Eendracht vraagt drieduizend gulden extra aan subsidie Gratis carnaval voor de jeugd ezellige sfeer op azar Sint Jozef lendracht bewijst betere soort mateurtoneel aan te kunnen Voor viering vijftigjarig bestaan Film in Vrouwenkafé j eenjarig bestaan „De Korf" plaatselijk nieuws (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De Leusden- se toneelvereniging „Een dracht" heeft bij het gemeen tebestuur van Leusden om een extra subsidie aange klopt. Het gaat om een be drag van drieduizend gulden dat men nodig denkt te heb ben om op een gepaste wijze aandacht te kunnen schen ken aan het feit dat de toneel vereniging binnenkort vijftig jaar bestaat. Eendracht werd op 2 okto ber 1933 opgericht Volgend jaar bestaat men dus vijftig jaar. Deze gebeurtenis wil het bestuur van de nog springle vende toneelvereniging niet ongemerkt voorbij laten gaan. Normaal gesproken draait men vrijwel zonder subsidie. Ondanks de beperkte geld middelen heeft de vereniging toch kans gezien een jubi leumfonds op te bouwen. De penningmeester heeft echter becijferd dat als men alle plannen ook werkelijk wil realiseren men volgend jaar drieduizend gulden rood staat Om dit te voorkomen klopt men nu bij B. en W. om hulp aan. DRUK Op dit moment is de Een dracht al druk in de weer met de voorbereidingen van het jubileumjaar. Toch gaan ook de aktiviteiten op dit moment rustig door. Zaterdagavond bracht men de première van een ..psy chologische eenakter". EENDRACHT brengt echter ook nog steeds eerder ver toonde stukken als men daar om vraagt. Twee weken gele den speelde men nog in Amersfoort de vrolijke één- akter ,,0. die mannen", een toneelspel dat op 30 januari in het Ros Beyaart al in pre mière ging. Ook volgend jaar zal men het stuk nog min stens twee maal in Amers foort moeten uitvoeren. CULTUUR Het bestuur van Eendracht streeft er duidelijk naar om het begrip „cultuur" meer in gang te doen vinden bij de leden van de vereniging Men wil af van het image dat Een dracht alleen maar vrolijke stukken kan spelen Het pro gramma wijst ook in de rich ting van de nieuwe koers die de leden van Eendracht wil len gaan. Het „feest" dat Eendracht volgend jaar gaat vieren be staat uit een vijftal onderde len. Om te beginnen denkt men aan een wagenspel waarbij een groep spelers in de open lucht voorstellingen op aller lei plaatsen in Leusden gaan geven Verder is er een eenakter- toernooi in voorbereiding. Negen toneelverenigingen zullen op drie zaterdagavon den in de grote zaal van het Ros Beyaart met elkaar strij den om de eerste plaats. Leden en oud-leden worden opgeroepen om materiaal ter beschikking te stellen ten be hoeve van een expositie. De tentoonstelling zal historisch materiaal bevatten van de Eendracht uit de afgelopen vijftig jaar. De jeugd wordt niet vergeten door Eendracht. Kinderen en volwassenen die deel uitma ken van de spelersgroep van Eendracht zullen de jeugd van Leusden op twee midda gen in de Korf uitnodigen voor een toneelvoorstelling De grote slotavond is nu al vastgesteld op 29 oktober 1983. De avond zal weken lang het gesprek van de dag moeten worden in Leusden, zo vindt het bestuur van Een dracht. Op het programma staan zaken als muziek, dans, stunts, een bekende Neder lander en de opvoering van een gloednieuwe eenakter die ingestudeerd zal moeten worden. DINSDAG 2 NOVEMBER 1982 Het bleek echter dat niemand het juiste antwoord had geraden Besloten werd om de voorwer pen nu via het rad van avontuur te gaan verloten. Alle aanwezi gen konden tegen een bepaalde prijs een lot kopen. Elke deelne mer kreeg echter maar een lot. Onder een doodse stilte werd het rad viermaal in beweging ge bracht. waarna de winnaars hun prijzen in ontvangst konden ne men. Het wefd een heel gezellige en goed geslaagde dag De op brengst zal later worden bekend gemaakt. LEUSDEN Het vrouwekafee Leusden vertoont maandag avond 8 november 1982 de film „Not a love story" met aanslui tend een diskussie. „Not a love story" is een emoti onele reis van twee vrouwen (de filmmaakster en een stripper) door „pornoland". Gezamenlijk ontdekken zij de wereld van striptease, peep shows en sekssupermarkten. Of schoon hun achtergrond ver schild, zijn ze beiden gemoti veerd méér te weten te komen over pornografie. Er zijn open hartige interviews met mensen die in en met de pornobusiness hun brood verdienen. „Not a love story" bevat