gen de dames uit Laren. De aan vang is om 10.00 uur. Dat is nou net 't leuke van Passé Partout. Waar je nog echt met zorg wordt gekapt. Voor 'n prijs die bij je portemonnee past. Passé Partout - een kapsalon om van te houden... Lausden: Prinses Irenelaan 19 033 - 941153 Amersfoort Muurhuizen 205 (bij t Havik) 033 - 632168 Soest Dorresteinweg 8 02155 16966 j ji^ óók maandags geopend Depositaire van Pierre Robert natuurzuivere cosmetica uil Zweden ACHTERVELD Woensdag avond hield de K.P.O. weer een bijeenkomst waar het onderwerp over Abortus werd behandeld. De voorzitster verwelkomde de werkgroep „Laat Leven" en gaf na de opening van de bijeen komst het woord aan de heer Valentein. Deze gaf eerst een korte uiteenzetting wat deze werkgroep, ook wel genoemd Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind, doet en wat het doel van de vereniging Is. Deze groep is niet de enige groep die zich inzet voor het leven van het ongeboren kind Er wordt zeer nauw samen gewerkt met Stimezo onder leiding van Pater Koopman, die regelmatig in het nieuws is met zijn acties Deze vereniging werkt geheel op vrijwillige basis en is opgericht in maart 1971. Het is wel uniek dat men zich in deze tijd inzet voor doeltreffende hulp aan moeders in nood voor bescherming van het weerloze ongeboren kind. De V B O K zet zich ook in voor hulp bij werk kring, studie, huisvesting enzo voort. Hier is bekwame hulp voor aanwezig Na deze inleiding werd een aantal dia's getoond die op dit werk betrekking had den. Door deze voorlichtingsavonden probeert men een duidelijk beeld te geven wat er in verband met het abortus-vraagstuk in de toe komst nog heel wat te doen zal zijn. Van de gelegenheid tot vra gen stellen werd een druk ge bruik gemaakt. AMERSFOORT Donderdag 28 oktober organiseren de sa menwerkende ouderverenigin gen Philadelphia en VOGG weer een feestavond voor verstande lijk gehandicapten. Deze avond wordt gehouden in het gebouw Concordia, Kerklaan 1 te Hoog land, en begint om 20.00 uur. Het Artiesten Palet onder lei ding van W. Vos verzorgt deze avond. Zij hebben veel ervaring opgedaan bij het optreden voor zieken, bejaarden en gehandi capten en zullen een keur van artiesten brengen die er een ge zellige en ontspannen avond van zullen maken, ledereen is dan ook welkom. De zaal is om 19.30 uur open. Om de kosten te dek ken wordt er als entree vijf gul den gevraagd LEUSDEN De werkgroep Kreativiteit Wetering organiseert woensdag 27 oktober een knut- selmiddag voor alle „Wetering- bewonertjes" tussen 5 en 10 jaar. De middag die in Groot Krak- horst wordt gehouden, begint om 14.30 uur en duurt tot onge veer 16.00 uur. Op het programma staat onder andere herfstkijkdozen maken en een poppenkastvoorstelling Degenen die willen komen moe ten wel f 1,25 en een schaar mee nemen Voor nadere inlichtin gen: telefoon 942817. De kapel van de Koninklijke Luchtmacht. LEUSOEN - In het kader van het jaarlijkse goodwill concert programma speelt de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht op donderdag 28 oktober In De Korf. Er hoeft voor dit concert dat aangeboden wordt door de Commandant van de vliegbasis Soesterberg geen entree te wor den betaald. Er worden ook geen toegangskaarten verstrekt om dat naar verwachting belangstel lenden ruimschoots een zit plaats kan worden aangeboden; in de grote zaal van De Korf wor den 600 stoelen geplaatst. Het concert dat om 20.00 uur aan vangt, staat onder leiding van de onderdirekteur, de eerste luite nant Henk Helns. Het programma voor de pauze bestaal uit klassiek en semi-klas- siek met de volgende uitvoeringen Festive Ouverture van Shostako- witsj, Viva Mexico, orkestsuite van John Morrissey en Music lor a mo vie picture van Kees Vlak. Na de pauze is er een non-stop show met allerlei vormen van amu sementsmuziek, zoals dixieland, jazz, big-band, egerlander en Zuid- Amerikaans. Voorafgaand aan dit concert zal het tamboerkorps een muzikale rondgang door Leusden maken. ACHTERVELD Zaterdag 30 oktober zal in Huize St. Joseph weer de jaarlijkse