Vrouwenontmoetingscentrum begint vorm te krijgen \chtste Hobbieskoop trok veer veel belangstelling leusder hpont uooie Brouwen Sliplooien Iktiviteiten aandag e-ochtend Beheersvorm nog onduidelijk De Pluim WIST U CML en SCHOOL STEEGBOSJES DINSDAG 2 NOVEMBER 1982 plaatselijk nieuws LEUSDEN Het vrouwen- ntmoetings centrum, waar Vrouwenraad afgelopen oensdag een themaochtend an gewijd heeft, begint iker voor de 40 vrouwen ie aanwezig waren vaste- vormen aan te nemen. Ge- leenteambtenaren zijn druk ezig met het voorstel aan B met daarin het financiële spekt en de uitgewerkte te- iningen. Het is namelijk de •doeling dat ook het vrou- enontmoetings centrum edio april gereed is evenals *t gemeentehuis. Om die reden moet voor 1 cember het voorstel tot het ouwenontmoetingscentrum in- jsief de kostenraming en de snier van verhuur gereed zijn dat de gemeenteraad haar ;m hierover kan uitbrengen Hermien Gierman, die namens Vrouwenraad de inleiding ld, gaf een duidelijke uitleg e het vrouwenontmoetings- ntrum er uit komt te zien aan hand van een situatieschets, arbij gaf zij aan dat de ruimte ndit ontmoetingscentrum niet voldoende zal zijn voor bijeen komsten van een grote vrouwen vereniging zoals de KPO of voor een gezamenlijke opgezette avond of ochtend, maar dat er waarschijnlijk incidenteel ge bruik gemaakt wordt van een grotere ruimte in de kelder. LELYSTAD Als voorbeeld van een goed- funktionerend vrouwenontmoe tingscentrum noemde Hermien het centrum in Lelystad waar de werkgroep van Leusden een be zoek aan gebracht heeft. Als ver eniging met een gesubsidieerde beroepskracht en een dertigtal gastvrouwen voorziet dit cen trum in een grote behoefte. Alle vrouwenverenigingen in Lely stad maken gebruik van deze ruimte, uitgezonderd twee grote verenigingen die, gezien de klei ne ruimte, hier geen gebruik van kunnen maken Verder zijn er diverse inloopochtenden en - avonden. De gemeente in Lely stad subsidieert nu 80% van de huurkosten In de aanloopperi ode was dit 100%. Na deze inleiding nam Ineke Jansen, als diskussieleidster van deze ochtend, het gesprek over en stelde voor in groepjes over de vragen te diskussiëren Voor af gaf zij nog even aan hoe be langrijk het is een inhoudelijk programma klaar te hebben in de hoop dat de gemeente dit over zal nemen maar in ieder geval als leidraad kan gebruiken. POSITIEF Alle vrouwenverenigingen die in de Vrouwenraad vertegen woordigd zijn staan positief te genover dit centrum. Wat de aktiviteiten in het vrou wencentrum betreft, met alle vrouwenverenigingen zullen ge bruik maken van het centrum omdat zij, of kosteloos een ande re ruimte kunnen gebruiken, of omdat zij te ver van het centrum afzitten zoals verenigingen in Zuid en Achterveld Van de groe peringen die niet in de vrouwen raad vertegenwoordigd zijn wer den de vrouwen van de VOS, VIDO, koffieochtend en eventu eel de open school genoemd Afgevaardigden van deze laatste groepen waren voor het grootste deel ook aanwezig op deze och tend. Tijdens de ochtend was er de mogelijkheid tot kinderop vang Negen kinderen hebben hieraan deelgenomen. Door de ze manier van serviceverlening was het mogelijk dat ook vrou wen met kleine kinderen mee konden praten over hun ideeën ten aanzien van een vrouwenont moetingscentrum Overige aktiviteiten zoals in loopochtenden en -avonden. kledingbeurs en fancy-fair wer den genoemd als regelmatig te rugkerende kennismakingsakti- viteiten Over de bestuursvorm kon en wilde het overgrote deel van de aanwezige vrouwen nog geen beslissing nemen. Een voorstel tot een proefperiode van een jaar, waarin een beheerscom missie de gang van zaken regelt en de Vrouwenraad verantwoor delijk is. waarna de uiteindelijke bestuursvorm gekozen wordt, werd met gemengde gevoelens ontvangen. De werkgroep ontmoetings centrum voor vrouwen zal alle voorstellen die op deze ochtend genoemd zijn gebruiken in haar grondige uitwerking van de plan nen. De meeste recente tekening