t br A Gemeente en CML zullen zich tot Kroon wenden Bewoners Essex krijgen hun verkeersmaatregelen Extra parkeerplaatsen in de wijk Groenhouten ieurofleuij E. Oostra opvolger P. Geljon in raad Eetavond in Vrouwen- kafé Iffil Krediet plan voorbereiding riolering in Buurtweg en „Waterloo" Vergadering 0W/R0 Kinderdisco in Blijhof j APPELS i 7.50 IIIIHII lllllllllllllllll «i llll lllllllllllllllllllllllll IIIIIII1B J L Inzake Schoolsteegbosjes EIKENLAAN KOMEN OBSTAKELS Gespreksgroep Vandaag in de Leusder Krant Leusder Krant j Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT FOTO-KOPIE j NODIG? Geen krant ontvangen? Houdt Groeneveld voor ogen Uw leesbril van Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozondaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b g.g (03420) 16141 Telex B O U 40261 Giro 871441 Abonnement f 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B V DONDERDAG 28 OKTOBER 1982 - 14e JAARGANG NO. 54 •fHD> LEUSDEN - Ep Oostra wordt de opvolger van Pieter Geljon in de gemeenteraad. Oostra gaat de ene zetel van D'66 in de gemeenteraad be mannen vanaf de zesde plaats op de kandidatenlijst van de democraten. De num mers twee tot en met vier op de lijst - onder wie oud raadslid Rinze Bloemhof - bleken momenteel niet be schikbaar voor het raads werk. Twee weken geleden maakte Pieter Geljon bekend, dat hij moest bedanken voor het raadslidmaat schap. Voor de tandarts uit Leus den-Zuid bleek het combineren van zijn praktijk en het werk in de ge meenteraad een onmogelijke op gave. Geljon maakte alleen de raadsvergadering mee, waarin de nieuwe raad werd geïnstalleerd. Vervolgens moest hij wegens ziek te bij alle politieke bijeenkomsten verstek laten gaan. Uiteraard hadden bestuur en schaduwfractie van D'66 niet gere kend op een zo spoedig vertrek van bun raadslid. De afgelopen dagen pleegde men onderling overleg en dinsdag kwam men tot het besluit, dat Oostra de opvolger van Geljon zal worden. Volgens D'66-voorzit- ler Rien van de Kolk was hèt voor de nummers twee tot en met vijl op de D'66-lijst „absoluut niet mogelijk om in een eenmansfractie plaats te PROFESSIONEEL vreemde talen studeren Inl. 033-729097. LEUSDEN - De werkgroep „Koken" van het vrouwen- kafé organiseert maandag 1 november een eetavond. Op het menu staat een zuur koolschotel. Dit keer hoopt de werkgroep dat er vol doende aanmeldingen ko men om de gezamenlijke maaltijd, die altijd erg gezel lig Is, te laten doorgaan. De vegetarische schotel kost 5 gulden, de zuurkool schotel kost 6 gulden. Opgave tot en met zondag 31 oktober bij inese rioeiuis, rei. y4zyiö en Joke Traats, tel. 943031. Het vrouwenkafé is elke maandag vanaf 20.00 uur geopend in De Hakhorst, Waarden 25a Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Ver»chl|nt dinsdag en donderdag In de gemeente Leuaden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan9 te Leusden-Centrum is dage lijks vsn 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. nemen". De heren Bloemhof, Scholten, Van de Kolk en Zeeman hebben te kennen gegeven, dat zij een volledige baan niet kunnen combineren met het werk van een eenmansfractie in de raad. Van de Kolk: „Wanneer de fractie twee of drie mensen groot was geweest, dan had dat anders gelegen. Toen de kandidatenlijst indertijd werd op gesteld, verwachtten wij ook niet dat het slechts een eenmansfractie zou worden. Sommige kandidaten van ons hebben toen al aangege ven, dat zij voor een eenmansfrac tie niet beschikbaar zouden zijn Oostra, secretaris van de D'66- fractie, is wel beschikbaar. Oostra is vele jaren lang