Enkele honderden Leusdenaren waardeerden Luchtmacht concert „Ik ben altijd weer benieuwd, hoe zo'n bloemstuk er uit komt te zien Oud-raadslid D'66 brengt gemoederen danig in beroering Avond over euthanasie leusder krant krant T Hobby van Annie Kuijpers groeide uit tot bloeiend bedrijfje OVER RAADSNESTOR Kinderopvang Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? DE LEUSDER KRANT Een assortiment van allure. DINSDAG 2 NOVEMBER 1982 plaatselijk nieuws Rinze Bloemhof: er doorgedrukt. Henk van der Sloot: raadsnestor. Jnafhankelijk nieuwsbfad oor de gemeente Leusden. 'erschijnt elke dinsdag en 'onderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pi. verv.) Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en ad vertenties: voor het dinsdagnum mer tot uiterlijk maan dagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktetie en admini stratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 54,20 per jaar; 27,60 per half jaar; 14,05 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant vqor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvan gen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent be- zorging (dinsdag en don derdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze' inspekteur be zorging, overdag 03420- 16141toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde fo to's kunt u nabestellen Imet uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbeta ling van 5,- per exem plaar (formaat 13 x 18 cm| op giro: 871441 In.v. BDU b.v. te Barne- »eld, met duidelijke ver melding van gewenste 'oto, aantal, nummer van krant, pagina waar op de foto werd ge- Plaatst. U kunt ook kon- 'ant betalen op ons kan toor, Rozendaallaan 9, keusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont vangt u de gewenste fo to's thuis. ilEUSDER KRANT is een 9>ve van de BDU-kranten- mblnatie te Barneveld. LEUSDEN - Het aanwijzen van Henk van der Sloot (CDA) als nestor van de gemeenteraad heeft kwaad bloed gezet bij Rinze Bloemhof, ex-raadslid voor D'66. Volgens hem heeft het CDA deze benoeming er bewust doorgedrukt, voordat Ep Oostra van D'66 volgende maand tot de raad toetreedt en daarmee in principe aan spraak maakt op het nestorschap. Bloemhof denkt dat het CDA koste wat kost de raadsnestor in de gelederen wil hebben. In Leusden zijn geen regels vastgelegd voor het aan wijzen van de raadsnestor, die bij voorkomende gelegen heden namens de gemeenteraad het woord mag voeren. Er is echter een stilzwijgende afspraak dat het oudste raadslid, zoals in zo vele gemeenten, het nestorschap krijgt toebedeeld. In de vorige zittingsperiode van de raad vervulde het onlangs op tragische wijze overleden lid Piet Voormolen (CDA) die functie. In feite had Henk Ossendrijver (CDA) nestor moeten zijn, maar hij bedank te voor de eer. Als opvolger van de heer Voormolen heeft burgemees ter Rademaker aan Henk van der Sloot gevraagd als vertegenwoodiger van de gemeenteraad op te treden, omdat hij na Henk Ossendrijver, die opnieuw bedankte, het oudste raadslid is. Het aanwijzen van Van der Sloot tot nestor werd afgelopen donderdagavond in de raads vergadering bekendgemaakt. Volgens Rinze Bloemhof is dat echter even snel gere geld om te voorkomen dat Ep Oostra, de opvolger van Pieter Geljon in de raad, met zijn 59 jaren aanspraak zou kunnen maken op het nestorschap. En daarmee zou deze onpolitieke functie van het CDA over kunnen gaan naar D'66, mocht het nieuwe raadslid die aanvaarden. Bij monde van gemeentevoorlichter Hans Hermans heeft burgemeester J. Rademaker verklaard, dat ten tijde van het aanwijzen van Van der Sloot als raadsnestor er nog geen sprake was van het toetreden van Oostra tot de