bazar worden gehouden. Een jaar lang zijn de bewoners en bewoonsters bezig geweest om met geduldige vin gers prachtige handwerken en voorwerpen te maken. Hierbij zijn poppen, speelgoed dieren, kussens, tafelkleden, gehaakte kleedjes, sokken en nog veel meer. Ook is er dit jaar een „Rommelkraam" aanwezig waar men tegen zeer voordelige prij zen allerlei spulletjes kan kopen. Behalve de handwerkkraam en de rommelkraam zijn er nog di verse attracties zoals de grab belton, autoracen en een-en- twintigen Het rad van avontuur zal ook nu weer niet ontbreken waarij mooie prijzen te winnen zijn en ook kan men met het stangenspel het geluk beproe ven. Tijdens deze bazarzal de schil dersclub De Vrije Kwasten een expositie organiseren. Tevens zal mevrouw Gudde aanwezig zijn met een expositie van door haarzelf gemaakte poppen Inde zaal zijn gezellige zitjes ingericht waar men onder het genot van een kopje koffie of een frisdrank even kan uitrusten en gezellig met elkaar zal kunnen praten. De bazar is geopend van 10.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 17 00 uur ACHTERVELD SVA heeft het zondag niet kunnen bolwerken tegen Austerlitz. Zonder de verdedigers Van Houten en Van Dalen verloor SV Achterveld met 3-0 op ei gen terrein. Dat de 0 op het bord bleef voor de SV was te wijten aan de vele onbenutte kansen. Zelfs een strafschop in de tweede helft wist Ach terveld in de persoon van Van de Heuvel niet in een doel punt om te zetten. De Achtervelders schuwden de aanval in de eerste helft niet. De beste kans in de eerste twintig minuten kreeg Voorburg, maar zijn schot ging voorlangs. Aus terlitz kreeg meer vat op het spel dat rond de 22ste minuut in een doelpunt resulteerde. De SV pro beerde vervolgens een tegentref fer uit een aantal hoekschoppen te forceren, maar moest toch toe zien hoe de rechtsbuiten van het pyramide-plaatsje zijn ploeg op 2-0 bracht. Na de rust een gretig Achter veld dat maar niet tegen wist te scoren. Door een fout in de ver dediging van SVA kon Austerlitz de stand zelfs vergroten tot 3-0. Na de onbenutte elfmetertrap kreeg de thuisclub nog diverse kansen. Van den Heuvel kopte Klassieke kast verbergt televisie De bovenste 3 laden verbergen de televisie. Achter de onderste twee ladenfronten is volop plaats voor gcluids- en/of video apparatuur. In gesloten toestand gewoon een vriendelijk kastje. anno 1580 Verlengde Maanderweg 63 Ede Tel. 08380-12610 enkele malen juist naast, terwijl Voorburg een keer net over schoot Aan de andere kant moest de lat tot tweemaal toe ervoor zorgen dat de stand niet nog ondragelijker werd. Met Kooy en Schimmel voor Voor burg en Van Ruitenbeek hoopte SVA nog op een tegendoelpunt, maar bij hopen bleef het. ACHTERVELD- Door de plaat selijke politie wordt de inwoners het navolgende onder de aan dacht gebracht. De laatste weken is het voorgekomen dat uit niet afgesloten schuurtjes achter de woningen voorwerpen zijn ont vreemd. Het ging hier om een crossfiets, bromfietsen en zelfs een aantal goederen uit in de schuur staande diepvriesklsten. Uit het onderzoek bleek dat een en ander overdag was gebeurd en naar voren kwam dat de schuurtjes niet afgesloten waren Gezien het voorgevallene verzoekt de politie om ook op de dag de schuurtjes en eventuele bergplaatsen af te slui ten Men kan er veel narigheid mee voorkomen. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Woensdag 27 oktober 20.00 uur: Commissie financiële en econo mische zaken (begrotingsbe handeling), raadszaal Donderdag 28 oktober 19.30 uur: Raadsvergadering, raadszaal Donderdag 28 oktober 20.00 uur: Jaarvergadering Prot Chr. On derwijs, De Holm, Lingewijk 13. Donderdag 28 oktober 20.00 uur: Goodwill concert Kon. Lucht macht Kapel, De Korf Zaterdag 30 oktober 10.30-16.00 uur: Hobbieskoop, 't Palet. Wil lem de Zwijgerlaan 1, Leusden zuid Zaterdag 30 oktober 20.30 uur: Toneelvoorstelling De Een dracht. De Korf Maandag 1 november 20.00 uur: Commissie Welzijn en onderwijs van Piet Heugten Leren bankstel 2-zits, 3-zits. Nu van f. 3.995. voor