PvdA zal constructief met fracties samenwerken Van Woudenberg tegen opheffing werkgroepen 0 PvdA-vragen over 61 kleine houten huizen Jaartalsteen boerderij terecht Extra vergadering planadvies groep over muziekschool KP0 gaat kaarten VERDUIN: „ER ZAL GEEN SPRAKE VAN OPPOSITIE ZIJN" Vandaag in de Leusder Krant A. Vroon (CDA) geïnstalleerd tot raadslid Krediet van half miljoen Gemeentelijke vergaderingen in november Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? ONDERWIJS EN AGRARISCHE AANGELEGENHEDEN Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie Ro/endaaliaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B D.U 40261 Giro 871441 Abonnement 14.05 per kwartaal. Uitgave 8.D.U. B V DINSDAG 2 NOVEMBER 1982 - 14e JAARGANG NO. 55 Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. i I De jaartalsteen werd vrijdagochtend onder een cementkuip gevonden Nesterschap zorgt voor beroeringpag. 3 Hobby werd bloeiend bedrijfjepag. 3 Vrouwencentrum krijgt vorm.pag. 5 Gezellige bazar Sint Jozefpag. 7 Zaterdag Hubertusjacht pag. 8 Oogstdankdag ABTB. pag. 8 Sport pag. 9 LEUSDEN Burgemeester J. Rademaker heeft donderdag avond drs. A. Vroon officieel geïnstalleerd tot raadslid van de gemeente Leusden. De heer Vroon, die raadservaring heeft opgedaan in Werkendam, is in de CDA-fractie de opvolger van Piet Voormolen die onlangs plotse ling overleed. In de raadsvergadering van november zal opnieuw een raadslid worden geïnstalleerd De heer E Oostra zal dan voor D'66 de plaats innemen van Pie- ter Geljon die om gezondheids redenen bedankt heeft voor het raadslidmaatschap. Geljon heeft slechts de installatievergadering van de nieuwe gemeenteraad bij gewoond. LEUSDEN Het college van B&W denkt een krediet van 562.000 gulden in eerste instan tie nodig te hebben voor het vergroten van de parkeercapacl- teit op het Burgemeester Bui- ning- en het Valleisportpark. In dat bedrag zijn ook de kosten opgenomen voor het aanpassen van de ontsluiting (in- en uitgan gen) van het Buiningsportpark. De aanleg van de parkeer plaatsen zal gefaseerd worden uitgevoerd, afhankelijk van de behoefte. In de vergadering van de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening wordt vanavond nader op het voorstal van B&W ingegaan. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het ge meentelijke informatiecentrum aan de Zwarteweg. i dier - TEL 91 (Van één onzer verslaggevers) 1 LEUSDEN De PvdA- Iractie in de gemeenteraad heeft verklaard de komende vier jaar constructief met de andere fracties te zullen sa menwerken om daarmee te bereiken dat de gemeente Leusden zo goed mogelijk wordt bestuurd. De PvdA zal daarbij als uitgangspunt haar eigen program gebruiken. De Leusdense socialisten gaan dus niet in de oppositie hoe wel na de voor hen teleurstel lend verlopen wethouders onderhandelingen geluiden in die richting te horen waren. De bereidwilligheid tot samen- i mi werken spreidde PvdA-fractie- V voorzitter Corri Verduin donder- pi dagavond tentoon bij de behan- deling van het beleidsprogram- ma voor het college van B&W program is samengesteld door de fracties van CDA, VVD, D'66 en GPV/SGP. De Partij van de Arbeid weigerde haar medewer king, nadat wethouderskandi daat Jan Jacobs voor de porte feuille onderwijs en welzijn door met name CDA en VVD werd afgewezen De socialisten ac cepteerden toen niet de aange boden post van financiën en ver lieten de wethoudersonderhan- delingen Corri Verduin zei donderdag avond in de gemeenteraad dat die besprekingen destijds in een sfeer van wantrouwen jegens haar fractie en het PvdA-pro- gram plaatsvonden Sjef ten Ber ge van de VVD en Evelien Blom van het CDA spraken dat tegen, waarop Verduin liet weten dat het moeilijk is om over gevoelens van wantrouwen te discussieren. De fractievoorzitter van de PvdA vond de portefeuille van Open bare Werken en Ruimtelijke Or dening, waarin nu ook economi sche zaken zijn opgenomen, zeer zwaar De financiële paragraaf in het door de andere fracties ge presenteerde beleidsprogramma werd door haar fractie positief beoordeeld.De aangekondigde discussie daarin over de ge meentelijke reserves en fondsen zien we met belangstelling te- moet", aldus Verduin. Voor het overige betreurt de PvdA het dat in het beleidsprogramma veel .mitsen" en „kritisch bekijken" voorkomen en weinig echte be leidslijnen voor de komende vier jaar. OORLOGS ONDERWIJS Volstrekt onaanvaardbaar vin den de Leusdense socialisten paragraaf 8.10 over het toekom stige woonwagenkampje en pa ragraaf 7.2 waarin het vredeson- derwijs op scholen wordt afge wezen. Verduin: „Paragraaf 8.10 is dis criminerend ten opzichte van de woonwagenbewoners. Waarom moeten deze mensen, voordat ze zich op het kampje in Leusden vestigen, bekend zijn bij de ge meente? En waarom wordt ge steld dat deze woonwagenbewo ners dezelfde rechten en plich ten moeten hebben als alle ande re Leusdenaren? Trouwens, dat van die plichten is een lachtertje als je kijkt naar het gebeuren (sloopbedrijf van (ex)-woonwa- genbewoners, red.) aan het Val leikanaal". Over de negatieve uit spraak over het vredesonderwijs zei het PvdA-raadslid dat vol strekt niette begrijpen. „Waarom wordt in het beleidsprogram niet meteen geschreven dat men voor oorlogsonderwijs is", vroeg ze zich af. Evelien Blom (CDA) reageerde daarop door te zeggen dat de overige fracties tegen éénzijdig vredesonderwijs (politiek getint) zijn. Verduin: „Dat is de PvdA ook. Ik geloof niet dat de anderen weten wat vredesonderwijs In houdt'. Daar bleef het bij, waarna de gemeenteraad het beleidspro gramma 1982-1986 vaststelde. currentievervalsing te voorkomen en adspirant-kopers zekerheid te geven over de kwaliteitsnormen, Mocht ten aanzien van de on derhavige nieuwe bouwvormen (de houten huisjes, red.) de bouwver ordening niet geheel of geheel niet van toepassing zijn, wil het college dan aangeven welke criteria wor den gehanteerd bij de beoordeling en eventueel toetsing van nieuwe bouwvormen? Mocht na beoordeling van de ontwerpen van de nieuwe bouw vormen wijziging noodzakelijk zijn van het ontwerp, voor wiens reke ning komen dan deze wijzigingen? En om welke bedragen zou het kunnen gaan? Bij de laatste vragen heeft Gert de Weerdt eerst nog even en klei ne toelichting: „Ineen adspirant- kopers verstrekte informatie over een bepaald type kleine wo ning Is vermeld onder de techni sche omschrijving: Grondwerk: in slechte delen zal in overleg met de gemeente Leusdei grondverbetering worden toege past. Deze kosten zullen verre kenbaarzijn". Omdat In die Infor matie wordt gesproken over „overleg met de gemeente Leus den" vraagt het PvdA-raadslid zich af: Tot hoeveel meerkosten geeft dit aanleiding per kavel? Is er met de adspirant-kopers overleg met het gemeentebestuur? Waaruit be staat de genoemde grondverbete ring' Wat zijn de gevolgen als mocht blijken dat in een later sta dium grondverbetering noodzake lijk was, maar niet is (of behoefde) uitgevoerd (te worden)? - De Weerdt zegt er van uit te gaan dat de gemeente grondonderzoek heeft verricht op de bouwlokaties, omdat het bekend is dat deze plek ken van nature nogal „zompig" zijn. LEUSDEN In de maand no vember worden de volgende openbare Commissie- en Werk groepvergaderingen gehouden: Commissie Openbare Werken en (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De planadvies groep voor het welzijnsbeleid gaat een extra vergadering be steden aan de problemen rond de Muziekschool Leusden. Zoals bekend zijn er rond de muziek school financiële problemen, die onder meer het gevolg zijn van het invoeren van een rechtsposi tieregeling voor het personeel. In verband met de complexiteit van deze problemen acht de Planadviesgroep het wenslijk hier een aparte vergadering voor te beleggen. Deze wordt gehou den op woensdag 10 november aanstaande in het gemeentelijk expositiecentrum aan de Zwarte weg 16a Ruimtelijke Ordening dinsdag 2 november, expositieruimte Zwarteweg 16a. Werkgroep Agrarische Aangele genheden, maandag 8 novem ber, raadszaal gemeentehuis. Commissie Algemene Bestuurs zaken, dinsdag 9 november, raadszaal gemeentehuls. Commissie Financiën en Econo mische Zaken, woensdag 10 no vember, expositieruimte Zwarte weg 16a Planadviesgroep, woensdag 10 november (extra vergadering), expositieruimte Zwarteweg 16a. Planadviesgroep, maandag 15 november, commissiekamer Burg. de Beaufortweg 63. Commissie Welzijn en Onder wijs, maandag 29 november, raadszaal gemeentehuis. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur, tenzij anders is ver meld. De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het bureau voorlichting, Zwarteweg 16a, telefoon 941247, toestel 116 en in de informatiestand in de bibliotheek Nieuw Langenbeek. De verslagen van de hierboven aangekondigde vergaderingen worden op de genoemde plaat sen ter inzage gelegd in de week volgend op die waarin de verga dering is gehouden. LEUSDEN Woensdag 24 november zal er een kaartavond worden georganiserd voor le den, echtgenoten en vrienden van de KPO Dit evenement zal plaats vinden in de Til, Hamersveldseweg Aanvang 20 00 uur LEUSDEN -B&W zullen waarschijnlijk een ontwerp voorstel over het opheffen