gemeenteraad. Omdat Henk van der Sloot na het overlij den van Piet Voormolen het oudste raadslid was, is hij nestor geworden. In het eerstvolgende seniorenconvent (vergadering van de fractievoorzitters) zal overigens het nestorschap op de agenda staan, omdat de D'66-man Ep Oostra vol gende maand na zijn installatie de oudste van de Leus- dense gemeenteraad wordt. LEUSDEN In het stukje over kinderopvang in Leus den van het vrouwenkafé zijn twee zinnen weggelaten zo dat er te lezen valt dat de werkgroep zich gaat bezig houden met de realisering van een rullouderprojekt. Tij dens de thema-avond was er eveneens vraag naar een kin derdagverblijf en een gastou- derprojekt. De werkgroep gaat zich daarom beraden over diverse vormen van kin deropvang: een kinderdag verblijf, het gastouderprojekt met daarin of eventueel los daarvan het ruilouderproject. Dit is namelijk belangrijk voor mensen die zich willen inzetten voor een van deze vormen en zich met Treesje Schaeffer via het telefoon nummer 941853 in verbin ding kunnen stellen. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Zo'n 350 Leusde naren hebben afgelopen donder dag hun belangstelling en waar dering getoond voor het concert van de kapel van de Koninklijke Luchtmacht. Het concert, dat plaatsvond in de sporthal van De Korf, werd de Leusdense bevol king aangeboden als „kleine compensatie" voor ae overlast, die de basis Soesterberg veroor zaakt. Volgens kolonel Boudens, commandant van de vliegbasis, tracht de Luchtmaht de geluid soverlast zoveel mogelijk te be perken, maar is het onvermijde lijk, dat er vliegtuiglawaai gepro duceerd wordt. Daarom, aldus de kolonel, die een korte inlei ding hield, vindt de Luchtmacht het prettig af en toe een ander geluid te kunnen laten horen. Het goodwill-concert bestond uit twee gedeelten. Onder leiding van de eerste luitenant en onder- direkteur van de kapel Henk Heins werden voor de pauze drie werken uitgevoerd. Muziek van Shostakowitsj, Morrissey en Vlak Na de pauze werd er een non-stop-show gebracht met daarin allerlei vormen van amu sementsmuziek. Vooral het gedeelte na de pau ze ontlokte nogal wat enthousi asme bij de belangstellenden in de sporthal. Het dankwoord, dat wethouder F Ummels namens het gemeentebestuur sprak, werd dan ook regelmatig met applaus van de aanwezigen on derstreept. Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaats gevonden. Dat is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1982 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft: wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst. In hand- of machineletter. Vandaag besteld, morgen klaar. {.als het om snelheid èn kwaliteit gaat. Rozendaallaan y te Leusden-Centrum. Op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.3C tot 17.00 uur. Telefoon: 033-941495. LEUSDEN Dinsdag 9 no vember zal voor de Katholieke Plattelandsvrouwen Organisatie het onderwerp „euthanasie" worden besproken door dr. Zwetsloot, medewerker aan de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst in Til burg. Het probleem rond euthanasie is niet te begrijpen zonder de veranderde gedachten te ontle den omtrent het sterven en dood gaan Onze houding tegenover de dood heeft enorme wijzigin gen ondergaan in de loop der geschiedenis en dit houdt in dat ook onze houding tegenover euthanasie aan het veranderen is. De avond wordt in ,,de Kom" gehouden, aanvang 20.00 uur. hj Achter dc karakteristieke pui van F. H. vindt u een dorado van romantisch woon plezier. Kom kijken, en ontdek een verrassende kollektie: Fauteuils, banken, kasten, secretaires, salontafels, gordijnstoffen, verlichting, vloerbedek king, (eigen stoffeerdcrij). LEUSDEN