van de gemeente van het vrouwenontmoetingscentrum dat in de kelder van het nieuwe gemeentehuis gesitueerd gaat worden Het vrouwenontmoetingscentrum heeft een totaal oppervlak van 120 m2, verdeeld in kantoorruimte, vergaderruimte, grotere ruimte, keuken, toiletten en gang. Om een indruk te geven. Wanneer er een tafel schuin in de vergaderruimte wordt geplaatst kunnen 20 vrouwen aan zo'n vergadering deelnemen. Zou de grotere ruimte met zitjes en een leestafel worden gemeubileerd geeft dit eveneens plaats aan 20 personen. Het aantal zitplaatsen aan de bar is, gezien de lengte van debar, voldoende voor zes personen en niet zoals de tekening aangeeft voor negen personen. Het kantoor ligt aan de overkant van de gang. Het vrouwentrefcentrum ligt aan de achterzijde van het gemeentehuis en is via een eigen ingang en via de hoofdingang van het gemeentehuis te bereiken. lor een medewerkster) .EUSDEN Hobbieskoop, jaarlijks terugkerend evene nt In Leusden Zuid afgelopen erdag trok, nu alweer voor de ilste keer, een groot aantal loekers. Niet alleen door de Inlge aktiviteiten die Leusden- d kan organiseren vanwege ar gebrek aan verenigings- nite maar zeker door de inzet veel Inwoners van Zuid kan te hobbieskoop als goed lo- id evenement worden be- louwd. Iet doel van deverkoop-expo- ie Hobbieskoop is mensen te ormeren over hobbies in de op dat zij zelf enthousiast wor den. Daarbij wordt de gelegen heid gegeven het een en ander te kopen bij de diverse hobbyisten Zaterdagmorgen half elf. Voorde openbare basischool 't Palet staat in het koude najaarsweer een excentriek uitziende man op een handdraaiorgeltje, gezellige deuntjes te draaien In de hal van de school is het druk en een gezellig geroeze moes vult de ruimte. Onmiddel lijk vallen de fleurige poppetjes en wandversieringen van brood deeg op. die links aan de wand hangen. De hele hal is overigens gevuld met etsen, foto's, droog- boeketten, houtsnijwerk, noem maar op. Maar niet alleen in de hal, drie lokalen vol zelfgemaakt attributen die het bekijken waard zijn. Handwerken, poppen, speelbeesten, wandkleden, te veel om op te noemen. De hob byisten zijn druk in gesprek met eventuele kopers of mensen die wat meer weten over de vervaar diging van al dat moois. Enkele mensen zijn bezig met bijvoor beeld weven en houtsnijden. Een speciale manier van weven, het zogenaamde weven op stokjes, trekt extra belangstelling OOK KINDEREN Niet alleen volwassenen laten hun vrijetijdsbesteding zien op deze hobbieskoop. Verschillen de kinderen hebben hun eigen standje met oorbelletjes en grap pige broches. Achter enkele droogbloemenstandjes zitten meisjes van een jaar of 16. De hobbieskoop biedt echter meer. Van meegebrachte zilve ren voorwerpen kan de ouder dom worden vastgesteld, mine ralen en stenen kunnen bezich tigd worden. Tussen de menigtedoor lopenzo nu en dan wat meisjes in ballet pakjes klik-klakkend, vanwege hun schoentjes, door het pu bliek Els Loot geeft namelijk over een half uur met een aantal leerlingen een tapdansdemon stratie en zo te zien kunnen deze kleintjes niet zoveel geduld op brengen om in het lokaal te blij ven oefenen tot de demonstratie begint De demonstratie zelf was iets heel bijzonders en trok veel belangstellenden. Zoals bij aller lei evenementen onbrek de kof- f ietent niet, maar ook hier was de naam hobbieskoop zeer van toe passing. Verschillende dames hadden bijzondere koeken en ander gebak vervaardigd, dat zo- Wel mee naar huis genomen kon worden als ter plaatse genuttigd. Voor de kinderen en door kinde ren gemaakt kon er voor 0,25 cent, of een taartje worden ver sierd en uiteraard opgegeten, of een slaatje worden genuttigd De smaak moest uitstekend zijn want de kinderen waren bij deze stand met weg te slaan. Om half twee begon de demon stratie glasblazen en enkele mu sici uit Leusden zorgden tenslot te om een uur of vier voor de muzikale afsluiting. EUSDEN Diverse ideëen rhet werkplan 1982-1983 