Financiering mog. v.a. f. 84,19 p.m. Aanbetaling f. 795 - KELA WONINKRIJK Amersfoortsestraat 22 Soesterberg Tel 03463-3290 - Vrijdagavond: koopavond. LEUSDEN De nationale col lecte geestelijk gehandicapten heeft in Leusden zuid en centrum f6715,opgebracht. Vorig jaar was dit bedrag f 6863,50. Collec tanten en gevers worden harte lijk dank gezegd. typewerk, direct mail rapportvervaardiging fotokopieën, afdrukken Xerox 8200 en 9500 (beëdigd fotokopieerder) sneldruk, offset 'n kompleet assortiment kantoorartikelen in de komplete kantoorwinkel: KWIIKWINKEL 1 cenlrum voor tekstverwerking Bergstraat 10/ Julianaplein/Leusderweg Amersfoort. Tel. 033 631824 re vaderland eller keuken van fabrieksgi ie. U krijgt rt op wit! dltkamp eba 9051 iUSDEN Tierlantijn is een leitje met curiosa dat in een rij aan de Hamersveldse- is gevestigd. Dat het eigen- zeker in haar opzet, geen leitje is maar een plaats waar len eens langs kunnen ko- om te snuffelen en een je te maken vertelt mij An- Lakeman die samen met vriendin als hobby het zaak- ift opgezet. 'nelies: „Heel toevallig heeft vriendin precies dezelfde ialisaties als ik culinair be- 'jn en antiek. Samen gingen ongeveer twee keer in de nd naar beurzen waar wij »sa verkochten. Dat was zo tëief werken van 's och- half vier tot 's avonds laat at wij de volgende dag vaak waren. Dat word je gauw Ik ben, geloof ik. met het gekomen in Leusden iets op tten Dat moest een ruimte ten waar wij een kopje koffie ten schenken en waar we zouden bakken. De koffie 9ebak zou dan gratis moeten Stom toevallig vonden wij Mmte en toen zijn wij verder denken. Wij wilden geen 'die maar ook geen investe- doen omdat, zodra het 'iet meer zou bevallen, wij er 'ddellijk mee konden stop- Het tenslotte je hobby! 31 wij toch verzamelden leek *s een goed idee daar spul neer te zetten die gekocht konden worden zodat wij uit de onkosten konden komen. Inmiddels zijn er voor de vrien din van Annelies, in ieder geval voorlopig, twee invalsters geko men maar voor Annelies blijft dat kopje koffie het belangrijkste. Dat bakken in die ruimte hebben de vriendinnen uit hun hoofd gezet omdat zij dan toch grote investeringen hadden moeten doen, zoals een gasfornuis laten aansluiten en een keukenblok plaatsen. Thuis maakten Anne lies en haar vriendin om de beurt lekkere taarten en ander gebak. Nu doen zij dat wat vrijblijvender, wanneer een van hen daar echt zin in heeft wordt er gebakken. „Het leuke van dat zaakje is dat ik vroeger al veel rommeltjes wil de kopen mijn hele leven ver zamel ik al van alles maar dat je een soort schuldgevoel hebt dat je dat allemaal voor jezelf koopt", vertelt Annelies. „Het is nu een zalig gevoel dat je kunt kopen wat je wilt. Wat helemaal leuk is, is wanneer je iets voor een verzamelaar gevonden hebt, bijvoorbeeld een oude strijkbout, die de persoon in kwestie nog niet bij zijn verzameling heeft." ROMMELMARKTEN Regelmatig gebeurt het dat Annelies uit haar winkel of uit haar grote hoeveelheid eigen cu riosa voor haar werk het een en ander leent. Zij werkt namelijk op een culinair fotobureau waar zij de composities maakt. Een mooi servies of een oude schotel kun nen weer in zo'n compositie wor den gebruikt De rommelmark ten en adresjes waar Annelies curiosa koopt zijri of door het curiosawinkeltje gevonden of vla haar werk Het loopt een beetje in elkaar over In de weekends gaat Annelies regelmatig op zoek naar spulletjes. Het afgelopen weekend is Annelies ook op zoek geweest en het resultaat is een grote hoeveelheid curiosa dat in haar keuken staat Eerst wordt alles afgewassen, eventueel ge schuurd. gepoetst of in de was gezet Daarna kunnen despullen naar de winkel. Annelies: „In de vakanties doe ik ook niets liever dan rommel markten afsjouwen. Soms heb ik wel het gevoel dat ik hartstikke gek ben om zoveel tijd in die hobby te steken Dat winkeltje hebben wij opgezet in de tijd dat ik minder ben gaan werken. In mei 1980 konden wij die ruimte huren en in augustus zijn wij geopend. Het eerste weekend was het verschrikkelijk druk. Wij