Een hobby die compleet uit de hand gelopen is, dat wil zeggen, er zijn nu zeer geregeld drie mensen bezig met dat waar Annie Kuijpers drie jaar geleden mee begonnen is. Gelijktijdig met de fotograaf arriveer ik bij het huis van Annie aan de Hamersveldseweg met het gevolg dat wij meteen naar de showroom, een verbouwde varkensschuur gaan om wat foto's te maken. Bij binnenkomst weet je niet wat je ziet! Het is alsof de ruimte met echte bloemen en planten in de zuiverste kleuren en de mooiste boeketten vol staat. Ik kan de neiging niet onderdruk ken om even te voelen, en ja hoor, zelts de planten zijn van zijde. Achter de showroom ligt de werkruimte waar een grote tafel staat met daarachter schappen vol losse bloemen die per kleur en soort liggen opgestapeld Het blijkt dat de voorraadruimte nog te klein is en dat de schuur die ernaast ligt voor de winter opge knapt moet worden om de rest van de voorraad te kunnen her bergen In de keuken gaan Annie, haar man Karei en ik aan de grote tafel, die bijna de gehele keuken beslaat, zitten. De sfeer is met een gezellig en later blijkt tijdens het gesprek dat direkteuren van grote bejaardentehuizen en zie kenhuizen, die hier hun bestel lingen komen doen. ook in de keuken worden ontvangen. En dat ook heel leuk vinden. Hoe dit nu allemaal gekomen is vertelt Annie, soms in de rede gevallen door Karei, wat in dit geval totaal niet storend werkt maar aanvullend is. PARTIJ ONGEREGELD Annie: „Een kennis van ons, een importeur, wist een leuke hobby voor mij. Ik was altijd gefasci neerd door bloemen, vooral de kleurschakeringen trokken mij aan, maar met zijden bloemen had ik nog nooit gewerkt Het gevolg was dat Karei op een gegeven moment thuis kwam met een auto vol zijden bloemen. Hij zei: „Hier is je hobby, zie maar of je het leuk vindt, zoniet dan gooien we het in de open haard. Dan hebben we er toch nog ple zier van." Toen hij met die auto aankwaVn was het wel een vreem de gewaarwording. Ik vond het maar raar, hoor Nu moet je je voorstellen, het was een partij ongeregeld uit Hong Kong, dus daar zat van alles in: vlinders, rupsen, vogeltjes, noem maar op, allemaal van zijde. De kinderen hebben met al die beestjes nog op een schoolbazar gestaan en hebben daarvoor een goed doel alles kunnen verko pen. Ik heb mij meteen bij de Kamer van Koophandel laten inschrijven, en de verkoop begon eigenlijk van het begin af aan meteen goed te lopen Ik zag namelijk op een gegeven mo ment een hele grote showroom van onder andere meubels. Toe vallig had ik een dappere dag, want ik ben eigenlijk niet zo dap per, en ik stapte naar binnen. Die showroom bleek echter een in koopcombinatie te zijn en toen ik wat stukjes had laten zien vroeg de eigenaar mij of ik er niets voor voelde om op beurzen van bij voorbeeld mode en meubels met een eigen stand te gaan staan. Door die beurzen heb ik later mijn klantenkring kunnen op bouwen maar in eerste instantie verkoop je alleen op zo'n beurs". In die tijd had Annie dan ook piektijden van september tot half december en van half januari tot en met mei. Nu kennen de men sen „Fleurdecor", zo heet haar bedrijfje, en komen aan huis be stellingen doen zodat Annie het hele jaar druk is met opdrachten DE BOER OP Vooral in de beginperiode had Annie het gevoel dat zij niet al leen de beurzen moest doen maar ook de boer op moest gaan Om het niet al te spannend te maken had Annie een lijstje ge maakt met namen van mensen die zij al kende van de beurs en ging op een gegeven moment op stap met een auto vol bloemstuk ken. Deeerstede beste klant, een winkelier, vroeg Annie terwijl zij wat nerveus enkele stukjes liet zien of zij nog iets anders bij zich had