ook gespreken met uitgesproken kri- tici van pornografie, zoals Kate Millet, Susan Griffin, Kathleen Barry en Robin Morgan. Deze geven grondige analyses van pornografie als zijnde zowel een uitdrukking en oorzaak van sek sueel geweld tegen vrouwen. De film bevat een aantal schokken de. pornografische scènes, die echter niet willekeurig zijn: geen beschrijving kan weergeven wat beelden kunnen laten zien. Al leen door het te zien wordt men zich bewust van de werking van de pornografische verbeelding. Aanvang 20.30 uur; entreeprijs f6,—, in Eetcafé „De Hakhorst", Waarden 25a (einde Noorderin slag). Telefonisch kaartjes te be stellen bij: Francine 17736; Chita 943438 en Wil 726996. LEUSDEN/CENTRUM De elfde van de elfde nadert snel. Ook voor de Leusdense carna valsvierders staat het seizoen voor de deur. Het eerste feest van carnavalsvereniging „de Gou den Klomp" is a.s. zaterdagmid dag de jeugdprinsverkiezing, waarbij alle Leusdense basis schooljongens en -meisjes wel kom zijn. Er wordt geen entree geheven. Carnavalsverkleding mag, maar is niet verplicht. Van 14.00 tot 16.30 uur wordt op 6 november in de Til een rondje carnaval gedraaid. Jeugdprins Martijn blijft nog een uurtje de baas, waarna afscheid van hem wordt genomen. Niet alleen Mar tijn Herder vertrekt, maar ook de jeugdraadsleden Alfred van Dorp, Sikko Roos, Maarten Bloemhof, Pascal Willem en Emiel Hoekstra hebben inmid dels de lagere school verlaten en moeten daarom afhaken. Het wachten is dan op de nieu we prins, wiens carnavalsnaam nog geheim is. Op originele wijze zal hij zich aan de Leusdense jeugd voorstellen. Samen met zijn nieuwe Raad van Elf. Na dit feest voor de jeugd breken druk ke dagen aan voor prins Goedge mutst Zaterdagavond reist hij met zijn hofhouding en de dans mariekes naar een feest in Dode- waard. Op de elfde van de elfde neemt hij tijdens een onderlinge happeling afscheid van zijn Gou den Klompers. Tevens wordt dan de nieuwe prins voorgesteld. Op zaterdag 13 november zal de nieuwe prins wie. o wie? om elf uur elf en residentie „de Korf" aan zijn gehele volk bekend wor den gemaakt tijdens het grote Prinsenbal. dat om 20.00 uur be gint. Het einde nadert voor de gouden klomper prinsen. heeft gedaan op vier van de „be tere" spelers van de toneelver eniging Mia Ummels en haar dochter Michèle in de vrouwen rollen en Dick van den Engel als huisvriend en Bob Knollenburg als de veelgeplaagde zoon zetten een goed stuk amateurtoneel op de planken dat er soms erg pro fessioneel uitzag. Het is zeker mede aan regis seur Pieters te danken dat deze mensen zo'n grote hoogte be reikten tijdens hun spel. De heer Pieters is inmiddels al weer zo'n tien jaar als regisseur verbonden aan Eendracht Steeds weer wist hij de medespelenden aan een toneelstuk tot goede prestaties te brengen. Met het toneelspel van zaterdagavond hebben re gisseur en bestuur van Een dracht hun nek uitgestoken. Van tevoren wist men dat men geen toneelstuk ging brengen waarom men eens een avondje hartelijk kon lachen Het experiment van Eendracht kan achteraf gezien zeker als geslaagd beschouwd worden De omstandigheden waren za terdagavond overigens ook beter dan wat men gewend was. Nor maal trad Eendracht altijd in de grote zaal van Ros Beyaart op. Het toneel was daar echter veel te klein om behoorlijk uit de voe ten te kunnen Meer dan eens moest behoorlijk geïmprovi seerd worden omdat de schrijver van het toneelstuk rekening had gehouden met een veel groter decor. De grote zaal van De Korf leent zich veel meer voor wat grotere toneelstukken. Misschien ook om deze reden was het decor, ontworpen door Victor Visser, zaterdagavond erg mooi. Het pu bliek dat bij het opgaan van het doek al applaudisseerde liet ook duidelijk blijken dat ze het decor, uitgevoerd door toneelmeester Martin Pfaff en zijn ploeg, in hoge mate waardeerde. Terecht noemde de heer Van Tiel, mana ger van het aktivlteitencentrum De Korf, het na afloop van het toneelstuk de keuze van het stuk „een goede greep". Namens de jarige Korf kregen spelers en an dere medewerkers van de heer Van Tiel een bosje bloemen. „Te hopen valt", aldus Gerrit van Tiel, „dat bij het tweejarig bestaan van De Korf de zaal ge vuld is met driehonderd men sen". Nu hadden slechts een klei ne 100 belangstellenden de moeite genomen om naar de Eendracht te gaan kijken. met haar zoon In een riant bui