van Rooie vrouwen werden afge- *n woensdag geopperd, tij- ns de maandelijkse bijeen- mst. Aan het weekend op de rn zijn de vrouwen bijvoor- tld al druk bezig. In februari It het 1e lustrum gevierd dat ganiseerd moet gaan wor- Verder is er gedacht aan ia avonden over arbeid, de lie vrouwenbeweging-vre desbeweging, de positie Rooie vrouwen-partij-vrouwenbewe ging en hoe ga ik om met het Rooie vrouw zijn in het dagelijks leven. De diverse werkgroepen zoals onderwijs, gemeentepolitiek, ak- tie, ontwapening en introduktie zullen zich tijdens de maande lijkse bijeenkomst presenteren zodat ook nieuwe vrouwen we ten waar de werkgroepen mee bezig zijn Een groot gedeelte van de avond was verder gewijd aan het door nemen van amendementen op het manifest onderwijs dat tij dens de landelijke jaarvergade ring van de Rooie vrouwen aan de orde komt en een diskussie over het vrouwenontmoetings centrum, wat diezelfde ochtend het thema was van een algemene ochtend van de Vrouwenraad, waarbij enkele Rooie vrouwen aanwezig waren. De Schoolsteegbosjes zullen, als de minister van CRM zijn zin krijgt, worden aangewezen als beschermd natuurmonument. Voor alle Leusdense natuur vrienden een goed bericht. Dat de gemeente in beroep zou gaan tegen deze aanwijzing, was te verwachten. Het is nu eenmaal een vast gegeven, dat in deze gemeente de expansiezucht bo venaan de prioriteitenlijst staat, en de natuurbescherming onder aan. Wie een voorbeeld van dit laatste wil, hoeft maar te beden ken, welke volstrekt passieve rol de gemeente speelt inzake de inrichting van het militaire oefen terrein Leusderheide. Het zich inspraakorgaan noemende Comité Milieuzorg Leusden gaat ook bezwaar ma ken. Ook dat is niet zo vreemd. Wie de verrichtingen van de club volgt, weet dat het CML steeds meer is afgegleden in de richting van een praathuis voor particu liere belangenbehartigers en van een verlengstuk van de gemeen te. De naam Milieuzorg is dan ook een vlag op een modder schuit geworden. Boeren zullen na de aanwij zing van de Schoolsteegbosjes tot natuurmonument bedrijfs schade kunnen lijden. Als dat waar is, zijn de boeren en hun landbouworganisaties heus wel mans genoeg om voor hun eigen belangen op te komen. Van het CML had mogen worden ver wacht, dat het begrepen had, dat milieubescherming altijd meer omvat dan één deelbelang. Het is dan ook beslist niet de taak van het CML, om met zulke argumen ten als schade aan agrarische belangen bezwaar te gaan ma ken, als Leusden er een natuur monument bij krijgt! W. Boelhouwer ex-lid wg. R.O. Wist U: dat er weer tuinvuil ge stort kan worden in Leusden? dat het „oude" gedeelte van Leusden Z dit ook kan doen? dat er „een" dag een bordje „tuinvuil" gestaan heeft op het voor ons zo vertrouwde plaatsje bij V? dat dit bordje plotseling verdwe nen was? dat de volgende dag een vracht auto van de gemeente het vuil heeft opgehaald? dat binnen „een" uur een bord geplaatst is door de gemeente „Verboden tuinvuil te storten"? dat dit bord door „stoute" men sen is weggehaald? dat er de volgende dag weer tuinvuil is gestort? dat V vermoedelijk meneer X heeft opgebeld? dat meneer X 's avonds om half 7 met spoed naar het ons zo ver trouwde plaatsje bij V is gaan kijken? dat meneer X een half uur bij meneer V op bezoek is geweest? dat meneer X hoogstpersoonlijk het bord „verboden tuinvuil te storten" weer geplaatst heeft? dat meneer X die avond rondjes reed in het oude gedeelte van Leusden Z? dat 's nachts stoute mensen het bord weer hebben weggehaald? dat de gemeente weer het bord heeft geplaatst de volgende mor gen? dat de gemeente auto weer al het vuil heeft opgehaald en het „plaatsje" keurig heeft aange veegd? dat er altijd stoute mense zullen blijven? dat er altijd borden zullen blij ven? dat er altijd tuinvuil zal blijven? dat ook het „oude" gedeelte van Leusden Z zijn tuinvuil graag kwijt wil? dat daar een heel mooi plaatsje voor is waar niemand last van heeft? Of