werkzaam ge weest in de verkoop- en exportkle- ding. Daarnaast is hij twintig jaar lid geweest van de ondernemings raad van een internationale onder neming en was hij voorzitter van een sportvereniging Oostra maakt nu ongeveer twee jaar deel uit van de schaduwfractie van D'66. Het nieuwe raadslid voor D'66 woont twaalf jaar in Leusden en wel in de buurtschap Waterloo. (van een onzer verslagge vers) LEUSDEN - De gemeente Leusden en de werkgroep „Ruimtelijke Ordening" van het CML zullen bij de Kroon in beroep gaan tegen de defini tieve aanwijzing van de Schoolsteegbosjes tot be schermd natuurmonument. De gemeente maakte vorig jaar ook al bezwaar tegen de voorlopige aanwijzing van de bosjes tot monument en zal nu met dezelfde argumenten bij de Kroon gehoor trachten te vinden. De werkgroep RO van het Leusdense inspraak orgaan heeft indertijd geen gebruik gemaakt van de mo gelijkheid om in het geweer te komen tegen het voornemen van het Ministerie om tot be scherming van het gebied over te gaan. Tijdens de maandagavond ge houden vergadering van de werk groep maakte mei name de heer D. Verbeek bezwaar tegen de aanwij zing van de bosjes tol monument, zoals dat nu gebeurd is. Verbeek, die zich binnen het CML vooral in zet voor de belangen van de Leus dense agrariërs, heeft tegen de aanwijzing op zich geen bezwaar Maar zoals het nu gebeurd is, vreest Verbeek nadelige gevolgen voor de agrariërs in en om de bos jes. De heer Verbeek pleitte er voor om ook de in de bosjes gelegen agrarische gronden in het be schermd gebied op te nemen. Dat is nu niet gebeurd en volgens Ver beek kan dat betekenen, dat CRM zich niet verplicht voelt om met de betrokken boeren een beheers overeenkomst met bijbehorende fi nanciële vergoeding af te sluiten. Omdat de boeren bij hun bedrijfs voering door de bepalingen, die voortvloeien uit de aanwijzing van de bosjes, belemmerd zullen wor den. acht Verbeek een goede be heersovereenkomst noodzakelijk. In het schrijven van de CML- werkgroep aan de Kroon zal ook gewezen worden op de onduidelijk heid, die bij anderen dan agrariërs is ontstaan ten gevolge van de aan wijzing van de Schoolsteegbosjes tot beschermd natuurmonument Met name ook de onzekerheid of het structuurplan, zoals dat thans in de keuzenota is neergelegd, zal kunnen worden uitgevoerd, is voor het CML reden zich tot de Kroon te wenden. Datzelfde geldt in feite voor de gemeente Leusden. In de CML- vergadering kondigde gemeente directeur M. Pais aan, dat ook de gemeente zich tot de Kroon gaat wenden De gemeente handhaaft haar bezwaren, die zij vorig jaar ook al naar voren bracht. Het gaat de gemeente met name om de om vang van het nu als beschermd aangewezen gebied. De gemeente - daarin gesteund door Gedepu teerde Staten - wil alleen het oostelijk gedeelte van de bosjes beschermd zien. Het westelijk, te gen de Hamersveldseweg gelegen deel van de bosjes heeft in de keu zennota van het structuurplan een andere bestemming gekregen. Daar moet een corridor (gevormd door een weg met daarlangs voor zieningen) komen tussen Leusden- centrum en het gebied Lange- steeg, waaro op langere termijn woningbouw zou moeten plaats vinden. WOONRIJP Werken en Ruimtelijke Ordening buigt zich dinsdag 2 november over dit voorstel. De commissie zal dan ook een verkeersmaatregel voor de Eikenlaan behandelen. Of schoon deze lange rechte laan na het gereedkomen van de Randweg geen sluiproute meer is, blijft de Eikenlaan volgens B&W ,,toch uit nodigen tot hard rijden". Daarom wordt de gemeenteraad voorge- (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Op de