tenhuis. Zoon des huizes heeft tijdens het tennissen een vrien dinnetje gemaakt en alles lijkt pais en vree. Dan komt het mo ment dat een vriend van moeder op het toneel verschijnt. Zoonlief lijkt nog altijd te denken dat dit de man is die de verwijdering tussen zijn vader en moeder heeft bewerkstelligd. Als het er dan ook naar uitziet dat zijn vriendinnetje door dezelfde huis vriend „versierd" gaat worden is het pas goed hommeles. Aan het eind van het stuk blijkt alles zich toch weer ten goede te keren. BETERE SPELERS Lijkthet verhaal erg simpel, het toneelspel was dit beslist niet. Het bestuur en regisseur van Eendracht benadrukken dat men niet de beste spelers van Een dracht heeft gevraagd om mee te doen Toch kan niet ontkend worden dat men een beroep GOEDE GREEP 4? één onzer medewerkers) .EUSDEN De Leusdense toneelvereniging „Eendracht" (ft met haar optreden van zaterdagavond in de Korf veel hebbers van toneel een groot plezier gedaan. Vier spelers regisseur N. G. Pieters hebben het aangedurfd om een lychologische eenakter" op het repertoire te nemen. Dit na i lange periode waarin Eendracht vooral wat meer luchtige eelstukken speelde. Met het optreden van zaterdagavond >ft Eendracht bewezen het betere soort amateurtoneel best te kunnen. Het gebodene was van grote klasse en biedt tde vooruitzichten voor de toekomst. oneelvereniging Eendracht spelers die het stuk brachten elde de èénakter van Atie M wisten het publiek van het begin elenzang-de Jong in het ka- tot het eind zó te boeien dat het van de viering van één jaar klikken van de vele fotocamera's viteitencentrum De Korf. Het zelfs door enkelen als storend jelstuk „Gemengd dubbel" werd beschouwd rde slechts vijftig minuten In Over de inhoud van hettoneel- vi|ftig minuten gebeurde er stuk zelf valt weinig te zeggen, alles op het toneel. De vier Een gescheiden vrouw woont nog gezellig een kopje koffie worden gedronken. Om tien uur was het tijd dat de belangstellen den van buitenaf de bazar kon den komen bezoeken. Al vrij di rect na dit tijdstip kwamen de eerste belangstellenden binnen en werden er zaken gedaan. Spoedig heerste er een heel ge zellige sfeer die er de gehele dag bleef. Niet alleen de stands ston den volop in de belangstelling doch ook de aanwezige attrac ties hadden niet over belangstel ling te klagen De gehele dag door bleef het een komen en gaan van de belangstellenden. Tijdens deze bazar was er door de Vrije Kwasten ook een exposi tie van schilderijen van de leden ingericht. Tevens was ook mevr. Gudde aanwezig die een exposi tie van door haar vervaardigde poppen had ingericht Ook hier was het steeds een dringen om alles te kunnen bekijken Zo tegen vijf uur was de tijd aangebroken om de winnaars bekend te maken die hadden meegedaan aan de spelen waar men het een en ander kon raden. Het gewicht van de sprei was 1600 gram, de pop was geboren op 12 april, de waarde van de levensmiddelen mand was f35,60 en de klok stond stil op 13.26 uur. DHTERVELD Zaterdag i voor de derde maal een ir gehouden in de recreatie van huize St. Joseph. Ook waren bewoners weer een lang bezig geweest om tij- ide bezigheidstherapie veel werpen te vervaardigen. Het Itaat mocht gezien worden. Ie recreatiezaal waren een al stands gezellig ingericht, waren er nog een aantal ere attracties aanwezig zoals rad van avontuur, ballen an, grabbelton e.d. waarmee zich goed kon vermaken. De aortedatum van een pop kon jen geraden, het gewicht van gehaakte sprei, wat de waar- las van een mand met levens- leien en op welk tijdstip een radio stil stond, n negen uur werd de bazar door de directeur van het huis, de heer Hilhorst, geopend. Hij ver welkomde de aanwezigen die nu nog allen bestonden uit de bewo ners en het personeel. Even als voorgaande jaren werd de bazar op een bijzondere manier ge opend. Achter een gordijn was een bekende Nederlander ver borgen. Degene die raadde, wie het is kreeg als beloning een mooie pop. Na een aantal afge vuurde vragen was het zuster Ludwina die de naam,van deze bekende persoon wist te raden. Dit bleek boer Voorthuuzen te zijn. Deze werd met een geweldig applaus begroet. Ab Hofstede overhandigde de pop aan de win nares Hierna konden de aanwezigen op hun gemak de uitgestalde goederen bekijken. Ook kon er I bazar in St Jozef was voor jong en oud aantrekkelijk

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7