toch? dat wij niet meer weten waar we met ons tuinvuil heen moeten? dat wij dit een half jaar geleden met 30 omwonenden schrifte lijk hebben gevraagd bij de ge meente? dat we nog steeds wachten op tegenbericht? Wist U: ja nu weten wij het ook niet meer of het uw Tuinvuil is of Vuiltuin. Misschien weet wet houder W, X, Y of Z het? De dertig bewoners van de Kon. Julianalaan, die in april over dit onderwerp een brief schreven aan de gemeente. Naschrift redaktie De boven omschreven kwestie betreft de plaats van een stort plaats voor tuinvuil, zoals die door de gemeente Leusden regelmatig wordt ingericht. Tot nog toe lag een dergelijke stortplaats op de hoek van de Koningin Julianalaan/Prins Bernhardlaan in Leusden-Zuid. Door een omwonende - in boven staande brief aangeduid als V" - is tegen de plaats van die stort plaats bezwaar aangetekend. He gemeentebestuur heeft daarop be sloten de tuinvuilstortplaats twee honderd meter verderop in de Bernhardlaan te leggen. Daarmee hebben een dertigta bewoners van de Koningin Juliana laan geen genoegen genomen Er werd, ook nadat de nieuwe stort plaats was aangeduid, op de oude plaats tuinvuil gestort. Daarom heeft de gemeente op die oude plaats een bordje met de tekst Verb oden tuinvuil te storten" ge plaatst. Daarmee meende de ge meente deze affaire tot bevrediging van een ieder geregeld te hebben. Dat blijkt nu dus niet het geval. Overigens merkt gemeentevoor- lichter Hans Hermans op, dat het college van burgemeester zich bin- nenkort nog eens over het onder werp ..tuinvuilstorten" zal buigen. Tevens wijst Hermans er op, dat de dertig bewoners weliswaar geen schriftelijk antwoord op hun brief van april hebben gehad, maar dat er wel regelmatig contact met hen hier over is geweest. iUSDEN Iedere maandag dt er door enkele vrouwen koffieochtend georgani- rd. daar belangstelling voor ft, met of zonder kinderen, is harte welkom. et initiatief is enkele jaren 'den ontstaan naar aanlei- van een advertentie in de sder krant, waarin een van de atiefneemsters vroeg naar vriendin waarmee zij gezellig praten. Het resultaat was dat door heel veel mensen opge- 1 werd. Zij besloot, samen enkele andere vrouwen, een ieochtend op te zetten, die I steeds iedere maandag ge ulen wordt. ;ht er interesse zijn dan kan ■ontakt opgenomen worden CarlaRemooijtel 944847 of •an Branderhorst tel. 945306. THERMOPANE MET ISOLERENDE- EN GELUIDDEMPENDE WERKING Enkelglas ramen laten 's winters voor honderden guldens aan warmte ver loren gaan Elk jaar meer. want de aard- gasprijzen blijven stijgen. Installeren van dubbele beglazing helpt u een flink stuk besparen. Gemiddeld zo'n 600 m3 ofwel f300,-. Dat ziet u meteen op de gasreke- ning. Zo'n aanschaf heeft u er snel uit. DE PLUIM INSTALLEERT ALLEEN HET BESTE Dubbele beglazing aanbrengen is vakwerk. De Pluim heeft die kennis en ervaring. Werkt uitsluitend met gerenom meerde merken, o.a Thermobel/Thermo- pane en Thermoplus Prestige van Glaver- bel. Goedgekeurd volgens de strenge Komo-normen. Beglazing met een hoge isolatie en goede geluiddempendheid. De Pluim installeert ze volgens de de nieuwste inzichten en met de beste materialen Vandaar 10 jaar garantie op materiaal en montage. En één jaar gratis glasveraekering. De Pluim maakt ook aluminium-isolerende schuifpuien en verricht alle timmerwerkzaamheden ISOLERENDE BEGLAZING VA F 169,- M2 Vraag uitgebreide informatie of vrijblijvende offerte. Vul de bon in of bel 05480-16225 (na 18.00 uur 05480-14228/ 17667/15323 of 05490-60887) U kunt de bon ineen envelop zonder postzegel zenden naar: De Pluim B.V., Antwoordnummer 605, 7440 VH Rijssen. Besparend beglazen Bon Ja, ik wil wel flink op mijn stookkosten besparen door installeren van dubbele begla zing. Ik wens dokumentatie te onvangen vrijblijvend adviseursbezoek en een offerte "op maat" Naam Adres: Postcode. Plaats ÖU4-11 ImtH er warmpjes tijzjtieM

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5