Dolomie- tendreef bij de Ingang naar Es sex zullen, als de gemeenteraad akkoord gaat, snelheidsrem- mende maatregelen worden ge troffen. Bovendien zullen dan op het wandelpad achter Essex voorzieningen worden getroffen waardoor fietsers en bromfiet sers er geen gebruik meer van kunnen maken. Door de bewoners van het plein Essex wordt al lang geklaagd over hard rijdende auto's en luidruchtige fietsers en bromfietsers op het wandelpad achter hun woningen. Aangezien B&W het eens met de bewoners zijn over het nemen van maatregelen wordt de gemeente raad het volgende voorgesteld het maken van een drempel bij de ingang naar Essex en het verwij deren van de bestaande drempel nabij het achterpad; het aanbrengen van een hek in clusief klaphek zowel aan de noord- als zuidzijde van het achter pad; het in overleg met de Groenstich- ting van de Eurowoningen verwij deren van uitzichtbelemmerend groen nabij de ingang naar Essex. De kosten van deze werkzaamhe den worden geraamd op 12.500 gulden Ze kunnen worden gedekt uit de opbrengsten van de verkoop van stroken openbaar groen. EIKENLAAN De raadscommissie Openbare Het punt Dolomietendreef - Essex. steld een aantal obstakels in de weg te laten aanbrengen Gedacht wordt aan zeven zogenaamde boomcirkers met een doorsnee van 1 50 meter, waarin een boom ge plant kan worden. De kosten wor den geschat op tien mille. Ook dit geld willen B&W halen uit het potje met opbrengsten van de verkoop van openbaar groen Het college denkt in totaal een werkkrediet van 11.500.000 gulden nodig te hebben voor het woonrijp- maken van de toekomstige wijken Munnikhove/Bosveld en Claeve- renblad/Wildenburg Deze werk zaamheden (aanleggen van stra ten, erven, trottoirs) in Munnikhove/ Bosveld zullen gefaseerd worden uitgevoerd, maar zodanig dat steeds wordt voorgebleven op de oplevering van de woningen. Voor de wijk vraagt de gemeente een werkkrediet van 3.304.000 gulden. Het woonrijpmaken van Claeve- renblad/Wildenburg zal per vlek (er zijn vier vlekken A, B, C, D) worden voorbereid en begroot. In vlek A zijn nu 90 premiekoopwoningen en 127 woningwetwoningen in aan bouw. Verwacht wordt dat de eer ste woning in februari 1983 wordt opgeleverd. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeenteraad wordt gevraagd een krediet van 45.000 gulden beschikbaar te stellen voor de planvoorberei ding van het rioleren van de Buurtweg en het buurtschap Wa terloo. De rioolbuizen zullen daar pas in 1984 de grond in gaan, maar dit jaar moet al wor den begonnen met de planvoor bereiding. Momenteel wordt in het kader van het leggen van riolering in zogenaamde onrendabele ge bieden binnen de gemeente de Schutterhoeflaan en buurtschap Bavoort aangesloten op het ge meentelijk rioleringsnet. In Stou- tenburg is deze klus al geklaard, terwijl voor de Kerkdijk In Ach terveld en de Arnhemseweg de werkzaamheden in voorberei ding zijn. Die worden uitgevoerd volgens de wetgeving over de verontreiniging van het opper vlakte- en grondwater en worden voor een deel bekostigd vla de Verfijningsregeling (circa 11.000 gulden per aansluiting). Voor de kosten van de gemalen en pers leidingen kan een subsidie van de provincie worden verwacht. LEUSDEN - De raadscommis sie Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening vergadert dins dag 2 november in het gemeen telijk voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg. De vergadering begint om 20.00 uur. De agenda vermeldt de volgende punten. 1. Opening. 2. Inventarisatie vragenstellers/ woordvoerders 3. Verslag 5 oktober 1982. 