van de werkgroepen Onder wijs en Agrarische Aangele genheden intrekken. In de vergadering van het college van B&W, die voor vanmid dag op het programma staat, zal daarover een beslissing worden genomen. Het ont- werp-voorstel was al opge voerd op de agenda van de raadscommissie Algemene en Bestuurlijke Zaken (ABZ) die volgende week dinsdag vergadert. Het mogelijk intrekken van het voorstel houdt verband met de mening van CDA-wet- houder Gijs van Woudenberg die vindt dat er eerst met de werkgroepen gepraat moet worden over de toekomstige structuur van deze adviesor ganen. Van Woudenberg is voorzitter van beide werk groepen. De aanvankelijke reden om „Onderwijs" en „Agrarische Aangelegenheden" (waarin veel boeren zitting hebben) op te heffen lag in het kader van het streven van de ge- meente um het aamai werk groepen en commissies in aantal terug te brengen. De werkgroep Agrarische Aangelegenheden zal overi gens, zonder tegenbericht, op maandag 8 november bij eenkomen om te praten over de aanwijzing van de School steegbosjes tot beschermd natuurmonument en... de structuur van de werkgroep in de toekomst. Volgens de gemeente was deze agenda gemaakt voordat B&W kwa men met hun ontwerpvoor stel over de opheffing van de twee werkgroepen. LEUSDEN De jaartalsteen, die uit de gevel van het voorhuis van boerderij 't Claeverenblad was verdwenen, is terecht. Vrijdagochtend vonden de leerling bouwvakkers de steen met het opschrift 1603 onder hun cementkuip. Waarschijn lijk is de jaartalsteen daar gelegd met de opzet dat die gevonden zou worden. Nog voordat met de restauratie van de monumentale boerderij aan de Hamersveldseweg werd begonnen, bleek de steen uit de gevel te zijn gebikt. Vermoedelijk was dat het werk van een antiekjager. Dit staaltje van onfatsoen meldde de plaatselijke pers vorige week. Wellicht naar aanleiding van de publicaties voelde de onrechtmatige eigenaar van de jaartalsteen zich bezwaard en heelt daarom het kleinood voor de boerderij anoniem terugbezorgd. De Stichting Bouwteam Leusden, die de restauratie van 't Claeverenblad ter hand heeft genomen, is uiteraard erg blij met het jaartalsteertje, omdat het hoort bij de boerderij. Ze wordt in ae zomer van hei voigenj 'jaar gerestaureerd opgeleverd. Linksboven in de geval zat hel jaartalsteentje. On*fh»nk»li|k nieuwsblad LJ voor <J« gema«nte Leuxton UJ V««chi|nt dinsdag »n donderdag In da gemeente Leuaden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. BI] kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1.20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. RozendaallaanJ) te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. *xi -TVV.-L (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Raadslid Gert de Weerdt heeft namens de PvdA- raadsfractle aan het college van 8 W schriftelijke vragen ge steld over de kleine houten wo ningen in de nieuwe wijk Mun- nlkhove. De Weerdt wenst op een aantal punten duidelijkheid van het dagelijks bestuur van Leusden. „Bekendheid van en kele feiten kan ook een zekere reinigende werking hebben met betrekking tot de publieke opi nle. Zodoende zouden ook de Peyton Place-achtlge verhalen, die geen goed doen aan het pro- iet, de wereld kunnen worden uitgeholpen", aldus het PvdA- raadslid In een toelichting op zijn schriftelijke vragen. In die toelichting schrijft De Weerdt verder onder meer, dat het zijn fractie is opgevallen dat meer dere malen verband is gelegd tus sen de kwaliteit van de woningen en de steun die deze huisjes heb ben van het gemeentebestuur. „Deze relatie behoeft ons inziens met te bestaan, maar als er wel sprake van is, heeft het gemeente bestuur ons inziens een extra ver antwoordelijkheid op zich geno men, namelijk een soort bewaking van de kwaliteit", aldus De Weerdt van de PvdA-fractie. Verder merkt bi| op, voordat de vragen aan de orde komen, dat in Leusden de bouwverordening een waarborg is tegen kwaliteitsbederf. De vragen luiden: Op welke datum is de koopover eenkomst gesloten tussen de ge meente Leusden en de realisator van 21 (van de in totaal 61houten woningen, type Trae Hus? Met wel ke perso(o)n(en) is deze koopover eenkomst voor de grond gesloten' Is genoemde realisator een aanne mer, projectontwikkelaar, of iets anders? Wordt de bouwverordening van onze gemeente voor alle typen nieuwbouwwoningen stringent g hanteerd? Evenals de Wenken en Voorschriften? Zo niet, wil het col lege dan mededelen op welke pun ten per type woning opheffing wordt verleend Dit teneinde con- Geri de Weerdt

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1