hadden het alleen nog aan onze vrienden en kennissen verteld, die al ongeduldig wer den Zij kwamen dan ook alle maal tegelijk kijken Wij hadden allebei enorme taarten gebakken en het werd een groot succes" Tierlantijn is alleen op vrijdag en zaterdag open. Vrijdags van 10 uur 's ochtends tot 9 uur 'sa- vonds en zaterdags van 10 tot 4 uur. „Vooral vrijdagmorgen komen er veel mensen even een kopje kof fie drinken Er is een vaste klan tenkring en regelmatig komen er nieuwe mensen binnenwippen die heel verbaasd zijn dat wij daar al zo lang zitten", aldus Annelies In de beginperiode van het winkeltje ging het eigenlijk niet helemaal naar wens omdat Annelies en haar vriendin het veel te goed wilden doen met het gevolg dat zij veel te geforceerd bezig waren. Nu zijn alle zaken strakker geregeld. Om de beurt heeft iemand dienst zodat de an der vrij is om te komen en te gaan Of eens op stap te gaan naar iemand die wat te koop heeft. In het winkeltje zelf heb ben ze ieder hun eigen afdeling zodat ieder de curiosa kan etale ren naar eigen wens Tierlantijn heeft over het alge meen klein goed te koop zoals serviesgoed en oud keukenma teriaal verder pulletjes en vaas jes. Zo nu en dan biedt Tierlantijn grotere artikelen aan als een tafel een kast of stoelen maar meestal is dat in consolidatie (hetvoorde eigenaar verkopen van goede ren). Het beleid is, zoals eerder gezegd, is niet gericht op grote investeringen. Het is de bedoe ling dat mensen voor een lage prijs een leuk dingetje kunnen kopen. In het winkeltje staat ook een grote kaaston waar mensen af gedankte spullen in kunnen doen. Voor een gulden kan je daar dan weer iets uithalen. De opbrengst gaat naar een goed doel. Het blijkt dat zoiets uitste kend loopt en zoals Annelies zegt: „Je bent een beetje met recycling bezig. Voor een klein bedrag geef je spullen door aan een ander." Het gebeurt ook wel eens dat ik voor een heel zacht prijsje een vaasje of ander stuk servies kan krijgen wat erg kostbaar is Ik kan natuurlijk niet alles weten maar meestal is mijn gevoel juist Ik verkoop zoiets weer voor weinig geld. Een verzamelaar kijkt je dan ongelovig aan. Maar voor mij is de grap iets goeds voor weinig geld te kunnen verkopen Zo ie mand loopt daar nu nog over te praten. Je verwent de mensen natuurlijk wel want je hebt niet altijd zo'n buitenkansje Ik verheug me altijd vreselijk op die twee dagen Het kontakt met mensen is heerlijk. Mensen die verzamelen zijn enthousiast en hebben altijd wel iets interes sants te vertellen Wat ik mij goed kan voorstellen is de situatie dat mensen iets willen verkopen en een paar weken later opbellen met de vraag of het al verkocht is omdat zij het eigenlijk terug wil len hebben. Dat is enig Wij kun nen ook nooit een echte winkel worden omdat wij maar twee da gen in de week open zijn. Verder vragen de mensen wel eens om bij hen langs te komen zodat wij iets kunnen bekijken voor de ver koop maar ik doe dat alleen wan neer ik tijd heb of wanneer ik in de buurt ben. Het is en blijft een hobby Laatst stond een vertegen woordiger heel verbaasd te kij ken omdat hij een koopje had en ik het niet wilde hebben Dat waren 1000 stuks koperwerk. Je kunt zo iemand niet aan het ver stand brengen dat je liever van alles een stuk wilt hebben," Behalve de curiosa en het schenken van koffie zijn er in Tierlantijn regelmatig exposities geweest. Daar is nog steeds vraag naar maar Annelies is er met haar collega's achter geko men dat de ruimte zich daar niet voor leent. Wel een expositie op kleine schaal van bijvoorbeeld droogboeketten of brooddeegfi guren. „Iets wat wij graag wilden en ook gebeurd is, is dat mensen aankloppen om advies. Zoals de vraag hoe je het moet aanpakken om een groot diner te verzorgen en andere vragen die onze inte resse hebben. Verder lenen wij ook wel eens spulletjes uit. Ik vraag me soms wel eens af: Waarom lukt zo'n opzet eigenlijk, ik denk dat dat gewoon komt omdat wij tussen die rotzooi zit ten." Tea Middelkoop

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5