4 Mededelingen: - planning struc tuurplan; - vernieuwen brug Leus- broekerweg; - verkeersmaatrege len Akkerhoeve; - parkeren De Wetering 5 Versnelling Claeverenblad/Wil- denburg. - stand van zaken; - ver koop vrije sector kavels; - woon rijpmaken (krediet). 6. Verkeersmaatregelen Essex en Eikenlaan. 7. Aanwijzing Schoolsteegbosjes als beschermd natuurmonument 8. Krediet peilonderzoek School steegbosjes. 9. Parkeren en ontsluiting Burg Buiningpark en sportpark Valleika naal. 10. Planvoorbereiding riolering Ba- voort en Waterloo. 11. Woonrijpmaken Munnikhove/ Bosveld. 12. Parkeren Groenhouten (De Meent). 13. Voorbereidingsbesluit Hessen weg 8. 14. Werkwijze werkgroep verkeer 15. Rondvraag. LEUSDEN - De wijkverpleeg kundigen Hannie van Voorst en Aagje Methorst willen donder dag 28 oktober weer starten met een gespreksgroep voor aan staande ouders. Inlichtingen kan men krijgen tijdens het spreek uur van de wijkverpleegkundi gen; van maandag tot en met vrijdag tussen 8.30 en 9.00 uur. Bestuursleden jongei en- organisaties kwamen niet tot gezamenlijk standpunt Commentaar Met de restauratie van boerderij 't Claeverenblad wordt rijke historie bewaard 5 De vrouw in haar beroep: Tine van Leersum5 Sport7 Loep op leusden 9 Tekenaar Max van Haasen slaat andere wegen in 9 Puupenkoppen vierden 11- jarig bestaan 10 Kijk op de film 11 3 DOKTERSDIENST 3 Vrij. en zat.944541. Zo.944223. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Als de gemeente raad ermee Instemt'worden bij sportzaal de Meent in de wijk Groenhouten extra parkeer plaatsen aangelegd. Die zullen ervoor moeten zorgen dat het parkeerprobleem rond de sport zaal wordt opgelost. De plaatsen zijn gepland tussen de Groen- horstschool en de Meent, In de buurt van de sloot. De kosten worden geschat op 69.000 gul den, waarbij een bedrag van 3.000 gulden moet worden opge teld voor het aanpassen van de openbare verlichting. Tevens vragen B&W aan de gemeenteraad een bedrag van 13.500 gulden uit te trekken voor de aanleg van extra parkeer plaatsen op Roqgenland en Maïsland in Groenhouten. Dit om het chronisch gebrek daar aan stallingsruimte voor auto's uit de wereld te ruimen. In de raadscommissie Open bare Werken en Ruimtelijke Or dening wordt komende dinsdag avond nader op de plannen voor de parkeerplaatsen ingegaan. Betrokkenen uit Groenhouten kunnen op deze commissiever gadering hun licht opsteken. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het ge meentelijk informatiecentrum aan de Zwarteweg. LEUSDEN - Op zondagmid dag 31 oktober wordt er var 15.00 tot 17.00 uur in het clubge bouw van Blijhof, te vinden aan de Ansfriduslaan, een disco ge houden voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Behalve dansen wordt er met de kinderen ook een spel gedaan. Bo vendien zijn er lekkere prijsjes te winnen. Dit alles voor de entree prijs van 1- voor degenen die lid zijn van Blijhof. anderen betalen 2,-. Lidmaatschapskaart meene men De kinderen kunnen frisdrank en chips kopen voor slechts èèn kwartje. Het eerste rondje is voor rekening van Blijhof 12 kilo Ursulineweg 14 - Leusden Tel. 033-940763 Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavo id 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterii 3 y De Grceiveveld opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde "N/-* Ook aan een leesbril toe0 Behalve dit afgebeelde heren montuur heeft Groeneveld altijd voordelige monturen in voorraad. Er zijn vele mogelijkheden in dit genre. Ook voor dames! Kom eens kijken en laat u deskundig adviseren door de Groeneveld-opticien

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1