Vervolgens deed hij een bod op alles wat zij in haar auto had staan. Annie „Ik heb het bod aangeno men maar was er zo confuus van. Ik wist niet eens voor hoeveel waarde ik in mijn auto had staan Ik kwam een half uur later hele maal van streek thuis en heb meteen Karei opgebeld. Achteraf bleek dat ik het goed had ge daan. tenminste, ik was er niet slechter op geworden. Ik heb toen wel besloten om nooit meer op stap te gaan." Na een half jaar kon'Annie een hele grote partij bloemen kopen Zij woonde toen nog in de Euro woningen en het gevolg was dat het hele gezin tussen de bloemen leefde Op de slaapkamers, het toilet, de badkamer, noem maar op, overal stonden bloemen. Zij konden toen twee dingen gaan doen: een ruimte huren die als voorraad- en werkruimte dienst zou gaan doen, of een huis ko pen waar ruimte bij zat waarin de voorraad opgeslagen kon wor den, werkruimte bij aanwezig was en een showroom bij was of in ieder geval gemaakt kon wor den. Voor dit laatste hebben zij gekozen in de vorm van een boerderij met daaromheen schu ren De bloemstukken en de kleine re bloemstukjes worden vaak in grote hoeveelheden afgenomen. Bijvoorbeeld voor een bejaarde tehuis, ziekenhuis of bedrijf. Waarom boeketten van zijde de voorkeur genieten boven boe ketten bij voorbeeld van droog bloemen is omdat de kleur be houden blijft, het materiaal veel minder gevoelig is en zo'n bloemstuk of plantenbak onbe perkt houdbaar is. Annie: „Omdat ik steeds meer beurzen en opdrachten kreeg, je naam wordt steeds bekender, zijn twee vriendinnen mij komen helpen met die beurzen. Mijn kinderen komen namelijk op de eerste plaats en ik vind dat ik dan niet te vaak van huis moet zijn. Ik ben altijd met kinderen bezig geweest en uiteraard dus ook met mijn eigen kinderen. On danks dat mij hobby uitgegroeid is tot een bedrijfje wil ik nog steeds mijn kinderen op de eer ste plaats laten komen," Tijdens ons gesprek loopt Annie dan ook even mee met haar twee zoons van twaalf en dertien naar boven Ondertussen vertelt Karei dat de gemoedelijke manier waarop Annie zaken doet heel belangrijk is. Als voorbeeld haalt hij een hoofdzuster van een be jaardentehuis aan die Annie vroeg of zij iets goedkoops had dat het tehuis aan de bejaarden kon schenken. Annie is dan altijd bereid iets te maken speciaal voor zo'n bejaardentehuis. GOEDE STEUN Annie komt op mij over als een spontane en hartelijke vrouw die soms een beetje moeite heeft met de snelheid waarin haar be drijfje uitgegroeid is. Annie: „Van Karei heb ik ontzet tend goede steun. Hij heeft mij vooral op zakelijk gebied veel geleerd Karei kan dit alleen maar beamen maar zegt er ook bij dat mensen zich soms verkijken op zo'n snel bloeiend bedrijfje. Voordat er winst uit zo'n bedrijfje komt moet er eerst heel wat geïnvesteerd worden. Wanneer je alleen al denkt aan die schuren die ver bouwd zijn of nog verbouwd moeten worden. Annle: „Het leukste van dit werk is eigenlijk de spanning, het on verwachte. Ik ben altijd weer be nieuwd hoe zo'n bloemstuk er tenslotte uit komt te zien, hoe zoiets gaat lopen en of het ver kocht gaat worden." Omdat het gesprek tenslotte meer gegaan is over een begin nend bedrijf dan over een hobby haalt Karei een fotoboek tevoor schijn waarin, zoals hij zegt, hun echte hobby wordt weergege ven. Het blijkt dat Karei en Annie al tien jaar lang oude volksfeesten organiseren. Van uitnodigingen, oude ambachten, kunstenaars uit welk land dan ook en diners in de stijl van het feest, tot het verzorgen van slaapgelegenheid voor alle gasten, is een hobby die zij met ontzettend veel plezier in hun schaarse vrije tijd uitoefe nen.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3